Parkeren zonder problemen en betalen Alle voordelen van.de Chipknip Chipknip op een rijtje Even opladen...; Chipknip op een rijtje Autoschade snel hersteld De ideale aanvuling Auto’s van 4 tot 9 jaar prima verzekerd Een vaste lage premie Meer weten? Welke autover zekering? Gevolgen van schade ƒ900 O Ja, ik wil graag gratis en vrijblijvend informatie ontvangen over de nieuwe SchadeHerstelService van Reaal l DE KAST BELT MET DE CHIPKNIP: GEEN GEDOE MEER MET KLEINGELD'' Dagwaarde Rekenvoorbeeld auto 6 jaar All-Risk rn/v Naam en voorletters Straat Postcode/Plaats Telefoonnummer overdag Telefoonnummer ‘s avonds Datum WA beperkt casco 11 duizend gulden. Natuurlijk kan men meestal terugvallen op de verzekering. Maar wie een iets oudere auto heeft zonder all- risk, draait zelf voor de kosten op. En zal die kleine en lelijke schade liever laten zitten. Met de unieke SchadeHerstel- Service van Reaal hoeft dat niet meer. Dit is een nieuwe en voor delige manier om uw auto tegen schade te verzekeren. hoe minder aantrekkelijk het is om uw auto all-risk te verzekeren. Geen optimale situatie dus. Gelukkig is er nu een nieuwe oplossing die ervoor zorgt dat elke auto goed en toch voordelig verzekerd kan zijn. Maar laten we eerst de huidige verzeke- ringsvormen even op een rij zetten. uw eigen auto moet u zelf betalen. Een voordeel is dat een WA verze kering goedkoop is. Dan is er WA beperkt casco. Hierbij wordt ook bepaalde schade aan uw eigen auto vergoed. Bijvoorbeeld ruitbreuk, inbraak of diefstal, storm- of ha- gelschade of schade toegebracht door dieren. Veroorzaakt u echter zelf een botsing, dan moet u de Natuurlijk is all-risk de verzeke- ringsvorm waarbij u zich het pret tigst voelt. Het nadeel is echter dat zo’n verzekering relatief duur is. Dat is voor nieuwe auto’s natuurlijk wel de moeite waard. Maar als het gaat om een oudere auto, bijvoorbeeld tussen de 4 en 9 jaar, wegen de voor delen niet meer op tegen de kosten. De dalende waarde van de auto staat immers niet meer in verhouding tot de hoge bedragen die u maandelijks moet uitgeven. In zo’n geval kiezen de meeste mensen dus voor een voordeligere oplossing. En dat was wil er graag in een beschadigde auto rondrijden? Service van Reaal maakt het allebei mogelijk: altijd goed verzekerd zijn zonder veel premie te betalen. En het unieke is dat u deze nieuwe verzeke ring aanvullend kunt afsluiten bij uw bestaande autoverzekering, van welke maatschappij dan ook. Stuur de bon in een ongefrankeerde envelop naar: Reaal Verzekering, Antwoordnummer 4025, 3500 VB Utrecht. Of bel gratis 0800 0654. Faxen kan ook: 030 291 49 30. Bezoek ook onze site: http://www.reaal.nl heeft u een complete verzekering die een vrijwel onbeperkte dekking geeft. keersongeval, wordt vergoed. Zelfs van dalisme is verzekerd. Naast een voorde ligere premie is het bijkomend voordeel dat er geen no-claim verlies meer is. Als u de SchadeHerstelService neemt, kunt u na een korte inspectie van de auto altijd rekenen op herstel van schade. Daarbij keert Reaal geen be dragen uit, maar zorgt uitsluitend voor de reparatie van de auto. Uw auto wordt snel en vakkundig hersteld, ter- Vanaf nu hoeft u niet meer te kiezen tussen een prettige premie óf een goe- De SchadeHerstelService verzekert u tegen autoschade, zonder dat claims ge volgen hebben voor de premie: die blijft altijd gelijk. In feite kunnen we dus zeggen dat een bestaande WA beperkt casco verzekering plus de aan- Ook wat betreft de premie kunnen we de SchadeHerstelService uniek noe men. U betaalt een vast bedrag, on geacht het aantal reparaties. Daarbij is er keuze uit twee verzekerde bedra gen: voor een maximum van 5.000 gulden per jaar betaalt u f 28,45 per maand en bij een