WADDINXVE Hans Geel kent menig blad uit het Waddinxveense ’Familie-album’ Harald Veenstra treedt op in AF-centrum Ondersteuningsgroep ouders van borderliners opgericht OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN EN MEDEDELINGEN WEEK N° Waddinxveense door naar tweede ronde voorleeswedstrijd BOSKOOP/WADDINXVEEN - Drie finalisten maar er kan er slechts één de beste zijn. Dat was de Boskoopse Anna Spie ring, geboren op 4 november I987, leerlinge van basisschool De Brug, locatie Kievitstraat. Van de zeven kandidaten in de voorronde van de regionale voorleeswedstrijd in de Bos koopse bibliotheek bleven er uiteindelijk drie over die binnen kort in de kwartfinale uitkomen. u Mannenkoor ‘Sola Fide‘ zingt in Benthuizen Drie disco’s in het Zuidhonk Rampenplan Waddinxveen in de maak Uit het familie-album.... PAGINA 3 WOENSDAG 10 FEBRUARI 1999 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN B R E R K T E N E E G E M De r een het van GROEN BOUWZAKEN RUIMTELIJKE ORDENING MIUEUZAKEN GLADHEIDSBESTRIJDING BEZWAAR Gladheidbestrijdingsplan het vergroten het vergro- B 624680 Rij- ■i van de Boskoopse bibliotheek, Hans Geel uit Waddinxveen, Borderliners doen vaak een groot beroep op hun naaste omgeving. Uit onderzoek en uit ervaringen van medewer kers telefonische hulpdiensten is gebleken dat het omgaan met en het zorgen voor een kind met borderline voor veel ouders ingewikkeld en vaak ook verwarrend is. Dat komt omdat iemand met borderline vaak impulsief handelt en vaak last heeft van stemmingswis selingen. Om deze reden heeft de preventieafdeling van het Riagg Midden-Holland sa men met de Robert Fleurys- tichting en de stichting Laby- rinth/ln Perspectief besloten om een ondersteuningsgroep voor deze ouders te begin nen. In de groep leren ouders effectieve omgangsvormen te Gemeentehuis postadres telefax 624622 624767 624500 612570 bekend om zijn vertel- en voor drachtskunst en tenslotte Nico Dirkzwager, voormalig onder wijzer in Zevenhuizen. De jury vond dat alle zeven kandidaten het erg goed deden maar uitein delijk kunnen er maar drie door naar de volgende ronde. Dat zijn Anna Spiering uit Boskoop, uit Waddinxveen en Zevenhui zen Caren Postmus en Laura Boon. Maar de jury was ook unaniem van mening dat de Bo- 08.30-14.00 uur 08.30-12.30 uur 19.00 - 20.30 uur Het rooien van bovengenoemde bomen en houtopstanden heeft geen gevolgen voor aantasting van natuur-, landschap-, of dorpschoon, als bedoeld in artikel 5.4.2 van de APV. Voor informatie kunt u terecht bij de afdeling Voorbereiding werken en Verkeer. GOUDA/WADDINXVEEN - Borderline is een ernstige psychiatrische ziekte waar I tot 2 procent van de inwo ners van de regio Midden Holland aan lijdt. Borderli- nepatiënten zijn nauwelijks in staat om een, normaal le ven te leiden omdat de stoornis gepaard gaat met ex treme stemmingswisselingen, tomeloze rusteloosheid of juist zware vermoeidheid, een allesoverheersende angst. Ongeveer 10 procent van hen komt door suïcide om het leven. verband met het aankomende millenniumprobleem wordt er haast gemaakt met de werk zaamheden. Tien actiepunten uit het nieuwe plan moeten de ze zomer klaar zijn. Voorheen zorgde elke gemeen te voor een eigen rampenplan. Integrale activiteiten betreffen de interne alarmering, de voor lichting aan de bevolking en het inzamelen van besmet voedsel. Bij de rampenbestrijding vormt de brandweer de spil. Om alle werkzaamheden goed te kun nen uitvoeren heeft de Vereni ging van Nederlandse Gemeen ten (VNG) bij de rijksoverheid aangedrongen op meer geld vor de projectversterking bij de brandweer. mij, mijn dochter en mijn kleindochter ook mijn achterkleindochter nog in de klas....