’Vissen en jagen zit nu eenmaal in de mens’ Dieren houden is een sport Zonnebanken/-hemels met hoge kortingen op o.a. diverse Alisunmodellen Nieuwe toeristisch recreatieve website v3a Kattenoppas tijdens vakantie Apotheker van den Dries bij Passage re. 16?5 150. ’Groene actie’ bij wereldwinkel Wachten Gevonden Vermist Rommelmarkt Stichting De Gouwebloem HARDE VLOEREN ZIJN OP Z’N ZACHTST GEZEGD MODE BIJ VIVANTE dutchtone Beheer ”Slank-klup” 9.“ pw Let op: 's avonds geopend ÏOCUlte Zo willen we het bestaan van de kleindierensport in ere houden. Mrw/te SUPER AANBIEDING: Alisun EG 10 zonnehemel van ƒ>«<- PAGINA 11 Wedstrijdleider van hengelsportvereniging Waddinxveen Aat van Leeuwen. (Foto: Sjaak Noteboom). Door Raffi Trapman Ruime keus in laminaat en parket I (gratis gemeten) TERUG NAAR DE NATUUR MET MASSIEF HOUTEN VLOEREN Door Maaike Thüss WADDINXVEEN - De wedstrij den van de Waddinxveense Hen gelsportvereniging beginnen aan staande zaterdag weer. In twaalf wedstrijden wordt beslist wel van de wedstrijdvissers het grootste aantal kilo’s vis vangt. Wedstrijdvissen is niet zomaar een hengel uitgooien en dan maar wachten tot ee vis bijt. Er komt heel wat meer BIJ VIVANTE HARWA HEBBEN ZE GENOEG RUIMTE VOOR DE SFEER VAN UW LEVEN NIET GOED GELD TERUG STRAKS BELT IEDEREEN MET DUTCHTONE sen. De producenten van de glasfabriek Superchristal uit Bolivia leveren via de han- delspartner La Khochalita gerycledglas aan Fair Trade. De fabriek biedt aan 80 mannen en vrouwen vast werk en een gegarandeerd inkomen. Het glas wordt ge maakt van ingezameld glasaf- val. Fair Trade Assistance is actief betrokken bij het pro- duktieproces van Su perchristal. Een Engelse glas technicus onderzocht de kwaliteitsproblemen en kwam tot de conclusie dat de problemen te wijten wa ren aan de slechte staat van de oven. Er werd een nieu we oven gebouwd en nu komt er puntgaaf glaswerk uit. De manager van La Khochita en van Superchris tal komen binnen kort naar Nederland in het kader van de samenwerking van de Landelijke Vereniging van Wereldwinkels en de Fair Trade Organisatie. Zij zullen een rondleiding krijgen in de glasfabriek van Royal Leerdam en ze gaan winkelen in Amsterdam om inzicht te krijgen in de Ne derlandse glasmarkt. snoek gevangen, die werd in mootjes gesneden en dat aten we dan tegen een uur of tien ’s avonds'. De vissen - meestal brasem en voorn - waarop Van Leeuwen als wedstrijdvisser nu vangt, worden teruggegooid in het water. ‘Wedstrijdvissers hebben een ruim ieefnet waarin de vangst kan zwemmen. Aan het einde van een dag vissen, worden ze weer vrijgelaten. Het is niet zo dat de vissen, zoals sommige groeperingen beweren, stress ondervinden van het feit dat ze worden gevangen. Er zijn onderzoe ken naar geweest en daaruit is geble ken dat vissen het nauwelijks door hebben dat ze zijn gevangen. Het haakje wordt ook altijd op een specia le manier -met en hakensteker- ver wijderd, zodat de vissen er geen last van hebben. Vissen met levend aas mag sinds ongeveer een jaar ook niet meer. Naar mijn idee is dat een goede zaak omdat het aas natuurlijk wel lijdt. Het was even wennen, maar het is nu door vrijwel iedereen geaccepteerd'. niseert ook verscheidene acti viteiten voor de leden. ‘De 