Rowah klopt Hvos Ben van Geffen weer koploper Flyers Heren I op weg terug WADDINXVEEN - De basketball Heren I van Flyers verlo ren weliswaar van Red Stars, de nummer twee in de competi tie, maar het vertoonde spel geeft hoop voor de toekomst. Jongens junioren 2 won na twee verlengingen. Ook de benja mins wonnen na verlenging. Nieuwe clubvlag voor HCW Gouwestaete vecht zich terug in competitie WSE I geeft wedstrijd uit handen Vol ley bal- dames Be Fair winnen van Jupiter Derde team van schakers nog kans op kampioenschap Hoogste score voor Boskoopse sjoelkampioen Polodames moeizaam langs Rapido uit vorm Wandeltocht voor senioren Korbis teams winnen MM ■MMMM RMMMI w r 6I555 of RW WW WOENSDAG 20 JANUARI 1999 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 29 Leden van de Hockey Club Waddinxveen bewonderen de nieuwe vlag. ten. Jongens adspiranten I maakte Geen i leurstellend. Komende zaterdag krijgen de dames de kans weer wat spelvreugde te ontwikkelen in de thuisontmoeting tegen hek kensluiter Rijnmond. deld bijna weer terug in de A- klas en Peter van Leeuwen (129.400) zit hem op de hie len. Bas Brouwer (I268) kwam op een hoge plaats in de uit slag en handhaaft zich hier door in de B-klasse (gemiddeld 121.760). Jan Olie bezet met 120.400 de laatste plaats van deze klasse. Van de tweede plaats is Jan van Beek I 18.871geklommen naar de eerste de David Sinnema heeft verlaten met I 18.067) en nu op de derde plaats van de C- klasse is terug te vinden. J. Ridder (I 18.814) staat twee de en Sjaan Faay (III .500) sluit de rij. De laagste klasse D wordt aangevoerd door Cor Kersbergen (109.957) en hek- kesluiter is Miranda van Beek met 79.000 punten. WADDINXVEEN - Sinds de afgelopen za terdag wappert een nieuwe vlag bij het club huis van Hockey Club Waddinxveen. De clubvlag werd aangeboden door mevrouw Vogelaar en de heer Glaser namens ‘de club van 100'. Deze club bestaat uit leden en be langstellenden die de hockeyclub een warm hart toedragen. Door financiële bijdrage van ‘de club van l00‘ kunnen bijzondere en gro tere aanschaffen gedaan worden. Namens het bestuur werd de vlag gehesen door de heren Hofmijster en van Rosendael. De toekijkende jeugd is in middels begonnen met de wintercompetitie. De jeugd (A tot en met D) en heren senioren teams nemen hieraan deel, dames I speelt zaal competitie. MOERKAPELLE - In de 15e ron de van de onderlinge competitie bij schaakvereniging Moerkapelle heeft Ben van Geffen gebruik ge maakt van de afwezigheid van zijn naaste concurrenten. Het laatste weekend van februari begint voor alle teams weer de gewone competitie. Uiteraard zijn alle teams inmiddels weer met de trainingen begonnen. Op maandagmiddag is het een drukte van belang: de E en F jeugd (7, 8 en 9 jarigen) krijgen onder deskundige leiding training, waarbij de basis technieken op speelse wijze worden geleerd. tijd een grote rol. De vluchtende zwarte koning werd gered door het vallen van de witte vlag; re mise dus. Veel vroeger op de avond had Michiel Rensen over tuigend gewonnen van Peter van Vuurde, die koploper is bij de jeugd maar bij de senioren nog wacht op zijn eerste overwin ning. De stand bovenaan is I. Ben van Geffen, 2. Dick Bac, 3. Gerard van Ommeren, 4. Hugo van Elte- ren, 5. Jesse van Elteren. van 0.34.26 en was er een mooi PR voor Mike Slot in 0.40.97. Op de I OOm rugslag