4?8 Jongeren vinden politie- optreden overdreven 4.50 CASBA wonen VFEBOCM makelaardij b.v. Julianastraat 6 Waddinxveen tel. (0182) 61 23 09 Verwarring over Passage na hoorzitting ongekend ISeÖ^g^ÜnS/iëii&ïi ■■HN ^pl^elèr O?9 Joop Baas sr. ereburger van Waddinxveen I Gewapende overval op restaurant Chinese House afhaalcentrum ''ALLESVOOir UW OPEL... ‘Bfoemen Bij Van Elswijk b.v. officieel Opel service-dealer Mark Collecte van jantje Beton Boekenmarkt in Moerkapelle Astmapatiënte vanwege lawines niet naar Davos Geldkistje gestolen en terug gevonden DE GROOTSTE KEUS IN 20 kl. ROOSJES 00 °uf' Aanhouding na poging mishandeling Topform o CARWASH Boete Geen kilo Maandmenu: kilo 100 gram KOPEN/VERKOPEN? Plusmarkt. Opgeteld de beste! E-mail: info@onderlinge.nl Internet: www.onderlinge.nl Mijn Merk Patates Frites WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN _VAuto\_ snelservice Babi Pangang, Saté, Foe Yong Hai en kip in pikante saus. Met nasi, bami of witte rijst Onderlinge Zwammerdam Verzekeringen Telefoon: (0172) 47 71 77 ZELFSERVICE AUTOWASMACHINE STOFZUIGEN 10 WASPROGRAMMA’S geopend van maandag 8.00 uur t/m zaterdag 17.00 uur 24 uur per dag (automaten werken op guldens en vijfgulden-munten) Zaterdag 6 maart Vrijdag 5 maart ontvangen? Bel 0182 - 63 03 32 Donderdag 4 maart Voor woonhuizen in Boskoop en Waddinxveen de makelaar. ^29 VAM EEN MASSIEF GRENEN VLOER TOT EEN SCHÜIF- uw hout- decirkast 2 iu^Wf E.JKASTEN& BADKAMERS ---- Mager rundergehakt meubelen fldtijd veidingvers Rosbief ekblad Weekblad voor Waddinxveen. Zevenhuizen en Moerkapeffe Noordeinde 76a Waddinxveen Tel. 0182-612596 WADDINXVEEN - Ondernemer Joop Baas sr. is sinds vorige week vrijdagmid dag ereburger van de gemeente Wad dinxveen. Een unanieme gemeenteraad heeft deze onderscheiding voor de I4e keer sinds I960 toegekend voor zijn ja renlange. grote verdiensten voor de Waddinxveense samenleving De bij dit predikaat behorende oorkonde en zilveren erepenning kreeg de volko men verraste oud-president-directeur CDA-wethouder Jan Hielema in april I998 en de komst van WD-wethouder Maria Wien- tjens-van der Velden in dezelf de maand geen enkele zichtba- Elders in dit Weekblad voor Waddinx veen meer nieuws over de toekenning van het ereburgerschap aan Joop Baas sr. De 58-jarige Noordkade-bewoner Joop Baas, die dit jaar 40 jaar is getrouwd met Ger Baas-van Gulik en wiens door hun zoons Joop en Niek voortgezet bedrijf dit jaar 100 jaar bestaat, zette daar zijn handtekening in het ’ereboek der ge meente Waddinxveen’. Door de het nog van Baas Bedrijven (Wilhelminakade) en huidig president-commissaris van deze 25 werkmaatschappijen en 1.200 werkne mers omvattende onderneming uitge reikt door Waddinxveens burgemeester Fedde Jonkman. Dat gebeurde in het kantoor van de nieu we ereburger aan de Zuidelijke Rondweg in Waddinxveen. Boven de Nissan-garage is daar het luxueuze onderkomen van Baas InterHolding BV gevestigd. Dorpsstraat 26 2751 BA Moerkapelle Tel. (079)593 13 89 ma. dl.16.00-20.30 wo. t/mza. 12.00-21.00 feestdagen 12.00 - 21.00 Coenecoop 397, Waddinxveen, Tel. (0182) 61 47 14 (nieuw!) J Hoge Rijndijk 315 Zoeterwoude tel. 071 - 589.93.46 Woensdag 3 maart 1999 MOERKAPELLE - Op zaterdag 6 maart wordt door Woord en Daad een boekenmarkt gehou den in een zaal van de Gerefor meerde Gemeente te Moerka pelle. De markt begint om 10.00 uur en eindigt omstreeks 15.30 uur. Het gevarieerde aanbod be staat uit nieuwe boeken, af komstig van restanten van di verse uitgevers, tweedehands boeken en grammofoonplaten. Er zijn veel theologische boe ken en enige oude prentenbij- bels. De opbrengst is bestemd voor het werkgelegenheidspro ject van Woord en Daad voor de