* Hans Geel is na veertig jaar niet uitsluitend door zijn onderwijsloopbaan verknocht aan Waddinxveen. Hij leest en vertelt regelmatig voor bewoners van de verpleegafdeling en de bezoekers van de Dagverzorging in Zorgcentrum Souburg. ‘Het aardige is de kleinschalig heid. In Souburgh zie ik de ouders en grootouders van vroegere leerlingen. Destijds sprak je ze af en toe even over hun kinderen. Wat ze verder gingen doen; of het goed ging op school*, ver telt Hans Geel. ‘Nu beteken ik weer wat voor ze. Ik zeg wie ik ben, dat ik in Waddinxveen woon en dat ik op De Rank heb gewerkt. Dat geeft een band, want mensen die geestelijk achteruit gaan, herinneren zich nog heel veel van vroeger. In Souburgh leg ik opnieuw die verbanden tussen vier generaties. Een ander ’Familie-album.* In dit verhaal van Hans Geel mag de Do denherdenking op 4 mei niet ontbreken. ‘Vanaf 1966 houd ik daar elk jaar een declamatie. Ook hier speelt het ’Familie album’. Zo langzamerhand ben ik de tolk van een aantal Waddinxveners en die beroerde tweede wereldoorlog gewor den’, weet hij na al die jaren. ‘Waddinx veen heeft al dorp in die oorlog geen OPENINGSTIJDEN GEMEENTEHUIS Alle afdelingen elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur. In de middag kunt u alleen terecht op afspraak. OPENINGSTIJDEN AFVALSTATION, Zuidelijke Rondweg 250 Voor afgifte (grof)vuil en K.C.A. elke werkdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 09.00 tot 12.00 uur. ontwikkelen en hun eigen grenzen beter te bewaken om zich beter staande te kunnen houden. Daarnaast is er ruimte voor het uitwisselen van ervarin gen. De groep komt zeven keer bijeen (tweewekelijks) in het gebouw van de Riagg (aan de Ronsseweg 225) en wordt begeleid door een preventie- medewerker van het Riagg en een ervaringsdeskundige van Stichting Labyrinth/ln Perspec tief. De groep start op don derdagavond 11 maart. Voor meer informatie over de on dersteuningsgroep kunnen be- lagstellenden contact opne men met Renske van Rooijen of Monique Pronk van her Riagg Midden Holland 0182- 516422. OPENINGSTIJDEN AFDELING PUBLIEKSZAKEN Balie voor Burgerlijke Stand, Burgerzaken, Reis- en documenten: maandag tot en met donderdag vrijdag dinsdag- en donderdagavond VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN - Kerkweg West, ter hoogte van de begraafplaats, 2 berken (aan de zijde van de Kerkstraat) - Alpherwetering 29, 1 ceder in de tuin - Minervalaan 13, 2 populieren, 1 iep en 3 essen aan de zijkant van de woning - Jan Campertlaan 44, 1 japanse kers in de achtertuin - Bonenakker 42, 1 berk in de achtertuin - Heuvelhof 46, 3 coniferen in de voortuin Alle stukken liggen vanaf 11 februari 1999 vier weken ter inzage bij de afdeling VROM, op werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur en op verzoek op de maandagavonden gedurende drie aan eengesloten uren (tel. 62 48 38, hr. W. van Valen). Anne Frank Centrum een gezel lige ontspanningsavond voor de senioren. Die avond treedt op de wel bekende entertainer Harald Veenstra. Hij zal de aan wezigen vermaken met een lied jesprogramma uit onze rijke ca- baretgeschiedenis. Harald Veen stra is een een entertainer pur sang. Een zanger met veelzijdige talenten. Zijn opleiding heeft in de praktijk genoten bij onder meer Jos Brink, Frank Sanders en Wim Hogenkamp. In april I998 trad hij ook op in Wad dinxveen met het programma ‘Rondom Wim Soneveld'. Dit werd een grandioze avond en na afloop werden de commissiele den bestormd met de vraag hem ook in dit seizoen te laten optre den. Het programma dat hij nu brengt is getiteld ‘Chanson al la Carte1. Ook deze avond belooft weer een genoeglijke avond te