WADDINXVE OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN EN MEDEDELINGEN WEEK N° Bij opening project was letterlijk ’water om ons heen Waddinxvener bokst in de polder ^L* *- Opnieuw cursus Afrikaanse dans in Kreater Inbraak in caravan Inbraak in woningen I ƒ7995,- Inloopmiddag voor borstkanker- patiënten Snelheids- controles eugddienst De Rank ƒ5450,- ƒ22900,- ƒ1450,- Gereedschap gestolen ƒ27500,- Informatie-avond over werken in bedrijfscatering Themamiddag in Speel-o-theek De Speelbieb I N T U G E E E R B R E M E K A Boksschool ƒ5950,- ƒ8500,- ƒ35000,- BECHSTEIN-piano A.FÖRSTER-vleugel ^7500,- PIANO’S/VLEUGELS KEYBOARDS/BLADMUZIEK STEMMEN/REPAREREN BOUWZAKEN HYUNDAI-piano (nieuw) STEINMETZ-piano NIEUWE FOLDERS BROCHURES STEINWEG-vleugel 2.58 m KAWAI (nieuw) anytime piano/125go^ CHEMOKAR JAARWISSELING 1999-2000 BEZWAAR VOORDELIG TARIEF PASPOORTEN MILIEUZAKEN VERGADERINGEN GROEN Sfa-eMw Piano’s St. Victorplein 2 2741 JN Waddinxveen-Zuid RIPPEN-piano ƒ3290,- ƒ2950,- NKP rn WOENSDAG 3 MAART 1999 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 3 kantoorge- WADDINXVEEN/BENTHUI- 624680 Rij- Soort reisdocument Paspoort Paspoort (jeugd <16 jaar) Zakenpaspoort Gemeentehuis postadres telefax en duurt tot 15.00 uur. De toegang is gratis. Ouders met kinderen van vier tot en met zeven jaar worden verzocht hun kind(eren) die middag te begeleiden. 624622 624767 624500 612570 tiëntenservicebureau op de Jo- zeflokatie van het Groene Hart Voor verdere informatie kunt u bellen met Noortje van Wel, 0182 - 617627 of met Coby Schuiling, 0182 - 342660. en stro- - Cultuurlandschappen - Vaarplanner - Schaatsplanner Het verzoek om medewerking te verlenen ligt m.i.v. 4 maart 1999 gedurende twee weken op werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur ter inzage bij dé afdeling VROM. Gedurende deze termijn kunt u schriftelijk voren brengen bij B W. zich zullen bezighouden met het leven ’in het water’. De kleuters gaan onder anderen een keer naar het strand met garnalenvissers. Op I8 maart wordt het project afgesloten met een eindtentoonstelling. Wacht niet tot het laatste moment als u niet van wachten houdt! De ervaring leert dat de wachttijden in de laatste weken van maart behoorlijk op kunnen lopen... OPENINGSTIJDEN GEMEENTEHUIS Alle afdelingen elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur. In de middag kunt u alleen “terecht op afspraak. OPENINGSTIJDEN AFVALSTATION, Zuidelijke Rondweg 250 Voor afgifte (grof)vuil en K.C.A. elke werkdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 09.00 tot 12.00 uur. Zomertarief 140,- ƒ120,- ƒ169,- OPENINGSTIJDEN AFDELING PUBLIEKSZAKEN Balie voor Burgerlijke Stand, Burgerzaken, Reis- en documenten: maandag tot en met donderdag vrijdag dinsdag- en donderdagavond 08.30- 14.00 uur 08.30- 12.30 uur 19.00-20.30 uur SPREEKUREN Burgemeester en wethouders alleen na afspraak via de secretaresses. Sociaal raadsvrouw -uitsluitend op afspraak- maandag tot en met donderdag van 09.00 tot 16.30 uur. Wintertarief 124,- 108,- 152,- BINNENGEKOMEN BOUWAANVRAGEN/MELDINGEN De volgende bouwaanvragen/meldingen zijn ontvangen: - Overtoom 31, het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning - Noordkade 267, het oprichten van drie kantoorruimten - Prinses Beatrixlaan 112, het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning - Gerstakker 84, het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning - Heggewinde 12, het oprichten van een tuinmuur De aanvragen zijn opgenomen in het Openbaar Register, dat op werkdagen tussen 08.30 uur eh 12.30 uur ter inzage ligt bij de afdeling VROM. Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in over de definitieve besluitvorming. In dit sta dium kunt u geen bezwaarschrift indienen tegen een voorgeno men bouwplan. 