Elke ochtend... KOM LUISTEREN Lies Meyll hoopt op meer invloed van vrouwen Medewerkers Party-Service Van der Loo naar Israël NBvP/Vrouwen van nu heeft een nieuwe voorzitter Souburgh-bewoners blij met ruime blik op verkeer Zesduizendste softwarelevering door Convenient Automatisering Verkiezingen waterschappen nu ook op internet Jeugdcompetitie Invictus begint weer Rijn eh Gouwe Politie zet experiment met beveiligingsbedrijven voor beveiliging woning door lts fa I I I I I I I I I Dinsdag 23 februari spreekt Ivo ten Hagen over de problematiek van deze regio. Aanvang 20.00 uur. Plaats: Bibelot Limaweg 54 Waddinxveen KIES VOOR DE TOEKOMST. STEM VVD. I I I I I I I I I Bingo-avond voor 55-plussers Wie nu kiest voor een kennismakings- abonnement, ontvangt Rijn en Gouwe vier weken vóór zeven uur in de bus. Voor deze 1 WOENSDAG 17 FEBRUARI 1999 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Geen op Rijn en Gouwe. Naam: Adres: Plaats: B werk verricht, geen moeite was haar te veel. Zij heeft de financiën op orde gebracht en was in haar contacten naar buiten prettig en correct. Zij heeft voor NBvP/Vrouwen van nu een netwerk opge bouwd, dat groot nut voor ons heeft*. De beleidsnota van de afde ling heeft het te volgen spoor in hoofdlijnen uitgezet. ‘NbvP/Vrouwen van nu streeft er onder meer naar goede cursussen aan te bie den. Zelf denkt ik aan een uit breiding op het gebied van de snel voortschrijdende infor matica, als daar interesse voor bestaat. Daarnaast wil len wij als bestuur de leden meer betrekken bij allerlei ac tiviteiten*, geeft Lies Meyll aan. ‘Dat kost wat moeite, want in het verleden waren zij gewend dat het bestuur al les regelde. Door ze meer bij zaken en taken te betrekken willen wij aan het lidmaat schap meer inhoud geven*. De nieuwe voorzitter onder schat haar taak niet. ‘Ik ben lid van één club, onze plaatse lijke beleggingsclub. Ik heb bij na een cursus spreken in het openbaar afgerond en ben vrij veel tijd kwijt aan vergaderin gen met ons eigen bestuur en op provinciaal en landelijk ni veau. Daarnaast word toch wel van je verwacht dat je zo veel mogelijk koffie-ochten- den, afdelingsavonden en ex cursies meemaakt*. De gemeentelijke subsidie vraagt van NBvP/Vrouwen van nu dat minstens drie acti viteiten per jaar zich richten op vrouwenemancipatie. Lies Meyll vindt het moeilijk daar een vijger op te leggen. ‘Vrouwen zijn in feite overal inzetbaar en dus belangrijk voor de gehele menselijke emancipatie. Je vindt vrouwen als vrijwilligers, zowel in be sturen als in vele takken van zorg. Extra aandacht voor de oudere, zieke en gehandi capte medemens komt heel vaak van vrouwen. Ook op scholen vervullen moeders diverse vrijwilligerstaken. Onze thema’s voor de och tenden en avonden hebben Lies Meyll en haar bestuur hebben veel plannen, maar de nieuwe voorzitter is daar toch voorzichtig mee. ‘Alles wat je onderneemt kost tijd*, weet zij. ‘Daarom hoop ik dat uit onze leden mensen naar voren komen die zich en thousiast willen inzetten voor een activiteit. Die niet alleen geamuseerd willen worden, maar die het leuk vinden zelf inbreng te hebben. Als dat lukt kan de viering van ons 65-jarig jubileum een nieuwe, frisse start voor NBvP/Vrou- wen van nu betekenen*. Er zijn mooie prijzen te winnen. Alle 55-plussers zijn van harte welkom in het activiteitencen trum aan het Jan van Bijnenpad I in Waddinxveen. plankje of 5,00 voor twee plankjes voor 7 ronden, inclu sief een kopje koffie. woningen daalde met liefst 90 procent. nator vindt dit geen probleem. ‘Publiek private samenwerking houdt in dat je taken samen uit voert*. Op dit moment is de over het algemeen raakvlak ken met vrouwenemancipatie; of het nu over consumenten voorlichting, vrijwilligerswerk, Artsen zonder grenzen of mi lieu gaat.' Het plaatselijke bestuur heeft via een lid contacten met het Asiel Zoekers Centrum (AZC) in Waddinxveen. ‘Wij willen bij bepaalde bijeenkom sten