Bod van ZWN op Koninginnedag Opgeven voor 20e Kindermarkt op spoorlijn Equipe in Zuiderzee-rally pus BONVOOR OPGAVE KINDERMARKT 1999 Twee dagen kentekens graveren in autoruiten Verhuizing Woonpartners Medewerkers Kraamzorg De Waarden gaan ook mobiel Eerste paal voor kinderboerderij Huisvuil Avond routes zwaar verkeer Duizend gulden voor Cormula’s Josiah Onemu exposeert in Afrika Museum Kunstbeurs met Theo den Boon Stemmen voor waterschappen Collectantes plaatsen kraam in Madurodam Jeugddienst Muzikaal festijn Waddinxveense basisscholen de aan f S'xi PAGINA 21 WOENSDAG 7 APRIL 1999 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN (Foto: Kraamzorg de Waarden). Naam: Leeftijd: Adres: O Ik kom alleen O Ik kom samen met: Ik doe graag mee aan de kindermarkt: INSCHRIJFFORMULIER voor deelname aan de kindermarkt op Koninginnedag 1999 (vrijdag 30 april van 10.00-12.30 uur) die door de Lions Club Waddinxveen-Boskoop wordt geor ganiseerd op het parkeerterrein de Beukenhof. (Ook voor- en achternaam van de andere kinderen invullen). (Het rondje goed zwart maken). Dit inschrijfformulier uiterlijk vrijdag 23 april inleveren op een van de volgende adressen: WADDINXVEEN - Donderdag 8 april wordt in Waddinxveen het huisvuil opgehaald in de wij ken waar normaal op maandag de grijze container wordt ge leegd. Maar dat was deze week tweede Paasdag. Soldaatje, het bekende sprook je van Andersen op muziek van Kerth Arrat, waarin ook een verteller optreedt. „Het wordt een groots spektakel en voor de kinderen is dit een feest van herkenning', zegt Aad Kore- mans, de directeur van Kreater (Kerkstraat). „Het Tinnen Sol daatje is een project van het WOOP (een initiatiefgroep in het basisonderwijs), dat door docenten van Kreater wordt uitgevoerd. Cees Tijssen treedt in het schoolproject op als dirigent en verteller en brengt met vijf col lega's het sprookje muzikaal en met ondersteuning van dia’s in de filmzaal tot leven. verzorgenden. De organisatie levert kraamzorg in de Alblas- serwaard en de Vijfheerenlan- den, Dordrecht en omgeving, de streek Gouwe, Lek en IJs- sel, Woerden en omgeving en in het Land van Heusden en Altena. Per jaar wordt aan ongeveer 6000 gezinnen kraamzorg verleend. Onlangs is de Waarden ge start met een wervingscam pagne voor personeel. Uiter aard ontvangen ook nieuwe medewerkers een mobiele te lefoon. Het graveren van het kenteken met NL - inclusief twee waar schuwingsstickers op de voor- portieren - kost f 25,- per auto. Voor f 10,- extra wordt een speciale reflectielaag over de gravures aangebracht. Ter plekke worden door Auto matic ook de autoruiten geïn specteerd en worden er advie- ten van onrendabele regionale spoorlijnen beter openbaar vervoer tegen een betaalbare prijs zal zijn gewaarborgd. Zo lang andere bedrijven hiervoor echter geen belangstelling to nen behouden de NS de con- sessie. De rijksoverheid blijft gende is tijdens werktijd goed bereikbaar en hoeft tijdens een oproepperiode niet meer thuis bij de telefoon te wach ten. Kraamzorg de Waarden hecht ook waarde aan de vei ligheid van haar medewer kers. Op de meest uiteenlo pende tijdstippen zijn de me dewerkers op pad. Van belang is het dan dat zij in noodge vallen de beschikking hebben over een telefoon. Bij Kraamzorg de Waarden werken ongeveer 330 kraam- WADDINXVEEN - Als on derdeel van het arbeidsvoor waardenbeleid ontvingen de kraamverzorgden van Kraam zorg de Waarden onlangs een mobiele telefoon. In groepen van 120 kraamver zorgden werden na instructie mobiele telefoons uitgereikt. Tijdens deze bijeenkomsten merkte de heer G.G. de Wit, adjunct-directeur van Kraam zorg de Waarden, op dat dit initiatief voor zowel mede werkers