Herinrichting KW-plein gestart 31» ««a Toneelavond met 140 bezoekers Verjaardag ’Stoere .Maatjes’ NPV-lezing over letsels en schades Wereldwinkel wil handtekeningen van gemeentebestuurders TOOS koopt voor één gulden gymzaal Wervelende theatershow van scoutinggroep Klimop F: h' SWW-cursus voor vrouwen in ’Kreater’ Gestolen auto Bewoners zien dief in huis Tweede huis in ’Bloemendaal’ Subsidie voor Turkse club Winkeldief gepakt Seunke-film in ’Kreater’ Rommelmarkt ’Zonnig Zuid’ Plannen campus voor Coenecoop RTW- kerkdienst Immanuëlkerk ’Toneelstuk in AF-centrum werd hoorspel’ Klaverjassen Extra geld ’de Passage’ I PAGINA 11 WOENSDAG 24 MAART 1999 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Werkzaamheden Geen Gevonden Vermist WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN ontvangen? Bel 0182 - 63 03 32 Aug i F 1 i .1 het vorderen van een schade vergoeding tot de mogelijkhe den behoort. de verkeersborden voor de voorrangsregeling. De totale reconstructie van het Koningin Wilhelminaplein duurt tot eind november. het clubhuis en thuis was druk gewerkt aan alle toneelattributen en het script. De opvoering werd voorafgegaan door een aantal sketches, waarbij ook de Klim- op-leiding zich van haar beste kant liet zien. Tenslotte ging het doek op voor de zeeverkenneracteurs, die zo weggelopen leken te zijn uit verschillende sprookjes. Oude en in een modern jasje gestoken sprookjes zoals Roodkapje, Doornroosje, Hans en Grietje, de Wolf en de zeven geitjes en Assepoester trokken in een wervelende theatershow voorbij. Na het vallen van het doek volgde een lang en hard applaus van alle aanwezigen, waarna de acteurs hun toneelinsigne uit gereikt kregen. Na de pauze werd de voltallige leiding voorgesteld en stond er een bingospel op het programma. Ruud Snoeker won het spel en mocht aan het touw trekken, waarna hij met confetti werd overladen. Naar later bleek de inleiding op zijn in stallatie tot groepsbegeleider. Vol trots werd nog melding gemaakt van de aanschaf van een sleepvlet, die daarna onder grote belangstelling op video te bewonderen was. WADDINXVEEN - Op ini tiatief van de culturele com missie voor senioren van de Stichting Waddinxveens Welzijnswerk (SWW) voer de De Goudse Komedie in het Anne Frank-centrum (Jan van Bijnenpad) het to neelstuk ’Óscar’ van Claude Magnier op. ‘Wat een fijne ouderwetse toneelavond moest worden, werd een hoorspelavond*, aldus één van de bezoekers. ‘We konden niets zien, want er is blijkt geen toneel in het Anne Frank-centrum aanwe zig te zijn'. 'Op die manier worden wij er de dupe van dat er geen zang-, muziek- en toneelver eniging meer naar het Jan van Bijnenpad kan komen. Onbegrijpelijk in zo’n mo dern gebouw waar vrijwel alles is*. Volgens de culturele commissie moest ditmaal een deel van de avond ’op de grond’ worden gespeeld, omdat het mobiele toneel van het AF-centrum te klein was voor de opvoering van ’Oscar’. Dat gebeurde door de spelers echter staande om alle 140 bezoekers zo weinig mogelijk te laten mis sen. die in de loop van de tijd toe nemen. De huisarts en de spe cialist denken dat de tijd alle wonden heelt. De man moet maar een beetje geduld heb ben, dan gaat het vanzelf beter. Na anderhalf jaar, de klachten zijn steeds erger geworden, wordt er een röntgenfoto van het been gemaakt. Op de foto’s is een verdachte schaduw te zien. Uiteindelijk blijkt dat er een gaas in het been is achter gebleven bij de operatie. GOUDA/WADDINXVEEN - Voor de Nederlandse Patiën ten Vereniging in Waddinxveen en Boskoop houdt mevrouw mr. E.P. van Dijk van het Juri disch Adviesbureau Gezond heidszorg woensdagavond 3I maart om acht uur in de her vormde Bethelkerk (Bilderdijk- laan) een lezing over letsels en schades. Aan de hand van een praktijk voorbeeld zal een schade- en letselzaak bekeken worden. Zo moet een man voor een opera tie aan zijn rechterbeen naar het ziekenhuis. De operatie verloopt naar wens. Toch houdt