vrouwen uit het AZC uitnodigen, zeker als het om ook voor hen interessante ondrwerpen gaat*, geeft Lies Meyll aan. ‘Je zou ook kunnen denken over een keer samen koken*. er daar niet meer ingebroken. ‘Dat verbaast mij niets*, zegt hij. ‘Landelijke onderzoeken geven WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN ontvangen? Bel 0182 - 63 03 32 PRAAT MEE een blik be- waterschappen en de keuze tussen de telefonische en de schriftelijke manier van stem men. Bovendien kunnen bezoe kers via het aanklikken van de eigen woonplaats verschillende zaken lezen over het water schap waarin zij zelf wonen. In de site is bovendien een reac tieformulier opgenomen waar- ion bezoekers wordt gevraagd om een reactie op de inhoud van de site te geven. drijven conform de afspraken beveiligen. Voor de bewoner is er dan, naast een veilige wo ning, nog een bijkomend voor deel. Er kan dan namelijk kor- Postcode: setters. Dat het spannend was bleek ook wel uit de uitslag: 4- 4. Er werd ook dames competitie gespeeld. Hierin is één team van Invictus actief. Het team begon al meteen met de dames tekort, daardoor ging een partij zelfs zonder te spelen al verloren. De overige partijen werden heel goed gespeeld. De dubbel van Wendy Hoogerbrug en Edith Matze was het meest spannend. Daar werd het 7-I5, I7-I6 en I5-6. Het werd uit eindelijk een 6-2 winst voor In victus. inboedelverzekering. Regionaal coordinator Arie van Wijk, noemt het experiment nu al een succes. Inmiddels hebben een tachtig bewoners ten dat die appartementen eind augustus worden opgeleverd. Op korte termijn zullen we plannen maken voor de inrich ting van het stuk tuin, dat bij die tweede fase hoort*. De Jong hoopt dat de bouw van de overige woontorens meteen na de bouwvak wordt voortge zet. ‘Zou dat lukken, dan is het hele complex met de parkachti ge tuin in 2001 klaar en heeft Waddinxveen er een fraai woon- en groengebied bij*. WADDINXVEEN - Onder het adres www.waterschap.org. op internet is vanaf heden infor matie te vinden over de verkie zingen voor de waterschapsbe sturen in Zuid-Holland en Noord-Holland beneden het Noordzeekanaal. De verkiezin gen vinden plaats in april I999. Op de internetsite kunnen be zoekers onder meer informatie vinden over de waterschaps- verkiezingen, de taken van de De begroting werd goedge keurd. Dit jaar viert de plaat selijke afdeling het 65-jarig be staan en de voorbereidingen daarvoor krijgen al vorm. Dertien ’jubilarissen’ ontvin gen een certificaat. Mevrouw Hooftman voert de lijst aan met een 45-jarig lidmaatschap. De ledenwerfprijs werd dit jaar gedeeld door de fietsclub, de leeskringen en het bestuur. WADDINXVEEN - De Stich ting Waddinxveens Welzijns werk, afdeling Seniorenwerk, organiseert op dinsdag 23 fe bruari weer een bingoavond in het Anne Frank-centrum. De zaal gaat open om 19.30 uur, de bingo begint om I9.45 uur. De kosten zijn 4,00 voor een WADDINXVEEN - Lies Meyll is geen fer vent feministe, maar de nieuwe voorzitter van de Waddinxveense af deling van de Neder landse Bond van Platte- landsvrouwen/Vrou- wen van nu hoopt wel, dat vrouwen zich steeds duidelijker zul len manifesteren in de Waddinxveense samen leving. En daarbij denkt zij ui teraard in eerste aanleg aan de leden van NBvP/Vrouwen van nu. ‘Vrouwen kunnen ze ker invloed uitoefenen op de politiek en op het maatschappelijk ge beuren. NbvP/Vrouwen van nu is vertegen woordigd in de Vrou wenraad, in de werk groep Millennium en Duurzaam Waddinx veen*, somt zij op. Het gemeentebestuur telt wel vrouwen, maar nog geen bondsleden. Lies Meyll wil dat graag veran deren. ‘Wat bij in NBvP/Vrouwen van nu vooral trekt is het po sitief kritisch openstaan voor hetgeen er in de eigen omge ving en elders gebeurt. Niet bedillerig en opvoedkundig, maar met de bereidheid zelf mee te werken aan een bete re samenleving*. Lies Meyll is, sedert zij acht jaar geleden in Waddinxvéen kwam wonen, lid van de bond. Vorig