SGP bundelt bevindelijk- gereformeerden 1.99 9.90 12.90 1.99 6.18 1.29 2.98 5.15 4.79 H.J.P. Koetsier kandidaat voor bestuur Schieland Rattestaart {dQvDWERKTI Winterslandschap Coenecoop 2.39 Extra dolle avond in danssschool Waterpeil in Waddinxveen is min 7 meter NAP 2 3 4 5 6 7 8 9 10 CroeKRik Koopzondagen niet in trek Dominee in het brons RPF en GPV houden avond in Het Trefpunt Oud-raadslid H.DVink(56) is overleden Ivo ten Hage bij deWD in ’Bibelot’ 1 ifï Verkiezings avond SGP in AF-centrum Gratis rijden GroenRijk De Bosrand Prinsen Schouw 1, ALPHEN A/D RIJN Bonus voordeel 1.20 Incl. ronde sierpot TUINLEVEN Alleen bij Albert Heijn Waddinxveen kunt,u zelf scannen. De slimme, snelle en handige manier van boodschappen doen. Vraag inlichtingen bij de klantenservice Pepsi, Sisi of 7-up, o.a. Pepsi regular, light of max, 3 flessen 1.5 liter naar keuze 7.65 Bonus voordeel 2.50 3 halen, 2 betalen: Goudappettje, 3 pakken 1 liter 4.47 Bonus voordeel 1.49 Page plus tissue toiletpapier, pak 8 rollen 5.99 3 halen, 2 betalen: CH Magere rookworst, 3 zakken a 250 gram 9.27 Bonus voordeel 3.09 CfiGroenteconserven, o.a. doperwtjes extra fijn of rode kool met appel, pot 720 ml 1.79 Bonus voordeel 0.50 Bospeen, per bos CH Rundertartaar, kilo 17.90 Bonus voordeel 8.00 ÜlZaanlander kaas pikant 48+, kilo 17.90 Bonus voordeel 5.00 ChZaanse snijder, wit of bruin, heel 2.49 Bonus voordeel 0.50 01 Magere yoghurt, o.a. aardbeien of tropische vruchten, pak 1 liter 3.09 Bonus voordeel 0.70 traal. Kijk in onze winkel voor nog 400 Bonus aanbiedingen. Peperomia caperata. Verlangt veel licht, echter s J geen direct zonlicht. Tamelijk droog houden. Tussen 2 gietbeurten potgrond op laten drogen WOENSDAG 17 FEBRUARI 1999 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 15 Winters landschap op het bedrijvenpark Coenecoop. (Foto: SJaali Noteboom). HET RIJKE i geen massaal gebruik gemaakt. De dagen voor deze maande lijkse koopzondagen in Wad dinxveen voor de rest van dit jaar zullen nog door B. en W. worden aangewezen. Voor hun besluiten zullen de Ondernemers Vereniging Waddinxveen (OVW) en de Stichting Meubelstad Waddinx veen in kennis worden gesteld. naren van woningen en gebou- wem, eigenaren van glastuin bouwbedrijven en de bedrijven. Voor de categorie glastuin bouw zijn vier zetels beschik baar en hiervoor hebben zich ook vier kandidaten gemeld. Voor deze categorie hoeven daarom geen verkiezingen te worden gehouden. Hetzelfde geldt voor de categorie bedrij ven. Hiervoor zijn vier zetels beschikbaar en er zijn ook vier kandidaten. De drie catego rieën waarvoor wel verkiezin- WADDINXVEEN - Guus en Renée van der Lubbe hebben in hun dansschool aan de Sniep- weg een extra dolle avond gehouden. Iedere kalendermaand is er zo’n thema-avond om de dansliefhebbers een extraatje te bieden naast de wekelijkse dansavonden. Ditmaal werden de bezoekers gevraagd iets heel geks in hun kleding te verwerken. Hier door ontstond er bij voorbaat een lossere sfeer. Na de bekende toneelsketch ’Diner for one’, waarin miss Sophie haar 80e verjaardag viert met haar overleden vrienden en butler James, kwam de avond pas goed op gang. WADDINXVEEN - Het laagste waterpeil in het gebied van het nieuwe fusiewaterschap ’Wilck en Wiericke’ ligt in de gemeen te Waddinxveen: 7 meter be neden NAP. Het op I januari van dit jaar ge vormde waterschap, waarvan oud-WD-gemeenteraadslid ing. C.M. Kroes (Noordeinde) dijkgraaf is, schrijft dat in een toelichting op de ingezetenen omslag. Op de extra dolle avond stonden verschillende dansen centraal. Ballonnen van dansende paren werden in een afvalrace lek getrapt. Het slot van de avond was een carnavaleske polonaise. Waddihxveens enige dansschool