meisjes ‘85 el was er een 2e plaats voor Nanda Gerling in 116.00 en een flink PR voor Danielle Bruggeling met 116.47. Bij de 200m schoolslag jongens ‘85 el was de 3e plek weggelegd voor Jim van Leeuwen in 3.22.30 en zwom Sjoerd Ver- weij een mooi PR van 3.24.06. Marcel Zijderhand won de 50m vrije slag jongens 79 el in 0.26.13 en zwom Viktor Terlaky in 2.24.62 naar de 2e plaats op de 200m rugslag bij de jongens ‘81 el in 2.29.40. Roy Zierikzee zwom een mooi PR in 2.51.35. Kim Mid dendorp werd 2e op de 200m rugslag meisjes ‘83 el. in 2.29.40. Bij de 200m vrije slag jongens '83 el. was Joost Krommenhoek de snelste in 2.05.84 en werd Patrick van Keulen 3e in 2.13.62. Michael Jongenengel en Mike Facey zwommen behoorlijke PR’s in 2.22.20 en 2.26.29. Tenslotte mis ten de dames op de 4x50m vrije slag estafette net het goud door met een B-tijd in 1.54.99 als 2e te eindigen en werden de heren met 4.20.60 3e bij de 4xl00m wissel slag estafette. het publiek er eens goed voor zit ten. Met name de meegereisde HVOS-schare putte hieruit hoop voor de rest van de wedstrijd. Verder liet Rowah de tegenstan der echter niet komen. De com binaties begonnen steeds beter te lopen en de speelsters wisten el kaar dikwijls blindelings te vinden. Ook keepster Femke Koever ran selde enkele gevaarlijke pegels uit haar doel. Het resultaat was dat de Waddinxveense meisjes de opponent overspeelden en beide punten ‘in de knip‘ hielden. Toen de goed leidende inval-arbiter af floot stond het 23-12. Met dit re sultaat consolideerde Rowah zich als fiere koploper in haar compe titie van de regio Rotterdam. De WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN ontvangen? Bel 0182 - 63 03 32 WADDINXVEEN - In de 3e competitieronde van de hoofd klasse heeft Gouwestaete goede zaken gedaan om degradatie te ontlopen. In zwembad ‘de Sniep’ werd door alle zwemmers goed gepresteerd waardoor de onder linge confrontatie met VZC Vlaardingen en DSZ Den Haag werd beloond met een fraaie eer ste plaats. Al in het I e nummer was het al raak voor de meisjes '83 en later op de 4x 100m vrije slag. Met een tijd van 4.17.93 snel de zij met overmacht naar de I e plaats. Ook voor de jongens ‘83 en later was er op de 4X50m vrije slag een 2e plek weggelegd. Met 1.49.44 grepen zij net naast het goud door een ongelukkige B- tijd. Op de individuele nummers was er succes voor Suzanne de Heer en Anne Gerling bij de 50m vrije slag meisjes/jongens ’89 en later. Zij werden met 0.42.81 en 0.42.93 2e en 3e Opvallend hier was ook de prestatie van Tamara van Keulen die met 0.49.26 maar liefst 11 seconden van haar tijd haalde. Op de 200m vlinderslag jongens 79 en later was het brons voor Marcel Zijderhand met 2.17.60. De 100m vrije slag jongens ’81 el. leverde voor Jos Kiens een zilveren plak op door te eindigen met 0.57.67. Viktor Terlaky werd hier 3e met 0.58.19. Ferry boon haalde bij de jongens '87 el. een derde plaats op de 200m wisselslag met een tijd van 3.11.58. Mike slot zwom een fraai PR met 3.47.39. Op dezelfde af stand was er bij de dames een goede 2e plaats voor Inge v.d. Schrier met een tijd van 2.09.91 Opvallend was hier de verbete ring van het PR van Norma Koe- leman met I0 sec. naar 2.41.39. Op de 100m rugslag was de 3 e plek voor Jan Willem v.d. Hoek bij de heren in een tijd van 1.04.25. Opvallend bij de 200m schoolslag meisjes '85 