worden vol herkenning en een vleugje nostalgie. Voor ƒ5,- (in clusief een kopje koffie of thee) kunnen de senioren weer een avondje gezellig uit. De avond begint om 20.00 uur en de zaal gaat open om 19,30 uur. BINNENGEKOMEN BOUWAANVRAGEN/MELDINGEN De volgende bouwaanvragen/meldingen zijn ontvangen: - Kerkstraat 27 en 29, het opheffen van funderingsgebreken - Heemraadweg 24, het gedeeltelijk veranderen en het vergro ten van een woning en het plaatsen van een dakkapel op het voorgeveldakvlak en een dakkapel op het achtergeveldakvlak - Thorbeckehoeve 23, het gedeeltelijk veranderen en het ver groten van een woning - Noordeinde 17, het gedeeltelijk veranderen en van een wonin - Abr. Kroesweg 10, het oprichten van een warenhuis en een warmteopslagtank - de Akker 64, het plaatsen van een dakkapel op het voorgevel dakvlak - Burgemeester Trooststraat 79 t/m 95 (oneven), het opheffen van funderingsgebreken - - Roosje Voshoeve 31, het gedeeltelijk veranderen en het ver groten van een woning - Heemraadweg 28, het gedeeltelijk veranderen en ten van een woning - Jan Dorrekenskade-Oost 57, het oprichten van een garage annex berging - Stationsstraat 12, het gedeeltelijk veranderen van een gebouw ten behoeve van maatschappelijke doeleinden De aanvragen zijn opgenomen in het Openbaar Register, dat op werkdagen tussen 08.30 uur en 12.30 uur ter inzage ligt bij de afdeling VROM. Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in over de definitieve besluitvorming. In dit sta dium kunt u geen bezwaarschrift indienen tegen een voorgeno men bouwplan. Onderstaande meldingen o.g.v. Algemene maatregel van bestuur krachtens art. 8.40 Wet milieubeheer zijn ontvangen: de finale. Die is op I9 mei a.s. in Muziekcentrum Vredenburg in Utrecht. De zeven kandidaten die op 3 februari meededen kwamen uit Boskoop, Waddinx veen, Zevenhuizen en Moerka- pelle. Alle zeven werden ze al kampioen van hun school en en waren heel wat klasgenootjes meegekomen naar de Boskoop se bibliotheek. Gewapend met spandoeken om aan te moedi- Jan de Bruyn. Slechts één jongen tussen een al die meiden die in de bibliotheek ver in de meer derheid waren. De voorlees- wedstrijd staat los van de Ne derlandse Kinderjury waarbij kinderen individueel kunnen deelnemen en hun oordeel ge ven over kinderboeken. Beide gen. Maar tijdens het voorlezen zelfwas het muisstil. Niet alleen vanwege de discipline maar ook om het voorlezen zelf. Want al le kinderen wisten het door hen gekozen boekfragment heel goed te brengen. Dit werd na af loop onderstreept door de jury, bestaande uit Truus de Koning activiteiten hebben wel gemeen dat ermee wordt nagestreefd het lezen te bevorderen. WADDINXVEEN/BENTHUI- ZEN - Op vrijdag I2 februari wordt in de Nederlands Her vormde Kerk aan de Dorps straat te Benthuizen een concert gegeven door het Christelijk re gionaal mannenkoor Sola Fide uit Schoonhoven, onder leiding van André van Vliet. Organistep zijn Fred de Vries en Kees de Bruin. Het concert begint om 20.00 uur en de toegang is gratis. Tijdens het concert wordt collecte gehouden voor werkgelegenheidsproject Woord en Daad voor de vissers in Vadarevu, India. Het mannen koor bestaat uit ruim zeventig leden en het belooft een prach tig concert te worden. VOORBEREIDINGSBESLUIT De gemeenteraad heeft op 27 januari 1999 besloten dat een herziening van het bestemmingsplan wordt voorbereid voor de volgende locaties: 1 Noordkade 267 2 Frederik Hendriklaan 39 De besluiten treden in werking op 12 februari 1999. De voorbe- reidingsbesluiten met bijbehorende tekeningen liggen op werk dagen tussen 08.30 en 12.30 uur uur ter inzage bij de afdeling VROM. Tegen deze besluiten is geen