WADDINXVE Nieuwste ‘Vox-CD’ staat in teken van passie en Pasen Avondrood schuwt niets Doodsteek OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN EN MEDEDELINGEN WEEK N° (recensie) Opruimen Hondenpoep BON VOOR ÉÉN GRATIS ZAK COMPOST r E G M E N T R U E E B R E K Geen ontvangen? Bel 0182 - 63 03 32 r- WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN 624622 624767 624500 612570 VERGADERINGEN WIJKBEZOEK BEZWAAR COLLECTEROOSTER NIEUWE FOLDERS BROCHURES GROEN BINNENGEKOMEN KAPAANVRAGEN GEMEENTELIJKE BELASTINGEN GRATIS COMPOST AFHALEN X BOUWZAKEN WO E N SDAG 24 MAART 1999 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN BOUWAANVRAGEN/MELDIN- het vergroten het vergroten het wijkbezoek wordt in deze BOUWVERGUNNINGEN/INGESTEMDE het vergroten het vergroten het vergro- het Rampenplan Waddinxveen Spelregels: van dan Van links naar rechts: D. Thierry, P. Stolk, burgemeester F. Jonkman en voorzitter P. Burger. om (foto: Jacqueline van Schaik) 624680 Rij- Gemeentehuis postadres telefax Zalmsnip Net als vorig jaar ontvangen gebruikers van een woning 100 korting op hun aanslag OZB, de zogenaamde 'zalmsnip'. De korting staat afzonderlijk vermeld als een negatief aanslagbe- drag. 08.30 - 14.00 uur 08.30-12.30 uur 19.00 - 20.30 uur Knip onderstaande bon uit. Voor iedere bon wordt één zak compost uitgereikt zolang de voorraad strekt. Op op. Er mogen maximaal 3 zakken compost (tegen inlevering van 3 bon nen) per persoon worden afgehaald. De Centrale balie Publieksvoorlichting is dagelijks geopend van 08.30 - 14.00 uur (vrijdag 12.30 uur). Daarna kunt u voor informatie terecht bij de receptie. De receptie is dagelijks geopend van 08.30 -17.00 uur (op vrijdag tot 16.30 uur). maximaal drie bonnen/zakken per persoon zolang de voorraad strekt. Meer informatie: gemeente Waddinxveen, tel. 62 45 00. SPREEKUREN Burgemeester en wethouders alleen secretaresses. Sociaal raadsvrouw -uitsluitend op afspraak- maandag tot en met donderdag van 09.00 tot 16.30 uur. OPENINGSTIJDEN AFDELING PUBLIEKSZAKEN Balie voor Burgerlijke Stand, Burgerzaken, Reis- en documenten: maandag tot en met donderdag vrijdag dinsdag- en donderdagavond GEMEENTERAAD op woensdag 31 maart 1999, aan vang 19.30 uur in het gemeentehuis. Op dinsdag 6 april brengt het college van B&W samen met de fractievoorzitters een bezoek aan het middengebied van Waddinxveen. De leden van het gemeentebestuur willen op deze wijze nader kennismaken met instellingen, organisaties, verenigingen en bewoners. Wanneer u vindt dat u rechtstreeks in uw belang bent getroffen door de verlening van een - hiervoor genoemde - verleende In de middaguren worden in de Oranjewijk-zuid, Groenswaard I en de Bomenwijk organisaties, instellingen en verenigingen aan gedaan. De Passage wordt niet bezocht, 's Avonds kunnen bewoners in gebouw Kreater het college en de aanwezige raadsleden vragen voorleggen. De vragen kunt u van te voren schriftelijk indienen, zodat het college zich op de antwoorden kan voorbereiden. Bovendien kan het college dan 's middags tij dens de fietstocht de situatie ter plekke bekijken. Alle bewoners van het te bezoeken gebied hebben per brief hierover reeds bericht ontvangen. OPENINGSTIJDEN GEMEENTEHUIS Alle afdelingen elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur. In de middag kunt u alleen terecht op afspraak. OPENINGSTIJDEN AFVALSTATION, Zuidelijke Rondweg 250 Voor afgifte (grofjvuil en K.C.A. elke werkdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 09.00 tot 12.00 uur. van het spreekrecht. Over,de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. Algemeen Bestuur Openbaar Lichaam voor Voortgezet Onderwijs in Samenwerkingsverband in Waddinxveen en Boskoop op dinsdag 30 maart 1999, aanvang 20.00 uur in het gebouw van het Coenecoop College, locatie Dreef 2. aanschouw, Leer mij o Heer’ Uw lijden recht betrachten, Op