3.99 2.99 2.69 13.90 1.89 2.49 11.11 1.39 Derde gedichtenbundel van pastor Ger Martini Hortensia 5.90 cn 5.65 Zaterdag hele dag kenteken graveren en sterretjes repareren I 2 Regionale CDA-avond in Gouda PvdA fel tegen kalkoenfokkerij 1 3 4 5 6 7 8 9 10 G?oen7ij< Commissie wil eerste boom planten Oproep: ’Lever een bijdrage aan thema ’Familie-album’ Wijk Zuid beroept predikant ’St.Victor- kerkcomplex is uniek’ Grotere letters in Gemeente- gids voor senioren Bezwaar tegen kantoorgebouw diverse kleuren min. 5 knoppen van 14,50 voor 8,95 WOENSDAG 10 FEBRUARI 1999 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 17 Bonus voordeel 1.51 Voorwoord b - HET RIJKE TUINLEVEN februari geen koopavond Alleen bij Albert Heijn Waddinxveen kunt u zelf scannen. De slimme, snelle en handige manier van boodschappen doen. Vraag inlichtingen bij de klantenservice Kijk in onze winkel voor nog 400 Bonus aanbiedingen. L K GroenRijk De Bosrand Prinsen Schouw 1, ALPHEN A/D RIJN Tel. (0172) 47 52 99, Fax (0172) 49 52 51 U vindt ons achter het BP station Kerk en Zanen. ChSalustiana perssinaasappelen, net 2 kilo 5.50 Sperziebonen, 500 gram 3.99 Bonus voordeel 1.00 CH Gehakt half om half, kilo 11.50 Bonus voordeel 5.60 Uit de bediening: OH Gebraden beenham, 100 gram 3.69 Bonus voordeel 1.00 ChZaanlander extra pikant 48+, kilo 19.90 Bonus voordeel 6.00 Cfi Tijgerbrood, bruin of wit heel 2.89 Bonus voordeel 1.00 ChFruitvla, alle soorten, pak 1 liter 3.19 Bonus voordeel 0.70 Coca-Cola, regular, light of caffeine free, 3 flessen 1.5 liter 7.65 Bonus voordeel 2.00 CH Brouwers Bier pilsener, krat 24 flessen 0.3 liter 15.49 Bonus voordeel 4.38 CH Afwasmiddel, aqua, limoen of terra, flacon 500 ml 1.89 Bonus voordeel 0.50 y op dat OnzeToplO De komst van een kalkoenfok kerij past daar volgens de soci- aal-democrate helemaal niet in. ‘Echter, we kunnen niet meer notitie ’Lokaler lokaal bestuur’. Van het wijk- en buurtbeheer willen de sociaal-democraten meer werk maken. Het college van B. en W. is hiermee nog te traag. De ideeën en suggesties uit de PvdA-notitie hebben in middels een plaats gekregen in het integraal veiligheidsbeleid, waarin de onderwerpen jeugd criminaliteit en wijk- en buurt beheer verder zullen worden uitgewerkt. Automark graveert al 12 jaar op professionele wijze kente kens. Op verzoek worden de autoruiten ook geïnspecteerd op eventuele beschadigingen. Reparatie van de voorruit is voor verzekerden zonder kos ten. Het graveren van het ken teken met NL kost f 25,- per auto, inclusief twee waarschu wingsstickers op de voorpor- tieren. Voor tien gulden extra kan men ook een speciale re- flectielaag over de gravures la ten aanbrengen. Na een korte periode van te ruggang worden er volgens Au tomark weer meer auto’s ge stolen, vaak oudere auto’s en voor 50% betreft het een Opel of een Volkswagen. Een startonderbreker is niet meer voldoende. Politie, verze keraars en belangenorganisa- WADDINXVEEN - Met het college van Burgemees ter en Wethouders is de Waddinxveense gemeente raad het er helemaal mee eens als de rooms-katholie- ke St. Victorkerk (Zuidka- de) op de monumentenlijst van de rijksoverheid zou kunnen worden geplaatst. Een advies met die inhoud wordt gegeven aan PvdA- staatssecretaris dr. Rick van der Ploeg van Onder wijs, Cultuur en Weten schappen (OCW), omdat het St. Victorcomplex in feite een uniek geheel vormt. Besloten is voorts dat de drie boerderijen aan de Henegouwerweg 4, Pias weg 26 en Noordeinde 