Psychometrist brengt slechts boodschap over 3 april 5 april LEIDEN^ I J U 1'4 H ‘1 I l'l'J 1 Millenniumprobleem gaat niet alleen over automatisering White Mansions vinden vaste bodem Clubs blij met prijs in Surpriseloterij Rijk worden Evenementen Witte villa Onzekerheid Vaste grond Sieraden en geld ontvreemd Werkgarantie leerlingen installatietechniek Afpersing GROENOORDHALLEN ‘De mensen die ik help kunnen bevestigen of ik mijn werk goed doe‘ WOENSDAG 31 MAART 1999 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 35 Louis van Gorkum omringd door mineralen. (Foto en tekst Kate Goudrioan Spijker) White Mansions in de stal tijdens een repetitie. (Tekst en foto: Kate Goudrioan Spijker) KRAANVERHUUR 0164-257521 aan de kant van de weg. Een oprijlaan voert je naar een wit- er venbeurs in Boskoop geweest. Hun werkterrein is het hele land en wanneer ze weer in de teraf zegt toch in een penibele situatie in het verkeer te heb ben verkeerd. Vaak vragen mensen af van wie ik de boodschappen door krijg. Ik moet toegeven dat het gid sen zijn maar wie of van welke gids het is zal mij eerlijk gezegd een worst wezen. Als het tijd is laten ze wel van zich horen. Vinden ze dat niet nodig, dan krijg ik ook niets door. Op de ze manier worden wij ook in de hand gehouden. Ga je je boekje te buiten dan word je vanzelf teruggefloten1, weet Louis. Wie meer wil weten over het magnetiseren of psychometrie kan met hem telefonisch con tact opnemen: 010-4200089. De band speelt voornamelijk covers waarnij de invloed van country en Southern Rock een belangrijke rol speelt. Stevige nummers waarbij het publiek tijdens een live optreden dan ook regelmatig flink uit z’n dak gaat. Ze staan hun mannetje op stevige feesten maar zijn ook Wie Louis tijdens een avond aan het werk ziet, merkt dat hij soms erg met zijn onderwer pen begaan is. Zijn laatste avond bij de Steenbok verliep anders dan hij verwachtte. ‘Ik had aanvankelijk helemaal geen zin om te komen. Ik voelde een weerstand die ik niet kon thuis brengen maar heb me er over heen gezet en ben alsnog ge gaan. Nadat de bezoekers de spullen op tafel hadden gelegd ben ik gaan zitten. Er was een foto bij die me van af het eerste begin mateloos ir riteerde. Normaal zou je ge- behalve op tijd inschrijven. Ie dere club die zich vóór I au gustus van het vorig jaar had aangemeld voor deelname aan de Grote Clubactie doet automatisch mee. Al die clubs maken kans om het bedrag dat ze hebben verdiend met de normale verkoop van loten, nog eens te verdubbelen. Een vereni ging die honderd loten aan de man heeft weten te brengen en daarmee dus 400 gulden in de wacht heeft gesleept, krijgt via de Surpriseloterij nog eens een bedrag van 400 gulden. En de club die dui zend loten heeft verkocht, krijgt nu vierduizend gulden! In totaal vallen zo 187 vereni gingen in de prijzen. En die zijn er maar wat blij mee. Onder de winnende clubs is ook een aantal in het ver spreidingsgebied van deze krant. W Waddinxveen en Muziekvereniging Cormulas uit Waddinxveen en BC Ze venhuizen zijn de gelukkigen. Zij wonnen bedragen van re spectievelijk 2.000, 1.000 en 2.000 gulden. Meer informatie over de Grote Clubactie is verkrijg baar bij het organiserende bureau in Tilburg, tel. (013) 455 28 25 of op Internet: www.clubactie.nl Wie de White Mansions wil boeken kan bellen met de ma nagers Ron Menke en Roel van Duin, tel. 0182-630979 of 06- 53631149. WADDINXVEEN - Een 18-ja- rige jongen uit Waddinxveen deed onlangs aangifte van af persing. Op de Passage werd hij onder bedreiging van geweld door twee jongens gedwongen een tree bier af te geven. ZATERDAG 