OP OP Joop Baas (58) heeft grote en jarenlange verdiensten Alleraardigste aanbieding! l w J. Baas sr. Waddinxveens I4e ereburger Twee Waddinxveners op kandidatenlijsten SGP wil aan burgers meer inspraak geven Verbouwingen van huizen en kantoren Bingo ’De Boog’ CroeKRik ZAKKEN TUINAARDE a 30 liter voor 10. Jeugddienst in resolute karakter en het onge- Zevenhuizen dwongen optreden van Wad dinxveens kersverse ereburger die naar zijn zeggen nog elke week graag met vrienden gaat biljarten in café ’Sport’ aan de Kerkstraat. Veenkade Geen Boerderij WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN ontvangen? Bel 0182 - 63 03 32 GroenRijk De Bosrand Prinsen Schouw 1, 2394 CX ALPHEN A/D RIJN Telefoon (0172) 47 52 99, Fax (0172) 49 52 51 HET RIJKE TUINLEVEN L v f k j jf- PAGINA 17 WOENSDAG 3 MAART 1999 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Het nieuwe bestemmingsplan en waterkwaliteit moeten inte- WADDINXVEEN WADDINXVEEN - President-commissa- ris J. Baas sr. van de Baas Bedrijven (Wil- helminakade) is Waddinxveens I4e ere burger in bijna 40 jaar tijd. De bij deze onderscheiding behorende oorkonde en zilveren erepenning kreeg hij vrijdagmiddag in zijn eigen kantoor ruimte aan de Zuidelijke Rondweg uitge reikt door burgemeester F. Jonkman. Waddinxveens nieuwe ereburger J. Baas is in het toekennen van dit prdikaat voor gegaan door wijlen ondernemer H. Ver heul (I960), wijlen huisarts P. van der Linde (I960), prins Bernhard 1961wij len architect P.D. Stuurman 1961wij len notaris D.B. van der Most (1967), wij len burgemeester A. Warnaar Jzn. (I968), wijlen PvdA-wethouder S. Pille 1970), wijlen burgemeester C.A. van der Hooft 1975), wijlen gemeentesecretaris H. Jenné (I976), oud-burgemeester mr. A.G. Smallenbroek 1981oud-WD- wethouder L.M. Oosterbroek-Waag- meester (I986), oud-notaris J. in ‘t Hol 1991en oud-burgemeester CM. van der Linden (I996). Bij de uitreiking van de onderscheiding aan J. Baas sr. moesten prins Bernhard en oud-burgemeester mr. A.G. Smallen broek verstek laten gaan. Aanwezig wa ren wel zijn collega-ereburgers L.M. Oos- terbroek-Waagmeester, J. in ‘t Hol en C.M. van der Linden. Aanbieding deze week geldig of zolang de voorraad strekt. sluit voor dit bouwplan te men. Er zal op voorstel van het colle ge van Burgemeester en Wet houders ook een voorberei- dingsbelsuit worden genomen voor de bouwlocatie ten wes ten van de percelen Overtoom 2I en Molenring 2I in de Oost- polderwijk. komen toelichten. Inmiddels hebben B. en W. van de provincie Zuid-Holland be richt gekregen dat er uit het provinciaal stadsvernieuwings fonds zal worden meebetaald aan de totstandkoming van het WADDINXVEEN - De jarenlange en grote maatschappe lijke en zakelijke verdiensten voor de Waddinxveense sa menleving waren voor een unanieme gemeenteraad aan leiding de 58-jarige ondernemer Joop Baas sr., oud-presi- van Baas Bedrijven en thans Het predikaat ’ereburger van de gemeen te Waddinxveen’ wordt slechts in zeer bijzondere gevallen door de gemeente raad toegekend ’als blijk van waardering en erkentelijkheid aan hen, die zich je gens de gemeente Waddinxveen in hoge mate verdienstelijke hebben gemaakt, als mede als onderscheiding aan burgers der gemeente, die door hun grote en alge meen erkende verdiensten op enigerlei gebied zich die toekenning waardig heb ben gemaakt’. Elke toeken ning wordt aangetekend in het ’ereboek der gemeente Waddinx- veenL Bij de toekenning van het predi kaat ’ereburger der gemeente Waddinx veen’ wordt een oorkonde en een zilve ren erepenning uitgereikt. Tot 1981 werd volstaan met de toeken ning van ’erepenningen der gemeente Waddinxveen’. Naast deze onderschei ding kent de gemeente Waddinxveen ook nog de legpenning, de oorkonde vrij willigers en de milieu-estafettestok. De legpenning wordt toegekend als blijk van waardering van de Waddinxveense gemeenschap voor iets wat men, veelal langdurig of met grote inzet, voor deze gemeenschap heeft gedaan. De oorkonde vrijwilligers wordt uicge- reikt