Poloteams Jodan Boys te sterk voor Be Fair Gouwestaete boeken serie MET KORTINGEN TOT overwinningen DE PRETTIGSTE PAASACTIE jX ■MM AFHALEN INSCHRIJFFORMULIEREN LUILAKVOETBALTOERNOOI 1999 Be Fair El Slechte vangst wint met prachtige cijfers van Oudewater Start seizoen Be Fair-tennis Korbis-jeugd naar buiten Uitslagen sjoelen Op 22 mei 1999 wordt het 44e Luilakvoetbaltoernooi gehouden. 1. Noordeinde 237, Boskoop. 2. Galerij 80, Boskoop. Winst en verlies voor Nesselande Meisjes Cl kampioen bij HCW Moerkapelle in finale RSB-beker Avondcompetitie hockeyers Heren I Dames I De inschrijfformulieren kunnen op woensdag 31 maart tussen 19.00 en 20.00 uur afgehaald worden op de volgende adressen: T Data General ■verliest aansluiting FotoKlein met 16 vakzaken altijd bij u in de buurt! *4 I -Ti\ /al U14 PI DE GROOTSTE foto, video, liUL'J"iM audio entvspecialist ,v, i PAGINA 43 WOENSDAG 31 MAART 1999 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN halve finale. De Nesselanders 3. Foto: Morianka Peters Tenslotte is er op 10 april een wedstrijd tussen dames I Wad- dinxveen en dames I De IJssel. In deze wedstrijd wordt er door beide teams om de twee de en derde plaats gestreden. Een tweede plaats geeft recht op promotie. Verwacht wordt dat deze wedstrijd erg enerve rend wordt omdat de twee teams behoorlijk aan elkaar ge waagd zijn. De wedstrijd wordt afgesloten met een thé-dans- sant georganiseerd door de da mes I. Ook voor de jeugd zijn er veel leuke activiteiten de komende tijd. Op zaterdag 3 april wordt de langverwachte familie-spon- sorloop gehouden. Iedereen die het leuk vindt om mee te doen mag meelopen in de fami- lieloop. Het belooft een heel ZIE ADVERTENTIE ELDERS IN DEZE KRANT WADDINXVEEN - Het is de Waddinx- veners niet gelukt om de bezoekende Jo dan Boys uit Gouda opnieuw te verslaan. Werd er twee weken geleden nog een prima partij op de grasmat gelegd tegen dezelfde tegenstander, de wedstrijd van zaterdag viel toch enigszins tegen. Welis waar wist de thuisploeg in de eerste helft een klein veldoverwicht op te bouwen. Daaruit ontstonden dan ook enkele goe de mogelijkheden om te scoren, maar vooral het slordige afwerken werd de Waddinxveners uiteindelijk fataal. Een goede gelegenheid om de score te ope nen kreeg William Hoogeveen al na 10 minuten, maar zijn schot werd door de doelman onschadelijk gemaakt. Vervol gens waren er nog goede mogelijkheden Even leek het of de dames van Gouwestaete gelijk maar orde op zaken wilden stellen tegen Van Luin/Brandenburg uit Biltho- ven. Binnen twee minuten stond het al 3-0 voor de ploeg uit Waddinxveen. Toch bleek Bran denburg, zeker in de eerste helft van de wedstrijd, te beschikken over de nodige veerkracht en eindigde de eerste periode met spektakel te worden. Vooraf gaand aan deze familieloop is er een paasevenement voor de jongste jeugd van hockeyclub Waddinxveen. In de jungle rond het grasveld moeten er een aantal opdrachten vervuld worden die natuurlijk met ei eren te maken hebben. De Gouwestaeteheren begon nen goed tegen ’rode lantaarn drager’ WSV uit Vlaardingen. Via 2x Jaco de Jong en I x Wou ter Steller kwamen de Wad dinxveners op een 3-0 voor sprong. WSV kwam terug tot 3- 2, doch Jaco de Jong bracht de eindstand van de eerste periode op 4-2. In de tweede periode werd de marge niet vergroot. Niek de Leeuw, Remko Over dam en Mare Mommers schoten de Waddinxveners naar een hal ve eindstand van 7-5. Ook in de derde periode bleef WSV goed partij geven en sloop via twee doelpunten naar 7-7. Marcel Ribbens en 'good old’ Niek de Leeuw, brachten Gouwestaete weer op een 9-7 voorsprong, al vorens WSV de periode afsloot met 9- 8. Maar