Waddinxveners kunnen mee doen met het Familie-album Voor uitzendwerkers en oproep krachten verandert er veel Waar moet dit heen? Bouw kalkoenstallen Dierenbescherming Bijeenkomsten mantelzorgers en ME- patiënten Filmhuis Kreater scoort goed uoq ZEVEN MlMUfËN NEB IK •Recht of eeh vaste aansTêllw^/ Kettingbotsing op A12 Soirée van Alliance Franchise WADDINXVEEN Dronken Reeuwijker Infomiddag Psoriasis- patiënten WOENSDAG 27 JANUARI 1999 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 11 f Gevonden Vermist COUPONS STOF vanaf f 5,- LEZERS SCHRIJVEN COUPONS tapijt vanaf f 10,- voa/tfe ME-patiënten NIEUWJAARS-OPRUIMING 10% CONTANT- KORTING VIVANTE COLLECTIE* t NIEUWJAARS-OPRUIMING op om WADDINXVEEN - Doordat een automobilist niet meer op tijd kon remmen voor een file, botste hij tegen een langzaam rijdende auto voor hem. Dit gebeurde vo rige week op de Rijksweg AI2 Noordbaan ter hoogte van Ze venhuizen. Auto nummer drie stond bijna stil toen deze werd geraakt door auto nummer vier en doorschoof tegen auto num mer twee. Er was alleen materië le schade. Het buro is gevestigd aan de Noothoven van Goorstraat 60-62 te Gouda, tel. 0182-523444. Het eerste gesprek is gratis. Het nieuwe jaar is nog amper vier- tien dagen oud. Toen werden we opgeschrikt door de berichten kil en koud. Dat er door tomeloos geweld drie meisjes werden neergemaaid. Het resultaat van grof gewejd en mateloos verdriet gezaaid. Als d’ouders het droeve bericht bin nen krijgen is bij elk de radeloosheid groot en je maar alleen kan zwijgen. Wat déze mensen in die bange uren moeten ondergaan is met geen woorden te omschrijven zo niet te verstaan. Zo krijgen zij hun kind dan thuis er valt een héél groot gat Na deze laffe daad waar d’ene vloekt en d’ander bad. Waar ouders met hun kind hadden héél fijne banden, is hun ontglipt als 't ware water door hun handen. In Nederland is het protest groot en iedereen is aangedaan. Als de stille mars door de straten van heel Gorinchem gaan. Veel moeders en de vaders radeloos huilen, als zij hun kinderen achterla ten moezen in hun kuilen. Zo jong nog van het leven alles te verwachten, werden zij door crimi neel geweld en duistere machten, neergemaaid met kogels of door an der grof geweld. Voelen zij door onverschilligheid en onnadenkenheid de grote held, we staren voor ons uit en kijken naar de De heer j. Hoogerbrug Prunusstraat 23 2 742 XJ Waddinxveen WADDINXVEEN - Een 50-jarige Reeuwijker werd vorige week op de Al2 aangehouden wegens het rijden onder invloed. De boete die hij kreeg, nadat was gebleken dat hij een alcoholpromillage van 0,7 had, was ƒ390,-. Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden ge weigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel ge plaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. Alliance Franqaise Boskoop, Waddinxveen en Zoetermeer, organiseert op maandag 8 februari een soirée in de Immanuelkerk, Prinses Beat- rixlaan 2 te Waddinxveen. Aan vang 20.15 uur. De zaal is open vanaf 20.00 uur. Het thema van deze avond is La Bretagne, door Madame Marie- Thérèse Rouillard. Madame Rouillard is docente bij de Alliance Franqaise en Bretonse van geboorte. Zij zal ons haar geboortestreek doen ontdekken: door wie wordt (werd) het gebied bewoond, wel ke geografische waarde heeft het, wat zijn de economische aspec ten, de problemen? Maar ook zal belicht worden de rijke folklore en de tradities die nog steeds in ere worden gehouden. Entrée: leden/cursisten gratis op vertoon van de carte nationale: introducées ƒ10,-. Consumpties: koffie ƒ1,50, wijn en frisdrank ƒ2,-. WADDINXVEEN - Op I januari is de Wet flexibiliteit en zeker heid van kracht