Zegereeks dames I Flyers afgelopen weekeinde afgebroken D)I ter Overtuigende winst volleybaldames Be Fair Nesselande in halve finale Trekking WRB loterij Klaverjassen scoort goed bij NbvP/Vrouwen van Nu Dank Van Leeuwen winter kampioen van HSW I 8 Vijfentwintigste schoolsport- toernooi bij Invictus Zaalcompetitie Korbis jeugd ten einde Stilstand aan kop bij schakers A Geen 000438 000440 00063I 00I063 0005I3 00069I 00I022 00I272 00I049 00I224 000I22 000955 00I073 000374 000473 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN ontvangen? Bel 0182 - 63 03 32 Goed moment om ook lid te worden r L p| WOENSDAG 17 MAART 1999 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 27 Het publiek in Rijnsburg was er eens goed voor gaan zitten om hun eerste damesteam naar de overwinning te schreeuwen. Be Fair hield in WADDINXVEEN - Afgelopen vrijdag vond in Gouwebad de Sniep de trekking plaats van de WRB loterij. 000998 OOI 308 000857 Dat was u al langer van plan?! Waar zou u op moeten wachten WADDINXVEEN - Zaterdag 13 maart stond voor de vol- leybalsters van Keukencen trum Waddinxveen/ Be Fair de zware uitwedstrijd tegen RW I uit Rijnsburg op het programma. RW stond 4e op de ranglijst van de derde divi sie met drie punten voor sprong op de Waddinxveen- sen. deze entourage het hoofd koel en speelde geconcen treerd. De coaches Lupgens en van der Meent begonnen met Cora Bos als spelverdeel- ster en de aanvalsters Marit van der Louw, Annemarie de Rooij, Antoinette Wijker, Jac queline van der Ruit en Mar cella Bos. Zij konden deze wedstrijd niet beschikken over de geblesseerde Thamar Kok. In het begin van de eer ste set maakte Be Fair onno dige aanvalsfouten die achter af kostbaar bleken. Be Fair bleef in de nek aan nek race steeds een paar punten ach ter. Toen de lijnrechters op 13-13 een paar dubieuze be slissingen namen sloeg de vlam ook in het Waddinx- veense kamp in de pan. Knok kend voor elke bal sleepten de dames op 16-16 nog een setpunt in de wacht. Deze werd niet verzilverd en RW trok de set met 17-16 naar zich toe. In de tweede set bleken beide teams opnieuw aan elkaar ge waagd. Be Fair liet echter heel gevarieerd aanvalsspel zien waarbij Marcella Bos in de combinaties steeds kon worden vrijgespeeld. Een dubbele wissel met Liesbeth Gras en Wilma de Jong bracht een tempoversnelling die bij een stand van 9-10 goed uitpakte. Cora Bos mocht het spelverdelen daarna weer overnemen en leidde haar team naar een zwaar bevochten 15-13 overwinning. In de derde set liet Be Fair er geen mis verstand over bestaan wie deze middag de sterkste was. De harde buitenaanval van Marit van der Louw le verde veel punten op en Be Fair liep uit naar een 12-6 voorsprong. Annemarie de Rooij kreeg een harde smash in haar gezicht en moest het veld verlaten, maar ook met Liesbeth Gras op de libero-positie maakte Be Fair het karwei met 15-9 af. In de vierde set was het vooral An toinette Wijker die de aan dacht op zich vestigde. Het blok van RW kreeg geen grip op haar snelle middenaanval en anderzijds vormde haar ei gen blok een plaag voor de Rijnsburgse aanvalsters. De gele kaart die ze kreeg we gens commentaar op de lei ding had verder geen negatie ve gevolgen en een hardwer kend Be Fair liep uit naar een 13-9 voorsprong. Annemarie de Rooy was inmiddels weer voldoende hersteld en kwam Liesbeth Gras vervangen. Met 2 directe scores bracht zij de stand op 15-9 en verliet Be Fair juichend het speelveld. Door deze overwinning is Be Fair opgeklommen tot de met RW gedeelde vierde plaats in de 3e divisie, met 29 punten. Zaterdag speelt Be Fair Da mes I om 16.30 uur een thuiswedstrijd in sportzaal Groenswaard. Tegenstander Odijk is op jacht naar een plaats in de subtop, en het be looft een interessant duel te worden tussen twee aanval lend ingestelde