Horeca maakt woonhuis minder waard wiellerronde getekend 1! "2 Warnaarplantsoen krijgt een nieuwe dierenweide Contract voor c .Sti I Veiligheidsplan voor een beter leefmilieu Vernieuwde liften Kamperfoelie Kunst Kring over Boymans Van Beuningen Bij andere berekening wint de WD Inloopmiddag chronische pijn G7OEN7u< Verhuizing en sluiting bij DeVier- stroom Planten van ’Beatrixboom’ met plaquette WADDINXVEEN - Volgen de week woensdagmiddag 24 maart om twee uur plant PCW-wethouder Joop Neele ter gelegenheid van de jaarlijkse ’Boomfeestdag’ een nieuwe ’Beatrixboom’. De boom, die in de plaats komt van de gekapte zieke boom welke in 1966 is ge plant ter gelegenheid van het huwelijk van prinses Beatrix en prins Claus, krijgt een plaatsje in het be staande hofje aan de Prinses Beatrixlaan. Ruim 188 mille voor ’Souburgh’ WADDINXVEEN - Mede op aandringen van het ’Re gionaal Zorgberaad Mid- den-Holland’ wordt aan het budget van Zorgcentrum Souburgh (Prins Bernhard- laan) dit jaar ruim 188.000 gulden toegevoegd. Hier door kunnen 11 verzor- gingsplaatsen, die aanvanke lijk waren ’wegbezuinigd’, alsnog behouden blijven. Het Regionaal Zorgberaad Midden-Holland, dat wordt voorgezeten door burge meester drs. L.M. Schoots van Zevenhuizen-Moerka- pelle, heeft voor ’De Ze venster’ in Zevenhuizen 350.000 gulden losgekregen en voor ’Beth-San’ in Moerkapelle 384.000 gul den. Met deze bedragen kunnen beide bejaardente huizen in Zevenhuizen- Moerkapelle reeds uitge voerde verbouwingen beta len en hoeft er geen teruggang te zijn in het aan tal verzorgingsplaatsen. Eeuwfeesten aanmelden WADDINXVEEN - Wie voor de eeuwwisseling een (groot of kleinschalig) evene ment in Waddinxveen wil organiseren wordt verzocht dit voor donderdag I april a.s. in het gemeentehuis te melden bij mevrouw B. Bruinooge van de afdeling Publiekszaken. GrocnRijk De Bosrand WOENSDAG 17 MAART 1999 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 17 Geen 18.00 uur). I WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN ontvangen? Bel 0182 - 63 03 32 r WH HET RIJKE TUINLEVEN oost. bij Concordia I, E i ‘M S' u 4 ^2 WADDINXVEEN - Met de re novatie van het Warnaarplant- soen in Waddinxveen, waarin ook een nieuwe kinderboer derij zal verrijzen, is een begin gemaakt. Pette II’ bij de Petteplas. Er komen electrische schuifdeu ren in de hal en electrische openers aan de deuren van de galerijen. Met het hele karwei is 165.000 gulden ge moeid, voor welke aanpassin gen de gemeente 41.000 gul den op tafel legt. Een gedetailleerde tekening van de inrichting van het ge bied rond de nieuwe kinderboerderij in het Warnaar- plantsoen. (Tekening: Van Vliet Hoveniers). mooi opgeknapte huis ging in de loop der jaren omlaag van wege de komst van de restau rants ’Sphinx’ en 'De Waard van Waddinxveen’, door het plotseling veranderen van pan den met een woonbestemming in een horecavestiging, door meer overlast in de avond en nachtelijke uren en vanwege het feit dat bij de aankoop van het huis in 1993 nog onvol doende bekend was dat de ge meente ging streven naar de 'eetboulevard’ langs de Gouwe. In het historische pand Kerk- weg-West 2-Dorpstraat 49, het voormalige ’Regthuis’ waar in laatstelijk een dierenspeciaal zaak gevestigd is geweest, zal zich geen horecabedrijf mogen vestigen. Dat heeft het college van Bur- WADDINXVEEN - De Stich ting Waddinxveense Bejaar denhuisvesting is begonnen met het verbeteren van de toegankelijkheid van de en trees, de galerijdeuren en de liften voor senioren en men