jaar trad zij als vi- ce-voorzitter toe tot het be stuur. Zij heeft een werkzaam leven achter zich. Directie se cretaresse bij Shell, hoofd van de typekamer op een make- laarskantooor, een periode in de maatschappelijke dienst verlening en tot slot office manager bij een adviesbureau voor opleiding en beroep in Gouda. Zij uit veel waardering voor haar voorgangster, Helgard de Nie. ‘Helgard heeft veel WADDINXVEEN - De afdeling Waddinxveen van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen/Vrouwen van nu heeft vorige week gedurende de jaarvergadering in Zorgcentrum Souburgh afscheid genomen van voor zitter Helgard de Nie. ook nog worden weggehaald, want het bruggetje komt op die plaats toch niet meer terug*, geeft De Jong aan. In gezamenlijk overleg zullen Souburgh, Woonpartners en aannemer Trebbe in het voor jaar de groenpartij langs de sloot aan de kant van Souburgh inrichten. ‘Dat gaat er ook per fect uitzien*, voorspelt Simon de Jong. ‘De tweede fase van de seniorenwoningen met zorg vordert intussen gestaag, on danks de vorst. Wij verwach- In een vijftal andere regio’s is men ook met dit experiment aan de slag gegaan. Die van Hollands Midden mag echter uniek genoemd worden. De deelnemende beveiligingsbe drijven worden namelijk ach- vvci\cii vuui z.cvcn uur iri ue uus. vuur ueze vrijblijvende kennismaking betaalt u 14,75. Ik heb de afgelopen drie maanden geen proefabonnement gehad WADDINXVEEN - Alle mede werkers van Party-Service Gertjan van der Loo in Wad dinxveen, dat zijn er ruim ze stig, hebben een jubileumreis aangeboden gekregen naar Is raël. Het party-servicebedrijf bestaat 15 jaar. De personeels leden kregen twee vliegtickets en drie overnachtingen; één in Tel Aviv, één in Jeruzalem en één in Eilat. Gertjan van der Loo, grondleg ger van het bedrijf, verklaart zijn vriendelijke geste aldus: ‘Mijn party-servicebedrijf heeft alleen bestaansrecht met hoog- gemotiveerde medewerkers. De glimlach die wij verkopen moet echt zijn en daarin willen we graag investeren. Ons be drijf was nooit gekomen waar het nu is zonder de onvoor waardelijke inzet van al onze medewerkers*. Gertjan van der Loo heeft zijn bedrijf opgericht samen met zijn vrouw Sandrina. Inmiddels is het uitgegroeid tot een inter nationaal opererend party-ca tering bedrijf en decorbouwon- derneming. Per maand organi seert Van der Loo, die beschikt over eigen keukens, timmer werkplaatsen en decorschil- dersafdelingen, voor meer dan één miljoen gulden aan evene menten. Belangrijke afnemers zijn onder meer grote intitutionele bedrij ven, internationale concerns, de showwereld en de vermaak- den in Kreater (Kerkstraat) gehouden. Excursies, reisjes en de dertien interesse clubs en leeskringen worden goed bezocht. NBvP/Vrouwen van nu participeert in lokale even- emten en evenementen of projecten van de landelijke bond, voor zover de mens kracht dat toelaat. Helgard de Nie werd door haar opvolgster bedankt en geprezen voor haar inzet en kreeg naast cadeaus en bloe men de Bondsspeld. en de seniorenwoningen zijn de ge- WADDINXVEEN - De jeugd van bidmintonclub Invictus is vorige week begonnen met de jeugdcompetitie. Er zijn negen teams actief in de gewone com petitie en er één team in de springplankcompetitie, welke voor de mini’s is bedoeld. Team 2 speelde dit weekend tegen Zigo 2. Eerste dame Bianca Boeters speelde in haar enkel een hele spannende partij en kon die uiteindelijk winnen met 8-11, I 1-6 en 11-7. Michiel Verwey en Rienke Teerink speelde samen de mix, ook dit werd heel spannend, ze konden de derde set nipt winnen met 15-13, nadat ze in de eerste en tweede al 15-10 en 11-15 had den gespeeld. Het werd aan het eind van de dag 6-2 in het voor deel van Invictus. Team 5 kwam uit tegen DKC 4. Eerste heer Tim Kalkman mocht er meteen hard tegen aan. Hij speelde een hele span nende eerste game: 17-16. Daarna werd het 7-15, en in de laatste set sloeg Tim toe met 