WADDINXVE y Mis in Garmisch? (DE VVD WERKT ’Leven in de wijk’ hoofdthema van politiek jongerencafé Joke Hogeweg leeft in een creatieve familie OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN EN MEDEDELINGEN WEEK N° Uit het familie album Wandeltocht voor senioren F* b N T E R G E M E E U B R E K Dat vraagt om de reisverzekering van Zorg en Zekerheid. Direct afsluiten? Bel: 071 - 5 791 217. fZ.org en Zekerheid GEMEENTELIJKE VERORDENING VERKIEZINGEN VERGADERING GROEN BINNENGEKOMEN KAPAANVRAGEN WERKZAAMHEDEN AAN RIOLERING BOUWZAKEN BEZWAAR COMMISSIE van advies voor de BEZWAAR- EN BEROEPSCHRIFTEN WOENSDAG 17 FEBRUARI 1999 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 3 het vergroten het vergroten Discussies in politiek jongerencafé. (Foto: Sjaak Noteboom). I 624680 Rij- Het station is de eerste maand van de werkzaamheden met de auto nog bereikbaar vanaf de Kerkweg-west. Dit geldt ook voor Gemeentehuis postadres telefax Marco Versluis. ‘Er is dan ook veel ruimte om eigen ervarin gen in te brengen. Tegelijk be denk je van tevoren natuurlijk wel een aantal gespreksthe ma’s, thema’s die voor jonge ren relevant zijn. In eerste in stantie denk je dan aan concre te, herkenbare onderwerpen, zaken waar ze zelf elke dag mee te maken hebben'. 624622 624767 624500 612570 De nieuwe verordening, met een regeling voor het afvoeren van dode honden en katten, werd noodzakelijk i.v.m. nieuwe wetge ving over dit onderwerp, vervangt de bestaande verordening uit 1990 en treedt met terugwerkende kracht vanaf 1 januari 1999 in werking. de achter het station gelegen parkeerplaatsen. Daarna kan geparkeerd worden op een gedeelte van de Pr. Beatrixlaan. 08.30 - 14.00 uur 08.30 - 12.30 uur 19.00 -20.30 uur Zij is als medewerkster ver bonden aan de bibliotheek aan de Van Mecklenburg Schwerin- laan en het Boekenweekthema ’Familie album’, sprak haar on middellijk aan. ‘Ik ben opge groeid in een gezin met zeven kinderen, in Zwartsluis. Mijn moeder tekende en schilderde. Zij was ontzettend creatief. Op Koninginnedag was er altijd een optocht met versierde wagens. Die ontwierp zij en ze maakte er iets prachtigs van*. Bij Joke en haar broers en zus sen werd het bezig zijn met ma terialen er dus met de paplepel ingegoten. ‘Mijn oudste zus be schildert zijde en dat doet zij heel kunstzinnig. Een broer maakt prachtige beelden. En mijn jongste zus ontwerpt en maakt kleding en mooie pop pen. Zelf maak ik drie-dimen- sionale kaarten en ik teken en schilder'. De Centrale balie Publieksvoorlichting is dagelijks geopend van 08.30 - 14.00 uur (vrijdag 12.30 uur). Daarna kunt u voor informatie terecht bij de receptie. De receptie is dagelijks geopend van 08.30 -17.00 uur (op vrijdag tot 16.30 uur). Joke Hogeweg maakt drie-dimensionale wenskaarten en- doet mee aan het ’Familie album’, het thema van de ko mende Boekenweek. (Foto: Sjaak Noteboomj.~ U mag niet op uw gegeven volmacht terugkomen. Eens gege ven blijft gegeven. U mag niet meer zelf aan de stemming deel nemen. Degene, die voor u gaat stemmen mag niet meer dan twee volmachtstemmen uitbrengen. Totaal kan hij drie keer stemmen. Twee keer voor een ander en één keer voor zichzelf. 