130 niet op de monumentenlijst een plaatsje zullen krijgen, hoewel de ’Stichting Arent van ’s-Gravenzande’ uit Lei den dat wel had gewild. De particuliere bewoners van de drie beoogde be schermde monumenten in Waddinxveen hebben zich overigens hiertegen steeds verzet. En naar nu blijkt, met suc ces. Met het rooms-katholiek parochiebestuur St. Victor heeft de gemeente een aan tal gesprekken gevoerd over de aanwijzing van het kerkgebouw tot beschermd monument. Burgemeester Fedde Jonk man heeft daarbij aangege ven bereid te zijn onder steuning te verlenen bij eventueel noodzakelijk te voeren besprekingen met officiële instanties. In vorige raadsperioden was besloten geen gemeen telijke monumentenlijst en -verordening vast te stellen. Het beleid ten aanzien hier van is nog steeds hetzelfde. Vandaar ook dat er geen plannen bestaan het be stemmingsplan Zuidkade- Wilhelminakade ’92 aan te passen en te doen bescher men tot stads- en dorpsge zicht. zinnige of belangrijke dingen', zegt het hoofd van de bibliotheek Gerrie Heijer- man. ‘Mensen kunnen ook anoniem blij ven en ik hoop dat er nog hele andere ideeën dan de door ons bedachte binnen komen. Misschien vinden oudere Wad- dinxveners het leuk in de bieb over vroe ger te vertellen of voor te lezen uit hun eigen favoriete (kinder)boeken.' Iedereen die mee wil doen kan dit voor 22 februari aanstaande melden bij de bi bliotheek, schriftelijk, per telefoon (0182- 640572), fax 0182-630382 of Email waddbib@tref.nl). Of bij Kreater: tel. 0182-614422, fax 0182-632735 of Email info@kreater.nl. Deze Bonus aanbiedingen gelden t/m 14 februari a.s. in AH-supermarkten met een cijfercode Q@(3)(4; of 5tenzij anders aangegeven. lijk heeft gemaakt'. ‘Als beelddrager van Hem kan de mens ook iets van God ten beste geven, dus gelukkig niet alleen het meest beroerde. Ik wil het positieve uitdragen’. Zijn vorige bundel opent met gedichten over de dood. ‘De dood roept nu eenmaal sterke emoties op. In Buchenwald is dat zo, ook in het pastorale werk en in de familiekring heb ik dat ervaren. Dat er in het menselijk bestaan veel is dat triest en verdrietig maakt, ont ken ik dus niet, maar daar wil ik niet blijven steken. In mijn bun dels komt veel positiefs naar voren, over God en over de blijde boodschap van de Bijbel'. Ger Martini heeft ook oog voor de natuur. ‘Ik heb jaren- ties bevelen daarom het kente ken graveren aan. het is een goedkoop en effectief middel tegen autodiefstal. Van een gestolen auto met gra vures in alle ruiten moeten die ven alle ramen vervangen om hem door te kunnen verkopen, want op de (valse) papieren staat een verkeerd kenteken- nummer. Automark biedt ook een prima werkend zelfinbouw autoalrm aan. Eenvoudig binnen tien mi nuten te monteren of op een volgende auto over te plaatsen. De prijs bedraagt f 219,-. Het arlarm werkt met afstandsbe diening. Een barstje of sterretje in de voorruit van de auto zal in veel gevallen door gaan scheuren. In de winter doet bevriezend vocht de ster verder uitzetten formatorstation aan de Brede- weg. Het college van Burgemeester en Wethouders is van plan de bouwvergunning te verlenen door gebruik te maken van ar tikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, waar door met de bouwwerkzaam heden spoedig een begin ge maakt zou kunnen worden. WADDINXVEEN/GOUDA - In de Goudse sociëteit ’Ons Genoegen’ (tegenover Huize Savelberg aan de Kolkmanstraat) houdt het CDA vanavond - woensdag 10 februari - een verkie