Onverwacht regenboog college voor Zuid-Holland Pelhrimov geeft plantsoen naam van Waddinxveen F [FOTO KLEIN Waddinxveense avondvierdaagse gepland voor tweede week juni TOOS wordt Jazzdance- en Turnvereniging Inloopavonden voor nieuwe Waddinxveners Kinder- kledingbeurs Gevonden/ vermist Inloopmiddagen voor mensen met Diabetes Ledenver gadering van de ANBO Feest bij Stoere Maatjes Politie verspreidt veiligheidswijzer Sieraden weg Het is lente bij C1000 Burgemeester Jonkman over vrouwen in de politiek WADDINXVEEN - De afdeling Waddinxveen van de Christelijk Maatschappelijke Vrouwenbe weging Passage houdt woensdag de provincie. In dat geval de kiezer twee stemmen ten uitbrengen op één verkie zingsdag. In 1991 was de pro vincie Zuid-Holland een trendsetter door de introduc tie van paars college, bestaande uit WD, PvdA en D66. Zuid- Holland lijkt nu opnieuw proef tuin te worden voor een nieu- Benoeming dl FotoKlein met 16 vakzaken altijd bij u in de buurt! a klein' anbo -de bond voor vijftig- \Weinig bekend plussers- houdt op woensdag middag 24 maart om 14.00 uur WOENSDAG 17 MAART 1999 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 11 Tijdens de jaarvergadering van TOOS werden twee bekers uitgereikt. (Foto: Evert Hardendood). WADDINXVEEN/BOSKOOP In de aanloop naar de verkie- 4 l AUIID G iulMui ZIE ADVERTENTIE ELDERS IN DEZE KRANT ven. De ervaring leert dat de kiezer de provincie niet her kent en dat men nauwelijks op 1999-2003 zullen worden op genomen. Daarnaast moeten nog perso nen worden aangewezen die deel uit gaan maken van het College van Gedeputeerde Sta ten. Voor de kleinere partijen staat al min of meer vast wie hen gaat vertegenwoordigen. De grote winnaar van de ver kiezingen, Groen Links, zal vrij wel zeker lijsttrekker Marcel WADDINXVEEN- Multisportvereniging TOOS gaat voortaan Jazzdance- en Turn vereniging TOOS heten. Dat is een van de besluiten die werd genomen op de jaarvergadering van TOOS die afgelopen week werd gehouden in de gymnastiek zaal ‘De Staringlaan' aan de Staringlaan in Waddinxveen. Op een matig bezochte avond zijn er diverse onderwerpen aan bod geweest van het afgelopen jaar en is er gediscussieerd hoe er verder moet worden gegaan als vereniging met het oog op de toekomst. Na de opening van de voorzitter Willem van Arnhem en een terugblik op het af gelopen jaar voor TOOS waarin enkele hoogte- en dieptepunten werden ver meld werden er twee bekers uitgereikt. De Bontenbalbeker, voor de beste pres tatie op landelijk niveau, werd gewonnen door Petra Hoefnagel met haar 6e plaats tijdens de Landelijke Voorwedstrijden collega’s. Inschrijving vindt plaats door overlegging van volledig in gevulde formulieren en tegen contante betaling van de start- gelden. Men wordt verzocht de startgelden zodanig te voldoen dat groot oponthoud (dubbel tjes en kwartjes tellen) bij de in schrijving wordt voorkomen. De routes welke dit jaar worden ge lopen zullen in principe niet af wijken van die van de routes van I998. De volgorde van de rou tes zullen echter wel afwijken. De routes worden van tevoren bekend gemaakt en tevens krij gen de wandelaars de routes overhandigd. De kruispunten worden dit jaar nog beter bege leid teneinde de veiligheid van de lopers zoveel mogelijk te waar borgen. Uiteraard worden de wandelaars ook. geacht hun ei gen verantwoordelijkheid te ne men. Aan de avondvierdaagse wordt, evenals vorige jaren, een loterij gekoppeld. De eerste avond zal bij het verkrijgen van het eerste startstempel ten be hoeve van iedere loper een lot worden overhandigd, welk lot elke avond kans geeft op een prijs. De uitslagen