11 12 13 Dick Brunaschool Wijkgebouw Zuidhonk De Morgenster KIES VOOR DE TOEKOMST. STEM WO. Stationsstraat 18 Esdoornlaan 2 Pr. Bemhardlaan 2 Bilderdijklaan 2 Jacob Catslaan 3 Jan van Bijnenpad 1 Groensvoorde 3 Lindengaarde 17a, (ingang Wadde) Sperwerhoek 6 Zuidplaslaan 552 Sterrenlaan 1 Tijdelijke ingrijpende verkeersmaatregelen De Stationsstraat, het Stationsplein, de Prinses Beatrixlaan en de Kerkweg-west zijn gedurende de werkzaamheden geheel afge sloten voor het doorgaande verkeer. Alleen doorgaand fietsver- keer is mogelijk. Voor het doorgaande verkeer worden omlei- dingsborden geplaatst. Kunt u zelf niet stemmen? Bel voor machtiging: Boskoop (0172) 23 08 56. Waddinxveen (0182) 61 78 67 of (06) 533 593 34 Zevenhuizen Moerkapelle (0180) 63 29 34 OPENINGSTIJDEN GEMEENTEHUIS Alle afdelingen elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur. In de middag kunt u alleen terecht op afspraak. OPENINGSTIJDEN AFVALSTATION, Zuidelijke Rondweg 250 Voor afgifte (grof)vuil en K.C.A. elke werkdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 09.00 tot 12.00 uur. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met dhr. H.C. Uitterhoeve van de afdeling Openbare Ruimte, telefoon 62 48 04. WADDINXVEEN - De afde ling seniorenwerk van de Stichting Waddinxveens Wel zijnswerk, organiseert op dinsdag 23 februari alweer de vierde wandeltocht van dit seizoen. Bij goed weer kun nen wandelaars om 10.30 uur starten bij het Anne Frank- centrum (jan van Bijnenpad) voor een tocht van ruim 10 km. Kosten voor deelname bedragen 4,- (inclusief 3 kopjes koffie/thee). Vooraf kunt een kopje koffie/thee drinken in de foyer van het Anne Frank-centrum. De tocht gaat deze keer richting de Rottemeren. De groep gaat met autoós richting Ze venhuizen waar vervolgens de wandeltocht begint. On derweg wordt er een pauze ingelast bij Petit-Restaurant’t Zeeltje. Bij terugkomst in Waddinxveen is er nog gele genheid even met elkaar na te praten onder het genot van een kopje koffie/thee. Voor meer informatie over de wandeltochten kunt u contact opnemen met de S.W.W., (0182) - 6I5555 of 631932. SPREEKUREN Burgemeester en wethouders alleen secretaresses. Sociaal raadsvrouw -uitsluitend op afspraak- maandag tot en met donderdag van 09.00 tot 16.30 uur. DESTRUCTIEVERORDENING De gemeenteraad heeft op 27 januari 1999 een nieuwe Destruc- tieverordening vastgesteld. 9 9 bij elkaar over de vloer komt’; een ander over het wonen in een oudere flat - ’heel levendig, zowel in positieve als in nega tieve zin’; en een derde weer over het jarenlang wonen langs de Gouwe, in een rijtje huizen waarvan de bewoners elkaar bij allerlei gelegenheden weten te vinden. Ook het onderwerp veiligheid maakte bij de aanwezigen dui delijk iets los. Met name over de oorzaken van het toene mend vandalisme en de moge lijke aanpak ervan werd langdu rig gediscussieerd. Schieten ou ders steeds vaker te kort in de opvoeding? Of ligt het pro bleem misschien in het huidige leefmilieu van jongeren? Moet er meer blauw op straat ko men? Helpen ’gigantische werk straffen’? Ook de jongeren had den geen eenduidige oplossing te bieden, maar toonden zich zeker geïnteresseerd in de pro blematiek. Bij de verkiezing van de leden van de Provinciale Staten van Zuid-Holland op 3 maart a.s. kunt u in een ander stembureau in de provincie stemmen dan het stembureau waarvoor u een oproepkaart ontvangt. Ook kunt u een ander voor u laten stem men. WADDINXVEEN - De specia liteit van Joke Hogeweg is het maken van drie-dimensionale wenskaarten; kleurige kunst werkjes, die