Uitvoering jazzdansersTOOS drukbezocht Jongerenreis naar Taizé C-Jeugd Rowah wint Elke ochtend... Flyers heren winnen van Binnenland tea. Wederom winst voor polo-heren Gouwestaete Invictus houdt clubkampioenschappen Tweede van schakers met gelijkspel naar huis Rijn en Gouwe Bijeenkomst Plattelands- Korbis welpen winnen vrouwen I I wuKcri vuur z.cvcri uui in uc uux vuur ucz.c vrijblijvende kennismaking betaalt u 14,75. I I I I I I I I I I Geen Wie nu kiest voor een kennismakings- abonnement, ontvangt Rijn en Gouwe vier weken vóór zeven uur in de bus. Voor deze WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN ontvangen? Bel 0182 - 63 03 32 I is WOENSDAG 10 FEBRUARI 1999 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 21 FoKusl was één van de groepen die optrad tijdens ’TOOS’ danst anders’. (Foto: Sjaak Noteboom). op Rijn en Gouwe. Naam: Adres: Plaats: Vrijdag I2 februari om 21.00 uur in de Duikelaar Dames I tegen Westland Stars. Zaterdag om 19.00 uur Heren 3 tegen Jumpers. Jongens mini’s I - Woody Blues: 39-40. Topscoorder: Martijn de Mik met I0 punten. Benja mins I - MSV: 59-10. Tops coorder: Reinier Langelaar met 29 punten. Ook Meisjes kadetten I behield de ongeslagen status. Tegen Forwodians hadden de meisjes alleen de eerste helft wat moei te, maar duidelijk werd toen al dat Flyers de betere ploeg was. Dat bleek vooral in de tweede helft, alleen het scoren gaat nog moeilijk. Uitslag 59-48. Tops coorder: Michelle Kars met 21 punten. Jongens adspiranten I- Leiderdorp: 50-72. Topscoor der: Michael de Levie met I6 punten. WADDINXVEEN - In een uitverkochte gymzaal aan de Staringlaan traden afgelo pen zaterdag vijf groepen op van de jazz- dance- afdeling van multisportvereniging TOOS. Suzan Bik, één van de leidsters van de groepen: ‘Het was een groot suc ces. De vijf groepen hebben twee keer, ’s middags en 's avonds, opgetreden. We wilden eens wat anders doen dan een uitvoering verzorgen in een schouwburg of een grote zaal, daarom hebben we ’TOOS danst anders’ georganiseerd'. Vrijdag 5 maart is er, voor een ieder, weer een Taizé -viering in de St. Victorparochie. Om 19.00 u wordt begonnen met inzingen waarna tussen I9.30 en ca. 20.00 u de viering plaats vindt. U bent van harte wel kom. Wie kaarten wil bestellen kan bellen met Suzan Bik (0182- 6I 1702) of deze voor de voorstelling aan de kassa kopen. WADDINXVEEN - Een goed gespeelde wedstrijd door het W2 team van Korbis werd be loond met een overwinning. In Bodegraven speelde het wel pen team van Korbis jeugd een goede wedstrijd, er werd uit eindelijk met 9-12 gewonnen. Kampioens kandidaat Fl speel de 0-0 tegen Koag. B3 verloor met 0-3 van Argen- to, in de eerste helft van deze competitie werd daar met 9-0 verloren, toch een vooruitgang dus. Het was een mager week end voor Korbis jeugd wat be treft de overwinningen, ook El verloor zwaar bij Vrienden schaar werd het 8-0. Pech voor C3 dat met 7-5 verloor bij Reeuwijk en DIdat tegen con current ODI met 5-2 verloor. Maar aanstaande zaterdag zul len de rollen weer omgedraaid zijn. FINALE OPRUIMING met kortingen tot 801 ZIE ADVERTENTIE ELDERS IN DEZE KRANT Tel.:- (voor controle op de bezorging) Stuur deze bon in een open envelop zonder postzegel naar: Rijn en Gouwe, Afdeling Abonnementen, Antwoordnummer 10008, 2400 VB Alphen aan den Rijn. jaar), groep 5 (meisjes van 8/9 jaar), groep 7/8 (meisjes van 10/12 jaar), de jeugdselectie (meisjes van 9/14 