als organisatie voor delen biedt. De kraamverzor- DEN HAAG/WADDINX- VEEN - Mevrouw C.C. Blonk uit Waddinxveen en mevrouw H. Bakker uit Moerkapelle zijn vol gende week dinsdagmor gen 13 april de twee Zuid-Hollandse vertegen woordigsters van de 50- jarige Nederlandse Kan- kerbestrijding-Koningin Wilhelmina Fonds, die ter gelegenheid van het gou den jubileum aanwezig zijn bij de officiële onthulling van een KWF-kraampje in het Haagse miniatuurstad- je Madurodam. Het miniatuur-kraampje is een symbolisch eerbetoon en dank aan alle collectan ten in de achterliggende halve eeuw. De Waddinxveense en Moerkapelse behoren in ons land met een 20-tal anderen tot de KWF-col- lectanten met de langste staat van dienst Ze zijn daarom volgende week betrokken bij de bij zondere huldiging van de meest trouwe collectan ten en de officiële installa tie van het KWF-kraam pje met medewerking van burgemeester Nils Mooij van Madurodam. Voordat het die dinsdag morgen zover is zullen er eerst nog toespraken worden gehouden door voorzitter J.J.C. Alber- dingk Thijm van de Ne derlandse Kankerbestrij- ding-Koningin Wilhelmina Fonds en voorzitster me vrouw I.W.M. Dunselman van de Nederlandse Fede ratie van Kankerpatiënten (NFK). - Apotheek D.C. van Doorn, Prins Bernhardlaan 65, Wad dinxveen. - Dokter J.J. Alberts, Jacob Catslaan IWaddinxveen. - Familie J.J.L. Knijff, Brugweg 34, Waddinxveen. Na afloop van het slaan van de eerste paal trakteert de Stich ting Warnaarplantsoen de aan wezigen op een hapje en een drankje in stijl, zo heeft pro jectleider M. Zwijnenburg laten weten. kers van Woonpartners Mid- den-Holland van het kantoor aan de Mercuriusweg in de Oostpolderwijk naar het nieu we kantoorpand op het bedrij venpark Coenecoop. Met ingang van dinsdag 27 april wordt er definitief gewerkt vanuit de nieuwe werkruimtes, zo heeft directeur R.J Mascini laten weten. Hij meent dat met het nieuwe kantoor de huur ders en woningzoekenden nog beter van dienst te kunnen zijn. Dat zal helemaal het geval zijn zen verstrekt voor wat betreft eventuele beschadigingen met barstjes en sterretjes. Zowel voor het graveren als voor een ruitreparatie volgens de Safe Sight-methode hoeft men geen speciale afspraak te maken. Het graveren van kentekens in autoruiten helpt - samen met een startonderbreker van Au- tomark voor f 219,- - effectief mee autodiefstal tegen te gaan. Vorig jaar werden in ons land 23.659 auto’s gestolen. Per dag zijn dat er 63, wat neerkomt op drie autodiefstallenn per uur. Autodiefstallen kosten de sa menleving jaarlijks 262 miljoen gulden. De leerlingen van de deelne mende scholen komen in drie groepen naar het Kreaterge- bouw. De laatste bijeenkomst is op de ochtend van de dag van de grote uitvoering, vrijdag 23 april. In het programma in de Ont- moetingskerk staan ook twee liedjes uit een ander project dat Goed Gebekt heet en op de scholen voor de groepen vijf en zes wordt gebracht door de groep Intermezzo. Hier gaat het vooral om stemmen. Voorts spelen de muzikanten Filandia, een symfonisch mu ziekstuk van Sibelius en Nacht op de kale berg van Moessorgs- ky. WADDINXVEEN - Het Afrika Museum in het Gelderse Berg en Dal exposeert onder het motto ’Hommage aan Idolo’ een keuze uit het werk van de Waddinxveense kunstenaar Jo siah Onemu. De officiële opening is komen de zaterdagmiddag I0 april om vier uur door drs. H. Leyten, docent Museologie Reinwardt Academie Amsterdam en voor heen conservator Afrika van het Tropenmuseum. Na een welkomstwoord van di rectrice mevrouw drs. C.M.S. Eisenburger van het Afrika Mu seum geeft Josiah Onemu een toelichting op zijn werk. Zijn expositie in Berg en Dal duurt tot maandag I november van dit