zingsbijeenkomst met het oog op een nieuw provinciebestuur. Op deze avond zullen spreken CDA-lijsttrek- ker voor de Eerste Kamer Hannie van Leeu wen en provinciaal CDA-lijsttrekker Jan Hey- koop. Verder zijn er ronde tafelgesprekken met (nieuwe) statenleden. Op woensdag 3 maart zijn er de vierjaarlijkse verkiezingen voor een nieuw provinciaal bestuur. De christen-demo- craten hopen dat hun par tijgenoten voor een goed verkiezingsresultaat zullen kunnen zorgen. De uitkomst van de verkie zingen voor de provinciale staten zijn overigens ook van belang voor de grootte van de CDA-fractie in de Eerste Ka mer. Het CDA in Waddinxveen ondersteunt de verkiezingscampagne met folders, persarti kelen en affiches. De verkiezingsbijeenkomst in Gouda vormt een onderdeel van enkele re gionale activiteiten. F Het voorwoord is geschreven door Waddinxveens burge meester Fedde Jonkman. Hij schrijft dat ’samen’ een belang rijke plaats inneemt in de plaat selijke gemeenschap. ‘Samen werken aan de positie van Waddinxveen in de regio en daarbuiten. Samen werken aan veiligheid en leefbaarheid en er samen voor zorgen dat de economisch zwakkeren kunnen blijven deelnemen aan de samenleving. In het gemeen tehuis werken we samen ver der aan en zo goed mogelijke dienstverlening'. Niet voor niets heeft het colle geprogramma 1998-2002 het motto ’Samen aan de slag’ mee gekregen’. ‘Dit staat voor de wijze waarop wij ons samen - gemeentebe stuur), burgers en bedrijfsleven - gaan inzetten voor een Wad dinxveen waar het goed wo nen, werken en recreëren is‘, besluit Fedde Jonkman. Automark komt komende zaterdag van negen tot vier uur op het parkeerterrein van het winkelcentrum Groensvoorde in Waddinx veen weer kenteken grave ren in autoruiten en sterre tjes in de voorruit repare ren. doen dan de wet handhaven1, aldus Bep Vermeij, die daarbij ook rekent op de steun van het college van Burgemeester en Wethouders, waarvan PvdA- wethouder drs. Aad van Hol- steijn deel uitmaakt. In het PvdA-blad ’Prikbord’ kijkt fractievoorzitster drs. Marjan Stoffers terug op de tij dens de begrotingsbehandeling door haar aan burgemeester Fedde Jonkman aangeboden engeltjes en oude ansichtskaarten, om maar iets te noemen. De bibliotheek en ckv Kreater willen mensen de kans geven stukjes uit hun ’Familie-album’ te laten zien. Dat kan door middel van een kleine tentoonstelling, demonstraties of een korte uitvoering. ‘Het gaat helemaal niet om grote, kunst- WADDINXVEEN - Wijk Zuid van de Centraal Hervormde Gemeente heeft weer een nieuwe predikant beroepen in de langdurige vacature die is ontstaan door het vertrek van ds. M. van Campen. Beroepen is nu ds. J. de Jong uit Waspik. De predikant is 42 jaar, getrouwd en vader van drie kinderen van 12, 9 en 6 jaar. Sinds oktober 1993 is hij verbonden aan de Noord-Bra- bantse plaats in de buurt van Waalwijk. Voor ds. De Jong is Waspik zijn eerste gemeente. Na de Sociale Academie nam hij de beslissen de stap dominee te worden. De beroepen predikant zal zondagmiddag 21 februari de middagdienst in De Morgenster (Sterrenlaan) leiden. De ont moeting met de hervormde lid maten is voorzien op woensdag 24 februari. ‘De noodzaak van de over komst van een predikant wordt steed duidelijker', aldus de ker kenraad van wijk Zuid. ‘Dit on danks het vele goede wat wij samen in de wijkgemeente heb ben'. WADDINXVEEN - Komende zaterdag 13 februari van negen tot vier uur staat het snelle kwaliteitsteam van Au tomark weer kentekens in autoruiten