r bi Al Een boeiend vak leren tegen uitstekend salaris’ fi r fri fjnri'r f [<3Slaapk OPROEP NU; SUPER PAASSHOW! Winkelcentrum ’de Passage’ (4) ij SlaapkamerCentrum Ww CJ^isiaapCom r r Menken nieuwe voorzitter ’Humanitas’ Geslaagde rommelmarkt Concordia Kamermuziek concert biedt gevarieerd programma Infoavonden Rabobank i j 1 5r ell Slaapcomfort voor iedereen! Verhuizing Opvoedbureau r r r r 9 auping Werkgevers zijn tevens van harte welkom! I VERKOOP -LEASE, VERHUUR-VOORLICHTING 'i Voor informatie: ROI Haaglanden/Rijnstreek, tel. (015) 251 06 43, Rotterdamseweg 139a, Delft. R.O.I. Haaglanden/Rijnstreek nodigt alle 3e en 4e klassers van VBO/MAVO en hun ouders uit voor een informatiebijeenkomst op maandag 29 maart 1999 om 19.30 uur bij het Deltacol lege Gouda, Groen van Prinsterersingel 49 te Gouda. Het R.O.I. vertelt je welke mogelijkhe den de Installatieberoepen je bieden en watje moet doen om in aanmerking te komen voor een gegarandeerde baan opleiding in de Installatietechniek. 1 LEZERS SCHRIJVEN /ILISUN i i ook 2e paasdag geopend Van 11.00 uur tot 17.00 uur ‘We financieren nu alles zelf maar hopen dat de gemeente een bijdrage kan leveren’ 25 Voorspeelavond leerlingen Kreater Want u koopt: vlak handverstelling Hypotheekrente voor nieuwbouw- wonigen zeer laag! Klaverjassen WSE-voetbal WOENSDAG 24 MAART 1999 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Turks Cultureel Centrum van start aangekomen. installatie-monteur zeker niet onbelangrijk is” benadrukt Roozeboom „is dat de leerlin gen al vanaf het begin een sa laris krijgen. Dat salaris is ge baseerd op een werkweek van vijf dagen, terwijl ze in fei te maar 3,5 dag in de week werken. Kosten voor de op leiding zijn er niet, omdat de ze volledig worden vergoed door het ROI.” En ontvangt gratis: handverstelling automat automat E lelictrisch) het bedrijf een hoop adminis tratieve rompslomp bespaard blijft” legt Roozeboom uit. „Niet alleen de selectie van de kandidaten en de coördi natie van de opleiding wordt uit handen genomen, ook neemt het ROI een belangrijk deel van het begeleidingstra ject over. Sinds I augustus 1997 is de Wet Educatie Be roepsonderwijs van kracht geworden, die de werkgever strengere criteria oplegt voor wat betreft het opleiden van schoolverlaters voor een be roep in de installatie-techniek. Dat vergt veel tijd van de werkgever. Daarnaast be schikt deze veelal niet over de juiste voorzieningen om de leerling-assistent volgens de gestelde eisen op te leiden. Het ROI neemt deze taak als het ware van hen over.” „Wat voor jongeren bij hun keuze voor een opleiding tot WADDINXVEEN - De Coöperatieve Rabobank ’Waddinxveen’ (Kerkweg- Oost) gaat de komende maand in het Anne Frank- centrum (jan van Bijnenpad) vier informatiebijeenkom sten houden over over be leggingen, toekomstvoorzie ningen, hypotheken en be lastingen. De vier avonden, die tussen acht uur en kwart voor tien worden gehouden op dins dag 6 april (beleggingen), dinsdag 13 april (toekomst voorzieningen), woensdag 2I april (hypotheken) en woensdag 28 april (belastin gen), vormen voor de uitge nodigde relaties en reke ninghouders de gezamenlij ke 'bouwstenen voor een persoonlijk financieel ad vies’, aldus de Rabobank Waddinxveen. Over vermogen, inkomen, hypotheek of pensioenop bouw krijgen de bezoekers v^n de vier Rabo-avonden onder het motto ’Maand van de Toekomst’ desge vraagd concrete informatie en uitgebreide toelichting. Aan de vier voorlichtings avonden wordt meege werkt door de beleggings adviseurs Michael Scholte en Bob van Schaik, de ac countmanager Theo Oos- trum van de verzekerings maatschappij Interpolis, de hypotheekadviseur Pim de Leyer en de Boskoper Jac ques Booij, woordvoerder van de Nederlandse Federa tie van Belastingadviseurs, fiscaal auteur en onafhanke lijk accountant. GOUDA/REGIO - Werk je graag met je handen en houd je van een afwisselende baan waarbij je steeds op een an dere lokatie werkzaamheden verricht? Dan is een baan in de installatiebranche mis schien iets voor jou. Als cv- installatiemonteur, onder houdsmonteur, loodgieter of bijvoorbeeld dakbedekker is immers geen dag hetzelfde. Als installatiemonteur help je met het aanleggen van leidin gen, het plaatsen en aanslui ten van toestellen, zoals cen trale verwarmingsketels, gei sers of boilers. Maar ook het plaatsen van sanitair zoals wastafels, toiletten, baden en douches valt er onder. Het installatieberoep kan boven dien dakbedekkingswerk- zaamheden met zich mee brengen, zoals het maken van dak- en gootconstructies. Kies je voor een baan als on derhoudsmonteur dan ben je verantwoordelijk voor het periodiek schoonmaken van gastoestellen en het verhel pen van storingen. Op maandag 29 maart kunnen schoolverlaters van Vbo en Mavo op het Delta College te Gouda terecht waar een voorlichtingsbijeenkomst wordt gehouden over de veelzijdige kanten en de uit stekende beroepsperspectie ven in de installatiebranche.Jongeren die nu kiezen voor een oplei ding tot één van de installatie- beroepen zijn absoluut verze kerd van een baan. Sterker nog, er is een goed belegde boterham mee te verdienen” aldus mevrouw K. Rooze boom, manager van het Re gionaal Opleidingsbedrijf In stallatietechniek voor de re gio Haaglanden/Rijnstreek (ROI). „Dat komt omdat deze sector thans kampt met een enorme schaarste aan gekwa lificeerd personeel. Alleen al in de regio Haaglanden/Rijns treek is dit jaar een instroom van zo’n 200 mensen nodig om aan de vraag te blijven voldoen. Het verwachte aan tal openstaande vacatures in heel Nederland wordt voor het jaar 2002 geschat op maar liefst 4200.” Het is tegen deze achter grond dat de werkgevers zich in tien ROl’s hebben verenigd om gezamenlijk mensen te werven voor het vak van in stallatiemonteur. Sinds vorig jaar opereert de stichting ROI ook in de Rijnstreek-regio. Het ROI werft jongeren in het laatste jaar van Vbo of Mavo voor het installatie-vak De voorlichtingsbijeenkomst op het Delta College begint maan dag 29 maart om 19.30 uur. Zowel derde- als vierdeklassers van Mavo, Vbo Kmbo, alsook jongeren die zich in hun vrijetijd graag met techniek bezig hou den, zijn van harte welkom. Ook ouders van geïnteresseerde schoolverlaters worden van har te uitgenodigd tijdens de infor matieavond. Voor inlichtingen kan gebeld worden met het ROI, 015-2510643. MEVROUW J.G. GIBBON CARLO BROER Meidoornstraat 32 Waddinxveen en zorgt voor goede oplei dingsmogelijkheden. Roozeboom: „Het ROI selec teert kandidaten eri plaatst ze vervolgens bij een bij het ROI aangesloten installatie-bedrijf. De leerling is dus in dienst bij het ROI en wordt gedeta cheerd bij een installatie-be drijf. Voor de leerling bete kent het dat hij of zij eigenlijk al direct aan de slag kan. Want tijdens de opleiding