'Gouwe Show’ wordt één keer per jaar gehouden in Waddinx veen. De Fokkers tonen hier de mooiste dieren die ze hebben', vertelt Jan vol vuur. ‘De keur meester kijkt de dieren na‘, vervolgt Jeanine. ‘Dit levert een score op en de beste krijgt een prijs*. In de eerste week van november wordt er weer een 'Gouwe Show’ georganiseerd. Deze zal plaatsvinden in sport hal Groenswaard in Waddinx veen. Naast de 'Gouwe Show’ organiseert de vereniging ook nog een 'jongdierendag'. De dieren die dit jaar geboren worden, staan hier centraal. Om de fokkers te stimuleren kunnen ze ook hier een prijs bemachtigen. ‘Mensen kunnen te allen tijde lid worden van dé vereniging, De contributie be- bij kijken. ‘Als je begint met wedstrij den, zal je ook weinig vangen', weet Van Leeuwen. ‘Oefening baart kunst, ook bij vissen. Je moet goed kunnen werpen; soms wel vijftig of zestig me ter, bijvoorbeeld in de Oude Rijn. Het meeste vis wordt gevangen aan de an dere oever; je moet dus je hengel he lemaal naar de overkant werpen. Hoe het komt weet niemand, maar het is algemeen bekend. Het moeilijke is om precies op dezelfde plek terecht te komen nadat je wat hebt gevangen. Dan vang je het meest', weet de erva ren yisser. ‘Het voer mixen is ook een van de dingen die je kan helpen om meer te vangen. De verhouding ma- den/wormen en andere bestanddelen moet góed zijn'. ‘Er doen een heleboel fabels de ronde over vissen. Zo zeg gen sommige mensen dat je stil moet zijn zodat de vissen je niet opmerken. Dat vind ik onzin. Maar aan de andere kant...ik trek nooit een wit overhemd aan als ik ga vissen....’, lacht Van Leeu wen. ‘Een paar jaar geleden viste ik in Ierland. De leren zeiden dat je achter een boom moest gaan zitten als je eenmaal je hengel had uitgegooid, an ders kwamen de vissen niet. Nou, ik heb nog nooit zoveel gevangen als daar!’ ‘Het probleem voor beginners is dat ervaren wedstrijdvissers niet graag hun 'geheimen' prijs geven omdat ze natuurlijk zelf het meest willen van gen*, gaat van Leeuwen verder. ‘Dat is ook de reden dat als er competitie is, wordt geloot om de plek aan het wa ter. Aan de kop vang je meer dan in het midden. Het is dan ook zo dat de gene die in een competitie al eens aan kop hebben gezeten, de volgende keer ergens anders moeten plaatsnemen. De plaatsen verloten is één van mijn taken bij de hengelsportvereniging*. Verder beheert de vereniging ook wa teren. Je mag daar alleen vissen als je lid bent van de vereniging. Als je al leen een visakte hebt van het postkan toor, mag je alleen in 'economische wateren’ vissen. (Water dat wordt ge bruikt voor professionele scheepvaart zoals de Gouwe). De Ringvaart, de Petteplas en de singels zijn voorbeel den van door de hengelsportvereni ging beheerde wateren. De Waddinxveense wedstrijdvisser is elke week minimaal twee keer aan de waterkant te vinden. ‘Ik vind het heer lijk om te doen. De rust, je zit lekker in de natuur. Maar, toegegeven, ik zit er ook om te oefenen voor de com petitie1. draagt ongeveer tien tot vijftien gulden per jaar. Voor 1999 staat het bedrag nog niet pre cies vast. Mensen die in de toe komst een dier willen, kunnen ook lid worden. Zo kunnen ze vast een beetje rondkijken, voordat ze een keuze maken*, aldus