van de trek king zullen iedere avond na de fi- WADDINXVEEN - In een wo ning aan de Lindengaarde werd vermoedelijk dinsdagavond in gebroken. Op welke wijze men het pand heeft betreden is nog niet duidelijk. De woning werd doorzocht. Uit het huis wer den onder andere sieraden weggenomen. van zaken met betrekking tot het verkrij gen van de Staringlaan. Door de Werkgroep Accommodatie TOOS duidelijk gemaakt dat het niet lang meer zal duren dat het gymnastieklokaal aan de Staringlaan eigendom wordt van TOOS. Bij de bestuursverkiezingen heeft TOOS afscheid genomen van het lid Mar co Kleiweg met de portefeuille W.A.T. (Werkgroep Accommodatie TOOS). De overige vijf bestuursleden werden una niem herkozen. Ook is tijdens deze ledenvergadering het bestuur van de stichting 'eXacto' geko zen. De stichting ‘eXacto1 is door TOOS in het leven groepen met als doel de ac commodatie van TOOS te exploiteren. Als laatste werd er nog gesproken over een naamswijziging van de afdeling gym nastiek van TOOS. Deze afdeling zal voortaan door het leven gaan als TOOS, Jazzdans- en Turnvereniging. Geen WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN ontvangen? Bel 0182 - 63 03 32 voor het Nederlands Kampioenschap Turnen voor dames. De Rupketrofee, voor de beste prestatie in teamverband, werd uitgereikt aan het F-team van TOOS. Zij zijn het afgelopen seizoen 2e geworden in de turncompetitie voor da mes in de Regio Gouda. De vergadering werd voortgezet met de goedkeuring van de verslagen van de Re- creatiecommissie, het Secretariaat en de Technische Commissie. Ook het jaarver slag van de penningmeester werd goed gekeurd en de kascommissie heeft de penningmeester decharge verleend. Na een korte pauze werd de begroting voor 1999 besproken, met wat opmer kingen werd deze goed gekeurd. Daarna kwam het belangrijkste agendapunt, de stand van zaken omtrent de verwerving van de eigen accommodatie voor TOOS, aan bod. Hierin werd aan de leden een toelichting gegeven op de laatste stand puteerde en Groen Links en de combinatie van SGP/RPF/GPV ieder één. De nieuwe politieke samenwerking in Zuid-Holland kan worden omschreven als een regenboogcollege. In de komende weken zullen de nieu we collegepartijen verder on derhandelen over de uitwer king van een nieuw collegepro gramma, waarin de teerde en de combinatie van SGP/RPF en GPV zal vermoe delijk een beroep doen op de zeer ervaren lijsttrekker van de SGP, de heer Houtman. Het CDA zal naar alle waarschijn lijkheid naast de huidige gede puteerde Jan Heijkoop ook Dirk Dekker uit Rotterdam en Loes van Ruijven-van Leeuwen uit Maassluis aanwijzen als de kandidaten voor het CDA voor een plaats in het dagelijks be stuur. De PvdA zal in ieder ge val zittend gedeputeerde en lijsttrekker Jaap Wolf uit Berg- schenhoek opnieuw voordra gen als gedeputeerde. Voor de andere twee plaats zijn nog meerdere gegadigden. De nieuwe collegepartijen om schrijven de inhoudelijke lijn we politieke combinatie, be staande uit PvdA, CDA, Groen Links en SGP/RPF/GPV, ofwel een regenboogcollege. Het nieuwe college van Gede puteerde Staten bestaat daar mee uit zes politieke partijen en telt acht leden in het college WADDINXVEEN - De lente is in aantocht en Cl000 ideëen verrast de lezer met een spran kelend frisse lente-editie vol leuke ideëen en heerlijke voor- jaarsgerechten. En natuurlijk komt ook het Paasfeest uitge breid aan bod. Voordeel is er zoals gebruikelijk weer volop te halen bij Cl000 van Mourik aan de Passage. Zeker met de Cl 000 Selectie Krasweken, waarmee elke klant gemakke lijk in de prijzen valt en Cl000 Selectie produkten kan winnen. Daarnaast is er een leuke aktie bij Cl000 waarmee klanten kans maken op een fantastische verwendag voor twee perso nen op een beautyfarm of op één van de 350 cadeaubonnen ter waarde van ƒ75,-. 