van start geinformeerd over Euro Competitie tafeltennis weer Ouderen i 1 I De Nederlandse vrouwelijke Europarlementariërs Maij Weg gen en Peijs maakten vorige week veel tijd vrij voor de ont vangst van een groep Waddinxveense leden van de NBvP/Vrouwen van Nu in Brussel. (F<to: NBvP/Vrouwen von Nu) Nu ook bewonerscomissie in Oranjewijk Arbeid en zorg (II) Nieuwe opvoedspreekuren succesvol NBvP/Vrouwen van Nu weer naar Brussel Handballers Rowah succesvol 1 5 Korfballers hebben kans op titel 4 Israëlavond in De Hoeksteen Luisteren naar kinderen Flyers Heren ontlopen degradatie 1 Moerkapelle 2 PAGINA 25 It' Geen ontvangen? WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Bel 0182 - 63 03 32 ose Beheer ”Slank-klup” 9.~ p.w. te >a Mw. J. Geers (secietaris bewonerscommissie), Dhr. J. Th. Bulder, Dhr. W.J. Hendriks, De kiezingen onder de huurders in deze wijk is de bewonerscommissie Oranjewijk opgericht. Bin nenkort zal deze commissie zich tijdens een eer ste bewonersavond voorstellen aan de huurders. Omdat het oprichten van nieuwe commissies nu afgerond is, zal in 1999 de herindeling van enkele commissies prioriteit hebben. Getracht zal wor den de bewonerscommissies zoveel mogelijk ge lijkwaardig te maken. Team 3 speelde thuis tegen het Hazerswoudse Avanti-5. Cedric Gutz, Danny Vermeulen en Va- lentijn van Schooneveld wonnen weliswaar alle drie een partij, maar moesten de winst met 3-7 aan Avanti laten. Kwiek-4 speelde tegen Rijnsoe- ver-12. In deze uitwedstrijd gaven Henk Monster, Christiaan van Dam en Walter Akkermans geen duimbreed toe tot aan de laatste partij. Bij een 0-9 voorsprong moest Christiaan met 21-16/21- 12 zijn meerdere erkennen in Frans Klok, die daarmee voor Rijnsoever de eer redde. met Leiderdorp en behaalde een ruime overwinning. Als team was Flyers duidelijk verder dan Lei derdorp en ook het scoren was beter verzorgd. Uitslag 48-28. Topscoorder: Niels Frijters met 18 punten. Vrijdagavond 5 februari om 21.00 uur Heren I tegen Binnenland. Zaterdag om 19.00 uur Heren 2 tegen Saints. 2V maximale aantal punten (16) uit acht wedstrijden. Met de naaste concurrenten op respectievelijk vijf en zes verliespunten ach terstand moeten nog twee overwinningen behaald worden uit de resterende wedstrijden. De overige Korbis-teams pres teerden wisselend; Korbis 2 liep tegen een nipte 17-18 nederlaag aan tegen Oranje Wit 3 (Dor drecht) en Korbis 4 kwam te kort tegen koploper ót Cap- proen I uit Hellevoetsluis. Winstpartijen waren weggelegd voor Korbis 3 (13-6 tegen ZKV I uit Zuidland) en Korbis 5 (een ruime 18-4 overwinning tegen Nieuwerkerk 7). pedagogisch adviseur van het Op- voedbureau ouders met het vin den van de juiste plek voor ver der ouderzoek of voerde zij bij voorbeeld een gesprek met de school. 4iin ■rf. ...Tr V Cl' .4 .Tb J .X fa» WADDINXVEEN - In een goed gevulde sporthal ’de Dreef heeft korfbalvereniging Korbis door een overwinning op Luc- tor uit Terneuzen de kansen op het kampioenschap in de derde klasse van het district aanzien lijk vergroot. Hoewel de eind stand, 15-10, anders doet ver moeden kwam de overwinning moeizaam tot stand. Pas in de slotfase wist Korbis afstand te nemen van de voor hun laatste kansen vechtende Zeeuwse te genstander. Korbis begon gespannen aan de wedstrijd tegen naaste concur rent Luctor in de wetenschap dat een eventuele nederlaag de spanning in de zaalcompetitie terug zou brengen. In de heen ronde had Korbis al aar dig wat moeite gehad met het fysieke spel van de Terneu- zense tegenstander, hetgeen toen resulteerde in kleine 10- 12 overwinning. In