aan burgers of groepen burgers die zich op het terrein van vrijwilligerswerk bijzonder hebben onderscheiden. De milieu-estafettestok is er voor dege nen die opmerkelijke prestaties op mi lieugebied leveren. Deze prijs is een soort wisselbeker die elk jaar kan wor den uitgereikt. door BERT J. WOUDENBERG het eigen bedrijfspand aan de St. Victorstraat. De Vereniging Dorp, Stad en Land heeft daar over een negatief advies uitge bracht aan het college van B. en W. 10 AFHAALPRIJS over de waterzorg vrijwel ge heel overnam. Dit amendement houdt in dat de provincie voor 2001 een raamwerk ontwikkelt hoe de WADDINXVEEN - ‘Een goed milieubeleid mag niet ten koste gaan van woningbouw. De ge meenten moeten kunnen bou wen voor de groei van de eigen bevolking. De bouwcontouren mogen daarom niet al te strak en knellend om de gemeenten worden getrokken. De bouw- Contingenten mogen best ter discussie worden gesteld en eventueel worden losgelaten. Een integrale benadering van tebestuur heeft daarnaast altijd een beroep kunnen doen op de gastvrijheid van de Baas Bedrij ven bij werkbezoeken en ont vangsten van bestuurders en volksvertegenwoordigers. Ver enigingen en scholen weten bij jubilea en festiviteiten trou wens ook heel goed de weg naar ’Baas’ te vinden. Joop Baas werd op 6 november 1990 in Gouda geboren. Hij was nog geen 17 jaar toen hij van de ambachtsschool afkwam en in september 1957 in dienst trad van het grondbedrijf van zijn vader H. Baas. Wegens het overlijden van zijn vader moest Joop Baas in 1959 het bedrijf met 6 medewerkers overnemen. Hij was toen 19 jaar. Inmiddels is het onder zijn bezielende leiding enorm ge groeide bedrijf in handen van de derde generatie - Joop en Niek Baas - van deze familie. Sinds hij zijn functie als presi- Een succes voor de SGP was volgens hem dat Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland het na gaat voorzien in woningbouw achter de Dorpstraat, zal in de gemeenteraadsvergadering van woensdagavond 31 maart offi cieel worden vastgesteld. den gebracht en een verklaring Tegen het door de gemeente in van geen bezwaar van de buren samenwerking met is overlegd zal de gevraagde bouwvergunning worden ver leend. Een formele bouwaanvraag kan ook worden ingediend door R.J. van Wijk voor het geheel vernieuwen van een Vrijdag avond 5 maart om acht uur is er weer bingo in buurtcentrum ’De Boog’ (C. Huygenslaan). Er zijn weer mooie prijzen te win nen. Iedereen is van harte wel kom. wordt dat de provincie raamwerk ontwikkelt hoe zij in de toekomst met het water denkt om te gaan. Waterkering dent-directeur van Baas Bedrijven en president-commissaris van het concern aan de Wilhelmi- nakade, bij verrassing te benoemen tot ereburger van de gemeente Waddinxveen. mening geen herindelingen meer opleggen. Wanneer een herindeling en moet volgens Onderwerpen als de verhou- mogelijk verder uitge- ding provincie-gemeente, de toekomst van de (glastuin bouw, de wateroverlast en fun- deringsgebreken kwamen uit gebreid aan de orde. Voor (glas)tuinbouw moet vol- Dorpstraat ’98. De heren Voskuilen en Vink aan de Mauritslaan 27 en 29 mogen van het college van Bur gemeester en Wethouders hun bergingen gedeeltelijk vergro ten en veranderen. Deze verbouwingen zijn echter in strijd zijn met het geldende bestemmingsplan ’Oranjewijk ’75’. Dat verbiedt namelijk het bouwen op de bestemming ’tuin’. Het bestemmingsplan is echter sterk verouderd in die zin, dat het beleid ten aanzien van aan- en bijgebouwen niet meer zo strikt is voor wat betreft de si tuering. In recente en geactuali seerde bestemmingsplannen wordt aan bewoners een vrij ere keuze gelaten ten aanzien van de plaats van bergingen in de achtertuin. Tegen deze ach tergrond ligt medewerking aan de verbouwplannen volgens B. en W. in de rede. dent-directeur heeft neerge legd is Joop Baas nog als presi dent-commissaris nauw be trokken bij de onderneming. Met zijn eigen bedrijf Baas In- terHolding BV houdt hij zich voorts bezig met activiteiten in de onroerend