el. was de 3e plek van Nanda Geding met 3.11.96 en de PR’s van Greetje waren nog teams van Korbis korf bal zonder punten. Zaterdag I6 januari wonnen echter B3 en C4 hun wedstrijden, B3 uit bij De Ka pellen met I-6 en C4 in de Dreef met I -0 van NIO. Het gaat goed met BI en Cl zij wonnen beiden na een spannende wedstrijd, BI bij OZC met 4-6 en Cl thuis tegen Maassluis met 4-2. Ook B2 won ruim van RWA, het WADDINXVEEN - Afgelo pen zaterdag heeft het eer ste dames volleybal team van Keukencentrum Wad- dinxveen/Be Fair een over winning behaald in de derde divisie. De wedstrijd tegen het Oudewaterse Jupiter werd met 3-0 gewonnen. Be Fair speelde deze wed strijd met Thamar Kok in de basis op de middenpositie, die de plaats innam van de afwezige Jacqueline van de Ruit. In de eerste set ging de strijd aanvankelijk gelijk op. Pas aan het einde van de set wist Be Fair door te druk ken en de setwinst naar zich toe te trekken 15-11In de tweede set startte Be Fair voortvarend met een voor sprong van 7-0. Toch ging Be Fair in de loop van de set te veel mee in het langzame en wat matte spel van de tegenstander. De dubbele wissel van trainer coach Gerard Lupgens waardoor Cora Bos en Lies- beth Gras in het veld kwa men, pakte echter goed uit en de set ging met 15-4 naar de dames van Be Fair. Ook in de derde set speelde Be Fair in een te laag tempo en te onzorgvuldig. Wel kwamen Antoinette Wijker op de middenpositie en Marcella Bos op de bui tenpositie aanvallend goed tot scoren. Te veel services gingen echter uit en ook de passes kwamen lang niet al tijd goed aan bij spelverdeel- ster Wilma de Jong. De da mes van Jupiter wisten daar echter geen gebruik van te maken en zo kon Be Fair ook deze set winnend afslui ten met 15-10. Volgende week zaterdag (23 januari) spelen de dames van Keukencentrum Waddinx- veen/Be Fair opnieuw een thuiswedstrijd in sportzaal de Groenswaard. Dan ne men de strijd op tegen de dames van Nesselande (Ze venhuizen). kwam Argus in foutenlast en kon den de Waddinxveense junioren de winst pakken. Uitslag 89-88. Topscoorder: Tijs van der Velde met 37 punten (waaronder de ver lossende driepunter die een twee de verlenging noodzakelijk maak te.) Heren 3 kwam eindelijk weer eens tot winst. Forwodians kwam duidelijk tekort tegen de daden drang van de Waddixnveense he ren. Uitslag: 78-38 bereikt. Tops coorder: Ton Baan met 25 punten en Harry van Engen met 22 pun ten. Meisjes junioren I - Springers: 44-74. Topscoorder: Suzan Thole- naar met I0 punten. Jongens mini’s I - Ten Dreamers:71 -42. Tops coorder: Mark Bajema met 21 pun ten. Jongens benjamins I - Leiden: 22-20. Topscoorder: Jelmer Coe- sel met 8 punten. Vrijdagavond 22 januari speelt Dames I in de Dui kelaar om 21.00 uur tegen Leider dorp. De recente trainerswisseling bij de dames van Gouwesta ete heeft best een diepe in druk achtergelaten bij de meeste betrokkenen. Bij da mes Idat een flink aantal internationals herbergt die zich voorbereiden op het belangrijke internatipnale seizoen, was duidelijk geko zen voor rust in de gelede ren. Immers het vertrek van de vorige trainer, Martin Pronk, was ook niet geheel vlekke loos gegaan. Na diverse gesprekken ble ken echter nog steeds veel speelsters van dames 2 en de jeugd veel moeite te heb ben met de aanpak van Hel len Boering. Het bestuur heeft uiteinde lijk de knoop doorgehakt. Het