Gift van 6 ton voor Hervormde Gemeente CAS3A wonen O?9 ^êDa^^Ün^ëlïeh VOOf* y98 Icalkhoven ALLES VOOR UW OPEL... “Of ik m'n hypotheek wil verhogen? Of rente wil verlagen? Waarom ook niet.” Passie- en Paasconcert De Gouwestem in De Doelen Gemeente wil grotere betrokkenheid ouderen I DE GROOTSTE IS IN ‘Btoeme.n Van Elswijk b.v. ÈS Tweede lustrum ’Woubrecht’ Zuid-Afrika in Akkeroord Fractieberaad CDA 22 maart Eerste paal nieuwbouw KLPD-pand Vrijdag 19 maart Zaterdag 20 maart Op zoek naar blauwe reigers Donderdag Varkenshaas Filet Americain Narcis+blad Alle vloerbroden 5?° CARWASH A20 (Gouda- 500 gram 3 voor Rabobank Kom dan eens praten met een adviseur van de Rabobank. Dat is het eerste verdiend. (afslag A4, richting Alphen a7d Rijn) Plusmarkt. Opgeteld de beste! 3.995,- E-mail: info@onderlinge.nl Internet: www.onderlinge.nl Rabobank Waddinxveen Huis Hypotheekadvies Kerkweg Oost 161 - tel. (0182) 62 53 38 Onderlinge Zwammerdam Verzekeringen Telefoon: (0172) 47 71 77 INBRAAKBEVEILIGING een zaak van vertrouwen VEILIG WONEN ZELFSERVICE AUTOWASMACHINE STOFZUIGEN 10 WASPROGRAMMA’S geopend van maandag 8.00 uur t/m zaterdag 17.00 uur 24 uur per dag (automaten werken op guldens en vijfgulden-munten) /Aiïto\ snelservice 18 maart diverse soorten 100 gram "70 jaar Boot Piano's-Orgels" Dat vieren wij met VOLOP AANBIEDINGEN NU EXTRA VOORDEUG UIT BIJ BIJBOOT KERKSTRAAT 2, BODEGRAVEN „TELEFOON 0172 -612541 Een bezoek meer dan waard" f J^tijd veitiryvers Vlakbij in addinx liiixveen. Zevenhuizen en Moerkapelle Weekblad voor oplage 14.500 exemplaren Woensdag 17 maart 1999 De Gouwestem tijdens hun concert in De Doelen van vorig jaar. (Foto: Guido Stordiau.) 2,5-zitsbank in Nubuck leder 4 Volgens het testament van de vrijgevige gelovige is de nalaten schap in gelijke mate verdeeld tussen de diaconie en de kerk voogdij van Hervormd Wad- dinxveen. Voor het deel dat aan de diaco nie toekomt, is in het testament de bepaling opgenomen dat 25% van het diaconale deel dient te worden besteed voor het wel zijn en de zorg aan alleenstaan den, gehandicapten en ouderen. Hiervoor heeft de diaconie reeds een reservering getroffen. De diaconie ziet hiervoor nieu we mogelijkheden tot daadwer kelijk hulpbetoon in deze tijd, waarin de behoefte aan hulp en zorg toeneemt, mede door de aanpassing van de sociale wetge- Plusmarkt Diwa, Winkelcentrum Zuidplas plas zijn verder nog onder meer wilde eenden, meer koeten en futen te zien. Niet alleen de vogels worden tijdens de wandeling bewon derd; er is ook aandacht voor de flora. In deze tijd van het jaar zijn onder meer speen kruid en klein- en groot hoef blad te bekijken. De wnade- ling begint om I0.00 uur en duurt ongeveer anderhalf uur. Het verzamelpunt is bij de Alexandertunnel aan de Willem de Zwijgerlaan in Waddinxveen. De wandeling is gratis. Zoeterwoude Rijndijk Hoge Rijndijk 315 Zoeterwoude tel. 071 - 589.93.46 WADDINXVEEN - Op za terdag 3 april I999, stille za terdag, wordt voor het vijfde achtereenvolgende jaar het Passie- en Paasconcert ge houden in het Rotterdamse Concertgebouw De Doelen. De initiatiefnemers André Heuvelman en Martin Mans, beide ook optredend op de concerten, hebben vijf jaar geleden het plan opgevat om een muzikaal evenement te organiseren rond Pasen in De Doelen te Rotterdam. En met succes. Het eerste lus trum is