Ook niet-leden zijn welkom in de bibliotheek Oud-Waddinxvener produceert cd van fluitist Thijs van Leer Bijeenkomst voor oud-militairen en Indiëgangers Jaarbeurs Utrecht vol Oldtimers I Reanimatiecursus in De Paddestoel Ongewild urineverlies Protest G.S.M. masten Ml MM Hobbybeurws in de Paddestoel Cursus Drama bij Kinder- activiteiten Record opbrengst collecte van EHBO Waddinxveen Films in Kreater II Geen Gevonden Vermist WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN HARDE VLOEREN ZIJN OP Z’N ZACHTST GEZEGD MODE BIJ VIVANTE ontvangen? Bel 0182 - 63 03 32 LEZERS SCHRIJVEN 'toa/ife HARWA ioa/ite HARWA r ww»’ n't Hf wi WOENSDAG 17 FEBRUARI 1999 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 11 Jan Mulder ’aan het werk’achter zijn vleugel. (Foto: Hans Roggen Fotografie). Buick Century Convertible uit 1958 TERUG NAAR DE NATUUR MET MASSIEF HOUTEN VLOEREN ‘Mochten leden een boek, mu- ziek-CD, video of ouder tijd schrift willen lenen, dat op dat moment niet voorhanden is, dan hebben wij drie mogelijk heden. Wij kunnen de aanvra ger op de reserveringslijst van onze eigen collectie zetten, wij kunnen van ons netwerk met andere bibliotheken gebruik maken en als het om speciale titels gaat, nemen wij contact op met onder andere universi teitsbibliotheken.1 Jan Mulder was tot voor kort dirigent/pianist van het jeugd koor van het Waddinxveense koor Vox-jubilans. Hij werkt nog wel als pianist/organist voor het volwassenenkoor van Vox-jubilans. Momenteel is hij woonachtig in Maarsber- gen. Mulder heeft een eigen platenmaatschappij en blad- muziekuitgeverij (Miller Mu sic) in zijn woonplaats. Hij kwam zelf op het idee een cd te produceren met Van Leer. ‘Thijs van Leer heeft een serie platen en cd’s gemaakt onder de naam Intro-Spection. De eerste kwam uit in 1972 en koopjes geschikt voor dagelijks gebruik. Duizenden motoren, fietsen en bromfietsen en mis schien wel een vliegtuig. Inder daad, Vehikel is groot, maar de gratis uitgereikte Vehikel plat tegrond wijst u de weg. wel‘, verbetert hij zichzelf, ‘echt verbazingwekkend is het niet. Het geeft aan hoe goed de muzikanten zijn*. Van de cd zijn ai 12.000 platen geperst. Meer dan 10.00 zijn ’in de voornotering’ die vorige week begon, al verkocht. (Winkels bestellen de cd’s voordat deze officieel is uitge komen). De verwachting is dat er vijftigduizend exempla ren van ’The Glorious album’ worden verkocht. bekende thema’s te beluiste ren. We hebben bewust geen thema’s van bijvoorbeeld Bach of Handel gebruikt. In de serie cd’s Intro-Spection was dat wel het geval. We wilden iets nieuws, maar wel iets herken baars. De Sound is hetzelfde gebleven. Bijzonder is dat de cd ook in. Engeland en Duitsland wordt uitgegeven. Jan Mulder is nu bijna twee jaar bezig met het produceren van cd’s onder het label Artis- tique. Naast de nieuwe cd van Thijs van Leer, produceerde hij ook een cd met orgelmu ziek die is opgenomen in de Laurenskerk in Amsterdam. zwaar tillen. In de cursus leert u hoe u de verslapte bekkenbo- demspieren kunt trainen. On geveer zeventig procent van de deelneemsters vindt daar baat bij. Als u geïnteresseerd bent in de blaastraining adviseren wij om eerst uw arts te raadplegen of deelname voor u nuttig kan zijn. les volgen. Deze herhalings- lessen zijn van groot belang, om de vaardigheid te behou den. BIJ VIVANTE HARWA HEBBEN ZE GENOEG RUIMTE VOOR DE SFEER VAN UW LEVEN J. Ravensbergen Elzenhorst 40 heeft hij gemaakt in samener- king met Louis van Dijk en Rogier Otterloo. In de loop der jaren verschenen er in de serie nog vijf cd’s, in 1992 de laatste. Rogier Otterloo, die de muziek schreef is tien jaar geleden overleden een ver volg op de