09.00 TOT 17.00 uur 2e PAASDAG 10.00 TOT 17.00 uur WADDINXVEEN - Een groot aantal verenigingen in ons land wordt dezer dagen verblijd met een extra som geld. Gratis en voor niets krijgen ze dezer dagen een bedrag overgemaakt dat va rieert van 400 tot 7000 gul den. En waarom? Omdat ze zijn uitgeloot in de jaarlijkse Surpriseloterij van de Grote Clubactie! Elk jaar wordt een aantal prij zen van de Grote Clubactie niet geïncasseerd. Mensen zijn hun lot kwijt, hebben niet in de krant gekeken of om welke andere reden dan ook. „Het restantbedrag over 1997 is bijna driehonderddui zend gulden. Met dat geld kun je veel clubs blij maken. Daarom ook keert de Grote Clubactie ieder jaar het over gebleven geld uit zodat het weer bij de clubs terecht komt”, aldus Git Dewulf van de Grote Clubactie. „Hier voor hebben we een extra loterij in het leven geroepen, de Surpriseloterij.” Deelnemers aan die loterij zijn dus niet de individuele kopers van loten (de actie zelf wordt ieder najaar ge houden), maar de verenigin gen die de loten verkopen. Die hoeven daar overigens niets extra’s voor te doen, SNUFFtL WADDINXVEEN/BOSKOOP - Het is soms moeilijk om een scherpe grens te trekken tussen bijvoorbeeld telepa thie en helderziendheid. Verschillende onderzoekers hebben daarom gemeend dat de twee begrippen maar op één hoop moeten worden gegooid. Werkers in het veld denken daar echter anders over en één van het is Louis van Gorkum. countryrock. Dan bereik je de White Mansion, de witte villa. Prachtig toch.' Gerard weet het sfeertje aardig te beschrijven maar beseft dat hij zonder zijn bandleden Si mon Oskam, Paul de Munck en Marco van der Berg op gitaar, Marco Vissers op slagwerk en de zangeressen Irene Vissers en Ivonne Karreman alleen op de bühne staat. ‘The Eagle has landet* is de titel van de CD die weloverwogen door Gerard en de zijnen is ge kozen. ‘Ondanks dat ik al tien jaar bezig ben heb ik het gevoel dat ik nu pas geland ben en echt zou kunnen worden is, dat je je op een gegeven moment be wust wordt van bepaalde din gen zoals het kunnen waarne men. Op het moment dat je dat van jezelf weet ga je ook veel be wuster met die dingen om. Toch blijf ik zeggen dat je echt wel gestuurd wordt in deze za ken. Het is een gave die je van hogerhand hebt gekregen en die je mag gebruiken om ande ren te helpen. Veel zogeheten collega’s denken daar anders over en hebben dollartekens in de ogen. Veel maken op dit moment gebruik van de toene mende belangstelling voor pa- band weer te horen in Loose End in Reeuwijk. ‘We zijn niet echt een zalen trekker* zegt Gerard. ‘Wij moeten het hebben van organi satoren die gewoon een lekker feest willen want daar kunnen we voor in staan. Geef ons een zaal met publiek en wij doen de rest. Zo staan er voor dit jaar nog opnames voor Veronica op het programma maar werken we ook mee aan het Truckstar- festival in Assen en de Europe an Super Pool in Ahoy (super- traktoren). De band heeft ook een aantal medewerkers waaronder Ron Menke die het management en de boekingen doet. Roel van Duin zorgt voor de technische ondersteuning en het transport want al met al heeft de band een hoeveelheid apparatuur die niet meer in de kofferbak past. van start ben gegaan. De band heeft veel wisselingen gekend maar de leden zitten nu vast in het zadel. Dat merk je in de praktijk. De CD is gemaakt in een kleine oplage en alleen ver krijgbaar bij de optredens van de band en in de CD shop in Waddinxveen’, vertelt Gerard. Een collectersitem is het nu nog niet, maar kan het wel worden zodra de band alsnog naar de toppen van de hitpara de zou doorstomen. Wie de White Mansions kent van een live optreden moet heel wat fantasie aan de dag leggen wanneer hij de CD be luistert. Gerard beaamt dat zelf ook. ‘We zijn geen studioband maar een live band en dat is duidelijk te horen op de CD. Je mist de sfeer die er tijdens een optreden heerst. Vooralsnog ben ik best tevreden over de CD die wij eigenlijk meer zien als een zijsprongetje. De toe komst ligt nog open.’ PE GEZELLIGST ROMMELMARKT VAN NEDERLAND mensen moeten vanzelf naar me toekomen en ervaren of ik hen kan helpen. Valt het posi tief uit dan kan ik daar alleen maar heel dankbaar voor zijn', besluit hij. neigd zijn om dan deze als eer ste te pakken, af te handelen en dan verder te gaan. De volgor de van de voorwerpen die ik moet oppakken wordt echter ook gestuurd, hierdoor kwam de bewuste foto bijna als laat ste aan de beurt. Dat was maar goed ook want dit kostte me zoveel energie dat er anders voor de overige niets meer was overgebleven. De avonden die ik geef kunnen ook aan huis ge beuren. De groepjes moeten echter niet te groot zijn. Ieder een wil toch iets horen voor zichzelf naar aanleiding van een voorwerp. De Steenbok rekent voor deze avond een klein vast bedrag. Bovendien krijgt men ook nog koffie of thee. Wan neer ik mensen thuis of op een beurs behandel kan men zelf zijn bijdrage bepalen, leder mag geven wat hij kwijt wil’, stelt Louis. Voor Louis is dit zijn manier om te protesteren tegen alle anderen die soms tot 85 gulden per uur durven te vragen. Kijk ik heb mijn onkosten, zoals au- tokilometers wanneer ik de mensen thuis behandel. Omdat zoveel mensen gebruik maken van mijn gave kan ik niet alles gratis doen.* Van regeringswege wordt ge dacht aan een certificaat voor ’bedrijven’ die in het paranor male circuit werken. Louis vraagt zich echter af hoe men dat wil gaan doen. ‘Het zou heel mooi zijn wanneer je een rijksgoedkeuring kon krijgen maar waar wil men die erken ning op baseren? Je een paar cursussen laten volgen voor pa rate kennis? Wie bepaalt overi gens de regels voor zo’n erken ning? Veel vragen zijn nog on beantwoord. Wie bevestigt uiteindelijk mijn kennis, dat zijn toch de gasten*, meent Louis. ‘Pe mensen die ik help kunnen bevestigen of ik mijn werk goed doe of niet. Maar die ervaring is zo individueel dat je daar on mogelijk een examencommissie op los kan laten. Zal ik je nog wat verklappen', gaat Louis verder. ‘Op beurzen zie ik weleens collega’s die in de krant hebben gestaan. Ze vergroten het artikel uit en ge bruiken dit als standmateriaal. Je vindt het toch niet erg als ik dat niet doe?' vraagt hij. ‘Ik geef namelijk nooit interviews. De verantwoordelijk voor het on derdeel openbare orde en vei ligheid. De breed samengestel de werkgroep in deze regio is sinds september 1998 bezig met de voorbereidingen. Eén van de grootste problemen is een stroomstoring rond de eeuwwisseling. Als dat gebeurt zal het op grote schaal gebeu ren en zijn de gevolgen veel in grijpender dan bij een ’normale’ stroomstoring. Het zal met na me langer duren voordat de problemen hersteld kunnen worden. De regionale werk groep houdt rekening met een scenario dat de stroom onge veer 48 uur buiten werking kan zijn. In dat geval zullen er veel maatregelen worden genomen om de veiligheid en de gezond heid van de inwoners in de re gio te waarborgen.Bij deze zorg zal extra aandacht nodig zijn voor de kwetsbare groepen, zoals zieken en ouderen. De vele zorgcentra en ziekenhui zen zijn volop bezig om vol doende noodstroomvoorzie- ningen aan te brengen. Een langdurige uitval van de stroom in deze centra kan zeer ernsti ge gevolgen hebben, al denken we