Plant van de maand februari Elke ochtend... Rotaryclub bouwt picknicktafels voor kinderen Koffieochtend Hervormd Centrum Poging tot diefstal Spectaculaire daling inbraken op Coenecoop Opnieuw cursussen ’Muziek op schoot’ Rijn en Gouwe r ai id LEZERSSERVICE Medische diensten I I I I I I I I I I I I I I Gevonden Verloren I I I I I I I I I I Kerkdiensten Gesurveilleerd I I I Kreater op Radio West Promotie Teunis Thomas van Eldik Hypotheekrente vanaf 3,6% Colofon Weekblad voor Waddinxveen Wie nu kiest voor een kennismakings- abonnement, ontvangt Rijn en Gouwe vier weken vóór zeven uur in de bus. Voor deze vrijblijvende kennismaking betaalt u 14,75. v I'"-: IX Ml jx te» WOENSDAG 3 FEBRUARI 1999 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 9 ZONDAG 7 FEBRUARI 1999 1999; j ■I i 'i op Rijn en Gouwe. Naam: Adres: Plaats: «4 Aanvraag visites gedurende dezelfde uren als waarop er in het weekeinde spreekuur wordt gehouden. Buiten deze tijden is de waarnemend huisarts alleen voor zeer dringende spoedgevallen bereikbaar. Dienstdoende apotheek: Van den dries, Zuidplaslaan 434-438, tel. 633000 Dienstdoende verloskundigen: A. Voss-Becks, Peuleyen 60, tel. 0182-616801, J. Frinking-Scholten, Gentiaan 6, Boskoop, tel. 0172-213898 De Hoeksteen, Esdoornlaan 9.30 uur ds. H. Schipaanboord 18.30 uur ds. H. Schipaanboord Bethelkerk, Bilderdijklaan 9.30 uur ds. C.D. Zonnenberg 17.00 uur ds. C.D. Zonnenberg De Morgenster, Sterrenlaan 9.30 uur ds. M. van Campen 17.00 uur ds. K.J. Visser, Gouda Immanuëlkerkgemeente, Prinses Beatrixlaan 10.00 uur ds. C. de Jong Advertentieverkoop: Sylvia Steenwinkel Openingstijden: Maandag tot en met vrijdag 8.30 - 17.00 uur. ZEVENHUIZEN - Op donderdag 11 februari aanstaande komt voor ons spreken Greta Rietkerk met als thema: 'Vergeving*. Het doel is elkaar te bemoedigen en op te bouwen in het geloof. U wordt hartelijk uitgenodigd voor deze ochtend in Hervormd Centrum, Dorpsstraat I56 te Zevenhuizen, WADDINXVEEN - De Rotaryclub Waddinxveen heeft zelf een viertal picknicktafels gebouwd en deze overgedragen aan het Regionaal Centrum Jeugdhulp Midden Holland in Gouda. Jan van Dij- ke, voorzitter van het Stichtingsbestuur van het Centrum Jeugdhulp, nam de picknicktafels afgelo pen zaterdagmorgen in ontvangst van Ton van Ginkel, de voorzitter van de Rotary Club. Kleuterdagverblijf Zuidplas aan de Kuyperhoeve in Waddinxveen en Pincoccio aan de Van Heuvel Goedhartsingel in Gouda krijgen beide twee van de tafels. De mannen van de Rotaryclub hebben de tafels gemaakt in plaats van geld te geven omdat het ten eerste goedkoper was om de tafels zelf te maken dan om ze aan te schaffen (zo is er meer geld om andere goede doelen te steunen), ten tweede komt het de gemeenschap ten goede en ten der de wordt er op deze manier fellowship gecreërd. De Rotaryclub werd in 1998 benaderd door het Ton van Ginkel, voorzitter van de Rotaryclub draagt de zelfgemaakte picknicktafels over aan Jan van Dijke, voorzitter van het Stichtingsbestuur van het Centrum Jeugdhulp Midden Holland. (Foto: Sjaak Noteboom). De beurs Tuin Varia vindt plaats van woensdag 17 tot en met zondag 21 febru ari in de IJsselhallen te Zwolle. De beurs Tuinidee wordt gehouden van woensdag 24 tot en met zondag 28 febru ari in de Brabanthallen in 's Hertogen- bosch. H. van der Loo Van der Loo Verzekeringen van 09.30 uur tot 11.00 uur. Van af 09.00 uur staat de