de begin fase keek het achttal van trai- ner-coach Peter Groene- woud steeds tegen een achterstand aan. Tot 3-3 nam Luctor steeds een voor sprong en maakte Korbis de gelijkmaker, waarbij de Kor- bis-doelpunten gescoord werden door Marco van Leeuwen, Jan de Jong en Mark van den Brink. In verge lijking met voorgaande wed strijden verliep het samenspel bij Korbis wat stroever en werden relatief meer plaats- fouten gemaakt. Luctor ont regelde regelmatig de speel wijze van Korbis met fysiek spel, maar had niet voldoen de korfballend vermogen in huis om zelf het spel te bepa len. Yvonne Boomers, Marco van Leeuwen, Yvonne Visser en Donja van Otterloo scoorden de Korbis-doelpun- ten die tot de 7-6 ruststand leidden. In het tweede gedeelte van de wedstrijd leek Korbis aan vankelijk de wedstrijd open te breken. Doelpunten van Marco van Leeuwen en Yvonne Boomers brachten een royalere 9-6 voorsprong op het scorebord. De korf ballers uit Terneuzen voch ten echter voor hun laatste kans en brachten de spanning weer helemaal terug in de wedstrijd: 9-9. Nadat zowel Korbis (via Yvonne Boomers) als Luctor een doelpunt aan de stand hadden toegevoegd, WADDINXVEEN - In de belang rijke wedstrijd Flyers Heren I te gen Archipel lukte het de Wad- dinxveense basketballers eindelijk om tot winst te komen. Jongens junioren I verloor. Winst was er verder voor Jongens adspiranten 3 en Jongens mini’s 2. Dames 2 verloor van Grasshoppers, de WOENSDAG 3 FEBRUARI 1999 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Nederlandse Consumentenbond. Op het programma stond vervol gens een stadswandeling door Brussel, maar die schoot er bij een. De Waddinxveense vrou wen waren dermate geïnteres seerd in hetgeen de Europarle mentariërs te vertellen hadden, dat de discussie fors uitliep. koploper een uitgekookt duel en won, na een 10-4 ruststand, ver diend met I8-7 van Achilles (Go- rinchem). De Rowahtreffers wa ren van Moniek Hoefnagel, Kim van Stel, Kim Hoffmans, Saskia van Heteren en Nicole Sloof. Ook de jongens B-junioren en het (jongste) D-team hielden bijde punten in Waddinxveen. De B- jeugd deed dat tegen Meeuwen uit Rotterdam. Met goede aanwij zingen van interim coach Syl Groenendijk wonnen zij met de cijfers 31 -21De D-jeugd won met 9-6 van Oliveo uit Pijnacker. Vermeldingswaardig is dat ook de D-jeugd alle wedstrijden in winst heeft omgezet. Op zondag was het de beurt aan de overige Rowah teams, de seni oren en trekking op het gedrag van kinde ren of op hun sociaal-emotionele functioneren. Zo waren er vragen over druk gedrag, ongehoor zaamheid, ruzies met andere kin deren, teruggetrokken gedrag, niet kunnen spelen, gepest wor den op school, een voorsprong in de ontwikkeling of juist leerpro blemen. Ouders wilden weten hoe ze het best met dit gedrag van hun kind konden omgaan of vroegen waar ze met hun probleem naar toe moesten. In zo’n geval hielp de een veilige- Europa verlangt even eens hervormingen van het land bouwbeleid ten voordele van het regional beleid. Ook de financië le regelgeving moet worden aan gepast’. Gevraagd naar de boeiendste as pecten van haar werk, antwoord de Maij dat zij die vindt in de sa menwerking met vertegenwoor digers van verschillende landen in >c o T65-, >ljl Ouders en werkers die hun vra gen of problemen willen voorleg gen aan een medewerker van een opvoedspreekuur kunnen een af spraak maken op één van de loka- ties of op het centrale kantoor in het Centrum voor Jeugdzorg, 0182- 573933. WADDINXVEEN - Zaterdagoch tend was sporthal ‘de Dreef weer gevuld met handbalactivitei- ten. De