1.85 m Van de provincie Zuid-Holland zijn de volgende 'Groene Hart'- folders ontvangen: WADDINXVEEN - In de nacht van 24 op 25 februari zijn goe deren gestolen vanaf een be drijfsterrein aan de Bredeweg in Waddinxveen. Van een con tainer zijn sloten geforceerd en uit de container is gereedschap gestolen. Voor ouders met kinderen in de leeftijd van nul tot en met twaalf jaar die nog niet bekend zijn met de speel-o-theek, een mogelijkheid om kennis te ma ken met ’de Speelbieb’. Indien u niet in de gelegenheid bent de ze middag te bezoeken, dan kunt u voor meer informatie ook bellen naar de ’Speelbieb’ op woensdag van 13.30 - 15.00 uur en op zaterdag van 10.00 - I I.30 uur (0182) - 632667 of tijdens kantooruren met de Stichting Waddinxveens Wel zijnswerk, (0182) - 631932. MOERKAPELLE - Tussen 20 en 24 februari is ingebroken in een caravan op de Bredeweg in Moerkapelle. De deur van de caravan werd geforceerd en de caravan werd doorzocht. Er lag niets van waarde in de caravan en er is vermoedelijk dan ook niets meegenomen. muzikale begeleiding van de ei gentijdse liederen. In de orde van dienst die wordt uitge deeld, staan zowel de te zingen liederen als de te lezen Bijbel gedeelten. Na de dienst is er weer gelegenheid om met el kaar iets te drinken. van de zee, zijn intrede deed. In een roeiboot vérscheen hij, voorgetrokken door een dui ker van de plaatselijke brand weer. WADDINXVEEN - Op 24 fe bruari is ingebroken in een wo ning aan de Dotterweide. Een keukenraam is geforceerd en er worden een stereotoren en cd’s vermist. In een woning in de Essengaar- de is ingebroken door een raam op de eerste verdieping te forceren. Het is nog onbe kend wat er is meegenomen. De agendastukken liggen vanaf 2 maart ter inzage in het gemeentehuis van Moordrecht. Voor informatie kunt u terecht bij de secretaris, de heer J. Bleijenberg, telefoon (0182) 37 28 44. uw bedenkingen naar De vergadering gaat met name over het te ontwikkelen bedrij venterrein Gouwe Park. In 1993 is door Gouda, Moordrecht en Waddinxveen in een convenant afgesproken samen een bedrij venterrein te gaan ontwikkelen op Moordrechts grondgebied, ten westen van 't Weegje. Voor dat bedrijventerrein is inmiddels een haalbaarheidsonderzoek gedaan en een ontwerp-bestem- mingsplan opgesteld. Dit ontwerp vormt het belangrijkste agen dapunt. WADDINXVEEN - In de stro mende regen stonden leerlin gen van basisschool Kardinaal Alfrink verkleumd op veilige af stand achter de dranghekken. Ongeacht of het wel of niet verstaanbaar was, ontging het de scholieren totaal wat burge meester Jonkman vertelde ter introduktie van het project ’water om ons heen’. Alle ogen waren gericht op de brand weer, die in een grote bak op het water een berg houtafval trachtte in de brand te steken, waarbij een paar jerrycans ben zine en ander brandbaar goedje voor nodig waren. Eenmaal fel brandend mochten leerlingen van groep 8 het buitenbrandje met behulp van de brandweer blussen, iets waarnaar zij al we ken hadden uitgekeken. Dit terwijl Neptunus, de koning WADDINXVEEN kende danseres Atanga geeft opnieuw een cur sus Afrikaanse dans bij ckv Kreater in de Kerkstraat in Waddinxveen. Deze nieuwe cursus beslaat De Hil in Benthuizen. Hier zal ook Waddinxvener Semmy Pattiwael deelnemen. Het begon allemaal in Boskoop, waar de eerste trainingen wer den gehouden. Al snel werd daarna een eigen sportzaal ge huurd in Waddinxveen, hier werd getraind onder leiding van Dirk Speksnijder. Later kwam John Vergouwen daarbij toen hij zijn trainer/coach licen tie bij de boksbond had be haald. Rebecca Atanga geeft vanaf woensdagavond 10 maart opnieuw een cursus Afrikaanse dans voor ckv Kreater in de Kerkstraat in Waddinxveen. (foto Kobie Koorengevei) Vergouwen wilde trainen. Zij Vermeulen zijn allemaal hij hem nog één of meerdere keren kampioen van Nederland geworden en maak ten deel uit van de Nationale selectie. bekend gemaakt. U moet een verzoek daartoe schriftelijk indie nen, tegelijk met uw bedenkingen. Alleen als u tijdig bedenkin gen uit tegen een ontwerpbesluit kunt u later beroep instellen tegen het definitieve besluit. De stukken liggen vanaf 4 maart tot 1 april 1999 ter inzage bij de afdeling VROM, op werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur en op verzoek op de maandagavonden gedurende drie aaneengeslo ten uren (tel. 62 48 38). Eenmaal op het ’droge’ schud de hij de uitgestoken handjes van de leerlingen, waarna hij het project, dat gedurende twee weken aan de Waddinx- veense basisschool centraal staat, opende. Alle groepen van de school doen aan het project mee. De bovenbouw zullen in- troduktielessen krijgen van me dewerkers van Greenpeace, terwijl de jongere leerlingen WADDINXVEEN -De term ’catering’ is afkomstig van het Engelse woord ’to cater’. Dit is te vertalen als ’het voorzien en/of verstrekken van voedsel en dranken aan grote groepen mensen’. In de bedrijfscatering wordt de lunch verzorgd voor de personen, die bij het bedrijf werkzaam zijn. In de bedrijfs restaurants is volop werk en Tempo-Team Uitzendbureau zoekt contiu naar mensen die in de catering-branche willen werken. Daarom organiseert Tempo-Team op 9 maart een informatie-avond. Op deze avond vertelt een manager van een grote landelijke cateraar over de ontwikkelingen in de WADDINXVEEN - Op 23 fe bruari hebben op verschillende plaatsen in district IJssel en Gouwe snelheidscontroles plaatsgevonden. Op de Noordkade in Waddinx veen zijn 15 bekeuringen uitge schreven en later op de Burge meester Klinkhamerweg in Ze venhuizen zijn 23 bekeuringen uitgeschreven voor te hard rij den. Een passant reed zelfs 97 km per uur op de Burgermees ter Klinkhamerweg, terwijl 50 km per uur de maximum snel heid is. Op de Zuidelijke Rondweg in Waddinxveen, tussen de spoorlijn en de Beijerincklaan, is ook gecontroleerd. Van de 340 passerende voer tuigen hadden 55 een te hoge snelheid. De hoogst gemeten snelheid is II9 km per uur, terwijl de maximum snelheid 80 km per uur is. en Franklin Lopes. Boksers die ZEN - Het Aannemingsbedrijf graag onder leiding van John Vermeulen Benthuizen en de boksvereniging Benthuizen bestaan respectie velijk 25 en 5 jaar. Samen is be sloten om dit te vieren met de organisatie van een wedstrijd op zaterdag 6 maart in sporthal Zelfs Don Diego Poeder, de in middels ex-wereldkampioen cruiser gewicht, heeft hier wel eens getraind. De nieuwe en jonge generatie staat al weer klaar, deze be staat onder andere uit de veel belovende aspiranten Rans Graper, Peter en Sander Pruys- sers en Semmy Pattiwael (woonachtig in Waddinxveen). Om dat de sponsor Aanne mingsbedrijf Vermeulen Bent huizen zich garant heeft gesteld voor een wedstrijd van de kam pioenschappen, kan de vereni ging die organiseren. Het be stuur heeft hier en daar al laten vallen dat wanneer dit in Bent huizen aanslaat, de mogelijk heid bestaat dat dit elk jaar ge organiseerd gaat worden. Zaterdag 6 maart is de sporthal De Hil de plaats waar de eerste bokswedstrijden van Benthui zen gehouden zullen worden. Alle junioren en senioren van de vereniging Vermeulen zijn ingeschreven voor de kam pioenschappen en zullen op de ze avond in Benthuizen boksen. Normaal mogen aspiranten niet ’s avonds boksen. John en Stan geven aan dat zij bezig zijn toestemming te vragen om hen demonstraties te laten boksen. Tegenstanders zijn er voor hen al gezocht. Op vrijdag 12 maart a.s. kunt u weer het bewaarde klein che misch afval (KCA) persoonlijk aan de chemokar afgeven. In de rubriek van volgende week treft u de tijden en plaatsen aan waar de chemokar stopt. branche, de functie-eisen en de werkzaamheden in de catering. Daarnaast wordt er een pre sentatie gegeven over de oplei- dings- en carrièremogelijkhe den in de catering-branche. Tenslotte kan men al uw vra gen stellen over wat u wilt we ten over: ’werken in de bedrijf- catering via Tempo-Team Uit zendbureau’. U bent van harte welkom op de catering-infor- matie-avond. De presentatie begint om I9.30 uur, vanaf I9.15 uur staan Vera, Maaike en Ruth - de intercedenten van Tempo-Team - bij Landis - Staefa, Kampenringweg 45 te Gouda, klaar om u te verwel komen. Als u rond de aanstaande jaarwisseling een (groot of klein schalig) evenement wilt organiseren in onze gemeente, moet u dit voor 1 april a.s. melden bij mevr. B. Bruinooge van de afdeling Publiekszaken (tel. 62 46 32). Dit mede in verband met eventueel te verwachten 'millenni umproblemen'. In overleg met de politie IJssel en Gouwe kunnen wij dan de benodigde stappen nemen om te proberen alles in goede banen te leiden. De dynamische danseres werd geboren in Ghana en groeide daar op. Als kind danste zij thuis, op school en op het dorpsplein. ‘Dansen is mijn le ven', zegt Rebecca Atanga. ‘Dansen is voor mij ’Laifa’. Dit betekent een gezonde geest in een gezond lichaam.