van Guus en Renée van der Lubbe staat al 15 jaar garant voor dansen in een gezellige en familiaire sfeer, waarbij de cursist op de eerste plaats komt, direct gevolg door het sociale aspect. De maandelijkse thema-avonden in het sport park ’de Sniep’ vormen een welkome afwisse ling van de dansavonden die elke zaterdag avond vanaf half negen worden gehouden. WADDINXVEEN - WD-kan- didaat-statenlid Ivo ten Hage houdt volgende week dinsdag avond 23 februari om acht uur een spreekbeurt in restaurant ’Bibelot’ (Limaweg) in verband met de verkiezingen voor de provinciale staten van Zuid- - van een ’leiderspartij’. Mr. Hans van Mierlo was eigenlijk de mo tor en inspirator van deze par tij. Maar sinds hij zich heeft te ruggetrokken uit de dagelijkse politiek hebben de democraten het moeilijk met het vinden en bepalen van hun eigen positie in het politieke krachtenveld. 2.99 Bonus voordeel 1.00 cn Proef de dag WADDINXVEEN - Oud-WD- gemeenteraadslid H.D. Vink is vrijdag 5 februari na een kort stondig ziekbed overleden in het Goudse Groene Hart Zie kenhuis. Henk Vink is 56 jaar geworden. De markante liberale Wad- dinxvener is lange tijd actief ge weest in de plaatselijke politiek. Hij was bestuurslid van de plaatselijke WD-afdeling en zat van 1996 tot 1997 als lid van de WD-fractie in de gemeente raad als opvolger van de naar het Limburgse Heel als burge meester vertrokken WD-wet- houder K.W.Th. van Soest. De WD-afdeling Waddinxveen heeft volgens voorzitter J.F. Speetjens met grote droefenis kennis genomen van het over lijden van hun partijgenoot, die al enkele jarten sukkelde met zijn gezondheid. In een helder betoog ging de RD-hoofdredacteur op deze vragen in. ’De SGP levert een bijdrage aan het besturen van ons land. Niet alleen plaatselijk, maar ook provinciaal en lande lijk. Het is van groot belang dat een (christelijke) partij een vi sie heeft op de taak van de overheid. De overheid moet Gods geboden naleven en deze laten doorwerken in haar be leid en regelgeving’. Dr. Janse schetste een beeld van verschillende typen partij en. Hij maakte een driedeling van belangenpartijen, leiders- partijen en beginselpartijen. De vroegere Boeren-Partij, Pv dA (en vroeger de SDAP) en de WD zijn volgens hem voor beelden van belangenpartijen. Deze partijen komen op voor een bepaalde groep van de be volking. In deze gevallen gaat het dan om de boeren, arbei ders en middenstanders. D66 is volgens de hoofdredac teur van het Reformatorisch WADDINXVEEN - Dinsdag avond 23 februari om acht uur wordt er in het Anne Frank- centrum (jan van Bijnenpad) door de kiesverenigingen van de Staatkundig Gereformeerde Partij (SGP) uit Alphen aan den Rijn, Boskoop, Gouda, Moord recht, Reeuwijk, Rijnwoude, Waddinxveen en Zevenhuizen- Moerkapelle een regionale ver kiezingsavond belegd. Sprekers op deze verkiezings- WD-kandidaat-statenlid en Boskoops wethouder Ivo ten Hage. Onze Top 10 WADDINXVEEN - Wie voor 31 maart bij Mitsubishi-dealer Autobedrijf Boonstoppel Jr. BV Dagblad een goed voorbeeld Waddinxveen (Zuidelijke Rondweg) een Carisma koopt, krijgt op het gebied van onder houd, verzekering en uitgestel de betaling een driedubbel aan bod waarmee autorijden tot in de volgende eeuw niets kost. Het voordeel loopt op tot 4.200 gulden. WADDINXVEEN - Het Wad- dinxveense college van Burge meester en Wethouders heeft besloten dat winkels en toon zalen in het Gouwedorp dit jaar tussen 10.00 en 17.00 uur voor het publiek geopend mo gen zijn op Tweede Paasdag, Tweede Pinksterdag en Twee de Kerstdag. De laatste zondagen van de maanden januari, februari en maart zijn door het dagelijks bestuur van de gemeente aan gewezen als koopzondagen van 13.00-17.00 uur voor volumi- euze