Waddinxveen schenken speelattributen 0.99 1.29 2.29 Gemeenten praten over 9.90 toekomst van Treintaxi 2.79 2.49 1.99 7.99 gaat klachten burgers beter behandelen cn Frits en Didi Smit lü M 5.00 i D66 wil gezonde opvangkernen in het Groene Hart albert heijn Duurzaam W’veen komt met nieuw actieprogramma Geen steun plan autovrije zondag Geen subsidie Auto te water 5 6 7 8 10 Stimulering van boomteelt Zij-ingang van St.Victorkerk voor invaliden Waddinxveen Schoolbestuur principieel tegen staken door Bert J. Woudenberg Inspraak over herbestrating T Inbraken in twee huizen y Ji het PAGINA 15 WOENSDAG 27 JANUARI 1999 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Ji RIJKE TUINLEVEN Geen Auto ontvreemd ontvangen? w G7OEN71J< 1 2 3 4 9 Alleen bij Albert Heijn Waddinxveen kunt u zelf scannen. De slimme, snelle en handige manier van boodschappen doen. Vraag inlichtingen bij de klantenservice. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Bel 0182-63 03 32 ÜIKruiden-of wijnzuurkool mild van smaak, pak 500 gram 1.49 Bonus voordeel 0.50 CHWild gebakken brood, o.a. Twents donkervolkoren ofVeneziaans bruin, heel 3.99 Bonus voordeel 1.20 ChVissticks, doos 300 gram 2.69 Bonus voordeel 0.70 Uit de bediening: Paté’s, o.a. Ardenner of knoflook 100 gram 1.89 Bonus voordeel 0.60 ChWasmiddel, ultra of color, navulzak 1.7 kilo 12.99 Bonus voordeel 5.00 Mona volfruit kwark, peer/perzik, aardbeien of bosvruchten, beker 450 g 3.49 Bonus voordeel 1.00 Herschi cola of sinas, regular of light of pub, 4 flessen 1.5 liter 6.76 Bonus voordeel 1.76 Ch Magere rookworst, zak 250 gram 3.09 Bonus voordeel 0.80 Ctl Goudse extra belegen kaas 48+, kilo 16.90 Koningin Wilhelminaplein 43 (0182) 61 38 61 Kijk in onze winkel voor nog 400 Bonus aanbiedingen. Kamervoorzitter spreekt ICW- leden toe in Bibelot WADDINXVEEN - Voorzitter J.N.A. van Caldenborgh van de Kamer van Koophandel Rotter dam was dinsdagavond 26 januari om acht uur te gast op de leden vergadering van de onderne- merskring 'Industrieel Contact Waddinxveen’ (ICW).Op deze vergadering, die werd gehouden in restaurant ’Bibelot’ (Limaweg), sprak de kamervoorzitter over het onderwerp ’Economie en in frastructuur in Midden-Holland’. Voordat de heer Van Calden borgh het woord kreeg werd na mens de politie een korte inlei ding gehouden over het onder werp ’Veilig ondernemen in Waddinxveen door Stichting Coenraad’. Na de pauze van deze boeiende avond kon er worden gediscussieerd met de inleiders; was er de rondvraag en werd de ledenvergadering afgesloten met een informeel samenzijn. GroenRijk De Bosrand Prinsen Schouw 1, 2394 CX ALPHEN A/D RIJN Telefoon (0172) 47 52 99, Fax (0172) 49 52 51 Bki jjB U vindt ons achter het BP station Kerk en Zanen. albert heijn Knorr maaltijdmixen, o.a. spaghetti of chili con carne, per zakje <i yi q -X s.:;. Bonus voordeel 7.00 Zoals bekend had Transvision de OnzeToplO vorig jaar aangekondigde inkrim ping van het verzorgingsgebied van Treintaxi opgeschort. In het kader daarvan werden nu mogelij ke oplossingen besproken. Voor de inrichting van het bin nenterrein van de kinderboer derij is inmiddels een schetsont werp gereed. Ook de toegezeg de spelattributen van Didi en Frits Smit zijn eveneens in het ontwerp opgenomen. De beheerders van de kinder boerderij en de werkgroep Na tuur- en Milieu-educatie (NME) hebben meegedacht over de in richting. Als verharding is geko zen voor straatklinkers en op kwetsbare plekken voor af speelbare betontegels. Aan de afvoer van het spoelwa ter is ook gedacht. De afraste ring bij de contactweide wordt van grof gaas met een hoogte van ongeveer 120 cm, in dezelf de stijl als het bestaande hek rondom het voormalige herten kamp. Door