jaar) en FoKus I (de hoogste selectiegroep) zorgden voor een geslaagde middag- en avond voorstelling. Suzan Bik: ‘Het was gezellig, er waren een heleboel mensen die ons prodeo hebben geholpen met het licht en het ge luid, het decor, geweldig! Ik zie 13 maart en 10 april dan ook absoluut positief te gemoet*. I I I I I I I I Postcode: I I I I I I WADDINXVEEN - Vorige week is door de badmintonclub Invictus uit Waddinxveen het clubkampioenschap gehouden. Zaterdag speelde de jeugd voor de titel en zondag was het de beurt aan de senioren. De jeugd speelde voor de titels in de enkel en de mix. Bij de heren enkel A waren 7 inschrijvingen. Na een dag lang hard spelen stonden Robert Doone en Raymond Smits in de finale. Deze werd gewonnen door Robert. De stand was 15- 12 en 15-7. Oscas Mos was in deze groep opvallend goed be zig. Hij werd uiteindelijk 3e na de lang wedstrijd tegen Erik Kranendonk, die hij won met 7- 15, 15-8 en 15-12. De dames A had een kleine verrassing. Net als voorgaande jaren stonden Daniëlle van Ber- geijk en Suzanne Both in de fi nale. Maar waar Daniëlle vaak won, won nu Suzanne op mees terlijke wijze. In een zeer span nende driesetter won Suzanne met I 1-3, 9-1 I en 8-1 I. Derde werd Katinka van Soest. Bij de heren B was Kevin Hoogen- doorn een positieve uitschie ter. Deze jongen is een belofte, nu hij een grote sprong voor waarts heeft gemaakt een in de finale won van Maurice Toet. In de finale van de Dames B stond ook een dame uit de familie Both. Michelle Both kwam in de eindstrijd uit tegen Angela Broekhuizen en won de eerste set nipt met 13-11, de tweede was daarna I 1-6. Van de 14 mi ni’s die mee deden, speelde uit eindelijk drie spelers om de eerste drie plaatsen. Daarbij werd Niels Groenewegen 3e en Jasper van Dam 2e. Opval lend was dat de eerste plaats MOERKAPELLE - De Neder landse Bond van Plattelands vrouwen, afdeling Moerkapelle, houdt woensdag 10 februari weer haar maandelijkse bijeen komst in Dorpshuis ‘Op Moer' om 20.00 uur. De heer J.J.G. van den Broek van de firma Marnier-Lapostol- le komt een presentatie ver zorgen over Grand Marnier. Er worden dia’s vertoond en men kan ook diverse dingen proeven. Dit wierp zijn vruchten af, zo dat op weg naar een verdiend kampioenschap, geen onnodig puntverlies werd geleden (9-14 voor Rowah). De goals waren van de hand van Linda Hoefna gel, Nienke Boonen en Marion en Bianca van Ham. De jongens B-jeugd speelden een ongelukkig duel en verlo ren thuis met 12-27 van eer dergenoemd HVOS. Heren I heeft zichzelf terugge vonden. Het spel straalt weer zelfvertrouwen uit en men raakt niet meer in paniek wan neer het iets slechter gaat ge durende de wedstrijd. Tegen Binnenland hield Flyers steeds de druk op de ketel en zo kon de tegenstander niet in zijn spel komen. Steeds wisten de Waddinxve- ners een kleine voorsprong te verkrijgen en deed Binnenland alles om die te laten verdwij nen. Hierdoor ontstond er een leuke wedstrijd om naar te kij ken. Voeg hierbij, dat de spe lers onderling een sportieve strijd uitvochten en er goede scheidsrechters waren en de verklaring waardoor het talrij ke publiek genoten heeft van de strijd om de winstpunten is ge vonden. Via een ruststand van 38-33 werd uiteindelijk de winst veilig gesteld met een uitslag van 78- 66. Topscoorder: Wolter Zwij- nenburg met 24 punten, maar verheugend was, dat de beide centers Edwin van Heiningen en Mike Heerkens met respec tievelijk 17 