15-6. Annemieke Verhoef had in haar enkel twee keer een verlenging nodig, maar won ook 13-10 en 13-1 IDe laatst gewonnen wedstrijd was die van Kitinka van Zoest. Het werd 3-5. Het vierde team speelde ook tegen Zigo. Steven Steenber gen, die als tweede heer speel de, moest, nadat al 7-15 en 15- 12 had gespeeld, ook een der de set spelen. Die won hij knap met 17-14. De dubbels waren zeer spannend. Steven speelde met Luc Groenewegen weer een derde set, maar verloor dit keer. In deze partij sloeg hij ook nog zijn racket kapot op zijn partner Luc. De Dames de den het beter. Claudia v/d Tol en Marloes Oskam wonnen in twee sets waarbij de laatste 17- 14 werd. Uiteindelijk werd het 4-4. Invictus 8-Schollevaar 9: Dames Enkel: Sanne Jansen: I 1-8, 4-1 I en I 1-13. In de mix ging het be ter. Ze speelde met Rick Luij- endijk: 7-15, 15-6 en 17-16. Het team speelde wel vier drie De Nie was vijf jaar bestuurs lid, waarvan vier jaar voorzit ter Zij wordt opgevolgd door Lies Meyll. Nieuwe bestuurs leden zijn Rita van Toledo, Annie Lapaer en Teuni de Wit Secretaris Lia van Pruis- senwerd bij acclamatie herko zen De scheidende voorzitter noemde 1998 een goed ver- enigngsjaar, waarin de finan- ciër verder werden gestabili seerd. Dit mede dankzij een subsidie van de gemeente en steun van de Rabobank. NBrPWrouwen van nu kan hierdoor vrouwen met gerin ge inanciële draagkracht aan bieden lid te worden van de orginisatie. De plaatselijke afdeling groeit voortdurend en telt 164 le den Het wachten is nog op een eigen onderkomen. Voor de afdelingsavonden maakt mer gebruik van de Mar- chandzaal in Souburgh; de metste koffie-ochtenden wor- Nederland met programma tuur van Convenient, die onder de naam IntraMED op de markt wordt gebracht. Met IntraMED kan de fysiotherapeut alles doen wat nodig is om de pa tiënt optimaal te begeleiden. Met de overname - vijf jaar ge leden - van het voormalige Bre- wacom-pakket werd een ingang op de keukenmarkt gevonden. Dit softwarepakket is inmiddels geheel herzien en is hét toon aangevende softwarepakket in de keukenbranche. Ruim 400 keukenspeciaalzaken werken ermee. Op dit moment werkt Convi- nient Automatisering aan de in troductie van een nieuw pro duct. Dit keer gaat het om soft ware voor de onderwijswereld (Bookmaster). Hiermee is het mogelijk de inkoop en uitleen van schoolboeken per compu ter te organiseren en te volgen. Tel.: (voor controle op de bezorging) Stuur deze bon in een open envelop zonder postzegel naar: Rijn en Gouwe, Afdeling Abonnementen, Antwoordnummer 10008, 2400 VB Alphen aan den Rijn. Helgard de Nie (rechts), vier jaar lang voorzitter van de Waddinxveense afdeling van de NBvP/Vrouwen van nu, draagt de voorzittershamer over aan haar opvolgster Lies Meyll (links). WADDINXVEEN - Onlangs heeft Convenient Automatise ring uit Waddinxveen het zes duizendste softwarepakket geïnstalleerd. Plaats van hande ling was een showroom van het keuken-, tegel- en sanitaircon- cern Nieuwenhuis/Dick de Lan ge Keukens in Deventer. Dit bedrijf trok de softwarebou- wers van Convenient gelijk goed langs de mijlpaal, omdat het bedrijf in één keer 28 werk plekken voor geautomatiseerd keukenontwerp in gebruik nam. Convenient begon op I maart 1992 met de ontwikkeling van software die specifiek gericht is op bepaalde beroepsgroepen en/of braches. Aan de hand van deze visie ontwikkelt Conve nient ’totaal’ oplossingen in de vorm van een ’standaard’ soft warepakket, waarmee de klant (bijna) alle handelingen kan on dersteunen die voor de be drijfsvoering nodig zijn. Vooral de toevoegingen van beroeps inhoudelijke informatie en pro cedures maken de software pakketten voor de gebruiker zo waardevol en uniek. Een voorbeeld hiervan is de be roepsgroep fysiotherapie. In middels werken bijna alle fysio therapeuten (92 procent) in - -L*-k—"u’* j WADDINXVEEN - Tal van bewo ners van de zorg- afdeling van Zorg centrum Souburgh en van de senio ren