deze keuze ontstaat er eenheid in materialen. Als door(toe)gang naar de contact- klaphek, dat direct dichtvalt zodra de bezoekers zich in de contactweide bevinden. De plaatsing van de speeltuigen voor grotere kinderen is uitge steld in verband met de slechte bodemgesteldheid. De realisatie vindt later dit jaar in een droge re periode plaats. Door de uitvoering van het re- novatiebestek wordt nu goed zichtbaar wat er allemaal bij de kinderboerderij gaat verande ren. Van Vliet Hoveniers heeft inmiddels diverse onderdelen gerealiseerd. Het natte weer speelde het bedrijf daarbij enigszins parten.Met aanne mingsbedrijf Gebr. M. van Vliet zijn afspraken gemaakt voor de onderbouw van het nieuwe on derkomen. Deze activiteiten zijn afgestemd op de werkzaam heden van de firma Houtstaal uit Zaltbommel, die opdracht heeft gekregen de nieuwe kin derboerderij te bouwen. Het Energiebedrijf Midden-Hol- land heeft nog geen uitsluitsel gegeven over de nutsvoorzie ning. Dit wordt elektrisch of gas én elektrisch. Besluiten daar over worden binnenkort ver wacht Dat geldt ook voor de keuze van de telefoon, hetzij mobiel hetzij via de kabel. De water- aanslpiting is inmiddels geregeld. Voor de rioolaansluiting, waar voor nog offerte moet worden aangevraagd, loopt het tracé naar het aangrenzende tennis complex van De Gouwe Smash. Voor de bouwaanvraag voor de kinderboerderij heeft het ge meentebestuur gekozen voor de artikel 19-procedure. Dit houdt in dat het plan ter visie wordt gelegd en het resultaten daarvan aan Gedeputeerde Sta ten van Zuid-Holland worden gemeld voor de aanvraag van een vrijstelling. De medewer kers van de gemeente Wad- dinxveen hebben toegezegd hun uiterste medewerking te zullen verlenen aan de voortgang van de procedure en de verdere af handeling ervan. de Stichting Betonschadevloeren Nederland om een geldelijke bij drage ter ondersteuning van de activiteiten voor een landelijke aanpak van deze problematiek. WADDINXVEEN - Het Wad- dinxveense ondernemersecht- paar Frits en Didi Smit, direc teuren van het zilveren con- structiebureau Smit aan de Nesse, hebben voor het terrein van de nieuwe kinderboerderij in het Warnaarplantsoen een rolstoelvriendelijke picknickta fel, twee veerwippen en een speelhuisje geschonken. Ter gelegenheid van het vorig jaar gevierde 25-jarig bestaan van het bedrijf vroeg de directie van het constructieburau aan haar zakenrelaties als jubileum geschenk een gift voor een goed doel. Frits en Didi Smit rondden het bedrag naar boven af op 10.000 gulden. Voorts heeft het bestuur van de Stichting Warnaarplantsoen, dat zich in december officieel in het gemeentehuis heeft gepresen teerd, een toezegging gekregen van f 10.000,- van de directie van het VSB-fonds. WADDINXVEEN - B. en W. heb ben de gemeenteraad voorge- Proef de das B ZEVENHUIZEN - Zondag 24 ja nuari is bij de Molenviergang in Zevenhuizen (bij de Rottekade, Molenweg) een auto te water ge raakt De 50-jarige bestuurder uit Ze venhuizen had links de berm ge raakt en is vervolgens via een brug in het water gekomen. Doordat de auto rechtop in het water terecht kwam, kon de be stuurder zelfstandig uit de auto komen. De man, die niet gewond raakte, bleek te veel alcohol te hebben gedronken. Hij had een alcohol- promillage van 2,15 in zijn bloed terwijl 0,5 maximaal is toege staan. Zijn rijbewijs is inbeslag ge nomen. In de bijeenkomst is duidelijk naar voren gekomen dat de betrokken gemeenten de toegevoegde waar de van Treintaxi als belangrijk er varen, zoals het vanuit Gouda naar Waddinxveen rijden van de ze taxi’s.De gemeentebesturen verwijzen echter naar de provin cie voor een structurele financië le oplossing. Sinds ruim een jaar