koffie klaar. Neem gerust uw kleintjes mee, er is kinderoppas aanwezig. Dit is een initiatief van vrouwen uit ver schillende kerken van Oud Ver laat, Zevenhuizen en Moerkapel- le. De volgende koffieochtend is ter. Wanneer u een ’Kilmarnock’ in een kuipop het terras zet, dan moet die kuip wel zo groot zijn dat de potgrond een hoe veelheid water in voorraad kan hebben. De plant heeft immers geen mogelijkheid om het water dat hij nodig heeft, elders te ha len. Kies daarom voor een boompje van 80 cem een kuip van minimaal I0 liter. Bij een stamhoogte van 120 cm past een kuip van 20 tot 25 liter. Een te kleine pot betekent dat ook uw boompje gauw topzwaar wordt. Een beetje wind legt uw ’Kilmar nock’ dan al snel om. Geef zoveel water dat de grond niet uitdroogt. Doe dat bij voorkeur iedere dag. Een wilg krijgt zelden te veel water. Een schotel onder de pot die u regelmatig bijvult, is zeker op warme dagen ideaal. Droogt uw wilg door on voorziene omstandigheden toch een keer uit, laat hem dan met zijn wortelkluit een nacht in een emmer met water staan. Tien tegen één dat hij er weer bovenop komt. Andere stammetjes De variatie die de wilg zo kenmerkt komt ook tot uiting in de wilgen op stam. Zo is er behalve Salix caprea ’Kilmarnock’ ook Salix repens ’Lona’. Deze kruipende wilg op stam bloeit pas in april. De ’Lona’ is daarmee min of meer hekkensluiter. De gele katjes zijn kleiner dan die van ’Kilmar nock’. Maar ze zijn zeer talrijk. De plant is er van boven tot onder mee bedekt. De kleine stammetjes worden graag binnen op tafel gezet. Later wanneer de katjes op hun retour zijn, kunt u ook de ’Lona’ in de tuin zetten. Salix arbuscala - ook aangeboden onder de oude naam Salix formosa - is eveneens een kruipend wilgje dat tegenwoordig veel op stam wordt gezet. Dit dwergtreurwilgje laat zijn gelig groene katjes in maart-april zien; vroeger dan ’Lona’, maar later dan ’Kilmarnock’. Laten we de wilgen even voor wat ze zijn, dan treffen we bij andere soorten ook et telijke geënte treurvormen aan. Zo is Pru nus subhirtella ’Pendula’ een sierkers met vele, in bogen neerhangende takken. De kleine, bleekroze bloemen verschijnen be gin april. Een treurkers met een Japanse klinkende naam is Prunus serrulata ’Kiku- shidare’. Hiervan zijn de bloemen dieproze en geheel gevuld. In de eerste helft van april - soms wat later - is de ’Kiku-shidare’ een zee van roze bloementjes. Betula pen dula ’Younggii’ is in tegenstelling tot de ge wone treurberk, ook weer een geënte treurvorm. Het is typisch een boom voor een grotere tuin. Net als de treurwilg uit het begin van dit bericht, komt de ’Youngii’ aan de waterkant het meest tot zijn recht. Tuin-uitgaantips draagt hun kans op inbraak dus ruim 22 procent. De goede resul taten van de collectieve beveili ging op Coenecoop zijn aanleiding geweest voor Stichting Coenraad om de collectieve beveiliging ook open te stellen voor onderne mers op andere bedrijfsterreinen in Waddinxveen: Zuid I en Zuid II, Noordkade en Staringlaan, alsme de Doelwijk (Bredeweg). Ook ondernemers uit de detailhandel en de agrarische sector zijn daar bij welkom. Deze extra beveili ging in de gemeente Waddinx veen zal geschieden door uitbrei ding van de uren surveillance door PreNed Beveiliging b.v., waardoor het nu bereikte hoge niveau van veiligheid op Coene coop in ieder geval wordt ge handhaafd. NEDERLANDS HERVORMDE KERK