* Zij specialiseerde zich in Gha- nese dansen, zoals Adowa, Pogne, Gulo, Lusi, Wama, Nangilla, Nansasi en Wasilin- ga. Daarnaast verdiepte zij zich in dansen uit Burkina Faso en Zaïre. Rebecca Antanga wordt veel gevraagd voor programma’s op scholen en workshops, waarin naast de Afrikaanse dansen aandacht wordt gege ven aan Afrikaanse kleder drachten. Al vier jaar geeft zij les in het Tropenmuseum in Amsterdam. De nieuwe cursus in Wad- dinxveen gaat door als mini maal twaalf cursisten mee doen. Belangstellenden kun nen zich gedurende kantooruren opgeven bij het secretariaat van Kreater, tele foon 0182-614422. Wanneer u vindt dat u rechtstreeks in uw belang bent getroffen door de verlening van een - hiervoor genoemde - verleende beschikking, kunt u binnen een termijn van zes weken na de dag van verzending/uitreiking van de beschikking een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van B W (tenzij in de publicatie een andere procedure is vermeld). Informatie over de beschikkingen kunt u krijgen bij de genoemde afdelingen. WADDINXVEEN - Op woens dag I0 maart aanstaande wordt er een speciale middag georga niseerd voor kinderen van vier tot en met twaalf jaar met als thema: ’Speel je eigen spel’. Kinderen kunnen onder bege leiding verschillende spellen spelen of zelf hun eigen spel maken. Het zelfgemaakte spel kunnen de kinderen na afloop van de middag mee naar huis nemen. De activiteit vindt plaats in ’de Speelbieb’, Dick Brunaschool, Essengaarde 3 (ingang Wadde- pad). Het begint om I3.3O uur Tot 1 april a.s. zijn paspoorten verkrijgbaar tegen een voordelig tarief Jaarlijks vindt een groot deel van de aanvragen om afgifte van paspoorten plaats in een zeer korte periode voor de zomerva kantie. De drukte - en daardoor natuurlijk ook de wachttijden voor de aanvragers, voor u dus - voor de balie van de afdeling Publiekszaken neemt dan behoorlijk toe. Om een betere sprei ding van de aanvragen voor deze paspoorten te bewerkstelligen heeft de gemeente sinds enkele jaren een verschil aangebracht in de tarieven. Ontwerpbesluit B W hebben het voornemen vergunning ingevolge de Wet milieubeheer te verlenen aan: - Provincie Zuid-Holland, Dienst Economie en Vervoer, een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor een werkplaats op het perceel Coenecoop 75. Tegen het ontwerpbesluit kunt u tot 1 april 1999 schriftelijke bedenkingen indienen bij het college van B W. Tot deze datum kunt u voor een gedachtewisseling over het ont werpbesluit of het mondeling inbrengen van bedenkingen daar tegen een afspraak maken, tel. 62 48 38, de heer W. van Valen. Uw persoonlijke gegevens worden, indien u dit wenst, niet ALGEMEEN BESTUUR BEDRIJVENSCHAP regio Gouda op woensdag 10 maart a.s., aanvang 20.00 uur in het gemeentehuis van Moordrecht VERZOEK OM MEDEWERKING B W hebben het voornemen medewerking te verlenen tot het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een kantoorge bouw op het perceel Zuidkade 114. Publieksvoorlichting Inst. Sociaal Raadslieden - Meldpunt discriminatie Afval; ophalen grofvuil, informatie en klachten Gouwebad "De Sniep" Sniepweg 13d Andere belangrijke telefoonnummers in de gemeentegids BINNENGEKOMEN KAPAANVRAGEN De volgende kapaanvragen zijn ontvangen: - Distelveld 20, 1 berk achter het perceel op gemeentegrond Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in over de definitieve besluitvorming. In dit stadium