beschikken de provincies immers wettelijk over de middelen hier voor. Naast de provincie als publieke verantwoordelijke factor zijn er ook particuliere instellingen die de meerwaarde van Treintaxi bin nen hun gemeente erkennen. Hierbij valt te denken aan het toeristisch recreatief bedrijfsle ven en instellingen met een hoge concentratie bezoekers. De gemeenten hebben aangege ven positief te staan tegenover het idee om gezamenlijk bij de provincies en regio’s financiële ondersteuning voor de Treintaxi te bepleiten. Daarnaast is door de gemeenten gewezen op de mogelijke rol van Transvision als vervoersregisseur bij gebundelde vervoersstromen (CW). Ook de mogelijkheden om de financiële problematiek op te lossen door hogere prijzen te berekenen zijn aan de orde geko men. Op korte termijn is er nog geen oplossing voor de financiële knel punten waarmee Treintaxi in de onderhavige gebieden kampt. Wel zullen de gemeentes op kor te termijn de problematiek in sa menwerking met Transvision aan hangig maken bij de provincies en de regio’s. Transvision jal zich nu beraden en binnen afzienbare tijd met een reactie komen op de maatregelen de NS-dochter op korte termijn denkt te nemen. WADDINXVEEN - De zij-ingang van de rooms-katholieke St. Vict- gorkerk aan de Zuidkade is op vakkundige wijze voorzien van een oprit voor mensen die moei lijk ter been zijn of invalide. Belangrijk is overigens wel dat ge motoriseerde kerkgangers deze toegang vrij houden. Op het kerk plein, dat eigenlijk geen parkeer plaats is, worden alleen gepar keerde auto’s van mensen met een handicap of ouderen toegela ten. Deze Bonus aanbiedingen gelden t/m 31 januari a s. in AH-supermarkten met een cijfercode <3 3 of 5tenzii anders aaneeseven. organisaties, het zijn allemaal aan wijzingen dat de burgers zich steeds meer rekenschap geven dat er zorgvuldig met de natuur moet worden omgegaan. Nog dit jaar moet een nieuw pro gramma voor duurzame ontwik keling worden opgesteld, waar mee in de volgende eeuw aan de slag kan worden gegaan. Om meer bekendheid te geven aan 'Lokale Agenda 21’, meer ideeën over een duurzame ont wikkeling in te winnen en een breder draagvlak te krijgen, is af gesproken dat Duurzaam Wad dinxveen, naast de bestaande contacten, regelmatig overleg zal plegen met de gemeenteraads- fracties en de afdeling Volkshuis vesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu van de gemeente. Ook zal de werkgroep zorgen dat de resultaten van de landelijke discussie over 'duurzaamheids- waarden’, waaraan de grote poli tieke partijen en de Raad van Ker ken deelnemen, teruggekoppeld zullen worden naar het Gouwe- dorp. Tenslotte zal Duurzaam Wad dinxveen ervoor zorgen dat de opgesteld programma geeft ervaringen, die in andere gemeen ten met ’Lokale Agenda 21’ zijn opgedaan, ook in Waddinxveen bekend worden. Uiteindelijk is internatio- Rio de Janeiro voorkomen dat het wiel opnieuw wordt uitgevonden ook een ma nier om zuinig met energie om te gaan. Nog voor de zomervakantie zal in de raadscommissie Openbare Ruimte en Sociale Zaken een in ventarisatie worden gehouden van de onderwerpen die volgend jaar ter hand genomen zullen worden. spraak hierover gevraagd heeft aan het landelijk D66-congres. Dat congres werd in het afgelo pen najaar in Gouda gehouden. Het congres gaf hem de volle steun. Daarmee sprak D66 uit dat com penserende maatregelen geboden moesten worden aan inliggende gemeenten in het Groene Hart om hun vitaliteit te waarborgen. Hiervoor werd op beleidsmatige en financiële ruimte aangedron gen, voor woningbouw en bedrij vigheid binnen afgesproken con touren. De Rotterdamse Francisca Ra- venstein heeft met haar motie de ze congresuitspraak een vervolg