goed-wereld. Burgemeester Fedde Jonkman zei voor de maatschappelijke en zakelijke verdiensten van Joop Baas zijn ’pet’ te willen af nemen en het woord ’U’ met een hoofdletter te willen uit spreken. Hij prees in een vriendelijke toespraak, waaruit de bewon dering voor de man met alleen ambachtsschool ten volle bleek, het zakelijk inzicht, het WADDINXVEEN - Het college vraagd een voorbereidingsbe- van Burgemeester en Wethou- sluit voor dit bouwplan te ne- ders van Waddinxveen heeft zich gebogen over een aantal particuliere plannen voor ver bouwingen van woningen en kantoren. Het bestemmings plan Veenkade-Dorpstraat ’98 staat op het punt te worden vastgesteld. Een boederij aan de Piasweg mag niet worden gesplitst in vier wooneenhe den. J.C. Both kan bij de gemeente een formele bouwaanvraag in dienen voor het gedeeltelijk Veenkade-Dorpstraat ’98, dat veranderen en vergroten van na jarenlange voorbereiding zijn woning aan de Gerstakker 84. Als er tijdens de termijn van tervisielegging geen schriftelijke bedenkingen naar voren wor- omwonen- den opgestelde bestemmings plan is één bezwaarschrift inge diend. Op een dinsdagavond 16 maart in het gemeentehuis te houden hoorzitting van de be treffende raadscommissie zal berging hij worden gevraagd zijn schrif- achter zijn huis aan de Jan Wil- telijke zienswijze mondeling te lem Frisoweg 52. Komen er geen schriftelijke be denkingen hiertegen dan zal de gevraagde bouwvergunning zonder meer worden verleend. Dezelfde handelwijze zal door de gemeente ook worden ge hanteerd bij soortgelijke aan- woningbouwproject Veenkade- vragen voor de woningen Jan Willem Frisoweg 44 tot en met 61 (doorlopend) en Naus- saulaan I tot en met 19 (one ven). De plannen voor het gedeelte lijk veranderen en vergroten van de woning annex kantoor met een berging van H.P.J.Wes- seling aan de Rijnlandstraat 3 zullen door de gemeente ter vi sie worden gelegd. De gevraagde bouwvergunning hiervoor zal door Burgemees ter en Wethouders worden verleend als niet van enige schriftelijke bedenking is geble ken. Om W. Groeneveld van het Koningin Wilhelminaplein 50 toe te staan zijn balkon te ver groten, zal de gemeenteraad in zijn vergadering van woensdag avond 31 maart worden ge- don. koopavon£ tact Waddinxveen’ (ICW), hij was voorzitterr van de biljart- ’Sportvrienden’ teresseerd toe, evenals burgemeester Fedde Jonkman en Waddinxveens bestuursvoor- - lichtster Dinette Wijnen. t (Foto: Sjaok Noteboom). De boerderij Piasweg 36 mag van het college niet door D.R.I. BV worden gesplitst in vier wooneenheden. In het pand Zuidkade 206 mag A. de Bruin van B. en W. geen horecagele genheid onderbrengen. L. Slingerland mag van het col lege geen agrarisch bouwblok neerzetten achter het perceel Zwarteweg 4. De Agrarische Beoordelingscommissie had hierover ook al een nagatief ad vies uitgebracht. Dezelfde commissie moet zich nog uitspreken over het wijzi gen van een verleende bouw vergunning voor het oprichten van een kweekkas door G.A. Oudijk aan het Noordeinde 97. Op het bedrijvenpark Coene- coop zullen zich gaan vestigen Icamat BV en papierwarenfa- briek Dorgelo BV. De be treffende percelen grond voor deze bedrijfsvestigingen zijn in middels door de gemeente aan beide bedrijven verkocht. Autoverhuurbedrijf 2B Rent mag geen reclame ZEVENHUIZEN - Zondag avond 7 maart om zeven uur wordt er in de Hervormde Kerk van Zevenhuizen weer Autoverhuurbedrijf 2B Car een jeugddienst gehouden. Rent mag geen reclame aan- Het thema van de jeugddienst brengen tegen de gevels van luidt ’In blind vertrouwen’. Voorganger is F. Kwint uit Bles- kensgraaf. Muzikale medewer king wordt verleend door gos pelkoor ’Celebrate’ uit Scheve- ningen en organist Ike Zintel. lid van de ’Oranjevereniging Waddinxveen’ (1985-1990) en hij was lid van de gemeentelijke commissie zwembad 'de Sniep’ (1989-1995). de Zuidelijke Joop Baas zette zich voorts als mede-sponsor ook verdienste lijk in voor het realiseren van een mooi onderkomen voor ouderen aan de Nesse en voor