jeugdteams van Rowah speelden allen een thuiswedstrijd. Het meisjes C-team stond tegen over Orion uit het Zeeuwse Heinkenszand. Rowah begon pri ma aan het duel. Het eerste af standsschot van aanvoerdster Iris van Stel was al prijs. Daarna knok te Orion zich terug in de wed strijd en dreigde, met drie doel punten achter elkaar, weg te lo pen van Rowah. Ommekeer in de wedstrijd was een miraculeus doelpunt van Marjo de Schipper. Met een goed gerichte (volleybal) smash scoorde zij de aansluitings- treffer. Dit gaf haar teamgenoot- jes vleugels. Bij rust leidde Rowah met 6-3. Ook na de hervatting ging Rowah goed door en speelde de wedstrijd professioneel uit naar een 16-10 overwinning. Op vallend was dat bijna alle speel sters het net wisten te vinden, nl. Iris van Stel, Marjo de Schipper, Angela de Heer, Jessica de Knik ker, Susan Stoffers, Joelle Hoogendijk en Sharon Brouwer. De meisjes B-jeugd speelde als WADDINXVEEN - Op voorstel van de Vrouwenraad verschijnt in dit weekblad een serie artikelen over het actuele thema ’Arbeid en Zorg’. Een aantal maanden lang schrijven meer en minder beken de Waddinxveners (m/v) iets over hun ervaringen op dit ter rein. Vrouwen vertellen waarom ze een beroep hebben gekozen dat vroeger als typisch ’mannelijk’ gold; mannen lichten toe waarom ze een bepaalde zorgtaak of ver zorgend beroep uitoefenen; en ook gaan mensen in op de voor delen en mogelijk schaduwzijden van het combineren van werk èn zorg. De campagne wordt afgesloten op de Vrouwendag zaterdag 6 maart 1999, die eveneens in het teken zal staan van het onder werp ’Arbeid en Zorg’. Voor in formatie kan men bellen naar Lot tie van den Berg tel. 614485 of Frank Kremer tel. 614854. Wie ook een keer geïnterviewd wil worden of zelf een stukje wil schrijven in het kader van deze actie kan ook bovenstaande tele foonnummers bellen. Deze keer een interview met Al bert van Alphen, die de volledige zorg voor zijn vrouw Ad op zich heeft genomen. ‘Door een ongeval in 1988 heeft Ad een half jaar in coma gelegen. Zij is één van die zeer gelukkige uitzonderingen die er weer uit is gekomen. Na ongeveer twee jaar revalidatie was Ad behoorlijk her steld, hoewel ze waarschijnlijk nooit meer kan lopen en veel hulp nodig heeft. Al in het ziekenhuis ging ik allerlei taken van de ver pleegkundigen overnemen, zoals wassen, aankleden, enzovoort. Ik was daar dagelijks 8 tot 10 uur bij haar. Sinds Ad thuis is heb ik eigenlijk een 24-uurs zorgtaak en doe ik vrijwel alles voor haar, behalve WADDINXVEEN - Het Opvoed- bureau Midden-Holland opende, met behulp van financiële onder steuning van de gemeenten Nieu- wekerk aan den IJssel en Neder- lek en de Stichting Bonaz te Bo degraven, in het najaar van 1998 drie nieuwe spreekuren in Bode graven, Nieuwekerk aan den IJssel en Nederlek. Daarmee kwam het totaal aantal opvoedspreekuren van hét Opvoedbureau op elf. De opvoedspreekuren zijn opgezet om ouders met vragen over de opvoeding van hun kinderen in de blikten ze vooruit naar 2002 en zo mogelijk nog verder. Arie Pieter van Dijk: ‘Deze men sen hebben in het verleden al heel wat munten en bankbiljetten zien komen en gaan. Van halve cent tot crisisgeld, van tientje van Lief- tinck tot vuurtoren. Je zou de komst van nieuwe euromunten en bankbiljetten hiermee kunnen vergelijken*. ‘Rekenen met een koers van 2,20371 gulden voor I euro zal misschien in het begin lastig kun nen zijn. Maar dat is een kwestie van tijd. Kijk maar eens hoe snel men tijdens de vakantie gewend is aan bijvoorbeeld het betalen met de Oostenrijkse shilling of Spaan