Jeanine. ‘Jeugdleden (zes tot en met zeventien jaar) beta len minder contributie. Voor hen hebben we in de vereniging een speciale jeugdbegeleider. Deze stimuleert de jeugd om meer met dieren om te gaan. De fokkende leden dragen te vens hun kennis over aan de jeugd. De vaders en moeders moeten dit echter wel steunen, anders wordt het niets*. Geïnteres seerden kunnen contact opne men met Jan de Graaf (0182- 391135) of Jeanine van Dorp (0182-614136). Regentesseplantsoen 52 (centrum hoek Kleiweg bij Kleiwegbrug) 2801 CM Gouda. Telefoon (0182) 52 99 04 Dood gevonden: Zwarte poes of kater (omgeving Waddinxveen, Sterrenlaan). Een dier gevonden of een dier kwijt, bel tel. 0I82- 630481. WADDINXVEEN - Op zaterdag 20 februari aan staande wordt door Stich ting De Gouwebloem weer een-rommelmarkt gehouden in het eigen ge bouw aan de Tollenslaan I6I te Waddinxveen, van 09.30 uur tot 15.00 uur. Ook is er verkoop van handwerken, hobbymate- riaal en oliebollen. De op brengst komt geheel ten goede aan het werk van de Gouwebloem. Er is ook nog gelegenheid om spullen in te leveren en wel op zaterdag 13 fe bruari aanstaande van I0.00 uur tot 13.00 uur op bovengenoemd adres (in verband met plaatsge brek géén meubilair). Voor informatie, Dl82 - 616203 of 610241 f BQ® ^Q©®a- ®ÊT©®IB o <4 WUKdBÜ ©P (?®©dl? UVA snelbruinings- lampen van 18.95 voor NU 3 weken! verhuur zonnehemels slechts WADDINXVEEN - Gevon den: Kat: Poes, hoogbejaard en sterk vermagerd. Heeft witte vlooienband om (om geving Moordrecht). Inschrijfgeld: 29,95 Nu ook op dinsdag ochtend van 10-11 u. Info: 0172-214346 F 5.- KORTÏnG^^6^99 De allernieuwste modellen in onze showroom. Verkoop van: Alisun - Hapro - Cleosun - Palm Beach - Philips Vraag nu onze leaseplan brochure gratis aan! Bel nu 0800-0230353 Lid van Profzon en Sanezo (erkend door K. W. F. en Huidfonds). het beestje over*, vervolgt Jan zijn pleidooi. 'Jullie zijn hele maal gek met die konijnen’ zegt men. Dat heb ik al vaak genoeg gehoord*. Jeanine vult hem di rect aan. ‘Het is leuk om over je hobby te kunnen praten. En dat kan in onze vereniging. Tweederde van de leden fokt zelf niet, maar is lid voor de ge zelligheid*. Na het drinken van wat koffie en het houden van onderlinge conversaties ver volgt Jeanine hét verhaal. ‘Vier keer per jaar vindt er een le denvergadering plaats. Deze worden meestal niet zo druk bezocht. Daarnaast organiseren we dit jaar een contactavond waarbij we gaan kegelen. De contact- avonden werden in het verle den in Gouda goed bezocht. Er komen veel introducés met de leden mee* De vereniging orga- WADDINXVEEN - De werk groep van de dierenbescher ming in Waddinxveen gaat met de komende vakanties in zicht een nieuwe service bieden. Kattenbezitters, die ineens zonder kattenoppas zitten ter wijl ze toch op vakantie willen of als zich onverhoopt iets an ders voordoet, zoals zieken huisopname, kunnen een be roep doen op de werkgroep om te helpen bij het zoeken naar een geschikte oppas. Dit alles om te voorkomen dat kat ten bij afwezigheid van de baas of bazin buiten moeten rond zwerven. Wilt u nadere infor matie, dan kan dat op telefoon nummer 619718. be f^eer vak je. leven Rijnlandstraat 4,274! HZ Waddinxveen Tel..