detailahndel. In het Gouwedorp wordt van Wijlen oud-VVD-gemeen- deze mogelijkheid overigens teraadslid H.D. Vink. ROTTERDAM/ WADDINXVEEN - Waddinx- vener H.J.P. Koetsier staat in de categorie ongebouwd kandi daat voor het lidmaatschap van het algemeen bestuur van het hoogheemraadschap van Schie land. Hij en 87 andere kandida ten gaan in april officieel dingen naar één van de in totaal 39 be stuurszetels. Voor het nieuwe waterschaps bestuur staan uit deze streek ook kandidaat drs. Arienne Paasse uit Zevenhuizen (cate gorie ingezetenen), Hans Brou wer uit Zevenhuizen (categorie gebouwd), A. Bac uit Moerka pelle (categorie gebouwd), Cla- categorie ingezetenen werd die van Jan Oomen (Moordrecht) Deze Bonus aanbiedingen gelden t/m 21 februari a.s. in AH-supermarkten met een cijfercode 1/2 3 4 of 5tenzij anders aangegeven WADDINXVEEN - ’De Staatkundig Gereformeerde Par tij is een interkerkelijke partij. Kerkelijk leeft men ge scheiden maar in de praktische politiek kan men elkaar vinden en werkt men samen. De SGP verliest daarom het leveren van een eigen bijdrage aan het bestuur van pro vincie en gemeente niet uit het oog’. Twee momenten tijdens de extra dolle avond van dansschool Guus en Renée van der Lubbe met links de bekende toneelsketch ’Diner for one’ en rechts de afvalrace met het lektrappen van ballonnen. (Foto’s: dansschool Guus en Renée von der Lubbe). getrokken om als eerste op de lijst te worden vermeld. Bij de loting van de namen van de categorie gebouwde eigen dommen werd de naam G. To- ber-Doorn (Moordrecht) ge trokken en bij de categorie on gebouwde eigendommen was dat de naam van Paul Oudijk (Moordrecht). Alle inwoners van Schieland ontvangen begin april een informatiepakket over het hoogheemraadschap en de verkiezingen waarna iedereen een week later de stembiljetten met kandidatenlijsten in de bus krijgt. De organisatie van de waterschapsverkiezingen is een gezamenlijk project van twaalf Zuid-Hollandse waterschappen en één Noord-Hollands water schap. Voor het eerst kunnen de kiezers ook telefonisch stemmen. De waterschappen maken het hiermee voor de kiezer gemakkelijker om te stemmen. Dat zei dr. C.S.L. Janse, hoofd redacteur van het Reformato risch Dagblad (RD), vorige week dinsdagavond in het ge bouw ’Het Anker’ tijdens zijn inleiding ’SGP, partij van de be- vindelijk-gereformeerden’ voor een gezelschap partijgenoten. De journalist zette op uitnodi ging van de Waddinxvéense SGP-kiesvereniging in zijn inlei ding vragen als 'Heeft de SGP een eigen, herkenbare, inbreng in de politiek?’ en ’Heeft de be- vindelijk-gereformeerde zuil wel waarde en heeft zij een cen- WADDINXVEEN - Het is deze week crocusvakantie. De scho len zijn een weekje dicht. Ouders en kinderen zijn er een paar dagen tussenuit. De carnavalstijd zit er weer op. Intussen waren er ook in Waddinxveen weer prachtige plaatjes te zien van een winters landschap met sneeuw en in de mist ge huld. Onze fotograaf Sjaak Noteboom maakte dit plaatje op het bedrijvenpark Coenecoop. De zon probeert door de mist heen te komen en begint al door deze knotwilgen te schijnen. Het water in de singels is be vroren. Intussen wintert het niet meer in Waddinxveen. Het dooit. De sneeuw verdwijnt langzaam en het ijs smelt weg in de sloten. Mooi was het wel in de afgelopen week. Menig fo tograaf zal er een foto van hebben gemaakt. Het Weekblad voor Waddinxveen vormt daarop geen uitzondering. gen worden gehouden zijn in gezetenen (17 zetels beschik baar en 47 kandidaten), eigena ren gebouwd (9 zetels beschik baar en 25 kandidaten) en eigenaren ongebouwd (5 zetels beschikbaar en 8 kandidaten). Het hoofdstembureau van Schieland heeft vorige week dinsdag 9 februari de lijsten