tot installatiemonteur zijn theorie en praktijk onlosmakelijk met elkaar verbonden.” De leerlingen lopen gemid deld 3,5 dag in de week mee als leerling-assistent bij een installatiebedrijf. Daarbij kij ken ze niet alleen over de schouder van de installateur mee, maar mogen al snel zelf klussen opknappen. Eén dag in de week volgen ze de theo- rieopleiding bij een zoge naamd regionaal opleidings centrum (ROC). Voor de regio Gouda is dat ROC te vinden op het Crabethcolle- ge te Gouda. Voor de regio Leiden is dat het ROC in Leiden. Roozeboom: „Het is een vorm van onderwijs die heel ideaal is voor school verlaters die direkt prak tisch aan de slag willen. Eén keer in de twee weken wordt de leerling op de op leiding verwacht om prak- tijkondersteunende vaardig heden onder de knie te krij gen.” „Een leerling die bij een be paald bedrijf als cv-mon- teur, dakbedekker of lood gieter in dienst is, kan te eenzijdig worden opgeleid. Simpelweg omdat bepaalde werkzaamheden niet aan de orde komen. Door middel van een door het ROI ver zorgde praktijkopleiding proberen we dat op te van gen. Alle facetten van het beroep moeten immers aan bod komen.” Na twee jaar in dienst te zijn geweest bij het ROI heeft de leerling een niveau bereikt waarbij hij of zij zelfstandig te werk mag gaan in de specialisatie waarvoor hij heeft gekozen. De praktijk leert dat veel leerlingen ook blijven wer ken bij het bedrijf waar ze zijn opgeleid. Het ROI heeft landelijk zo’n IOOO leerling-werknemers in opleiding. Inmiddels heb ben zich zo’n 1800 werkge vers bij de tien ROl’s aan gesloten. „Voor de werkge ver heeft de werkwijze van het ROI het voordeel dat Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden ge weigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel ge plaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. 6 jr. 1.29% p. mnd. over bijvoorbeeld het invullen van formulieren, hoe en waar om bepaalde belastingen moe ten worden betaald, enzo voorts. Daarnaast is het organi seren van culturele bijeenkomsten een van de doe len. Ook naar de Nederlanders Bel nu kosteloos (0182) 68 98 47 voor de gratis brochure. Een team van zonneconsulenten staat 6 dagen per week klaar voor al uw vragen! is en met een braakliggend ter rein. Terwijl in Naaldwijk een mooi winkelcentrum is verrezen wordt er in Waddinxveen ge kibbeld over de grootte van het bouwwerk en nog veel meer. Burgemeester en Wethouders en andere betrokkenen hadden ’de Passage’ beter kunnen laten hoe het was. Met de voormali ge school, de spijsfabriek C.P. Broere en de kleine huisjes. Want nu gaat het steeds verder achteruit met alles. Industrieterrein Zuid 1 - Mercunusweg 15 - Waddinxveen. Tel: 0182-610004 SlaapkamerCentrum Waddinxveen is 6 dagen in de week geopend en heeft donderdag koopavond. U kunt er ruim en vrij parkeren... DELFT LEIDERDORP DIEMEN CRUQUIUS WADDINXVEEN opgegroeid,” vertelt hij. „Ik kan me de huisjes bij de NKF nog wel herinneren. Het was een plek waar je elkaar kon ont moeten. Zo’n plek hebben wij anno I999 ook hard nodig. In middels is de derde generatie geboren en die heeft hoege- dereen voorlichting gaan geven naamd geen binding met Tur kije. Daar willen we graag wat aan doen en een van de doel stellingen van hetTCCW is dan ook kinderen de Turkse taal en de geschiedenis bij te brengen. We hebben daarvoor een Turkse leraar aangetrokken