te graveren op het parkeerterrein van winkelcentrum Groensvoorde in Waddinxveen. de Waddinxvener dicht sinds 1987. ‘Op een studiereis deed ik het concentratiekamp Buchenwald aan. Dat greep me emotioneel erg aan, ik ben op een steen gaan zitten en schreef m’n eerste gedicht. Op I mei kwam ik terug, 4 mei las ik het voor tijdens de doden herdenkingsbijeenkomst bij ons in de buurt'. Met die eerste ge dachten heeft Ger Martini daarna ’niet veel meer gedaan’. ‘Buchenwald staat voor dood en verderf, voor geweld, voor afschuwelijke zaken. Dat een mens zover kan komen... Dat vind ik niet positief. ‘Veel liever wil ik wijzen op de liefde van God, niet op de boosheid van de mens. In de Bijbel staat ook dat God de mens bijna godde- WADDINXVEEN - Vanavond - woensdag 10 februari - om kwart voor acht buigt de raads commissie van advies voor de bezwaar- en beroepschriften zich over een bezwaarschrift tegen een besluit tot verlening van een bouwvergunning ten behoeve van het oprichten van een kantoorgebouw met gara ges en werkplaats en een trans- en de ruit barsten. Plak daarom eventuele sterretjes af met een stukje doorzichtig plakband. Doorscheuren betekent vrijwel zeker vervanging van de voor ruit en dus ook het betalen van eigen risico aan de verzekeraar. Bij een APK-keuring kan de au to op een sterretje worden af gekeurd. Het is daarom beter om de voorruit te laten repare ren. De safe-sight-ruitreparatieme- thode van Automark zorgt veelal voor een nagenoeg ver dwijnen van de ster en verder doorscheuren wordt voorko men. Bovendien wordt het uit zicht er door verbeterd en rijdt men weer veiliger. WADDINXVEEN - De bibliotheek in Waddinxveen nodigt alle inwoners van de gemeente uit in te haken op het thema ’Familie-album’ in de Boekenweek 1999. Gedurende deze periode, die duurt van woensdag 10 tot en met zaterdag 20 maart, kunnen jong en oud laten zien of horen welke boeken, muziekinstrumen ten, verzamelingen, hobbies of andere in teresses in families spelen. Fotograferen, schilderen, handwerken, knutselen. Heel vaak wordt dat in familieverband gedaan. Sommige boeken blijven generaties ge liefd. (Groot)ouders en (klein)kinderen musiceren vaak samen. In één gezin ver zamelt men varkentjes, lucifersdoosjes, WADDINXVEEN - Huis aan huis is in Waddinxveen weer de Gemeentegids 1999 ver spreid. Het boekje van 166 pa gina’s is geheel geactualiseerd en bevat veel informatie op al lerlei gebied. Nieuw in de Ge meentegids is een speciaal hoofdstuk voor senioren. Kort en bondig is hier, in een groter lettertype, alle relevante infor matie opgenomen voor deze doelgroep, met eventuele ver wijzingen naar meer informatie elders in het boekje. lang schapen en geiten en zelfs een ezel ge houden. De natuur maakt indruk op mij, als iets dat van God gegeven is. Je kunt God leren kennen in de Bijbel, maar ook in de natuur'. ‘Neem de stilte en de rust waarin je tot je zelf en op nieuwe ge dachten kunt komen, waarin je nieuwe moed kunt verzame len. Dat heb ik ook wel achter m’n bu reau, bij het lezen van een gedicht, bij het overdenken van een bijbelgedeelte, maar zeker in de natuur'. ‘Je kunt inkeren tot stilte, daarin kan iets nieuws ontstaan. Zo als de profeet Elia van God moest ervaren dat God niet was in een geweldige en sterke wind, evenmin in een aardbeving, maar wel in het suizen van een zachte koel te'. Met lentevogels, zoals kieviten, heeft Ger Martini een mooie band. ‘Kieviten zijn prachtbeesten.Zo wendbaar zijn