se peseta. Ook voor het omreke nen van euro’s naar guldens of an dersom zijn ezelsbruggetjes. Ver dubbel je het aantal euro’s en tel je daar 10 procent bij op, dan weet je ongeveer hoeveel gulden iets waard is. Deel je dus het aan tal guldens, door 2 en verminder je de uitkomst hiervan met 10 procent, dan heb je een indicatie van het eurobedrag'. Voor meer informatie: Arie Pie ter van Dijk 0182-62 53 90 of 06 50 65 33 24. leeftijd van 0 tot 18 jaar te kunnen adviseren. Ouders kunnen zelf een afspraak maken met een me dewerker, een verwijzing is niet nodig. Het spreekuur is gratis. Uit het grote aantal ouders dat de spreekuren bezocht, blijkt dat ou ders een dergelijke vorm van on dersteuning bij de opvoeding er waarderen. Het spreekuur voorziet in een behoefte. Ouders vroegen het meest hulp voor kinderen uit de leeftijdsgroep van 4 tot 18 jaar. De vragen hadden meestal be- V'ADDINXVEEN - Op uitnodiging van de Protestants Chris telijke Ouderen Bond gaf de Rabobank Waddinxveen afgelo pen week in het Anne Frank-centrum een lezing over de eu- ïo. Naast het organiseren van onder andere workshops voor het Waddinxveense bedrijfsleven, richt de lokale Rabobank zich met haar euro-voorlichtingscampagne ook regelmatig op de particulieren. Het eerste seniorenteam kwam nog niet in actie omdat tegenstan der SNS Gorkum uitstel had ge vraagd voor deze openingswed strijd. Wim van Wageningen, Kees Vos en Ronald Verboon hebben een extra weekje voor de voorbereiding. Team 2 begon in klasse 2-promo- tie met een uitwedstrijd tegen Gouda 2. Jacques Brand, Rob Kappe en Paul van der Hart scoorden alle drie twee keer. Ook het dubbelspel was voor Kwiek, eindstand 3-7. Team 3, dat zich twee weken ge leden heel nadrukkelijk manifes teerde tijdens de clubkampioen- schappen, deed het nog beter en behaalde thuis een klinkende 10-0 overwinning op het Goudse Fla mingo’s 2. Martin Loef, John van Spengen en Leon Bouwman spe len eveneens in 2-promotie. Een V.l.n.r: Mw. C.J. va/ Laar, Dhr. H.A.M. Slootjes (voorzitter H.W.Z.M.), Mw. J.B. van Tol, j.- ir>ti tu fmv*/ i voorzitter van d©bewonerscommissie, Dhr. J. Kuper was afwezig wegens ziekte. WADDINXVEEN- De huurdersbelangenorgani- satie H.W.Z.M. feeft de laatste ‘witte vlek' in het huurdersbestapf van Woonpartners Midden-Hol land ingevuld fh vertegenwoordigd nu 16 bewo- nerscimmissks waarvan 14 in Waddinxveen, één in Zevenhupen en één in Moerkapelle. De Oranjewijk is de laatste wijk waar nog geen bewonerscommissie actief was. Daaraan is nu een einde getomen, door middel van schriftelijke ver- Om nog een kans te maken de gradatie te ontlopen moest He ren I de wedstrijd tegen Archipel winnen. Alleen de eerste vijftien minuten konden de tegenstan ders nog redelijk bijblijven, maar daarna liep Flyers langzaam maar zeker weg om te gaan rusten met een 43-29 voorsprong. De twee de helft bleef Flyers bij de les en liet Archipel niet dichterbij ko men. Hierdoor ontstond er een evenwichtige tweede helft met veel scores. Einduitslag 87-72. Topscoorder: Wolter Zwijnen- burg met 38 punten. Jongens junioren I - niet com pleet - had niet veel in te brengen tegen Jumpers. Over de gehele wedstrijd bleek Jumpers de bete re ploeg en zo liep Flyers - on danks een goede tweede helft - tegen een nederlaag op. Uitslag 44-76. Topscoorder: Tie Wai Lam met 13 punten. Dames 2 kwam tekort tegen Grasshoppers, de ongeslagen koploper in de competitie. Uit slag: 45-79. Topscoorder: Moni que Noordhoek met 14 punten. Jongens adspiranten 3 deed het beter. Ook hier was er sprake van een slechte eerste helft. Fly