geworden. Deze wet - ook bekend als de Flexwet - heeft tot doel aan de ene kant werkgeveres meer flexibiliteit te geven voor hun personeelsbe stand en aan de andere kant werknemers meer zekerheid op werk en inkomen te bieden. Dit laatste geldt in het bijzonder voor flexwerkers. Dat zijn alle werkne mers in tijdelijke dienst al dan niet voor een wisselend aantal uren per week. Met de nieuwe wet krijgen dus ook oproepkrachten en uitzendkrachten te maken. De nieuwe Wet flexibiliteit en ze kerheid is onder meer bedoeld om flexwerkers meer sociale ze kerheid te bieden. Zo is bijvoor beeld de mogelijkheid van de werkgever beperkt om geen loon te betalen als er geen werk is. Voortaan kan de werkgever al leen voor de eerste 6 maanden afspreken: geen werk, geen loon. Daarna moet hij als er geen werk is toch loon betalen, tenzij in de CAO iets anders is geregeld. Dirk: ‘Sinds twee maanden werk ik bij een loodgietersbedrijf. Ik heb tijdelijke arbeidscontracten van drie weken, want mijn baas kan niet goed overzien hoe het zit met lopende en komende op drachten. Na die drie weken Na ’Pipi Langkous’ als eerste jeugdfilm en vandaag ’Het magi sche avontuur’, is woensdag 10 februari om half twee de onver biddellijke bestseller ’Mary Pop pins’ aan de beurt. Julie Andrews heeft met dit sprookjesachtige verhaal al generaties geboeid en blijft dit doen. Ook deze film is Nederlands gesproken. In samenwerking met cafetaria Het Ouwe Dorp in de Dorpstraat biedt Kreater op de kinderfilm- middagdagen een (verjaardags)feestje aan. Eerst een lunch en daarna een bezoek aan de film. Totaalprijs negen gulden per kind. Inlichtingen gedurende kantooru ren bij het sectretariaat van Kre ater,telefoon (0182-)614422. ten van deze bedrijven door aller- handen maatregelen van de over heid en de E.U. en de nog komen de maatregelen, hebben wij als omwonenden van deze op te richten fokkerij de vrees, dat het mogelijk in de toekomst niet ren dabel bedrijf zal worden gebruikt voor allerhande anderssoortige dan volgens bestemmingsplan toegelaten bedrijfsuitoefeningen. S.C. Simons, Noordeinde 114. overheid: 0800-8051 (gratis). U krijgt dan ook de informatieve brochure over de Wet flexibiliteit en zekerheid thuisgestuurd. Ge volgen van de Flex wet voor de werkloosheidsuitkering:. Met de ze wet zijn een aantal belangrijke veranderingen in het arbeidsrecht ingevoerd. De wet heeft niet al leen betrekking op de rechtsposi tie van flex werkers, zoals op roepkrachten. Ook de Werk loosheidswet is op een aantal onderdelen gewijzigd. Aan één van deze wijzigingen wordt hier onder aandacht besteed. Het gaat om de ingangsdatum van de werkloosheidsuitkering nadat de arbeidsovereenkomst door de kantonrechter met toekenning van een vergoeding aan de werk nemer is ontbonden. Ook als par tijen in onderling overleg beslui ten om de arbeidsovereenkomst te beëindigen en in verband daar mee wordt afgesproken dat de werknemer een vergoeding krijgt, kan dit gevolgen hebben voor de ingangsdatum van de ww uitke ring. In deze gevallen ontstaat het recht op een werkloosheidsuitke ring pas nadat er een zogenaamde gefingeerde opzegtermijn is vers treken. De regeling komt erop neer dat de vergoeding of een deel ervan eerst moet worden ’opgemaakt’ voordat de uitkering wordt toegekend. Een voorbeeld ter verduidelijking. De arbeids overeenkomst van een werkne mer wordt na vier jaar op 31 ja nuari 1999 door de kantonrech ter ontbonden ingaande op I februari 1999 met toekenning vna een vergoeding van vier bruto maandsalarissen. Bij een dienst verband korter dan vijf jaar geldt vanaf I januari 1999 een wettelij ke opzegtermijn van I maand. De werkloosheidsuitkering