van kandidaten per categorie vast gesteld. Tevens is door loting bepaald welke persoon als eer ste op de lijst wordt vermeld. Deze loting is een officiële han deling die door het hoofdstem- burwau is verricht. Bij de loting van namen van de Na de beantwoording van de vragen was er nog een kort schap Wilck huishoudelijk gedeelte. De voorzitter van de kiesvereni ging, de heer J.W. van de Wer ken, schonk aandacht aan het 75-jarig bestaan van de Wad- dinxveense SGP-kiesvereniging. schoots onder water te staan. Het waterschap Wilck en Wiericke heeft binnen haar ge bied de zorg over de water huishouding in de diverse pol ders en de zorg voor dijken en kaden. Dit betekent, dat het water schap het overtollige water van de laaggelegen polders kunst matig, door middel van gema len, wegpompt naar het hoger gelegen boezemwater. De dijken en kaden zorgen voor het tegenhouden van het hoger gelegen boezemwater. Het hoger gelegen boezemwa ter, dat tevens dient al buffer (opslagplaats) van het water, wordt vervolgens door het hoogheemraadschap van Rijn land met nog grotere gemalen afgevoerd naar de grote rivie ren en uiteindelijk naar de zee. Het waterschap Wilck en Wiericke, dat tijdelijk een hoofdkantoor heeft ingericht aan de Noordkade in Wad dinxveen en vergadert in het Waddinxveense gemeentehuis, omvat 23.300 hectare. Er zijn 515 km waterkeringen, 514 km hoofdwatergangen, 59 gemalen, I watermolen, 5 schutsluizen, 43 stuwen en I 18 peilggebieden in het werkge bied te vinden. Naast Waddinxveen is het wa terschap ook actief in de ge meenten Alphen aan den Rijn, Bleiswijk, Bodegraven, Bos- Holland op woensdag 3 maart. De Boskoopse liberaal zal op uitnodiging van de WD-afdelin- CDA, CPN (van vroeger) en SGP zijn voorbeelden van be ginselpartijen. Deze partijen la ten zich leiden door bepaalde beginselen. De SGP wil zich la ten leiden door Gods Woord, de Bijbel. Na deze indeling van partijen ging dr. Janse in op verschillen de ’soorten’ gereformeerden. Hij maakte onderscheid tussen ’modern-gereformeerden’, 'or- thodox-gereformeerden’ en bevindelijk-gereformeerden’. De achterban van de SGP vindt men voornamelijk onder de ’bevindelijk-gereformeerden’. De RD-hoofdredacteur vond Wilck en Wiericke is ontstaan dat een reformatorische bewe- door samenvoeging van de wa ging wel degelijk waarde heeft, terschappen De Gouwelanden en Meer en Woude. De taken van beide waterschappen zijn door de fusie niet veranderd. Tot de fusie is besloten om be ter en efficiënter te kunnen in spelen op huidige en toekom stige ontwikkelingen van divër- se aard. Nederland ligt voor een groot deel onder de zeespiegel. Wan neer de waterschappen hun ta ken niet of onvoldoende uit voeren, zal een groot deel van Nederland weer onder water komen te staan. Het beheren van de waterkwa liteit (de hoeveelheid water) en het zorgen voor de waterkerin gen (kaden, dijken en oevers) en de vaarwegen zal in Neder land dus altijd noodzakelijk blij ven. Ook het gebied van het water en Wiericke ligt laag. Het laagste punt ligt 7 me ter onder de zeespiegel. Zou het water vrij spel hebben dan komt op dit punt een woning, bestaande uit de begane grond en de eerste etage, ruim- WADDINXVEEN - Ds. H. Schipaanboord (Sniepweg) is vandaag - woensdag 17 februari - twaalf en een halfjaar verbon den aan wijk West van de Cen traal Hervormde Gemeente van Waddinxveen. Daarvoor was hij vier jaar pre dikant in Everdingen. In ver band met de persoonlijke om standigheden van ds. Schipaan boord wordt er geen receptie gehouden. Wel wordt er een geldinzameling gehouden om de bronzen dominee een nieu we toga aan te bieden. WADDINXVEEN - O. Sierks- ma, lijstaanvoerder van de RPF/GPV bij de komende ver kiezingen