sen met een handicap in de bejaardenflats 'Pette I’ en sen 1995 (31,1%) en 1999 (27,6%). Een veel lagere opkomst van de stemmers zorgt daarbij voor de rest. Op basis van de zelfde objectieve berekening heeft de WD namelijk ook 4 ze tels minder in de provinciale sta ten van Zuid-Holland veroverd en worden de liberalen buiten het nieuwe college van Gedepu teerde Staten gehouden. De beide bejaardenflats langs de Petteplas krijgen on der andere nieuwe liften voor een betere toeganke lijkheid van oudere huurders en mensen met een han dicap. (Foto: Evert Hardendood). WADDINXVEEN - Het college van Burgemeester en Wethouders heeft een aangepaste versie gemaakt van de nota ’Integraal Veiligheidsbeleid Waddinxveen’, die nu ook is voorzien van concrete voorstellen voor een beter WADDINXVEEN - Woensdag 7 april tussen 14.00 en 15.45 uur is er weer een inloopmiddag voor mensen met chronische pijn in het patiëntenserviceburo van het Groene Hart-ziekenhuis op de Jozef-locatie (ingang jan van Beaumontstraat). Voor het geven van informatie, het beantwoorden van vragen of een gesprek zijn we woensdag 7 april vanaf 14.00 uur aanwezig. Heeft u vragen over deze in loopmiddag, dan kunt u bellen met Corrie Oosterom, tel. 0182-619725 (maandag tot vrij- WADDINXVEEN - De WD in Waddinxveen heeft bij de recen te verkiezingen voor de provin ciale staten van Zuid-Holland he lemaal geen verlies geboekt, maar eigenlijk eenzelfde goede uitslag geboekt als in 1995. Dat beweert Jacques Leeflang, vice- voorzitter van de plaatselijke WD-afdeling. Hij baseert zich daarbij op een berekening die een andere uitkomst kent dan die in het Weekblad voor Wad dinxveen van vorige week woensdag stond. Daarin schreef deze krant op de voorpagina dat er in het Gouwedorp sprake was van een verliezende WD omdat de liberalen in stemmenpercen tages waren gedaald van 311 in 1995 naar 27,6% in 1999, derhal ve een stemmenverlies van 3,5%. ’Hoe dit berekend is stond er niet bij en daarom ben ik zelf hier wat berekeningen op gaan losla ten en de leukste is de volgende’, schrijft Jacques Leeflang. 'In 1995 had de WD een enor me winst en werd de grootste partij in Waddinxveen bij de sta tenverkiezingen. De opkomst was toen 55,6% en de WD kwam op 31,1%. De opkomst in 1999 was 49,0%’. ’Als de WD met deze opkomst eenzelfde resultaat als in 1995 wilde behalen moet men uitgaan van 49,0 gedeeld door 55,6 maal 31,1 en dat wordt dan 27,3%’. ’Deze 27,3% zou dan voor de WD eenzelfde goede uitslag zijn als in 1995. We zien dan tot on ze verbazing, dat de WD het nog beter heeft gedaan dan in 1995 en gekomen is op 27,6%’. ’Hoe het Weekblad voor Wad dinxveen dan komt op een ver liezende WD in Waddinxveen is mij een raadsel’, besluit Wad- dinxveens vice-voorzitter van de WD, Jacques Leeflang. De constatering van dat objectief geleden verlies is niet zo moeilijk, tekent de redactie hierbij aan, door namelijk geen subjectieve berekeningen te maken maar ge woon de procentuele daling van de teamleiding Noord van de politie hebben een nadere invulling van het actieplan jeugdcriminaliteit mogelijk ge maakt (begeleiding van pro- bleemjeugd). Het actieplan wijk- en buurt beheer (veilige verkeerssitu aties en betere verlichting op donkere plekken) is kort aan gepast met de stand van zaken. Vanwege de verbondenheid met de nog te communiceren toekomstplannen voor de be trokken afdeling in het ge meentehuis wordt in het nieu we beleidsplan hier niet verder °P ingegaan. De nota ’Integraal Veiligheids beleid Waddinxveen’, met