(OI82) 6I 6I I9 Fax. (0 I 82) 6I 66 38 WADDINXVEEN - In de Wereldwinkel staan in fe bruari en maart I999 onder het motto: ‘Eerlijk en schoon* milieuvriendelijke produkten centraal. Er wordt aangesloten bij de 'groene actie’ van de Lande lijke Vereniging van Wereld winkels zo wordt er geza menlijk extra aandacht gege ven aan Biologische koffie, Biologische thee en kring- loopglas. De Organico koffie is afkomstig van de Fair Tra de partner ISMAM uit Mexi co. Deze koffieteelt is niet alleen goéd voor het milieu, maar betekent ook dat de boeren geen leningen meer hoeven te sluiten om dure chemische bestrijdingsmid delen en kunstmest te ko pen. De boeren worden elke 3 maanden door een team van landbouwdeskundigen gecontroleerd. De biologische Fair Trade thee met EKO-keurmerk komt van Singampatti Groep uit Zuid-lndia. De kostprijs van de thee moet hoog zijn, omdat per hectare een ar beidskracht meer nodig is voor de verbouw. Dat bete kent 3 in plaats van 2 men- WADDINXVEEN - De klein dierensportvereniging Midden- Holland is een vervolg van de vereniging 'Nieuw leven’, welke in I936 werd opgericht. De vereniging houdt zich bezig met het houden en fokken van klei ne dieren, zoals: konijnen, kip- pen, cavia’s, hamsters, duiven en muizen. In de gemeentegids van Waddinxveen ontbrak de nieuwe vereniging echter. In een sfeervolle huiskamer leg gen Commissaris Jeanine van Dorp en voorzitter Jan de Graaf dit voorval uit. 'De klein dierensportvereniging Midden- In Waddinxveen zijn 850 mensen aan gesloten bij de hengelsportvereniging, een aanzienlijk deel van de inwoners. De meeste leden zijn man, enkele vrouw en van de leden doen er 15 mee aan de competitie. Zo ook wed strijdleider Aat van Leeuwen (60). ‘De reden voor mij om mee te doen aan wedstrijden is dat ik toch graag wil la ten zien wat ik heb gevangen. Je moet ergens voor vissen. Vroeger visten de mensen om aan eten te komen. Dat hoeft niet meer. Jagen en vissen zit nou eenmaal in de mens*, zegt Van Leeuwen stellig. In ieder geval zit het vissen in hém want vanaf zijn zesde is hij regelmatig aan verschillende water kanten te vinden. ‘Toen ik klein was, woonden we in Boskoop. We visten altijd in de Gouwe. Ik weet nog heel goed dat wat we vangen gewoon werd opgegeten. We hadden dan zo mers bijvoorbeeld een paling of een DE WITOQEDSPECIALIST Kerkweg Oost 185 2741 HD Waddinxveen HARWA be f/eer vak Je leven Rijnlandstraat 4,2741 HZ Waddinxveen Tel. (0182) 61 61 19 Fax. (0182) 61 66 38 ruime parkeergelegenheid 300 m2 woonsfeer goed bereikbaar In de loop van 1999 wordt de website ook toegankelijk voor derden. Bedrijfsleven en ge meenten kunnen extra pagina’s aan de website laten toevoegen ofwel een mogelijkheid bieden zodat via de website van VW- GROENEHART.nl de eigen website van de gemeente of het bedrijf bezocht kan worden. Ook zal het mogelijk zijn het landelijke productenaanbod van de VW’s in beeld te krijgen en interactief bestellingen te doen aan VW-producten of ac- commodatiereserveringen te realiseren. In 1999 zal ook een Engelstalige versie van de web site verschijnen. WADDINXVEEN - De afdeling Waddinxveen van de christe- lijk-maatschappelijke vrouwen beweging ‘Passage* houdt woensdag 24 februari aanstaan de haar maandelijkse vergade