Waddinxveen int weer OZB en rioolrecht Buitengewoon zitten! Dinsdag 6 april wijkbezoek aan centrum W’veen Wendy Biesheuvel rondemiss 1999 ÓP Betere behandeling verkeersproblemen ag in Leiden Waddinxveense pastor preekt in Zevenhuizen 28 maart van 12-17 uur koopzo Zaterdag gratis compost afhalen Brochure snippergroen Veiligheids- ’Megafusie’ basisscholen Goudse regio De gezelligste stad van Nederland! Winkelen, musea, terrasjes, cultuur (en 3.000 parkeerplaatsen) Meditatie bij ’De Steenbok’ Bingo en ruilbeurs Fietsen stalling Rabobank Jubileum G70EN7u< Nieuw clubgebouw voor ’St.Victor’ GroenRijk De Bosrand Prinsen Schouw 1, 2394 CX ALPHEN A/D RIJN Telefoon (0172) 47 52 99, Fax (0172) 49 52 51 Bank John (Zware uitvoering) Hardhouten tuinbank. Breedte: 122 cm. Exclusief sierkussens. don. vrij, koopavond v .1/ Z lb WOENSDAG 24 MAART 1999 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 17 De nieuwe 18-jarige Waddinxveense rondemiss Wendy Biesheuvel. (Foto: Sjaak Noteboom). Gebruikers WADDINXVEEN WADDINXVEEN - Van gemeentewege kunnen de Wad- dinxveners binnenkort weer de gecombineerde aanslag voor onroerende zaakbelasting en rioolrecht in hun brie venbus verwachten. Wie vorig jaar al een machtiging tot automatische betaling heeft afgegeven, hoeft dat dit jaar niet meer te doen. De machtiging geldt tot wederopzeg ging- sche incasso een handig hulp middel omdat er verschillende administratieve niet meer gedaan hoeven te worden. matische heeft afgegeven, maar er nu wel voor in aanmerking wil komen, kan daarvoor een kaart afhalen bij de publieksbalie in het ge- WADDINXVEEN - De 18-jarige Wendy Biesheuvel is de nieuwe rondemiss van de Stichting Wielerronde Waddinxveen, die maandag 5 april (Tweede Paasdag) in het Gouwedorp (Dorpstraat, Kerkweg- West, Chopinlaan, Beethovenlaan) wordt verreden. De Waddinxveense, opvolgster van ron demiss I998 Kirsten Vonk, heeft de HA VO doorlopen en studeert nu communi catiewetenschappen. De zevende editie van de Waddinxveense wiellerronde is voor haar een mooie gelegenheid wat meer bekendheid te krijgen. Misschien wel een opstap naar meer, denkt ze. Bijvoorbeeld televisiewerk. De ambiteuze Wendy Biesheuvel is ook sportief. Regelmatig is ze te vinden in de sportschool. ’Steps’ heeft daarbij haar voorkeur. Tijdens de wiellerronde is de Zuidlaan. Op een humoristische en voor al leerzame manier bracht de bekende clown bij alle kinderen van de school in de Oranjewijk diverse veiligheidsaspecten on der de aandacht. Zijn optreden viel bij alle kinderen en leer krachten zeer in de smaak. Voor iedere bon wordt één zak compost uitgereikt. Per per soon mogen maximaal drie zak ken compost worden afge haald, tegen inlevering van drie bonnen. De aanbieding geldt zolang de voorraad strekt. dens de fietstocht, de situatie ter plekke worden bekeken. De organisaties hebben inmid dels een brief ontvangen waar in staat dat de leden van het ge meentebestuur hun instelling of vereniging die dag een bezoek willen brengen. Zij kunnen dan een toelichting geven op hun organisatie, de toekomstige ontwikkelingen en eventuele problemen die zij daar verwachten. De inwoners van het te bezoe ken gebied hebben inmiddels per brief een uitnodiging ont vangen om 's avonds met het college en de fractievoorzitters nader kennis te maken en om hun vragen voor te leggen aan het gemeentebestuur. Nadat er meer bekend is over de instellingen die de leden van het gemeentebestuur die dag langsgaan en over de vragen van de burgers wordt het de finitieve programma