wat betekent 'rode lan taarndrager’ nog, als je zelf in degradatienood verkeert? In de vierde periode kwam Gouwe staete namelijk met 9-10 achter! Wouter Steller bracht halver wege de stand op 10-10 en won derwel kregen de Waddinxve ners 7 seconden vóór tijd nog een viermeter, welke onverbid delijk door Jaco de Jong werd in geknald. Eindstand I 1-10. Overi gens heeft ’Mister Gouwestaete’ Niek de Leeuw te kennen gege ven aan het eind van dit seizoen zijn cap aan de spreekwoordelij ke wilgen te hangen. De 38-jari- ge Waddinxvener is zo’n 20 jaar speler geweest bij heren I van Gouwestaete! WADINXVEEN/BOSKOOP - Afgelopen zaterdag speel den de bondsteams van Gouwestaete thuiswedstrijden. In Gouwebad ’De Sniep’ kroop heren I tegen WSV door het oog van de naald en won ternauwernood met I 1-10. Dames I kon niet echt los komen van Van Luin/Branden burg, maar won royaal met 13-9. WADDINXVEEN - Meisjes Cl van Hockeyclub Waddinxveen wonnen van Catwijck met 7-1 en daardoor zijn zij zeker van de eerste plaats in hun poule. Zij wonnen maar liefst alle wedstrijden! Tot eind April wordt de hockeycompetitie ge speeld, het kampioenschapvan Meisjes Cl wordt gevierd na de laatste thuis-wedstrijd. namen de bezoekers steeds meer het heft in eigen hand en bouwden langzaam maar zeker een overwicht op. Dit resul teerde na ongeveer een half uur spelen in deze tweede helft in een doelpunt van de bezoekers, door de Be Fair doelman Ar jan van Erk te verslaan. Kort voor het einde van deze wedstrijd werd deze doelman nogmaals gepasseerd en werd de eindstand op 0 - 2 bepaald. Aanstaande zaterdag hoeft Be Fair niet te spelen, maar op tweede Paasdag komen de Soccer Boys uit Bleiswijk op bezoek in het sportpark Burg. Warnaar. De aftrap van deze voor beide ploegen belangrijke wedstrijd staat gepland voor 14.30 uur. den in Dordrecht. Daar stond Control Techniques/Ekspalvo te wachten in het eerste play off duel voor een plaats in de halve finale. De Nesselanders wisten met overtuiging de wed strijd met 3-0 te winnen en de den dit met de setstanden 17- 25/21-25/22-25. WADDINXVEEN - Binnenkort wordt er een nieuw avondcom petitie gestart bij hockeyclub Waddinxveen. Deze competi tie is speciaal bestemd voor ex- hockeyers (25 jaar en ouder) die op een recreatieve manier willen hockeyen in een team met hockeyervaring. De infor mele competitie wordt ge speeld op maandagavond met mixed-teams uit de regio. Dit initiatief van hockeyclub Wad dinxveen wordt met veel en thousiasme ontvangen door an dere clubs in de regio. WADDINXVEEN - Ter afslui ting van het winterseizoen hield de Hengelsportvereniging Waddinxveen afgelopen zater dag een onderlinge koppelwed- strijd in de Amstel. De vang sten waren slecht. Welgeteld twaalf vissen toonden belang stelling voor het aangeboden aas, totaal vangstgewicht ruim 13 kilo. De vis die gevangen werd was dus groot van for maat. Een en ander resulteerde in de volgende uitslag: I. Het koppel H. Kraan/J. Verhoef, ge zamenlijk goed voor een vangstgewicht van 6610 gram, 2. Reichard en Co met 3380 gram, 3. H. Romeijn/P. Groot- endorst met 1750 gram. Zaterdag 10 april start de Spelmoment uit het heren duel dat zaterdag door Gouwestaete ternauwer nood werd gewonnen. (Foto: A. Fioole) ZEVENHUIZEN - Na een erbar melijk slechte wedstrijd in Sint Anthonis tegen Somas Activa hebben de dames van Data Ge neral definitief de aansluiting met de top in de Ie divisie verloren. Coach van Yperen begon met zijn jongste speelsters met het oog op de finale van het Neder lands kampioenschap Open Club, waarin komende week de vijf jongste speelsters van het I e damesteam acteren. De Brabantse pass was goed ver zorgd