voor de provinciale staten van Zuid-Holland, houdt boodschap voor deze tijd?’ volgende week donderdag avond 25 februari om acht uur een spreekbeurt in zalencen trum Het Nieuwe Trefpunt (Stationsstraat). RPF en GPV nemen aan deze provinciale verkiezingen op woensdag 3 maart deel met een gecombineerde lijst. De al jarenlang bestaande samenwer king van beide partijen zal ook in de nieuwe statenperiode wordt voortgezet. De kandidatenlijst van RPF/GPV wordt aangevoerd door O. Sierksma en J.L. Evert- se. In Waddinxveen komt O. Sierksma uitleg geven over het nieuwe verkiezingsprogramma ’Betrouwbaar en herkenbaar’, dat ook op internet is te vin den. Voor de aanwezigen is er volop gelegenheid tot het stel len van vragen. Naar binnen toe zorgt zij voor een bepaalde toerusting en naar buiten toe presenteert zij zich in bijvoorbeeld de SGP. Maar de colectieve presentatie van bijvoorbeeld de SGP mag niet de individuele presentatie van haar achterban vervangen. De mensen zelf moeten in en door hun leven naar buiten la ten komen waar zij voor staan en wat zij voor ogen hebben. Na de pauze ging de zaal met bijna veertig aanwezigen met de inleider in discussie. Onder werpen als de breedte en op bouw van de gereformeerde gezindte en samenwerking in interkerkelijke verenigingen kwamen uitgebreid aan de or de. Tel. (0172) 47 52 99, Fax (0172) 49 52 51 U vindt ons achter het BP station Kerk en Zanen. Kunt u zelf niet stemmen? Bel voor machtiging: Boskoop (0172) 23 08 56. Waddinxveen (0182) 61 78 67 of (06) 533 593 34 Zevenhuizen Moerkapelle (0180) 63 29 34 ra de Jong-van der Laar uit Ze venhuizen (categorie ge bouwd), Paul Sanders uit Moerkapelle (categorie ge bouwd), Arie van der Spek uit Zevenhuizen (categorie onge bouwd) en Daan Bac uit Moer kapelle (categorie ongebouwd). Over twee maanden worden er in Zuid-Holland en een deel van Noord-Holland water schapsverkiezingen gehouden. De beschikbare bestuurszetels zijn verdeeld over vijf catego rieën. Het aantal zetels per ca- tagorie is afgeleid van de belas- tingbijdrage van die categorie. Bij de verkiezingen gaat het dus alleen om de personen die ge kozen worden per categorie. Het algemeen bestuur van Schieland bestaat uit vijf cate gorieën: de ingezetenen, eige- vaond zijn statenlid C.L. Freeke uit Lisse, statenlid S. Stoop uit Hendrik-ldo-Ambacht en kan- didaat-statenlid J. Slingerland uit Berkenwoude. Na de pauze is er een forumdiscussie onder leiding van kandidaat-statenlid H. van der Smit uit Reeuwijk. koop, Gouda, Leiden, Leids- chendam, Reeuwijk, Rijnwou de, Vlist, Zevenhuizen-Moerka- gen Boskoop, Waddinxveen en pelle, Zoetermeer en Zevenhuizen-Moerkapelle Zoeterwoude. spreken over de leefbaarheid in kleine gemeenten, toegespitst op de onderwerpen ruimtelijke ordening en verkeer. Ivo ten Hage staat als 37e ge plaatst op de provinciale kandi datenlijst van de WD. Hij is 38 jaar, getrouwd en heeft twee kinderen in de leeftijd van I en 2 jaar. Sinds I998 is het kandidaat-sta tenlid wethouder in Boskoop. In het kwekersdorp heeft hij ruimtelijke ordening, bouwen, werken en buitendienst in zijn portefeuille. Komend van de Rijks Hogere School voor Tuin- en Land- schapsinrichting te Boskoop heeft Ivo ten Hage aanvullend een opleiding bedrijfskunde aan het Instituut voor Bedrijfskun dige Opleidingen voor Auto matiseerders gevolgd. Na eerst vier jaar werkzaam te zijn geweest in de automatise ring heeft hij een leidinggeven de functie vervuld bij de Ver eniging Bloemenveilingen in Nederland. Sinds I994 zit hij in de Bo skoopse gemeenteraad, waar hij zich voornamelijk heeft be zig gehouden met werken en verkeer en later met grondge bied en middelen.

Weekblad voor Waddinxveen | 1999 | | pagina 15