teams. Neem contact op met Jan van Luijken telefonisch: (0172) 214 940 of schrtftelijk: Veldlaan 79 - 2771 LW Boskoop Loten voor deze loterij waren door enthousiaste WRB-leden verkocht. De eerste prijs was een frituurpan, de tweede prijs een stereo en de derde prijs een walkman. De mensen met het volgende lotnummer heb ben hun prijs nog niet opge haald: WADDINXVEEN - Zaterdag 20 maart wordt voor de vijfen twintigste keer het school- sporttoernooi gehouden. Het toernooi bij Invictus, dat scho lieren op een speelse manier kennis moet laten maken met de sport badminton, zal ook dit jaar weer zeer goed bezet zijn door een goede twee honderd kinderen. De door de gemeen te ter beschikking gestelde hal zal de gehele dag de plaats zijn voor spelletjes die iets met badminton te maken hebben. Dit weekend werd er door de jeugdteams van Invictus weer hard gebadmintond in de jeugd- competitie. Team 4 speelde tegen Con- questo 10. Al na de eerste twee enkels van de heren bleek dat het een moeilijke dag ging worden voor dit team. Beide heren verloren, zonder veel te genstand te kunnen bieden. Claudia vd Tol won daarna wel haar enkel een dus was er even weer hoop, maar niet veel later bleek dat de tegenstander ook in de dubbels en de mixen te sterk was. Het werd uiteinde lijk 1-7. Invictus 5 speelde tegen Con- questo 12. Ook hier verloren beide heren de enkel. De da mes echter waren goed bezig. Katinka van Zoest won makke lijk haar enkel (I 1-0, 11-5) en ook Josephine vd Klauw pakte de winst. De mixen werden eerlijk verdeeld maar in de dubbel bleek Invictus toch ster ker. De Heren Tim Kalkman en René Colla wonnen de dubbel met 15-3 en 15-3 en ook de da mes pakte hier de punten. Het team won met 5-3. Het negende team kwam uit te gen Shuttlewoude 3. Invictus walste hier werkelijk waar over de tegenstander heen. Alles werd zonder al te veel moeite gewonnen. Mark Kranendonk had het in zijn enkel toch wel even moeilijk, maar nadat hij de eerste set verloren had. met 5- 15, sloeg hij terug. De volgende twee sets won hij met 15-3 en 15-7. Team 8 had tegen Voorburg ook niet veel moeite. Rick Luij- endijk en Sanne Jansen hadden in hun enkel beide wel drie sets nodig. Dat kwam omdat beide snel de eerste set verloren hadden, maar toch wisten ze de twee daarop volgende set wel te winnen. Uiteindelijk won het team met 6-2. In de springplank-competitie kwam ook een team van Invic tus uit. Michel vd Poel en Mark vd Tol wonnen hun enkel. Lu cien Sloof en Stefan Hoffmann wonnen hun dubbel, net als Thierry Kruyf en Michel vd Poel.Het werd aan het eind van de dag 10-0. Ook in de herencompetitie bij de senioren speelde dit week end een team. In dit team speelde Arie Pieter van Nes een zeer spannende partij, die hij winnen afsloot. In de eerste set trok hij net aan het kortste eind (13-15), maar daarna won hij nipt de tweede set (15-14). De derde was sneller klaar 15- 8). Piet Vermeulen en Herman Schenkels wonnen daarna hun dubbel in de verlenging met 15- 8 en 17-15. De dag had ook een spannende afsluiting; Ton van Rijn en Herman speelde ook een verlenging in de tweede set, maar helaas moesten zij net de tegenstander voor laten gaan (10-15 en 14-17). Uitslag 4-4. r WADDINXVEEN - Teuni de Wit, vanaf vorige maand op nieuw bestuurslid van de NbvP/Vrouwen van Nu, is te vens de leidster van de klaver- jasclub van de plaatselijke afde ling van de bond. ’Deze club bestaat al ruim vijftien jaar en op dit moment hebben wij ne gentien leden. Er is altijd ruim te voor nieuwelingen’, zegt Teuni de Wit. ’In het begin speelden we vier keer per sei zoen, nu van september tot en met april elke maand. We ko men bijeen in hotel-restaurant De Unie (Kerkweg-Oost), op woensdagavonden vanaf acht uur tot een uur of elf.’ De leidster van de klaverjas- club omschrijft die bijeenkom sten als heel gezellig. Nieuwe deelneemsters moeten wel iets van klaverjassen weten, een enigszins redelijk niveau hebben. „Onze club kent niet de fanatieke inzet, die je bij heel wat bridgers vaak tegen- van haar gading uitzoeken. Ie dereen kan dus altijd iets mee naar huis nemen.’ De volgende klaverjasavond is woensdag 24 maart. Wellicht een gelegen heid eens binnen te lopen en kennis te maken. Gegadigden dienen lid te zijn of te worden van de NBvP/Vrouwen van Nu. Voor meer informatie kunt u tevens terecht bij Teuni de Wit, tel. 0182-613719 of bij secretaris Van Pruissen, tel. 0182-612571 WADDINXVEEN - Flyers Dames I verloor afgelopen weekeinde in Schiedam tegen Juventus. Maar Heren 2 blijft winnen. Ook was er winst voor Jongens aspiranten I en voor Jongens mini’s IVerlies was er voor Jongens juni oren I, Meisjes junioren I, Dames 3, Jongens cadetten I en Jongens benjamins. Dames I kon niet op volle sterkte aantreden in de uit wedstrijd tegen Juventus. Toch werd er goed gespeeld en maakten beide teams er een spannende strijd van. Jam mer van deze wedstrijd was de negatieve invloed van de heren scheidsrechters. Juventus was de ploeg die daar be ter mee wist om te gaan en dat was het verschil tussen winst en verlies. De prijzen zijn op vertoon van het winnende lot af te halen op het adres: Justus van Effenlaan 82, 2741 XN, Waddinxveen. komt", geeft zij aan. Samen met Riet van Loenen regelt Teuni de Wit de bijeenkom sten. 'We spelen door nieuwe deelneemsters nu weer met vier tafels, maar dat mogen er best vijf of meer worden’, zegt zij. ’We betalen geen huur, heffen geen entree. Iedereen brengt wel een prijsje van rond de vijf gulden mee. Riet en ik stallen de prijzen uit, kie zen de poedelprijs en verder mag iedereen in volgorde iets Voor Nesselande staat woens dagavond in Assen nog een competitiewedstrijd in oude stijl op het programma. Dan wordt de uitgestelde wedstrijd tegen EcoStyle/Sudosa gespeeld. Voor de stand op de ranglijst maakt deze wedstrijd niet veel meer uit. Nesselande zal in de play-off wedstrijden die 27 maart begin nen Control Technics/Ekspalvo uit Dordrecht als eerste tegen stander treffen. De eerste wed strijd wordt op zaterdag 27 maart in Dordrecht gespeeld. Dinsdagavond daaropvolgend zal de tweede wedstrijd in Ze venhuizen gespeeld worden. niet verwerken. Uitslag 52-85. Topscoorder was Tie-Wai Lam met I I punten. Jongens cadetten I liep tegen de eerste nederlaag aan. Tegen Gymnova werd niet al te best gespeeld, maar met een rust stand van 41-43 was er nog niets verloren. De start van de tweede helft was aan Flyers-zij- de niet goed en de tegenstan ders konden uitlopen tot 51 -68. Met nog zes minuten te spelen werd onder aanvoering van Christian Hokke de achtervol ging ingezet en dit lukte bijna. De uitslag liet een minimale ver schil zien: 71-73. Johan Wal- hout scoorde 20 punten. Jongens aspiranten I wist de eerste wedstrijd in de nieuwe competitie te winnen. Tegen Voorburg werd uitstekend ge speeld en na een spannende strijd werd ook de winst ge pakt. Uitslag 64-53. Topscoor der Jordy Waarts maakte 15 punten. Meisjes junioren I speelde te wisselvallig en kwam bij het eindsignaal twee punten te kort voor de overwinning. Bij een achterstand werd er goed ge knokt om bij te komen, maar wanneer dat eenmaal was ge lukt, werden weer een paar punten weggegeven. De uitslag was 39-41, topscoorder werd Suzan Tholenaar met 16 pun ten. De topper bij de benjamins tussen Flyers en Leiderdorp werd beslist in de tweede pe riode, toen Leiderdorp een 14- 21 voorsprong nam. Flyers bleef knokken voor een beter resultaat, maar men bleef ste ken bij 38-41. Reinier Langeraar maakte 22 punten. Jongens mini’s I deed het goed en won verdiend van Voorburg met 59-27. Mark Bajema was de topscoorder