vissers in Vadarevu, India. Reeds vele jongeren kregen een boete voor het in een groep staan op straat. Het gaat met name om jongeren die zich ophouden in portieken en en trees in flats aan de Havikhoek, de Büizerdhoek en het winkel centrum aan de Zuidplaslaan. De jeugd vindt het ’slecht’ en ’zwak’ van de politie. Ze blijven elkaar gewoon op straat ont moeten en vluchten weg bij het zien van een politiewagen. Mi chel (19) vindt het allemaal maar raar. ‘Het is gewoon ver boden om ergens te staan. Oké, we maken wel herrie, maar het slaat nergens op‘. Ge luidsoverlast is één van de klachten die vaak bij de politie is binnengekomen. Michel kan opzich wel begrip opbrengen voor de reacties van omwo nenden. ‘We staan in de flat te roken, want buiten is het nu zo koud. We maken misschien ook wel teveel herrie. Ik kan dan best begrijpen dat mensen daar boos om worden'. De hoorzitting gaf ook een hel der beeld van de ontstane ver warring rond 'de Passage’, het voortdurend langs elkaar heen- werken, de te wensen overla tende onderlinge communica tie en de soms onverkwikkelij ke briefwisselingen over en weer. WD-wethouder Maria Wientjens-van der Velden, die soms op pijnlijke wijze de be antwoording van haar ambte naar overnam, reageerde furi eus op de hele gang van zaken tijdens de hoorzitting. Ook hierover is dus nog lang niet het laatste woord gezegd. Op grond van de Algemeen Plaatselijke Verordening (APV) bedraagt de sanctie op dit soort overtredingen 85 gulden. De boetes die reeds zijn uitge deeld bedroegen echter 60 of 80 gulden. Daniël (14): ‘Ik heb een boete gehad van 60 gulden, omdat ik met een groepje vrienden op het schoolplein van de Dick Brunaschool stond. Ik werd zelfs meegeno men door de politie, omdat ik mijn naam niet wilde zeggen!* Kelly (14) is ook een van de slachtoffers. ‘Ik heb een boete van tachtig gulden gehad, om dat ik bij de flat aan de Havik hoek stond. Mijn ouders beta len gelukkig de boete. Eigenlijk mag ik hier nu niet meer staan van ze’. Richard (17): ‘Wij wonen hier reerd op het stellen van goed gerichte vragen, zonder dat de leden het achterste van hun tong lieten zien. in de buurt. We spreken hier af. Daarna gaan we meestal weg om ergens anders rond te han gen1. De gemeente doet te weinig voor de jeugd vindt de gehele groep. Toch heeft de gemeente in het verleden pogingen on dernomen om de jeugd een ei gen ’thuis’ te geven. Een jongen die liever anoniem blijft weet meer achtergrondinformatie. ‘Bij het zwembad heeft de ge meente een zeecontainer van 30.000 gulden voor de jeugd neergezet. Het pleintje ervoor kostte 20.000 gulden. Het is weggegooid geld, want wij heb ben er eigenlijk niets aan*. ‘We moeten hiermee eigenlijk naar het programma ’Over de balk’ gaan', vindt een van de an dere jongens. ‘Bij de benzine pomp staat een piramide ge bouwtje. Hier kun je maar met drie mensen binnen zitten. Ook loopt het water gewoon langs de muren naar beneden als het regent*. Een jeughonk in Waddinxveen is noodzaak vinden de jonge ren. Bovendien is één plek in Waddinxveen makkelijker te controleren voor de politie. Op de vraag wat Richard zou doen als hij in de schoenen van de politie stond, antwoord hij: ‘Ik zou naar de gemeente gaan. Er moet gewoon iets van een jeugdhonk komen. Als het er warm en droog is, gaan we er wel heen en is de overlast voorbij*. voor al uv. en plaat materiaal 21.45 uur. Op dat moment wa ren er vijf mensen van het res taurant in de zaak en een gast. De twee mannen kwamen de zaak binnen en vroegen in cor rect Nederlands om geld uit de kassa. De mannen hebben vervolgens het geld uit de kassa gehaald en zijn er na enkele minuten van door gegaan. Medewerkers van de zaak hebben