kan nu op zijn vroegst ingaan op I maart 1999. Tot deze datum moet onze werknemer het doen met door de kantonrechter toegekende vergoeding. Voor de invoering van de flex wet gold dat de werk nemer met ingang van de datum waarop de arbeidsovereenkomst werd ontbonden (in ons voor beeld: I februari) een werkloos heidsuitkering kon krijgen. De nieuwe regels zijn in sommige ge vallen behoorlijk ingewikkeld. In dien u daarom te maken krijgt met ontslag, dan is het van groot belang om tijdig juridisch advies in te winnen. U kunt daarvoor te recht op de spreekuren van het buro voor rechtshulp. NIEUWJAARS-OPRUIMING HARWA t> e ffeer je ltvtn Rijnlandstraat 4,2741 HZ Waddinxveen Tel. (0182) 61 61 19 Fax. (0182) 61 66 38 gen verwerking in de knel, omdat men te druk is met de zieke part ner of vriend(in). Samen zal men moeten zoeken naar een nieuw evenwicht. Het Steunpunt wil op deze ochtend mantelzorgers van ME patiënten gelegenheid geven om van lotgenoten te horen hoe zij met deze zaken omgaan. Men sen krijgen tips in het omgaan met verandereingen binnen de relatie wanneer een partner of familielid ziek wordt. U kunt zich voor deze gratis bij eenkomst aanmelden bij het Steunpunt Mantelzorg Gouda, tel. 0182-594658 of even binnenlo pen bij onze balie in de Thuiszorg- winkel-Meditheek aan de Boele- kade I, hoek Spoorstraat in Gouda. Openingstijden: maandag van 13.30-17.00 uur, dinsdag t/m vrijdag 10.00-15.00 uur. Telefo nisch opgeven kan ook buiten de openingstijden. wordt dus steeds bekeken hoe het zit met de ’workload". ‘Intussen heb ik begrepen dat de Flexwet ervoor zorgt dat ik niet eindeloos met die tijdelijke ar beidsovereenkomsten kan wor den afgescheept. Mijn vader heeft het precies voor me uitgezocht en het schijnt dat ik na drie op eenvolgende arbeidscontracten die elkaar binnen drie maanden opvolgen, recht heb op een vaste aanstelling. De vierde arbeids overeenkomst is dus automatisch een vast dienstverband. Dat is toch wel handig om te weten1. Günay: ‘Ik had iets gehoord over de Flexwet, dus op het uitzendbu reau heb ik gevraagd of er ook iets voor mij verandert. Per slot van rekening ben ik ook een flexi bele werkneemster en dan is het toch goed om te weten wat je rechten zijn. Men vertelde me dat ik als uitzendkracht dankzij de Flexwet nu ook een duidelijk om schreven arbeidsrelatie heb met het uitzendbureau. Bovendien val ik onder een nieuwe cao voor uit zendkrachten die onder andere regelt dat ik na anderhalf jaar recht heb op een vaste aanstelling bij het bedrijf waar ik naar ben uitgezonden. Maar dan moet ik wel met opeenvolgende contrac ten al die tijd voor hetzelfde be drijf hebben gewerkt. Als ik aan MM* 6e f/eer vmh je leven Rijnlandstraat 4,2741 HZ Waddinxveen Tel. (0182) 61 61 19 Fax. (0182) 61 66 38 genaan lopen en mee te denken over het opkomen voor de belan gen van de mantelzorgen. WADDINXVEEN - Zorgt u voor een familielid, vriend of kennis met een ziekte of handicap? Dan bent u een mantelzorgen. Het Steunpunt Mantelzorg Gouda organiseert op donderdagmiddag 28 januari om 14.00 uur een bij eenkomst voor mantelzorgers over belangenbehartiging aan de Spoorstraat te Gouda. Zorgen voor een ander is geen kleinigheid. Des te vervelender is het dan dat mantelzorgers vaak het gevoel hebben dat ze er alleen voor staan en dat maar weinig mensen iets van hun situatie be grijpen. Het kan prettig zijn om met andere mantelzorgers over uw situatie te praten, tips uit te wisselen. Want een mantelzorgen kan het niet alleen. Het Steunpunt wil op deze mid dag mantelzorgers de gelegenheid geven om met lotgenoten te pra ten over knelpunten waar ze te- ters kunnen besteden