Brugkerk, Kerkweg-Oost 9.30 uur ds. A.W. van der Plas 17.00 uur ds. A.W. van der Plas ZATERDAG 6 EN ZONDAG 7 FEBRUARI I999 Voor de praktijk van de huisartsen Alberts, Van den Brule, Van der Lin de, Van Vliet en Vroom (groep I) heeft dienst: Arts: C. Vroom, Weidezoom 50, tel. 612979 GEREFORMEERDE KERKEN Ontmoetingskerk, Groensvoorde 9.30 uur ds. P.A.C. Bongers 13.30 uur Trektochtdienst REMONSTRANTSE GEMEENTE (in samenwerking met de Vrijzin nige Hervormden) Kerkgebouw Zuidkade 10.00 uur ds. A. Verdoom, Wad dinxveen CHRISTELIJK AFGESCHEIDEN GEMEENTE Kerkgebouw Dorpstraat Uitgave: Dagblad van Rijn en Gouwe BV Raoul van Wallenbergplein 9 Postbus I 2400 AA Alphen aan den Rijn Redactie-adres: Kanaalstraat I0 postbus 372 274I HH Waddinxveen Telefoon: 0182-630332 Fax: 0I82- 632633 BAPTISTENGEMEENTE ICHTHUS Gebouw Kreater, Kerkstraat 10.00 uur samenkomst 9.30 uur ds. J.G. van Tilburg 17.00 uur ds. J.G. van Tilburg WOENSDAG 3 FEBRUARI 19.45 uur ds. J.G. van Tilburg WOENSDAG I0 FEBRUARI 19.45 uur ds. J.G. van Tilburg JEHOVA’S GETUIGEN Koninkrijkzaal, Burgemeester T rooststraat I0.00 uur Openbare toespraak I 1.00 uur Wachttorenbespreking ROOMS-KATHOLIEKE KERK St. Victorkerk, Zuidkade Eucharistieviering op zondag om 9.30 uur (dit kan ook een woord en communieviering zijn). Eucha ristieviering op dinsdag 19.00 uur GEREFORMEERDE KERK (VRIJGEMAAKT) Kruiskerk, Passage 9.30 uur ds. E. Brink 16.30 uur ds. E. Brink CHRISTELIJK GEREFORMEERDE KERK BOSKOOP Kerkgebouw Nieuwstraat 79 9.30 uur student L.A. den Butter, Vinkeveen I7.00 uur student L.A. den But ter, Vinkeveen EVANGELISCHE GEMEEN TE PAROUSIA GOUDA De Goudse Waarden Kanaalstraat I0.00 uur ds. A.W. Davidse blijft voor ouders en kindertjes het belangrijkste. Iedereen is welkom een les als gast bij te wonen. Inlichtingen ge durende kantooruren bij het se- creatariaat van Kreater: telefoon (0182-)614422. WADDINXVEEN - Op za terdag 30 januari is gepro beerd in te breken in een woning aan het Herculespad in Waddinxveen. Vermoede lijk met behulp van een ijzer draad werd geprobeerd het slot van de voordeur van de woning te openen. Dit is niet gelukt. De bewoner heeft een lange man, lengte ongeveer 1.90-2.00 meter, met don kerkleurig haar, zwarte kle ding en donkere sportschoe nen gezien. De man liep weg in de richting van de Apollo- laan. De politie heeft de zaak in onderzoek. Weekeinddienst dierenarts: J.C. Oldenbandringh en J.C.H. van Dorst, Kattensingel I7, Gouda, tel. 0182-510958; Woubrechterf 42, Waddinxveen, tel. 0182-613112. Kleine huisdieren-spreekuur voor spoedgevallen ieder weekeinde vol gens afspraak. J. Slager en J.C. Baas, Jan Dorrekenskade-Oost 36, Waddinxveen, tel. 0182-632051. OUD-GEREFORMEERDE GEMEENTE IN NEDERLAND Kerkgebouw Mercuriusweg: I0.00 uur leesdienst 18.00 uur leesdienst RAFAEL GEMEENSCHAP WADDINXVEEN Het Nieuwe Trefpunt, Stationsstraat I0.00 uur Marcel van Zanten GEREFORMEERDE GEMEENTE BOSKOOP Kerkgebouw Mendelweg 9.30 uur leesdienst 18.00 uur leesdienst WOENSDAG 3 FEBRUARI 19.30 uur ds. F. Harinck BAPTISTENGEMEENTE ALPHEN AAN DEN RIJN Triomfaterkapel, Havenstraat 10.00 uur ds. G. van Klaveren I8.3O uur ds. H.G. Koekkoek WADDINXVEEN - Wat is mooier dan een treurwilg aan de rand van een stadsvij ver. Zelfs in de winter geven de loodrecht naar beneden hangende takken met die op vallend gele kleur een momumentale aan blik. Er zijn onder de bomen nog vele an dere