WADDINXVE r 4 Veel belangstelling voor Coencoop College Exposities in ziekenhuis Lia Sekeris bracht moeder aan het kantklossen OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN EN MEDEDELINGEN WEEK Ne Naaimachinedepot geopend in Waddinxveen Gespreksgroep voor vrouwen met een verkrachtingservaring R U B R E K Uit het Familie-album.... Bretons dansen bij volksdansgroep COLLECTEROOSTER GEMEENTELIJKE VERORDENINGEN VERGADERINGEN GROEN FotoKlein met 16 vakzaken altijd bij u in de buurt! VERKIEZINGEN BEZWAAR BOUWZAKEN M N F WOENSDAG 3 FEBRUARI 1999 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 3 (ged.) plaatselijk bekend Bredeweg a Toekomstige leerlingen luisteren aandachtig naar de lessen. (Foto: Kobie Koorengevel) Lia Sekeris aan het kantklossen. 624680 Rij- (op BOUWVERGUNNINGEN/INGESTEMDE Gemeentehuis postadres telefax 624622 624767 624500 612570 08.30- 14.00 uur 08.30- 12.30 uur 19.00-20.30 uur aandachtig gehoor rekenen. Ook de Open Avond van het college van afgelopen vrijdag werd zxeer druk bezocht. Veel enthousiaste kinderen namen hun ouders mee om hen alvast kennis te laten ma ken met de school waar zij vanaf het komende cursusjaar hun lessen zullen gaan volgen. De Centrale balie Publieksvoorlichting is dagelijks geopend van 08.30 -14.00 uur (vrijdag 12.30 uur). Daarna kunt u voor informatie terecht bij de receptie. De receptie is dagelijks geopend van 08.30 - 17.00 uur vrijdag tot 16.30 uur). - Woubrechterf 68,Jiet gedeeltelijk veranderen van een woning - Noordeinde 34, het oprichten van een berging Commissie Financiën, Personeel en Organisatie op donderdag 11 februari a.s., aanvang 20.00 uur. Op de agenda o.a.: - Voorstel actualisatie 1998/1999 OPENINGSTIJDEN GEMEENTEHUIS Alle afdelingen elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur. In de middag kunt u alleen terecht op afspraak. OPENINGSTIJDEN AFVALSTATION, Zuidelijke Rondweg 250 Voor afgifte (grof)vuil en K.C.A. elke werkdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 09.00 tot 12.00 uur. OPENINGSTIJDEN AFDELING PUBLIEKSZAKEN Balie voor Burgerlijke Stand, Burgerzaken, Reis- en documenten: maandag tot en met donderdag vrijdag dinsdag- en donderdagavond SPREEKUREN Burgemeester en wethouders alleen na afspraak via de secretaresses. Sociaal raadsvrouw -uitsluitend op afspraak- maandag tot en met donderdag van 09.00 tot 16.30 uur. VERLEENDE SLOOPVERGUNNINGEN - Noordkade 113, het slopen van een woning met alle bijbeho rende opstallen - Zesde Tochtweg 1, het slopen van twee warenhuizen - Brugweg 105 en 107, het geheel slopen van een berging en een berging annex garage Collecterooster maand februari: 22 februari t/m 6 maart, Leger des Heils VERLEENDE MELDINGEN - Henegouwerweg 109, het oprichten van een woonhuis.en een garage De gemeenteraad heeft op 27 januari j.l. de "Verordening op de behandeling van klachten" vastgesteld. Deze verordening regelt het indienen en behandelen van klach ten van burgers omtrent het functioneren van ambtenaren en bestuurders. De verordening met de bijbehorende toelichting, het raads voorstel en het raadsbesluit liggen vanaf heden zes weken ter inzage bij de balie Publieksvoorlichting op werkdagen tijdens kantooruren en zijn tegen betaling van de legeskosten verkrijg baar. De verordening treedt in werking acht dagen na deze publicatie. SUPER OPRUIMING met kortingen tot 801 ZIE ADVERTENTIE ELDERS IN DEZE KRANT WADDINXVEEN - Ruim vierhonderd leerlingen uit de hoogste groepen van het basisonderwijs uit Waddinxveen, Boskoop, Hazers- woude, Zevenhuizen, Moerkapelle en Reeuwijk bezochten afgelopen woensdag het Coenecoop College. Gespannen volgden zij de eerste lessen in het voortgezet onderwijs. Of het nu ging om biologie, aardrijkskunde of Frans, de docenten van de enige school voor voortgezet onderwijs in Waddinxveen en Boskoop konden op een Ooit heeft Lia Sekeris op een hobbydag in de bibliotheek de monstraties kantklossen gegeven en wellicht doet zij dat gedurende de Boekenweek (woensdag 10 tot zaterdag 21 maart) wel weer. ‘Wij willen van het Familie-album een heel levendig thema maken1, geeft zij aan. ‘Het zou enig zijn als een moeder en een dochter sa men een stukje muziek kwamen spelen. Of als verschillende leden uit een familie hun verzamelingen zouden laten zien. Kikkers, engel tjes, poesjes, miniatuurflesjes. In sommige families heb je enorm veel verzamelobjecten.' De mogelijkheden om mee te doen aan het Familie-album zijn legio. Babyfoto’s van vier genera ties. Boeken die elke keer op nieuw werden voorgelezen of op latere leeftijd verslonden. Keuke- nattributen die overgrootmoeder nog echt gebruikte en die nu een plekje in het huis van een achter kleindochter hebben. kaart kunt of wilt overdragen, dan kunt februari a.s. een Stemmen in de provincie in een stembureau naar keuze. Als u niet in uw eigen stembureau kunt of wilt stemmen, maar wel persoonlijk uw stem wilt uitbrengen dan kunt u met een (gratis) kiezerspas in de hele provincie Zuid-Holland in een willekeurig stembureau gaan stemmen. Voor zo'n kiezerspas moet u schriftelijk of mondeling een verzoek indienen. Een schriftelijk verzoek moet u uiterlijk 17 februari a.s. rich ten aan de burgemeester. U moet hiervoor gebruik maken van een voorgeschreven formulier, dat op elk gemeentehuis (bur gerzaken) gratis wordt verstrekt. Als u op de dag van de kandi daatstelling (19 januari 1999) als kiezer in Waddinxveen was geregistreerd ontvangt u als uw verzoek wordt ingewilligd een kiezerspas. WADDINXVEEN - Bij ’t Hand- werkhoekje aan de Zuidkade is onlangs een naaimachinedepot geopend. Naaimachines die gere pareerd moeten worden, kunnen daar worden gebracht. Jan van Wijnen uit Huizen repareert de machines. Van Wijnen: ‘Een half jaar geleden hebben mijn vrouw Anita en ik een naaimachinespeciaalzaak in Huizen overgenomen. We wil den, als Waddinxveners, eigenlijk in Waddinxveen wat beginnen, maar dat werd ons afgeraden door de Kamer van Koophandel. Er was toen al een andere naai- machinezaak in Waddinxveen. Deze -Iets Totaal- is per I januari gestopt. Daarom kregen wij'het idee om dat gat in de markt in te vullen door in Waddinxveen een depot te openen'. ‘We hebben goede contacten met Miep Brou wer van ‘t Handwerkhoekje om dat mijn vrouw er in het verleden af en toe heeft gewerkt. Ze was meteen voor het idee te vinden*. ‘We repareren alle merken' gaat hij verder. ‘Als mensen vóór vrij dag een naaimachine brengen, is hij de volgende week op vrijdag klaar'. Een naaimachine kopen bij het de pot van Van Wijngaarden in 't Handwerkhoekje kan ook, daar voor moet een afspraak worden gemaakt. .De zaak is geopend op maandag van 13.30 tot 17.30 uur, op dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.30 uur en op zaterdag van 9.00 uur toto 16.0p uur. U mag niet op uw gegeven volmacht terugkomen. Eens gege