en de spelverdeling was snel, vooral door het midden. De 3-0 overwinning was dan ook verdiend en het team van coach van Yperen heeft iets om over na te denken. Talent en trai- ningsarbeid zijn voldoende ver zorgd, maar wedstrijdvoorberei- ding en concentratie kunnen aanmerkelijk verbeterd worden. v Jongens C2 speelden een goede wedstrijd tegeb Rotterdam en speelden gelijk met 2-2, doel punten van Folkert de Wit. Vo rige week verloren ze van kop loper Forcial in een hele span nende wedstrijd met 2-1. Jongens C2 staat nu op een tweedOe plaats. MOERKAPELLE - Het beker- viertal van schaakvereniging Moerkapelle heeft zich voor de derde keer in de historie ge plaatst voor de finale van de be ker van de Rotterdamse Schaakbond. Het was echter kantje boord, want de halve fi nale in Capelle a/d IJssel tegen GSV 2 eindigde in 2-2. De noodzakelijk geworden barrage Werd na vluggertjes door Moerkapelle gewonnen. In de reguliere wedstrijd, waarin Dick Bac wegens ziekte ont brak, hadden Gerard van Om meren en Ben van Geffen bei den remise gespeeld, had Wou ter Vroegindeweij uitstekend gewonnen en Maarten Vroegin deweij verloren. In ronde 23 van de onderlinge competitie heeft Marcel de Haan zich verrassend geplaatst voor de finale groep van zes, die onderling gaan schaken om het clubkampioenschap 1998- 99. Marcel versloeg Jan Blok, terwijl de broertjes Jesse en Hugo van Elteren tegen elkaar remise speelden. Heren 2 had geen kind aan Kat wijk 2 en won gemakkelijk met 12-4. Dames 2 won vrij moei zaam met 7-4 van hekkensluiter DJK/ZAR IZondagavond speel de dames I de laatste competi tiewedstrijd tegen ZWV/Nereus in Zaandam. Hier werd geschie denis geschreven. Niet alleen be haalde Gouwestaete voor het eerst in haar geschiedenis een overwinning op de Zaandamse club, doch tevens eindigden de Waddinxveensen voor het eerst op de derde plaats in de hoofd klasse. Assuron/Donk werd hierdoor eerste en omdat ZWV/Nereus als tweede eindig de worden de play-off wedstrij den gespeeld tussen Assuron/Donk en Damixa/Ravijn enerzijds en ZWV/Nereus en Gouwestaete anderzijds. 6-3 en de 2e periode met 9-6. Ondanks dat Gouwestaete hal verwege de derde periode op een 12-6 voorsprong kwam, werd de derde periode afgeslo ten met 12-8. In de vierde perio de werd het zelfs 12-9, waarna Gouwestaete, ondanks dat de laatste vier minuten met een vrouw minder moest worden gespeeld, weer het heft in han den nam en zelfs nog wist te sco ren! Eindstand 13-9. Voor Gou- wesatete scoorden Ellen van der Weijden 4x, Wendy de Frankrij ker en Sandra Berckenkamp 3x, Gillian van den Berg 2x en Petra Meerdink lx. In Zaandam werd geschiedenis geschreven. Dames I van Gou westaete won met 8-6 van ZWV/Nereus; dat was voor het eerst. Dat door deze overwin ning Gouwestaete tevens op de derde plaats eindigde, was ook voor het eerst! En wellicht zit er nog méér in. Gouwestaete begon goed. Door een doelpunt van Sandra Berckenkamp was het na twee minuten 0-1. Edmee Hiems- tra zorgde vóór het verstrijken van de eerste periode, via een omhaal en een viermeter, voor 2- IDit was dan ook de enige keer dat ZWV/Nereus op voorsprong kwam. Overigens werd Gouwe staete een viermeter onthouden aan de doorgebroken Gillian van den Berg. In de tweede periode nam Gillian revanche en knalde 2-2 in. Ellen van der Weijden was met name de tweede periode goed op dreef en zette Gouwestaete, via een omhaal en een viermeter, op een 2-4 voorsprong. VWZ/Nereus kwam nog een keer langszij door doelpunten van Ellen van der Dobbelsteen en Karin van der Pol. Eind tweede periode scoor de Ellen van der Weijden 4-5. In de derde periode scoorde Gillian van den Berg 4-6 en Marion