hij vage klachten ana of een t-shirt. Merel, Mariët, Mark en Tom toonden de nieuwste voor jaarsmode van de merken No-No, Esprit, Elie, Rags en Oliver Twist. Daarnaast had den de kinderen gezorgd voor veel vlammetjes op de verjaardagstaart. Een aantal kinderen heeft een mooie prijs in ontvangst mo gen nemen. De prijswinnaars waren Jos Priester (II), Leandra Hokke (4), Fabitha Willems (7), Kim v.d. Linden (5) en Desiree Kossen (10). Het kruispunt wordt echter nog niet afgesloten. Gezien de complexiteit van de werkzaamheden zal pas in een later stadium bekend worden gemaakt wanneer de volledige afsluiting van het kruispunt plaatsvindt. Waarschijnlijk is dat begin mei. Het verkeer en de lijndienstbussen worden dan omgeleid. De verkeerslichten zijn tijdens de reconstructie buiten wer king. Als de verkeerslichten WADDINXVEEN - De Stich ting Wereldwinkel Waddinx veen biedt volgende week woensdagavond 31 maart bur gemeester Fedde Jonkman, de drie wethouders en de leden van de gemeenteraad van Wad dinxveen ter ondertekening de handtekeningenlijst voor de ’Campagne Jubilee 2000’ aan. De handtekeningen voor deze Europese campagne om de al lerarmste landen van hun schul denlast af te helpen worden tot en met zondag 9 mei (Interna tionale Wereldwinkeldag) inge- WADDINXVEEN - Een mede werker van een winkel aan het Koningin Wilhelminaplein in Waddinxveen hield onlangs een 31-jarige Alphenaar aan wegens winkeldiefstal. De man had voor enkele honderden guldens aan vleeswaren en ove rige goederen meegenomen zonder te betalen. Tevens bleek dat hij bij een andere winkel goederen had gestolen. De dader werd door de politie overgebracht naar het districts bureau en voor verhoor inge sloten. WADDINXVEEN - In opdracht van de gemeente Wad dinxveen is deze week begonnen met de voorbereidende werkzaamheden voor de grootscheepse reconstructie van het Koningin Wilhelminaplein. Voor de herinrichting, die eind november klaar moet zijn, zullen ook 34 bomen in de directe omgeving worden gekapt. WADDINXVEEN - Mary Stelling van kinderkledingwin- kel 'Stoere Maatjes’ (Groens- voorde) heeft de vierde ver jaardag van haar zaak gevierd. Op deze feestdag konden kin deren allerlei activiteiten doen, zoals kikkermeppen en een bibberspiraal. Ook aan de vaders en moeders was ge dacht. Voor hen stond koffie klaar met een lekkere tractatie. Bij elke aankoop kon men draai en aan het rad van avontuur voor gratis sokken, een band- WADDINXVEEN - De 'Stich ting Exploitatie TOOS Zalen’ (EXTOZA) neemt het gemeen telijk gymnastieklokaal aan de Staringlaan over voor het sym bolische bedrag van één gulden (exclusief btw). De officiële verkoop is donder dag I april. Het stichtingsbe stuur krijgt onder gebruikelijke voorwaarden van de gemeente het recht van opstal voor 40 jaar. Het beschikbare bedrag van twee ton voor achterstallig onderhoud wordt door de ge meente verhoogd met f 12.040,-, zijnde het afgenomen bedrag van de boekwaarde. De huidige subsidie van de ge meente op de zaalhuur van 15.000 gulden per jaar wordt gekapitaliseerd tot een bedrag van f 257.386,-. De transactie houdt verder in WADDINXVEEEN - Donder dag I april begint de Stichting Waddinxveens Welzijnswerk (SWW) in buurtcentrum De Boog (C. Huygenslaan) de cur sus ’Maatschappelijke betrok kenheid’. De lessen zijn bestemd voor al lochtone vrouwen die al lange re tijd in Nederland zijn, maar de Nederlandse taal nog niet of slecht beheersen. In de cursus, waarin aandacht wordt besteed aan gezondheid, voorzieningen en openbaar vervoer in Waddinxveen, be staat uit 9 lessen van 13.15 tot 15.00 uur en zal worden gege ven tot de zomervakantie. De cursisten betalen eenmalig 25,-. Er is kinderopvang aan wezig. Voor aanmelden of in formatie kan men contact op nemen met de Stichting Wad dinxveens Welzijnswerk, telefoon 0182-631932. WADDINXVEEN - B. en W. van Waddinxveen zijn in begin sel bereid mee te werken aan het oprichten van een tweede