ven blijft gegeven. U mag niet meer zelf aan de stemming deel nemen. Degene die voor u gaat stemmen mag niet meer dan twee volmachtstemmen uitbrengen. Totaal kan hij drie keer stemmen. Twee keer voor een ander en één keer voor zichzelf. Als het volmachtbewijs wegraakt kan geen nieuwe worden ver strekt. Iedereen die mee wil doen kan zich melden in de bibliotheek in de Van Mecklenburg Schwerin- laan of bij Kreater in de Kerk straat. Elk initiatief is welkom en niemand moet denken dat zijn ’fa milie-album’ niet fraai of door wrocht genoeg is. Het gaat juist om kleine dingen die het dagelijk se leven voor de betrokkenen een extra tintje geven. Raadhuisplein 1 (0182) 624624 Postbus 400, 2740 AK COMMISSIE WELZIJN, ONDERWIJS, ZORG en SPORT op donderdag 11 februari a.s., aanvang 20.00 uur. Op de agenda o.a.: - Advies inzake de Wet inburgering nieuwkomers - Toekenning van een financiële tegemoetkoming aan de Stich ting Waddinxveense Bejaardenhuisvesting voor het treffen van voorzieningen aan de entrees eh de galerijdeuren van de woon complexen Pette I en II - Stand van zaken voorbereiding verbouw Multifunctionele accommodatie Zuidplas WADDINXVEEN/GOUDA - Tot en met 31 maart exposeert Riet van Asperen uit Leusden aquarel len en zelfgemaakte poppen in de polikliniek op de Bleulandlocatie van het Groene Hart-ziekenhuis. Nadat Riet van Asperen haar werk vanwege toenemende slechthorendheid moest opgeven, is zij zich intensief gaan bezighou den met aquarelleren. Ze schil dert voornamelijk bloemen en landschappen en volgt regelmatig workshops van de Antwerpse kunstenaar Frank de Mulder, door wiens manier van werken zij bijzonder wordt geïnspireerd. In de polikliniekruimte van de Jo- zeflocatie zijn gedurende dezelfde periode aquarellen van Joke Dijk huizen uit Waddinxveen te zien. Kenmerkend voor haar stijl zijn vooral de frisse kleuren. Ook haar interesse voor kunstgeschie denis komt in haar werk tot ui ting. U kunt de exposities bezoeken op maandag t/m vrijdag tijdtens kantooruren. Voor meer infor matie of mogelijke aanschaf kunt u, eveneens tijdens kantooruren, contact opnemen met de Service desk van het Facilitair Bedrijf van het ziekenhuis, tel. 0182-566 262. WADDINXVEEN - Uit landelijke onderzoekcijfers blijkt dat meer dan de helft van alle vrouwen wel eens last heeft van ongewenste intimiteiten. Bij een deel van de gevallen is zelfs sprake van ver krachting of aanranding. Dikwijls is de dader een bekende en ge beurt het thuis, in een vertrouw de omgeving. Maar het kan buiten gebeuren door een onbekende. Het is iets dat iedere vrouw kan overkomen, ongeacht leeftijd of uiterlijk. De gevolgen van ver krachting zijn vaak ingrijpend en langdurig. Vrouwen kunnen daar na last hebben van angsten, neer slachtigheid, concentratiestoor- nissen, problemen rond seksuali teit, wantrouwen, machte loosheid en lichaamlijke klachten. Schuldgevoelens, schaamte en on zekerheid over reacties kunnen veel vrouwen ervan weerhouden erover te praten. Toch kan ero ver praten een manier zijn om de ze ervaring te verwerken. Daar om organiseert De Vierstroom, de organisatie voor kruiswerk ge zinsverzorging en maatschappelijk werk, een gespreksgroep voor vrouwen met een verkrachtings ervaring. Gedurende de eerste bijeenkomsten is er gelegenheid om kennis te maken en ervarin gen uit te wisselen. Door met el kaar te praten en naar elkaar te luisteren kunnen emoties gedeeld