GOUWE MEUBEL Verplichte rijroutes voor vrachtwagens in Waddinxveen Waddinxveen heeft weer drie ’Oranje’-herinneringsbomen Voorspeelavond strijkers van Kreater Herinrichting KW-plein gestart Ontmoetingskerk wordt verbouwd RTW-radio verslaat wielerronde W’veen Mt» Kritische CDAIeden H-Sm tai LEUK DINER Gemeentebestuurders kijken fietsend rond Hefbrug 2 PERSONEN Brugweg 2 - 2741 KX Waddinxveen Duidelijke aan wijzing op verfbus A Hypotheekrente vanaf 3,7% 4 .W WOENSDAG 31 MAART 1999 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 23 (Foto: Sjaak Noteboom). I De voorbereidende werkzaam heden zijn nodig om te zijner tijd het drukke kruispunt - waarvoor de aanleg van een ro- Bij het centrum voor kunstzinnige vorming ’Kreater’ staat een boom die herinnert aan het huwelijk van prin ses Juliana met prins Bernhard. Bij aankoop boven f|. 3500,- verzorgen donderdag KOOPAVOND! is gelegen op de bestemming ’verkeersdoeleiden’. Ingevolge de voorschriften mogen hier op geen gebouwen worden opgericht. Niettemin bestaan er bij de gemeente geen planologische bezwaren tegen de bouw werkzaamheden, want de uit breiding is marginaal van aard en doet op geen enkele wijze afbreuk aan de stedenbouw kundige opzet van het be stemmingsplan. De van een multifunctionele kerkzaal en nevenmruimten voorziene Ontmoetingskerk is bijna 30 jaar in gebruik. In die tijd zijn er knelpunten ont staan in het gebruik, terwijl de toegankelijkheid voor mensen met een handicap (rolstoe lers) te wensen overlaat. Van daar de noodzaak van een face-lift. Voor een veiliger en comfor tabeler kerkgebouw zullen er voorts nooduitgangen worden aangebracht, zodat bij calami teiten de kerkzaal snel ont- De boom daar werd destijds geplant ter gele genheid van het huwelijk van prinses Juliana met prins Bernhard. Ook op deze plek herinnert een plaquette aan deze gebeurtenis, waarmee Waddinx- veen en de Waddinxveners de band met het vorstenhuis benadrukken. PAAS SHOW BIJ GOUWE MEUBEL De informatiebijeenkomst van volgende week woensdagavond 7 april in het gemeentehuis vormt de start van dit proces. De plannen voor de verplichte vrachtautoroutes liggen ter in zage bij de publieksbalie aan het Raadhuisplein. WADDINXVEEN - Op de mid dag van Tweede Paasdag (maandag 5 april) wordt in Waddinxveen de jaarlijkse wie lerronde gehouden op het par cours Dorpstraat, Kerkweg- West, Chopinlaan en Beetho venlaan. Van het verloop van deze wie lerronde zal de locale RTW-ra- dio een dag lang verslag doen. Vanuit een mobiele studio langs WADDINXVEEN - PCW-wethouder Joop Neele heeft vorige week woensdagmiddag 24 maart ter gelegenheid van Boomfeestdag 1999 een nieuwe ’Beatrixboom’ geplant langs de Prinses Beatrixlaan. Bij de boom - een sierkers met de Latijnse naam ’Prunus’ - werd een plaquette onthuld De avond aan het Raadhuis plein begint met een uiteenzet ting van de plannen. Daarna kunnen de bezoekers met ver tegenwoordigers van de ge meente over dit vraagstuk worden gesproken. Voor dege nen die op de plannen willen reageren, zijn reactieformulie ren aanwezig. sluiproute te gebruiken. Het college van B. en W. wil ruime bekendheid aan deze maatregelen geven en de om wonenden informeren over het maatregelenpakket. Daarmee wordt bereikt dat niet alleen de plaatselijke be drijven en de vrachtwagen chauffeurs goed op de hoogte van de route voor het vracht verkeer raken, maar dat ook de toeleverende en afnemende bedrijven en chauffeurs van el ders goed worden geïnfor meerd door