24 maart haar maandelijkse ver gadering. Op deze avond zal de heer F. Jonkman spreken over het onderwerp 'vrouwen in de politiek’. De avond begint om 19.45 uur en wordt gehouden in De Hoeksteen aan de Esdoorn- laan. Belangstellenden zijn van harte welkom. REGIO - De verkiezingen voor de Provinciale Staten van Zuid-Holland van 3 maart 1999 hebben een aantal ver schuivingen teweeg gebracht. Het in totaal 83 leden tel lende Provinciale Staten zal in de komende vier jaar be staan uit 24 leden van de WD, 16 leden van het CDA, 16 leden van de PvdDA, 8 van Groen Links, 5 van de SGP, 5 van D66, 4 van het RPF/GPV, 3 van de Socialistische Par tij (SP), I lid van Nederland Mobiel en een lid van de On afhankelijker! Zuid-Holland. De laatste twee zijn nieuw komers in het Zuid-Hollandse Provinciaal Bestuur. veel enthousiasme het nieuwe Zuid-Hollandse college aan- kondigde. ‘Met de WD waren er een aantal dingen niet moge lijk, maar ik wil benadrukken dat wij toch terugkijken op een constructieve collegeperiode', aldus Wolf. Het zal dan ook gaan om het leggen van andere accenten in Zuid-Holland. Zijn CDA-collega Jan Heijkoop be nadrukt dat de leefbaarheid in Zuid-Holland meer centraal moet staan. ‘Het gaat dan zo wel om de leefbaarheid in de stad als op het platteland.' De verdere inhoudelijke koers van het regenboogcollege zal bin nenkort duidelijk worden, wan neer op 13 april de nieuw ge kozen leden van Provinciale Staten worden geïnstalleerd. (Hans Démoed) WADDINXVEEN - Op maan dag en dinsdag 22 en 23 maart 1999 wordt er in Het Zuid- honk weer een zomerkinder- kledingbeurs gehouden. Deze is vorige jaren een geweldig suc ces gebleken. Het blijkt dat in deze kinderrijke wijk Zuidplas een grote behoefte is aan deze activiteit van de Stichting Wijk- werk De Zuidplas. Het is de bedoeling dat u kinderkleding kan kopen en verkopen van maat 92 tot en met 182. De zo merkleding moet schoon, heel en eigentijds zijn. De tijden zijn als volgt: u kunt de kleding ter verkoop aanbie den op maandag 22 maart van 19.00 tot 21.00 uur en op dins dag 23 maart van 9.00 uur tot 11.00 uur. De verkoop is op dinsdag 23 maart van 13.30 uur tot 16.30 uur. Afrekenen en het ophalen van niet verkochte kleding kunt u op woensdag 24 maart van 14.00 uur tot 15.00 uur. Overigens is wellicht nog niet iedereen er van op de hoogte dat met de opbrengst van de kinderkledingbeurzen twee Foster Parentskinderen zijn geadopteerd. In Het Zuid- honk is een informatiemap over deze kinderen beschik baar. Zo blijkt maar dat met de kledingbeurzen niet alleen de Waddinxveense kinderen ge holpen worden. een duurzame samenleving. Bezoeken aan Pelhrimov zullen worden afgelegd door de volksdansgroep ’Veselka’, door de muziek- en balletgroep en de docenten beeldende kunst van het centrum voor kunstzin nige vorming ’Kreater’ en door het Christelijk Waddinxveens Mannenkoor 'De Gouwestem’. Verder staat er op het pro gramma een uitwisseling met de kegelclub via de Nederland se Bond van Plattelandsvrou wen, evenals een verdere uit bouw van de contacten met de rooms-katholieke kerkgemeen schap van Pelhrimov. In het bestuur van de ’Stichting Vriendschapsband Waddinx- veen-Pelhriimov’ hebben thans zitting mevrouw T. Boterkoop- er-Tuiten (voorzitter), A.P.H. Martens (secretaris), A.H. van Gent (penningmeester), H.D. Boterkooper, J. Eling, G.J. Men ken en mevrouw J. Zonneveld. De stichting, die tot eind vorig jaar werd