en herkend worden. Daarnaast vormen ontspanningsoefeningen en gespreksthema’s onderdeel van het programma. Dit biedt mogelijkheid voor een verdere verwerking van de verkrachtings ervaring. De groep begint op 3 maart 1999 en telt 15 bijeenkom sten. De groep komt elke woens- COMMISSIE RUIMTELIJKE ORDENING en ECONOMI SCHE ZAKEN op dinsdag 9 februari a.s., aanvang 20.00 uur. Op de agenda o.a.: - Voorbereidingsbesluit voor de percelen Mauritslaan 27 en 29, Groensvoorde 3 (ged) en Akkeroord 3A. - Principeverzoek t.b.v. locatiekeuze oprichten praathuis voor ouderen - Bestemmingsplan Bedrijventerrein Gouwepark e.o. - Informatie stand van zaken hoofdwinkelcentrum - Afkoop geldelijke steun woonwagens en standplaatsen brute- ringsvoorstel Pater Jomaweg - Actualisatie van de grondexploitatieberekeningen 1998/1999 WADDINXVEEN - Volksdans groep At va’Ani organiseert een dansmiddag Bretons op zaterdag 6 februari aanstaande van 13.00 uur tot 17.00 uur in de bovenzaal van sporthal ’de Mammoet’ aan de Calslaan I0I te Gouda. Dans- specialiste Sybille Helmer zal ver schillende dansen uit Bretange aanleren. Alle volksdansers zijn hierbij van harte welkom. Toe gang voor leden van At va’Ani is IS,-, voor niet-leden 17,50. In lichtingen: Truusje Vélu 0182 - 571193. WADDINXVEEN - In veel geval len nemen jongens en meisjes hobbies of vaardigheden over van hun ouders, grootouders of ande re familieleden. In het geval van Lia Sekeris, al meer dan vijftien jaar medewerk ster in de Waddinxveense biblio theek, ging het andersom. ‘Vroe ger hadden we in de bieb een col lega met een vakantiehuisje en daar gingen we af en toe met een heel stel naar toe', vertelt Lia. ‘We maakten dan altijd een ’goed weer’ en een ’slecht weer’ pro gramma. Ooit hadden we een sta giaire die vertelde dat zij kant kloste. We vroegen of ze haar spulletjes wilde meenemen en ja hoor, op zondagochtend regende het en maakten we kennis met kantklossen'. Lia Sekeris en nog twee collega’s vonden dat zo leuk, dat zij me teen op les gingen in Gouda. ‘Eén collega haakte na een poosje af, maar oud-collega Fransje en ik zijn doorgegaan. Mijn moeder kwam regelmatig bij ons en ze vond kantklossen ook heel leuk. Ze had toen al slechte ogen; lezen werd moeilijk, maar ze wilde het kantklosssen toch proberen', al dus Lia. ‘In het begin gebruik je vrij grof garen en toen ging het best goed, maar het fijnere werk lukte niet. Als ik op een zondag bij haar kwam, zei moeder vaak: Ik heb er een reuze puinhoop van gemaakt. Zoek jij het even voor me uit. En als ze dan op les kwam zei haar lerares: Uw dochter heeft ze ker de rest gedaan...' Iedereen moest daar om lachen, maar er kwam toch een mo ment dat de moeder van Lia haar kanklos- kussen en de klosjes terzijde moest leggen. ‘Toen het Familie-al bum aan de orde kwam, heb ik meteen mijn moeder gebeld en haar gevraagd of ik haar kantkloswerk en het mijne in de biblio theek tentoon mocht stellen', zegt Lia. ‘Ze had niet zoveel meer, want in de loop der ja- ren was er veel als ca- deuautje de deur uit gegaan. Maar wat er nog is mag ik lenen'. BINNENGEKOMEN KAPAANVRAGEN De volgende kapaanvragen zijn ontvangen: - Minervalaan 13, gewijzigde aanvraag, 2 populieren, 1 iep en 3 essen aan de zijkant van de woning - Jan Campertlaan 44, 1 Japanse kers in de achtertuin - Bonenakker 42, 1 berk in de achtertuin - Heuvelhof 46, 3 coniferen in de voortuin Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in