met 19 punten. Vrijdagavond 19 Maart in de Duikelaar om 21.00 uur Heren I tegen New Stars. Zaterdag avond 20 Maart om 19.00 uur Dames I tegen Dunckers en Heren 2 tegen koploper Jum pers. WADDINXVEEN - Op don derdag 11 maart bij de 25ste ronde van de onderlinge com petitie van WSV waren er heel weinig afmeldingen. Maar dat ging dan ook in hoofdzaak om topspelers: Barhold Jansen, Eduard Philipse, Leon Wille men en Peter de Louw ontbra ken. De hoogst gekwalificeerde partij ging nu tussen Hans van Woudenberg en Ronald Dan nis. Hans is een creatieve spe ler met een objectief oordeel. Na een avond hard werken was zijn creativiteit tot in het eind spel te goed gebleken voor Ro nald. Hennie de Roodt van het tweede was niet tevreden met een gelijk spel tegen Wim Hen- nink: met gelijke spellen kan hij niet in het eerste doordringen. Wim had het gelijk spel moeten afdwingen. Tussen Nico Dannis en Theo Goor gebeurden naar het schijnt nogal wat rare dingen, maar remise was geen onlogi sche uitslag. Leo van der Haven dacht in tijdnood een dame- eindspel met een pion minder nog eeuwig schaak te houden, maar werd door Wim van der Hoek ingerekend. In de partij tussen Anton van Nieukerke en Herman Smitskamp gebeurde van alles: rokade naar verschil lende kanten, achterstand in materiaal met betere stelling en ten slotte toch een gelijk spel. Arie Kardol van het eerste is al weken niet goed op dreef. Te gen Jaap Smit van het derde maakte hij thematisch jacht op de zwarte dame, maar een tus- senzet maakte aan die jacht een einde. Er resteerden twee pionnen meer voor Jaap, die geroutineerd afwikkelde. Biniam David van het vijfde be gint zich door de middengroep heen te werken. Tegen de lan ge rokade van Ton Kuiper ro keerde hij naar de korte kant. Hij bracht al zijn zware stukken naar de lange kant en de tegen aanval van Ton kwam nooit. Een levendige partij, waarbij Ton mat gezet werd. Laurens Ellers was ditmaal goed bij de les: een eindspel met een pion meer en ongelijke lopers nam hij netjes aan Arie Versluis af. Jasper van Oort was tevreden over zijn overwinning op Henk Stam. Henk Erkelens, nog be trekkelijk nieuw op de club, be gint blijkbaar te wennen: een overwinning op Dirk van Offe ren is niet niets. Arjan Hennink hield het hoofd koel tegen Ma rio Moerland en won. Erik Hennink kwam tot een gelijk spel tegen de ervaren Frido Rit ter, die daar helemaal niet blij mee was. In de lagere regionen wonnen Jan Markus, Adriaan van der Starre, De Bock, Henk van Erk, Ton Bronk en Ton Bos' Evert Hildebrand haalde een nette remise tegen Kees Asscheman. Kees Alblas en Jaap van Sandijk konden elkaar niet klein krijgen en Hans Ponsioen haalde een goed resultaat: remise tegen Hans van Offeren. Stand aan de kop: Jansen, Philipse, Willemen, Van Woudenberg, De Louw, R.Dannis. De eerste helft gingen beide ploegen gelijk op en de rust stand werd 26-23 in het voor deel van de thuisploeg. Het be gin van de tweede helft was voor Juventus en zij konden ne gen punten uitlopen. Hierna kwam Flyers nog wel tot twee punten terug, maar irritatie van wege de leiding veroorzaakte concentratieverlies en tevens verlies van de wedstrijd. Uitslag 57-51De topscoorders waren Anita van Unen en Mireille Raaphorst, beide met 13 pun ten. Heren 2 blijft het goed doen in de competitie en heeft nog steeds kans op het kampioen schap. Dit weekend was het de beurt aan Punch om de kracht van Heren 2 te ondervinden. Flyers begon moeizaam, maar gaandeweg de eerste helft ging het beter en toen werd Punch al in een kansloze positie ge manoeuvreerd. De ruststand was 39-25. De tweede helft na men de Waddinxveense heren iets gas terug en toen was er min of meer sprake van een ge- lijkopgaande strijd met een einduitslag van 85-63. Tops coorder was Rudo Van Loo met 27 punten. Dames 