zullen on getwijfeld het vertrouwen winnen en er leuke maatjes bij krijgen. Dierenbescherming zoekt vrijwil ligers voor het dierenopvangcen trum Het dierenopvangcentrum aan de Otweg is een druk leven dig bedrijfje. Het doel van het die rentehuis is het opvangen van die ren die om uiteenlopende rede nen geen onderkomen (meer) hebben. Op moment zitten er zo’n 25 katten, die elke dag ver zorgd moeten worden. Daarnaast vangt het opvangcentrum veel dieren op die worden gevonden zoals vogels, konijnen, kippen etc. Veel werkzaamheden dienen elke dag opnieuw te geschieden, dit kost echter veel tijd. Om het werk in het asiel goed te kunnen blijven uitvoeren is uitbreiding van het aantal vrijwilligers nood zakelijk. Gezocht worden gemotiveerde krachten die: goed de handen uit de mouwen kunnen steken; na een inwerkperiode zelfstandig kunnen werken; affiniteit met het dierenasielwerk en met dieren in het algemeen hebben; bereid zijn om minimaal I dagdeel per week te werken (bij voorkeur de woensdag- morgen of middag). De werkzaamheden bestaan uit: schoonmaken van de dierenver blijven, dieren van eten en drin ken voorzien, borstelen en knuffelen van de dieren. Wie durft de uitdaging aan deze dankbare taak een halve dag per week op zich te nemen. Voor in formatie kunt u bellen met Wilma Rodenburg tel 0172-217070 of Loek Derksen tel. 0172-21 1810. oudere Waddinxveners zijn die het leuk vinden kinderen te ver tellen over vroeger, toen Wad dinxveen nog een klein dorp was’, vervolgt het hoofd. ‘Zij mogen uiteraard ook uit hun ei gen kinderboeken voorlezen. We staan open voor iedere sug gestie. Is er iemand die een de monstratie wil geven? Prima!' ’Familie-album’ is een project voor alle burgers van Waddinx veen. ‘Elke familie heeft iets bij zonders. Overal is een rode draad te vinden. Wellicht duiken interessante familiegeheimen op. Je kunt met dit thema echt alle kanten uit*, vindt Gerrie Heijer- man. Zij hoopt op heel veel reacties. In verband met de organisatie worden degenen die ideeën heb ben verzocht dit voor maandag 22 februari te melden, bij voor keur schriftelijk. Dat kan bij Ger rie Heijerman (telefoon 0182- 640572, fax 0182-630382, Email: waddbib@ttref.nl) of bij Aad Koremans van Kreater (telefoon 0182-614422, fax 0182-632735, Email: info@kreater.nl), onder vermelding‘Familie-album 1999’. Het boekenweekgeschenk is dit jaar geschreven door Conny Pal men en draagt als titel ’De erfe nis’. Ook erfenissen komen in menig familie-album voor en zouden wellicht eveneens een aardige bijdrage kunnen zijn.... steeds andere bedrijven wordt uitgeleend, heb ik na drie jaar trouwens recht op een vast dienstverband; inderdaad bij het uitzendbureau’. Andrea: ‘Ik heb de brochure over de Wet flexibiliteit aangevraagd en nu weet ik zeker dat ik gelijk heb. De kwestie is namelijk dat ik het oneens ben met mijn werkge ver over de vraag of ik een ar beidsovereenkomst heb, ja dan nee. Het begon ermee dat we de afspraak maakten dat ik 25 uur per week thuiswerk doe voor de periode van een half jaar. Maar na drie maanden meldden ze me doodleuk dat het werk ophield. Dat halfjaar was volgens hen hele maal niet waar. Sterker nog: ze beweerden glashard dat ik het werk als freelancer had aangeno men. Onzin. Nu las ik gelukkig in die brochure dat er, juridisch ge zien, het vermoeden van een ar beidsovereenkomst bestaat als je drie maanden lang minimaal 20 uur per maand voor dezelfde werkgever hebt gewerkt. En die arbeidsovereenkomst heeft dan de hoeveelheid uren die hij de af gelopen drie maanden hebt ge werkt. Nou, in mijn geval zal de rechter dus zeer waarschijnlijk onze eerdere afspraak voor 25 uur thuiswerk