de plaatselijke be drijven, die bijvoorbeeld kun nen gaan werken met routekaartjes voor hun rela ties. veense kleuterscholen. Een andere herinne-' militairen van het 423ste regiment Van Heutz ringsboom staat op een plek bij de hoek Julia na van Stolberglaan-Willem de Zwijgerlaan- Koningin Wilhelminaplein. Ook hierbij een plaquette aangebracht. WADDINXVEEN - In Waddinx veen is zaterdagmorgen het startsein gegeven voor de ’Verf- campagne 2000’. Dat gebeurde door bestuurder N. Schotanus van de Bouw- en Houtbond FNV. Bij die gelegenheid pleitte de vakbondsman voor een onaf hankelijk instituut dat oordeelt over de schadelijkheid van verf. Ook wil het FNV een duidelijke aanwijzing op de bus zodat schil ders kunnen zien of de verf voor binnen of buiten is. De heer Schotanus zei zich nog altijd zor gen te maken over de hoeveel heid oplosmiddelen in verf. Veel schilders lijden aan OPS, het or ganisch psycho syndroom. Dat is een ernstige hersenbeschadiging die wordt veroorzaakt door vaak met verf op basis van oplos middelen te werken. Vanaf begin volgend jaar mag bin nenwerk alleen nog met water- plek gedragen verf worden gedaan die minder dan I00 gram oplos middelen per liter bevat. Voor muurwerf is dat 60 gram per li ter. Fabrikanten zijn inmiddels druk bezig goede ’waterverf op de markt te brengen. Nog niet elk schildersbedrijf ge bruikt die verf. De FNV vindt daarom een aanwijzing op de bus nodig. De fabrikant mag dan ook niet sjoemelen met de stickers. Volgens de heer Schotanus ge beurt dat tot op heden wel. waarop staat aangegeven welke geschiedenis deze boom en de plek waar die staat heeft en had. De voormalige ’Beatrixboom’ werd op I0 maart I966 halverwege de Prinses Beat rixlaan geplant ter gelegenheid van het huwe lijk van prinses Batrix met prins Claus. Dat gebeurde door leerlingen van de Waddinx- WADDINXVEEN - Volgende week woensdagavond 7 april om acht uur wordt er in het Waddinxveense ge meentehuis een informatiebijeenkomst gehouden over de verplichte rijroutes voor het vrachtverkeer. Tijdens deze bijeenkomst wordt enerzijds uitleg gegeven over de routes voor de vrachtwagens binnen de bebouwde kom, zoals vastgesteld in het verkeerscirculatieplan, anderzijds kunnen bewoners hun mening geven als het gaat om de uitvoering van het plan. nemen van de ontwikkelingen en de knelpunten die zich in de wijken kunnen voordoen. Bovendien biedt dit wijkbezoek aan de bewoners volop de kans en de gelegenheid om nader kennis te maken met de leden van het gemeentebestuur. Enkele weken geleden hebben instellingen en bewoners een brief ontvangen waarmee zij zich konden aanmelden voor dit wijkbezoek. Daar is in grote getalen op gereageerd door de bewoners. Zij kunnen ’s avonds om half acht terecht in het cen trum voor kunstzinnige vor ming ’Kreater’ (Kerkstraat) voor de beantwoording van hun vragen. ’s Middags fietst het gezelschap De CDA-fractie zal, zo is afge sproken met de deelnemers aan het groot-fractieberaad, de ver schillende onderwerpen nauw lettend volgen, overal waar mo gelijk (schriftelijke) vragen stel- vijf, len, de media opzoeken en zeker bij de behandeling van het Be leidsplan 2000-2003 haar inte grale visie geven op de ontwik kelingen. WADDINXVEEN - De Stich ting Ontmoetingskerk wil het kerkgebouw aan de Groens- voorde gedeeltelijk verande ren en vergroten. Er is in de periode van mei tot en met augustus sprake van een interne verbouwing en een uitbreiding aan de westzij de. Deze werkzaamheden