laat zich aanzien dat Jan Middendorp de training en coaching van de damesselec- tie op zich neemt. Jan Ver- weij zal de herenselectie verder begeleiden. Tenzij snel een nieuwe trai ner wordt gevonden, zal de ze situatie in ieder geval tot het eind van het seizoen worden gehandhaafd. Waar schijnlijk hebben de perike len bij Gouwestaete toch een rol gespeeld bij de wed strijd van de Dames I tegen Rapido’82. Gouwestaete begon zeer moeizaam aan de wedstrijd en aanvankelijk gaf Rapido goed partij en nam in de eerste periode ook een I-0, 2-I en 4-3 voorsprong. Voor Gouwstaete scoorden een goed doorzettende Pe tra Meerdink I -1Mirjam Overdam uit een viermeter 2-2 en Ellen van der We- ijden 2-3. In de tweede periode liep het nog allerminst bij Gou westaete. Toch wist Gillian van den Berg uit een fraaie break 4-4 te scoren. In de derde periode hervond Gouwestaete zich enigszins. Na een time-out scoorden Sandra Berckenkamp en Wendy de Frankrijker 6-4. Mirjam Overdam bracht met een fraaie achterwaartse bal de stand op 7-5, waarna Sandra Berckenkamp en El len van der Weijden via 9-5 definitief afstand namen. Marion van Hooft beëindig de de periode met 10-6. In de vierde periode werd de marge nog iets vergroot. Gillian scoorde eerst I I-6 en Wendy de Frankrijker 12- 7, alvorens Gillian de eindstand op I3-8 bepaalde. Mirjam de Meij verving de geblesseerde keepster Fran cine Lankhuyzen. De Gouwestaeteheren had den een goede winterstop achter de rug en zijn zich er van bewust dat alles uit de kast moet worden gehaald om degradatie naar de twee de klasse te voorkomen. Rapido’82 nam vanaf het eerste moment echter bru taal de leiding in de wed strijd en ging goed van start. De heren onder leiding van interim-coach Jan Verwey konden het tempo niet vol gen. Hierdoor was een ach terstand van 5-I al snel een feit. Remko Overdam (2x) en Rodi Visser zorgden er voor dat de teams met 6-3 konden gaan rusten. In de tweede periode kregen de Gouwestaeteheren meer grip op de wedstrijd, maar konden niet tot scoren ko men. In de derde periode waren hetjaco de Jong en Remko Overdam dié de marge terugbrachten naar drie doelpunten. Met een 8- 5 achterstand was het de laatste periode alles of niets. Al snel bleek dat Rapido’82 de betere was die avond en dat het de Gouwestaetehe ren wederom niet lukte om punten te behalen. In de laatste periode waren hetja co de Jong (2x), Marcel Rib- bens en Mark Mommers die de eindstand bepaalden op 13- 9. Aanstaande zaterdag krijgen de heren de kans om zich te revancheren tegen Rapido’82. Dames 2 tegen het tweede van Rapido’82 eindigde in een 6-3 overwinning voor Gouwestaete. Met een eind stand eveneens 6-3 verloor Heren 2 van het tweede he renteam van Rapido’82. ZEVENHUIZEN - De kerstpauze heeft voor de damesselectie van Data General helaas niet geresul teerd in het hervinden van de vorm. Integendeel, in de thuis wedstrijd tegen Orion uit Doetin- chem bleek dat zij nog immer niet in staat zijn het goede niveau van de intensieve trainingen op de wedstrijdvloer te herhalen. In de eerste set werd met I5-9 gewonnen. De tweede set ging de setwinst met 8-I5 naar Orion. Met I I -15 en 8-15 gingen de der de en vierde set naar de tegen stander en was de wedstrijd met I-3 verloren. Door dit verlies is er geen reëel perspectief meer op een kampioenschap en dat is zo WADDINXVEEN - Het