woning van maximaal 500 ku bieke meter op het perceel Bloemendaalseweg 21 Daarvoor moet overigens eerst een overeenkomst wor den afgesloten met de eigenaar inzake het gefaseerd slopen van de ter plekke nog aanwezige bedrijfs- en erfbebouwing. Voor het voorgestelde herge bruik van het vrijkomende ag rarisch complex aan de Bloe- WADDINXVEEN - Vrijdag avond 26 maart om acht uur is er weer koppelklaverjassen in buurtcentrum ’De Boog’ (C. Huygenslaan). Het inschrijfgeld bedraagt 10,- per koppel. Het eerste kopje koffie is gratis. WADDINXVEEN - Volgende week woensdagmiddag 31 maart om half twee wordt er in het centrum voor kunstzinnige vorming ’Kreater’ de kinderfilm ’James en de Reuzenperzik) ge draaid. De Nederlands gesproken film van 76 minuten gaat over Ja mes, een negenjarige wees, die droomt van een reis naar New York. Zijn wens wordt vervuld als een zwerver hem een zak met krokodillentongen geeft. Als James de tongen per onge luk onder een perzikboom laat vallen, groeit de boom enorm en gaat hij een gigantische per zik in, waar levensgrote insek- ten hem begroeten. De perzik valt echter van de boom en rol len ze de avonturen tegemoet. dat de nieuwe eigenaar van de gemeente een bedrag van f 569.426,- krijgt overgemaakt. Er zal een gemeentegarantie worden verleend gedurende veertig jaar voor het lenen van f 396.000,-. Het gaas wordt operatief ver wijderd, maar de operatiewond geneest slecht vanwege de slechte vaatconditie van het been. Het wordt een jarenlang getob voor de man en uiteinde lijk belandt hij in een rolstoel. Een fantastisch verhaal of de werkelijkheid. De patiënt is van mening dat als dat gaas niet was achtergebleven, hij nu niet in een rolstoel zou zitten. Daar om stapt hij naar de rechts hulpverlener en laat bekijken of mendaalseweg zal de Waddinx- veense gemeenteraad een wijziging van het bestemmings plan gaan voorbereiden. WADDINXVEEN - Zaterdag 27 maart van tien tot vier uur wordt er door de wijk- en speeltuinvereniging ’Zonnig Zuid’ een rommelmarkt gehou den in de St. Victorstraat. Bezoekers kunnen er komen snuffelen tussen het zeer uitge breide en gevarieerde aanbod. De opbrengst komt geheel ten goede van de activiteiten op Koninginnedag. De ingeleverde spullen zijn zeker de moeite waard. WADDINXVEEN - Donderdag 17 maart omstreeks half drie vond in een woning aan de Weidezoom in Waddinxveen een insluiping plaats, waarbij de verdachte door de bewoners in één van de slaapkamers op de eerste verdieping werd overlo pen. Toen ze de man wilden aan houden, rukte hij zich los en rende er vandoor. Het betreft hier een donkergekleurde man, die een zwart kort jack droeg met een blauwe spijkerbroek. Uit de woning wordt niets ver mist. De nu begonnen voorbereiden de werkzaamheden zijn nodig om te zijner tijd het drukke kruispunt - waarvoor de aanleg van een rotonde geen oplos sing bleek - te kunnen voorzien van vrijliggende fietspaden en een nieuwe verkeerslichtenin stallatie. Het ligt in de verwachting dat de werkzaamheden in de ko mende tijd voor de nodige overlast zullen zorgen voor omwonenden en het verkeer. Geprobeerd wordt die overlast niet werken gelden uiteraard zo gering mogelijk te laten zijn. Ten behoeve van de recon structie van het Koningin Wil helminaplein wordt in de Mau- ritslaan een aantal parkeer plaatsen aangelegd om de parkeerdruk in het gebied te verlagen. Op de Koningin Wilhelminasin- gel vinden wegwerkzaamheden plaats voor de aanleg van een fietspad. De Juliana van Stol- berglaan wordt opengebroken voor de aanleg van leidingen voor nutsbedrijven. Aan de noordzijde van de Wil lem de Zwijgerlaan wordt een vrijliggend fiets- en voetpad aangelegd. Tijdens deze voor bereidende werkzaamheden is er eveneens overlast voor het verkeer. WADDINXVEEN - Binnen het door rector A.J. Pennink gelei de Coenecoop College (Dreef), dat met het Delta Col lege in Gouda praat over een volledige samenwerking met in gang van het nieuwe