ers speelde onsamenhangend en Oegstgeest profiteerde hiervan en ging met een 24-32 voor sprong rusten. De tweede helft pakte Flyers het beter aan en in de 10e minuut kwam men langszij. Hierna bleven de Waddinxveners doorgaan en behaalden nog rede lijk makkelijk een mooie overwin ning. Uitslag: 62-48. Topscoorder: de dames A-jeugd. De Jordy Waarts met 35 punten dames A stonden tegen het Jongens mini’s 2 had geen moeite Zeeuws-Vlaamse Hontenisse. Af gelopen vrijdag hadden zij nog eens extra getraind op het zgn. 4- 2 spelconcept om de tegenstan der te bestrijden. Dit pakte goed uit. Met name door goede passes van Joyce de Schipper werden de Rowah-aanvalsters vrij voor de Zeeuwse keepster gezet. Keer op keer betekende dit een treffer. Ook de keepsters Martine Ver- weij en Femke Korver speelden een prima wedstrijd. Na een I I -5 voorsprong won Rowah met 23- 9. De doelpunten waren van Ma rion en Bianca van Ham, Linda Hoefnagel en Nienke Boonen. Spannend was de derby van de heren tegen Virus uit Gouda. Broederlijk werden de punten ge deeld: 17-17. Het senioren dames team verloor met 7-10 van Unitas (Maassluis). Bh betere start is niet denkbaar. Team 4 en 6 komen uit in dezelf de poule van 2-degradatie. De on derlinge wedstrijd als opening van de competitie is uitgesteld. Winst was er ook voor team 7, 9, II, 14 en 16, terwijl team 8 de punten deelde. Team I van de jeugd (Elco Hoogendoorn, Zhao Mah Yang, Robby Timmerman) debuteerde in de Ie klasse met een mooie 6- 4 winst op het Goudse Vrienden- schaar-4. Het ging er spannend aan toe. Kwiek kwam met 0-1 achter en leek achter de feiten aan te blijven lopen. In de zevende partij, bij een 3-3 stand, keerde het tij en kwamen ze op voor sprong, die ze vervolgens niet meer uit handen gaven. het kappen en de pedicure dan. Je groeit daar geleidelijk in, en het gaat me ook aardig af al zeg ik het zelf. Het huishouden neem ik eveneens voor mijn rekening. Hierbij komt mijn koksopleiding natuurlijk goed van pas*. ‘Zo’n zorgtaak combineren met werk of andere bezigheden gaat heel moeilijk; er moet 24 uur per dag iemand zijn om Ad zonodig met zaken te helpen. We konden overigens wel enige hulp krijgen, maar niet op de tijdstippen die wij graag wilden. En zoals veel man- telzorgers heb ik ook de eigen aardigheid dat ik zoveel mogelijk zelf wil doen. Je ontwikkelt toch gauw een gevoel dat anderen nooit zo zorgzaam en alert kun nen zijn als jijzelf. Ik heb twee keer per week een paar uur voor mezelf en daarnaast gaat Ad vier middagen naar het activiteiten centrum in Gouda. Natuurlijk is deze situatie soms belastend, ik heb bijvoorbeeld in elf jaar nog geen dag vakantie gehad. Maar met alle ups en downs die erbij horen doe ik het graag zolang ik het kan. Je belooft elkaar trouw in goede én slechte tijden. Gelukkig heeft Ad zelf een zeer opgewekt karakter, dat scheelt voor mij na tuurlijk ook een stuk'. Inschrijfgeld: 29,95 Nu ook op dinsdag ochtend van 10-11 u. Info: 0172-214346 F5,-KO RTIN^^?99 - WADDINXVEEN - Opnieuw is een groep leden van de Waddinx veense afdeling van de NBvP/Vrouwen van Nu op be zoek geweest bij het Europees Parlement in Brussel. De eerste keer waren zij de gas ten van de WD. Dit keer gaven 32 vrouwen gevolg aan een uitno diging, die door bemiddeling van de plaatselijke afdeling van het CDA tot stand is gekomen. De één partij, ontvangst gebeurde door de persvoorlichter van de christen democraten. Slootweg. Hij zette het belang van de EEG als een sa menwerkingsverband van vijftien - landen met 370 miljoen inwoners ..uiteen. 