serie werd steeds moeilijker’, aldus Jan Mulder. ‘Ik ben altijd een groot fan ge weest van het trio, vandaar mijn idee. Ik heb muziek geschreven en Thijs gebeld. Hij zei: ‘Fax maar eens wat fluitpartijen*. Dat heb ik gedaan en ik kreeg me teen een positieve reactie te rug. ‘Dat gaan we doen*, was het antwoord. Na de zakelijk heden zijn we begonnen met de opnames. ’The Amster dam Symphony Orchestra’, Letty de Jong, ikzelf en ui teraard Thijs van Leer zijn aan de slag gegaan in een studio in Amsterdam. In een dag hadden we alles ’erop’ staan en binnen acht dagen mixen was de cd klaar. Ver bazingwekkend snel’. ‘Alhoe- Op de cd zijn bekende the ma’s te horen. ‘Onder meer ’Rule Britannia’, in Engeland zeer bekend", aldus Jan Mul der. ‘Verder zijn nog meer WADDINXVEEN - De ver eniging ‘vrienden van de Hartstichting* Waddinxveen gaat bij voldoende aanmel ding weer een nieuwe cursus reanimeren verzorgen op 24, 31 maart en 7 april. De reanimatiecur- sus neemt drie achtereenvol gende woensdagavonden in beslag van 20.00 uur tot 22.00 uur. De eerste avond bestaat uit een theoretisch gedeelte en de volgende twee avonden uit praktijk. Aan het einde van de cursus wordt, na gebleken geschikt heid, een diploma uitgereikt. Het is de bedoeling dat de cursisten na het behalen van het diploma, drie keer na een half jaar en daarna één maal per jaar een herhalings- WADDINXVEEN - De jaar lijkse collecte die in januari is gehouden door de EHBO Waddinxveen, heeft een re cord opbrengst gehad van ƒ10.622,45 bruto. De EH BO wil via deze weg de in woners van Waddinxveen langs deze weg hartelijk danken voor hun gulle gave. De activiteiten bestaan uit het opleiden van EHBO-ers, het geven van vervolglessen en herhalinglessen. Deze in komsten zullen voor het merendeel gebruikt worden voor het aanschaffen van duurzaam lesmateriaal. Op dit moment geeft de EHBO- Waddinxveen op zeven ba sisscholen lessen, Jeugd-EH- BO. Het afgelopen jaar zijn er 162 kinderen voor dit di ploma geslaagd. Voorts is de Waddinxveense EHBO te vinden op tal van sporte venementen, zoals Spor tweek, Advondvierdaagse, Wielerronde, Coenecoop- loop, Turnevenementen, Paarden concoursen enzo voort. WADDINXVEEN - ’The Glo rious album’ is de titel van de cd die oud-Waddinxvener Jan Mulder heeft geproduceerd. Fluitist Thijs van Leer, The Amsterdam Symphony Or chestra, Lettie de Jong (vo cals) en Jan Mulder zelf (piano) hebben aan de cd, die sinds afgelopen zaterdag in de schappen van de winkels ligt meegewerkt. Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden ge weigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel ge plaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. De kosten van de cursus be dragen in totaal 35,= en voor de herhalingslessen 12,50 per keer. De cursus wordt gegeven in ‘De Padde stoel*, Lijsterbesstraat 18 te Waddinxveen. De lessen staan onder leiding van de heer Ligthart, verbonden aan het Academisch ziekenhuis te Leiden. De eindverant woording ligt bij huisarts F., van de Brule uit Waddinx veen. Voor verdere informa tie en aanmeldingen kan men terecht bij Carl Hoogwerf, 0182 - 615308 of bij Lydia van Tol, 0182 - 619561. De Jaarbeurs ligt op drie minu ten lopen van het Centraal Sta tion. Op allé autowegen is de Jaarbeurs aangegeven vanaf de Ring Utrecht. Alle dagen is de beurs geopend van 10.00 uur tot 17.00 uur. De entree be draagt 20,- voor volwasse nen, 15,- voor 65+, ƒ10,- voor kinderen tot 12 jaar, kin deren onder één meter is gra tis. v«H jc Rijnlandstraat 4,2741 HZ Waddinxveen Tel. (0182) 61 61 19 Fax. (0182) 61 66 38 Ruime keus in laminaat en parket I (gratis gemeten) WADDINXVEEN - Op zater dag 20 maart organiseert