bezwaar of beroep mogelijk. WADDINXVEEN - Veel mensen zullen amper ge loven dat Hans Geel geen geboren en getogen Waddinxvener is. In de loop van veertig jaren groeide hij namelijk uit tot kenner van en vertel ler over de Waddinx veense geschiedenis. Bij het begin van de christelijke huishoud school De Rank, opge richt door de Christelij ke Boeren en Tuinders- bond, werd hij docent algemeen vormende vak ken en later adjunct-di- recteur. In I986 stapte hij als adjunct-directeur over naar De Wadde, een fusie van De Rank en de christelijke Beat- rixschool. En na weer een fusie, nu met de Sa menwerkingsschool voor havo en atheneum, kreeg hij een gelijke functie binnen het Coenecoop College. Vorig jaar nam hij afscheid met een grootse receptie en een koninklijke onderschei ding. ‘Het huishoud- en nijver heidsonderwijs is altijd met de tijd meegegaan en ik ben ook meegegaan1, verklaart Geel monter. „Dit soort onderwijs is een beetje familie-achtig. Wij begonnen met z’n drieën, de directrice, mijn vrouw Cock -ja, zo is het gekomen!- en ik. Cock gaf naaldvakken, de directie nam de kooklessen voor haar rekening. Het aantal lesjaren breidde zich uit. Voor mij was het mijn eerste volledige baan en dat blijft je leven door heel bijzonder’. ‘Naast mijn lesgeven in Nederlands, re kenen, geschiedenis en aardrijkskunde kreeg ik er functies bij als decaan en ad junct-directeur. Onze school had zeker iets familie-achtigs. Tot 1986 was het kleinschalig. De sfeer met de collega’s was familiair. We vormden een kame raadschappelijk team, zaten in de pauzes bij elkaar, gingen bij elkaar op verjaar- dagsbezoek. Door de bank genomen konden wij het heel goed samen vinden en wij vingen jongere collega’s goed op.‘ Die sfeer binnen de school had op de meisjesleerlingen effect. ‘Wij hadden het gezellig samen en zij daardoor ook. Dat is me later door oud-leerlingen vaak verteld’, zegt Hans Geel. ‘Mijn oudste oud-leerlingen zijn al grootmoeder. Vo rig jaar kwam één van hun naar me toe en we hadden een leuk gesprek. Aan het eind zei zij tegen mij: Het is maar goed dat u weggaat, want anders kreeg u na heldenrol gespeeld, maar de gebeurtenissen zijn zeer niet ongemerkt in wijkgebouw Het Zuidhonk aan de Zuidplaslaan een disco voor de jeugd van I I tot en met 16 jaar. De avond begint om tergemeentelijk rampenplan. In 19.30 uur en de toegangsprijs bedraagt f. 2,50 (inclusief een consumptiebon. Om eventuele moeilijkheden te voorkomen, zal bij twijfel over de leeftijd om een legitimatiebewijs worden gevraagd. De jongere kinderen komen aan bod op zaterdag 13 februari. Deze disco vangt aan om 18.30 uur en duurt tot 20.00 uur. De kosten bedragen f. 2,50 inclusief een consumptie bon en een lootje voor de lote rij. Daarna kunnen de ouderen swingen tijdens de disco voor 30-plussers. In deze populaire disco zal de muziek op deze leeftijdsgroep worden afge stemd. De avond begint om 21.00 uur en de entree be draagt f. 5,- per persoon. SPREEKUREN Burgemeester en wethouders alleen na afspraak via de secretaresses. Sociaal raadsvrouw -uitsluitend op afspraak- maandag tot en met donderdag van 09.00 tot 16.30 uur. Gedeputeerde Staten (art. 19 WRO jo art. 50, lid 5 Woningwet). B W hebben het voornemen de gevraagde vrijstelling te ver lenen, bij G.S. de vooraf benodigde verklaringen van geen bezwaar aan te vragen en na ontvangst daarvan de gevraagde bouwvergunning te verlenen. De verzoeken om vrijstelling met de daarbij behorende stukken, waaronder bouw- en situatietekeningen, liggen m.i.v. 11 febru ari 1999 twee weken ter inzage bij de afdeling VROM, op werk dagen van 08.30 uur tot 12.30 uur. Gedurende deze termijn kunt u tegen het