voorgezeten door ing. H.J. Bost, wordt gesteund door 40 donateurs. Zij zorgden voor 1.900 gulden aan dona ties. In 1998 werden diverse activiteiten gehouden, zoals in mei een kennismakingsbezoek van burgemeester Fedde Jonk man en zijn vrouw aan Pelhri mov. Het gemeentebestuur van de Tsjechische zusterstad bracht in oktober een tegenbe zoek aan Waddinxveen. Uitwisselingen waren er op het gebied van muziek, ballet, zang en sport. Ook woningbouw- deskundigen kwamen in Wad dinxveen een kijkje nemen. deze overheid. De burger kan zich veel voorstellen bij de ei gen gemeente, want dan gaat het om de eigen woonomge ving en ook de taken van de rijksoverheid komen veelvuldig met de term ’Duurzaam en ge- voor het voetlicht. durfd’. PvdA-onderhandelaar In de verkiezingscampagne heb- Jaap Wolf was degene die met ben de partijen toch gepro beerd duidelijk te maken dat de provincie als middenbestuur een flink aantal taken heeft als het gaat om woningbouw, de ruimtelijke ordening, milieu, re creatie, verkeer en vervoer en ouderenzorg. Zo is de provin cie verantwoordelijk voor de vaststelling van de dienstrege lingen van het openbaar ver voer, de verdeling van woning bouwlocaties en de plaatsen in de zorgcentra en de verpleeg huizen in Zuid-Holland. Het is dan ook de opdracht voor de provinciale besturen om hun profiel meer neer te zetten. Het moet mogelijk zijn om de provincie als middenbestuur tussen rijk en gemeente een ei- Tom toonden de hele dag gen gezicht te geven. Een voor waarde is dat de regionale the ma’s op herkenbare wijze wor den neergezet. In het zuiden heeft de Brabantse gedeputeer de Pieter van Geel laten zien dat de provincie wel degelijk een gezicht kan hebben. In een campagne die wordt gedomi neerd door Brabantse onder werpen wist hij een hogere op komst te bewerkstelligen. Toch toont ook deze Brabantse ge deputeerde zich een voorstan der van het combineren van de verkiezingen voor Provinciale Staten met bijvoorbeeld de ge- meenteraadverkiezingen, mede gezien de belangrijke relatie die er is tussen de gemeenten en zou moe- WADDINXVEEN - De politie Hollands-Midden heeft het jaarlijkse informatieboekje de ze keer gewijd aan het thema: ’Veiligheid en dienstverelening’. Bij ongeveer dertigduizend huishoudens viel het boekje gi steren en eergisteren in de bus. Naast tips over het verbeteren van de eigen veiligheid wordt ook de toegankelijkheid, de dienstvérlening en de nieuwe werkwijze van de politie be licht. De politie wil de veilig heid in Holland-midden vergro ten door 'dichter’ bij de inwo ners te gaan werken. Het ’gebiedsgebonden werken' dat dit moet bevorderen is inmid dels ingevoerd. In het boekje zijn ook de gezichten van de politiemedewerkers te zien. Bewoners van Midden-Holland kunnen vanaf heden ook recht streeks met het politiebureau in hun woonplaats bellen. In Waddinxveen is het nummer: 0182-642666, in Zevenhuizen- Moerkapelle 0180-630900. Verder worden allerhande po litiezaken uitgelegd in de veilig heidswijzer. WADDINXVEEN - De ’Stich ting Vriendschapsband Wad- dinxveen-Pelhrimov’ ontvouwt in het pasverschenen jaarver slag over 1998 allerlei interes sante plannen voor dit en vol gend jaar. Zo meldt het jaarverslag de komst van een Waddinxveen- plantsoen in de Tsjechische zusterstad van het Gouwedorp en zullen enkele plaatsnaam- borden op de Waddinxveense toegangswegen van de vriend schapsband met Pelhrimov melding gaan maken. Verder zullen Tsjechische tafel tennissers meedoen aan een toernooi van het 50-jarige ’Kwiek’ in het Gouwedorp en zal worden geprobeerd geza menlijk inhoud te geven aan de Locale Agenda 