jaar. WADDINXVEEN - De Wad dinxveense kunstenaar Theo den Boon was de afgelopen vijf dagen (I-6 april) één van de deelnemers aan de ’Holland Art Fair’ in de Statenhal van het Nederlands Congres Centrum in Den Haag. Op de jaarlijkse nationale kunstbeurs was voor het ze vende achtereenvolgende jaar kunst van 1900 tot heden te zien. Theo den Boon toonde er zijn meest recente werk te midden van een kleine selectie keramiek van Ineke de Jong en beelden van Nicjonk. In ’Galerie 58’ aan de Dorp straat in Waddinxveen tonen Theo en Henny den Boon-Hui- zer een steeds wisselende col lectie keramiek, brons en steen in stock van verschillende kuin- stenaars. Werk van Theo den Boon is permanent in de Waddinx veense galerie aanwezig. In een nieuwe folder wijst het kunste naarsechtpaar de weg naar hun galerie-atelier-woonhuis in één van de oudste delen van Wad dinxveen. WADDINXVEEN - Er kan ko mende vrijdag 9 april (9.00- I7.30 uur) en zaterdag I0 april (9.00-16.00 uur) op het par keerterrein van winkelcentrum Groensvoorde weer kentekens in autoruiten worden gegra veerd. Dat gebeurt op initiatief van het snelle kwaliteitsteam van Automark. WADDINXVEEN - Tegen het eind van deze maand, vrijdag 23 heid om geschminkt te worden. Voor de verzorging van de in wendige mens wordt de tradi tionele pannenkoekenkraam weer neergezet, waar overi gens ook koffie, frisdrank en hartige hapjes verkrijgbaar zijn. Ook kan het publiek weer woordigers meedoen aan een verloting van prachtige prijzen door middel van een rad van avontuur. De opbrengst van de 20ste Kindermarkt komt ook dit jaar zitters in de gemeenteraad weer ten goede aan de Stich ting SOS-Kinderdorpen die zich wereldwijd inzet om wees- menwijk gehouden, en zwerfkinderen op te vangen, waarbij niet alleen onderdak en voeding wordt gegeven maar tevens voor onderwijs en vak opleidingen wordt gezorgd. Kinderen die aan de Kinder markt mee willen doen wordt waar s avonds een verzocht de inschrijfbon op de- avond werd gehouden, ze pagina in het Weekblad voor Waddinxveen in te vullen en in te levren op een van de hierin genoemde adressen. Deelname aan de Kindermarkt is gratis maar de Lions Club zou het op prijs stellen als de meisjes en jongens een gedeel te van de opbrengst van deze ochtend beschikbaar zouden stellen aan de SOS-Kinderdor- pen. WADDINXVEEN - In het ka der van de Surpriseloterij van de Grote Clubactie I998 krijgt de Waddinxveense drumband ’Cormula’s’ een bedrag uitge reikt van duizend gulden voor de clubkas. Het geld zal binnen kort op een feestelijke regiona le prijsuitreiking worden over handigd aan B.F. Langendam. In totaal worden I87 Neder landse verenigingen verrast met een verdubbeling van hun winst op hun eerste bestelling. De prijzenpot van deze loterij bestaat uit niet-uitbetaald prij zengeld van de Grote Clubactie I997 en bedraagt in totaal f 280.800,-. gemazeld in de wereld van de gemotoriseerde vierwielers. Zijn technische ervaring deed hij op als lid van een specialis tenteam dat schokbrekers test en zijn rijervaring bij een ander fabrieksteam. Zijn expertise en de assisteren de deskundigheid van Fanny april, verhuizen de medewer- Driessen geven Auto Baas het geruststellende gevoel dat het wel eens een heel mooi seizoen kan gaan worden met de Nis san Micra. DEN HAAG/WADDINXVEEN - De spoorlijn Gouda-AI- phen aan den Rijn, met twee haltes in Waddinxveen (Waddinxveen en Waddinxveen-Noord), behoort tot de 33 onrendabele regionale spoorlijnen die PvdA-minister Tineke Netelenbos van Verkeer en Waterstaat tot 2003 in de aanbieding heeft gedaan. WADDINXVEEN - Op Ko ninginnedag I999 (vrijdag 30 april) wordt ’s morgens van tien uur tot half een op initiatief van