treurvormen, zoals de treurbeuk en treurberk. Eigenlijk is het een gek woord: treurvormen. Die bomen zijn immers aller minst om over te treuren. Hun natuurlijke groeivorm is daarvoor veel te gracieus en majestueus. Niet alle treurbomen hebben hun aparte groeiwijze van nature mee meegekregen. We denken hier aan de be kende stammetjes met daarop een kroon van neerhangende takken. Vaak worden daarvoor bodembedekkende heesters ge bruikt; heesters die nomaliter hun takken over de grond laten kruipen. Ent je zo’n heester op een onderstam, dan neigen de takken bijna automatisch naar beneden. Salix caprea ’Kilmarnock’, Plant van de Maand Een goed voorbeeld van deen geënte treurvorm is Salix caprea ’Kilmarnock’. Sa- lix is de wetenschappelijke naam voor wilg, ’kilmarnock’ is dus ook een treurende wilg, maar nauwelijks te vergelijken met de treurwilg langs de waterkant. Dit ras wordt geënt op stammetjes van verschil lende hoogte; 40, 60, 80, 100 en 120 cm. Ze zijn er zelfs van 30 cm hoogte. Die zijn bij uitstek geschikt voor de vensterbank. De grotere maten doen het uitstekend in een pot of een kuip op het terras of het balkon. In de tuin misstaat de ’Kilmarnock’ evenmin. De katjes van Salix caprea ’Kil marnock' zijn opvallend groot en zilverwit. Ze zijn al in februari te zien. Later in het seizoen, richting maart-april tooien de kat jes zich met goudgele meeldraden. Wan neer de bloei voorbij is - de katjes vallen dan naar beneden - moet u alle takken van de ’Kilmarnock’ tot een lengte van 2 tot 3 cm terugknippen. Het kort geknipte pruik je groeit binnen zeer korte tijd weer uit tot een volwaardige kroon. De ranke twij gen die dan worden gevormd, tooien zich het volgend voorjaar weer met katjes. Laat uw wilg drinken De wilg houdt in zijn algemeenheid van wa v’ Eén op de drie bedrijven op Coe necoop neemt nu deel aan de col lectieve beveiliging, waardoor er in de donkere uren steeds wordt gesurveilleerd. Dit heeft geleid tot een grote daling van de inbra ken op dit moderne bedrijven park. Waren er in 1997 nog 16 in braken, in het afgelopen jaar I998 werd er slechts 7 maal van bui tenaf ingebroken. Dit komt over een met 6 procent van de totale meldingen van bedrijfsinbraken in Waddinxveen. De I20 bedrijven op Coenecoop hebben nu dus een relatief geringe kans op be zoek van het inbrekersgilde. De lage inbraakcijfers op Coene coop staan in schrille tegenstelling tot die van bedrijven in de rest van Waddinxveen: daar werd in het jaar 1998 maar liefst 87 maal ingebroken. Uitgaande van circa 380 bedrijven in Waddinxveen, die voor dit soort ongenood bezoek in aan merking komen en die buiten Coenecoop zijn gevestigd, be- Postcode: DE KERK VAN JEZUS CHRISTUS VAN DE HEILIGEN DER LAATSTE DAGEN Crabethstraat, Gouda 10.30 uur Evangelie studieklassen 11.20 uur Algemene vergadering WADDINXVEEN - Op de leden vergadering van Ondernemers- kring ICW - Industrieel Contact Waddinxveen - dinsdagavond 26 januari in Restaurant Bibelot te Waddinxveen, gaf de preventie- adviseur van het Politiedistrict IJs- sel en Gouwe, de heer P. Keizer, een evaluatie van de collectieve beveiliging op het bedrijvenpark Coenecoop. Deze samenwerking sinds I996 tussen Stichting Coen raad (ICW), de gemeente en de politie, die voor de uitvoering van de surveillance het bedrijf Pre Ned Beveiliging b.v. heeft inge schakeld, heeft zijn uitwerking niet gemist. Ik heb de afgelopen