Vangnetregeling huursubsidie Elke ochtend... Oudheidkamer van Zevenhuizen; een bezoekje waard Zonnebanken/-hemels Belangrijke winst Be Fair (2-1) op Linschoten Telefoon Cirkel Waddinxveen Unieke voorjaarsshow in Autocentrum Van Vliet Jeugd en overlast Geld vermist bij inbraak Rijn en Gouwe B IMRBI Kinderfilm in Kreater Waterschaps- verkiezingen per telefoon Open dag Gered Gereedschap I I I I I I I I I I I I I I I I PAGINA 13 WOENSDAG 10 MAART 1999 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN r Schoen Opa en oma UIT DE PRAKTIJKVAN DE SOCIAAL RAADSVROUW Gevonden Vermist I I r I I I I I I I I met hoge kortingen op o.a. diverse Alisunmodellen Wie nu kiest voor een kennismakings- abonnement, ontvangt Rijn en Gouwe vier weken vóór zeven uur in de bus. Voor deze vrijblijvende kennismaking betaalt u 14,75. LEZERS SCHRIJVEN Bel nu 0800-0230353 Let op: 's avonds geopend f. Voorzitter Gerard Ottevanger bij een oud waterpastoestel in de oudheidkamer van Zevenhuizen. (Foto: Sjaak Noteboom). een Door Drs. Corrie de Bakker op Rijn en Gouwe. Naam: Adres: Plaats: i De allernieuwste modellen in onze showroom. Verkoop van: Alisun - Hapro - Cleosun - Palm Beach - Philips Aanstaande zaterdag staat de uitwedstrijd in Gouda tegen de Jodan Boys weer op het pro gramma. Wellicht kan de wed strijd nu wel gespeeld worden en zal Be Fair er alles aan willen doen om ook deze wedstrijd tot een goed einde te brengen. van een pass op een beter ge positioneerde medespeler te geven. Ook stond de doelman van de gasten succes in de weg met enkele goede ingrepen op gevaarlijke schoten. In de twee de helft was het spelbeeld na genoeg ongewijzigd. Opnieuw wisten de gastheren de verde diging van de bezoekers onder druk te zetten, maar ook nu was het, op een enkele uitzon dering na, niet echt gevaarlijk voor het doel van Linschoten. Het duurde dan ook tot enkele minuten voor afloop dat Wim van der Starre aan alle onze kerheid een einde maakte en de bal wel in het doel van de te genstander wist te krijgen. Al met al was het wel een verdien de overwinning voor de Wad- dinxveners. huisartsen, apotheken, krantenartikelen over het onderwerp, dat soort dingen gaat een plaatsje krijgen op de tentoon stelling. Eén leuk ding kan ik al wel ver klappen; we hebben ook een foto van de ambulance van Moerkapelle uit de twee de wereldoorlog; een paard en wagen’. De expositie ’gezondheidszorg’ is vanaf 24 april te bekijken. Eens in de maand is de oudheidkamer ge opend voor publiek. Verder kunnen op afspraak groepen worden rondgeleid. Het leukste vindt Ottevanger dat school klassen het pand aan de Tweemanspolder hebben ’ontdekt’. ‘Steeds meer scholen komen langs. De kinderen kijken hun ogen uit en vragen van alles. Het gebeurt ook wel eens dat kinderen later terugko men met hun opa en oma om het ze te laten zien1. In de ruimte is ook een gedeelte inge richt als koffiehoek. Aan de muur hangen foto’s van Zevenhuizen en Moerkapelle van toen en nu. Sommige plekken zijn nog zeer herkenbaar, andere zijn com pleet veranderd. ‘Als wij zijn geopend ko men een heleboel 'oude' mensen uit het dorp om te praten over vroeger. Ze ver tellen over de foto’s, maar ook heel an dere verhalen komen los. Fantastisch om te horen. Eigenlijk zou er een boek van geschreven moeten worden', vindt de voorzitter. Bijzondere pronkstukken in de oudheid kamer zijn onder meer de oude motor van het gemaal in de eendrachtspolder bij Oud-Verlaat en een schilderij van het jachthuis Rotte. Verder is een wand van de bovenverdieping van het café Hof van Holland aan de Dorpsstraat in Zevenhui zen aanwezig. In die zaal werd vroeger recht gesproken. Regentesseplantsoen 52 (centrum hoek Kleiweg bij Kleiwegbrug) 2801 CM Gouda. Telefoon (0182) 52 99 04 zaterdag van 10.00-17.30 uur GEOPEND