en 15 punten ook een groot aandeel hadden in de totaal score. ink 15-0, alvorens ZPB via Kar in van Hoff op 15-1 kwam. Hierna scoorden de jarige Eve lyn de Tyssonsk 16-1 en Erica de Jong 17-1, haar eerste doel punt in dames I. Via Bianca Wijsbroek kwam ZPB op 17-2, waarna Gillian van den Berg en Sandra Berckenkamp de eind stand op 19-2 brachten. Helaas kon heren 2 het net niet bolwerken tegen lijstaanvoer der HVK/AZC 4. Via de tussen standen 2-2, 4-4 en 4-4, werd de eindstand op 7-6 voor AZC bepaald. Het op papier sterkere dames Het is moeilijk, zo’n wedstrijd voortdurend precies te taxe ren. Er worden acht partijen op eerste klasse niveau gespeeld, en zelfs als men een vrij goed idee van een partij heeft, kan er nog van alles anders verlopen dan logisch. Na een afwisselen de en uiterst spannende strijd ging het tweede van Hillegers- berg met een gelijk spel naar huis. WSV heeft nu 4 wed- strijdpunten uit 5 wedstrijden en dat ziet er naar uit alsof het in de eerste klasse kan blijven. Een speler kwam in de onder linge competitie iets vooruit: Ronald Dannis, die aan de reeks successen van Theo Goor een einde maakte voor dat we iets van de partij gezien hadden. De partij van Biniam David tegen Teije Wiersma kan zo in de handboeken: zwart stuurde zijn dame op avontuur uit om een pion te roven. Wit mobiliseerde enkele stukken Afgelopen zaterdag traden vijf groepen op, op zaterdag 13 maart en op zaterdag 10 april zijn tien andere groepen van TOOS aan de beurt. ‘De zaal is niet zo groot, vandaar dat we hebben besloten om te splitsen', vertelt Suzan Bik. ‘Een andere reden is dat we graag een afwisselende show wilden laten zien. Daarom hebben zowel kinder- als tiener- als volwassenen groepen hun kunsten laten zien. Op die manier zien andere groepen elkaar eens optreden, dat gebeurt nor maal eigenlijk nooit. Groep 3 (meisjes van 6/7 2 had moeite om van het stug verdedigende HZ/Zian I af stand te nemen. HZ/Zian be paalde de eindstand op 4-2. Aanstaande zaterdag 13 febru ari zijn er geen bondswedstrij den. Zaterdag 20 februari speelt Gouwestaete weer uit wedstrijden. Heren. 2 speelt om 15.30 uur tegen Maintain/Robben 4 in Hilver sum. Dames I speelt om 18.15 uur tegen Polar Bears in Ede. Dames 2 speelt om 19.00 uur tegen KZC I in Beverwijk. He ren I tenslotte speelt om 19.10 uur tegen Vivax in Oegstgeest. Zoals bekend verblijft het na tionale dameswaterpoloteam van 7 t/m 16 februari in Mont real (Canada). Naast een trai ningstage wordt door Oranje, met onder andere, de Gouwe- staetespeelsters Gillian van den Berg, Mirjam Overdam en Ellen van der Weijden, ook deelge nomen aan een toernooi. Ook Gouwestaete’s keepster Fran cine Lankhuyzen gaat mee. Zij vervangt de geblesseerde Karla van de Boon. De landen die naast Nederland meedoen zijn Canada I en II, Duitsland, Hongarije en de USA. De eer ste wedstrijd speelt Nederland op woensdag 10 februari tegen Canada I. Daarna volgt op 11-2 Hongarije en op 12-2 Duitsland en Canada II. Zaterdag de 13e speelt Nederland tegen dé USA en op zondag 14 februari vol gen nog finalewedstrijden. voor het grijpen. In de derde periode kregen de Gouwestae- teheren enige tegenslag te ver werken en verloren zij de grip op de wedstrijd. De heren lie ten zich verleiden om het tem po van Merwede te gaan spe len, waardoor Merwede de kans kreeg om terug te komen. Heel even leek het erop dat Merwede terug kwam in de wedstrijd. Wouter Steller maakte