Jezus’ begrafenis, Lam van God, Motet ’Voor allen is Hij gestor ven’, In de stille morgensche mering, Eng’lenhand schoof weg ’t gesteente, Christus onze Heer’ verrees. Was ooit er blij- der morgen, A Toi la gloire, Russische paashymne en King of kings. Raadhuisplein 1 (0182) 624624 Postbus 400, 2740 AK WADDINXVEEN - Toneelver eniging Maskerade speelde af gelopen weekeinde tweemaal het stuk Avondrood in het An ne Frankcentrum. Onder regie van Adri Nieuwerf zetten de acteurs en actrices een formid abele prestatie neer want het was beslist geen gemakkelijke opgave. Door de grote hoe veelheid aan scènes, situaties en gebeurtenissen was het voor het publiek niet altijd even gemakkelijk om de draad van het verhaal vast te houden. Inhoudelijk ging het stuk over een doorsnee bejaardentehuis waar elk vogeltje nog zingt zo als hij gebekt is. Gevoelens worden niet onder stoelen of banken gestoken en sommige onderwerpen leken uit de ta boesfeer te komen. Wat doe je als je verliefd ben op je 76-ste? Bestaat er nog bejaardenero- tiek en mogen bejaarden ho moseksueel zijn. Iedere perso nage bracht zijn eigen verleden mee. Een variétéartiest die op de bonte avond nog heel wat mannenharten sneller laat klop pen. De aardchagrijn die op zijn oude dag nog verliefd wordt. Te zien was ook hoe jongeren soms hun demente ouders al leen maar willen bezoeken als ze denken wat geld los te kun nen peuteren, of de bedisselen de directrice die meer aan dacht heeft voor de hoogte van de verzekeringspolissen voor de mens zelf. Moeilijke onderwerpen over te praten, dat bleek ook uit de weinig toegankelijke dia logen die overigens zo heel goed werden weergegeven en gespeeld door de acteurs. Zij verdienen daarvoor zeker alle lof. Veel verdieping zat er in de teksten en daarmee werd het publiek aan het denken gezet. Teksten en scènes die wel heel herkenbaar waren voor de ou deren in het publiek maar niet voor de jongeren. Sommige Collecterooster maand april: - 29 maart t/m 3 april, Vereniging Dierenambulance Gouda en Omstreken (DAGO) - 5 t/m 10 april, ZOA Vluchtelingenzorg - 12 t/m 17 april, Nat. Fonds Sport Gehandicapten - 19 t/m 24 april, Ned. Hartstichting - 26 april t/m 1 mei, Ned. Astma Fonds In het gemeentehuis zijn twee nieuwe gemeentelijke uitgaven verkrijgbaar: - Snippergroen, informatie over het kopen, huren of in gebruik nemen van kleine stukjes openbaar groen. - Boekje open over huishoudelijk afval, alle 'spelregels' voor huishoudelijke afvalstoffen. Automatische incasso Als uw totale aanslagbedrag beneden 3500 blijft, kunt u de aanslag in acht termijnen betalen als u de gemeente een mach tiging tot automatische afschrijving verstrekt. Heeft u vorig jaar al een machtiging verstrekt hoeft u dit jaar niets meer te doen, de machtiging geldt tot wederopzegging. Als u vorig jaar geen machtiging tot automatische incasso heeft afgegeven, maar u wilt dat dit jaar wel doen, kunt u een kaart afhalen bij de publieksvoorlichtingsbalie. U kunt de machtiging altijd weer intrekken. U moet dan uiteraard weer in twee termijnen betalen. scènes werden dan ook als langdradig en taai ervaren. Doordat de onderwerpen wei nig echt werden uitgediept door tekst maar wel door han delingen kregen sommige scè nes wellicht ook een verkeerde lading mee. Wanneer twee mensen verliefd zijn en samen het bos in gaan en daar een poepscène opvoeren ontdek je verschillende reacties in de zaal, van ontzetting naar lache rig- Wel mag worden opgemerkt dat het decor heel fraai was op gezet. Door het gebruik van doorschijnend doek konden scènes die het daglicht niet he lemaal konden verdragen toch worden gespeeld. In de eerste helft van het stuk zat weinig snelheid, wat jam mer was want de aandacht ver slapt dan snel. Daar kwam tij dens de twee helft wat veran dering in toen de oudjes een bonte avond vierden met eigen voordracht. Een groot