Wijk en Speeltuinvereniging de Pad destoel een hobbybeurs. Alle zelfgemaakte dingen kunnen dan verkocht worden. Dus bent u creatief schroom dan niet en kom naar de Lijsterbes straat 18 te Waddinxveen, van 10.00 uur tot 16.00 uur. De kosten voor een tafel bedragen ƒ5,-. De entree is gratis. Infor matie en opgave, ’s avonds tus sen 18.00 uur en 19.00 uur, T.v.d. Berg, 0182-614715 of S. den Ouden, 0182 - 618098. De Waddinxveense bibliotheek had kort voor de jaarwisseling ruim 57.000 titels in het eigen bezit. Tot I november 1998 hadden 8670 klanten materiaal van de bieb geleend. De bibliotheek heeft het hele jaar door allerlei extra activitei ten voor jong en oud. Het the ma voor de komende Boeken week in maart is ’Familie-al- bum’ en daar wordt veel aandacht aan besteedt. Op 20 mei wordt de ’Annie M.G. Sch- midt-dag’ gehouden en in de. laatste week van die maand kan een ieder gratis Internetten op inschrijving. Dt f/eer vah Je leven Rijnlandstraat 4,2741 HZ Waddinxveen Tel. (0182) 61 61 19 Fax. (0182) 61 66 38 HARWA Pe f/eer vak Je leven Rijnlandstraat 4,274 1 HZ Waddinxveen Tel. (0182) 61 61 19 Fax. (0182) 61 66 38 WADDINXVEEN - Wie boeken, CD’s, videobanden of CD-ROM’s wil lenen, dient lid te zijn van de bibliotheek (Van Mecklenburg Schwerinlaan). Ongeacht dat lidmaat schap staat het echter een ieder vrij de bieb in en uit te lopen en gebruik te maken van alle faciliteiten. WADDINXVEEN - De Stich ting Waddinxveens Welzijns werk start in maart twee cur sussen ’Drama bij kinderactivi- teiten’. Deze cursussen zijn in de eerste plaats bedoeld voor vrijwillig(st)ers van onder ande re scholen en buurt- en speel tuinverenigingen. Tijdens de cursus komt aan de orde hoe op een creatieve manier activi teiten kunnen worden georga niseerd en begeleid. Bijvoor beeld: hoe maak je een beginsi tuatie, de activiteit zelf en de afsluiting tot een geheel en hoe betrek je de kinderen daarin. Daarbij komen een aantal tech nieken aan bod zoals poppen kast, mime en spel-improvisa- tie. Verder wordt er aandacht besteed aan het maken van at tributen, waarbij bovendien wordt geleerd hoe deze attri buten in verschillende thema’s kunnen worden hergebruikt. De cursisten kunnen de ge maakte attributen na afloop van de cursus meenemen ter on dersteuning van hun eigen acti viteiten in de school of het buurtcentrum. De cursus wordt gehouden in gebouw ’Kreater’, Kerkstraat 13 in Waddinxveen. De dag- cursus is op woensdag 3, 10, 17, 24 en 31 maart aanstaande van 09.30 uur tot 11.00 uur. De avondcursus is op donderdag 4, II, 18, 25 maart en I april aan staande van 19.30 uur tot 21.00 uur. Voor vrijwilligers bij scho len en buurt- en speeltuinver enigingen in Waddinxveen is deze cursus gratis. Voor ande re geïnteresseerden bedraagt het cursusgeld 50,-. Belang stellenden kunnen contact op nemen met de Stichting Wad dinxveens Welzijnswerk, (0182) - 631932. - WADDINXVEEN - De Vier- stroom, de organisatie voor kruiswerk en maatschappelijke dienstverlening in Midden-Hol- land, organiseert in Berken- woude de cursus ’Ongewild urineverlies bij vrouwen’. De cursus bestaat uit 6 bijeenkom sten van I uur en een kwartier. Van alle Nederlandse vrouwen heeft zesentwintig procent in meerdere of mindere mate last van ongewild urineverlies. De klachten kunnen dikwijls wor den behandeld met medicijnen of een operatie. In een aantal gevallen levert ook blaastrai ning goede resultaten op. Bo vendien kan een tijdige training ertoe bijdragen dat klachten op latere leeftijd niet verergeren. Deze cursus is speciaal bedoeld voor vrouwen die last hebben van zogenaamde urge- en stress-incontinentie. Bij deze vorm van incontinentie is spra ke van ongewild