was ta melijk druk op de schaakclub tij dens de I7de ronde. Slechts vijf leden hadden zich afgemeld; bo vendien zaten twee spelers thuis krachten te verzamelen voor een zware uitwedstrijd op de volgen de avond. En het derde achttal moest een thuiswedstrijd spelen. Tijdens de thusiwedstrijd zag met wat op te gen het tweede van Maassluis. Ten slotte speelt het eerste vele klassen hoger, dus misschien wa ren de hoogste borden van Maas sluis 2 wel van eerste klasse ni veau. Maar tijdens de wedstrijd bleek daar niets van. Wel verloren Jaap Smit en Arie Versluis aan het tweede en vierde bord, maar dat kwam meer doordat beide man nen met een gunstige stelling geen raad wisten dan door te grote vaardigheid van hun tegenstan ders. Alle anderen wonnen, zodat het derde nog steeds kansen heeft op het kampioenschap en de daarmee verbonden promotie naar de derde klasse. In de interne competitie nam Le on Willemen het met de zwarte stukken op tegen Barthold Jansen. Zwart kreeg druk, maakte een pion buit en kwam in een tech nisch gewonnen eindspel terecht In een verstrooid moment verl oor hij een pion terug en daarna was er geen winst meer te vinden. Nico Dannis probeerde in hoe- rastijl Peter de Louw onder de voet te lopen en kwam een heel eind. In totaal was het spel van Nico blijkbaar nog niet goed ge noeg doorgedacht en klapte zijn stelling in elkaar. Hans van Wou denberg had moeite met Theo Goor. Hij betreurde zijn voor laatste zet, maar plaatste een tac- doelpunten waren van Bianca en Marion van Ham, Nienke Boonen, Linda Hoefnagel en Joyce de Schipper. De meisjes C-junioren moesten naar Zeeland. In Middelburg was het plaatselijke EMM de tegen stander. In het begin kon Rowah gelijke tred houden. Dit was vooral het gevolg van de prive- supportersschare van Marjo de Schipper. Toen dit effect was weggeebd liep EMM weg bij Ro wah. Bij rust stond het 6-2. Ook na rust bleef Rowah streven naar een beter resultaat. De koppies bleven omhoog, maar de tegen stander was te sterk. Vele Zeeuwse treffers waren het ge volg van een balonderschepping, gevolgd door een doeltreffende break-out. De einduitslag was 13- 4. De Rowah doelpunten waren van Iris van Stel, Sharon Brouwer en eerder genoemde Marjo de Schipper. Opvallend was het goe de spel van Jessica de Knikker en Sharon Brouwer. De heren senioren verloren met 25-18 van Meeuwen (Rotterdam) en het dames senioren team won met een Italiaanse catenaccio uit slag (5-4) van ASC. werd 8-4. Er was nog veel meer winst voor Korbis teams zo won El van WION met 4-2 en speel den Fl en F2 beiden tegen Maas sluis, de volledige winst bleef in Waddinxveen, 6-1 en 4-1 voor de Korbis jeugd. Maar ook ver weg van huis win nen ze, W4 bij Oranje Nassau, met I0-I8, Wl speelde gelijk 11- I I tegen OZC, ook DI speelde gelijk, I -1 tegen Thor, of er nog Korbis teams verloren? meegelopen Heuvelman had de bal voor het inknikken. Zo sond het snel 2-0. W.S.E. bleef de wedstrijd dicte ren. Vd Voort, die een sterke eerste helft liet zien, stuurde Hack de ruimte in. De N.S.V. doelman was wederom kansloos bij de afronding van Hack. In de allerlaatste minuut wist N.S.V. wat foruinlijk toch nog op 3-I te komen. Via de borst van Hack viel de bal in de korte hoek bui ten het bereik van doelman Streng. De tweede helft zagen we een ge heel ander spelbeeld. W.S.E. kon geen stempel meer op