3 was kansloos tegen BV Alphia. Met iets meer geluk zou het een dragelijke neder laag zijn geworden, maar de kansen die Flyers kreeg konden op de een of andere manier niet worden verzilverd. Uitslag 25- 70. Anja Vink-Schwiebbe was topscoorder'met 6 punten. Het zit de jongens junioren I niet mee in deze competitie. Tegen SRBH uit Oud-Beijerland zat een overwinning erin. Zeker gezien de eerste helft. Flyers had het betere van het spel en met wat meer overleg had er een grotere voorsprong dan 34-31 ingezeten. De tweede helft ging het tot de vijfde mi nuut goed. Hierna verloor Fly ers in korte tijd twee spelers door blessures en deze tegen slag met daarbij nog een flinke foutenlast konden de jongens gram, 12. P. Grootendorst 0 gram. Op 27 maart a.s. wordt het winterseizoen afgesloten met een koppelwedstrijd. Le den van de HSW die hier be langstelling voor hebben kun nen zich die dag om 06.30 uur aanmelden bij het station NS, vanwaar wordt vertrokken. Meer informatie bij A. van Leeuwen, tel. 615225. WADDINXVEEN - De zaal competitie voor de jeugd van Korbis korfbal zit erop. Afgelo pen zaterdag speelden El en Fl hun laatste wedstrijden, beide verloren, voor Fl was dit bij zonder teleurstellend. In de wedstrijd tegen Nieuwerkerk kon bij winst het kampioen schap gevierd worden, echter werd met 4-1 verloren en werd genoegen genomen met een tweede plaats. De meeste doelpunten werden door Wl gemaakt dit seizoen, maar liefst 233 keer ging de bal door de korf. B2 werd kam pioen, BI, Dl en Fl eindigden als tweede en Cl als derde in hun competities. Het was voor de meeste teams een gezellige en spannende competitie, maar het belang rijkste was, dat alle wedstrijden door konden gaan, ongeacht het slechte weer in de winter. De eerste oefenwedstrijden op het veld staan op het program ma, zo spelen BI en CI zater dag thuis tegen De Kapellen, om 09.30 uur Cl en om 10.30 uur BI. Op zaterdag 3 april zal de veld- competitie voor Korbis-jeugd officieel beginnen. ZEVENHUIZEN - Afgelopen week speelde Nesselande in het Zaanse tegen eerste divisionist Zaanstad de tweede wedstrijd in de kwartfinale beker. Na de met 3-0 gewonnen wedstrijd in Zevenhuizen, was slechts een set voldoende om de halve fina le te halen. In een goed gevulde sporthal in Zaandam wist Nes selande de tweede wedstrijd met 3-1 (I0-I5/7-I5/I5-I0/I0- 15) te winnen. Zaterdag speelde Nesselande tegen VersaTel/AMVJ in eigen huis en wist de wedstrijd via de setstanden 22-25/25-17/25- 18/25-23 met 3-1 te winnen. De klaverjasclub van de NBvR/Vrouwen van Nu bijeen in hotel-restaurant De Unie in Waddinxveen. (foto: NbvP/Vrouwen van Nu) Foto: v.l.n.r. zittend: Wilma de Jong, Antoinette Wijker, Cora Bos, Jacqueline v.d. Ruit, Annemarie de Rooij. Staand v.l.n.r.: Marcella Bos, Liesbeth Gras, Thamar Kok, Marit v.d. Louw, trainer Gerard Lupgens. (Foto: Be Fair volleybal, Cora Bos). WADDINXVEEN - De tiende en laatste wedstrijd voor de wintercompetitie van de Hen- gelsportvereniging Waddinx veen (HSW) werd gehouden in de Heimanswetering nabij Woubrugge. Voor de zesde keer in deze competitie ging de overwinning naar A. van Leeu wen. Met een vangstgewicht van 3.760 gram bleef hij de nummer twee J. van Elswijk (3.080 gram) en nummer drie H. Kraan (2.890 gram) voor. Door de reeks goede resulta ten werd A. van Leeuwen on bedreigd kampioen. Na aftrek van de twee minste wedstrijden eindigde hij op een totaal vangstgewicht van 37.190 gram. De verdere uit slag is als volgt: 2. M. Reichard 21.970 gram, 3. J. van Elswijk 19.630 gram, 4. R. Jenner 12.180 gram, 5. J. Verhoef 12.1 10 gram, 6. H. Kraan I 1.870 gram, 7. M. van Leeu wen I 1.520 gram, 8. H. Rome- ijn 10.730 gram, 9. J. Rupke 1950 gram, 10. H. den Haan 1240 gram, ILL. Pouwer 430 r». 5 I h1

Weekblad voor Waddinxveen | 1999 | | pagina 27