alleen al maar aan de medi sche apparatuur. Voorts moet rekening worden gehouden met het feit dat het rond de jaarwisseling koud kan zijn want het is nu eenmaal hartje winter. van de veiligheid van de bezoe kers, bijvoorbeeld door het hu ren van medische voorzienin gen en noodstroomvoorzienin- gen. Bij grote evenementen zal de organisatie ook gebruik moeten maken van professio nele beveiligingsdiensten. Het is voor de politie ondoenlijk om in die periode een actieve rol te spelen bij de controle van deze evenementen. Wanneer de stroom daadwerkelijk uit zal vallen heeft de politie de han den vol aan het regelen van het verkeer en andere zaken die betrekking hebben op het hand haven van de openbare orde. In het advies naar de gemeen ten wordt daarom een sterke nadruk gelegd op de eigen ver antwoordelijkheid van de orga nisatoren. De gemeente heeft de mogelijkheid om in de voor schriften bij de vergunning deze zaken te regelen. In de komende maanden zal de werkgroep met verdere aanbe velingen komen voor gemeen ten en hulpverleningsdiensten. Het is nu al duidelijk dat de korpsen van politie en brand weer in deze regio op 31 de cember 1999 volledig inzetbaar zijn en ook aan de gemeenten zal worden geadviseerd om de rampenbestrijdingsorganisatie op die datum beschikbaar te hebben, zodat er indien nodig alert gereageerd kan worden. Het doel van de werkgroep is om voorbereid te zijn op een onzekere eeuwwisseling, vanuit het motto: wanneer je niet bent voorbereid wordt het pas echt een ramp! (Hans Démoed) Het belangrijkste probleem van het millenniumprobleem is de grote onzekerheid. Een ieder heeft kunnen constateren dat voormalig topman Timmer van Phillips op nationaal niveau lei ding geeft het Landelijk Plat form Millennium. Dit platform heeft inmiddels meerdere stu dies verricht naar de mogelijke consequenties van het millenni um. Het platform heeft ook een belangrijke taak op het ge bied van communicatie en voorlichting. De regionale werkgroep in Hollands-Midden onderhoudt nauwe contacten met het lan delijk platform. In dat platform is de Groningse Commissaris van de Koningin, Hans Alders, ranormale zaken op dit mo ment*, aldus Louis. De eeuwwisseling zorgt voor onrust. Niet alleen in de com puterwereld, het lijkt wel of mensen zich afvragen of ze zelf ook wel millenniumproof zijn. Louis wil de mensen dan ook waarschuwen om niet zomaar alles te geloven wat door para- goeroes wordt verteld. ‘Blijf alert en kritisch. Ik heb graag mensen tegenover me die een gezonde dosis scepsis hebben. De grens tussen zwe- WADDINXVEEN/GOUDA - De werkgevers in de instal latietechniek zijn verontrust over het gebrek aan leerlin gen in hun branche. Zij zien met zorg de toekomst tege moet als niet op korte ter mijn meer leerlingen een op leiding tot installateur gaan volgen. Deze opleiding kan al beginnen op het VBO. Leerlingen met een andere VBO-opleiding of Mavo-di- ploma starten op het ROI Haaglanden, dependance Gouda. De opleiding aan het ROI is voor veel jongelui een ideale combinatie van werken en leren. De begin nende installateurs brengen onmiddellijk in de praktijk wat ze gedurende een dag in de week op school leren. Werkgevers hebben veel belangstelling voor deze leerlingen. Zij zijn zelfs be reid leerlingen die komend schooljaar aan de opleiding beginnen een werkgarantie te geven voor twee jaar. Een belangrijke taak van de Re gionale Werkgroep Millennium Openbare Veiligheid in Hol lands-Midden is het adviseren van de gemeenten over de ver gunningverlening bij de vele millenniumfeesten en andere evenementen rond de jaarwis seling. Een mogelijkheid