die op zaterdag de kinderen gaat toe willen we een deur openen, lesgeven.” Wanneer men Het TCCW is gevestigd in de voormalige school aan de Mau- ritslaan en bevindt gebroeder lijk naast de Marokkaanse ver eniging. Akglöz voelt zich hele maal Waddinxveener en met hem ook de andere bestuursle den van het TCCW. „Je kunt je pas thuis voelen in een ander land wanneer je je voldoende bewust bent van je roots. Wan neer je weet waar je identiteit ligt dan voel je dat in je hart. Turken zijn gehecht aan ge meenschapszin en samenleving. WADDINXVEEN - Vorige week werd het initiatief bij de notaris bekrachtigd, dezer dagen is duidelijk geworden dat de plannen daadwerkelijk vorm gaan krijgen. De eer ste activiteiten staan reeds op stapel. De geboorte van het Turks Cultureel Centrum Waddinxveen is een feit. Zo kennen we in Turkije nog dienstplicht voor elke Turkse man. Hij zal terug moeten ke ren naar zijn land om daar de dienstplicht te vervullen. Dat geldt ook voor de generatie die nu geboren is en wordt. Wan neer je dan de taal niet spreekt en niets weet van je geschiede nis dan heb je het niet makke lijk. Turkse mensen weten zich Wij ergeren ons aan de discus sie over het nieuwe winkelcen trum ’de Passage’ en misschien wel velen in Waddinxveen met ons. Wie eens in de buurt is van Naaldwijk, moet daar eens gaan kijken bij het nieuwe centrum ’De Tuinen’. Een klein, maar compleet winkelcentrum in een kleine plaats. Voorzienn van ruime parkeer plaatsen, een schitterende en tree en prachtige etalages met veel ruimte en licht. Een win kelcentrum dat genomineerd is Youp van ’t Hek zei het al eer voer het mooiste en compleet ste centrum van Nederland. Daar zijn wij Waddinxveners toch jaloers op of niet? Wij moeten het doen met een cen trum wat ongeveer 40 jaar oud Het ka- mor- der: slapen x dromen x waken Dat is zeker, want Wad dinxveen loopt in alles achter. Alleen niet met de criminaliteit, ruiten ingooien en de rommel op straat. Waddinxveen kan beter wat ’de Passage’ betreft heten: ’Vuilwadveen’. De huizen in de Stationsstraat gaan toch ook achteruit. Gezellig wonen is het daar, op zo’n vuilnisvat, maar niet heus. Worden de mensen dan nooit wakker of blijven ze slapen? WADDINXVEEN mermuziekconcert dat genavond (donderdag maart) om 20.00 uur in de Re monstrantse kerk (Zuidkade) door Del Capo ’88 wordt gege ven biedt een zeer gevarieerd repertoire. Op het programma staan voor de pauze: Triosona- te in G gr.t. voor fluit, hobo en piano van Georg Philip Tele mann, Les Folies d’Espagne voor fluit en piano van Marin Marais, Sonate nr IV in C. gr.t. voor oboe d’amore en piano van Georg Friedrich Handel en Sonate d’Arpeggione in a kl.t. voor fluit en piano van Franz Schubert. Na de pauze: Sonate in c kl.t. voor fluit, hobo en piano van Jakob Friedrich Kleinknecht, dan Andante in C gr.t. KV 315 voor fluit en piano van Wolf gang Amadeus Mozart, gevolgd door Concert op. 33 voor ho bo en piano van Julius Rietz en tot slot Introduction and Alleg ro alia Tarantella voor fluit, ho bo en piano van Gordon Jacob. Kaarten zijn vanaf een half uur voor de uitvoering in de kerk te koop. Ze kosten vijftien gul den per stuk. Passenhouders krijgen een rijksdaalder korting. Wanneer men bijvoorbeeld vragen heeft over onze cultuur of over Turkije dan geven we daar graag antwoord op.” Het centrum staat open voor alle Turken die in Waddinx