worden uitgevoerd op initia tief van het stichtingsbestuur. In verband hiermee heeft de Wadddinxveense gemeente raad op voorstel van het col lege van Burgemeester en Wethouders een voorberei- dingsbesluit genomen voor het geldende bestemmings plan Groenswaard I en II ’94. De door de stichting gewens te uitbreiding, waarin de nieu we ruimte voor de centrale verwarming is geprojecteerd, ruimd kan worden. De verbouwing omvat ook een herschikking van de toi letgroepen en een nieuwe en grotere keukenlocatie, voor zien van een uitgeefgedeelte naar de ontmoetingsruimte van het kerkgebouw. langs de door de bewoners aangegeven klachten. De rond gang begint om half twee bij het gemeentehuis. Eerst is de Oranjewijk aan de beurt, ver volgens Groenswaard I en als laatste de Bomenwijk. Tijdens deze fietstocht brengt het college ook een bezoek aan de Openbare Bibliotheek Wad dinxveen (tussen twee uur en half drie) en de hervormde Im- manuëlkerk (tussen drie uur en half vier). Als uitwerking van het ver keerscirculatieplan heeft het college van Burgemeester en Wethouders een route uitge stippeld voor vrachtauto’s. Hiermee wordt het vrachtver keer binnen de bebouwde kom over die woonstraten geleid die daarvoor het meest ge schikt zijn. tonde geen oplossing bleek - te kunnen voorzien van vrijliggen- de fietspaden en een nieuwe verkeerslichteninstallatie. Het ligt in de verwachting dat de werkzaamheden in de ko mende tijd voor de nodige overlast zullen zorgen voor omwonenden en het verkeer. Geprobeerd wordt die overlast zo gering mogelijk te laten zijn. Ten behoeve van de recon structie van het Koningin Wil helminaplein wordt in de Mau- ritslaan een aantal parkeer plaatsen aangelegd om de parkeerdruk in het gebied te verlagen. Op de Koningin Wilhelminasin- gel vinden wegwerkzaamheden plaats voor de aanleg van een fietspad. De Juliana van Stol- berglaan wordt opengebroken voor de aanleg van leidingen voor nutsbedrijven. Aan de noordzijde van de Wil lem de Zwijgerlaan wordt een vrijliggend fiets- en voetpad aangelegd. Tijdens deze voor bereidende werkzaamheden is er eveneens overlast voor het verkeer. Het kruispunt wordt echter nog niet afgesloten. Gezien de complexiteit van de werkzaamheden zal pas in een later stadium bekend worden gemaakt wanneer de volledige afsluiting van het kruispunt plaats vindt. Waarschijnlijk is dat begin mei. Het verkeer en de lijndienstbussen worden dan omgeleid. De verkeerslichten zijn tijdens de reconstructie buiten wer king. Als de verkeerslichten niet werken gelden uiteraard de verkeersborden voor de voorrangsregeling. De totale reconstructie van het Koningin Wilhelminaplein duurt tot eind november. Tegen het einde van de middag, omstreeks kwart voor staan gesprekken met de win keliersvereniging Dorpstraat en het stichtingsbestur van ’Kreater’ op het programma3 mige leerlingen hier en daar een nootje lieten val len, werd er uitstekend sa mengespeeld. Het publiek WADDINXVEEN - In op dracht van de gemeente Wad dinxveen is begonnen met de voorbereidende werkzaamhe den voor de grootscheepse re constructie van het Koningin Wilhelminaplein. Voor de her inrichting, die eind november klaar moet zijn, zullen ook 34 bomen in de directe omgeving worden gekapt. Vanaf de hefbrug over de Gou we naar het bedrijventerrein Noord loopt de vrachtwagen route via de Kerkweg-Oost, de Oranjelaan-Noordkade, de Willem de Zwijgerlaan, een ge deelte van de Staringlaan en de Juliana van Stolberglaan en - tij dens