zou zijn om gemeenten te advise ren het aantal feesten en eve nementen te beperken door een aantal vergunningen te wei geren. De werkgroep zal niet tot dit advies komen omdat de organisatoren dan de gok er op zullen wagen en het feest zon der vergunning laten plaatsvin den. Op dat moment is er voor de gemeenten en de politie he lemaal geen controle meer mo gelijk. De politie stelt zich op het standpunt dat er bij de or ganisaties zelf een grote verant woordelijkheid moet worden gelegd voor het waarborgen Regelmatig houdt hij psycho- metrie-avonden in de winkel De Steenbok op het Koningin Wilhelminaplein in Waddinx veen. Voor een klein gezel schap houdt hij zijn sessie. Gas ten kunnen anoniem een voor werp of een foto op zijn tafel leggen en een voor een neemt hij ze in zijn hand en wacht op wat hij van elders doorkrijgt. Het lijkt allemaal een beetje ho- kus-pokus maar dat is het niet. Sterker nog, Louis zet zich vre selijk af tegen alles wat maar naar hokus-pokus riekt. ‘Deze avondjes worden door veel mensen nog gezien als een soort entertainment en dat is bijzonder jammer want dat is het beslist niet. Een psychome trist is een helderziende en doet waarnemingen naar aan leiding van voorwerpen. Het moeilijke voor ons is om de juiste vertaling te vinden van de tekens of woorden die we door krijgen. Zo had ik op een gege ven moment een foto van een man in mijn handen en op mijn vraag aan zijn weduwe of hij kleurenblind was geweest ant woordde ze ontkennend. Ik vroeg toen of hij weleens twee verschillende sokken aange trokken had. Dat werd wel be vestigd en er werd bijverteld dat het als grapje was geweest voor een feestje. De interpre tatie van die twee verschillende sokken bracht mij op kleuren blindheid terwijl dat dit niet het geval was*, vertelt Louis. Louis van Gorkum is tot voor vier jaar terug heel gewoon loodgieter geweest en heeft zich zijn hele leven afzijdi ge houden van paranormale za ken. Toen hij vier jaar geleden WADDINXVEEN - Uit een woning aan de Heggewinde werden deze week geld en sie raden ontvreemd tijdens een inbraak. Men kwam binnen na het forceren van een raam. REGIO - Met de naderende eeuwwisseling worden op al lerlei fronten voorbereidingen getroffen voor het mogelijke millenniumprobleem. De vraag of er een probleem kan niet met een eenvoudig ja of nee worden beantwoord. Het gaat dan met name om de vraag of geautomatiseerde activiteiten, zoals bijvoorbeeld de energie sector, ongestoord de nieuwe eeuw zullen ingaan. Veel bedrijven en overheden zijn in nauw overleg met hun computerleverancier over maatregelen die eventueel no dig zijn om hun apparatuur ’mil lenniumproof ofwel bestending voor de eeuwwisseling te ma ken. Bij de voorbereidingen zal echter ook terdege rekening moeten worden gehouden met de gevolgen van deze bijzonde re eeuwwiselling voor de open bare orde en veiligheid in ons land. Juist de combinatie van zaken kan tot problemen leiden, want de eeuwwisseling is normaal al een bijzondere gelegenheid, waar politie en brandweer ex tra personeel inzetten om snel ter plaatse te kunnen zijn. Nu het ook nog de overgang de 21e eeuw is, vinden er tal van grote feesten en evenementen plaats met vele duizenden be zoekers. Deze grote mobiliteit en de mogelijke technische problemen kunnen in die be wuste nacht voor grote proble men gaan zorgen. De regio Hollands-Midden wil voorkomen dat die problemen gaan ontstaan en alle betrokken partijen hebben de handen in een geslagen in de Regionale Werkgroep Millennium Open bare Orde Veiligheid in de regio Hollands-Midden. De werkgroep staat onder leiding van de districtschef