over de definitieve besluitvorming. In dit stadium kunt u geen bezwaarschrift indienen tegen een voorgenomen veiling. Wel kunt u uw bedenkingen kenbaar maken bij de afdeling Voorbe reiding werken en Verkeer. Jkiëiff PROVINCIALE STATEN Bij de verkiezing van de leden van de Provinciale Sta ten van Zuid-Holland op 3 maart a.s. kunt u in een ander stembureau in de provincie stemmen dan het stembureau waarvoor u een oproepkaart ontvangt. Ook kunt u een ander voor u laten stemmen. De op de bezwaarschriften betrekking hebbende stukken liggen tijdens kantooruren ter inzage bij het secretariaat van de commissie. '^OOT IN S^RVlCfj Wanneer u vindt dat u rechtstreeks in uw belang bent getroffen door de verlening van een - hiervoor genoemde - verleende beschikking, kunt u binnen een termijn van zes weken na de dag van verzending/uitreiking van de beschikking een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van B W (tenzij in de publicatie een andere procedure is vermeld). Informatie over de beschikkingen kunt u krijgen bij de genoemde afdelingen. Publieksvoorlichting Inst. Sociaal Raadslieden - Meldpunt discriminatie Afval; ophalen grofvuil, informatie en klachten Gouwebad "De Sniep" Sniepweg13d Andere belangrijke telefoonnummers in de gemeentegids dag bij elkaar van I9.30 uur tot 22.00 uur in de vestiging van De Vierstroom aan de Spoorstraat 2 te Gouda. Met iedere vrouw die belangstelling heeft voor deze groep wordt een kennismakings gesprek gehouden. Tijdens dit ge sprek wordt bekeken in hoeverre verwachtingen overeenkomen met het aanbod van de groep. Daarna kunt u besluiten of u deel wilt nemen aan de groep. De groep wordt geleid door twee maatschappelijk werkers. Voor informatie of opgave kunt u con tact opnemen met Nelleke Loot, maatschappelijk werkster in Gouda, Middenmolenplein I, 2807 GW Gouda, telefoon 0182 - 594710 op alle werkdagen, of met Joyce Koomans, maatschappelijk werkster in Capelle aan den IJssel, De linie 5a, 2904 AX Capelle aan den IJssel, bereikbaar op maandag tot en met donderdag OIO - 2580666. U kunt 24 uur per dag terecht bij De Vierstroom Zorg lijn: 0I82 - 594500. b Voor een mondeling verzoek moet u uiterlijk 26 februari a.s. persoonlijk uw oproepingskaart voor de verkiezing van 3 maart a.s. bij de balie van de afdeling Publiekszaken overleg gen. Uw oproepingskaart wordt dan meteen omgezet in een kiezerspas. U kunt uitsluitend met de aan u verstrekte kiezerspas aan de stemming deelnemen. Als u deze pas kwijt raakt kan geen nieuwe worden verstrekt. van de grondexploitatieberekeningen COMMISSIE OPENBARE RUIMTE en SOCIALE ZAKEN op dinsdag 9 februari a.s., aanvang 20.00 uur. Op de agenda o.a.: - Voorbereiding en aanleg van de riolering aan de Wilhelmina- kade uit te voeren door algehele uitbesteding - Bijdrage in onderzoek door gebiedscommissie naar varianten hoofdontsluiting van landinrichtingsgebied Boskoop en Reeu wijk u tot uiterlijk 17 schriftelijk verzoek indienen bij de burge meester. U moet hiervoor gebruik maken van een voorgeschre ven formulier dat verkrijgbaar is bij elke gemeente (burgerza ken). Als u op de dag van de kandidaatstelling (19 januari 1999) als kiezer in Waddinxveen was geregistreerd, ontvangt als uw verzoek wordt ingewilligd, degene die voor u gaat stemmen, gratis een volmachtbewijs. Deze kiezer kan uw volmachtstem uitsluitend gelijktijdig uitbrengen met zijn