de vrijdagse marktdagen - de Koningin Wilhélminasingel- Brederolaan. Vanaf de hefbrug naar Wad- dinxveen-Zuid kan het vracht verkeer geen gebruik meer ma ken van de Kanaalstraat-Ka- (ouders en familie) kon na afloop tevreden constate ren dat de strijkers het af gelopen jaar veel hadden bijgeleerd. (Foto: Sjaak Noteboom.) wij voor u een WADDINXVEEN - Tijdens het groot-fractieberaad van het CDA in het gemeentehuis was tijdens de rondvraag een aantal kritische geluiden te horen over het beleid van het gemeentebe stuur. Enkele CDA-leden hadden vra gen aan de fractie (bestaande uit Dorenda Gerts, drs. Wout Neu tel en Brigitte Leferink) over de gang van zaken rond het winkel centrum ’de Passage’, de reorga nisatie van het ambtelijk apparaat en over de deplorabele situatie van het openbaar groen op som mige plaatsen in Waddinxveen. In een open discussie hebben de raadsleden onder leiding van fractievoorzitter Dorenda Gerts een toelichting gegeven op de gang van zaken rond genoemde punten, die ook de CDA-fractie zorgen baart. Het CDA verbaast zich erover dat het college nog steeds niet met nadere voorstellen met be trekking tot het nieuwe winkel centrum is gekomen. Net na het aantreden van het nieuwe college, nu ruim een jaar geleden, heeft de Haagse rechter immers een duidelijke uitspraak gedaan. ‘Het moet toch voor een daad krachtig college mogelijk zijn in een jaar tijd de juiste formulering voor het aantal vierkante meters van het winkelcentrum boven water te krijgen, want dat is toph een van de belangrijkste zakèn waar het nu nog om draait1, aldus de christen-democraten. Naar het oordeel van het CDA is de geloofwaardigheid van (ie politiek in het geding als het col lege in het belang van de hele Waddinxveense gemeenschap niet snel met voorstellen komt. Ook de reorganisatie en de gang van zaken in het gemeentehuis werden fors onder de loep ge nomen door de CDA-leden. ‘De werkzaamheden ten dienste van de burgers verlopen niet snel en optimaal1, zo concludeerden de christen-democraten en vroegen zich af wat het rendement van al le investeringen in de organisatie was. Op een aantal plekken in Waddinxveen ziet het openbaar groen er niet goed uit, was de mening van de leden. Met name rond de Staringlaan en de Bilder- dijklaan zou het onderhoud be ter moeten gebeuren. Ook verbaasde men zich over het feit dat de verkiezingsborden nog niet weggehaald waren. De ze maken met de afgescheurde asffiches toch een slordige in druk. Daarnaast kwam het ver keer in en om Waddinxveen aan de orde. De zwakke verkeers deelnemers, fietsers en voetgan gers, zijn niet overal veilig. De Groensvoorde werd genoemd als voorbeeld van zo’n onveilige route voor hen. WADDINXVEEN - Het college van Burgemeester en Wethou ders en de fractievoorzitters in de Waddinxveense gemeente raad bezoeken dinsdag 6 april op de fiets de Oranjewijk-Zuid, Groenswaard I en de Bomen wijk. Een kleine honderd bewoners hebben zich inmiddels aange meld voor het jaarlijkse wijkbe zoek van de plaatselijke volks vertegenwoordigers. Hiervan zullen er op de avond met de bewoners in ’Kreater’ onge veer 60 aanwezig zijn. Het college van de fractievoor zitters willen met dit wijkbe zoek nader kennis maken met de bevolking en instellingen in de wijk en rechtstreeks kennis Bij het Koningin Wilhelminaplein werd een herinnerings- boom geplant ter gelegenheid van het 150-jarig bestaan van het Koninkrijk der Nederlanden. PCW-wethouder Joop Neele plantte vorige week