veen wonen. Er wordt niet over politiek en geloof gedis cussieerd want dat geeft naar mening van de bestuurleden al leen maar scheuringen. Het centrum is geopend op woensdag- en vrijdagavond, za terdag en zondag. Op 23 april is er een feestmiddag en avond voor de kinderen. Dit naar aan leiding van de Turkse Bevrij dingsdag die op 22 april altijd groots in het moederland wordt gevierd. Speciaal voor kinderen van groep 7 en 8 wor den spelletjes georganiseerd en is er wat te eten en te drinken. Er komt ook een volksdans groep. Bel of kom naar de showroom! Showroom: Reqentesseplontsoen 52 (hoek Kleiweg), 2801 CM Gouda. Geopend van moondog t/m vrijdog von 10.00 uur t/m 21.00 uur, roterdog von 10.00 uur l/m 17.00 uur. J- -- WADDINXVEEN - Morgen, donderdag 25 maart, laten on geveer veertig muziekleerlin- gen viool en cello van ckv Kre ater zich horen in het gebouw aan de Kerkstraat. Op deze voorspeelavond treedt een ensemble van jonge kinderen, vanaf vier en vijf jaar op. Daarna is het de beurt aan het strijkersorkest. Alle optre denden zijn leerlingen van Iris Duchateau, Bastienne Prins en Thomas Guirten. De muzikale bijeenkomst be gint om 19.00 uur en is voor fa milieleden en andere belang stellenden gratis toegankelijk. De Auping Auronde verstelt u op 3 manieren: handmatig, automatisch en electrisch. l ijdeli jk gei en wij u méér verslelbaarheid cadeau bij aankoop van een 2-persoons Auronde ledikant. Auping matrassen en Auping spiralen). automat WADDINXVEEN - De rom- melmarkt die op zaterdag 20 maart door de Waddinxveense Muziekvereniging Concordia werd gehouden in het clubge bouw De Hoge Noot is zeer goed verlopen. In totaal bracht ‘het rommelen’ een som van 1366,60 op. Tussen 08.00 uur en ongeveer 10.00 uur be groetten de organisatoren een behoorlijke stroom belangstel lenden. Daarna druppelden er tot ongeveer 13.00 uur mensen binnen. In beide lokalen ston den diverse artikelen, zoals electrische apparaten (televi sies, radio’s, lampen), huishou delijke artikelen (kopjes, mok ken, borden, bestek, glaswerk, et cetera), boeken en speel goed. De volgende activiteiten waar Concordia zich nu voor opmaakt zijn het concert van het opleidingsorkest dat vrijdag 9 april op initiatief van Kreater plaatvindt en het concert op vrijdag 23 april wanneer het harmonie- en opleidingsorkest zijnvoorjaarsconcert in het An- ne-Frank centrum geeft. Er zijn op dit moment een aantal banken die hypothecaire leningen voor nieuwbouwwoningen tegen zeer lage rente aanbieden. De pro- jecttarieven die deze banken hante ren bij nieuwbouwwoningen zijn doorgaans enkele tienden van een procent lager dan normaal! Indien u van plan bent een nieuwbouwwoning aan te kopen is het dus zaak verschil lende projectaanbiedingen naast el kaar te leggen. Op deze wijze voor komt u dat u te veel rente betaalt voor uw nieuwe woning. Van der Loo Verzekeringen bemiddelt voor een aantal banken met een speciale projectaanbieding. Zo kunt u via één adres projectaanbiedingen van ver schillende banken vergelijken. Waar om zou u ons niet eens een bereke ning van uw hypotheek laten maken? Dit geldt natuurlijk ook indien u het vermoeden heeft dat uw huidige maandlast aan de hoge kant is. U kunt namelijk al geld lenen tegen 3,7%. Graag maken wij een bereke- ning voor u. Dit kost u alleen maar een uurtje van uw tijd. U kunt ons bereiken onder telefoonnummer (0172) 