compli ment mag gemaakt worden voor de laatste scène van het stuk. De sterfscène, voor veel beroepsacteurs het moeilijkste wat er te spelen is, was juist de anticlimax die het publiek nodig had om toch nog een traantje weg te pikken. Opnieuw was er een stoel leeg in het bejaarden tehuis maar niet voor lang. To neelvereniging Maskerade heeft ook dit maal laten zien dat het kwaliteit in huis heeft. Kate Goudriaan-Spijker Op de agenda o.a.: - Eindrapportage stuurgroep samenwerking/fusie Delta College. - Conceptjaarrekening. - Procuratieregeling. - Gang van zaken op school. De vergaderstukken liggen vanaf 26 maart ter inzage bij de centrale administratie van het Coenecoop College, Dreef 2. Voorafgaande aan de vergadering bestaat de mogelijkheid tot uitoefenen van het spreekrecht. (Vervolg pagina I) Ir. Allaart: ‘Frappant is dat ze dat zelf ook niet weten. Want wat voor de een goed is schaadt de ander. Daarom zijn ze het onderling ook niet eens. Voor een winkeliereigenaar in ’de Passage’ is het nieuwe cen trum een geschenk uit de he mel: hij kan zijn pand voor een veelvoud verkopen en gaan rentenieren. Voor een winke- lier-huurder daar ligt het an ders. Weegt de hogere omzet op tegen de dubbele huurkos ten en alle investeringen en verhuizingen? Maar voor de kleinere winkeliers elders in Waddinxveen kan het nieuwe centrum de doodsteek beteke nen. Daarom hadden we ook niet aan een projectontwikke laar moeten vragen hoeveel winkels er moeten worden bij gebouwd. Dat is de kat op het spek binden. En die kat, dat blijkt nu een hongerige kat te zijn. Het wordt tijd een hechte basis onder de plannen te leg gen in de vorm van een nieuw, onafhankelijk distributie-plano- logisch onderzoek. Laat de ge meente zijn goede wil tonen met heldere informatie en het opknappen van plaveisel, ver lichting en groenvoorzieningen. Voor die bouwhekken en dat onkruid schamen we ons al ja- ren.’ na afspraak via de De CD, zeer aan te bevelen in deze tijd van het jaar, is te ver krijgen bij: familie N. Esveldt, Berkengaarde 2I, en Boekhan del Burger in de Dorpstraat. Zoals opgemerkt, geven ’Vox Jubilans’ en Jongerenkoor op de avond vóór Pasen, Stille Za terdag 3 april aanstaande, de jaarlijkse Passie- en Paasstonde in de Sint Janskerk te Gouda. De volgende kapaanvragen zijn ontvangen: - Mauritslaan 15, één eik in de tuin Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in over de definitieve besluitvorming. In dit stadium kunt u geen bezwaarschrift indienen tegen een voorgenomen veiling. Wel kunt u uw bedenkingen kenbaar maken bij de afdeling Voorbe reiding werken en Verkeer. ductie van een schilderij van Rembrandt van het paasgebeu- ren waarop te zien is hoe, ge heel in overeenstemming met de titel van de CD, een engel de grafsteen wegdraagt. De volgende liederen zijn op de CD te beluisteren: O zie naar Golgotha, Jezus om Uw lijden groot, Were you there, Voor jou, Als ik het wond’re kruis ft Binnenkort ontvangt u de gecombineerde aanslag onroe- rende-zaakbelasting (OZB) en rioolrecht voor het jaar 1999. De aanslag OZB is voor huurders en eigenaren, de aanslag riool recht is alleen bestemd voor eigenaren van woningen of pan- >den. Hoofdregel is dat u de aanslagen in twee termijnen (binnen drie maanden) worden betaald. Met automatische incasso is betaling in acht maandelijkse termijnen mogelijk. Op zaterdag 27 maart a.s. tussen 9.00 en 12.00 uur kunt u, tegen inlevering van onderstaande bon een gratis zak com post ophalen op het Evenemententerrein aan de Dreef. De gemeente en het bedrijf Stercompost stellen gratis compost ter beschikking. Het uitdelen van het compost is bedoeld als beloning vooralle mensen die hun steentje hebben bijgedragen aan het milieu door hun 'groen'afval te scheiden van het overige afval. Daardoor hoeft minder afval te worden verbrand en het 'groene'afval kan in eigen tuin, plantsoen