van Hooft 4-7. Ingrid Leijendekker sloot de periode af met 5-7. In de vierde periode kwam WVZ/Ne- reus nog een keer terug via Ed mee Hiemstra (6-7), doch Ellen van der Weijden maakte het kar wei af. Eindstand 6-8. Komend paasweekeinde is er rust. Gouwestaete speelt pas weer op zaterdag 10 april. In Gouwebad ’De Sniep’ heren I om 18.00 uur tegen VZC uit Veenendaal. Om 19.00 uur he ren 2 tegen Rotterdam 2 om de vijfde plaats en dames 2 om 19.45 uur tegen Rotterdam I. Voor dames I beginnen dat weekeinde de play-off wedstrij den tegen WVZ/Nereus. Eerst uit in zwembad ’De Slag’ te Zaandam en daarna thuis in Gouwebad 'De Sniep’. De data en tijdstippen volgen nog. Jklëiff gehele wedstrijd op de helft van Spijkenisse was te vinden en negentienstrafcorners toe gekend kreeg, scoorde ze slechts een maal door een doelpunt van Saral de Lange. Spijkenisse kwam twee keer in de buurt van keeper Robin An dringa en scoorden beide ke ren, wat uiteindelijk de over winning bepaalde. Nu staat Jon gens Al slechts I punt voor op nummer2: Voorne, zij moeten nog twee maal tegen deze club, dus het kampioenschap is nog niet in zicht! HSW-zomercompetitie. Deze bestaat uit tien wedstrijden. De acht wedstrijden met het beste resultaat tellen mee voor de eindrangschikking. Het in schrijfgeld bedraagt 15,00. In vijf wedstrijden wordt geza menlijk gevist met de HSV Ze- venhuizen/Moerkapelle. Voor deze gezamenlijke competitie bedraagt het inschrijfgeld 12,50. HSW-leden die willen deelnemen kunnen zich op de eerste wedstrijddag melden aan het NS-station om 06.00 uur. Het wedstrijdprogramma, als mede verdere informatie, is te verkrijgen bij wedstrijdleider A.van Leeuwen, telefoon 0182- 615225. WADDINXVEEN - De veld- competitie is begonnen voor de Korbis-jeugd. Zaterdag 27 maart werden de eerste officië le wedstrijden op het korfbal- veld van Korbis, maar ook el ders in de regio gespeeld. Voor een deel van de jeugdteams is dit een vervolg op de eerste helft veldcompetitie, die eindig de oktober vorig jaar, voor een ander deel, de jongere groe pen, start de competitie op nieuw, met weer kansen op een kampioenschap. BI won met I I -8 van Maas sluis, een goed begin, kampioen in de zaal B2 verloor van Maas sluis met 3-7. CI haalde in deze tweede helft haar eerste veldoverwinning binnen, tegen Trekvogels werd met 2-5 gewonnen, ook C3 be gon goed, een spannende wed strijd tegen Nieuwerkerk ein digde in een 2-1 overwinning. D2 won in een wel heel span nende match tegen De Bermen werd het 4-3. Fl een goed zaalseizoen door gemaakt, begon ook goed op het veld tegen Vriendenschaar, er werd met 2-0 gewonnen, maar F2 scoorde nog meer, er werd met I -4 bij Wion gewon nen. Veel doelpunten bij de welpen, zo won Wl met 19-24 bij De Kapellen en W2 met 13-8 van Vriendenschaar, W4 verloor net bij Actief, het werd 42-21 WADDINXVEEN - De El van Be Fair was zaterdag goed op schot. Oudewater werd met maar liefst 6-0 verslagen. Veel reden tot juichen was er echter niet, want veel teams moesten in hun tegenstander hun meerdere erkennen. Na een spannende strijd verl oor Al met 3-2 van Rohda. A2 deed het een stuk beter. Floreant werd met maar liefst 2-6 verslagen. De B - junioren beleefden een slechte dag, er werden geen punten gehaald, al moet ge zegd worden dat de wed strijd van B4 werd ver plaatst naar 29 maart. In Rotterdam verloor Cl kansloos met 5-0 van Zwart Wit 28, C2 redde het net niet tegen DCV en verloor met 5-4. Beter ging het met C3 en C4. C3 versloeg Reeuwijk met 6-1 en C4 won met 0-3 bij Sportlust. Pech was er voor DIna een spannende strijd tegen Jodan Boys werd uiteinde lijk met 1-2 verloren. D2 deed het uitstekend door met 