drie maanden geen proefabonnement gehad i nr> Di'i-n on isiro Dierenkliniek 'Pieter Bas’, mevrouw W.W.M. Smits en J.B. Cramer, Prins Bernhardlaan 79, Waddinxveen. Voor spoedgevallen spreekuur WADDINXVEEN - Ckv Kreater elke zaterdag van 9.30-10.00 uur in Waddinxveen en van I 1.30-12.00 uur op het adres Hoge Gouwe 21 te Gouda. Daarbuiten volgens af spraak tel. 0182-516876. Ontmoetingskerk, Groensvoorde Eucharistieviering op zaterdag om 19.00 uur en op zondag om 11.15 uur (dit kunnen ook woord- en communievieringen zijn) Nationaal Fonds Kinderhulp om een bijdrage bij drage te leveren aan het Regionaal Centrum Jeugdhulpverlening Midden Holland. De activitei ten van deze stichting behelzen naast de genoem de medische kleuterdagverblijven ook het Bodda- ertcenrtum Westhaven, crisisopvang De Ton, een crisisopvanggezinshuis, dagpleegzorg en het pre ventieproject Valentijn. Rotarylid Roel Visscher (architect) ontwierp de picknicktafels. Gamma, Bouwbureau en aanne mingsbedrijf de Wilde en De Bas Doe het zelf wa- ern de sponsors. De beheerder van de panden in Waddinxveen en Gouda die de Rotaryleden tij dens het werk goed heeft verzorgd wil de Rotary club ook via deze weg bedanken. Het is niet de eerste keer dat de Waddinxveense Rotaryclub de handen uit de mouwen stak. Twee jaar geleden werd door de mannen een vogelhok gebouwd voor de inmiddels overleden mevrouw Hengel die gevonden dieren opving. In het bijzijn van de heer B. Noor- dermeer namens PreNed Beveili ging b.v. en de heer W. Water reus namens de Stichting Coen raad, overhandigde de heer Keizer het evaluatierapport aan de heer J. Baas, bestuurder na mens Midden-Holland van de Ka mer van Koophandel van Rotter dam. In zijn dankwoord bena drukte deze het grote belang dat de Kamers van Koophandel hech ten aan deelname door onderne mers aan collectieve beveiliging. Voorts hield de heer Baas voor de circa 50 ondernemers een in leiding over ’Economie en Infrast ructuur in Midden-Holland’, die werd vervolgd door een geani meerde discussie. Ondernemers die willen deelnemen aan de col lectieve beveiliging kunnen zich wenden tot: Stichting Coenraad, Postbus 171, 2740 AD Waddinx veen, telefoon 0182 - 640107 en fax 0182 - 640108. De rente bevindt zich momen teel op een historisch diepte punt. Voor u een goede reden om uw hypotheek eens tegen het licht te houden. U betaalt immers niet graag teveel! Laat daarom een onafhankelijk adviseur die samenwerkt met gerenommeerde banken een berekening maken van uw hy potheek. Dit kost u slechts een uurtje van uw tijd en kan wel licht resulteren in een aanzienlijk lagere woonlast. Even (0172) 21 37 15 bellen en dan maken we een afspraak om uw mogelijkheden te bespre ken. (Kerkstraat) is door Radio West uitgenodigd mee te doen in de presentatie van de ensembles van verschillende muziekscholen in het programma ’Muzikaal Zuid- Holland’. De opnamen worden in het ge bouw van Kreater gemaakt op dinsdagavond 9 maart en uitge zonden op zaterdagmiddag 13 maart (88.4 fm), tussen vijf en zes uur. Iedereen is van harte wel kom vanaf half acht aanwezig te zijn om de opnamen, die rond acht uur beginnen bij te wonen. Vanuit Kreater doen mee het strijkorkest onder leiding van Iris Duchateau en Bastienne Prins, de Not so Big Band van Xandra Zijl- stra, een fluitensemble van Heer- te Wiersma en het Accordeonor kest met dirigente Paula van Wanrooy. De producent