voornemen schriftelijk bedenkingen indienen. WADDINXVEEN - De culture le commissie van de Stichting Waddinxveen Welzijnswerk houdt dinsdag I6 februari in het Geef gladheidsbestrijdingswagens de ruimte, ook voor hen zijn de wegen glad. Ontwerpbesluit B W hebben het voornemen vergunning ingevolge de Wet milieubeheer te verlenen aan: Shell Nederland Verkoopmaatschappij B.V., een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor een tankstation voor motorvoertuigen op het perceel Henegouwerweg 26. Tegen het ontwerpbesluit kunt u tot 11 maart 1999 schriftelijke bedenkingen indienen bij het college van B W. Tot deze datum kunt u voor een gedachtenwisseling over het ontwerpbesluit of het mondeling inbrengen van bedenkingen daartegen een afspraak maken, tel. 62 48 38. Uw persoonlijke gegevens worden, indien u dit wenst, niet bekend gemaakt. U moet een verzoek daartoe schriftelijk indienen, tegelijk met uw bedenkingen. Alleen als u tijdig bedenkingen uit tegen een ont werpbesluit kunt u later beroep instellen tegen het definitieve besluit. Sneeuw en ijzel kunnen er in deze periode voor zorgen dat het op de weg gevaarlijker is dan gebruikelijk. Een van de taken van de gemeente is het zo goed mogelijk begaanbaar houden van doorgaande routes bij gladheid. De gemeente heeft hiervoor een opgesteld. In het plan staan de verschillende strooiroutes.in welke volgorde de wegen begaanbaar gemaakt worden en op welke manier dat gebeurt. Het Gladheidbestrijdingsplan kunt u inzien bij de balie Publieksvoorlichting. Help ook zelf een handje U kunt bij gladheid zelf een handje helpen door het trottoir voor uw eigen woning begaanbaar te maken en te houden. Zeker voor mensen die wat minder goed ter been zijn is het van groot belang dat de stoepen schoon zijn. Bij zware ijzel en aanhou dende gladheid kunnen inwoners van onze gemeente tien liter zout ophalen bij de receptie van de gemeentewerf (Noordkade 48). Daarna maken ze nog kans op skoopse Anna het ’t best had de halve of Zuid-Hollandse fina- gedaan. Bij haar werkten ook de Ie en uiteindelijk is er dan nog gebaartjes tijdens het voorlezen heel leuk. Wat ze ’t moeilijkst had gevonden? ‘Vooral het be gin, als je eenmaal bezig was ging het wel. Maar het was best wel een beet je eng1, vond Anna na afloop. Ze las voor uit het boek ’De gou den dolk’ van Thea Beekman. De vier kandidaten die afvielen waren Ingeborg de Goey, Tessa Boumans, Lizzy van Zalingen en Publieksvoorlichting Inst. Sociaal Raadslieden - Meldpunt discriminatie Afval; ophalen grofvuil, informatie en klachten Gouwebad "De Sniep" Sniepweg 13d Andere belangrijke telefoonnummers in de gemeentegids VERZOEK OM (TIJDELIJKE) VRIJSTELLING Aanvragen om afgifte van bouwvergunningen zijn ingediend voor: 1 Frederik Hendriklaan 39 (voormalige wereldwinkel): het geheel veranderen en het vergroten van een winkelruimte t.b.v. het plaatsen van een viskiosk; 2 Het perceel, begrensd door de achterzijde van de bebouwing Dorpstraat 18 t/m 60, door de Veenkade, door de ringvaart en door de tuin van Dorpstraat 66: het oprichten van 20 eengezins woningen (2-onder-1-kap) met bijbehoren. De verzoeken kunnen pas worden ingewilligd na het verlenen van vrijstelling (art. 19 WRO) omdat de bouw niet in overeen stemming is met het ter plaatse geldende bestemmingsplan: 1 Oranjewijk '75 en 2 Dorpstraat, en voorts na ontvangst van verklaringen van geen bezwaar van Besluit opslag goederen - Houthandel Houtex B.V. op het perceel M. Schoutenstraat 4. Besluit opslag propaan - De heer G.W.C. van Dort Kroon op het perceel Noordeinde 50. Besluit horeca-, sport- en recreatie-inrichtingen - Bestuur v.v. Waddinxveen voor de kantine