zijn opgebouwd uit verschillende in piepkleine vormpjes uitgeknipt en op el kaar geplakt papier. Wijziging eerder verleende vergunning - Kanaaldijk 36c, het aanbrengen van een verdiepingsvloer en het wijzigen van de gevelaanzichten PROVINCIALE STATEN Alle oproepingskaarten voor deelname op 3 maart 1999 aan de verkiezingen van de leden van de Provinciale Staten zijn inmid dels bezorgd. Als u op de dag van de kandidaatstelling (19 janu ari 1999) in het kiezersregister van de gemeente Waddinxveen was opgenomen en nog geen oproepkaart heeft ontvangen, kunt u contact opnemen met de afdeling Publiekszaken. De bushalte bij het station is tijdens de werkzaamheden bui ten gebruik. Lijn 186 beeft een stopplaats nabij de rotonde Kerkweg west. De lijnen 187 en 175 rijden niet meer over de Willem de Zwijgerlaan maar via de Kanaalstraat, zodat de reizi gers op de Kanaalstraat nabij de Jan Dorrekenskade-oost kun nen in- en uitstappen. terug te zien', zegt zij. Waddinxveners die ook iets van enige vorm van creativiteit of familiegeschiedenis in de bi bliotheek willen laten zien, zijn van harte welkom. De boeken- Gemeentehuis Raadhuisplein 1 Wijkgebouw Zonnig Zuid St. Victorstraat 4 Het Nieuwe Trefpunt De Hoeksteen Immanuelkerk Bethelkerk De Regenboog (school) Anne Frankcentrum Ontmoetingskerk De Leilinde (school) Het besluit houdt in het verlenen van een bouwvergunning t.b.v. de herinrichting van het Passagegebied, resp. het verlenen van een vrijstelling ex art. 19 van de Wet op de ruimtelijke ordening, nodig voor de verlening van voomoemde bouwvergunning. Raadhuisplein 1 (0182) 624624 Postbus 400, 2740 AK Aan het eind van de avond kwamen ook de aanstaande verkiezingen voor de Provincia le Staten nog even aan de orde. Een onderwerp dat duidelijk wat verder wegstond van de jongeren. Marco Versluis: ‘Het is natuurlijk lang niet altijd hel der waar de politiek zich pre cies mee bezighoudt, zeker niet op provinciaal niveau. Dat ver eist wel wat uitleg. Aan de an dere kant hoef je ook niet me teen alles interessant te vinden. Het belangrijkste is dat jonge ren geïnteresseerd raken en dat ze zelf gaan meepraten. Veel jongeren voelen zich wel degelijk betrokken bij de actu aliteit en hebben, terecht, ook vaak kritiek op zaken. Op zo’n avond als deze hebben ze de gelegenheid om daar iets mee te doen. Uiteindelijk is het onze bedoeling om eens in de drie maanden een jongerencafé te organiseren. Wij zouden na tuurlijk graag zien dat er de vol gende keer nog meer deelne mers komen, maar we stellen we onszelf ook niet direct hele hoge eisen. Zoiets moet ook gewoon de tijd krijgen om te groeien'. OPENINGSTIJDEN AFDELING PUBLIEKSZAKEN Balie voor Burgerlijke Stand, Burgerzaken, Reis- en documenten: maandag tot en met donderdag vrijdag dinsdag- en donderdagavond De Jan Dorrekenskade-oost krijgt tijdelijk tweerichtingverkeer voor aanwonenden. Bovendien wordt er een stopverbod inge steld aan twee kanten. Ouders met kinderen op de Eben Haë- zerschool wordt vriendelijk doch zeer dringend verzocht tij delijk geen kinderen met de auto naar school te brengen. Dit zal resulteren in grote opstoppingen, daar ook vrachtwagens van het PTT-distributiecentrum gebruik moeten maken van de Jan Dorrekenskade-oost. Registratie als kiezer U kunt het college van B W vragen of u als kiezer bent geregi streerd. Als u vindt dat u niet of niet behoorlijk bent geregis treerd kunt u schriftelijk om verbetering van registratie vragen. Uw verzoek kunt u indienen bij de afdeling Publiekszaken. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met de heer B. Kramer van de afdeling Publiekszaken, telefoon 62 47 06. Uitoefening kiesrecht door personen die in dienstbe trekking zijn. Iedere werkgever wordt er aan herinnerd dat hij, o.g.v. artikel J10 van de Kieswet, verplicht is te zorgen, dat iedere kiezer, die bij hem in dienstbetrekking is, de gelegenheid krijgt zijn stem uit te brengen, voor zover dit niet kan buiten de vastgestelde arbeidstijd en mits de kiezer daardoor niet meer dan twee uur verhinderd is zijn werk te verrichten. Overtreding van dit voorschrift wordt bestraft met hechtenis of een geldboete. Door Frank Kremer WADDINXVEEN - Hoe ziet het dagelijks leven in jouw wijk er eigenlijk uit? En wat heeft de politiek daar mee te maken? Deze vragen stonden centraal tijdens het politiek jongeren café dat donderdagavond door het plaatselijke CDA was geor ganiseerd in het Waddinxveen- se Café Royal. Hoewel de op komst niet spectaculair was maakten de opgekomen jonge ren er een geanimeerde ge- spreksavond van. Ook CDA- fractievoorzitter Dorenda Gerts was aanwezig. Politiek en jeugd hadden elkaar wel iets te vertellen. A Stemmen in de provincie Zuid-Holland in .een stembureau naar keuze. Als u niet in uw eigen stembureau kunt of wilt stemmen, maar wel persoonlijk uw stem wilt uitbrengen dan kunt met een (gra tis) kiezerspas in de hele provincie Zuid-Holland in een willekeu rig stembureau gaan stemmen. U moet dan u uiterlijk 26 februari 1999 persoonlijk uw oproe- pingskaart voor de verkiezing van 3 maart 1999 bij de balie van de afdeling Publiekszaken overleggen. Uw oproepingskaart wordt meteen omgezet in een kiezerspas. U kunt uitsluitend met de aan u verstrekte kiezerspas aan de stemming deelnemen. Als u deze pas kwijtraakt kan geen nieuwe worden verstrekt In het hele huis hangen haar werkstukken, prachtig van lij nen en kleuren, heel geva rieerd. Joke volgt nog steeds teken- en schilderlessen. Zij geeft zelf op woensdagavonden cursussen kaarten maken. ‘De plaatjes koop je en die knip je uit en plak je op‘, legt zij uit. ‘Bij de volgende handeling laat je weg wat het verste in je ge zichtsveld ligt. Kijk eens naar mij. Wat is het verste weg? De lucht, dan het huis hierachter, daarna de gordijnen'. Zij heeft een doos met allerlei zelfgemaakte kaarten, voor tal van gelegenheden op haar werkkamer staan. ‘Ik maak be paalde kaarten in een uur, maar als je net begint doe je er wel een dag over', geeft zij aan. ‘Het is heel leuk werk. Je ziet de plaatjes onder je handen groei en*. De dochter van Joke Hogeweg ’knipt’ ook. ‘Zij is door haar moeder aangestoken', zegt Jo ke met een lach. ‘Mijn dochter knipt ook prachtige servetjes en kleden voor dienbladen. Onze zoon zit ’s avonds op de kunstacademie en werkt in een ontwerpstudie in Woerden. Daar kan hij al zijn creativiteit kwijt. Hij ontwerpt nu ook op de computer. We gaan af en toe samen naar een museum toe.' Haar man mag in deze opsom ming niet ontbreken. ‘Hij is een hele goede video-filmer. En twintig jaar lang heeft hij alle spelletjes voor Koninginnedag, die wij hier in de buurt samen vierden, gemaakt. Hele winters zat hij op zolder te knutselen.' Joke heeft veel werk van haar moeder