ma. t/m vrij, van 10.00-21.00 uur Ottevanger zelf vindt de vaandel van de ’Bijzondere Vrijwillige Landstorm Moer- capelle’ het meest tot de verbeelding sprekend. ‘Veteranen die hadden gevoch ten in de eerste wereldoorlog, oefenden in de landstorm verder. Ze kwamen eens per week bijeen om te schieten, ze ble ven op die manier paraat. Toen de Duit sers kwamen aan het begin van de Twee de Wereldoorlog, werd het uiteraard verboden. Op het vaandel is de ’W’ van Wilhelmina te zien wat het koninklijke van de landstorm aangeeft. We kregen de vaandel in een jute zak binnen. Met geld van het Anjerfonds hebben we het doek kunnen later restaureren1. Naast geld van verschillende fondsen, moet de stichting het hebben van de 1100 donateurs en van giften van bezoe kers. Donateurs krijgen vier maal per jaar een tijdschrift 'het verleden tijd schrift’ en eens per jaar zijn ze welkom op de donateursavond. Dit jaar wordt deze gehouden in de Vierkap in Oud- Verlaat op 31 maart om 20.00 uur. De jaarstukken worden dan behandeld, maar ook komt Rob de Graaf uitleg geven over de uit de Dorpsstraat opgegraven spullen; onder meer een 16e eeuwse schoen. Ottevanger wil nog één ding aan het ver haal toevoegen: ‘Als mensen spullen heb ben of iets interessants weten te vertel len...alles is welkom'. WADDINXVEEN - De werkgroep Gered Gereed schap houdt zaterdag 13 maart van 10.00 tot 17.00 uur een open dag in haar werkplaats in de oude Kohnstamschool aan de Mauritslaan 5 in Waddinx- veen. Bezoekers worden rondge leid en hen wordt duidelijk gemaakt waarmee de stich ting bezig is. Hoofdzaak blijft mensen te doordrin gen van het feit dat wij hier in dat vergelijkenderwijs rij ke Nederland iets zinnigs kunnen doen om ze daar - in de derde wereld- te hel pen een menswaardig be staan op te bouwen. Mede door de hulp van Gered Gereedschap is menig schooltje in Afrika ge bouwd. Tijdens de open dag zal er een tevens rom melmarkt zijn waar bijzon dere dingen te zien zijn. De jongerengroep ‘Roteract', die Gered Gereedschap ondersteunt zal laten zien hoe zij hun bijdrage leve ren. Er zal een filmpje wor den gedraaid waarin men kan zien hoe een plaatselij ke Gered Gereedschap groep te werk gaat. Er zul len gouden zagen worden uitgereikt aan particulieren en bedrijven die de stich ting heeft geholpen. Kinderen en jongeren zul len opgevangen worden. ROB AALBERS Havikhoek 24, Waddinxveen WADDINXVEEN - Vermist: Woensdag 24 februari: Kat, poes kleur rood/bruin met wit tussen de ogen en een wit puntje aan de staart. Roepnaam Aboo (omgeving Gouda). Een dier gevonden of een dier kwijt, bel tel. 0182-630481. Postcode: Om 08.30 uur belt de leidster van die dag deelnemer I van de cirkel op, vraagt hoe het gaat, WADDINXVEEN - U woont alleen en wil ’s morgens wel eens goede morgen gewenst worden en het zelf ook tegen iemand zeggen. Nou, dat kan bij de Telefoon Cirkel. De Tele foon Cirkel, onderdeel van het Rode Kruis afdeling Gouda, be staat al zo’n 19 jaar in Wad dinxveen. Er zijn drie cirkels van vijf deelnemers. Elke cirkel heeft drie leidsters, die dus tweemaal in de week ’dienst’ hebben. Folders over Huursubsie en de Vangnetregeling huursubsidie zijn in de publiekshal van het gemeentehuis verkrijgbaar. In dien gewenst kan ik uiteraard ook persoonlijk uitleg geven over de hier besproken subsi dieregelingen. De voorjaarsshow is te bekij ken onder het genot van een kop koffie in de showrooms in Woerden en Bodegraven. De speciale showtijden zijn op 17, 18 en 19 maart van 10.00 tot 21.00 uur, en op zaterdag 20 maart van 09.00 tot 17.00 uur. Door Maaike Thüss ZEVENHUIZEN/MOERKAPELLE - Je waant je binnen één seconde in grootmoeders tijd. Een granieten aanrechtblad, een houten keukentafel met twee houten stoeltjes met gevlochten zitting, twee schuurplanken