bereikt. Steeds meer mensen bezoeken dit vocale en instrumentale paascon cert. De samenstelling van de me dewerkende koren en solis ten is in de loop der jaren enigszins gewijzigd. In 1995 werkte Het Chr. Waddinx- veens Mannenkoor De Gou westem o.l.v. Martin Mans als enige koor mee. Vanaf 1996 werkt ook het Chr. Gemengd Drechtstedenkoor Praise Him o.l.v. Martin Zon- nenberg mee. De combinatie mannenkoor en gemengd koor blijkt een succes te zijn. De verschillende klankkleu ren van de koren creëren rituals ’He’s the lilly of the valley/Amen’. Aan het eind van de avond zingen zij het öHallelujaó uit de wereldbe roemde ’Messiah’ van Han del. Eén van de instrumenta le intermezzi is Het Israë lisch Volkslied ’Hatikva’ op fluit, panfluit en vleugel. Het thema van het concert is Passie en Pasen dus het lij den, sterven en de opstan ding van Christus. Het pro gramma voor de pauze staat in het teken van Passie en na de pauze staat de inhoud in het teken van Pasen. Het concert begint om 20.00 uur. De toegang bedraagt fl. 25,=. Entree- en plaatsbewijzen zijn telefonisch te resérveren bij De Doelen te Rotterdam tel. OIO - 2I7I7I7 en in Waddinxveen bij Kantoor boekhandel D. Sonneveld, Kon. Wilhelminaplein 5, 0182 - 613061 of de heer A. de Rooij, Akkerwinde 43, 0182 - 6I2I00. POLITIE KEURMERK ■k /erkend S sloten ■3 expert stichting slotencertificaat Spoorstraat 17-29 - 2801 BA Gouda Tel. (0182) 51 80 55 - Fax (0182) 52 29 26 WADDINXVEEN - De Centraal Hervormde Gemeente van Waddinxveen heeft een omvangrijke gift van 615.000 gulden gekregen uit een niet openbaar gemaakte nala tenschap. Coenecoop 397, Waddinxveen, Tel. (0182) 61 47 14 (nieuw!) Scheveningen verzorgt de opening en sluiting op zijn bekende, indringende wijze. Het programma vertolkt het lijden, sterven en de opstan ding van Christus. Koorzang, samenzang, solozang en ins- trumentalistisch optreden komen uitgebreid aan bod. De Intrada van het program ma van 3 april is een massale koor- en samenzang van het lied Aanschouw het Lam, in een bewerking van M. Zon- nenberg. Alle instrumenta listen worden hierbij ingezet. Nog driemaal volgt een mas sale koor- en samenzang waarbij het aanwezige pu bliek wordt uitgenodigd mee te zingen. Het betreft beken de tijdens- en opstandingslie- deren zoals: ’Jezus leven van mijn leven’, 'Christus onze Heer verrees’ en ’U zij de glorie’. De koren treden daarnaast afzonderlijk op en brengen elk hun eigen Paas- repertoire ten gehore. Het mannenkoor De Gouwe stem vertolkt liederen als: ’Dank sei Dir Herr’ van Handel, 'Het is volbracht’ en ’Arise my love’ in een bewerking van M. Mans en een medley van negro-spi- een ruimtevullend effect. Dit jaar werkt voor het eerst de 14-jarige sopraan Nicotine van Doorn mee aan het Paasconcert. Deze jongste soliste en beginnend zangta lent, studeert een dag in de week aan het conservatori um en heeft één droom, zij wil dolgraag zangeres wor den. Tijdens het concert in De Doelen treedt zij zowel voor als na de pauze solis tisch op. Instrumentaal is er elk jaar een nieuwe samen stelling. André Heuvelman (trompet en piccolo) vormt dit jaar met Simon Wierenga (trompet), Martin van de Merwe (hoorn) en Pierre Volders (trombone) een ko- perkwartet. De koperblazers zijn werkzaam bij het Rotter dams Philharmonisch Orkest. Gezinus Veldman, pianovir