ze. Met hun gro te vleugels maken ze van die prachtige loopings. Kieviten nestelden zich altijd in het maïsland waar ik vanuit‘mijn studeerkamer op uitkeek, van daar misschien1. ‘En als ze er zijn, laten ze zich horen. Ze zijn lentebodes, maar ze blijven zo lang mogelijk in Nederland. Daar zit ook wat in. Geef niet zomaar de moed op, dat wil met het beeld van de kieviten zeggen'. De bundel ‘Levende stenen' telt 62 pagina’s en omvat 55 ge dichten. De foto op de omslag is van Truus van Polen-Went- zel uit Nijkerk. De Waddinxve ner Jan Willemstein verzorgde onder andere de redactie en gaf advies. WADDINXVEEN - De vijf- mansfractie van de Partij van de Arbeid (PvdA) in de Waddinx veense gemeenteraad zal er al les aan doen om te voorkomen dat zich aan het Noordeinde een fokkerij van 18.400 kalkoe nen zal gaan vestigen. Dat schrijft PvdA-gemeente- raadslid Bep Vermeij in het maandblad ’Prikbord’ van haar partij. De sociaal-democrate doet dat in een terugblik op al lerlei politieke activiteiten in het afgelopen jaar. Bep Vermeij wijst er juist voor het betreffende ge bied tussen Noordeinde en De voorpagina van ’Levende stenen’, de derde gedichtenbundel van de die herinneren aan Waddinxveense pastor Ger Martini. ’de dijk’. Dat is de dijk die Lelystad met Enkhuizen verbindt. De ’gedachten’ van Ger Marti ni, die eerder de gedichtenbun dels ’Het maïs voorbij’ en ’Mij meringen onderweg’ publiceer de, gaan veelal over natuur, dood en geloof. Voordat hij als pastor aan de slag ging werd runde hij bijna twee decennia lang met zijn vrouw Marijke een gezinshuis. ‘De meeste mensen vinden nog altijd dat gedichten behoren te rijmen. Mijn gedichten doen dat niet, daarom noem ik ze maar gedachten. Zo kort en duidelijk mogelijk probeer ik door te ge ven wat ik denk. Mensen hou den niet van lange verhalen', weet Ger Martini. De aan de Spireaweide wonen- WADDINVEEN - ’Levende stenen’. Zo heet het derde gedichtenbundeltje dat de nieuwbakken Waddinxvener Ger Martini heeft uitge geven toen hij kort geleden van Voort huizen, waar hij iets meer dan drie jaar had gewoond, naar het Gouwedorp verhuisde. In Waddinxveen is hij sinds augustus vorig jaar verbonden als pastor aan de Gereformeerde Kerk (Groensvoor de). In de periode daarvoor was hij eveneens werkzaam als pastor, maar dan in de Gereformeer de Kerk van Enkhui zen. Vandaar ook dat er gedichten, die meestal zijn ont staan in gesprekken met mensen, in zijn bundel ’Levende ste nen’ (verkrijgbaar bij boekhandel Burger in de Dorpstraat voor f 17,50) staan Eerste Tocht een voorberei- dingsbesluit is genomen om on gewenste ontwikkelingen in verband met de aanleg van het toekomstige Bentwoud te voorkomen. WADDINXVEEN/DEN HAAG - In het Haagse Provinciehuis is vorige week donderdag 4 fe bruari de deelgebiedscommis- sie Bentwoud geïnstalleerd. De nieuwe commissie houdt zich bezig met de realisatie van het bus tussen Waddinxveen- Boskoop en Zoetermeer door gedetailleerde plannen te ma ken voor groene zones in het eigen gebied. Het toekomstige Bentwoud maakt deel uit van het project Zoetermeer-Zuidplas, waar voor ook een raamplancom- missie en drie andere deelge- biedscommissies aan de slag zijn gegaan. Het Bentwoud, waarvoor dit najaar de eerste boom geplant zou kunnen worden, omvat 1.000 hectare en zal fasegewijs in tien jaar tijd worden aange legd. Een groot deel van het bos moet zich op natuurlijke wijze ontwikkelen. Proef de dag

Weekblad voor Waddinxveen | 1999 | | pagina 17