urineverlies bij verhoogde druk (stress) in buik of blaas. Bijvoorbeeld door hoesten, lachen en springen of WADDINXVEEN-Vermist: Donderdag 4 februari: Ka ter, gecastereerd 7 jaar oud. Kleur blauw/grijs, witte voetjes en wit op de snuit. Heeft een chip en bandje om. Roepnaam Boefje. Zon dag 7 februari: Poes, gester- riliseerd, 7,5 jaar oud. Kleur lapje rood/bruin en zwart. Roepnaam Moppie. Itater, gecastereerd 2 jaar oud. Kleur lichtrood, met witte pootjes en veel wit op de buik. Roepnaam Tommy. Woensdag 10 februari: 9 maanden oude poes, kleur zwart/wit, met een wit punt je aan de staart. Roepnaam Elma (omgeving Waddinx veen). Een dier gevonden of een dier kwijt, bel tel. 0182- 630481. - Op sommige flats in onze ge meente Waddinxveen worden G.S.M. masten geplaatst of staan er al. Vanuit de gemeen teraad wordt daarover geen woord gerept. De commercie heeft ook in de gemeenteraad toegeslagen. Dus de burgers moeten het zelf doen om zijn bestuurders erop te wijzen dat het geen gezicht is al deze mas ten. Dit is wat men noemt horizon- vervuiling. En daar hebben zij in Amerika succes mee gehad. Als herinnering: alle t.v. antennens en schotels moesten van de woningen worden verwijderd; een speciale gemeentewet kwam hiervoor. Dus die mas ten moeten ook weer verdwij nen. Maar het college heeft nog nooit naar wet, die in Genève is ondertekend, op vrijheid van meninigsuiting en vrije commu nicatie ontvangst gekeken. Je kunt ook niet alles weten. WADDINXVEEN - Zo’n 30.000 Nederlandse en buiten landse bezoekers spoeden zich binnenkort naar de Koninklijke Nederlandse jaarbeurs in Utrecht. Daar gaat op 19 febru ari de driedaagse Oldtimer jaarbeurs Vehikel van start. Ongetwijfeld bevinden zich jaarlijks ook vele Waddinxve- ners onder de bezoekers. De beurs is tot de nok toe vol geboekt, de hallen puilen uit. Vehikel is één van Europa’s grootste beurzen op dit gebied, een eldorado voor de liefheb bers. Men vindt er stokoude en klassieke automobielen maar ook moderne racemonsters. Bij de tweewielers oer-motor- WADDINXVEEN/ALPHEN - De Vereniging van Oud-Militai- ren en Indiëgangers (VOMI) houdt op dinsdagmiddag 23 fe bruari haar jaarlijkse ontmoe tingsdag in deze regio, de mid dag, die om 14.00 uur begint, wordt gehouden in gebouw De Bron aan de Troubadourweg 2 in Alphen aan den Rijn. De zaal is open om 13.30 uur. De heer G. de Bruyn uit Was senaar zal deze middag een le zing met foto- en videomateri aal verzorgen, over zijn dienst tijd bij de Militaire Luchtvaartdienst in zijn Indië/Nieuw Guinea-periode. De heer de Bruyn is oprichter van de Martin Mariner Stich ting. De belangrijkste doelstelling van de VOMI is het behartigen van de ideële, materiële en im materiële belangen van de oud- militairen die in Indie hebben gediend. Tijdens de pauze zal een verloting worden gehou den om de gemaakte kosten te drukken. Voor meer informatie kunnen belangstellenden bellen met: 0172-474483, 0182-630264 of 0172-213524. fietsen van 28 tot 1300 cc (of meer), hulpmotoren en brom fietsen en ook fietsen, van de hoge bi tot experimenten uit de jaren zestig. Voorts een enorme hoeveelheid onderde len en een groot aanbod aan automobilia, folders, techni sche boeken en miniaturen. Op 19, 20 en 21 februari 1999 vanaf 10.00 uur kunnen zo’n 30.000 bezoekers genieten in de bijna veertigduizend mae die Vehikel ter beschikking heeft. Vier Jaarbeurshallen volgepakt met roest en chroom.Twaalf- honderd stands met motorfiet sen en wel honderdvijftig ton onderdelen. Honderden auto’s van bijna onbetaalbaar tot Maar blijkbaar hebben de G.S.M. aanbieders die wet wel gelezen en zij voelen daar in ge strekt om die masten te plaat sen. Er is