en zichzelf aan haar kinderen gegeven en is druk bezig voor een expositie in de bieb, in het kader van het ’Fa milie album’, stukken te verga ren. ‘Het is zo leuk het werk van moeder, maar ook schilde rijen en andere dingen die ik zelf jaren geleden maakte, weer GEMEENTERAAD op woensdag 24 februari 1999, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - Actualisatie van de grondexploitatieberekeningen 1998/1999 - Voorbereidingsbesluit voor de percelen Mauritslaan 27 en 29, Groensvoorde 3 (ged) en Akkeroord 3A. - Afkoop geldelijke steun woonwagens en standplaatsen brute- ringsvoorstel Pater Jornaweg - Toekenning van een financiële tegemoetkoming aan de Stich ting Waddinxveense Bejaardenhuisvesting voor het treffen van voorzieningen aan de entrees en de galerijdeuren van de woon complexen Pette I en II - Voorstel inzake wijziging personele samenstelling Ouderenplat form - Begrotingswijziging: softdrugonderzoek GGD Midden-Holland na afspraak via de De volgende kapaanvragen zijn ontvangen: - Sweelinckhof 53, 3 populieren naast de woning - Dorpstraat 14 bomen/coniferen(achtigen) in de tuin - Dorpstraat 68, coniferenhaag in de achtertuin - Bilderdijklaan 48, 1 Prunus in de voortuin en 1 Magnolia in de zijtuin Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in over de definitieve besluitvorming. In dit stadium kunt u geen bezwaarschrift indienen tegen een voorgenomen veiling. Wel kunt u uw bedenkingen kenbaar maken bij de afdeling Voorbe reiding werken en Verkeer. Het was de tweede maal dat het jongerencafé plaatsvond. Net als de vorige keer was er ook nu geen strakke agenda. ‘Het belangrijkste is eigenlijk dat jongeren zelf aangeven wat hen bezighoudt', vertelt ge spreksleider en organisator tooruren in de leeshoek van de publiekshal ter inzagi Tijdens bovenstaande verr-1--1:l maken van het spreekrecht. Over 3e regels die daarbij een brochure verkrijg- week duurt van 10 tot en met 20 maart. Wie een leuk idee voor het ’Familie album’ heeft, kan dat melden bij de biblio theek of bij Kreater (Kerk straat). Alle op deze hoorzitting betrekking hebbende stukken liggen vanaf heden tijdens kantooruren ter inzage bij het secretariaat van de commissie. Als u de stukken wilt inzien wordt u verzocht vooraf een afspraak te maken met het secretariaat, telefoon 62 46 33. Op 22 februari a.s. wordt gestart met vervanging van de riolering van een gedeelte van de Stationsstraat, het Stationsplein en een gedeelte van de Prinses Bea trixlaan. De werkzaamheden duren circa 14 weken (tot eind mei) en brengen veel overlast met zich mee. Meer informatie vindt u elders in dit blad. De gemeente vraagt begrip voor de niet te vermijden overlast. Stemmen bij volmacht of in een stembureau naar keuze van de kiezer BINNENGEKOMEN BOUWAANVRAGEN/MELDINGEN De volgende bouwaanvragen/meldingen zijn ontvangen: - Heuvelhof 6, het plaatsen van een dakkapel op het voorgevel- dakvlak - Kievitdreef 2, het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning - De Visserhoeve 17 en 19, het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van twee woningen - Gerstakker 114, het gedeeltelijk veranderen en van een woning - Bredeweg 15, het oprichten van een garage annex berging - Kievitdreef 75, het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning - Kievitdreef 24, het gedeeltelijk veranderen en van een woning De aanvragen zijn opgenomen in het Openbaar Register, dat op werkdagen tussen 08.30 uur en 12.30 uur ter inzage ligt bij de afdeling VROM. Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in over de definitieve besluitvorming. In dit sta dium kunt u geen bezwaarschrift indienen tegen een voorgeno men bouwplan. Publieksvoorlichting Inst. Sociaal Raadslieden - Meldpunt discriminatie Afval; ophalen grofvuil, informatie en klachten Gouwebad "De Sniep" Sniepweg 13d Andere belangrijke telefoonnummers in de gemeentegids De diverse stukken liggen vanaf heden vier weken ter inzage op de afdeling Personeel, Organisatie en Bestuursondersteuning (P.O.B.). Wanneer u vindt dat u rechtstreeks in uw belang bent getroffen door de verlening van een - hiervoor genoemde - verleende beschikking, kunt u binnen een termijn van zes weken na de dag van verzending/uitreiking van de beschikking een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van B W (tenzij in de publicatie een andere procedure is vermeld). Informatie over de beschikkingen kunt u krijgen bij de genoemde afdelingen. Het centrale gespreksonder werp van deze avond was het leven in de eigen woonwijk. Hoe ervaren en waarderen jongeren de contacten met buurtgenoten bijvoorbeeld? Hoe staat het met het gevoel van veiligheid in de wijk? Met hun zeer uiteenlopende erva ringen schetsten de aanwezige jongeren samen een levendig beeld van het wonen in Wad dinxveen anno I999. De een verhaalde over het leven in een nieuwe wijk, waar ’je elkaar wel vriendelijk groet maar niet echt De stemlokalen zijn zodanig gelegen en ingericht dat minderva- liden zonder grote problemen deze stemlokalen kunnen bezoe ken. Alle parkeerplaatsen in de omgeving van de Passage blijven bereikbaar, echter niet rechtstreeks vanaf de kant van de spoor wegovergang. B Stemmen bij volmacht. Wilt of kunt u zelf niet uw stem uitbrengen dan kunt u dit nu alleen nog door een ander laten doen dooruw oproepingskaart over te dragen aan een andere kiezer. De kiezer moet in hetzelfde stemdistrict zijn geregistreerd als waar u bent geregistreerd. U en degene, die voor u gaat stem men moeten op de oproepingskaart in het daarvoor bestemde vak hun handtekening zetten. Geef uw kaart pas aan een ander mee, nadat uzelf heeft ingevuld welke kiezer voor u gaat stemmen. Deze kiezer kan uw volmachtstem uitsluitend gelijktijdig uit brengen met zijn eigen stem. Hij kan bijvoorbeeld niet eerst 's morgens zelf gaan stemmen en dan later bijvoorbeeld 's mid dags nog eens voor u gaan stemmen. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN/INGESTEMDE MELDINGEN - Rigel 48, het oprichten van een woonhuis - Rigel 50, het oprichten van een woonhuis Overzicht locaties stembureaus stem- stemlokaal adres district 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 igendastukken liggen op werkdagen tijdens kan uren in de leeshoek van de publiekshal ter inzage, gaderingen kunt u gebruik- it. Over 3e regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis baar. TWEEDE HOORZITTING BEZWAARSCHRIFTEN PAS- SAGE-GEBIED Op donderdag 25 februari a.s., vanaf 19.30 uur vindt er in het gemeentehuis een tweede, aanvullende hoorzitting plaats t.b.v. de verdere advisering inzake de bezwaarschriften, zoals die zijn ingediend tegen het betreffende besluit van burgemeester en wethouders.

Weekblad voor Waddinxveen | 1999 | | pagina 3