WADDINXVE Mega Streetdance Manifestatie drukbezocht ZonnebankenZ-hemels met hoge kortingen op o.a. diverse Alisunmodellen Drie nieuwe cursussen bij de Vierstroom Nieuwe oefenruimte voor toneelvereniging Maskerade OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN EN MEDEDELINGEN WEEK N° SKR in groter jasje Starters- orïentatie- bijeenkomst in Gouda 16?5 150. Kerkdienst op RTW PAGINA 3 WOENSDAG 27 JANUARI 1999 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN u R E K N E R B T E M E G E Zuinig Geen ontvangen? WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Bel 01 82 - 63 03 32 - I NIEUWE FOLDERS EN BROCHURES Bel nu 0800-0230353 Let op: 's avonds geopend GROEN BEZWAAR BOUWZAKEN GEMEENTEGIDS1999 VERGADERINGEN SUPER AANBIEDING’- Alisun EG 10 zonnehemel I van het vergroten het vergroten het vergroten een dakkapel op het I Informatie streetdance nog meer te promo- 624680 Rij- Gemeentehuis postadres telefax 624622 624767 624500 612570 08.30-14.00 uur 08.30-12.30 uur 19.00 - 20.30 uur leden 282,- Wegens organisa torische redenen kunt u zich het beste vóór 8 februari aanmelden, door te bellen naar De Vier- stroom-Zorglijn, 0182 - 594500. De derde cursus van De Vier- stroom is de cursus ’Omgaan met Cara’. Deze cursus, die zes weke lijkse bijeenkomsten heeft, start in Gouda op 22 februari om 20.00 uur.De overige bijeenkomsten vinden plaats op 18, 15, 22 en 29 maart. De deelnemersbijdrage is voor leden van Vereniging De Vierstroom ƒ44,- en voor niet le den I 13,-. Wegens organisato rische redenen kunt u zich ook voor deze cursus het beste vóór 8 februari aanmelden, door te tijn: ‘We hebben praktisch geen reclame gemaakt want binnen een mum van tijd hadden we alle toegangsbewijzen verkocht. De avond was, vanwege een vlekke loos verloop, succesvol. We gaan dit een andere keer zéker weer organiseren*. De allernieuwste modellen in onze showroom. Verkoop van: Alisun - Hapro - Cleosun - Palm Beach - Philips GOUDA - Op maandag avond 8 februari organi seert de Kamer van Koop handel Rotterdam weer een Startersoriëntatiebijeen- komst op het kantoor in Gouda. Iedereen die een bedrijf wil beginnen zal op een bepaald moment bij de Kamer van Koophandel terechtkomen (vergunningen, inschrijving Handelsregister, etc.) in de praktijk merkt de Ka mer dat vele starters be hoefte hebben aan voorlich ting en advies over bepaalde aspecten van het starten, zoals het opzetten van een ondernemingsplan, de finan ciering, vergunningen, de ondernemingsvorm en der gelijke. Teneinde starters in de ge legenheid te stellen zich goed te oriënteren en de aanzet te geven voor het schrijven van een onderne mingsplan, organiseert de Kamer in samenwerking met enige andere instellin gen een reeks voorlichtings bijeenkomsten. OPENINGSTIJDEN GEMEENTEHUIS Alle afdelingen elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur. In de middag kunt u alleen terecht op afspraak. OPENINGSTIJDEN AFVALSTATION, Zuidelijke Rondweg 250 Voor afgifte (grofjvuil en K.C.A. elke werkdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 09.00 tot 12.00 uur. OPENINGSTIJDEN AFDELING PUBLIEKSZAKEN Balie voor Burgerlijke Stand, Burgerzaken, Reis- en documenten: maandag tot en met donderdag vrijdag dinsdag- en donderdagavond Regentesseplantsoen 52 (centrum hoek Kleiweg bij Kleiwegbrug) 2801 CM Gouda. Telefoon (0182) 52 99 04 SPREEKUREN Burgemeester en wethouders alleen na afspraak via de secretaresses. Sociaal raadsvrouw -uitsluitend op afspraak- maandag tot en met donderdag van 09.00 tot 16.30 uur. Nadere inlichtingen en aan vraag inschrijfformulieren: afdeling Praktijkseminars, tel.nr. Ol 0-405.77.90. GEOPEND ma. t/m vrij, van 10.00-21.00 uur zaterdag van 10.00-17.30 uur bellen naar de Vierstroom-Zorg- lijn, Ol82 - 594500. - Veilig in de auto, een uitgave van Veilig Verkeer Nederland - Wijs op reis 1999. Tips