de wed strijd drukken. Ballen kwamen nog maar sporadisch aan zodat N.S.V. weer grip kreeg op het spel. Enkele kansjes voor W.S.E. werden op de doellijn gekeerd. Verder dan dat kwam W.S.E. niet. N.S.V. putte hieruit moed en een verdedigingsfout werd dan ook meteen afgestraft. De geblesseer de Sterk werd gewisseld voor de eveneens niet geheel fitte Pleus. Ook zagen we wat later Ooster- tisch remise-aanbod. Theo heeft nog altijd een zeker respect voor de gevestigde orde en nam een half ei. Herman Smitskamp raakte tegen Hennie de Roodt het spoor bijster en kwam verloren te staan in zeer ernstige tijdnood. Uiter aard bleef hij tot in de laatste hal ve minuut complicaties zoeken. Aangezien Hennie ging meevlug geren, had dat nog bijna succes gehad; de partij eindigde met mat- zetten door Hennie. Biniam David rocheerde kort en zag zijn stelling weldra voorzien van een halfopen g-lijn. Nu was die niet alleen een hoofdweg voor aanvallende stukken van Arie Kar dol: ook Biniam probeerde spel over de halfopen lijn te organise ren. Uiteindelijk won hij door een blunder van zijn tegenstander. Iets soortgelijks gebeurde in de partij tussen Laurens Ellers en Al bert Prins, alleen stond Laurens niet verloren toen hem het geluk in de schoot viel. Bert van der Knaap en Teije Wiersma staken veel tijd in het opzetten van een gevecht en moesten nog twaalf zetten doen in een zeer korte tijd: ook hier werd het halve ei gekozen. De volgende avond speelde het eerste een uitwedstrijd voor de eerste klasse van de Rotterdamse Schaakbond. Het tweede van Overschie bleek te sterk. Alleen Leon Willemen aan bord I won; verder behaalden Hans van Wou denberg en Peter de Louw op de borden 5 en 6 halve succesjes. Al le anderen verloren. Stand in de interne competitie na herbereke- ning: I. Jansen, 2. De Louw, 3. Willemen, 4. Philipse, 5. R.Dannis, 6. N.Dannis, 7. Van der Hoek, 8. Smitskamp, 9. De Roodt, I0. Goor. hoog niveau gespeelde wedstrijd was Jumpers wel de betere ploeg, maar Flyers bleef steeds in de buurt. De start van Flyers was niet goed en men kwam binnen 6 minu ten tien punten achter. Hierna kreeg Flyers meer greep op het spelletje van Jumpers en nu ont stond er een gelijkwaardige strijd. Ruststand 25-36. De tweede helft gingen de Waddinxveense jongens nog beter spelen en begon men aan een inhaalrace. Dit lukte niet helemaal. Uitslag 62-71Topscoor der Michael de Levie met 21 pun ten. De spannendste wedstrijd van het weekend was Jongens junioren 2 tegen Argus. Het kostte de Wad- dinveners twee verlengingen om tot winst te komen. Flyers stond op de meeste momenten aan de positieve kant van de score, maar Argus kwam steeds op tijd terug vroeg in de competitie ronduit te en nam zelfs voorsprong in de twintigste minuut en in de eerste verlenging, maar wonder boven wonder kon Flyers steeds gelijk komen. In de tweede verlenging WADDINXVEEN - De sjoel kampioen van Boskoop heeft weer eens bij de sjoelwedstrij- den de hoogste score (I43I punten) behaald. Waddinxveens kampioen Jan Kersbergen en Wim Slinger land jr., de kampioen van Moordrecht, scoorden I4I7 en I4I2 punten.In het alge- meente klassement verandert er niets en blijft Kersbergen eerste met een gemiddelde van 140.433 punten, 2. van Gemeren 139.160), 3. Dick Dros (137.650) en 4. Wim Slingerland jr. 136.814). Frans Bouwmeester is twaalf de en laatste en