gegeven in de Tweede Kamer. De D66-afdelingen in de Goudse re gio hebben Francisca Ravestein en Don van Lin uitgenodigd om zo spoedig mogelijk hun visie op het Groene Hart in Gouda te komen uiteenzetten. Don van Lin is woensdag 3 maart kandidaat voor de Provinciale Sta ten van Zuid-Holland. Hij staat op een verkiesbare zevende plaats, steld het verzoek af te wijzen van Als hij gekozen is kan hij zelf ver volgstappen zetten om ook daar zijn initiatief tot een verdergaand succes voor het Groene Hart hard te maken. WADDINXVEEN - Onder het motto ’elke klacht is een gratis organisatieadvies’ wil de gemeente Waddinxveen klachten van burgers een stuk beter gaan behandelen. Klantgericht heid en laagdrempeligheid staan hierbij centraal. Het Waddinxveense ondememersechtpaar Frits en Didi Smit schenken ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van hun constructiebureau aan de Nesse 10.000 gulden voor spee lattributen op het terrein van de nieuwe kinderboerderij. weide komt er een houten Het geld zal worden gebruikt voor de inrichting van de nieu we kinderboerderij. Voor het zelfde doel is ook een financiële bijdrage te verwachten van het Waddinxveense installatiebu- reau De Wit. Het Waddinxveense advocaten kantoor In ’t Veen, dat vorige week vrijdag open huis hield in de nieuwe vestiging aan de Mo- zartlaan, gaf 2.000 gulden aan burgemeester Fedde Jonkman voor de nieuwe kinderboerde rij. Hiermee worden de hekken in de stal betaald. minder afhankelijk zouden moe ten zijn van hun auto, zal er vanuit het Waddinxveense raadhuis dus geen steunbetuiging komen als het aan het college van B. en W. ligt. Het schriftelijke verzoek aan de gemeente was afkomstig van het Landelijk Overleg Autovrije Zon dag. Dit overleg werkt sinds vorig jaar met allerlei landelijke groeperin gen aan plannen om van 19 sep tember 1999 een autovrije zon dag te maken. WADDINXVEEN - Donderdag avond 28 januari om acht uur be staat er in het gemeentehuis een tweede inspraakmogelijkheid over de herbestrating van de Zuidkade tussen de Burgemees ter Trooststraat en de Apollo- laan. Deze gelegenheid wordt de be trokken Waddinxveners geboden omdat er veel verzoeken bij de gemeente zijn binnengekomen tot het aanpassen van het eerdere voorstel. De gemeente is be nieuwd in hoeverre het gewijzig de ontwerp tevreden reacties kan opleveren. WADDINXVEEN - Transvision, de NS-dochter die de Treintaxi exploiteert, heeft twee weken ge leden met Waddinxveen en ande re gemeenten overlegd over de toekomst van deze noodlijdende openbaar vervoer-voorziening in hun gebied. ZEVENHUIZEN/MOERKAPELLE - Op zaterdag 23 januari is inge broken in een woning aan de Schielandsingel in Zevenhuizen. Een raam is geforceerd, maar er wordt vooralsnog niets vermist. In de nacht van donderdag 21 op vrijdag 22 januari is ingebroken in een woning aan het Oogstpad in Moerkapelle. Een ruit werd inge slagen en uit de woning worden een geldbedrag, papieren en mo biele telefoons vermist. GOUDA/WADDINXVEEN - In de Tweede Kamer heeft de uit spraak van het landelijk najaars- congres van D66 in Gouda over het Groene Hart, dat mede werd gesteund door de democraten in Waddinxveen, inmiddels een eer ste vervolg gekregen. Francisca Ravestein, woordvoer der ruimtelijke ordening en volks huisvesting van de D66-fractie in de Tweede Kamer, diende een motie over het Groene Hart in. Dit gebeurde bij de behandeling van het Nationaal Ruimtelijk Be leid in de Tweede Kamer. Haar motie werd door de regerings partijen PvdA en WD onder steund. Inmiddels is de motie Kamer breed aangenomen. In de motie wordt gesteld dat een duurzaam Groene Hart gebaat is bij gezon de opvangkernen en dat bebou wing binnen de