als speerpunten jeugdcriminaliteit en wijk- en buurtbeheer (ver moedelijk wordt de St. Victor- wijk een proefgebied), wordt dezer dagen in allerlei raads commissie besproken. De vaststelling kan gebeuren in de raadsvergadering van woensdagavond 31 maart a.s. Voor dinsdag 6 april a.s. staat (na de Groenswaarden en de Zuidplas) een derde wijkbe- zoek van het college op het programma. In het stuk, dat Waddinxve- ners weer een veilig gevoel moet geven en de (jeugdcri minaliteit (woninginbraken) moet terug dringen, zijn de opmerkingen en suggesties verwerkt die tijdens een eer dere bespreking van de con- cept-nota in de raadscommis sie voor algemeen bestuurlijke zaken zijn gemaakt. WADDINXVEEN - Het is weer voorjaar en dat is voor muziek vereniging Concordia uit Wad dinxveen het teken om weer een rommelmarkt te organiseren, een voorjaarsrommelmarkt. Op zaterdag 20 maart zullen er di verse bruikbare artikelen uitge stald liggen op tafels in de beide lokalen van het clubgebouw De Hoge Noot Alle spullen worden van te voren goed gesorteerd, waardoor er per tafel de volgen de artikelen ten verkoop zullen liggen; electrische apparaten (zo als lampen, tv. toestellen, pick up’s, radio’s en dergelijke), huis houdelijke spullen (kop en scho tels, borden, bestek, glazen), bloempotten, vazen, boeken, spelletjes, puzzels, schilderijen. Is men moe van al dat kijken en ko pen dan kan men onder het ge not van een kop koffie even uit rusten. Deze rommelmarkt wordt gehouden in het Clubge bouw De Hoge Noot aan de J.W. Frisoweg nr. I te Waddinx veen. Aanvang rommelmarkt 08.00 uur tot 13.00 uur. Heeft u nog enkele bruikbare artikelen in huis staan dan kunt deze afgeven in de Hoge Noot op donderdag avond van af 19.00 uur. ’klantenkring’ opgebouwd van reclamemakers. Het wielereve- nement omvat in totaal vier wedstrijden voor junioren, cy- closportieven (sponsor Volks- wagen-dealer Van Beynum te Gouda), dames (sponsor Auto Baas) en amateurs-elite (spon sor Auto Baas) op een afgeslo ten stratenparcours in het wes ten van Waddinxveen (Dorp straat, Kerkweg-West, dag van 10.00-12.00 en 15.00- Chopinlaan, Beetbovenlaan). WADDINXVEEN - Vanwege de komst van meer horecabe drijven aan de Nesse is het pand Nesse 16 15.000 gulden minder waard geworden. B. en W. zullen de Waddinxveense gemeenteraad voorstellen dit bedrag als genoegdoening over te maken aan de vorige eigena ren, de heer P.G.L.J. de Vet en mevrouw S.J.M. de Vet-Groels. Het betalen van een planscha- devergoeding van 15 mille plus de wettelijke rente vanaf 23 ju li 1997 is de gemeente aanbe volen door de ingeschakelde Stichting Adviesbureau Onroe rende Zaken (SAOZ) en op ba sis van een ingediend bezwaar schrift en een gevoerde rechts procedure. De waarde van het inmiddels door de nieuwe eigenaren WADDINXVEEN - De Wad dinxveense Kunst Kring (WKK) houdt dinsdagavond 23 maart om half acht een gra tis toegankelijke avond in de zaal van de hervormde Imma- nuëlkerk (Prinses Beatrixlaan) over ’150 jaar Boymans Van Beuningen’. Kunsthistorica Yvonne Neder- lof van dit bekende Rotter damse museum zal dan aan de hand van dia’s vertellen over de anderhalve eeuw die deze kunstinstelling omvat, een fes tiviteit dat deze zomer wordt gevierd met een grote ten toonstelling van 22 mei tot en met 5 september. Het meest uitgebreide onder werp op deze expositie is ge wijd aan 150 jaar verzamelen. Behalve F.J.O. Boymans en D.G. van beuningen, de namen van de twee verzamelaars die onafscheidelijk met het muse um verbonden