en de de finitieve route vastgesteld. Elke zt 16.30 inwinn tuinen WADDINXVEEN - Medewer ker F.J. Faas van Prodetra BV in Waddinxveen heeft ter gele genheid van zijn 25-jarig dienst verband de legpenning met bij behorende oorkonde van de Kamer van Kophandel en Fa brieken voor Rotterdam ont vangen; bouw en de vele uitgevoerde klusjes zijn de nieuwbouwplan- nen al enige tijd in de maak. Op advies van en in samenwerking met het Nationaal Jeugd Fonds 'Jantje Beton’ is er een nood zaak- en haalbaarheidsonder zoek gedaan. vangt geregeld verzoeken van burgers om een stukje groen te mogen kopen bij hun woning, naast of achter hun tuin. Zij hebben bijvoor beeld plannen om hun tuin te vergroten of hun uitzicht te veranderen. B. en W. hebben nu een bro chure uitgegeven waarin staat wanneer en onder wel ke voorwaarden deze priva tisering mogelijk is, want niet alle stukjes snippergroen zijn hetzelfde. WADDINXVEEN/GOUDA - De schoolbesturen van een 20-tal basisscholen in het protestants-christelijke en rooms-katholiek onder wijs in Midden-Holland wil len vanaf I januari volgend jaar gaan fuseren. Dat hebben de schoolbe sturen vrijdag bevestigd. De megafusie betreft bijzonde re scholen in Waddinx veen, Boskoop, Zevenhui- zen-Moerkapelle, Gouda, Reeuwijk, Driebruggen, Haastrecht, Moordrecht, Oudewater en Waarder. Bij de oprichting van de nieuwe regionale vereniging voor protestants-christelijk basisonderwijs ’De Vier Windstreken’ zijn elf schoolbesturen betrokken, waaronder de vereniging voor protestants-christelijk onderwijs (PCO) in Wad dinxveen. Het fusieproject, dat wordt geleid door de Schoolbege leidingsdienst Midden-Hol land en Rijnstreek, bete kent waarschijnlijk de red ding voor de te weinig leerlingen hebbende prote stants-christelijke Koningin Julianaschool aan de Peter Zuidlaan in Waddinxveen. De betrokken schoolbestu ren, die sinds I992 al met elkaar samenwerken in het project 'Weer samen naar school’, verwachten met het samengaan meer finan ciële armslag te krijgen en beter te kunnen omgaan met de steeds grotere ver antwoordelijkheid. Efficiënter werken, geza menlijk ’inkopen’ van inval krachten en vergroten van de deskundigheid zijn ande re redenen voor de fusie. ZEVENHUIZEN - Zondagmid dag 28 maart om vier uur is er weer een bijzondere ontmoe- tingsdienst in de Gereformeer de Kerk te Zevenhuizen, die om half vier vooraf wordt ge- de gemeente Zoetermeer zal worden ingehuurd. Voorts wordt een tijdelijke kracht voor de publiekscontac- ten over allerlei verkeersvraag- stukken met burgers, bedrijven en instellingen aangetrokken. In aansluiting op deze twee tij delijk getroffen noodoplossin gen zal voor een structurele oplossing worden doorgegaan met de werving van een ver- vindt deze korting afzonderlijk vermeld op het aanslagbiljet als een negatief aanslagbedrag. De betaling van de aanslag kan voor veel mensen problemen opleveren. De gemeente Wad dinxveen voert een kwijtschel- dingsbeleid dat al diverse malen verruimd is. Hierdoor komt een groot aantal mensen in aanmerking voor kwijtschel- WADDINXVEEN - In het wijk- gebouw van de wijk- en speel tuinvereniging De Paddestoel (Lijsterbesstraat) wordt vrij dagavond 26 maart een bingo- avond gehouden en zaterdag middag 27 maart een ruilbeurs. De bingoavond van vrijdag avond begint om acht uur en is bestemd voor 12-jarigen en ou der. Er zijn leuke prijzen te winnen. Er wordt ook een geld- ronde gespeeld. De toegang is gratis. De ruilbeurs van zater dagmiddag duurt van twee tot vier uur. Voor nadere inlichtin