21, gericht op WADDINXVEEN - De wandel- avondvierdaagse in Waddinx veen bleek in de afgelopen twee jaar al een groot succes te zijn. Ook dit jaar zal het comité ’Waddinxveen wandelt’, weer een wandelavondvierdaagse or ganiseren en wel van dinsdag 8 tot en met vrijdag 11 juni aan staande. Het comité heeft intus sen afscheid genomen van de heer L. Willemstein. De heer Willemstein heeft zich bijzonder ingezet om van de wandelavond vierdaagse in Waddinxveen een jaarlijks terugkerend evenement te maken, waarin hij, tezamen met zijn medewerkers, zeer is geslaagd. De heer Willemstein heeft zijn coördinatorschap overgedragen aan de heer H. Sirre, die zijn taak met groot en thousiasme heeft aanvaard. De inschrijfgelden zijn in vergelij king met de vorige jaren niet ge wijzigd en bedragen 5,50 per persoon in school- of groeps verband (tien personen of meer). Voor individuele inschrij vers komen de kosten op ƒ6,50 per persoon. Kosten kunnen dus worden be spaard door een groep te vor men met bijvoorbeeld buren of WADDINXVEEN - De Stoere maatjes aan de Groensvoorde vierden zaterdag 6 maart hun vierde verjaardag. Op deze feestdag konden alle kinderen allerlei activiteiten doen zoals kikkermeppen en de bibbersp- riraal. Daarnaast hadden de kinderen gezorgd voor veel vlammetjes voor op de verjaar dagstaart. Ook aan de vaders en moeders was gedacht, voor hen stond de koffie klaar met een lekkere tractatie. Bij elke aankoop kon men draaien aan het rad van fortuin, zo konden alle klanten een gratis attentie winnen. Merel, Margriet, Mark en de nieuwste voorjaarsmode. Op 23 maart is er een extra openingsavond. Van 19.00 tot 11.00 uur ontvangt het team yan Stoere maatjes hun klanten met een kop koffie of thee en zijn er diverse aanbiedingen. WADDINXVEEN - In april - in de periode tussen Pasen en Ko ninginnedag - zal het college van Burgemeester en Wethouders weer inloopavonden organise ren voor nieuwe inwoners. Het programma wordt in grote lijnen op dezelfde wijze opgezet jls de bewonersbijeenkomst, die Vorig jaar voor de eerste maal werd gehouden. De belangstel ling viel toen overigens tegen. Besloten is wel dat het thema van de inloopavonden (vorige maal sociale veiligheid) beter aan bod zal komen in de uitnodiging, welke wat vormgeving en in houd betreft ook nog eens boei- jender gemaakt zal moeten wor den. In de raadzaal van het ge meentehuis (Raadhuisplein) zal yan maandag 5 april (Tweede Paasdag) tot en met vrijdag 7 mei de expositie 'Drie genera ties van het koningshuis’ met 30 schilderijen van de kunstenares Suzan Offereins worden gehou den. De offiële opening van de tentoonstelling met schilderijen van de vorstinnen Wilhelmina, Juliana en Beatrix is op dinsdag middag 13 april om vijf uur. Voor de kosten draaien de ge meente Waddinxveen, de Rabo bank Waddinxveen en de Stich ting Nationale Feestdagen Wad dinxveen op. Hoewel kortgeleden is besloten in de raadzaal en de trouwzaal geen exposities meer te houden maakt het college van B. en W. nog één keer een hierop. Deze gang van zaken heeft echter bij een deel van de gemeenteraad (D66) kwaad bloed gezet. WD-wethouder Maria Wientjens-van der Velden zegt alleen te hebben ingestemd gelet op de vergevorderde fase van voorbereiding. B. en W. zijn blij met de komende tentoon stelling. WADDINXVEEN - Met ingang van I mei treedt de 51 -jarige ir. P.J.H. Wouterse in dienst van de gemeente Waddinxveen als directeur van de sector Ruim telijke Ordening en Beheer (ROB). De manager en advi seur van de stadsdeelraad Am- sterdam-Noord volgt in die functie de gedwongen vertrok ken ing. S. van Houten op. Ir. Wouterse