'Ti- 3’c, ■Uv IR Later voegde Europarlementariër Peijs zich bij het gezelschap. Zij is lid van de monetaire commissie. De Euro kreeg alle aandacht. Peijs wees erop dat de prijzen na de in voering van de Euro niet mogen worden verhoogd. Daar ligt vol- Volgens Slootweg draait de eéo- gens haar mede een taak voor de .nomie door deze samenwerking op een hoger niveau en de werk- loosheid zou zonder EEG hoger zijn. Bovendien bevordert de Eu- - ^oropese samenwerking de veilig heid en bewaakt de democrati- t sche beginselen in de lidstaten. 'Economisch gezien is Europa een reus', aldus Slootweg. ‘De Euro- .pese commissie is het dagelijks r bestuur en ziet er op toe dat de lidstaten zich aan de afspraken Eerste houden. Hij wees zijn gasten op het grote winst voor WADDINXVEEN - Na vier ne derlagen heeft het tweede team van schaakvereniging Moerkapelle in de RSB-competitie de eerste overwinning geboekt Tegen RSR Ivoren Toren uit Rotterdam werd het in Op Moer 4-3. De belang rijkste winstpartijen kwamen op naam van Arno Luinenburg (een week geleden vooruitgespeeld), Hugo van Elteren, Marcel de Haan en André Corpeleijn. Jac ques de Lange speelde aan het eerste bord. Mogelijk kan het tweede zich handhaven in de tweede klasse. In de onderlinge competitie werd bij de senioren de 17e ronde ge speeld. Het topduel tussen Dick Bac en Gerard van Ommeren leek lange tijd in een overwinning voor de koploper te zullen eindi gen. Een foutje kostte hem echter een pion en het resterende eind spel met ongelijke lopers werd door Gerard met twee pionnen minder op het nippertje remise gehouden. - belang van de verkiezingen voor .2 het Europese parlement op 10 ju ni aanstaande. ‘Ga stemmen*, zo drong hij aan. ‘De verkiezingen -zijn geen ’ver van mijn bed show’. Vanuit Brussel wordt Europa be stuurd!' Na de lunch werden de Waddinx- veensen ontvangen door Euro parlementariër Maij Weggen. Zij is delegatie voorzitter en advise rend lid van het dagelijks bestuur van het parlement Tevens houdt zij zich bezig met buitenlandse po- Jitiek en mensenrechten, ontwik kelingssamenwerking, institutio nele zaken en gelijke behandeling van mannen en vrouwen. Maij Weggen vertelde het een en ander over de komende toetre ding van Polen, Hongarije, Tsje chië en, verderweg in de tijd, Roemenië en Bulgarije. ‘Dit bete kent een grote inspanning voor de lidstaten’, zo zei zij. Het parle- jnent wil overigens niet meer dan zevenhonderd leden gaan tellen. Nu zijn dat er 620. ‘Het systeem moet worden aan gepast”, liet Maij Weggen weten. ‘De toetreding in het belang van WADDINXVEEN - De voor- jaarscompetitie is voor de tafel tennissers van ttv Kwiek de afge lopen week van start gegaan. Kwiek neemt met zestien senio renteams en 5 juniorenteams deel aan de competitie. Het eerste se niorenteam en de jeugdteams ko men uit in de regionale competi tie van Holland West, een combi natie van de afdelingen Den Haag/Rotterdam, Dordrecht en Gouda. De overige teams komen uit in de afdeling Gouda. WADDINXVEEN - De Vier- stroom, organisatie voor kruis werk en maatschappelijke dienst verlening in Midden-Holland, or ganiseert in Gouda de cursus ’Luisteren naar kinderen’. Het is een cursus volgens de me thode van de Amerikaanse psy choloog Thomas Gordon. De nadruk ligt op het oefenen van vaardigheden, die ouders helpen een goede relatie met hun kind op te bouwen. Ouders leren naar hun kind te luisteren zonder zich zelf weg te cijferen. Een stukje theorie en het uitwisselen van er varingen zijn ook wekelijks terug kerende onderdelen van de cur sus. Ouders die eerder de cursus