zijn, komen nog tien verzamelaars aan bod, die belangrijke bijdragen hebben geleverd aan de museumcol lectie. WADDINXVEEN - ’Het Nieuwe Trefpunt’ aan de Stationsstraat 18 is met in gang van donderdag 18 maart de tijdelijke nieuwe behuizing van De Vier- stroom (kruiswerk en maat schappelijke dienstverle ning) in Waddinxveen. De huidige locatie aan de Stationsstraat 12 is namelijk wegens een verbouwing tot ongeveer I juli a.s. gesloten. De mèdewerkers van De Vierstroom blijven telefo nisch echter bereikbaar via De Vierstroom-Zorglijn, tel. 0182-594500. Veranderin gen in de huisvesting van De Vierstroom brengen met zich dat het magazijn in Waddinxveen met ingang van deze week definitief is gesloten. Cliënten kunnen voor het halen en brengen van artikelen voortaan te recht bij de magazijnen van De Vierstroom in Gouda (Boelekade I) en Boskoop (MenJelweg 22d). Cliënten die niet in staat zijn zelf naar één van deze twee plaatsen te gaan, kunnen een beroep doen op de gra tis bezorgdienst van De Vierstroom. Meer informatie hierover en over de (ruimere) ope ningstijden van de magazij nen is op te vragen bij De Vierstroom-Zorglijn. Het geheel zal worden voorzien van een nieuwe plaquette die herinnert aan de toenmalige en hernieuwe plantactiviteit. Voor de ont hulling hiervan zijn alle om wonenden uit de Oranje- wijk door het gemeentebe stuur uitgenodigd. Dit in verband met eventueel te verwachten ’millennium problemen’, aldus de ge meente. In overleg met de politie IJssel en Gouwe kun nen dan de benodigde stap pen worden genomen om te proberen alles in goede ba nen te leiden. WADDINXVEEN - Bij Nissan- dealer Auto Baas (Zuidelijke Rondweg) heeft het bestuur van de 'Stichting Wielerronde Waddinxveen' voor de tweede maal een hoofdsponsorcon tract getekend. Het wielereve- nement, dat traditiegetrouw op Tweede Paasdag (maandag 5 april) wordt gehouden, is al weer verzekerd van een sterk rennersveld, waartoe inmiddels behoren Wilco Zuiderwijk Lonicera. Klimplant. Verkrijgbaar in verschillende geurende soorten. Maat 60 cm. Van 8.95 voor Aanbieding deze week geldig of zolang de voorraad strekt. L Prinsen Schouw 1, 2394 CX ALPHEN A/D RIJN Telefoon (0172) 47 52 99, Fax (0172) 49 52 51 U vindt ons achter het BP station Kerk en Zanen. Verder wordt een totaalover zicht gegeven van alle Rotter damse burgers, die ooit iets aan het museum hebben ge schonken. Daarmee wordt duidelijk hoezeer museum Boymans Van Beuningen in de Rotterdamse samenleving ligt verankerd. Zo is er een korte samenvat ting aan toegevoegd van de be- uiteindelijk gekozen vindingen van de Raad voor Maatschappelijke Ontwikke ling met betrekking tot de oorzaken van (jeugdcriminali teit. Verdwenen is vooralsnog het voorstel te komen tot de oprichting van een ’tienercen- trum’ in het Gouwedorp. Andere feitelijke gegevens zijn voorts waar mogelijk voorzien van tussentijdse samenvattin gen en geactualiseerd aan de hand van recente politiegege vens. Voorts zijn de actieplannen aangevuld met de meest re cente informatie die is aange leverd en vergaard. Met name de bijdrage van de Stuurgroep en de uitleg In het Warnaarplantsoen wordt grondwerk verricht voor de toekomstige dierenweide. De provincie heeft ook het groene licht gegeven voor de bouw van een nieuwe kinder boerderij. (Foto: Sjaak Noteboom). Het hoofdsponsorcontract tussen Nissan-dealer Auto Baas en de ’Stichting Wielerron de Waddinxveen’ wordt getekend door de heer Middelkoop van het autobedrijf (links op de foto), daarbij belangstellend