studeerde bouw kunde in Delft en beschikt over ruime managementervaring die hij opgedaan in Wageningen, Hoogezand-Sappemeer en Am sterdam. WADDINXVEEN - Woens dagmiddag 24 maart van twee tot vier uur is er een inloop- middag in het patientenservice- bureau van het Groene Hart ziekenhuis, locatie St. Jozef. Tij dens de vrij toegankelijke inloopmiddagen, die verder dit jaar worden gehouden op 28 april, 26 mei en 23 juni kunnen mensen met diabetes en be langstellenden praten met men sen van de Diabetes Vereniging Nederland. U kunt ook altijd telefonisch terecht bij een van de Diabetes Informatie-Posten in uw omgeving. Jacqueline Hoogenboom tel. 0172- 615754, Max Andriessen 0182- 351787, Riet Tijs Klingenberg 0182-619002, Norbert Moret 0182-522955, Elly Slingerland 0172-216153 of Linda van den Brand 0182-580894. WADDINXVEEN - Zwerft: kleine hond, langharig. Kleur zwart/wit, heeft geen halsband om. Het is een volwassen hond (omgeving Boskoop Bulkse- brug). Een dier gevonden of een dier kwijt, bel tel. 0182-630481 De vertegenwoordigers van de Ouderenpartijen en de Cen trumdemocraten verdwenen uit de Zuid-Hollandse Staten. Direct na de verkiezingen zijn de politieke partijen gestart met de onderhandelingen voor de vorming van een nieuw Col lege van Gedeputeerde Staten, van Gedeputeerde Staten. De het dagelijks bestuur van de PvdA en het CDA zullen ieder provincie. In de afgelopen vier drie leden afvaardigen als gede- werd dit college gevorm door WD, PvdA en CDA. De alge mene verwachting was dat de samenstelling van dit college niet zou wijzigen, aangezien de drie partijen kunnen rekenen op een grote meerderheid in de Zuid-Hollandse Staten. De WD blijft verreweg de uitzondering grootste met 24 zetels, maar moest de liberalen moesten wel vier zetels inleveren. Er doelstellingen voor de periode was echter wel winst voor zo wel de PvdA als het CDA. De sociaal-democraten wonnen twee zetels en kwamen op 16 en de christen-democraten wonnen één zetels en kwamen eveneens op 16 zetels. De gro te winnaar van de verkiezingen was zonder twijfel Groen Links. Met drie zetels winst mag de partij nu 8 leden afvaar digen. Opvallend was ook de winst van de ’kleine’ christelijke Vissers voordragen als gedepu- partijen in Zuid-Holland. De SGP steeg van vier naar vijf ze tels en de combinatie van RPF en GPV won een zetel en komt - Het bestuur van de afdeling daarme op vier zetels. Waddinxveen/Boskoop van de Zijn algemene ledenvergadering zingen hebben de Zuid-Hol- in Huize Souburgh in Waddinx- landse kandidaten de moeilijke veen. Naast de gebruikelijke opdracht op zich genomen om agendapunten, waaronder de de provincie een gezicht te ge- diverse jaarstukken, wordt vóór de pauze tijd ingeruimd voor het agendapunt ’harten kreten’; het afdelingsbestuur de hoogte is van de taken van hoopt door middel van dit agendapunt aan de weet te ko men wat er door de leden vooral verlangd wordt op het gebied van belangenbehartiging. nish in de kantine van voetbal vereniging Be Fair bekend wor den gemaakt. Nadere informatie over bijvoorbeeld inschrijfdata en dergelijke zal binnenkort be kend worden gemaakt. Houdt u hiervoor het Weekblad voor Waddinxveen in de gaten. Voor nadere informatie kunt u zich, liefst schriftelijk, wenden tot een van de hierna genoemde personen: Coördinator: Dhr H. Sirre, Sweelinckhof 28, 2742 CD Waddinxveen 0182-615137, Se cretariaat: Mevr. P. van Bergen, Coenecoop 447, 2741 PP, Wad dinxveen, 0182-631957 of Mevr. M. Goudriaan, Peppelhorst 28, 2742 CT, Waddinxveen, 0182- 616782. B ^^^R>*z****/ X- 9mr V 1 I 1

Weekblad voor Waddinxveen | 1999 | | pagina 11