volgden, noemden als positieve ervaringen dat er meer naar el kaar geluisterd wordt, conflicten beter te hanteren zijn en er meer rust en harmonie binnen het ge zin komt. En dat draagt ertoebij dat het kind een positief zelfbeeld opbouwt. Bij voldoende belangstelling be gint de cursus, die I I bijeenkom sten heeft, op 2 maart 1999 van 20.00 uur tot 22.30 uur in Gouda. De overige bijeenkomsten zijn op 9, 16, 23 en 30 maart, 6, 13, 20, en 27 april, 18 mei en 31 augus tus. De kosten bedragen 308,— voor leden van De Vierstroom en 482,— voor niet-leden. Voor pa ren is dat 547,— voor leden en 790,— voor niet-leden. Wegens organisatorische redenen kunt u zich het beste vóór 15 februari aanmelden, door te bellen naar De Vierstroom-Zorglijn, 0182 - 594500. WADDINXVEEN - Vanavond (woensdag 3 februari) zal in De Hoeksteen aan de Esdoornlaan de tweede Israëlavond over de Thora georganiseerd worden. Op de eerste avond sprak Rabbijn drs. L.S. Erwteman, voorganger van de Messiasbelijdende ge meente Beth Yeshua te Amster dam ook over dit onderwerp. Op zeer boeiende wijze beantwoord de hij toen de vraag: De Thora! Wat geldt nog en voor wie? Hij deed dit vooral aan de hand van brieven van Paulus. Zijn Messias belijdende visie hierover leidde tot een levendige discussie. Op woensdag 3 februari zal het interessant zijn deze visie te ver gelijken met die van prof.dr. J. Douma. Deze emeritus hoogle raar in de theologie en de medi sche ethiek te Kampen zal de vraag: De Thora! Wat geldt nog koploper, en voor wie? op klassieke gere formeerde wijze beantwoorden. Het bezig zijn met de verschillen de visies met betrekking tot Israel en de Kerk blijkt iedere keer weer heel verhelderend te zijn. Vandaar dat we u ook nu weer van harte uitnodigen deze avond bij te wonen. We willen om 19.45 uur begin nen, vanaf 19.15 uur is er koffie en thee verkrijgbaar. Verdere informatie kunt u ver krijgen via het telefoonnummer tel. 0182-615526. duurde het lange tijd voordat één van beide ploegen de korf weer wist te vinden. Marino van Zwet, in de ploeg gekomen voor Marco van Leeuwen, wist de ban te breken: 11 -10. In het laatste kwartier van de wed strijd gaf het korfballend vermo gen van Korbis de doorslag en speelde Korbis zich via doel punten van Mark van den Brink, Yvonne Boomers, Jan de Jong en Marino van Zwet naar een alles bij elkaar verdiende over winning (15-10). Door de achtste overwinning van Korbis op rij hebben de Waddinxveners nog steeds de koppositie in handen met het Waren het vorig jaar nog alle schoolgaande jeugd ën beleggers op de effectenbeurzen, dan is het V nu de beurt aan anderen om hier over uitgebreid te worden geïn formeerd. De euro wordt ten slotte van ons allemaal. Net als iedereen, worden ook ouderen geconfronteerd met de komst en de gevolgen van de eu ro. Maar anders dan bij de mees te, en met name jongere genera ties is de overgang van gulden naar euro voor ouderen minder eenvoudig. Althans, zo lijkt het. Want het afstand moeten doen van de oude, en vooral vertrouw de gulden en het moeten wennen aan een nieuwe muntsoort heeft de gemoederen die middag aardig beziggehouden. ’Liever niet. Maar als ’t moet, dan moet ’t maar’, ty peerde één van de aanwezigen na afloop van de presentatie heel treffend de mening van velen. Namens de Waddinxveense Ra bobank verzorgde Arie Pieter van Dijk en Yvonne Lankhaar een presentatie met als thema ’euro, de gulden middenweg’. Onder hun leiding gingen de 70 bezoe kers even terug in de tijd, beke ken de situatie van vandaag en '5^ V

Weekblad voor Waddinxveen | 1999 | | pagina 25