van politie in het district Gouwe en IJssel, Gideon Huijsse. In de werk groep hebben tevens zitting vertegenwoordigers van de ge meenten uit de regio’s Rijnland en Midden-Holland, de Regio nale Brandweren Midden-Hol land en Rijnland en GGD’en uit de beide regio’s. bemerkte dat het getal 22 toch wel een heel belangrijke rol in zijn leven speelde raadpleegde hij een buurman die weleens wat met Tarotkaarten deed. Deze hoorde zijn verhaal aan en verwees hem door naar col lega’s die ook in dezelfde rich ting bezig waren. ‘Ik begon uiteraard het een en ander te lezen', vertelt Louis. ‘Ging naar beurzen en sprak met veel mensen. Aanvankelijk ontdekte ik dat ik kon magneti seren. Ik heb me daarin be kwaamd en toen ik daar een maal mee bezig was ontdekte ik ook dat ik meer kon ’zien’. Ik wil mezelf geen paragnost noe men. Hoewel we bijna hetzelf de doen voel ik me meer thuis onder de noemer psychome trie. Het gekke is dat ik zelf niet weet hoe ik het doe en hoe het zover gekomen is. De enige verklaring die er voor gegeven ven en met beide benen op de grond blijven staan is maar heel klein maar heb je wel zelf in de hand. Belangrijk is dat je een psycho metrist bezoekt die ook zijn fouten durft toe te geven. Boodschappen zijn onderhevig aan de interpretatie van de psy chometrist. Klakkeloos doen wat zo’n man of vrouw zegt, zonder zelf kritisch te zijn, kan tot rare dingen leiden. Je beslist uiteindelijk zelf wat je met een boodschap doet. Wanneer ik tegen iemand zeg ’kijk volgende week uit met overstekenó kan hij dit naast zich neerleggen. Uit de praktijk blijkt dat men ach- WADDINXVEEN/REGIO - Ze zijn bezig met hun 10-jarig jubi leum en voor bandleider Ger ard Verschoor was dit vol doende reden om een CD uit te brengen. Deze kreeg als titel 'The Eagle has landed’ mee. Gerard vertelt dat er in die tien jaar best wel veel ups en downs zijn geweest. ‘Sinds een goed jaar hebben we echter de sa menstelling waar ik heel erg te vreden mee ben. De band die nu op het podium staat is niet alleen een groep mensen die graag dezelfde soort muziek maken maar vormt tevens een groep vrienden. Het sociale ge beuren speelt bij ons een voor name rol', aldus Gerard. ‘Optredens en repetitie mogen in principe geen invloed hebben op ons dagelijks leven. Ieder een heeft een gezin en is daar verantwoordelijk voor. Je nu in het diepe storten en professio neel worden is voorlopig niet aan de orde. Dat geldt ook voor het aantal optredens en waar we optreden. We kregen onlangs een aanbieding om een week in Engeland te toeren, maar dat hebben we afgeslagen, te villa. Ondertussen klinkt Het kostte niet alleen veel tijd uit de radiospeaker heerlijke maar sommigen van ons heb ben een eenmansbedrijf en daar kun je niet zomaar een week van wegblijven.* Gerard Verschoor is al jaren actief binnen het Muzikanten Collectief in Waddinxveen en van daaruit is de band zo’n beetje ontstaan. ‘Er was een keer een feestje en met een clubje muzikanten die destijds Sfeermakers bij het MCW waren betrokken hebben we toen een gelegen heidsbandje gevormd. We had den in korte tijd vijf nummers ingestudeerd en daarmee ont stond de White Mansions. De naam, ja, ik ben altijd al gek geweest van de zuidelijke sta ten van Amerika. Behalve dat het in de rhuziek tot uitdruk king komt vind je dit ook terug als sfeermakers op de Bedrij- in naam. Moet je even voorstel len* zwijmelt Gerard, ‘Je rijdt op zo’n stoffige Amerikaanse weg. In de wijde omgeving niets regio spelen mag je ze eigenlijk te zien totdat er een hek begint niet missen. Op 8 mei is de .1

Weekblad voor Waddinxveen | 1999 | | pagina 35