ring. Apotheker van den Dries uit Waddinxveen is die avond aanwezig om tekst en uitleg te geven over het gebruik van ge neesmiddelen en over de ma nier waarop hij zijn klanten voorlicht. De avond begint om 19.45 uur en wordt gehouden in ‘De Hoeksteen* aan de Es- doornlaan. WOENSDAG 10 FEBRUARI 1999 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN GEOPEND ma. t/m vrij, van 10.00-21.00 uur zaterdag van 10.00-17.30 uur men*. Jeanine dankt haar liefde voor dieren vooral aan haar man. ‘Mijn vader heeft altijd al dieren gehad. Daarnaast had ik een vriendin die op een boerderij woonde. Met haar broer ben ik later ge trouwd*. Hoeveel Jeanine en haar man geven om dieren is te zien aan de tot dierentuin ver bouwde achtertuin. Hier hui zen twaalf konijnen, twintig ca via’s en honderdvijftig vogels. Daarnaast begint ze aan haar derde jaar als lid van de vereni ging. Jan is nu I0 tot I2 jaar lid van de vereniging in Waddinx veen. Hij ver volgt met een verhaal over de sport van het fokken. ‘De sport is om de mooiste dieren te krijgen met het fok ken. Je probeert de mooiste dieren van Zuid-Holland te krij gen. Eind februari zijn er weer kampioenschappen voor onze provincie. Deze worden ge houden in Vlaardingen*. De voordelen van het lid zijn van de vereniging mogen de leden zelf invullen. Men kan bijvoor beeld advies krijgen over alles wat met het houden van dieren te maken heeft. ‘Je moet wel liefde voor het diertje hebben. Als het goed is heb je alles voor WADDINXVEEN - Tijdens de Vakantiebeurs 1999 hebben vijf VW’s in Midden-Holland sa men met vijf gemeenten een ei gen website gepresenteerd. Deze kan nu op internet be zocht worden. Door de naam ‘Groene Hart* in de website op te nemen, wordt de mogelijk heid geboden om die site het komende jaar uit te breiden met andere gebieden buiten Midden-Holland. Op dit mo ment wordt toeristisch-recre- atieve informatie verstrekt over I0 gemeenten in Midden- Holland, te weten: Bergam bacht, Boskoop, Gouda, Lek- kerkerk, Oudewater, Reeuwijk, Schoonhoven, Vlist/Haastrecht, Woerden en Zevenhuizen- Moerkapelle. Gekozen is voor een Home-pa- ge met buttons ten behoeve van informatie over: VW’s in Midden-Holland, hotels, cam pings, attracties en musea, eve nementen en een regiokaart. Op deze wijze kan met zelf een oordeel vormen over de te be zoeken plaats in de regio en kan een verblijf in Midden-Hol land thuis vooraf goed worden voorbereid. Holland’ is af gelopen jaar ontstaan uit drie verenigin gen. ’Nut en Sport’ uit Nieuwerkerk, ’Gouda en omstreken’ uit Gouda en ’Nieuw leven’ uit Waddinxveen. Dit heeft ge woon wat verwarring veroor zaakt*. ‘We besloten tot sa menwerking vanwege een te rugloop van het aantal leden. Zo willen we het bestaan van de kleindierensport in ere hou den. De vereniging heeft als doel het in stand houden en vermeerderen van rasdieren. Tevens vinden we het een mooie hobby en hopen we dat er meer liefhebbers voor ko- in wisselende breedtes en lengtes ruime keus in houtsoorten diverse mogelijkheden in de afwerking van de bovenlaag nü voor 139^- -- HARWA t> e f/eer vak Je leven Rijnlandstraat 4,274 1 HZ Waddinxveen Tel. (0182) 61 61 19 Fax. (0182) 61 66 38 1 i v T*~1

Weekblad voor Waddinxveen | 1999 | | pagina 11