op het perceel Sportpark 'de Sniep', Sniepweg 13e. Wanneer u vindt dat u rechtstreeks in uw belang bent getroffen door de verlening van een - hiervoor genoemde - verleende beschikking, kunt u binnen een termijn van zes weken na de dag van verzending/uitreiking van de beschikking een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van B W (tenzij in 'de publicatie een andere procedure is vermeld), (nformatie over de beschikkingen kunt u krijgen bij de genoemde afdelingen. WADDINXVEEN - Vrijdag avond 12 februari houdt de Stichting Wijkwerk De Zuidplas WADDINXVEEN - De ge meente Waddinxveen is druk bezig met het leveren van haar aandeel in een op te stellen in- Raadhuisplein 1 (0182)624624 Postbus 400, 2740 AK VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN/INGESTEMDE MELDINGEN - Boezemweg 11het oprichten van een tuinberging - Dorpstraat 103-105, het gedeeltelijk veranderen en het ver groten van een woning - Burgemeester Trooststraat 90, het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning - Noordeinde 106, het oprichten van een landbouwloods - Noordkade 6, het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning - Noordeinde 130, het oprichten van een landbouwloods - de Akker 12, het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een garage annex berging - Burgemeester Trooststraat 33, 35 en 37, het opheffen van funderingsgebreken Hierover vertelt Hans Geel in zijn ru briek ’Uit ’t Reghthuys’ in het kwartaal blad van het Historisch Genootschap Waddinxveen. ‘Op die column krijg ik ongelofelijk veel reacties. Allemaal hoofdstukken in het Waddinxveense ’Familie-album’1, besluit Hans Geel met een glimlach. voorbij gegaan. Er werd een verzetsheld omge bracht; er zijn Rotter damse mannen naar bin nen gehaald. Voor de oorlogsherinneringen die ik ophaal, bedanken mensen mij. Mijn verha len horen bij hen in een insnijdende periode. Door de Waddinxveners zelf komen er steeds weer verhalen bij.* In het blad van het His torisch Genootschap Waddinxveen, waarvan hij vice-voorzitter is,, schreef Geel een verhaal over dwangarbeiders. t ‘Dat heeft na vijftig jaar zoveel emoties opgeroe- - pen1, is zijn ervaring. ‘Voor zeventig-, tachtig- jarigen heeft het als een soort katalysator ge werkt. Het verhaal over dwangarbeiders is lang verzwegen. Verzetsstrij ders kregen alle hulde, maar dwangarbeiders? Die waren twijfelachtig. Hans Geel: kenner van, spreker en schrijver over vier generaties Terwijl die mensen vaak die het ’Familieboek’ van Waddinxveen vormen. De Centrale balie Publieksvoorlichting is dagelijks geopend van 08.30 -14.00 uur (vrijdag 12.30 uur). Daarna kunt u voor informatie terecht bij de receptie. De receptie is dagelijks geopend van 08.30 -17.00 uur (op vrijdag tot 16.30 uur). met bussen door de Duitsers uit de fabrieken werden gehaald en ze een verschrikkelij ke tijd hebben doorgemaakt.1 Vorige week zijn via de gemeente twee namen van Waddinxveners doorgegeven: Isaac Tromp en Pieter Honkoop. Beiden zijn in oostelijk Duitsland, tegen Polen aan, gestorven. Door ziekte en door een bombardement. Hun namen worden nu opgenomen in een algemeen gedenk boek in Swienemünde. Ja, ook dit ver haal hoort in het Waddinxveense Fami- lie-album thuis.1 Hoe raakte Hans Geel zo geïnteres seerd in de Waddinxveners? „In 1961 kwam ik in de kost bij Ploon van Heezik, in het Reghthuys op de hoek van de Kerkweg West en de Dorpstraat. Ik had daar een kamertje met een bedstee. Be neden was een slagerij. Boven bj ons kwamen de familie, vrienden en kennis sen op bezoek. Daar leerde ik de Wad dinxveners en het Waddinxveense taal tje kennen.1

Weekblad voor Waddinxveen | 1999 | | pagina 3