4-1 Olympia te ver slaan. D3 en D4 verloren hun partijen, terwijl D5 werd afgelast! Wisselende resultaten bij de E-tjes. Knap was de 0-3 overwinning van E4 op ESTO. Ook E5 deed het goed door met 3-1 van VEP te winnen. E2, E3 en E6 ver loren echter hun wedstrij den, E6 zelfs met 22-0. Bij de F-jes wonnen F2 en F4, de andere teams zagen hun wedstrijd verloren gaan. Op 31 maart gaan de A- ju nioren naar de interland Nederland- Argentinië. Wellicht wordt hier zoveel geleerd dat de resultaten een volgende keer beter zijn. KLEIN IN prijs I ^OOT !N SERVKEÏ "fl ZEVENHUIZEN - Vrijdag 26 maart speelde Nesselande de return-wedstrijd in Zwolle te gen Remote IT, met als inzet een plaats in de bekerfinale, waarin Piet Zoomers de tegen stander zal zijn. Voor Nesselan de een moeilijke zaak om de opgelopen 3-1 nederlaag van vorige week zaterdag om te buigen. Nesselande won de i Wedstrijd met 2-3, via de set standen 25-22, 25-18, 20-25, 16-25 en 13-15, maar zag na de eerste twee sets de plaats in de finale verloren gaan. De spelers van Nesselande kre gen niet veel rust en moesten zaterdag direct alweer optre- voor Wim van der Starre en opnieuw William Hoogeveen, maar de beste mo gelijkheid uit deze eerste helft was toch voor Wim van der Starre, die de verde diging van de bezoekers uitspeelde en slechts door de doelman van scoren kon worden afgehouden. Kort voor de rust wist een verdediger nog op de doellijn redding te brengen, toen zijn doelman wel was gepasseerd. Na de thee werd de licht geblesseerde Marco Verzijl vervangen door Kanou. Ook hij was er getuige van, hoe Wim van der Starre reeds na korte tijd de wed strijd een beslissende wending had kun nen geven, maar opnieuw wist hij een goede kans niet te verzilveren. In het verdere verloop van deze tweede helft Het team wordt getraind door Jan van der Honing en ge- coached door Paul Kammeyer. Meisjes Dl wonnen de uitwed strijd bij Alecto met 2-0. Dit was een belangrijke overwin ning, aangezien Alecto nummer I staat en Waddinxveen op nummer 2. Jongens Al lieten belangrijke punten bij de uitwedstrijd in Spijkenisse liggen. Ze verloren met 2-1. Alhoewel het Wad- dinxveense team practisch de WADDINXVEEN - Het sei zoen is met mooi begonnen voor tennisvereniging Be Fair. De jeugd speelde een kennis- makingstoernooi (oude en nieuwe leden) op het mooi ge renoveerde tennispark aan de Sniepweg. Op de eerste middag waren alle banen weer bezet, en buiten de banen mochten de kinderen naar chocolade-ei- eren zoeken. Veel vrijwilligers hebben de af gelopen wintermaanden hard gewerkt. Er is een nieuw ter ras, een gerenoveerde be stuurskamer en de beplanting ligt er weer keurig bij. Volgen de week zaterdag wordt het openingstoernooi voor de seni oren georganiseerd. Daarna start de competitie die in de wintermaanden door meerde re commissies is voorbereid. Ook de nieuwe voorzitter was positief verrast door de enor me inzet van de commissies. WADDINXVEEN - Met nog drie ronden te gaan komt het slot van de competitie van de Waddinxveense sjoelers in zicht. Wie dit jaar kampioen zal worden is nog niet bekend. Andre van Gemeren of Jan Kersbergen zijn de grote kans hebbers voor het kampioen schap. Het algemeen klassement ziet er momenteel als volgt uit: klasse A: I. Andre van Geme ren 139.887, 2. Jan Kersbergen 139.678, 3. Dick Dros 137.887. Klasse B: I. G. Renesse 129.960, 2. Ed den Drijver 129.017, 3. Teus Visser 129.010. Klasse C: IJan Olie 120.160, 2. C. van Wijk 119.940, 3. J. Rid der I 19.590. Klasse D: IA.L. Warmelink 109.550, 2. Cor Kersbergen 109.440, 3. M.C. Taktor 107.800. >•- "'-ia, -ïi- - s' '<-• •fl 1

Weekblad voor Waddinxveen | 1999 | | pagina 43