maximum van 10.000 gulden is dat f 32,85. Dus voor zo’n drie tientjes per maand De SchadeHerstelService is dé oplos sing als u graag compleet verzekerd wilt zijn, zonder veel premie te betalen. Als u geïnteresseerd bent en meer wilt weten, kunt u de bon op deze pagina invullen en opsturen naar Reaal. Dan ontvangt u snel het informatiepakket. Globaal gezien zijn er drie soorten verzekeringen. Minimaal verplicht is de WA verzekering. Een verzekering die alleen schade vergoedt die u aan anderen toebrengt; alle schade aan wijl de rekening rechtstreeks naar Reaal gaat. U betaalt per schadegeval slechts een bedrag van f 250 eigen risico. -•» 1 Een autoverzekering kiezen is een kwestie van goed vergelijken. En een afweging maken tussen hoeveel u wilt uitgeven en hoe goed u ver zekerd wilt zijn. Dat klinkt logisch, maar in de praktijk is dit toch vaak lastig. Want hoe ouder uw auto wordt, tot voor kort een verzekering die uw auto niet tegen alle schade verzekert, schade maar te laten zitten. Maar wie Een onzeker gevoel. Maar wat gebeurt er bij een schade geval? Dan zijn er twee mogelijk heden. Of u bent niet voldoende ver zekerd en zult de reparatiekosten zelf de dekking. Want de SchadeHerstel- moeten betalen. En dat kan al snel een paar duizend gulden kosten. Of uw verzekering vergoedt de kosten wel, maar vermindert uw no-claim korting en zult u dus veel meer pre mie gaan betalen. Ook in dit geval kan het vaak aantrekkelijker zijn de 10.000 2.000 10.000 725 375) 1.100 Premie per jaar I I I I I I I I I V Geboortedatum I I I I I vullende SchadeHerstelService net zo’n I goede dekking geeft als all-risk. Want s ook schade die ontstaan is door een ver- I I I De populaire Friese band De Kast gebruikt de Chipknip regelmatig. Om bijvoorbeeld even naar huis te bellen als ze op tournee zijn. "Heel han dig, en geen gedoe meer met kleingeld of telefoonkaar ten", vindt De Kast. I I I I 91I - I I I I I I I I I I I PI338 I Autoschade zit meestal in een klein hoekje: iemand die geen voorrang verleent, een parkeer plek die toch iets te krap blijkt of het beruchte paaltje. Geluk kig komen we er meestal met blikschade vanaf. Maar de financiële gevolgen zijn vaak wel vervelend. Een beetje schade kan oplopen tot een paar schade aan uw eigen auto zelf be talen. Ten slotte is er Volledig Casco, ook wel all-risk genoemd. Alleen bij deze verzekeringsvorm wordt alle schade aan uw auto vergoed. Even chippen, zo gepiept Parkeren? Even chippen, zo gepiept. Perfect voor de lekkere trek f Zin in iets lekkers uit de auto maat? Zoals een broodje, een rolletje drop, frisdrank of kof fie? Voor deze automaten is altijd kleingeld nodig, vaak gepast. En dat heeft niet ieder een op zak. Met de Chipknip kan men altijd gepast betalen in deze automaten. Eind 1999 is het bij ruim 3.500 verkoop- Betalen gaat nog eenvoudiger dan opladen. U stopt de Chipknip in de betaalautomaat. Het aankoopbedrag verschijnt op de display. Als u het eens bent met het bedrag, dan geeft u akkoord. Zo wordt in twee seconden het exacte bedrag van uw Chipknip afgeschreven: een PINcode is daarvoor niet nodig. Ook bij het betalen kunt u zien wat uw saldo is: als u op de "?"