direct de poli tie gebeld. De politie is een on derzoek gestart. Er zijn geen gewonden gevallen. addmxveen ZoHwwoude Door Raffi Trapman WADDINXVEEN - Waddinxveense jongeren vinden het optreden van de politie tegen hen overdreven. Toch snappen ze wel dat Waddinxveners last hebben van hun lawaai. De politie is begonnen met een harder optreden tegen de overlast die jongeren veroorzaken in de Zuidplas. WADDINXVEEN - De grote onduidelijkheid rond de precieze omvang van het nieuw te bouwen winkelcen trum ’de Passage’ in Waddinxveen heeft vorige week donderdagavond 25 februari na de hoorzitting van de raadscommissie voor de bezwaar- en beroepschriften in de raadzaal van het gemeentehuis ongekende vormen aangenomen. Alle partijen lijken inmiddels het spoor bij ster en zijn de gemoederen hoog opgelopen. Plusmarkt Diwa, Winkelcentrum Zuidplas WADDINXVEEN - De week van 8 tot en met 13 maart is de week van de Jan tje Beton Collecte, de col lecte voor en door de jeugd in Nederland. Het motto voor 1999 is: ‘Kinderen ruim baan, de collecte komt eraan*. Ruimte voor kinde ren staat centraal bij Jantje Beton. De Jantje Beton Collecte heeft een unieke formule: 50 procent van de opbrengst is bestemd voor de collecte rende clubs en 50 procent voor de jeugdprojecten van Jantje Beton. Zo snijdt het mes aan twee kanten en on dersteunt Jantje Beton zo wel het plaatselijke als het landelijke jeugdwerk. Jantje Beton streeft naar een eigen plek voor alle kinde ren in de Nederlandse sa menleving. Het Fonds on dersteunt en stimuleert pro jecten waarbij de bevolking en de overheid intensief met elkaar samenwerken. De Jantje Beton Collecte staat open voor alle organi saties uit het vrijwilligers- jeugdwerk, die zich inzetten voor een goede opvang en vrijetijdsbesteding van kin deren en jongeren tot 18 jaar. Voor meer informatie: Nationaal Jeugd Fonds Jantje Beton in Utrecht, 030 - 2427265. Waddinxveens burgemeester F. Jonkman feliciteert J. Baas sr. met zijn benoeming tot ereburger van de gemeen te Waddinxveen en overhandigt hem de daarbij behorende zilveren erepenning. Mevrouw G. Baas-van Gulik kijkt tevreden toe. Voor haar was er bloemen. (Foto: Sjook Noteboom). Kantoor kanaalstraat 10, 2741 HH Waddinxveen, Postbus 372,2740 AJ, Telefoon 0182-63 03 32. Telefax 0182- 63 26 33 MOERKAPELLE - In de nacht van 24 op 25 februari is twee keer ingebroken in een woning in Moerkapelle. Beide wonin gen liggen aan het Oogstpad. Bij de ene woning is een raam ge forceerd en worden een tele foon en een geldbedrag ver mist. Bij de andere woning is men vermoedelijk door een slecht afgesloten deur naar bin nen gekomen. Uit die woning zijn een geldkistje en een lade gestolen, die later in de omge ving zijn teruggevonden. re verandering kunnen brengen voor de bevolking en de be trokken winkeliers. Na een paar uur saai vergade ren en een schorsing van de raadscommissie kwam een strategische opererende com missievoorzitter en oud-D66- fractievoorzitter ing. Hans Barth bij het scheiden van de markt omstreeks half elf met het zeer verrassende meetre sultaat van de ingeschakelde Haagse Rijksgebouwendienst: 17.353 vierkante meter bruto- vloeroppervlakte en 875 par keerplaatsen. Tijdens de zeer druk bezochte hoorzitting werden eerst uitge breid alle standpunten nog eens spijkervast herhaald namens de bewoners van de door de Haagse rechtbank vorig jaar in het gelijk gestelde de werk groep Passage Rondom, na mens de beide projectontwik kelaars en de belegger in de ‘Passage Combinatie Waddinx veen’ (PCW) en namens het gemeentebestuur van Wad dinxveen. De een gebruikte daarvoor een indrukwekkende stapel papier, de ander gebruikte lichtbeel den. Het waren soms knap in