in de A-klasse is H. Brosius met 130.060 punten gepromoveerd uit de B-klasse. Dirkjan van Drunen (I292) is met 129.900 gemid- van Eijk en Kim.van Egmond van 3.14.06 en 3.19.50. Bij de jongens '85 el. was een goede 119.10 goed voor de I e plaats op de 100 rugslag. Joost Krommenhoek won de 100m vlinderslag jongens ’83 el. met 1.03.29 en was hier een fraai PR voor Michael Jonge nengel met 113.94. De 200m rugslag jongens 79 el was een prooi voor Marcel Zijderhand met een tijd van 2.18.89. De 200m wisselslag meisjes ’81 el. was ook voor Kim Middendorp een prooi door met 2.28.99 in een A-tijd als I e te eindigen. Jos Kiens won de 100m school slag jongens ’81 el gemakkelijk in 114.12. Bij de meisjes/jongens '89 el. behaalde Suzanne de Heer en Tamara v. Keulen met hun eerste 25m schoolslag gelijk goud en brons in 0.22.96 en 0.24.13. Op de 200m schoolslag heren was er weer brons weggelegd voor Jan Willem v.d. Hoek in een tijd van 2.37.30. Bij de 200m vrije slag meisjes ’87 el. waren er fraaie PRós voor Estrella v. Zoest, Da nielle Bakker en Emmy Breetveld in 259.87, 3.14.13A en 3.I4.I3B. Bij de 50M vrije slag jongens ’87 el werd Ferry Boon 3e in een tijd opnemen S.W.W., (0182) - 63I932. In een goed voorbereidde Weense partij liet hij met zwart Hugo van Elteren kansloos. Hij neemt de eerste plaats weer over van Dick Bac. In de tweede partij die belangrijk was voor de bezetting van de topposities deed Jesse van Elte ren het uitstekend door Maarten Vroegindeweij te kloppen, die in de slotfase de remise miste. Wouter Vroegindeweij deed zijn plicht en won na een spectacu laire tijdnoodworsteling van de ontredderde Marcel de Haan. Ook in de partij Cees van Vuur- en-Andre Corpeleijn speelde de WADDINXVEEN/BOS- KOOP - Afgelopen zaterdag speelden de bondsteams van Gouwestaete uitwedstrijden tegen Rapido’82 in Haarlem. De dames wonnen en de he ren verloren. Dames I won moeizaam met 13-8 en da mes 2 won met 6-3. Heren I verloor uiteindelijk met 13-9 en heren 2 met 6-3. Volgende week wordt in Gouwebad 'De Sniep’ de re turn gespeeld. om het veld ruimen voor de licht geblesseerde Schenk. Dit veran derde echter niets aan het spel beeld. W.S.E. speelde ongecon troleerd en N.S.V. rook de kans. Gezien de tweede helft was het dan ook niet onterecht toen N.S.V. de gelijkmaker scoorde. In de slotfase kon W.S.E. toch nog de volle winst pakken toen Pleus iedereen van zich afschudde en oog in oog kwam te staan met de N.S.V.-goaly. Hij aarzelde echter te lang, probeerde nog een een- tweetje op te zetten voor de doellijn met Hack, wat resulteer de in een buitenspelgoal. Zo bleef het 3-3. Een onnodig ge lijkspel wat voor de thuisclub moet aanvoelen als twee punten verlies. W.S.E. F-l - C.V.C.F-2: 6-I. F-2 - Roohda F-2: 4-0. F-3 -S.P.V.: 8-1 De meisjes pupillen speelden bij de meisjes van Soccer Boys: 0-3. W.S.E. E-3 -6: 2-I. W.S.E. E-4 - UNIO E-5: I-6. S.E.D-I- Stolwijk D-l: I-6. W5.E. D-2 - B.V.C.B. D-2 :l-2. Meisjes junioren- Dille- tant: 0-2. In de RSB-competitie zette Moerkapelle 3 de nederlagen reeks voort. Nu werd in Rotter dam tegen IJsselmonde I met 6- 2 verloren. Alleen Sander Her tog en Ton van Delden slaagden erin hun partij winnend te beëin digen. De derde klasse lijkt voor dit team iets te sterk. WADDINXVEEN - Het dames A-team van handbalvereniging Rowah stond, evenals vorige week, tegenover HVOS