allerlei zaken met betrekking tot de bewoners van het Anne Frank-centrum aan het Jan van 25 werkmaatschappijen, Bijnenpad. Het Waddinxveense gemeen- U vindt ons achter het BP station Kerk en Zanen. getreden. Vroeger zei de provincie ‘dit is ons plan, en gemeenten, voer het maar uit’. De laatste jaren treedt de provincie veel meer in overleg met gemeenten en andere betrokkenen. De provincie probeert nu vooraf duidelijkheid te krijgen over de wensen van gemeen ten, betrokken organisaties en burgers voordat zij op een be paald gebied beleid vast stelt. Deze verandering juicht drs. Stoop toe en moet volgens Onderwerpen als de verhou- hem zo r werkt worden. Na de laatste gemeentelijke herindelingen ziet hij geen re den meer tot het samenvoegen van meerdere gemeenten. De provincie mag dan ook naar zijn gens kandidaat-statenlid J. Slin- gemeentelijke gerland voldoende uitbrei- dings- en vervangingsmogelijk- vereniging heden zijn.- (I975-I985), hij was hestuurs- Als het aan de SGP ligt dan wordt er meer geld uitgegeven aan onderhoud en restauratie van monumenten. Het budget voor restauraties van monu menten als kerkgebouwen, boerderijen en molens moet fors verruimd worden. ‘De monumentenzorg moet het al jaren met een te krap budget rond zien te komen. Er wordt nu te weinig geld be schikbaar gesteld om op een verantwoorde manier met on ze monumenten om te gaan’, aldus de heer Freeke die vindt dat daar snel verandering in moet komen. Hij gaf aan de liberalisering van de energiemarkt een goede den zolang de burgers nog niet uit meerdere aanbieders kun nen kiezen. de gemeentelijke Zolang deze zogenaamde ’kleingebruikers’ nog geen vrije keuze hebben mag de provincie zich niet terugtrekken uit de energiemarkt. Het kandidaat-statenlid J. Slin gerland van de SGP ging in op de rol van de waterschappen. De provincie heeft een grote invloed op het beleid van de waterschappen. Zo moet de provincie de peilbesluiten die een waterschap neemt toetsen en goedkeuren. dige beperking op de vastge stelde bouwcontouren. De SGP’er ziet niet veel in be stuurlijke vernieuwing in de provincie. ‘Staatkundige- en be stuurlijke vernieuwing is meer een onderwerp voor de lande lijke politiek. De provincie heeft daar zelfs niets over te zeggen’, stelt hij vast. Hij gaf aan dat de SGP er is voor een evenwicht in verant- o r woordelijkheden en politieke Waterschappen moeten in sa- invloed. Op bestuurlijk gebied menspraak met provincie en zijn er namelijk in de afgelopen gemeente er op letten dat bo jaren grote veranderingen op- demdaling en peilbeheer niet nog meer palen van huizen aan tasten. samenvoeging toch noodzake lijk blijkt te zijn dan mag dit vol gens de SGP pas na een ge meenschappelijk verzoek van de betrokken gemeenten. Zij moeten daarvoor zelf én vrij willig een besluit nemen. Na drs. Stoop ging SGP-staten- lid C.L. Freeke in op de onder werpen financiën, kunst, cul tuur en onderwijs. Hij prees het beleid van de provincie om de lasten van de burger te be wonen en werken heeft duide-perken, lijk meerwaarde’. Dat betoog hield het Zuid-Hol- landse SGP-statenlid drs. S. Stoop (SGP) vorige week dins dagavond in het Anne Frank- centrum (Jan van Bijnenpad) waar een regionale verkiezings bijeenkomst van zijn partij werd gehouden. ‘De provincie Zuid-Holland mag gemeenten géén herinde lingen opleggen’, waarschuwde hij de aanwezige leden van acht kiesverenigingen van de SGP in een helder betoog over de ruimtelijke ontwikkelingen in de eigen provincie en het Groene Hart. Drs. Stoop vindt dat van het Groene Hart géén reservaat de energiemarkt een mag worden gemaakt waar- ontwikkeling te vinden. Maar door gemeenten (vrijwel) geen de provincie moet volgens hem woningen meer mogen bou- wel een vinger aan de pols hou wen. Hij wil een woningbouw beleid waarbij rekening wordt gehouden met de natuurlijke aanwas van bevolking. Dit hoeft naar de mening van de SGP’er niet op gespannen voet te staan met een goed en gedegen beleid voor de natuur lijke omgeving. ‘Mensen