aan de muur, een stoof op de grond, een houten strijkplank met een zwaar strijkijzer erop, een oude radio, oude potten en pannen. Het plaatje is com pleet. Even verderop is een hoekje ingericht met allerlei was-attributen. Een wasbord, een oude pomp, sunlight-zeep, niets ontbreekt. WADDINXVEEN - Na jaren van afwezigheid heb ik besloten in 1999 de draad weer op te pakken en in deze krant maan- huursubsidie. Wanneer komt men in aanmer king? Iemand komt in aanmerking voor de Vangnetregeling huur subsidie als hij of zij aan twee voorwaarden voldoet: IHet huidige ’belastbaar’ inko men is minstens 20% lager dan uw belastbaar inkomen over 1997. Het gaat om het totale inkomen, dat wil zeggen uw in komen en dat van eventuele medebewoners; nomen en ook een auto, de woning is Citroen AX is gestolen. Men ontvangt de bijdrage dan met terugwerkende kracht over maximaal drie maanden. Over welke periode men de Ik heb de afgelopen drie maanden geen proefabonnement gehad i Diin om zegt uiteraard goede morgen en maakt een praatje. Deelne mer I belt nummer 2 op, die weer nummer 3 totdat ieder een gebeld is en nummer 5 de leidster opbelt dat alles oké is en de cirkel rond is. Tweemaal per jaar hebben we een koffie ochtend die door deelnemers en leidsters graag bezocht wordt. Men kan dan nader ken nis maken met de deelnemers uit ‘zijn’ cirkel. De deelnemers hebben ook buiten de cirkel vaak contact met elkaar. Voor nadere inlichtingen kunt u bellen naar Magreeth Delissen, 0182 - 613937. Deze rubriek, staat ter vrije beschikking van elke lezer van het weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden ge weigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel ge plaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. tuinplanten, tuinmeubels, tuin verlichting, boeketten, vazen en kamerplanten. De cadeaus zijn gratis bij aankoop van een nieuwe Opel Corsa, Tigra, Ast ra, Vectra, Omega, Sintra of Frontera. Aan ieder Opeltype en aan ie dere uitvoering hangt natuurlijk een prijskaartje. Tijdens de show bij Autocentrum Van Vliet hangen er ook punten aan de auto’s. Deze punten zijn in wisselbaar voor cadeaus die in de showroom staan en men meteen mee naar huis kan ne men. Begin jaren 70 stond Wim Son- neveld in de hitparade met het nummer ’het dorp’. Hij zingt hier het volgende: ‘de dorps jeugd het klit wat bij elkaar in mini-rok met beatlehaar en joelt wat mee met beatmuziek1. En zie, in 1999 komt de dorps jeugd nog steeds bij elkaar, al leen zijn de mini-rok en het beatlehaar aangepast aan de thans geldende modetrend. En er wordt niet meer meegejoelt met beatmuziek want dat is ook uit de tijd. Alleen nu mag het niet meer. Op grond van de APV mag de politie nu boetes uitdelen voor het samenscholen op de open bare weg. Als bewoner van een flatgebouw waar overlast ver oorzaakt zou worden neem ik de vrijheid hier ook wat over te zeggen. Ik weet over wie we het hebben, een groep van jon gens en meisjes uit de buurt. Ze staan meestal aan de over kant van de straat maar als het regent of extreem koud is staan ze in de hal van de flat. En wat doen ze? Eigenlijk niets, ge woon staan, wat roken en pra ten met elkaar. Extreme herrie maken ze niet, getto-blasters heb ik nog nooit gezien. Ze houden de deur voor je open en zeggen goedemiddag/avond meneer, eigenlijk gewoon keu rig opgevoede jongens/meisjes. Het enige wat je ze zou kunnen verwijten is dat ze hun afval op de grond gooien in plaats van in doorzocht. Het is nog onbe kend wat er wordt vermist. Op 2 maart is ingebroken in een woning aan de Zesde Tocht- weg in Waddinxveen. Dóór een raam te forceren is men in de woning gekomen, waarna de hele benedenverdieping is Tussen 26 februari en I maart doorzocht. Uit de woning zijn is ingebroken in een flatwoning