en dergelijke weer een nuttige functie vervullen. VERLEENDE MELDINGEN Rijnlandstraat 3, het gedeeltelijk veranderen en van een woning annex kantoor met een berging Zuidkade 231, het gedeeltelijk veranderen en van een woning Heggewinde 12, het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning en het oprichten van een tuinmuur Roosje Voshoeve 31, het gedeeltelijk veranderen en het ver groten van een woning Heemraadweg 28, het gedeeltelijk veranderen en ten van een woning Overtoom 31het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning Prinses Beatrixlaan 112, het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning Amalia van Solmstraat 14 en 26, het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van twee woningen Burgemeester Trooststraat 55 t/m 77 (oneven), het opheffen van funderingsgebreken beschikking, kunt binnen een termijn van zes weken na de dag van verzending/uitreiking van de beschikking een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van B&W (tenzij in de publicatie een andere procedure is vermeld). Informatie over de beschikkingen kunt u krijgen bij de genoemde afdelingen. GOUDA - Hondenbezitters in Waddinxveen moeten gewoon tijdens het uitlaten binnen de gemeentelijke grenzen blijven want buurgemeente Gouda gaat in een groot aantal wijken het opruimen van hondenpoep verplicht stellen. Ook wordt de toezicht hierop verscherpt. Er komen meer controleurs met opsporingsbe voegdheid en er worden wijk teams bij het project betrok ken. Gouda heeft dit besloten na evaluatie van een proefproject in twee wijken. De resultaten daarvan waren positief. WADDINXVEEN - De weke lijkse repetitieavond van de Hervormde Gemengde Zang vereniging ’Vox Jubilans’ werd afgelopen maandagavond opge luisterd met een wel heel bij zondere noot. In gebouw ’De Hoeksteen’ werd het eerste exemplaar van de nieuwste CD van het bekende Waddinx- veense koor uitgereikt aan bur gemeester Jonkman. Na een toespraakje van voor zitter Piet Burger, die in vogel vlucht de contacten met de Waddinxveense burgemees ters sinds de oprichting van het koor in 1945 memoreerde, heeft opnameleider Dolph Thierry van STH-records uit Hoevelaken - (de maatschappij waarmee ’Vox’ een contract heeft) de CD gepresenteerd aan dirigent Pieter Stolk, koor- bestuur en leden. De CD, waarover de heer Thierry en ook Pieter Stolk zeer te spreken zijn, draagt als titel 'Eng’lenhand schoof weg ’t gesteente’, en bevat een zes tiental koorwerken in het te ken van passie en Pasen. ’Vox Jubilans’ dat traditiege trouw al vele tientallen jaren op de avond vóór Pasen, acte de présance geeft in de Goudse Sint Janskerk met Passie- en Paasstonde, komt met deze CD tegemoet aan de wens van velen, om een aantal van deze prachtige liederen vast te leg gen. De jongste CD, alweer de der tiende die van ’Vox’ werd uit gebracht, is opgenomen in de Grote Kerk van Dordrecht, een kerk met een prachtig or gel en een geweldige akoestiek, waardoor het massale ’Vox’- geluid prima tot zijn recht komt. Ook het Jongerenkoor 'Vox Ju bilans’, onder leiding van Ton van der Horst, is met een vier tal liederen op de CD te belui steren, waardoor de gevoelige Kwijtschelding De betaling van de aanslag kan voor veel mensen problemen opleveren. De gemeente Waddinxveen kent een ruim kwijt- scheldingsbeleid, veel mensen kunnen hierdoor in aanmerking komen voor kwijtschelding. Nog niet iedereen die hiervoor in aanmerking komt maakt gebruikvan de regeling. Het aanvraag formulier is af te halen bij de publieksvoorlichtingsbalie. Degenen die in 1998 kwijtschelding hebben gekregen krijgen automatisch het aanvraagformulier thuisgestuurd. Voorafgaande aan deze vergadering wordt u, vanaf 19.00 uur, door Amnesty International, afd. Waddinxveen, in de gelegenheid gesteld één of meer brieven te schrijven voor door Amnesty International geadopteerde