bestaande con touren de open ruimte in het Groene Hart niet aantast. De regering wordt daarom ver zocht de mogelijkheden te bezien om bij herstructurering binnen de bebouwingscontouren van de op vangkernen meer woningen toe te staan. Dit is een gunstig bericht voor het Groene Hart, met name van belang voor Gouda, Alphen aan den Rijn, Woerden en Gorin- chem. Het is een steun in de rug voor de bestuurders van deze ge meenten in hun gesprekken met minister drs. Jan Pronk van Volks huisvesting. Ruimtelijke Ordening en Milieu (VROM). Deze gesprek ken zullen binnenkort plaatsvin den. Het zogenaamde restrictieve be leid van de minister van VROM legt, zoals bekend, tot nu toe be perkingen op aan het bouwen van huizen in het Groene Hart. Huidi ge inwoners van Groene Hart-ge- meenten worden in toenemende mate gedwongen hun woonom geving te verlaten. Gemeentebe sturen zullen niet langer in staat zijn hun gemeente vitaal te hou den. Eerder werd reeds gemeld dat Gouwenaar Don van Lin een uit- oh ZEVENHUIZEN - Tussen zater dag 23 januari en zondag 24 janu ari is er een auto gestolen die ge parkeerd stond aan de Boslaan in Zevenhuizen. Het betreft een ro de Volkswagen Golf. De vanavond (woensdag 27 janu ari) vergaderende gemeenteraad js door een enthousiast college van Burgemeester en Wethou ders voorgesteld de hiervoor be nodigde gemeentelijke ’Verorde ning op de behandeling van klach ten’ vast te stellen. Volgens het college is namelijk een goede klachtenregeling één van de middelen die kan bijdragen aan het uitbouwen van het klant gericht werken en het verbeteren van de communicatie met de bur gers. Getracht is daarom te komen met een klachtenregeling die klantgericht en laagdrempelig is. Om die redenen komt er één centraal punt binnen de gemeen telijke organisatie voor het aan melden van klachten, terwijl de eigen organisatie ook verant woordelijk is voor de afhandeling hiervan. De nieuwe klachtenregeling kent zo weinig mogelijk beperkingen en omvat eigenlijk alleen spelre gels voor een goed verloop van WADDINXVEEN - De werk groep 'Duurzaam Waddinxveen’ gaat voor dit jaar een nieuw pro gramma boordevol activiteiten voor een duurzame ontwikkeling van het Gouwedorp opstellen. Dat is een week geleden in over leg met de locale politiek beslo ten. Het Waddinxveense college van Burgemeester en Wethouders heeft aangegeven waardering te hebben voor de inzet van de vrij- willigersgroep Duurzaam Wad- dinxveen. De werkgroep is belast met de uitvoering van ’Lokale Agenda 21’, een programma dat moet bij dragen aan een duurzame ontwik keling van het Gouwedorp in de volgende eeuw. Tijdens de vorige week dinsdag gehouden bespreking van de eva luatie van het werk tot nu toe spraken de politieke partijen hun vertrouwen uit in de plaatselijke activiteiten van de vrijwilligers. Begin 1997 ging de gemeente Waddinxveen accoord met een eigen ’Lokale Agenda 21’. Het ge zamenlijk door maatschappelijke organisaties en het gemeentebe stuur op gemeentelijk niveau invulling aan het door Nederland in 1992 mede-ondertekende nale verdrag van voor duurzame ontwikkeling. Voor de uitvoering van ’Lokale Agenda 21’ werd met Duurzaam Waddinxveen afgesproken in dit nieuwe jaar een evaluatie te ma ken van de resultaten. Dit als ba sis voor een nieuw en meer om vattend plan. Duurzame ontwikkeling is im mers meer dan hondenuitlaat- plaatsen en een de oprichting van een kringloopwinkel. ‘Het gaat uiteindelijk’, zoals de gemeentelij ke brochure voor ’Lokale Agenda 21’ zegt, om ‘een werkelijke om slag in het denken en doen, die leidt tot een duurzame ontwikke ling’. Die omslag is er zeker nog niet, maar duurzaamheid wordt wel steeds belangrijker in de dagelijk se