gen over deze beurs kan men bellen met W. v.d. Schee, tel. 1082-616720. De resultaten van dit onder zoek en de nieuwbouwplannen (van een grondige renovatie is afgezien) zullen komende za terdag ter gelegenheid van Na tionale Scoutingdag worden ge presenteerd en toegelicht aan het gemeentebestuur, leden, ouders en overige belangstel lenden. De presentatie gebeurt met foto’s, folders, dia’s en vi deo. Er is ook een rondleiding door het bestaande clubhuis in kleine groepjes. Waddinxveense rondemiss en gastvrouw tegelijk. Ze zal haar best doen het ieder een naar de zin te maken. Winnende renners krijgen van haar bloemen en kus sen. Rondemiss Wendy Biesheuvel draagt kleding van Greenfield Co (Kerkweg- Oost) en wordt persoonlijk verzorgd door Ageeth’s Haarmode (Groensvoor- de) en schoonheidssalon ’Mieke’ (Juliana van Stolberglaan). De clown Ronald McDo nald bezocht de Koningin Julianaschool. Burge meester en Wethouders heb ben ingestemd met de bouw- aanvraag van de Coöperatieve Rabobank ’Waddinxveen’ voor het oprichten van een fietsen stalling bij het bankgebouw aan de Kerkweg-Oost. Om deze fietsenberging, waar tegen inmiddels wel bezwaren door een omwonende is ge maakt wegens verlies aan be schikbare parkeerruimte, planologisch mogeiijk te maken zal het bestemmingsplan wor den gewijzigd. Waddinxvener P. de Pater kan van het college van B. en W.'een bouwvergun ning tegemoet zien voor het neerzetten van een gezamenlij ke berging op de percelen Brugweg 106a en 106b. Als er na de twee weken van ter visielegging van het bouw plan voor de gezamenlijke ber ging niet van enige schriftelijke bedenking is gebleken zal de bouwvergunning zonder meer worden verstrekt. WADDINXVEEN - Het Waddinxveense gemeente bestuur heeft een brochure over snippergroen uitgege ven, die gratis bij de pu blieksbalie in het gemeente huis (Raadhuisplein) kan worden afgehaald. Waddinxveners die graag een stukje grond bij hun wo ning willen aanschaffen kun nen in deze brochure lezen onder welke voorwaarden dit mogelijk is. Het gemeentebestuur ont- Elke laatste zondag van de maand koopzondag in Leiden Rijnstreek in hun groene mini containers hebben aangeboden. Het uitdelen van het compost is dan ook bedoeld als beloning voor alle mensen die hun steentje hebben bijgedragen aan het milieu door hun ’groe ne’ afval te scheiden van het overige huisvuil. Daardoor hoeft er minder vuil te worden verbrand en het ’groene’ afval kan als compost in de eigen tuin, plantsoen en dergelijke weer een nuttige functie vervullen. De compostbon staat vandaag (woensdag 24 maart) in het Weekblad voor Waddinxveen. Knip deze uit, dan kan men er mee zaterdagmorgen 27 maart terecht op het evenementen terrein. Ook kan men een machtigings kaart aanvragen via de tele foonnummers 0182-624554 of 0182-624566. Een machtiging kan altijd weer worden inge trokken. Men gaat dan uiter aard wel weer terug naar tweee betalingstermijnen. WADDINXVEEN - Dinsdag 6 april brengt het college van Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen samen met de fractievoorzitters in de ge meenteraad op de fiets en lo pend een wijkbezoek aan het centrum van Waddinxveen (met uitzondering van ’de Pas sage’). De Waddinxveense volksverte genwoordigers, die eerder op pad waren in de Groenswaar- den en de Zuidplas, willen op die manier directer kennisma ken met instellingen, organisa ties, verenigingen en bewoners in het middengebied van het Gouwedorp. B. en W. brengen met de frac tievoorzitters en andere ge meenteraadsleden een wijkbe