gevangenen. Publieksvoorlichting Inst. Sociaal Raadslieden - Meldpunt discriminatie Afval; ophalen grofvuil, informatie en klachten Gouwebad "De Sniep" Sniepweg 13d Andere belangrijke telefoonnummers in de gemeentegids Het definitieve programma van rubriek bekendgemaakt. Op de agenda o.a.: - Voorstel tot vaststelling bestemmingsplan "Veenkade-Dorp- straat '98'. - Voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor het perceel Kon. Wilhelminaplein 50. - Voorstel tot het hernieuwd nemen van een voorbereidingsbe sluit voor een strook grond ten westen van de percelen Over toom 21 en Molenring 21 - Voorstel tot het hernieuwd nemen van een voorbereidingsbe sluit voor het gebied tussen de Stationsstraat, Kanaalstraat, Juliana van Stolberglaan, Prins Bernhardlaan, Prinses Beatrix laan, Kerkweg-West en het NS-station. - Voorstel tot het toekennen van planschadevergoeding ex art. 49 Wet Ruimtelijke Ordening, Nesse 16. - Voorstel inzake de besteding van de voor 1999 en 2000 beschik bare middelen in het kader van het Besluit woninggebonden subsidies. - Voorstel tot vaststellen van de notitie Integraal Veiligheidsbe leid - Voorstel tot vaststelling van 1999. - Voorstel tot derde wijziging van de Subsidieverordening project opheffing funderingsgebreken en woningverbetering. - Voorstel tot het indienen van een reactie n.a.v. het ontwerpbe sluit van G.S. op grond van de verordening Bescherming Land- schap en Natuur Zuid-Holland. - Voorstel tot verkoop van het gymnastieklokaal Staringlaan en het verlenen van recht van opstal aan de Stichting eXacto. - Begrotingswijzigingen. De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in de leeshoek van de publiekshal ter inzage. Tijdens bovenstaande vergaderingen kunt u gebruikmaken schijf een afwisselend geheel is geworden. Dat is ook te dan ken aan bekwame instrumenta listen, te weten: Jan Mulder (orgel en piano), Artur Trajko (cello) en Simon Wierenga (trompet). Op de voorzijde van het uit voerige booklet - met alle tek sten en informatie over de uit voerenden - prijkt een repro- '5, Deze bon geeft recht op één gratis zak com- 1 I post. Deze is af te halen op zaterdag 27 maart I 1999 tussen 9.00 en 12.00 uur op het Evene- I mententerrein aan de Sniepweg/Dreef. a Spelregels: I één zak per bon I maximaal drie bonnen/zakken per persoon 1 zolang de voorraad strekt. Meer informatie: I I gemeente Waddinxveen, tel. 62 45 00. Informatie Informatie over de aanslag kunt u tussen 08.30 en 12.00 uur opvragen via tel. 62 48 13, 62 48 14 of 62 48 16. Informatie over de betaling, kwijtschelding of uitstel betaling kunt u opvragen via tel. 62 45 65 of 62 45 66. Gedurende de hele maand april is er tussen 08.30 en 12.30 uur een medewerker 'belastingszaken' aan de publieksbalie in het gemeentehuis aanwezig. BINNENGEKOMEN GEN De volgende bouwaanvragen/meldingen zijn ontvangen: Gerstakker 84, het plaatsen van een dakkapel op het voorge- veldakvlak en een dakkapel op het achtergeveldakvlak Dorpstraat 55, het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning Noordkade 113, het oprichten van een woning Molenring 11/13, het gedeeltelijk veranderen van twee wonin gen tot een woning Weidezoom 25, het gedeeltelijk veranderen en van een garage Molenring 191, het gedeeltelijk veranderen en van een woning Thorbeckehoeve 25, het gedeeltelijk veranderen en het ver groten van een woning Van Waldeck Pyrmontstraat 6, het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning Heemraadweg 78, het oprichten van een berging De aanvragen zijn opgenomen in het Openbaar Register, dat op werkdagen tussen 08.30 uur en 12.30 uur ter inzage ligt bij de afdeling VROM. Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in over de definitieve besluitvorming. In dit sta dium kunt u geen bezwaarschrift indienen tegen een voorgeno men bouwplan.

Weekblad voor Waddinxveen | 1999 | | pagina 3