schooljaar, worden plannen gemaakt voor de verdere inrichting van de campus. De plannen, die voorzien in sportieve pleinelementen zoals een volleybalveld en betonnen tafeltennistafels, zullen nog worden doorgesproken met de leerlingen. Met de inrichitnbg kan dit voorjaar al worden be gonnen. Binnen de school is ook een plan gemaakt voor de herin richting van de aula. De aula is ongezellig en er kan niet wor den gezeten. Interieurarchitec- te en oud-leerlinge Hilde de Jong heeft een ontwerp met frisse kleuren gemaakt om daarin verandering te brengen. Zo wordt het aantal zitmogelij- jkheden sterk uitgebreid en is er gedacht aan werkplekken en spelmogelijkheden. Er wordt nu eerst gekeken wat de plan nen gaan kosten. Aan de herin richting zal pas in de zomerva kantie begonnen kunnen wor den, omdat de vloerbedekking eruit moet en de vloer moet worden gerepareerd. WADDINXVEEN - Donder dagavond 18 maart om kwart voor negen werd op de Onder weg een gestolen auto aange troffen. Het voertuig, een Re nault, bleek eerder te Bemmel te zijn ontvreemd. Een bergingsbedrijf haalde de personenauto op en na sporen onderzoek werd de wagen weer teruggegeven aan de rechtmatige eigenaar. De poli tie heeft de diefstal nog in on derzoek. WADDINXVEEN - De in op richting zijnde Turkse Vereni ging Waddinxveen krijgt van de gemeente Waddinxveen maxi maal f 9.425,- subsidie. Dat hebben Burgemeester en Wethouders besloten. Het geld wordt ten laste gebracht van het gemeentelijke werk- krediet voor zelforganisaties minderheidsgroepen. Met de subsidie wordt de huur van een eigen opgeknapt lokaal in de voormalige Prof. Kohn- stammschool (Mauritslaan) en de organisatie van een aantal activiteiten betaald. Voor dat laatste is een activitei tenplan ingediend. Verzoeken van de Turkse vereniging aan de gemeente om ook Neder landse taallessen en ontmoe- tingsactiviteiten te betalen wer den niet ingewilligd. WADDINXVEEN - Zondag morgen 28 maart van negen tot twaalf uur 12.00 uur wordt de wekelijkse kerkuitzending van de lokale RTW-radio verzorgd door de hervormde Immanuël- kerkgemeente (Prinses Beat- rixlaan). Om negen uur begint de uit zending met het kinderpro gramma, gevolgd door de kerk dienst uit de Immanuëlkerk. Voorganger in deze dienst is de eigen predikant ds. C. de Jong. Het programma wordt daarna om kwart voor elf voortgezet met een gesprek met Hans Geel over de betekenis van de 'Stille Week’ voor Pasen. Het thema van deze week is ‘Wie zeggen de mensen dat ik ben?* WADDINXVEEN - Overeen komstig de gemaakte afspraken heeft het Waddinxveense ge meentebestuur Helmig Consul tancy BV verzocht de bemidde- lingsafspraak rond het nieuwe winkelcentrum ’de Passage’ af te ronden. Met deze bijzondere werk zaamheden, die weinig hebben opgeleverd, is 5.000 gulden meer gemoeid dan B. en W. eerst dachten nodig te hebben voor het vlot trekken van de impasse. Verder moet er 10.000 gulden extra uit de gemeentekas wor den gehaald in verband met de derde meetopdracht aan de Rijksgebouwendienst (RGD). Ook is er nog 15.000 gulden nodig in verband met de kosten Kinderfilm van juridische bijstand van mr. H.J. Suyver van La Gro Advoca ten vanwege de bezwaarschrif tenprocedure rond de ’Werk groep Passage Rondom’. rolspelers. Een daverend applaus was de belo ning voor dit fraaie en goed gespeelde stuk. Voorzitter A. Both bood zijn verontschuldi ging aan dat van de vloer moest worden ge speeld. Gezien de enorme belangstelling voor toneel zal door de culturele alles in het werk worden gesteld volgend seizoen drie toneel avonden in het programma op te nemen. Zaterdagmiddag 24 april om drie uur wordt het laatste evenement van dit seizoen gehou den. Er is dan een optreden te zien van de folkloristische dansgroep ’Paloina’ met dansen uit Bulgarije, Hongarije, Israël, Polen en Tur kije. Gekozen is er voor de zaterdagmiddag om ook diegenen die bij avond niet de straat op willen gaan in de gelegenheid te stellen een