van ’Muzikaal Zuid- Holland’ Aad de Been zal inter views houden met Kreaterdirec- teur Aad Koremans, docenten en leerlingen. Er is ruimte voor alge mene informatie over Kreater in het verleden, het heden en de toekomst. WADDINXVEEN - Ter verkrij ging van de graad van doctor zal de heer Teunis Thomas vna Eldik volgens besluit van het College voor Promoties van de Erasmus Universiteit Rotterdam een door de promotores Prof. dr. F.C. Ver huist en Prof. dr. D.A. Treffers goedgekeurd proefschrift en bij behorende stellingen verdedigen. De titel van het proefschrift luidt: ‘Psychische Stoornissen, Gezins belasting, Gezinsfunctioneren en Meegemaakte Stress bij Dove Kinderen en Jeugdigen1. De pro- motie zal plaatsvinden op woens dag 3 februari om 13.45 uur pre cies in Collegezaal 7 van de uni versiteit, Laagbouw 3 Oost, ingang Dr. Molewaterplein 50 te Rotterdam. WADDINXVEEN - Kreaterdo- cente Marie Louise van Zutphen gaat deze maand verder met haar cursussen ’Muziek op Schoot’, voor babies, peuters en kleuters. Op maandagochtenden of in overleg andere dagen komen ou ders met hun kleintjes naar het Kreatergebouw (Kerkstraat) om samen naar muziek te luisteren, te zingen en te spelen. Babies en peuters vinden dit heerlijk, want zij reageren heel goed op klanken en geluiden. Het is ook frappant hoe snel zij liedjes herkennen en hierop reageren. Voor de ouders is noten lezen of liedjes kennen niet belangrijk. Ie dereen kan meedoen. Naarmate de kinderen groeien maken speel goed en simpele muziekinstru menten deel uit van de cursus. Bewegen blijft belangrijk. De ou dere peuters doen af en toe kring- en groepsspelletjes en zij mogen zelf ook af en toe muziek maken. Gaandeweg krijgen de motorische, de verstandelijke en de sociaal-emotionele ontwikke ling meer aandacht. Maar het ple zier in het beleven aan muziek Inlichtingen Co Sterkenburg, 0180 - 312969 of Jeanette van de Berg, 0180 - 634485 of Margreeth Laurense, 079 - 5931203. Mededeling: De regeling ‘medische weekeinddienst1 is uitsluitend bedoeld voor dringende gevallen, waarvan de behandeling niet tot de eerstvolgende werkdag kan wachten. Spreekuur waarnemend huisarts op zaterdag en zondag van 10.00 - I 1.00 uur en van 16.00 - 17.00 uur. Voor deze spreekuren behoeven geen afspraken gemaakt te worden. Voor de praktijk van de huisartsen Glaser, Van Heel, Siemons, Vos kamp en Wilms (groep II) heeft dienst: Arts: G. Siemons, Mozartlaan 2-4, tel. 612676 donderdag 25 maart spreekster zal dan zijn Tonneke Bijker met een nog onbekend thema. Sectie ’De Rank’, confessioneel- hervormde gemeenschap 10.00 uur ds. M. de Boer (Coene coop College) 18.30 uur kand. R. van Loon, Amersfoort (Remonstrantse Kerk) Tel.: (voor controle op de bezorging) Stuur deze bon in een open envelop zonder postzegel naar: Rijn en Gouwe, Afdeling Abonnementen, Antwoordnummer 10008, 2400 VB Alphen aan den Rijn. Klachten bezorging: Donderdag voor 17.00 uur Kanaalstraat 10 2741 HH Waddinxveen Telefoon: 0182- 630332. Voor aangifte van gevonden en verloren voorwerpen kan men zich in Waddinxveen wenden tot het bureau van het politiedistrict Gouwe en IJssel, Limaweg 35, Postbus 448, 2740 AK Waddinxveen, tel. 0182- 621666. De politiemensen van de regio Hollands Midden zijn voor meldingen die zonder zwaailicht’ kunnen bereikbaar onder telefoonnummer 0900-8384. - fix' W r i i T

Weekblad voor Waddinxveen | 1999 | | pagina 9