adviezen voor reizigers naar het bui tenland, een uitgave van het ministerie van Buitenlandse Zaken De Centrale balie Publieksvoorlichting is dagelijks geopend van 08.30 -14.00 uur (vrijdag 12.30 uur). Daarna kunt u voor informatie terecht bij de receptie. De receptie is dagelijks geopend van 08.30 -17.00 uur (op vrijdag tot 16.30 uur). MOERKAPELLE - De Stiching Kinderhulp Roemenië heeft sinds I januari de beschikking over een groter magazijn. De afgelopen jaren is de SKR be hoorlijk gegroeid, en heeft nu een magazijnruimte van ca. 400m2 (l200m3). Het magazij- nadres is hetzelfde gebleven: Zesde Tochtweg 3 - Wad- dinxeen (grens Moerkapelle). De vrijwilligers van de SKR gaan binnenkort het magazijn indelen en klaar maken voor de start van de inzameling. De startdatum voor het brengen van goederen is voorlopig vast gesteld vanaf maandag 29 maart a.s. Vanaf die datum kunt u vervolgens elke maandag avond tussen 19.00 - en 21.00 UVA snelbruinings- lampen van 18.95 voor NU 3 weken! verhuur zonnehemels slechts Tijdens deze bijeenkomsten wordt praktische informatie gegeven en bestaat uitge breid de mogelijkheid tot het stellen van vragen. Na afloop wordt een documen- tatieset uitgereikt. Op maandagavond 8 febru ari gebeurt dit in kantoor Gouda van de Kamer van Koophandel Rotterdam, Burg, van Reenensingel I0I te Gouda, van 18.45-22.00 uur. Programma bijgaand. De kosten bedragen ƒ45,- per persoon. De inschrijfformulieren worden na telefonische of schriftelijke aanvraag toege zonden. De gemeentegids mag (door alle advertenties die de gids betaalbaar maken) niet bij u worden bezorgd als u d.m.v. een sticker op de brievenbus heeft aangeven dat u geen onge adresseerd drukwerk wilt ontvangen. U kunt dan gratis een exemplaar afhalen op het gemeentehuis. Vraag nu onze leaseplan brochure gratis aan! •Lid van Profzon en Sanezo (erkend door K. W.F. en Huidfonds) Van 10.45 uur tot 12.00 uur volgt een programma vanuit de RTW-studio, waarin een ge sprek over zondagsrust te ho ren zal zijn, afgewisseld met ge dichten, meditatie en muziek. Vanaf twaalf uur gaat de RTW verder met klassieke muziek. tacten voor ons, welke rol speelt de verbale maar ook de non-ver- bale communicatie, ruziemaken maar dan goed (functioneel ru ziemaken) hoe doen we dat met respect voor de ander, hoe kun nen we nieuw gedrag aanleren en negatieve elementen in gewoon- tegedrag doorbreken? De cursus start op donderdag 25 februari om I9.30 uur. De overi ge bijeenkomsten vinden plaats op 4, II, 18 en 25 maart en I april. De kosten bedragen ƒ217,- voor leden van Vereniging De Vierstroom en 363,- voor niet- 1), het oprichten van WADDINXVEEN - De Waddinxveense Toneelvereniging Maskerade is verhuisd. Om te vieren dat een nieuwe oefen ruimte is gevonden aan de Zuidkade SI, wordt op 30 januari een open dag gehouden voor iedereen die is geïnteresseerd in de toneelvereniging. Tijdens open dag, die van I 1.00 tot 16.00 uur wordt gehouden, is een foto-expositie te zien, een video band van gespeelde voorstellingen, er wordt gegrimeerd, mysterie guests zijn aanwezig en er is een voorproefje te zien van het toneelstuk Avondrood dat op 19 en 20 maart in het Anne Frank centrum wordt gespeeld. ten en publiek te trekken naar de demonstraties te komen kijken. Het is immers een stimulans voor de dansers, het dansnum- mer waarvoor maanden is geoe fend, aan het publiek te laten zien. Raymonde de Vries, een van de organisatoren van het fes- WADDINXVEEN - Op zon dagmorgen 3 I januari zal de uit zending van de kerken worden verzorgd door de Gerefor meerde Kerk (vrijgemaakt). Van 09.00 uur tot 09.30 uur is er een kinderverhaal en muziek te horen. Van 09.30 uur tot on geveer 10.45 uur zal de kerk dienst vanuit de Kruiskerk aan de Passage worden uitgezon- het uitzoeken van de nummers hebben we ook een eigen in breng'. De organisatie was