de Lions Club Waddinxveen- Boskoop voor de 20ste maal weer een Kindermarkt gehou den op het parkeerterrein Beu kenhof (Kerkweg-Oost). Kinderen in de leeftijd van 7 tot I5 jaar krijgen op deze lus- trum-Kindermarkt, die ook voor ouderen een veelheid aan vermaak biedt, volop de gele genheid om van alles te verko pen aan het Waddinxveense publiek. De Lions Club zet hiervoor een groot aantal kramen en tafels neer zodat het geheel er uit ziet als een echte markt. Er kan van alles worden verkocht, zo als oude spullen, speelgoed, boeken, geluidsbandjes, cd’s, sieraden en allerlei zelfgemaak te of verzamelde voorwerpen. Daarnaast voert de Lions Club zelf ook een aantal activiteiten uit, zoals de verkoop van hees ters en tuinplanten, noten en zuidvruchten, tweedehands kleding, curiosa en oranje- en rood-wit-blauwe strikjes. Voorts is er voor de kinderen een kleurwedstrijd en is er voor de hele kleintjes gelegen- WADDINXVEEN - Auto Baas BV aan de Zuidelijke Rondweg in Waddinxveen sponsort de veelbelovende equipe van Nis san Micra, die vanaf komende donderdag 8 april meedoet aan de Zuiderzee-rally. Het tweetal, Fred Boer en zijn navigator Fanny Driessen, komt uit in de Micra Challenga- klasse en zal zeker de nodige regionale aandacht van auto sportliefhebbers op zich weten te vestigen. felbegeerde KWH-kwaliteitsla- bel. Voordat het zover is moet er nog aan de slag worden gegaan met een aantal verbeterpunten op het gebied van telefonische bereikbaarheid, schriftelijke en quêtes en bezoek van klanten. Nieuwe kwaliteitsmetingen zul len later dit jaar antwoord moeten gaan geven in hoeverre dat zal zijn gelukt. Zaterdag middag 26 juni wordt er in het nieuwe kantoorpand van Woonpartners Midden-Hol- land een open huis gehouden. Er wordt voor die dag voor zo wel volwassenen als kinderen een aantrekkelijk programma opgesteld. paal het startsein voor de bouw van een nieuwe kinder boerderij in het Waddinxveen se Warnaarplantsoen. Voor de door de gemeente Waddinxveen toegestane bouw van de kinderboerderij, die wordt voorzien van een educatief centrum, speeltoe stellen en een voetgangersbrug, heeft de provincie Zuid-Hol- land een verklaring van geen bezwaar afgegeven. Als gevolg van de algehele re novatie van het Warnaarplant soen kon in het vierkant Jan Dorrekenskade-Oost, Kanaal dijk, Be Fair-voetbal en spoorlijn Gouda-Alphen den Rijn een nieuwe plek wor den gekozen op het terrein van het voormalige hertenkamp. ZEVENHUIZEN - Zondag- Ontmoetingskerk avond I I april om zeven uur is Groensvoorde op er weer een jeugddienst in de Hervormde Kerk van Zeven huizen. Het thema van de dienst, die wordt geleid door ds. Franzen uit Mijnsheeren- land, luidt ’Hou je hoofd koel!’ In de dienst wordt ingegaan op mensen die in verwarring raken van De jongeren wordt opgeroe pen zich niet door modieuze theorieën over de toekomst te laten beïnvloeden. WADDINXVEEN - Vanavond (woensdag 7 april) om acht uur wordt in de raadzaal van het gemeentehuis (Raadhuisplein) een informatiebijeenkomst ge- als de woningcorporatie ook houden over de verplichte rij- beslag weet te leggen op het routes voor het vrachtverkeer. De avond begint met een uit- eenzettinng van de plannen, zo als die voortvloeien uit het ver keerscirculatieplan. Daarna kunnen de bezoekers in een in formele sfeer met vertegen van de gemeente over dit vraagstuk spreken. Dinsdag 6 april hebben het col lege van Burgemeester en Wethouders en de fractievoor- een fietstocht door de Oranjewijk- Zuid, Groenswaard I en de Bo- De voorbije weken werkte Fred Boer keihard om zijn met het Auto Baas-logo getooide en van felle stripings voorzien auto ’raceklaar’ te krijgen. Een en ander hield een