tuoos, begeleidt de koren en de solisten op de vleugel. Martin Mans en Martin Zon- nenberg improviseren op het grote Doelenorgel en bege leiden eikaars koren. Ten slotte treden Noortje van Middelkoop (panfluit) en Marjolein de Wit (fluit) solis tisch op en omlijsten de koorzang. Ds. P. Vermaat uit WADDINXVEEN - De wad- dinxveense werkgroep Na tuur- en Milieu-Educatie houdt op zaterdag 20 maart een natuurwandeling aan het pad bij de zuivering aan de Willem de Zwijgerlaan. Het pad is bij vele mensen bekend om zijn blauwe reigers die daar broeden. Vanaf het pad heeft men goed zicht op de vogels. Tij dens de wandeling is er ie mand met een telescoop aan wezig, zodat belangstellenden de reigers ook van dichtbij kunnen bewonderen. Op de ving van het paarse kabinet. Voor de kerkvoogdij geeft de omvangrijke gift de mogelijkheid om in een tijd waarin de ge meente is uitgegroeid naar een situatie met vier voledige predi- kantsplaatsen, vier kerken en vier pastorieën, een deel van de openstaande schulden af te los sen. Ds. J. de Jong uit Waspik heeft inmiddels laten weten dat hij zich zal verbinden aan de Centraal Hervormde Gemeen te van Waddinxveen. Hij is beroepen in de vacature die in wijk Zuid (De Morgen ster) ontstond door het vertrek van ds. M. van Campen in 1997. Alle predikantsplaatsen zijn daarmee, na een aantal vergeef se beroepen, weer vervuld. moet krijgen. B. en W. willen met deze aanpak een volwaar dige participatie van ouderen in de maatschappij bevorde ren. Het beleid heeft dan ook betrekking op diverse terrei nen, zoals wonen, zorg en maatschappelijke betrokken heid van ouderen. Hierbij zijn in Waddinxveen vele verschillende personen en instellingen betrokken. De startbijeenkomst geeft oude ren dan ook de gelegenheid zich meer in deze zaken die hen allemaal raken te verdie pen en hun belangstelling voor het ouderenbeleid kenbaar te maken. Tijdens de eerste helft van de bijeenkomst verzorgt een gas tspreker een inleiding over ou derenbeleid in het algemeen. De spreker probeert dan ook concreet aan te geven op wel ke gebieden en op welke wijze locaal ouderenbeleid gestalte kan krijgen. Tijdens de tweede helft van de bijeenkomst krijgen de aanwe zigen de gelegenheid met el kaar te discussiëren over on derwerpen die in het kader van het ouderenbeleid in het Gouwedorp van belang zijn. Kantoor kanaalstraat 10, 2741 HH Waddinxveen, Postbus 372,2740 AJ. Telefoon 0182- 63 0 3 32, Telefax 0182-63 26 33. WADDINXVEEN - Maandag avond 22 maart om 20.00 uur houdt de CDA-gemeente- raadsfractie in het gemeente huis (Raadhuisplein) een groot fractieberaad over ruimtelijke ordening. Onderwerpen als de plek van Waddinxveen binnen het Groene Hart, de (onmo gelijkheden van uitbreiding van de gemeente en het dichtslib ben van de wegen rondom Waddinxveen komen aan de orde. CDA-raadslid drs. Wout Neu tel en duo-raadslid Hugo van Berkesteijn, beiden lid van de raadscommissie ruimtelijke or dening en economische zaken, zullen dit onderwerp inleiden. Zoals gebruikelijk is het ook mogelijk andere onderwerpen aan de orde te stellen. Gouda, Leerdam, Maassluis, Schiedam, Sliedrecht en Vlaar- dingen. In de Waddinxveense woonvoorziening wonen I4 mensen met een verstandelijke handicap. In ’Woubrecht’ wordt 24 uur per dag door een team van verschillende mede werkers, stagiaires