zoek aan Oranjewijk-Zuid, Groensvoorde I en de Bomen- wijk. In de middag worden in dit woon- en werkgebied orga nisaties, instellingen en vereni gingen aangedaan. ’s Avonds kunnen bewoners in het centrum voor kunstzinnige vorming ’Kreater’ (Kerkstraat) het college en de aanwezige raadsleden allerlei vragen voor leggen. Deze vragen kunnen zij van te voren schriftelijk indienen, zo dat het college zich goed op de antwoorden kan voorbereiden. Bovendien kan 's middags, tij- WADDINXVEEN - Burge meester Fedde Jonkman en Pv- dA-wethouder drs. Aad van Holsteijn krijgen als leden van het college van Burgemeester en Wethouders zaterdagmor gen 27 maart om elf uur de plannen gepresenteerd voor een nieuw clubgebouw van de Waddinxveense scoutinggroep St. Victor aan de Jan Willem Frisoweg (Oranjewijk). In verband met de huidige slechte staat van het clubge- gaan door het drinken van kof fie, thee of limonade. Voorganger is pastor Ad van der Helm van de rooms-katho- lieke St. Victorkerk in Wad dinxveen. Het thema van de dienst is ‘Op-tocht‘. leder mens is op zoek naar de ander. Wij zijn ook op zoek naar onszelf en op zoek naar God. De meegekomen kinderen worden uitgenodigd tekenin gen te maken. Verder zal aan de ontmoetingsdienst, die is voorbereid door een werk groep met hervormden, rooms-katholieken, gerefor meerden en vrijzinnig her vormden, meewerken het Am sterdamse gospelkoor ‘New City Voices'. WADDINXVEEN - Komende zaterdagmorgen 27 maart tus sen negen en twaalf uur kunnen Waddinxveners tegen inleve ring van een bon (die deze week in het Weekblad voor Waddinxveen staat) een gratis zak compost ophalen op het evenemententerrein aan de Dreef. Nu de lente is begonnen, gaan veel mensen weer met hun tuin aan de slag. Dat is een goed moment om compost door de grond te mengen. De grond wordt hierdoor luchtiger en rijker aan voedingsstoffen. De gemeente Waddinxveen en het bedrijf Stercompost BV van het Gemeenschappelijk Vuil- verwerkingsbedrijf (GVB) in Al- phen aan den Rijn willen hierbij een handje helpen door gratis compost ter beschikking te stellen. De compost is gemaakt van het groente-, fruit- en tuinafval dat de inwoners van Waddinxveen en de andere gemeenten in de regio’s Midden-Holland en WADDINXVEEN - Het college van Burgemeester en Wethou ders van Waddinxveen heeft besloten direct enkele maatre gelen te nemen op het gebied van de behandeling van ver- keers- en vervoersvraagstuk ken in het gemeentehuis aan het Raadhuisplein. Besloten is dat er tijdelijk voor twee dagen in de week een ver keerskundig medewerker van L U vindt ons achter het BP station Kerk en Zanen. HET RIJKE TUINLEVEN keerskundig medewerker in vast dienstverband in schaal 9 met een markttoeslag. Gelet op de huidige situatie bij de betreffende afdeling in het gemeentehuis, de belangrijke strategische ontwikkelingen op het terrein van verkeer in Waddinxveen en omgeving in de toekomst en de moeite die het kost een nieuwe verkeers kundig medewerker te vinden wordt de eerste medewerker verkeer door het college een hoger salarisniveau aangebo den. Wordt geleverd f als bouwpakket. Van 179.00 voor Aanbieding deze week geldig of zolang de voorraad strekt. WADDINXVEEN - De clown Ronald McDonald heeft om aandacht te vragen voor de vei ligheid in en om het huis een drie kwartier durende veilig- heidsshow gegeven in de ge meenschapsruimte van de pro testants-christelijke Koningin aan de Peter De gecombineerde aanslagen Wie vorig jaar nog geen auto- OZB voor huurders en voor matische betalingsopdracht