voor een halfjaar bevestigen. Want de verzekeraar kan niet met schriftelijke afspra ken of dienstroosters aantonen dat ik ongelijk heb'. Lou: ‘Zowel ik als mijn vriendin ondervinden de werking van de Flexwet aan den lijve. Allebei heb ben we een contract voor minder dan 15 uur per week. Zij werkt namelijk als oproepkracht op een basisschool en ik heb een zoge naamd nulurencontract in de thuiszorg. Allebei weten we niet van te voren wanneer we worden opgeroepen en om hoeveel uren het gaat. Met de komst van de Flexwet per I januari hebben we van nu af aan altijd recht op mini maal drie uur loon per oproep. Dus ook als we maar voor één uur moeten opdraven, worden we toch voor drie uur betaald. Ja kijk, als we langer dan drie uur werken, krijgen we natuurlijk ge woon al die uren uitbetaald, maar nieuw is dus dat ze je nooit meer één of twee uur kunnen betalen. En dat is natuurlijk wel een leuke verbetering'. De voorbeelden van Dirk, Günay, Andrea en Lou laten zien dat flex werkers zoals uitzendkrachten en oproepkrachten dankzij de nieu we wet meer rechten hebben. Als u meent dat de wet ook voor u gevolgen kan hebben, bel dan met uw vragen gewoon even de Postbus 51 infolijn van de rijks- In uw weekblad van 7 januari 1999 plaatste u een artikel over kalkoenstallen in plaats van een eendenfokkerij aan het Noor deinde. Zeer terecht merkte u daarbij op, dat het voor de bewo ners van I 12 en 114 een nieuwe bittere pil is, echter het beperkt zich niet alleen tot genoemde be woners maar het betreft hier alle omwonenden van de gekozen lo catie, die nu al 10 maanden in on zekerheid verkeren, hetwelk voor een aantal bewoners al heeft geleid tot gezondheidsproblemen. Het zal je maar gebeuren, dat een agrariër, in het nauw gedreven door de rijks breed genomen be slissing een Bentwoud aan te leg gen, meent om achter en voor onze woningen op 1,7 km. van zijn eigen agrarische bedrijfswo ning een dergelijke industrie te moeten vestigen, de omwonen den met de smeerboel op te schepen en hun woon- en leefmi lieu ten gronde te richten, nog af gezien van de gezondheids- en fi nanciële consequenties. Daarbij in aanmerking nemende, dat het verkopen van het land ten behoeve van het Bentwoud op vrijwillige basis gebeurt, is het nog maar zeer de vraag of de agrariër door het Bentwoud in het nauw gedreven wordt, of dat door Met het Millennium voor de deur krijgt de geschiedenis extra betekenis. Ook families hebben hun historie. En in tal van gezin nen lezen, knutselen, musiceren, schilderen, fotograferen, spelen grootouders, ouders en (klein)kinderen samen. Oude en moderne technieken (punnik- ken, macramé, pergamano) wor den in een soort kruisbestuiving van de ene generatie op de ande re overgebracht. Op al die gege vens willen de bibliotheek (Van Mecklenburg Schwerinlaan) en CKV Kreater (Kerkstraat) inspe len. Wat zijn favoriete boeken of be paalde schrijvers van een familie door de jaren heen? Hebben be paalde kunstvormen, speciale muziekstukken of verschillende musici een eigen plaats gekregen en behouden? Zijn er oude spel letjes die op hoogtijdagen op nieuw tevoorschijn worden ge haald? ‘Het ’Familie-album’ is voor alle Waddinxveners', zegt het hoofd van de bibliotheek, Gerrie He ijerman. ‘Mensen hoeven geen lid te zijn bij ons of cursist te zijn van Kreater. We zoeken het ook niet in grote en belangrijke din gen. Het zou zo leuk zijn als families, desgewenst anoniem, iets van zichzelf willen laten zien. En dan kan natuurlijk ook op vele ande re manieren, die iedereen zelf mag invullen'. Gedacht wordt aan tentoonstel lingen en uitvoeringen - een le vend familiealbum - gedurende de Boekenweek (en bij