behoor lijke ’verbouwing’ in, waarbij onder meer een kooiconstruc tie, een automatisch blussys teem, speciale stoelen en gor dels alsmede enkele technische verfijningen werden aange bracht. Fred Boer geldt als gepokt en de lijnen subsidiëren. Bij betere prestaties krijgen de vervoer ders meer geld uit ’Den Haag’. Ook de nieuwe vormen van hoogwaardig openbaar vervoer - zoals de sneltramverbinding RijnGouwe-lijn - zullen volgens Europees voorschrift openbaar worden aanbesteed. Vervoer bedrijf ZWN in Boskoop denkt regionale spoorlijnen zoals Gouda-Alphen aan den Rijn weer rendabel te kunnen ma ken. Dat kan door een betere af- stemminng van trein-, bus- en taxivervoer, het afsluiten van contracten met scholen en be drijven, het gaan rijden op an dere tijden of dagen en het om- vormenn tot een sneltramver binding met' light rail. LEIDEN/WADDINXVEEN - Staatssecretaris drs. J.M. de Vries van Verkeer en Waters taat heeft vorige week woens dag de eerste telefonische stem uitgebracht voor de water- schapsverkiezingen in Zuid- Holland en een deel van Noord-Holland. Met het uitbrengen van haar li berale stem voor het ’water’ markeerde de onderminister een nieuwtje, omdat de stem gerechtigden voor het eerst in Nederland per telefoon of per post kunnen stemmen. Twaalf waterschappen in Zuid- Holland (waaronder het Hoog heemraadschap van Schieland en het waterschap Wilck en Wiericke) en een deel van Noord-Holland hebben de han den ineen geslagen en houden gezamenlijk de waterschaps- verkiezingen die nu in drie we ken tijd worden gehouden. Bij elkaar kunnen ruim drie mil joen stemgerechtigden hun stem uitbrengen. Uit praktische overwegingen worden deze waterschapsverkiezingen tele fonisch gehouden. Wil of kan iemand niet telefonisch stem men, dan kan per post worden gestemd, want die mogelijkheid wordt tegelijkertijd aangebo den. WADDINXVEEN - Het Rot terdams Jeugd Symfonie Or kest en het Rotterdams Jeugd Strijkers Ensemble treden vrij dag 23 april om half acht in de aan de Groensvoorde op voor de leerlingen van de groepen drie tot en met zes van de Wad dinxveense basisscholen. De toegang voor de kinderen en hun begeleiders is gratis. Al le scholen krijgen entreekaar- ten. Leerlingen van Kreater zijn eveneens welkom. toekomstvoorspellingen. Zij kunnen kaarten afhalen bij het secretariaat van Kreater. Zeventig muzikanten staan die avond op het podium. Op het programma staat Het Tinnen Van links naar rechts: Marian Eykelenboom, directiesecretaresse, Deborah Leeuwis, kraamverzorgende, Hanelore de Waard, kraamverzorgende, Gerard de Wit, ad junct-directeur. Vrijdag 9 en zaterdag I0 april kentekens in autoruiten graveren door Automark op het parkeerterrein van het winkelcentrum Groensvoorde. (Foto: Automark). WADDINXVEEN - PCW-wet- houder Joop Neele geeft vol gende week woensdagmiddag I4 april om half vier met het slaan van de eerste officiële Bezocht werden de Openbare Bibliotheek Waddinxveen, de hervormde Immnauëlkerk, de winkeliersvereniging Dorp straat en het centrum voor kunstzinnige vorming ’Kreater’, waar ’s avonds een inloop- De bedrijven die de meeste treinen laten rijden tegen de laagste prijs krijgen van de pro vincie een concessie. Vervoer maatschappij Zuid-West-Ne- derland (ZWN) in Boskoop heeft inmiddels laten weten concrete belangstelling te heb ben om de spoorlijn Gouda-Al phen aan den Rijn van de Ne derlandse Spoorwegen (NS) over te nemen. In de nieuwe kabinetsnota ’De derde eeuw Hans van Middelkoop van Auto Baas Waddinxveen BV, rallyrijder Fred Boer en navi- spoor’ staat dat door het afsto- gator Fanny Driessen. (Foto: Victor van Leeuwen-Auto Raas BV). ST.

Weekblad voor Waddinxveen | 1999 | | pagina 21