gadegeslagen door de bestuursleden Piet Versluis, Hans Moons, Leon de Kok, Jaco van Eijk en Han Anders van de stichting (Wim Rip ont breekt) en de rondemiss. (Foto: Sjaak Noteboom). (winnaar bij de amateurs vorig jaar), Kees Slingerland en Ro nald Roos, de gezusters N. en M. Berkhout, de junioren A. de Bruin en Terry Anders en de cyclo’s John Broers, A. Groot- veld en R. Hofman. Elk jaar zijn er weer enthousiaste bedrijven te vinden die de wielerronde van Waddinxveen een warm hart toedragen. In de achterliggende zeven jaar heeft de stichting een vaste Er wordt gegraven en grond verzet voor de toekomstige dierenweide die daardoor de ze zomer al groen kan zijn. Voor de inrichting van het ter rein rondom de nieuwe kin derboerderij heeft aanne mersbedrijf Van Vliet Hove niers een plannetje gemaakt, waarvoor inmiddels de pro vincie eveneens het groene licht heeft gegeven zodat de gemeentelijke bouwvergun ning kan worden verstrekt. Aan de kosten van de realise ring hiervan draagt het hove niersbedrijf van Henk van Vliet 12.000 gulden bij. Deze geste vormde ook voor andere bedrijven (Schinkel- Schouten BV, Evengroen BV en Roggeveen BV) aanleiding korting op materialen te zul len geven. Het binnenwerk wordt gedaan door installatiebedrijf De Wit leefmilieu in plaats van aanbevelingen. Waddinxveen BV, dat de kin derboerderij ook sponsort. Het gaat om de water- en electriciteitsaansluiting, cv-ke- tel, sanitair, verlichting en ver warming. Op basis van een advies van het Energiebedrijf Midden- Holland zijn alternatieve warmte-opties zoals een aard- warmtepomp, een zonnecol lector en een electrische cv- ketel van de baan. Na veel rekenwerk en rijp be raad heeft het stichtingsbe stuur voor conventionele oplossin gen (een hr-hetel met gasaan sluiting) en een reguliere elec triciteitsaansluiting. Ook de telefoonaansluiting zal een vaste zijn in plaats van een mobiele. De aanschaf van hekken in de stal wordt bekostigd uit het sponsorgeld van In ’t Veen Advocaten, geschonken bij of ficiële opening van het nieuwe kantoor aan de Mozartlaan. Voor een keukenblok, de vloerbedekking en het tegel werk worden nog naar finan ciële mogelijkheden gezocht. Voor de bouw van de kinder boerderij worden nog finan- Jongerenbeleid ciële bijdragen verwacht van het fonds van de VSB Bank en het Nationaal Jeugd Fonds ’Jantje Beton’. Als die binnen zijn is het stich tingsbestuur geheel uit de zor gen. Het bestuur van de Stichting Warnaarplantsoen, met oud- PvdA-raadslid Charles Wijnen als voorzitter, wordt uitge breid met P. Hoogendoorn, eigenaar van de dierenspeci aalzaak Faunaland Hoodie aan de Brederolaan. gemeester en Wethouders be slist op een desbetreffend ver zoek van mevrouw H. van Os van Dommelen uit Reeuwijk. Volgens de gemeente staat in het bestemmingsplan aangege ven dat het hoekpand alleen ge- voor de WD te constateren tus- bruikt mag worden voor wo- sen I995 (311 eri nen, detailhandel of bedrijfs doeleinden. Een horecabedrijf is er dus niet toegestaan. Bo vendien is er ter plaatse te wei nig parkkeerruimte. Een plaatselijke wijziging van het bestemmingsplan zit er dan ook niet in, mede omdat het Waddinxveense gemeentebe stuur juist van plan is zoveel mogelijk horecabedrijven te concentreren aan de Nesse en de Zuidkade tussen de Oranje- Rommelmarkt laan en de Jan Dorrekenskade- don. vrij. koopavond Lonicera. Klimplant. Verkrijgbaar in K j verschillende geurende Saff-Tv; ir.'ri?.Sy soorten. Maat 60 cm.

Weekblad voor Waddinxveen | 1999 | | pagina 17