het enige doelpunt in deze periode. Het begin van de vierde periode was een vervolg van de derde. Merwede maakte het eerste doelpunt, waardoor de marge slechts twee doel punten bedroeg. Een eindsprint was nodig voor de Gouwestae- teheren om orde op zaken te stellen. Jaco de Jong (2x) en Remko Overdam bepaalden de eindstand op 9-5. Een terechte overwinning van de Gouwesta- eteheren, die na de winterstop nog geen wedstrijd hebben ver loren. De heren staan nog wel in de degradatiezone, maar hebben wel uitzicht om hier uit te komen. De Gouwestaetedames hadden weinig moeite met het laagge plaatste ZPB/Profus. In de eer ste helft van de competitie werd uit al met 20-3 gewon nen. Deze keer werd het 19-2. In de eerste periode scoorde Gillian van den Berg al snel 1-0, doch ZPB liet zich niet gelijk naar de slachtbank brengen en bood behoorlijk tegenstand. WADDINXVEEN - Het was niet erg druk op de schaakver eniging WSV: zes spelers van het derde waren vermoeid van een uitwedstrijd tegen Papend- recht, waar ze een overwinning met 7-1 hadden weggehaald en hun kansen op promotie naar de derde klasse hadden ver groot. Bovendien waren er heel wat afmeldingen. In de on derlinge competitie kon er bo ven aan de ranglijst niet veel veranderen: het eerste speelde een thuiswedstrijd en daarvoor krijgen de leden die meedoen nu eenmaal elk twee derden van hun eigen punten. WADDINXVEEN - De meeste (jeugd) teams van handbalver eniging Rowah hadden een druk weekeinde. Er stond in veel gevallen een dubbele wed strijd op het programma. Za terdagochtend betrof het een thuiswedstrijd in sporthal ‘de Dreef. Als eersten stond de D-jeugd in de wei tegen Meeuwen (Rot terdam). Een handicap was dat de geblesseerde keeper Domi nick van der Tas verstek moest laten gaan. Reserve doelman Stef Hoogendijk verving hem echter bekwaam. Gelukkig wa ren er ook twee nieuwe spe lers om de gelederen te ver sterken. Rowah schoot als een speer uit de startblokken en leidde bij rust met 10-1. Ook na de rust was het krachtver- schil (te) groot. Rowah won met 17-5. De goals waren van Sander Moling, Jaco van der Veen, Mitchell Knaapen, Jelmer Schmitt en Laura Brouwer. De meisjes C-junioren speelden twee schitterende wedstrijden tegen opponenten waarvan in de heenwedstrijd ruim was verloren. In de ochtenduren werd MOK uit Dordrecht geklopt. Na een 2-1 ruststand won Rowah met 5-2. Ook tegen HVOS (Spijke- nisse) speelden de C-meisjes een voorbeeldig duel. De basis werd gelegd door een gesloten defensie met aan het hoofd keepster Joelle Hoogendijk. WADDINXVEEN - Zou jij je vakantie eens op een andere wijze willen vieren, vieren in de misschien wel meest let terlijke betekenis Kom dan naar de informatiebijeen komst in de Boemerang. Voor de periode 4 tot en met I I ju li nodigen we je uit om mee te gaan naar Taizé, een dorpje in het Franse Bourgondië. Daar komen elke zomer duizenden Europese jongeren samen in een oecumenisch klooster om elkaar te ontmoeten, na te denken over geloof en ideeën uit te wisselen over de toe komst. Afhankelijk van het aantal deelnemers zullen de deelne mers als groep per huurbus op reis gaan. Overnachten vindt plaats in je meegenomen tent of in barakken. Taizé is na de tweede wereld oorlog door de Zwitserse Flyers oppermachtig en men ging voor de 100 punten. Dit aantal werd ook bereikt. Uit slag 100-33. Topscoorder: Wai-Hong Tsang met 27 pun ten. Jongens kadetten I verdedigde met