woensdagmiddag een nieuwe boom die in de plaats komt van de vorige welke halverwege de Prinses Beatrixlaan een heeft gekregen vanwege het in 1966 gesloten huwelijk van prinses Beatrix met prins Claus. (Foto: Sjaak Noteboom). Het bestuur van de Stichting Wiellerronde Waddinx veen, dat op de foto een contract tekent met hoofdspon sor Auto Baas, is klaar voor de jaarlijkse wielerrronde op Tweede Paasdag in het Gouwedorp. (Foto: Sjaak Noteboom). (Foto: Sjaak Noteboom). naaldijk, maar in plaats daarvan over één van de eerderge noemde straten en dan via de Chopinlaan, Esdoornlaan en Dreef. Voor het vrachtverkeer dat vanaf de Kanaaldijk of de Be- ijerincklaan komt en naar Wad- dinxveen-Noord of Boskoop wil, geldt - in omgekeerde rich ting - hetzelfde. Het vrachtver keer van en naar Boskoop kan in aansluiting op de genoemde straten gebruik maken van de Beethovenlaan en het Noor- deinde. De routes worden met duide lijke verwijsborden aangege ven. De Kanaalstraat wordt, voor zoverr gelegen tussen de Stationsstraat en de Jan Dorre- kenskande-Oost, met een ver keersbord voor vrachtauto’s gesloten verklaard. Het voordeel van dit systeem is dat elk bedrijf en bijna elke wo ning voor vrachtauto’s bereik baar blijven, maar dat de vrachtauto’s verplichte routes moeten volgen die daarvoor uit een oogpunt van leefbaarheid en verkeersveiligheid het meest geschikt zijn. Door deze maatregelen wordt het doorgaande verkeer vanaf rijksweg Al 2 (Utrecht-Den Haag) in de richting Alphen aan den Rijn ontmoedigd om het centrum van Waddinxveen als ter gelegenheid van de herdenking van het 150-jarig bestaan van het Koninkrijk der Ne derlanden op 25 oktober 1963. Verder is er nog een herinneringsböom te De boom bij het KW-plein is destijds geplant vinden vlak voor het centrum voor kunstzin- door Waddinxveense scholieren samen met nige vormgeving ’Kreater’ aan de Kerkstraat. Enige tijd geleden heeft een aantal banken de rente voor hypotheken voor het eerst sinds lange tijd verhoogd. Gelukkig voor u heeft een aantal andere banken de lage rentetarieven vooralsnog gehand haafd. Dit betekent dat het nog steeds mogelijk is tegen een lage rente geld te lenen. Wellicht oat dit voor u een reden is de hypotheek toch eens tegen het licht te houden. De woonlasten zijn immers de grootste aanslag op uw maandelijkse budget Ook kan het gunstig zijn om, indien u een verbouwing van uw woning overweegt nu een rentepercen tage vast te leggen. Dat u later dit jaar pas daadwerkelijk aan de verbouwing begint maakt niets uit! De rente heeft u tegen de huidige lage tarieven vastgelegd. Een eventuele rentestijging gaat aan u voorbij. Waarom belt u gewoon niet even (0172) 21 37 15. Of het nu gaat om de aankoop van een huis, een .verbouwing of een wijziging van de bestaande hypo theek; Van der Loo Verzekeringen maakt vrijblijvend een berekening van uw woonlast H. van der Loo Van der Loo Verzekeringen WADDINXVEEN - Op mee op de jaarlijkse voor- donderdag 25 maart stre- speelavond. Hoewel som- ken 40 leerlingen van de docenten Iris Duchateau, Thomas Guirten en Bas- tienne Prins enthousiast het parcours bij de start en fi nish aan de Dorpstraat zullen diverse presentatoren vertel len over de verrichtingen van de renners. Er wordt ’s morgens om elf uur al begonen met het uitzenden van interviews, standen en sfeerverslagen. De locale RTW-radio is te beluisteren via 105.8 MHz (ether) en 93.1 MHz (kabel). Tgft 80 K •SS

Weekblad voor Waddinxveen | 1999 | | pagina 23