veel aan meldingen ook daarna) in de bi bliotheek en wellicht eveneens in Kreater. ‘Wij hopen dat er NIEUWJAARS-OPRUIMING KORTINGEN van 10% -50% cf'wa/i/e HARWA f/eer je leveH Rijnlandstraat 4.2741 HZ Waddinxveen Tel. (0182) 61 61 19 Fax. (0182) 61 66 38 WADDINXVEEN - Met de deze maand vertoonde films ‘Left Lug gage’ van Jeroen Krabbé met rol len van hemzelf, Isabella Rossellini en Maximilan Schell en vorige week ’My Beautiful Laundrette’ van Stephen Frears, trok Filmhuis Kreater (Kerkstraat) volle zalen. Voor vrijdag 5 februari staat ’Die Salzmanner von Tibet’ op het programma. Ulrike Koch schreef het scenario en voert de regie over deze film, die vier Tibetaan se nomaden volgt op hun rituele tocht naar de hooggelegen zout meren in de Himalaya om zout te winnen. Vrouwen mogen niet mee, maar Koch lukte dit wel. De voorstellingen beginnen om 20.00 uu WADDINXVEEN - Het thema van de Boekenweek, dit jaar van woensdag 10 tot en met zaterdag 21 maart, luidt ’Familie-album’. Alle inwoners van Waddinxveen, klein en groot, zijn uitgenodigd hieraan mee te doen. beelden. Van de televisie die uitge zonden werden en we deelden. Met allen mee de ouders, zus en broer het grote verdriet Ruw aangedaan en zij beseften in verste verte niet, dat door hun vrese lijke daad zovele rouw en de gezin nen, hun leven vooraltijd is aangetast en moeten weer opnieuw beginnen. Kijk om je heen en zie de wereld eindloos kraken, hoe kunnen we in hemelsnaam de aarde weer be woonbaar maken. Die God de mens te leen gaf om hem te bewerken. Om samen met die God de banden met elkaar te gaan versterken. Maakten we er een puinhoop van en werd de mens niet meer geteld. En vraagt je eigen af hoe het met deze aarde is gesteld. En toch gebeuren er na alle leed ook vele goede dingen, houden we ons daaraan vast en kunnen we zo nog zingen. Van de Schepping die door hem zó was begonnen, zal het goede door het kwaad altijd worden overwon nen. Als we met z’n allen de eenentwin tigste eeuw zullen verstaan, dan pas zal het met de mensheid beter kun nen gaan. BOSKOOP - Voor informatie, dierenmishandeling, vermiste en gevonden dieren kunt u contact opnemen met Loek Derksen tel. 0172-211810 of Kees Barnhard tel. 06-54290250. Voor dringende gevallen kunt u de Dierenambu lance Gouda bellen tel. 0182- 529059 /06-52744490. Wanneer een dier in direct levensgevaar verkeert, belt u het landelijke alarmnummer 112. Opvang van gevonden dieren: Dierenopvang Dierenbescherming Boskoop, Otweg 15, tel 0172-217070.0p- vang gevonden vogels: Wilma van Klaveren, Beemd 29,tel. 0172- 217886. De Dierenbescherming adviseert bij vermissing van die ren dit door te geven aan opvang centra, dierenambulance, dieren artsen, gemeente, Amivedi (070- 3201 195 Den Haag) en politie in de regio. Goed tehuis gezocht voor: Dikkie Dik, prachtige zwarte kater, van anderhalf jaar, wil het liefst in een gezin geplaatst worden met oude re kinderen. Snowy, lief klein poesje, Cypers met wit, van onge veer 3 jaar oud, schattig aanhan kelijk beestje. Jip, zwart/witte ka ter op leeftijd, wie wil deze lieve, rustige kater een fijne ouwe dag bezorgen? Mambo en Lucifer, broer en zus, zwart/wit van 3 jaar oud, willen graag bij elkaar blijven. Shelly, kruising Schildpad, zeer lief poesje van ongeveer 3 jaar oud. Boris, een rode kater van ander half jaar, is iets angstig, heeft wat tijd nodig om te wennen. Blacky, een zwarte kater eveneens an derhalf en nog wat angstig, men sen die wat meer tijd aan deze ka- WADDINXVEEN - Gevon den: 10-1: Kater, zwart met wit (omgeving Reeuwijk) 14-1: Hond, bastaard zwart met wit. Kortharig, nog jong (omgeving Groensvoorde Waddinxveen) 20-1Zwerft, grote