groot gemak de ongesla gen status tegen Leiden. De eerste helft was er nog sprake van een strijd (ruststand 32- 20), maar de tweede helft was Jkiëïff WADDINXVEEN - Afgelopen zaterdag speelden de bonds- teams van Gouwestaete thuis wedstrijden. In Gouwebad ’De Sniep’ won dames I royaal met 19-2 van ZPB/Profus uit Baren- drecht. Heren I is na de win terstop aan een revival bezig. Deze keer werd Merwede uit Dordrecht met 9-5 verslagen. Dames 2 sloot een mindere pe riode af en won (eindelijk) weer eens. Tegen HZ/Zian I uit Den Haag werd met 4-2 ge wonnen. Heren 2 kon het te gen koploper HVK/AZC 4 net niet bolwerken; zij verloren met 7-6. De Gouwestaeteheren behaal den de afgelopen periode goe de resultaten. Koploper Rapi- do’82 en UZSC werden versla gen. Eén vraag was echter van essentieel belang; kan Gouwe staete winnen van Merwede uit Dordrecht? Immers alleen bij winst krijgen de heren weer uitzicht om uit de degrada tiezone te komen. Jaco de Jong gaf in de eerste periode direct zijn visitekaartje af. Hij zorgde direct voor een 4-1 voor sprong. Een ongekende luxe voor de ploeg van trainer/coach Jan Middendorp, die het hele seizoen al achter de feiten aanloopt. Remko Overdam vergrootte de score in de tweede periode. Hij maakte het enige doelpunt en halverwege de wedstrijd was het 5-1 en lag de overwinning Vanuit de defensie speelden ze met veel vechtlust verdiend naar een 1-7 triomf. De doel punten waren van Jessica de Knikker, Susan Stoffers, Angela de Heer, Sharon Brouwer, Marjo de Schipper en aan- voerdster Iris van Stel. De Ro- wah-kampioenskandidaten -de meisjes A en B junioren- deden wat ze aan hun stand verplicht waren, namelijk winnen. Voor de B’s was het een monster- overwinning tegen Atomium uit Rotterdam-Zuid. Het werd uiteindelijk 27-6 met goals van Moniek Hoefnagel, Kim Hof fmans, Kim van Stel, Nicole Sloof,'Saskia van Heteren en Annemarie Couvert. Voor de dames A-jeugd ging het moeilij- ker tegen Snelwiek eveneens uit Rotterdam. Met name de eerste helft was er veel mis (ruststand 6-5 voor Snelwiek). Coach Sonja van Ham had dan ook een donderspeech nodig om haar team op de rails te zetten. was voor Louis Jansen, een jon gen die pas enkele weken bad minton speelt. Bij de mixen werden Robert Doone en Su zanne Both eerste in de A pou le en Rick Luijendijk en Sanne Jansen eerste in de B poule. De senioren speelde alleen de dub bel. Ook hier waren meerdere poules. Bij de heren A werd de finale een zeer spannende drie setter. Uiteindelijk konden Tjeerd Hillerts en Dennis Steenland winnen van Sander Treffers en Corné de Heij, de laatste set werd 15-13. Bij de Dames A was de eindstrijd minder spannend, hier wonnen uiteindelijk Liesbeth van Berge- ijk en Ilona Groeneveld van Su zanne Rademaker en Maaike vd Weij. De heren B finale ging tussen Onrro de Wit/Jeroen de Kort en Roel Kalkman/Jeroen van Boxtel, na twee spannende sets (10-15, 15-8), was de der de set een kleine thriller en ein digde in 15-17, in het voordeel van Roel/Jeroen. Bij de dames B wonnen Rosina den Outer en Astrid vd Laan en een zeer aan trekkelijke wedstrijd van Tea Lagrouw en Marjo Appel. Bij de recreanten waren Jan-Kees Blom en Paul Karreman de win naars, de finale hadden zij met 15-3 15-4 gewonnen. AUDIO, TV. protestant Roger Schutz en een aantal vrienden gestart als teken tegen de verdeeldheid van Europa tijdens deze oor log. Jaarlijks komen vele jon geren uit Nederland, maar ook uit