21 37 15 H. van der Loo Van der Loo Verzekeringen a WADDINXVEEN - Het Op voedbureau Midden-Holland in Waddinxveen is tijdelijk ver huisd naar Het Nieuwe Tref punt aan de Stationsstraat. De verhuizing houdt verband met de verbouwing van het ge bouw van De Vierstroom aan dezelfde straat. Het spreekuur van het Opvoedbureau is daar om tot de zomervakantie op het nieuwe adres. Het tele foonnummer blijft 0182- 630268. Op het Opvoedbureau Mid den-Holland in Waddinxveen kunnen ouders met vragen rond de opvoeding van hun kin deren terecht op woensdag morgen van negen tot twaalf uur. Voor afspraken kan men op werkdagen bellen naar het Centrum voor Jeugdzorg in Gouda, telefoon 0182-573933 (vragen naar Francis Ochtman of Annemieke Bonthuis). In de jaren ’60 bezat Waddinx veen de NKF. Velen zullen zich de barakken achter op het ter rein nog wel herinneren waarin vele Turkse arbeiders hun do mein hadden. Werk, wonen en ontspanning vonden zij op loopafstand. Het verdwijnen van de NKF is met name binnen de Turkse gemeenschap toen tertijd hard Vooral omdat vele mannen hun gezin naar Nederland hadden laten overkomen. Uit één van die gezinnen komt Murat Akglöz. Hij was vijftien jaar toen hij naar Nederland kwam. „Ik ben zonder vader verwezenlijkt moeten worden. Akglöz: „We financieren nu al les zelf en we hopen daarom dat de gemeente Waddinxveen een bijdrage aan dit centrum kan leveren. We willen ook graag de eerste generatie nog wat bijscholen in de taal en ie- gemakkelijk aan te passen en dat komt omdat Turkije een heel wes ters gericht land is.” Het onderwijs in het TCCW is het eerste van vele plan nen die nog in de toekomst Het werken in de installatiebranche is afwisselend en boeiend. En er is een goed belegde boterham mee te ver dienen. (Foto: Cock Karssen) WADDINXVEEN - Vrijdag avond 26 maart is er weer kla verjassen bij voetbalvereniging W.S.E. aan de Willem de Rijke- laan te Waddinxveen. De aan vang is 20.00 uur. De kantine is open vanaf 19.30 uur. De koffie staat klaar en er zijn deze avond weer leuke prijzen te verdienen. Iedereen is van harte welkom. GOUDA/WADDINXVEEN - De afdeling Midden-Holland van Humanitas, de Nederland se vereniging voor maatschap pelijke dienstverlening en sa- menwerkingsopbouw, houdt woensdagavond 31 maart om acht uur haar algemene leden vergadering in de vergaderzaal van de Zuidrandflat aan De la Reylaan in Gouda. In het bestuur worden enkele wijzigingen voorgesteld. Als nieuwe voorzitter is mr. G.J. Menken uit Waddinxveen kan didaat. Hij volgt in die functie plaatsgenoot A.H. van Gent op, die als bestuurslid voorshands aanblijft. De scheidende be stuursleden mevrouw A. Verin- ga en W. Koetsier zullen wor den opgevolgd door mevrouw J. van der Veen (Berkenwoude) en G.W.H. Rutte (Gouda). Het jaarverslag van ’Humanitas’ over 1998 maakt melding van twee nieuw opgezette activitei ten, het Home Start-project en het vriendschappelijk huisbe zoek bij ouders, waaraan thans in totaal 25 vrijwilligers hun medewerking verlenen. 'AF Zonnebanken met zeer lage priizen M vanaf 3 kvtar'ies Gratis bezorgd en geïnstalleerd ner dog kunt u^n) 5 jaar garantie »^echte Alisonleosen’/ 5 jaar all in servicepakket mogelijk L Leasen kopen, alleen de betaling is gespreid! Snelbruinlampen vanaf 11,50 l Lid van Profzon en Sanezo L NU: DIVERSE PAASAANBIEDINGEN

Weekblad voor Waddinxveen | 1999 | | pagina 23