-toets drukt verschijnt het resterende bedrag in de display. de Hilversumse parkeergarage Hilvertshof (één van de grootste winkelcentra in Nederland) en in de Gooische Brink. Ook als u wilt parkeren in Rotter dam, Delft, Groningen, Maas tricht of Zeeland kunt u met de Chipknip terecht. Het aantal par keerautomaten in Amsterdam groeit met de dag. Eind van dit jaar kunnen automobilisten in een groot deel van Amsterdam met hun Chipknip betalen. Ook in parkeerautomaat en bibliotheek t •SN i a) Bellen met de Chipknip werkt hetzelfde als bellen met een telefoonkaart: u steekt de pas in het telefoontoestel en toetst het nummer in. U kunt hier voor gewoon uw bankpas met Chipknip gebruiken. In zo'n 22.000 KPN telefoon cellen kan met de Chipknip worden getelefoneerd. Als de kaart is leeggebeld, is hij zo weer op te laden. Dat kan niet in de telefooncel, maar wel bij 7.000 oplaadpunten die u kunt vinden naast de geldau tomaten van de banken. Om met de Chipknip te kun nen betalen, moet u de pas eerst opladen. Met een "lege" portemonnee kunt u immers niet betalen. U kunt de Chipknip opladen bij speciale oplaadpunten bij 7.000 geld automaten van de banken. Opladen kan ook thuis met een speciaal oplaadapparaatje, de Chipknipper genaamd. U toetst een PINcode in, dezelfde als die voor het pinnen. Het gewenste bedrag wordt dan van uw bankrekening overgemaakt naar de Chipknip op uw bankpas. Uw Chipknip kunt u opladen met een bedrag vanaf ƒ25,- tot 500,- of 1000,-. Deze bedragen kunnen per bankpas verschillen. Als u bij een oplaadpunt op de "?"-toets drukt, kunt u tevens zien hoeveel geld er op uw Chipknip staat. De Kast belt met de Chipknip naar Friesland. Betaald parkeren komt in Nederland steeds vaker voor. Mensen die in de rij staan te wachten en hun laatste kleingeld bij elkaar zoeken voor in de parkeerautomaat. Een kaartje kopen bij de parkeerautomaat met de Chipknip lost dit probleem op. De automobilist hoeft geen gepast geld meer op zak te hebben. Momenteel kan er in zo'n 30 steden bij parkeergarages en par keermeters worden betaald met de Chipknip. En dat aantal neemt alleen maar toe. De Chipknip past altijd: hij maakt geen onderscheid tussen centen, dubbeltjes, kwartjes, guldens en biljetten. Het exacte bedrag wordt direct afgerekend met een druk op de knop. Dus inderdaad: geen gedoe meer met wisselgeld! Met de Chipknip kunt u snel betalen, in twee seconden. Zonder PINcode in te toetsen. De Chipknip is op veel plaatsen te gebruiken: bij de winkel om de hoek, in telefooncellen, bij par keerautomaten en bij snoep-, koffie-, sigaretten- en frisdrankautomaten. En het aantal betaalautoma ten voor de Chipknip neemt alleen maar toe. Pinnen en chippen kan met dezelfde pas. Pinnen voor grote bedragen en chippen tot enkele tientjes. Voor elke situatie, voor groot geld en kleingeld heeft u één pas waarmee u naar wens met de PIN of de Chipknip kunt betalen. U kunt ook betalen mef de Chipknip in alle openbare bibliotheken in Zeeland. Leen geld voor CD's en video's, maar ook boetes voor te laat teruggebrachte boeken. In steeds meer parkeerautomaten op straat en in automaten in parkeergarages kunt u met de Chipknip betalen. Ook in win kels, bij de bakker en de slager, en bij kiosken kunt u voor klei ne betalingen met de Chipknip terecht. feV automaten mogelijk om te chippen. U kunt nu al bij 120.000 betaalautomaten te recht met uw Chipknip. En er komen dus steeds meer betaal automaten bij. Het zal dan ook niet lang meer duren, of chip pen is mogelijk voor betalin gen in het hele land: kleine bedragen die u het gemakke lijkst afrekent met uw opgela den Chipknip. Ook De Kast heeft dan steeds minder muntgeld nodig. qjo Parkeergeld betalen met de Chipknip kan op verschillende plaatsen. Bij een parkeerautomaat op straat kan vooraf een kaartje worden gechipt. Bij de automaten in parkeergarages kan men ach teraf betalen. De parkeerautoma ten waar u kunt chippen zijn gemakkelijk te herkennen aan het Chipknip-logo. Automobilisten kunnen op veel plaatsen met hun Chipknip te recht. In de parkeergarage van het Transferium in Amsterdam bij voorbeeld. Sinds kort kan met de Chipknip ook betaald worden in Nieuwe aanvullende verzekering maakt dure all-risk overbodig M

Weekblad voor Waddinxveen | 1999 | | pagina 18