een alternatief voor het plaatsen van die G.S.M. masten. De minister Borst van D66 heeft verklaart dat je er geen gezondheidsklachten van kan krijgen, van die zendmas ten, maar dit is nog niet bewe zen; deze minister zegt wel eens meer van die dingen. Ik en vele bewoners zullen graag willen dat die masten ver dwijnen maar zoals het er nu uitziet, zullen er alleen meer komen. Waarschuwing: nou is het niet de bedoeling dat u allemaal an tenne of schotels gaat plaatsen, want anders komen de kabel exploitanten weer in moeilijk heden. Iedereen mag bladeren in de boeken en aan de leestafel kranten en tijdschriften lezen. De regelmatig wisselende ten toonstellingen zijn eveneens zeer de moeite waard. Niet-leden kunnen eveneens Internet raadplegen tegen de kostprijs van een rijksdaalder per half uur en een kwartje voor elke kleurenkopie. Gratis voor een ieder is tevens het grote aanbod op CD-ROMós op de naslag-PC. De medewer kers van de bibliotheek staan altijd klaar om antwoord op vragen te geven. Bovendien is er de fax-service. Uitgaande berichten in Neder land kosten een rijksdaalder plus één gulden per pagina; be richten naar het buitenland kosten f. 7.50 met eveneens één gulden per pagina. Inko mende berichten kosten een rijksdaalder plus één gulden per vel. ‘Natuurlijk hopen wij dat een kennismaking zo goed bevalt dat bezoekers besluiten toch lid te worden*, zegt Gerrie He- ijerman, het hoofd van de Waddinxveense bibliotheek. WADDINXVEEN - Op vrijdag 26 februari om 20.00 uur draait de film The Story of Qiu Je (duur 100 minuten). Qiu Ju leidt een gelukkig leven in een klein dorpje in China. Haar ge luk wordt verstoord als haar man tijdens een ruzie met het dorpshoofd gewond raakt. Het dorpshoofd voelt zich echter te belangrijk om zijn excuses aan te bieden. Qiu Ju dient een klacht in, maar de lokale politie neemt het niet zo zwaar. Daarom zoekt ze het hogerop, ze gaat naar de grote stad waar voor haar onbekende gevaren huizen. Deze film uit 1992 laat de inte resses van regisseur Zhang Yi mou weer zien. Net als* Raise the red lantern* staat een vrouw centraal, tegen het de cor van het China uit vervlogen tijden. Dit keer is de film in het heden gesitueerd, maar staat het plat teland voorop, waar de sfeer van het oude China nog goed voelbaar is. De hoofdrol wordt gespeeld door de beroemde actrice Gong Li. Op woensdag 3 maart draait de kinderfilm De Ongelofelijke Reis, duur I uur en 20 minuten (Nederlands gesproken). Het spannende avontuur begint wanneer drie huisdieren (Ne stor een Golden Retriever, Mazzel een Amerikaanse bull dogpuppy en Sissy een Hyma- layakat) samen naar huis probe ren terug te keren, nadat ze van hun dierbare baasjes ge scheiden zijn. Op hun ongelofe lijke reis over een schitterende ruige bergrug loeren achter el ke bocht gevaar en spanning, van wilde beesten tot natuur geweld. Een onvergetelijk verhaal over liefde, moed en toewijding voor het hele gezin. De cursus ’Ongewild urinever lies’ start bij voldoende deelna me op 8 maart 1999 om 10.00 uur. De overige bijeenkomsten vinden plaats op 15 en 29 maart, 19 april, 17 mei, en 28 juni 1999. De kosten bedragen 250,- voor leden van Vereni ging De Vierstroom en 403,- voor niet-leden. Een aantal zorgverzekeraars, waaronder het Trias, vergoeden een deel van het cursusgeld. Wegens or ganisatorische redenen kunt u zich het beste vóór 22 februari aanmelden, door te bellen naar De Vierstroom-Zorglijn, 0182 - 594500. in wisselende breedtes en lengtes ruime keus in houtsoorten diverse mogelijkheden in de afwerking van de bovenlaag ruime parkeergelegenheid 300 m2 woonsfeer goed bereikbaar 33.

Weekblad voor Waddinxveen | 1999 | | pagina 11