in handen van Fit Fun Sports uit Moordrecht in samenwerking met AA-drink. Raadhuisplein 1 (0182) 624624 Postbus 400, 2740 AK uur uw goederen afgeven. Heeft u al wat staan, bewaar dat dan nog even tot 29 maart. Wat kan de SKR allemaal ge bruiken: Kleding (heel en schoon) schoeisel (heel en per paar aan elkaar gebonden) dekens, lakens en slopen hand-en theedoeken bestek (messen,vorken en lepels) pannen en fluitketels (onbe schadigd) éénpersoons ledi kanten alléén compleet met matras. Heeft u andere artike len dan hierboven genoemd, neem dan eerst even kontakt op met Monique Holstege 079- 5932603, want het zou verve lend zijn als u met artikelen komt die wij niet kunnen ge bruiken voor ons hulpproject. zo klassiek. Voor het publiek is dit ook leuker om naar te kijken'. Liza tot besluie ‘Streetdance is overgewaaid uit Amerika. Je hebt er geen bepaalde kleding voor nodig. Wij zoeken onze kleding in overleg met elkaar zelf uit.: Het evenement was opgezet om Wat betreft de choreografie en Een druk programma dus, van daar dat één avond per week wordt gerepeteerd. Als een an der optreden dan het ’centrale stuk’ moet worden voorbereid, wordt twee avonden per week geoefend. ‘En je steekt thuis na tuurlijk nog veel tijd in het instu deren van teksten', voegt Semijn toe. ‘We hebben momenteel I5 léden, maar geïnteresseerden zijn altijd welkom. Het leuke van maskerade is dat alle leeftijdscategorieën aanwezig zijn. Ons jongste lid is rond de I8 en het oudste rond de 60. Als je ge- den. Voorganger is Ds. M. van Veelen uit Delft. Secretaris van Maskerade Jaap Semijn: ‘We zijn blij met ons nieuwe onderkomen. Voorheen moesten we bij iedere repetitie het decor opnieuw plaatsen en de technici waren ook enige tijd druk voordat begonnen kon worden. Nu kan alles blijven staan en kunnen we zo aan de slag. Het is een fors lokaal, dus misschien dat er in de toekomst zelfs toneelstukken gespeeld kunnen worden voor kleine ge zelschappen'. Voordat Maskerade ontstond, had de Katholieke Vrouwen Or ganisatie een toneelvereniging in Waddinxveen. Na verloop van tijd ontstond er een ’behoefte’ aan mannen. Die zijn er gekomen en van lieverlee is Maskerade ontstaan. ‘Hoe lang we precies bestaan weet ik niet, maar wel meer dan niet jaar', aldus Semijn. ‘We spelen elk voorjaar een avondvullend stuk in het Anne Frank centrum. Verder hebben we een heleboel aanvragen van bijvoorbeeld bejaardentehuizen en bedrijven. We verzorgen met braderieën altijd een kindervoor stelling evenals met Sinterklaas. Ook doen we jaarlijks mee aan het éénacterfestival dat elk na jaar wordt gehouden in Gouda*. Heeft u geen sticker op de brievenbus en toch geen gemeente gids ontvangen, geef dit dan door aan de publieksvoorlichter in het gemeentehuis, telefoon 62 46 22. De gids wordt dan alsnog nageleverd. leden. Voor paren is dat respec tievelijk 385,- en 580,-. We gens organisatorische redenen kunt u zich het beste vóór 10 fe bruari aanmelden, door te bellen naar De Vierstroom-Zorglijn, 0I82 - 594500. De tweede cursus die De Vier stroom organiseert is de cursus ’Kennismaken met Yoga’. Deze cursus bestaat uit 8 bijeenkom sten van een uur en een kwartier en start in Gouda op 23 februari om 20.00 uur. De kosten zijn voor leden van Vereniging De Vierstroom 161,- en voor niet- BINNENGEKOMEN KAPAANVRAGEN De volgende kapaanvragen zijn ontvangen: - Jan Luykenstraat 14, 1 kers in de tuin - Minervalaan 13, 3 populieren aan de zijkant van de woning - Dreef, ter hoogte van de voetbalvereniging Be Fair, 7 populie ren langs het parkeerterrein Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in over de definitieve besluitvorming. In dit stadium kunt u geen bezwaarschrift indienen tegen een voorgenomen veiling. Wel kunt u uw bedenkingen kenbaar maken bij de afdeling Voorbe reiding werken en Verkeer. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN/INGESTEMDE MELDINGEN - Coenecoop 750, het geheel veranderen van een bedrijfspand - Coenecoop 750, het gedeeltelijk veranderen van een bedrijfs pand - Wagnerlaan 7, het gedeeltelijk veranderen en van een woning - de Akker 18, het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning - de Akker 123, het gedeeltelijk veranderen van een woning - Spireaweide 4, het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning - Spireaweide 12, het gedeeltelijk veranderen en van een woning - Sweelinckhof 30, het gedeeltelijk veranderen van een woning - Noordeinde 34, het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning - Nassaulaan 13, het plaatsen van een dakkapel op het voorge- veldakvlak - Nassaulaan 9, het plaatsen van een dakkapel op het voorgevel- dakvlak - Nassaulaan 11, het plaatsen van een dakkapel op het voorge- veldakvlak - De Genestetïaan 98, het plaatsen van een dakkapel op het ach- tergeveidakvlak Wanneer u vindt dat u rechtstreeks in uw belang bent getroffen door de verlening van een - hiervoor genoemde - verleende beschikking, kunt u binnen een termijn van zes weken na de dag van verzending/uitreiking van de beschikking een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van B W (tenzij in de publicatie een andere procedure is vermeld). Informatie over de beschikkingen kunt u krijgen bij de genoemde afdelingen. Publieksvoorlichting Inst. Sociaal Raadslieden - Meldpunt discriminatie Afval; ophalen grofvuil, informatie en klachten Gouwebad "De Sniep" Sniepweg 13d Andere belangrijke telefoonnummers in de gemeentegids ZEVENHUIZEN - In de Zeven- huizense Sporthal Swanla werd afgelopen zaterdagavond een streetdancemanifestatie gegeven. Streetdance is een trend onder de tieners die dit opgepikt heb ben uit de videoclips op MTV en TMF. Het kenmerkende aan de ze vorm van dans zijn de korte krachtige bewegingen. Eigenlijk is het een verzamelnaam van ver schillende vormen van dans zo als: funk, R&B,-hip hop, house en trance. Het is voor het eerst dat zo’n evenement werd georganiseerd in de regio. Tientallen groepen van regionale sport- en dansscholen waren op deze avond vertegenwoordigd. Uit Waddinxveen de groep van sportinstituut ’Den Edel’. De avond werd geopend met een optreden van zangeres ’Lian ne’. Hierna werd in een vlot tem po de verschillende groepen door presentator Wilco van Zoom aangekondigd. Door de belichtingseffecten kwamen de optredens goed tot hun recht. Het publiek reageerde enthou siast door de dansers tijdens en na hun optreden een groot ap plaus te geven. Niet alleen vol wassenen deden mee. Er waren ook optredens van kinderen en tieners. De groep van sportinsti tuut ‘den Edel' gaf een demon stratie op de muziek van ‘Solid Harmony’ en de ’Venga Boys’. Vanaf november heeft de dans groep voor deze uitvoering ge oefend. Angela gaf na het optre den de volgende reactie: ‘Het is voor mij de eerste keer dat ik voor zo’n groot publiek moest optreden. In het begin was dat wel wennen? Ik vond het enorm leuk om te doen'. En Christel: ‘In het begin ging het niet goed maar algauw ging het beter. Als groep moet je elkaar vinden om de dansbewegingen op elkaar af te stemmen'. Brenda vertelde dat ze gewend is om voor publiek op te treden. ‘Ik heb heel veel jaren aan jazzballet gedaan. Streetdan ce vind ik leuker omdat de bewe gingen minder vloeiend zijn, niet BINNENGEKOMEN BOUWAANVRAGEN/MELDINGEN De volgende bouwaanvragen/meldingen zijn ontvangen: - Middelburgseweg 1, het plaatsen van een dakkapel op het achtergeveldakvlak - Alpherwetering/Zuidkadering (nabij nr. een brug - Noordkade 24, het gedeeltelijk veranderen en van een autoschadebedrijf - Anna van Saksenstraat 7, het plaatsen van achtergeveldakvlak - Molenring 193, het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning en het oprichten van een tuinberging - Heggewinde 12, het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning De aanvragen zijn opgenomen in het Openbaar Register, dat op werkdagen tussen 08.30 uur en 12.30 uur ter inzage ligt bij de afdeling VROM. Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in over de definitieve besluitvorming. In dit sta dium kunt u geen bezwaarschrift indienen tegen een voorgeno men bouwplan. WADDINXVEEN - De Vier stroom, de organisatie voor kruiswerk en maatschappelijke dienstverlening in Midden-Hol- land, organiseert in Gouda de cursus ’Lekker in je vel’. Deze cursus is bedoeld voor iedereen die de ups en downs van het leven beter wil kunnen hanteren om zo de kwaliteit van het leven te ver beteren. ‘Het overkomt me' is iets wat we vaak zeggen of horen. Om te leren zelf invloed uit te oe fenen op situaties, is de cursus ’Lekker in je vel’ ontwikkeld. Ken nis over en inzicht in het eigen handelen zijn de middelen om die invloed gericht toe te passen. Het doel van de zes bijeenkom sten is de weerbaarheid te ver groten en te leren op een gezon de manier met situaties om te gaan. Door prioriteiten te stellen en keuzes te maken, kunnen we gevoelens van machteloosheid te gengaan. Onderwerpen die aan de orde komen zijn onder ande re: hoe beïnvloeden onze gedach ten onze gevoelens en ons ge drag, hoe kunnen we invloed uit oefenen op onze situatie, wat betekenen relaties en sociale con- De gemeentegids 1999 is vorige week (18-23 januari) huis-aan- huis verspreid. De gids is geheel geactualiseerd en bevat veel informatie op allerlei gebied. ALGEMEEN BESTUUR van het OPENBAAR LICHAAM voor VOORTGEZET ONDERWIJS in SAMENWER KINGSVERBAND in WADDINXVEEN en BOSKOOP (het bevoegd gezag van het Coenecoop College) op maandag 1 februari 1999, aanvang 20.00 uur op loca tie Dreef 2. Op de agenda o.a.: - (meer)jarenonderhoudspian - stand van zaken invoering 2e fase Havo/VWO - startnotitie levensbeschouwelijke vorming - stand van zaken tussenrapportage ICT-project De vergaderstukken liggen ter inzage op de centrale administratie van het Coenecoop College, Dreef 2. Voorafgaand aan bovenstaande vergadering kunt u gebruikmaken van het spreekrecht. wend bent om altijd alleen maar met mensen van je eigen leeftijd bezig te zijn, kan het wel eens wennen worden, maar het kan ook heel leuk en verrijkend zijn'. Maskerade kan bestaan omdat de leden contributie betalen, omdat er jaarlijks een kleine subsidie wordt verleend door de ge meente, maar vooral doordat er zuinig met geld wordt omge sprongen. ‘Dat moet ook wel. Als je bijvoorbeeld je kostuums bij een professioneel verhuurbe drijf huurt,kan dat aardig wat gaan kosten. Wij huren onze kle ding altijd bij mevrouw Freyee. Zij heeft een huis vol kostuums die ze aan toneelverenigingen verhuurd voor een klein bedrag. Ze is heel bekend in de toneel wereld. Mensen weten ook dat ze het verhuurd en brengen er vaak hun nog goede kleding die hen ge schikt lijkt voor toneel naar toe. Vandaar dat het zo goedkoop kan*. Op 30 januari is zoals gezegd ook een stukje te zien van de voor stelling Avondrood. En inder daad, het stuk gaat over een be jaardentehuis. ‘Maar het is anders dan normaal', vertelt de secretaris. ‘Het stuk is van het werktheater. Het is door improvisatie tot stand gekomen. Ze wilden dingen laten zien waaraan ze normaal niet toekwa men. We komen dan ook gewoon op het toneel en kleden ons daar om zodat ineens het beeld van een bejaardentehuis ontstaat. We laten allerlei aspecten van het bejaardentehuis zien en van de leeftijd die daar bij hoort. Je denkt aan de dood, maar bijvoor beeld ook aan verliefdheid, aan normen en waarden die worden omgegooid als ineens een nieuw iemand binnenkom...dat soort dingen. Iedereen moet maar ko men kijken, zowel op 30 januari als op 19 of 20 maart', werft hij. ib ib

Weekblad voor Waddinxveen | 1999 | | pagina 3