verschillende goederen meege- aan de Peter Zuidlaan. Een ruit is geforceerd en Met de Waddinxveense ge meentelijk sociaal raads vrouw drs. Corrie de Bak ker kan telefonisch een af spraak worden gemaakt via telefoonnummer 0182- 624767. (Van maandag tot en met donderdag). WADDINXVEEN - In de nacht van 28 februari op I maart is ingebroken in een woning aan de Abraham Kroesweg in Waddinxveen. Een raam is ge forceerd en er wordt een geld bedrag vermist. Vraag nu onze leaseplan brochure gratis aan! •~üd var Profzon en Sanezo (entend door K WF en Huidfonds) de prullenbak. Maar ik heb staande voor een stoplicht meerdere malen volwassenen mannen hun asbak zien legen op de openbare weg en daar wordt ook niets van gezegd. Wat de Waddinxveense politie nu bezielt om een heksenjacht op deze jongeren te openen kan ik dus ook niet vatten, zijn er geen zaken die meer priori teit hebben? En wat moeten deze jongeren dan? Met je vrienden/vriendinnen ouwe hoeren is toch veel leuker dan bij je moeder op de bank tv kij ken? Oproep aan de politie van Waddinxveen, laat deze jeugd gewoon lekker met rust en ga u bezig houden met belangrijken zaken. De hele ruimte van de Stichting Oud Ze- venhuizen-Moerkapelle ademt de sfeer uit van lang vervlogen tijden. En dat is ook de bedoeling van deze oudheidka mer aan de Tweemanspolder in Zeven huizen. Gerard Ottevanger, sinds 1991 voorzitter van de Stichting vertelt met zichtbaar plezier en een beetje trots over ’zijn’ oudheidkamer. Ruim zestig vrijwilli gers hebben ervoor gezorgd dat ge bruiksvoorwerpen uit de geschiedenis van Zevenhuizen en Moerkapelle niet verloren zijn gegaan. Ottevanger: ‘We hebben een heleboel voorwerpen gekre gen. Van mensen uit het dorp, van de ge meente, maar ook van bedrijven en der gelijke. Sommige dingen hebben we in bruikleen’. Twee keer per jaar is in de oudheidka mer een speciale tentoonstelling te zien. Vorige week werd de expositie van klas- sefoto’s afgesloten. Tientallen foto’s wa ren te bezichtigen. ‘We begonnen met veertig foto’s en aan het einde hadden we er honderdvijftig1, vertelt Ottevanger tevreden. ‘Naast elke foto lag een lijst met de vraag of mensen die iemand van de foto herkenden, de naam wilden note ren. Zo hebben we heel wat waardevolle informatie naar boven gekregen1. Eind volgende maand is er een nieuwe, even eens tijdelijke expositie te zien in de oud heidkamer. Dan komt het onderwerp ge zondheidszorg aan bod. ‘We hebben af gelopen week ’gebrainstormt’, meldt Ottevanger. ‘De EHBO, de brandweer, WADDINXVEEN - Op woens dag 17 maart om 13.30 uur is er een kinderfilm ‘Mijn Franse Tante Gazeuse’ in Kreater, duur van de film 1,5 uur (Ne derlands gesproken) Korte inhoud: Katootje woont in de allernetste wijk van Ne derland. Deze wijk heet Droogbaak. Dan komt er een wedstrijd waarbij het er om gaat wie het allernetste gezin is in de wijk. De ouders van Ka tootje willen heel graag winnen, want de Koningin komt bij de winnaar op theevisite. Katootje vindt er helemaal niets aan. Ge lukkig is daar tante Gazeuse. delijks een artikel te publice ren. Het zal gaan over een ac tueel onderwerp of over een onderwerp waarvan ik denk dat het belangrijk is dat een grotere groep mensen er ken nis van neemt. Zo wil ik het de ze keer hebben over de Vang netregeling huursubsidie. Wat is de Vangnetregeling huursubsidie? Of men huursubsidie krijgt, is afhankelijk van het inkomen. Om de hoogte van huursubsi die te bepalen, kijkt men naar het belastbaar inkomen van het voorgaande jaar. Het huidige huursubsidie tijdvak loopt van I juli 1998 tot en met 30 juni 1999 en voor dit tijdvak is het inkomen van 1997 bepalend. Op basis van dat inkomen be paalt men óf iemand huursubsi die krijgt en hoeveel. Door bij voorbeeld werkloosheid, ar beidsongeschiktheid, het