appartemen ten naast het hoofdgebouw zijn heel blij met hun sterk verbeterde uitzicht. ‘De gemeente heeft de be groeiing langs de Juliana van Stol- berglaan op een perfecte manier aangepast*, prijst locatie manager Simon de Jong de activiteiten. ‘De bewoners zijn er echt gelukkig mee. Voor hen is afwisselende blik De bewoners van Souburgh ontzettend be- meente zeer erkentelijk voor het kappen van de hoge bomen langs langrijk. Zij kijken de Juliana van Stolberglaan. (Foto: Sjaak Noteboom). graag naar het ver keer en naar de passanten op de Juliana van Stolberglaan'. De hoge en voor een groot deel zieke bomen zijn gekapt. De lage begroeiing is gebleven. ‘Wat mij betreft kan de trap industrie. De opdrachten lopen uiteen van zeer luxe relatie- of personeelsfeesten voor enkele duizenden gasten tot exclusie ve familieparty’s in Nederland, België, Duitsland en Frankrijk. In de vijftien jaar dat de onder neming bestaat, verdubbelden de cijfers van de omzet jaarlijks en volgens de directie is het einde nog niet in zicht. Vooral de afdeling decorbouw groeit door, op de voet gevolgd door opdrachten aan de partykeu- ken, die is gevestigd in het hoofdgebouw van Van der Loo aan de Noordkade in Wad dinxveen. Volgens van der Loo is na vijf tien jaar ervaring bijna alles mo gelijk. ‘We bouwen als het moet complete Oud-Hollandse pleinen voor met name buiten landse gasten, maar ook Caribi sche stranden, middeleeuwse herbergen of een gezellige brui ne kroeg. Ook de productie van bloem- en tuinarrangemen ten voor onder andere sprook jeshuwelijken op de meest exo tische locaties worden door Van der Loo verzorgd. De personeelsleden van de Party-service hebben in Israël naast de overnachtingen en de vliegreis een drukbezet excur- sieprogramma gevolgd. Onder deel daarvan was een barbecue in bedoeïnetenten die speciaal voor de Waddinxveners waren opgebouwd in de Israëlische Negev-woestijn. PAGINA 19 WADDINXVEEN - De politie blijft gewaarborgd dat de be- Hollands Midden zet ook dit jaar de samenwerking met be veiligingsbedrijven door. Het gaat hier om een voortzetting van het experiment dat.op I augustus van het vorig jaar ting worden verkregen op de startte. Het uitbrengen van be veiligingsadviezen werd over gelaten aan erkende beveili gingsbedrijven. Inmiddels heb ben zestien bedrijven een con venant met het korps afgeslo- het certificaat ontvangen en is ten over het Politiekeurmerk Veilig Wonen. Tachtig bewo ners kregen het certificaat Vei lige Woning. Bij hen werd sinds immers aan dat in woningen die die erkenning niet meer inge- beveiligd zijn volgens Politie- broken. keurmerk Veilig Wonen, prak- Voor het experiment bracht de tisch niet meer ingebroken politie zelf de beveiligingsadvie- wordt. Het inbraakrisico bij die zen uit. Dit kostte veel tijd. Als woningen daalde met maar een bewoner nu om advies vraagt bij de plaatselijke politie, krijgt deze een informatie -en veloppe. Daarin treft hij naast een brochure ook een lijst aan met deelnemende beveiligings bedrijven. De bewoners maakt dan zelf een keuze voor een be drijf dat vervolgens het beveili gingsadvies geeft. Als de bewo- teraf pas op hun werk gecon- ner akkoord gaat met de offer- troleerd. De regionaal coordi- te, wordt er door het bedrijf het door de politie goedge keurde hang- en sluitwerk aan gebracht. Ook wordt er gelet op beveiligingsverlichting. De politie ook in gesprek met ver- woning is dan beveiligd volgens schillende woningstichtingen, de normen van de politie en De politie stimuleert dat Poli- het beveiligingsbedrijf mag het tiekeurmerk Veilig Wonen toe- certificaat Veilige Woning afge- gepast gaat worden bij renova- ven. Een kopie daarvan wordt tieprojecten. De politie ver- naar de politie gestuurd die het wacht daarmee het aantal een en ander steeksproefgewijs woninginbraken aanzienlijk te- controleert. Op die manier rug te dringen. jpa v-

Weekblad voor Waddinxveen | 1999 | | pagina 19