eigenaren en rioolrecht alleen voor eigenaren zijn voor het jaar 1999. Hoofdregel is dat de aanslagen in twee termijnen (binnen drie meentehuis (Raadhuisplein), maanden) dienen te worden betaald. Met automatische in casso is, net als vorig jaar, bet aling mogelijk in acht maande lijkse termijnen. Betalen via automatische incas so is een handig hulpmiddel. Men verstrekt eenemalig een machtiging tot automatiasche afschrijving van de eigen bank- Gebruikers van een woning of girorekening en het bedrag ontvangen ook dit jaar honderd wordt vanzelf van de eigen re- gulden via hun aanslag onroe- kening afgeschreven. rende zaak belasting. Dit is de Als het totale aanslagbedrag zogenaamde ’Zalmsnip’. Men beneden de 3.500 gulden blijft, kan men de aanslag in acht ter mijnen betalen. Zonder auto matische incasso dient men de aanslag in maximaal twee ter mijnen te betalen. Door automatische incasso voorkomt men bovendien dat Wordt vergeten te betalen, waarvoor anders extra kosten moeten worden berekend. Voor de gemeente is automati- ding. Toch maakt nog niet ie dereen die hierover in aanmer king komt, gebruik van de rege- handelingen ling. Vooral mensen met een uitke ring op bijstandsniveau of lager kan het de moeite lonen om een kwijtscheldingsverzoek in te dienen. Een aanvraagformu lier hiervoor kan men aanvra gen via de telefoonnummers 0182-524565 of 0182-624566. Men kan het formulier ook af halen bij de publieksbalie in het gemeentehuis. Degenen die vo rig jaar kwijtschelding hebben gekregen krijgen automatisch een aanvraagformulier thuisge stuurd. Informatie over de aanslagen kan men op werkdagen tussen half negen en twaalf uur ’s mor gens opvragen via de telefoon nummers 0182-624813, 0182- 624814 of 0182-624816. Informatie over de betaling, kwijtschelding of uitstel van betaling kan men opvragen via de telefoonummers 0182- 624565 of 0182-624566. Gedurende de gehele maand april is bij de publieksbalie in het gemeentehuis elke dag tus sen half negen en half één een medewerker aanwezig die de Waddinxveners desgewenst al le informatie kan verstrekken over deze gemeentelijke belas tingaanslag. WADDINXVEEN - De komen de maanden worden er bij ’De Steenbok' (mineralen, fossie len, new age-artikelen) aan het Koningin Wilhelminaplein kleinschalige en besloten medi tatie-, inzicht- en begeleidings- avonden gehouden. Via helderziende waarnemin gen, met behulp van onder an dere psychometrie, bijenwaste keningen met boodschap en bloemenseances, worden ant woorden en inzichten verkre gen op situaties en levensvra gen van de aanwezigen. Op het programma van ’De Steenbok’ staat psychometrie op woensdag 31 maart met Louis van Gorkum, spirituele tekeningen met boodschap op woensdag 14 april met Anita van Est (Anfejoël), bloemense- ance op woensdag 19 mei met Martin Reul en kennismaken met ieders persoonlijke gids via visualisaties op woensdag 5 mei met Ank Mets. Ook worden er bij voldoende show van clown aanmelding op maandag- en vrijdagavond speciale inzicht en begeleidingsavonden gehou den voor jongeren tot 25 jaar. Het aantal plaatsen is per avond beperkt tot 10 a 15 per sonen. Zaterdag I mei is Ria van Lies hout de gehele dag vanaf tien uur in ’De Steeenbok’ aanwezig Julianaschool voor het maken van intuïtieve gedichten en voor demonstra ties spirituele Indiaanse kracht- schilden. Zaterdag 8 mei is Mieke van Riet de gehele dag vanaf tien uur aanwezig voor het maken van bijenwastekeningen. Ze geeft daarbij ook uitleg.

Weekblad voor Waddinxveen | 1999 | | pagina 17