en vrijwilli gers begeleiding gegeven. De feetscommissie voor de vie ring van het 10-jarig bestaan bestaat uit Leo Dompeling (be woner), Anne de Jong (lid van de familieraad), Bianca Wil brink (medewerkster) en Yo landa Rook (medewerkster). WADDINXVEEN - In restau rant ’Akkeroord’ in Waddinx- veen-Zuid worden twee exposi ties gehouden over Zuid-Afrika, door welk land het horeca-echt- paar Ron en Tonneke onlangs een reis hebben gemaakt. Zo zijn er mooie natuurstenen Zuid- Afrikaanse beelden van de Haag se galerie ’Sonda’ te bewonderen en prachtige foto’s van A. Reijne- veld uit Nieuwveen. Verder keert het thema ’Zuid-Afrika’ de ze maand maart in restaurant ’Akkeroord’ terug in de sfeer van de muziek, het eten, de wijn en de Afrikaanse gastvrijheid. officieel Opel service dealer Tel. (0172) 58 96 97, Dorpsstraat 257 WADDINXVEEN - Op de openbare en voor iedereen toegankelijke startbijeenkomst voor het Waddinxveense ou derenbeleid, die het gemeen tebestuur volgende week woensdagavond 24 maart om half acht houdt in de raadzaal van het gemeentehuis (Raad huisplein), staan twee zaken centraal. In de eerste plaats moet in de komende jaren aan het Wad dinxveense ouderenbeleid veel meer vorm worden gegeven en in de tweede plaats moet er ook worden gekeken naar het ouderenbeleid in het alge meen. Het college van Burgemeester en Wethouders heeft in het collegeprogramma 1998-2002 ’Samen aan de slag’ van WD, PCW en PvdA aangegeven dat het Waddinxveense ouderen beleid meer handen en voeten 1 I Iedere zaterdag Standplaats winkelcentrum k <2.0 Groensvoorde MVT Hazerswoude-Dorp J 23e jaargang nr. 1173 WADDINXVEEN - Het gezins vervangend tehuis ’Woubrecht’ aan het Woubrechterf in Wad dinxveen bestaat tien jaar. Het tweede lustrum zal op woens dag 7 april feestelijk met bewo ners, familie en medewerkers worden gevierd. ’Woubrecht’ is een gezinsver vangend tehuis van de interle- vensbeschouwelijke organisatie voor mensen met een verstan delijke handicap ASVZ Zuid- West te Sliedrecht. Andere vestigingen zijn in Ca- pelle aan den IJssel, Dordrecht, Giessenburg, Gorinchem, WADDINXVEEN - Voor de nieuwbouw van het Korps Lan delijke Politie Diensten (KLPD), divisie Mobiliteit afde ling Randstad, wordt volgende week donderdagmiddag 25 maart om half twee op het be drijventerrein Doelwijk aan de Bredeweg in Waddinxveen de officiële eerste paal geslagen. Deze handeling wordt verricht door ir. W.A.C. Bodewes, di recteur van de Rijksgebouwen- dienst Directie Zuid-West van het ministerie van Volkshuis vesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer (VROM). Te voren komt men bijeen in res taurant ’Bibelot’ (Limaweg). Aan de bouw van dit regionale KLPD-kantoor, waarvoor het Waddinxveense WD-gemeen- teraadslid en KLPD-medewer- ker Rob Snelleman als ’bouw heer’ functioneert, is een on verkwikkelijke strijd tussen de gemeente Waddinxveen en Gouda voorafgegaan. Het college van B. en W. van Gouda heeft er namelijk alles aan gedaan om dit nieuwe poli tiekantoor, dat nu nog is on dergebracht op het terrein van het Energiebedrijf Midden-Hol- land, in de eigen gemeente ge huisvest te houden. De politiemensen verkozen echter een nieuwe bouwlocatie aan de Bredeweg, dichterbij de autosnelwegen A12 (Utrecht- Den Haag) en Rotterdam). t - Ut-

Weekblad voor Waddinxveen | 1999 | | pagina 1