kunt u geen bezwaarschrift indienen tegen een voorgenomen veiling. Wel kunt u uw bedenkingen kenbaar maken bij de afdeling Voorbe reiding werken en Verkeer. Breng voor een nieuw reisdocument uw oude exemplaar mee en twee recente gelijke pasfoto's (kleur of zwart/wit) van goede kwaliteit en juiste afmetingen (gemaakt bij een fotograaf). Het laten bijschrijven van kinderen in een paspoort is gebonden aan (wettelijke) regels. Neem voor informatie hierover contact op met Publieksvoorlichting (62 46 22). Reisdocumenten kwijt? Eerst aangifte bij de politie! Bij vermissing van uw paspoort of Europese Identiteitskaart moet u eerst aangifte doen bij de politie. De politie maakt daar van proces-verbaal op. Hiermee kunt u een nieuw reisdocument aanvragen. De volgende inzamelingen vinden plaats op vrijdag 14 mei, 16 juli, 10 september en 12 november. U kunt ook uw KCA per soonlijk brengen naar het Afvalstation. Leerlingen staan verkleumd in de stromende regen in afwachting van Neptunus. (Foto: Marianka Peters) Raadhuisplein 1 (0182) 624624 Postbus 400, 2740 AK Toen de sportzaal in Waddinx- veen weg moest heeft Dar Ver meulen van zijn broer Albert de gelegenheid gekregen om een ruimte van het bedrijf om te bouwen naar een boks school. Dar Vermeulen, Ab Koele, An- toom Milatz, trainingsmakkers van het eerste uur, hebben toen een bestuur gevormd. Met John Vergouwen als trai ner/coach zijn in de eerste ja ren daarna al snel het aantal le den doorgegroeid naar het wedstrijdboksen. Later is de vereniging nog ver der versterkt met nationale se lectieleden, de broers Antonio en José Medina, Arthur Santana VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN/INGESTEMDE MELDINGEN - Coenecoop naast nr. 340, het oprichten van een bedrijfsverza melgebouw bestaande uit 11 zelfstandige units - Limaweg 51, het gedeeltelijk veranderen van een bouw - Zuidplaslaan 100, het oprichten van een tuinberging - Poolster 17, het plaatsen van een dakkapel op het achtergevel- dakvlak - Bilderdijklaan 46, het plaatsen van een dakkapel op het achter- geveldakvlak De be- veertien weken en begint op Rebecca woensdagavond I0 maart. De lessen duren anderhalf uur, van I9.45 tot 2I.I5 uur. De kosten zijn 175 gulden. Rebecca treedt op als solo- danseres en eveneens samen met een Afrikaanse vrou wengroep. Met haar eigen band geeft zij voorstellingen, waarin zij traditionele moderne Afrikaanse mingen combineert. Op 1 april a.s. worden de tarieven voor de paspoorten ver hoogd i.v.m. het ingaan van het zomertarief. Dit tarief geldt tot 1 september 1999. Tot en met woensdag 31 maart a.s. zijn de paspoorten nog verkrijgbaar tegen het oude (winterjtarief. Het tarief van de Europese Identiteitskaart wordt niet gewijzigd, dit tarief 36,60) is wettelijk vastgesteld. De Centrale balie Publieksvoorlichting is dagelijks geopend van 08.30-14.00 uur (vrijdag 12.30 uur). Daarna kunt u voor informatie terecht bij de receptie. De receptie is dagelijks geopend van 08.30 -17.00 uur (op vrijdag tot 16.30 uur). WADDINXVEEN - Op zondag 7 maart is er bij De Rank om 18.30 uur weer een jeugddienst in het Coenecoop College. In WADDINXVEEN - In het pa- deze dienst gaat de eigen predi kant ds. De Boer voor. Het thema van de dienst is ‘Voor de ziekenhuis in Gouda (ingang Jan duvel niet bang*. Zoals al uit het van Beaumontstraat) wordt op thema blijkt, zal het gaan over woensdagmiddag I0 maart van het werk van de duivel en hoe 14.00 tot 16.00 uur een inloop- je hier mee om moet gaan, middag voor borstkankerpa- Het Combo zal zorgen voor de tiënten gehouden. De middag is bedoeld voor vrouwen met borstkanker die voor, tijdens of na hun behan deling vragen en/of problemen hebben en het prettig vinden hierover met lotgenoten te praten. Voor het geven van informatie, het beantwoorden van vragen of een gesprek, zijn op deze middag Noortje van Wel en Coby Schuiling van het LCBB (Landelijk Contactorgaan Bege leiding Borstkankerpatiënten) aanwezig.

Weekblad voor Waddinxveen | 1999 | | pagina 3