rode kater (omgeving Boskoop, Twaalf- hovenweg). Een dier gevonden of een dier kwijt, bel tel. 0182- 630481. huisvest’ een wrange klank heeft ten aanzien van deze dieren, dit volgens een zwartboek van de Dierenbescherming Nederland genoemd ’de Verborgen Bio In dustrie’. Mede door genetische selectie moeten de dieren voor een zo hoog mogelijke vleesproductie zorgen en hebben zij daardoor veel voorkomende gezondheids- en welzijnsproblemen gekregen. Hierdoor kan de sterfteuitval on der de jonge dieren oplopen van 5 procent tot 10 procent en zelfs voorkomend 40 procent! Bij 5 procent zijn dit altijd nog onge veer 900 dieren. Op jonge leeftijd worden bij de dieren de snavels afgekapt, neus- lellen verwijderd en bij de hanen worden de achterste tenen weg genomen voor herkenning tussen hennen en hanen. Dit alles om kannibalisme onder de opeen ge pakte dieren te voorkomen of in ieder geval in te perken. Daarbij ontstaat na een aantal we ken een overvloedige amoniak productie in de stallen. Deze zal ook ergens heen moe ten, alsook de uit de ontsmet tingsmiddelen ontstane dampen, na het uitmesten van de stallen; Deze uitstoot zal de dichtsbijzijn- de woningen bij windrichting slechte exploitatieresultaten door West, kracht 3 (5 meter/sec.) bin- allerhande maatregelen hem tot nen 25 seconden bereikt hebben, deze ongelukkige beslissing heeft Gezien de lage exploitatieresulta- doen besluiten. Zijn bedoeling is om op deze lo catie drie fokstallen te plaatsen, twee van 50 meter lang en één van 60 meter lang met een front- breedte van 24 meter en een nokhoogte van 8,5 meter. In deze stallen met een vloeroppervlak van ongeveer 3900 vierkante me ter zullen 18.400 kalkoenen wor den gehuisvest, van gemiddeld 10 a 18 kg, waarbij het woord ’ge- Het Steunpunt organiseert dinsdagochtend 5 februari 10.00 uur een bijeenkomst voor mantelzorgers van ME-patiënten eveneens aan de Spoortstraat in Gouda. Ongeveer één op de 1.000 men sen heeft ME. De meesten wor den bijgestaan door familieleden, kinderen en partners die voor hun zorgen. Deze zorg wordt soms erg zwaar. Mantelzorgers hebben tijd nodig om met ziekte in de nabije omge ving te leren leven. Ze kunnen te maken krijgen met dezelfde emo ties als de persoon die ziek is: woede, verdriet en onmacht. Te vaak komt het proces van de ei- tapijt- gordijnencollectie geldig tlm 31 januari HARWA -- Vt (fttr v*n je leven Rijnlandstraat 4,2741 HZ Waddinxveen Tel. (0182) 61 61 19 Fax. (0182) 61 66 38 WADDINXVEEN - Psoriasis is een niet-besmettelijke, chroni sche huidaandoening, waar meer dan 300.000 mensen in Neder land last van hebben. Zij hebben last van rode, schilferende plek ken op hun lichaam, die veroor zaakt worden door een overmati ge aanmaak van huidcellen. De plekken kunnen de patiënt pijn en jeuk bezorgen: in sommige geval len worden ook gewrichten aan getast. De Psoriasisvereniging kan een bijdrage leveren aan de begelei ding van mensen die psoriasis hebben. Zo beschikt zij over uit- gebreide informatie van het ziek tebeeld en weten vertegenwoor digers van de organisatie uit erva ring wat het betekent een chronische aandoening te heb ben. Wie meer wil weten over psoria sis en/of één van de 299.999 an dere psoriasispatiënten wil ont moeten is welkom op woensdag 7 februari tussen 14.00-16.00 uur in het patiëntenservicebureau op de Jozeflocatie Groene Hart zieken huis te Gouda (ingang Jan van Beaumonts traat). Bent u niet in de gelegenheid op dit tijdstip te komen en heeft u toch belangstelling, belt u dan eens naar de verenging, tel. 070- 3820202 op dinsdag, woensdag en vrijdag tijdens kantooruren.

Weekblad voor Waddinxveen | 1999 | | pagina 11