die in deze omgeving werken en op groeien moeten ook hier kun nen wonen’, aldus drs. Stoop. Het SGP-statenlid vindt dat het streekplan de gemeente meer vrijheid moet geven om binnen bepaalde contouren te kunnen bouwen. Een streekplan mag Hij vindt dat het hoog tijd een gemeente niet frustreren wordt dat de provincie een en te knellend zijn. Binnen deze contouren moet een gemeente een zekere vrij heid krijgen om te bouwen. Deze vrijheid moet dan niet graal benaderd worden, nog eens extra beperkt wor den door het stellen van be perkte woningcontingenten. De bouwcontingenten (de hoe- amendement van deze partij veelheid te bouwen woningen) mogen wat betreft drs. Stoop best wel wat ruimer of zelfs losgelaten worden. Bouwcon tingenten zijn immers een extra en volgens hem tevens overbo- waterzorg zich in de komende decennia moet gaan ontwikke len. Voor 2003 moet er dan Jonkman, heeft zijn bedrijf een compleet plan liggen over een andere structuur en beleid van de provincie inzake het be leid rondom waterschappen en hun taken. Bij een herstructurering van waterschappen moet de struc tuur helder en efficiënt zijn. De waterketen is daarbij het uit gangspunt. Links op de foto Waddinxveens burgemeester F. Jonkman met naast hem van links naar rechts de ereburgers oud- notaris J. in ’t Hol, zakenman J. Baas, oud-WD-wethouder L.M. Oosterbroek-Waagmeester en oud-burgemeester C.M. van der Linden. Ereburger en oud-burgemeester mr. A.G. Smallenbroek was verhinderd hierbij aanwezig te zijn. (Foto: Sjaak Noteboom). Noordkade-bewoner Joop Baas, die de bij het ereburger- schap behorende oorkonde en zilveren erepenning met in scriptie vrijdagmiddag in zijn kantoor aan Rondweg temidden van vrien den en bekenden kreeg uitge reikt van burgemeester Fedde van uit het hoofdkantoor in Wad- dinxveen-Zuid weten uit te bouwen tot een onderneming met diverse vestigingen door heel Nederland en 1.200 werkne mers. Met zijn ’fantastisch mooi en hypermodern bedrijf, zoals Fedde Jonkman het concern kernachtig omschreef, heeft Joop Baas volgens het college van Burgemeester en Wethou ders en de gemeenteraad een grote bijdrage geleverd aan de werkgelegenheid binnen en buiten Waddinxveen en aan de goede naamsbekendheid van het Gouwedorp in heel het land. Veel Waddinxveners zijn bo vendien direct of indirect werkzaam voor de onderne ming met activiteiten op het ge bied van infrastructuur, installa- WADDINXVEEN - Vandaag - woensdag 3 maart - zijn er ver kiezingen voor de provinciale staten van Zuid-Holland. Aan deze vierjaarlijkse verkiezingen is een rustige ’stembusstrijd’ met een aantal politièke bijeenkomsten in Waddinxveen voor af gegaan. Op de kandidatenlijsten van de verschillende deelnemende partijen en partijcombinaties staan de namen van twee Wad dinxveners: A. van Geerenstein op de 5e plaats van Ouderen- Unie 55+ (nu één zetel) en S. Langerveld op de 6e plaats van RPF-GPV (nu 3 zetels). In de provinciale staten van Zuid-Holland heeft nu nog voor het CDA zitting de Waddinxvener W. Waterreus, uitvoerend secretaris van de ondernemerskring ’Industrieel Contact Waddinxveen’ (ICW). Freeke: ‘De afgelopen jaren hebben wij daar in Waddinx veen het nodige mee te maken gehad. Om problemen te voor komen moet het waterpeil in de bebouwde kom constant blijven’. Na de pauze gingen de aanwe zigen uitgebreid in discussie tiertechniek, milieutechnologie, met de SGP-statenleden en de glasvezeltechnieken en data- en andere regionale bestuurders, telecommunicatie. Buiten de werkzaamheden voor zijn bedrijf heeft Joop Baas ook op maatschappelijk terrein van zich doen spreken. Hij is sinds I966 lid van de bal lotagecommissie van de onder nemerskring Industrieel Con- Waddinxveens nieuwste ereburger Joop Baas sr. zet zijn handtekening in het ’ereboek der gemeente Waddinxveen’, waarin alle tot nu toe veertien ereburgers van het Gou wedorp vermeld staan. Zijn echtgenote Ger Baas-van Gulik kijkt rechts op de foto geïn-

Weekblad voor Waddinxveen | 1999 | | pagina 17