Oost-Europa, samen om met de broeders van Taizé over het evangelie uit de bijbel na te denken en te bespreken. Hiervoor is een speciaal weekprogramma ont wikkeld waarin vieren een centrale plaats inneemt. Wil je wel eens wat meer ho ren over deze bijzondere va kantiebestemming of ben je gewoon benieuwd naar wat Taizé betekent? Kom dan op de informatiebijeenkomst van 22 februari aanstaande in de Boemerang (Groensvoorde I) naast de Ontmoetingskerk te Waddinxveen. De aanvang is 20.00 uur en bedoeld voor jongeren tussen de 15 en 30 om de dame terug te jagen en vervolgens nog wat andere stukken om de zwarte koning te verontrusten. Toen zwart de dame moest geven om mat te verhinderen stonden zijn beide torens en lopers nog op de oorspronkelijke velden. Op merkelijk is ook, dat Biniam dit maal niet veel bedenktijd ge bruikte. Bert van der Knaap had met zwart een loper die tegen de eigen pionnen aankeek; toch wist hij tegen Laurens Ellers druk aan drie kanten te ontwik kelen en de partij op een logi sche manier te winnen. Jaap van Sandijk drukte winnend met een vrijpion door tegen Gerard Torenbeek. Henk van Erk won tegen Marc Hillers een stuk door een penning. Jaap van der Heiden won een kwaliteit te gen Jasper van Oort, maar daarmee begon het gevecht pas. Jasper stelde een gelijk spel voor, maar Jaap weigerde, op zichzelf terecht. De loper van Jasper bleek actiever te staan dan de toren van Jaap en na een bijkomende oordeelsfout verl oor Jaap zelfs nog. Een scherp gevecht had er moeten komen tussen Nico Dannis en Wim van der Hoek, die naar verschillende kanten rokeerden. Maar de aanval van Nico kwam helemaal niet tot stand en dus won Wim. Leo van der Haven had van het be gin af ruimtelijk overwicht te gen Hennie de Roodt en was heel tevreden met zijn over winning en met de manier waarop. jaar oud. Deze avond en de reis wordt georganiseerd dqor de commissie Vorming Toerusting van de samen werkende kerken de St. Vic torparochie, de Remonstrant se kerk, de Gereformeerde kerk en de Hervormde Imma- nuelkerk.Voor meer informa tie kun je pastor A. van der Helm (612452) of mw. J. Snqeker (610091) bellen. Wil je wat meer achtergrond van Taizé te weten komen, dat kan ook door via internet in formatie in te winnen (www.taize.fr). WADDINXVEEN - Heren I behaalde de tweede overwin ning op rij. Nu werd van Bin nenland gewonnen. Dames 3 won de lastige uitwedstrijd in Delft tegen DAS. Winst was er ook voor Jongens en Meisjes kadetten I. Jongens adspiran ten I verloor. Dit was ook het geval bij Jongens mini’s I. De Benjamins deden het beter en wonnen ruim. Ik heb de afgelopen drie maanden geen proefabonnement gehad 1 /x-n Diin o-r» Dat nam niet weg dat Petra Meerdink en Ellen van der We ijden vóór het verstrijken van de eerste periode de stand op 3-0 brachten. In de tweede pe riode speelde Gouwestaete frank en vrij. De ’man-meer’ liep en, via snelle ’breaks’ en leuke combinaties, werd ge staag aan een tussenstand van 10-0 gewerkt. Sandra Bercken kamp, toch al goed op schot de laatste wedstrijden, gooide er vier in, Ellen van der Weijden twee en Hanneke Kappen een. Trainer/coach Jan Middendorp kon royaal gebruik maak van de wisselspeelsters. In de derde periode scoorde Mirjam Over dam 11-0, Petra Meerdink 12-0 en Mirjam, uit een viermeter, 13-0. In de vierde periode werd het door een ’break’ van Gillian van den Berg en een g» V L

Weekblad voor Waddinxveen | 1999 | | pagina 21