eigen stem. Hij kan niet eerst 's morgens zelf gaan stemmen en dan later nog eens voor u gaan stemmen. BINNENGEKOMEN BOUWAANVRAGEN/MELDINGEN De volgende bouwaanvragen/meldingen zijn ontvangen: - Noordeinde 89, het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning - Otto-erf 19, het plaatsen van een dakkapel op het voorgevel- dakvlak - Burgemeester Trooststraat 33 t/m 53 (oneven), het opheffen van funderingsgebreken - Abr. Kroesweg 29, het oprichten van een warenhuis - Zuidkade 114, het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een kantoorgebouw De aanvragen zijn opgenomen in het Openbaar Register, dat op werkdagen'tussen 08.30 uur en 12.30 uur ter inzage ligt bij de afdeling VROM. Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in over de definitieve besluitvorming. In dit sta dium kunt u geen bezwaarschrift indienen tegen een voorgeno men bouwplan. VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN - Pr. Irenestraat 6, 1 den in de achtertuin en 1 berk en 1 esdoorn in de voortuin - Jan Luykenstraat 14, 1 kers in de tuin - Dreef, ter hoogte van de voetbalvereniging Be Fair, 7 populie ren Het rooien van bovengenoemde bomen en houtopstanden heeft geen gevolgen voor aantasting van natuur-, landschap-, of dorpschoon, als bedoeld in artikel 5.4.2 van de APV. Voor informatie kunt u terecht bij de afdeling Voorbereiding werken en Verkeer. De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kan tooruren in de leeshoek van de publiekshal ter inzage. Tijdens bovenstaande vergaderingen kunt u gebruik maken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijg baar. Kledinginzameling Op maandag 8 februari a.s. wordt een kledinginzameling gehouden door de Stichting Primaire Levensbehoeften Arme Landen te Utrecht.Voor deze inzameling is door de gemeente vergunning verleend. COMMISSIE van advies voor de BEZWAAR- EN BEROEPSCHRIFTEN op woensdag 10 februari a.s., aanvang 19.30 uur. Op de agenda o.a.: - Bezwaarschrift tegen een besluit tot verlening van een vrijstel ling ex artikel 19 Wet op de ruimtelijke ordening resp. een bouwvergunning t.b.v. het oprichten van een kantoorgebouw met garages en werkplaats en een transformatorstation op het perceel, kadastraal bekend Waddinxveen, sectie C, nr. 1877 Stemmen bij volmacht. Wilt of kunt u zelf niet uw stem uitbrengen dan mag u dit door een andere kiezer laten doen. U heeft dan twee mogelijkheden: a U kunt uw oproepingskaart overdragen aan een andere kiezer die in hetzelfde stemdistrict moet zijn geregistreerd als uzelf. Voorbeeld: als u uw stem moet uitbrengen in stem district 1 (in het gemeentehuis) moet uw gemachtigde ook opgeroepen zijn om daar zijn stem uit te brengen. Heeft deze persoon een oproep ontvangen om in de Stationsstraat te gaan stemmen mag hij niet zonder meer voor u gaan stemmen. U en degene die voor u gaat stemmen moeten op de oproe pingskaart in het daarvoor bestemde vak een handtekening zet ten. Geef uw kaart pas aan een ander mee, nadat uzelf heeft ingevuld welke kiezer voor u gaat stemmen. Deze kiezer kan uw volmachtstem uitsluitend gelijktijdig uit brengen met zijn eigen stem. Hij kan bijvoorbeeld niet eerst 's morgens zelf gaan stemmen en dan 's middags nog eens voor u gaan stemmen. b Wilt u iemand in een ander stemdistrict machtigen, omdat er niemand in hetzelfde stemdistrict is aan wie u uw oproepings-

Weekblad voor Waddinxveen | 1999 | | pagina 3