gewikkelde verhalen met veel vaktermen. De raadscommissie voor de bezwaar- en be roepschriften had zich geprepa- Na een moeilijk te volgen ’kruisverhoor’ bleek uit de vrij wel koffieloze hoorzitting dat er nu zelfs sprake is van een Passage-omvang van maar liefst in totaal 18.040 vierkante me ter brutovloeroppervlakte (bvo) in plaats van de oor spronkelijke 14.045 vierkante meter en de in 1994 beoogde I 1.000 vierkante meter. Omwonenden wisten niet wat zij hoorden toen bleek wat de derde meting voor resultaat had opgeleverd. De maatschap pelijke en politieke verwarring is door de nieuwe spectaculaire meting van de Rijksgebouwen dienst, die op de dag van de hoorzitting nog geen halve dag oud was, uiteraard eerder toe genomen dan afgenomen. Binnenkort zullen echter alle raadsfracties in de gemeente raad nieuwe knopen moeten gaan doorhakken, waarbij doorslaggevend zal zijn met welk advies aan B. en W. de raadscommissie voor de be zwaar- en beroepschriften zal komen. De commissieleden maken im mers ook deel uit van hun be slissende raadsfracties. Intussen ziet het college zich genoodzaakt de gemeenteraad in zijn vergadering van woens dagavond 31 maart opnieuw een voorbereidingsbesluit voor te leggen voor de locatie van het concept-bestemmingsplan ’Centrum ’97’. Anders vallen de ontwikkelingen helemaal niet in de hand te houden. Dit alles betekent dat er nog geen zicht is op de komst van ’de Passage'. In deze situatie hebben de komst van burgemeester Fedde Jonkman in januari 1997, het (gedwongen) vertrek van BOSKOOP - Op zondag 28 fe bruari heeft een gewapende overval plaatsgevonden op een restaurant aan de Kerkstraat in Boskoop. Twee mannen met bivakmutsen en bomberjacks kwamen het restaurant binnen en vroegen om geld. Hierbij dreigden ze met een vuurwa pen, of een op een vuurwapen gelijkend voorwerp. Na een paar minuten verlieten de man nen, met geld uit de kassa, de zaak. De overval vond plaats rond Tel. (0172) 58 96 97 Dorpsstraat 257 Hazerswoude-Dorp 53e jaargang nr. 2635 WADDINXVEEN - Rond 23.00 uur op woensdag 24 februari werd de politie ge vraagd te gaan naar de Zuidkade. Een 21-jarige man uit Waddinxveen vertelde I klem te zijn gereden door een auto met daarin drie in zittenden. Eén van de inzittenden, een 21-jarige man uit Gouda uit- te bedreigende taal en pro beerde de man uit Wad dinxveen aan te vallen, wat door omstanders werd voorkomen. Daarna ging de Gouwenaar weg met de twee anderen. Zij werden later in Gouda aangehou den. De 21-jarige Gouwe naar is ingesloten en de an dere twee zijn in vrijheid gesteld. De onenigheid ont stond naar aanleiding van problemen in de relationele sfeer. WADDINXVEEN - recente lawines en steeds dreigende lawinegevaar in Oostenrijk en Zwitserland besluiten veel Nederlanders de wintersportvakantie maar even uit te stellen. En niet ten onrechte; tot dus ver zijn tientallen vakantiegan gers en inwoners door de lawi nes bedolven. Niet alleen wintersporters be sluiten thuis te blijven. Ook de Waddinxveense Sandra Spee, die vanwege haar zware astma afgelopen dinsdag naar Davos in Zwisterland had moeten af reizen vanwege haar gezond heid, is nog thuis. (Haar verhaal was onlangs in het Weekblad voor Waddinxveen te lezen). De astmapatiënte heeft haar reis een week moeten uistellen. ‘Vanwege de sneeuw en het la winegevaar hebben we toch maar besloten om de reis uit te stellen*, vertelt ze. ‘Ik had alles al ingepakt en ik stond klaar om te gaan, maar het ging niet door. Waarschijnlijk ga ik nu een week later. Jammer, maar ik wilde het risico liever vermij den*. Iedere zaterdag Standplaats winkelcentrum Groensvoorde (ambachtelijk bereid)

Weekblad voor Waddinxveen | 1999 | | pagina 1