praktijk. Energiezuinige appara ten, recyclen, groene producten in de grootwinkelbedrijven, duur zaam bouwen, gescheiden afval en grote aantallen leden van milieu- WADDINXVEEN - Het college van B. en W. heeft besloten dat stimulering van de boomteelt wordt nagestreefd door mee te doen aan het project ’Werken aan werk in de boomteelt’. Omdat als gevolg hiervan gelijktij dige deelname aan de Stichting Boomkwekerijbelangen Sierteelt- centrum (Stibos) niet meer zinvol wordt gevonden, wordt dit lid maatschap van Waddinxveen ge stopt. WADDINXVEEN - Het gemeen tebestuur van Waddinxveen is niet van plan mee te werken aan een landelijk initiatief om van zon dag 19 september a.s. een autolo ze zondag te maken. Het college van Burgemeester en Wethouders heeft de vanavond (woensdag 27 januari) vergade rende gemeenteraad namelijk voorgesteld een dergelijk verzoek voor kennisgeving aan te nemen. Terwijl diverse andere gemeen ten in ons het land zoiets een goed signaal vinden dat mensen de behandeling in de eigen organi satie. Vereist is natuurlijk wel dat een klager de noodzakelijke gegevens dient te verstrekken om de klacht goed te kunnen behandelen. Voorts is nog de beperking ge steld dat een klacht niet in behan deling kan worden genomen, als hiervoor op grond van een ande re wettelijke regeling een be zwaar- op beroepsprocedure geldt. Klachten over het college, de wethouders, de burgemeester, de ambtenaren en de uitvoerende bestuursorganen kunnen zowel mondeling als schriftelijk (brief of formulier) worden ingediend bij de publieksvoorlichtingsbalie. Die plek is aangewezen als voor lopig meldpunt met het telefoon nummer als servicelijn. De te ma ken personeelskosten vallen bin nen de taak van de publieksvoorlichter, terwijl voor de communicatie reeds een bud get binnen de gemeente voorhan den is. WADDINXVEEN - Tot de 75.000 (ook Waddinxveense) on derwijzers die vorige week heb ben meegedaan aan de dagelijkse estafettestaking voor een hoger loon behoorden in ieder geval niet de leerkrachten van de drie hervormde scholen in Waddinx veen. Hun leerlingen werden niet naar huis gestuurd. Het betreffende schoolbestuur, de Vereniging tot Stichting en In standhouding van Nederlands Hervormde Christelijke Scholen te Waddinxveen, is namelijk prin cipieel tegen staken. Vandaar dat er alleen protestbrie ven werden gestuurd aan minister drs. Loek Hermans van Onder wijs, Cultuur en Wetenschappen (OCW) in Zoetermeer en aan de Vaste Commissie voor Onderwijs en Wetenschappen uit de Twee de Kamer. In de brieven schrijft secretaris J. de Koning van het hervormde schoolbestuur zich ernstig zorgen te maken over de onderhandelin- gen voor een nieuwe CAO voor het onderwijs. ‘Gelet op de verzwaring van ta ken in het onderwijsveld ener zijds en het belang van onderwijs voor onze samenleving anderzijds staan wij sympathiek tegenover een meer marktconforme belo ning. De huidige onrust die de gehele gang van zaken veroorzaakt is ons inziens sowieso slecht voor het gehele onderwijsveld', schrijft hij aan het kabinet en het parlement. ‘Staken achten wij principieel ge zien niet het juiste middel om ar beidsconflicten op te lossen en wij roepen u dan ook op om ini tiatieven te nemen om zo snel mogelijk tot een CAO te komen. Tenslotte wensen wij u Gods on misbare zegen toe bij uw werk', besluit het Waddinxveense schoolbestuur. De Vereniging tot Stichting en In standhouding van Nederlands Hervormde Christelijke Scholen te Waddinxveen is het bevoegd gezag van de Bethelschool in Groenswaard 2, de Eben Haëzer- school in het dorpscentrum en de Rehobothschool in de woonwijk Zuidplas. 1.89 Bonus voordeel 0.40 -LiHri/ 1

Weekblad voor Waddinxveen | 1999 | | pagina 15