bereiken van de pensioenge rechtigde leeftijd, het vertrek van een medebewoner/kind of het overlijden van de partner WOERDEN/BODEGRAVEN - Woensdag 17 maart gaat in Woerden en Bodegraven een bijzondere show van start. In samenwerking met de firma Pels uit Woerden (zowel uit Molenvliet als de Johan de Wit- tlaan), houdt Autocentrum van Vliet aan het Plantsoen in Woerden en aan de Spanjeweg in Bodegraven een fleurige voorjaarsshow. Vele auto’s staan gepoetst tussen de bloe men, planten en heel veel tuin artikelen. Jaarlijks geeft Autocentrum van Vliet een spetterende voor jaarsshow waar zowel trouwe als nieuwe klanten op een zake lijke én gezellige manier een nieuwe Opel kopen. Ook tij dens deze voorjaarsshow zijn leuke cadeaus verkrijgbaar, be staande uit producten en ac cessoires voor binnen- en bui tenshuis. Te denken valt aan WADDINXVEEN - Be Fair heeft afgelopen zaterdag, 6 maart, de belangrijke wedstrijd tegen het bezoekende Linscho ten met een krappe winst we ten af te sluiten. De thuisclub kwam goed uit de startblokken en wisten zich gedurende het eerste kwartier enkele uitste kende kansen te scheppen. Maar het lukte aanvoerder Ron van Tol uiteindelijk om via een uistekend schot met zijn linker been de doelman van Linscho ten te passeren. Kort hierna kreeg Ihmad Saouny ook nog een uitgelezen kans om de sco re te verdubbelen, maar de verdediging van de bezoekers wist hem van het scoren af te houden. Na twintig minuten kwamen de gasten echter ge heel onverwachts langszij doordat zij te slap ingrijpen van de Waddinxveense verdediging afstraften met een doelpunt. In het verdere verloop van deze eerste helft kregen de gasthe ren nog wel enkele mogelijkhe den, maar in de meeste geval len werd geprobeerd om zelf de kansen te benutten in plaats Tel.:--- (voor controle op de bezorging) Stuur deze bon in een open envelop zonder postzegel naar: Rijn en Gouwe, Afdeling Abonnementen, Antwoordnummer 10008, 2400 VB Alphen aan den Rijn. kan het inkomen in 1999 veel maanden nadat het inkomen is lager zijn dan het inkomen van gedaald, worden aangevraagd. 1997. Op grond van het inko men van 1997 heeft men nu geen of minder huursubsidie. In zo’n geval kan men een beroep doen op de Vangnetregeling bijdrage ontvangt, is dus afhan kelijk van het moment waarop deze wordt aanvraagt. De bij drage kan worden aangevraagd bij de afdeling Sociale Zaken en Arbeid van de gemeente Wad dinxveen. Zij beoordeelt de aanvraag en binnen 13 weken wordt een beslissing genomen over de aanvraag. Men ont vangt de bijdrage pas na afloop van de toegekende periode. Als men hierdoor in de financiële problemen komt, dan kan men de gemeente een voorschot 2. Men voldoet aan de voor- vragen, waarden die gelden voor de ge wone huursubsidie Zo zijn er bijvoorbeeld grenzen aan de hoogte van de huur, het inko men en het vermogen. Wanneer en bij wie de bijdrage aanvragen? De aanvraag moet binnen drie WADDINXVEEN - Twaalf wa terschappen in Zuid-Holland en een deel van Noord-Holland hebben de handen ineen gesla gen en organiseren gezamenlijk de waterschapsverkiezingen die van 13 t/m 27 april van dit jaar worden gehouden. Bij el kaar kunnen 3,5 miljoen stem gerechtigden hun stem uitbren gen. Uit praktische overwegin gen worden deze waterschapsverkiezingen tele fonisch gehouden. Wil of kan iemand niet telefo nisch stemmen, dan kan per brief worden gestemd. Voor meer informatie: 071-5168268. Op maandag 12 april geeft de staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat, mevrouw drs. J.M. de Vries in Perscentrum Nieuwspoort in Den Haag het startsein van deze water schapsverkiezingen. uVAsnelbruinings- -f C95 E lampen van 18.95 voor I O. 1 NU 3 weken! verhuur - 1 zonnehemels slechts 1 OU. I I

Weekblad voor Waddinxveen | 1999 | | pagina 13