uit Spij- kenisse. Dit maal het thuisduel in sporthal ‘de Dreef. In de eerste helft was er sprake van weinig krachtsverschil. De Rijnmondse dames hanteerden met veel suc ces het wapen ven de break-out. Zij hadden daar enkele razend snelle ‘spitsen' voor, die boven dien trefzeker waren in de afron ding. Rowah stelde daar een ge degen opbouw tegenover met verzorgd samenspel. Ook het af standsschot was een geducht wa pen in de strijd. Bij rust leidde Ro wah nipt met 9-8. Toen het direct na de hervatting gelijk werd ging Verder was er winst voor Heren 3 en Jongens mini’s (.Jongens adspi ranten I maakte het Jumpers ui terst lastig. Meisjes junioren I verl oor de burenstrijd van Springers. Heren I speelde bij vlagen weer als vanouds. Red Stars, veel hoger ge klasseerd, had er beduidend moei te mee. De eerste helft ging gelijk op, maar scoorde toch Red Stars makkelijker en aan Flyers-zijde liep dit, buiten Wolter Zwijnenburg (17 punten), minder gestroomlijnd. Hierdoor konden de Soestenaren met een 3I-35 voorsprong de tweede helft ingaan. Hierin kwam Flyers als beste uit de startblokken en kon men de achterstand weg werken. Er ontstond een spannen de strijd met wisselende kansen. In de negentiende minuut kwam Fly ers twee punten voor, maar het was toch Red Stars, dat toen bin nen tien seconden tweemaal wist te scoren en daarna met veel erva ring de bal in de ploeg wist te hou den. Uitslag 67-72. Topscoorder Wolter Zwijnenburg met 27 pun- Dames I*» USJJWII UI 1WI I II iuuixvs^ hetjumpers uiterst lastig. In een op Data General WADDINXVEEN - De afdeling seniorenwerk van de Stichting Waddinxveens Welzijnswerk, organiseert op dinsdag 26 janu ari aanstaande alweer de vierde wandeltocht van dit seizoen. Bij goed weer kunnen wande laars om 10.30 uur starten bij het Anne Frank-centrum (Jan van Bijnenpad) voor een tocht van ruim I0 km. Kosten voor deelname bedragen 4,— (inclu sief 3 kopjes koffie/thee). Vooraf kunt een kopje koffie/thee drin- WADDINXVEEN - Zondag I7 januari stond de wedstrijd tegen de voor W.S.E. altijd moeilijke te genstander N.S.V. op het pro gramma. N.S.V. startte meteen fel en probeerde zo een snelle ope ningstreffer te forceren. W.S.E. doorstond deze druk prima en na zo’n kwartier was N.S.V. uitge raasd en liet W.S.E. een puik pot je voetbal zien. N.S.V. werd voortdurend bestookt met goed lopende aanvallen van W.S.E. Verscheidene kansen werden echter vooralsnog net niet verzil verd door de thuisclub. Toch lukte het W.S.E. om binnen het half uur de openingstreffer te scoren. Een keepersfoutje werd door Leverock heel bekeken af gestraft Een lob over de ver uit zijn doel gekomen sluitpost rolde met wat fortuin over de doellijn. Meteen na de aftrap werd een tackle van Scharff bestraft met geel. W.S.E.geplaagd door meni ge blessure, pakte meteen de draad weer op. Goed doorzetten van Oosterom bracht de N.S.V. verdediging flink van de wijs. De ken in de foyer van het Anne Frank-centrum. WADDINXVEEN - Hoewel de De tocht gaat deze keer richting zaalcompetitie al vergevorderd is, Boskoop/Reeuwijk. Onderweg wordt er een pauze ingelast bij café ’de Landbouw'. Na afloop is er nog gelegenheid even met elkaar na te praten on der het genot van een kopje kof fie/thee. Voor meer informatie over de wandeltochten kunt u contact opnemen met de I

Weekblad voor Waddinxveen | 1999 | | pagina 29