dergelijk evenement bij te wonen. Omdat voor deze middag veel belangstelling wordt verwacht zal vooraf de kaartverkoop plaats vinden van maandag 19 april tot en met vrijdag 23 april tijdens de kantooruren van de SWW in het Anne Frank-centrum. WADDINXVEEN - De culturele commissie voor senioren van de Stichting Waddinxveens Welzijnswerk (SWW) hield dinsdagavond 16 maart in het Anne Frank-centrum (Jan van Bij nenpad) de eerste toneelavond van dit sei zoen. De Goudse Komedie voerde het toneelstuk in drie bedrijven ’Oscar’ op. Er waren meer dan 140 belangstellenden. Omdat het mobiele to neel in het AF-centrum te klein was voor de opvoering werd het stuk op de vloer gespeeld. Dit was uiteraard jammer omdat een aantal mensen achter in de zaal niet alles kon zien. Na overleg met de regisseur werd dit voor een gedeelte opgevangen door de spelers zo veel mogelijk staande te laten spelen. De voorstelling werd op een uitstekende wijze gespeeld. De spelers waren rolvast en duide lijk te verstaan. Aan het eind kwam, na vele verwikkelingen, uit de verf wat met Oscar werd bedoeld en wie hij was. Het was een ontroerende ontknoping. Een woord van lof is op zijn plaats voor de hoofd- WADDINXVEEN - Het clubhuis van scoutinggroep Klimop in de Vondelwijk was zaterdag 13 maart omgetoverd in een heus theater. Het publiek werd verwelkomd met koffie en gebak door een in een rode cape ge hulde prins, vergezeld van een grote ruig harige wolf. Geleidelijk aan steeg de spanning bij de bezoekers en sloeg de plankenkoorts toe bij de zeeverkenners, tot het grote oran je zeildoek werd opgetrokken. De avond was opgezet om beslag te leg gen op het zeeverkennertoneelinsigne. In Met een wervelende theatershow legde de scoutinggroep Klimop beslag op het zeeverkennertoneelinsigne. (Foto: Titia de Jong). zameld. Er kan ook in de we reldwinkel aan het Koningin Wilhelminaplein een handteke ning worden gezet. ’Jubilee 2000’ wil 20 miljoen handtekeningen ophalen en wordt daarmee de grootste handtekeningencampagne in Europa ooit. Het ligt in de be doeling ze in juni in het Duitse Keulen aan de wereldleiders van de zeven rijkste industrie landen (G7) worden aangebo den. Voor de Europese wereld winkels staat dit jaar dus in het teken van ’Jubilee 2000’, die dit voorjaar in Groot-Brittannië is begonnen. De campagne ijvert voor het kwijtschelden van de schulden van de allerarmsten. Van de ruim veertig landen waarvan wereldwinkels pro- dukten verkopen, behoren twintig tot de allerarmsten van de wereld. In de afgelopen jaren zijn deze arme landen alleen maar armer geworden. Het betalen van schulden en rente kost ruim drie keer het bedrag dat deze landen aan ontwikkelingshulp ontvangen. Samen betalen zij per jaar de rijke landen 250 mil jard dollar aan rente en ontvan gen ze jaarlijks 50 miljard dollar aan ontwikkelingsgeld. Ook de producenten, waarmee de wereldwinkels handel voe ren, hebben te lijden van de schuldencrisis. Hun financiële armslag is echter wat groter dan die van de producenten en boeren die via de reguliere han del leveren. WADDINXVEEN - Vrijdag avond 26 maart om acht uur draait de film ’Gordel van Sma ragd’ in het centrum voor kunstzinnige vorming ’Kreater’ (Kerkstraat). De film duurt 125 minuten en wordt geregisseerd door Or- low Seunke. De Nederlander Theo heeft met Ems, een Indo- Europese vrouw, een relatie. Het is 1939 en er zijn grote veranderingen op til. In de pe riode na de oorlog en de Indo nesische vrijheidsstrijd probe ren beiden een weg te vinden. WADDINXVEEN - Gevon den: konijn, kleur bruin (om geving Julianastraat Bos koop). Vermist: dinsdag 9 maart: kater, gecastreerd, onge veer twee jaar oud. Groot en dik, kleur zwart met wit te pootjes, spleet in zijn tong. Roepnaam Poes (om geving Boskoop). Dood gevonden een cyperse poes (omgeving Boskoop, De Zijde). Een dier gevon- den of een dier kwijt, bel tel. 0182-630481. M

Weekblad voor Waddinxveen | 1999 | | pagina 11