Verlies en winst voorWSE I Spanning loopt op bij TTV Kwiek Orgelconcert Brugkerk Voorjaarsactiviteiten van Concordia Laatste voorstelling Toos danst anders Autowasactie voor schoolkinderen Bolivia Gouwestaete op dreef tijdens kampioenschappen Dames Gouwestaete in play-offs tegen ZWV/Nereus Pasteltekeningen Nel van Wijngaarden boeien bezoekers bibliotheek Nic Geers Collecte Simavi Debat over kwaliteit onderwijs op Coenecoop College Promenadeconcert met Concordia, Kreaorkest, docenten Kreater en het koor Krea Musica Rapid schaak toernooi Moer- kapelle Kaartavond Gouwe Rijders r~ PAGINA 25 7 v I keer, voor invaller Danny Ver meulen was het verschil met de vierde klas te groot, hij scoor de niet. ken van J.S. Bach, G.F. Han del, C.M. Widor gespeeld. Ook speelt Klaas Jan Mul der een eigen bewerking van een koraal. Iedereen is van harte wel- komop deze afwisselende, muzikale orgelavond, die om 20.00 uur begint in de Brugkerk.' Het shirtje wisselen ging na af loop helaas niet door. Wel werden over en weer verschil lende aandenkens uitgewisseld. Baldock Town en W.S.E. kijken nu al uit naar de return. Vol gend jaar. WADDINXVEEN - Zater dag 10 april hoopt de be kende Kampense organist Klaasjan Mulder een con cert te geven op het orgel van de Nederlands Her vormde Brugkerk te Wad- dinxveen. Het programma voor het concert ziet er als volgt uit. Er worden wer- vaak. Toch zijn er hele leuke dingen te verzinnen. En die te keningen worden spontaan gekocht door mensen die mijn humor begrijpen.* In het begin had zij wel eens moeite met het verkopen van haar kunst werken. ‘Je hebt een bepaalde hechting. Je hebt zo zitten ploeteren om tot een goed resultaat te komen. Hier in de bibliotheek hangt overigens een tekening van Beagletjes die absoluut niet te koop is. Die hangt bij ons thuis aan de muur en gaat zelden mee naar exposities. Maar ik heb op dit moment niet zoveel meer.’ schilderijen die ik in het Die rentehuis in Gouda mocht op hangen.* Daarna ging het snel. Nel te kent in principe alle soorten dieren en krijgt daarnaast heel veel opdrachten. ‘Voor mij was tekenen een kwestie van doorzetten. Een mens kan meer dan hij denkt. Het is een kwestie van geduld*, is haar mening. De humor in haar ge varieerde kunstwerken kwam twee jaar geleden. ‘Ik wilde wat meer bieden dan alleen een portret. Humoristische accenten boeien de kijkers en als model hebben gediend. ‘Dat komt nog wel‘, zegt zij. Voorlopig blijft zij dieren schilderen. ‘Op den duur wil ik graag lessen gaan geven. Er is veel vraag naar. Maar ik moet ook daar weer tijd voor vinden. Het drukste heb ik het nu met opdrachten, vaak nadat een dier is overleden. Ik ben dan altijd blij als er goede foto’s zijn, want met een brui ne vlek op een grijze onder grond kan ik weinig uiteraard. Mensen zouden meer scherpe foto’s van hun huisdieren moeten maken.' Het afleveren van een tekening van een ge storven huisdier gaat vaak ge paard met heftige emoties. ‘De opdrachtgever komt die meestal bij mij thuis halen en ik heb boomlange kerels zien grienen als ze het resultaat za gen. Op zo’n moment ben ik dankbaar dat ik ze die herin nering kan geven.' De tentoonstellinscommissie is blij met deze expositie. ‘Mooie tekeningen en onze tentoonstellingen hebben een hele lage drempel. Veel men sen gaan toch niet al te gaak naar een museum', zegt Fenny Molenaar. ‘In de regel over treft het aanbod onze vraag. Zeker als het om werken voor aan de wand gaat. Soms bezoeken wij hobbybeurzen, op zoek naar plaats- en streekgenoten met werk voor onze vitrines. Tot nu toe is het ons aardig gelukt elke maand een andere tentoon stelling in te richten.' Volgende maand zijn natuur- schilderijen: landschappen, zee- en watergezichten in di verse jaargetijden van de Waddixvener Harry Galjé te zien. In de vitrines in mei fi- moklei figuren van Ans van Luenen uit Alphen. Zij toont trollen en bloemenkinderen uit twee door haar gemaakte boekjes en daarnaast beren en stripfiguren. mee te maken! Tevens willen wij u nog even herinneren aan het feit dat de introductie cur sus jazz voor beginners start op donderdag 8 april van 20.15- 21.15 uur, de groep is nog niet vol dus aarzel niet, en trek uzelf over de streep om te gaan be wegen. Zeker nu de zomer in aantocht is, is het voor velen weer prettig om met een goed figuur voor de dag te komen. WADDINXVEEN - Onder het motto ‘de plaatselijke ambulan ce is vaak te laat...' werd tijdens de collecteweek van Simavi van 21 tot en met 27 jyiaart 1999, gecollecteerd voor ondermeer het medisch transport in ont wikkelingslanden. De collecte in Waddinxveen heeft 9570,10 opgebracht. Collectant gemist? Uw bijdrage is welkom op giro 300100 ten name van Simavi te Haarlem. Wie meer en vooral grotere werken van Van Wijngaarden wil zien kan in juni, juli en au gustus terecht in kastel Groe- neveld in Baarn, waar zij door het hele gebouw heen, inclu sief het restaurant, 25 werken exposeert. Bovendien hangen acht van haar tekeningen in Gouden Handen in ’s Heeren- berg onder Arnhem. ‘Daar ga ik het laatste weekend van juli lesgeven. Ze hebben er alles op het gebied van katten- kunst. Maar kasteel Groene- veld is echt een klapper. Daar ben ik heel blij mee, ook al omdat het kasteel heel druk wordt bezocht.' In haar huis, in de Goudse wijk Bloemendaal, heeft zij een eigen atelier. ‘Dat moet ook wel. Mijn techniek is pas telkrijt. Daar word je heel vies van, het stuift ontzettend en het plakt aan je handen. Het is echt een reuze troep', zegt ze breed lachend. Nel van Wijngaarden werkt partti me op de afdeling personeels zaken van het Crabeth Colle ge in Gouda. Zij koos voor een deeltijdbaan om genoeg aandacht te kunnen besteden aan tekeningen en aan haar drie honden, die nog zelden Mocht u voor deze cursus nog vragen hebben, dan kunt u con tact opnemen met docente Wendy v.d. Hoek, tel. 0182- 520621. Na deze laatste voor stelling zullen de demonstratie- groepen zich gaan voorberei den voor de voorstelling op zaterdag 22 mei in de schouw burg en dat dit een pracht van een show gaat worden is wel zeker. Rotterdam 2 staat in punten gelijk met heren 2. Weliswaar werd uit met 4-3 verloren, doch thuis spelend moet winst toch tot de mogelijkheden be horen. Eerstvolgende wedstrij den: Programma waterpolo yrijdag 9 april: Play- off 21.00 uur dames I: WVZ/Nereus I - Gouwestaete I in Zaandam Programma waterpolo zater dag 10 april: 18.00 uur heren I: Gouwestaete I - VZC/Vnd I uit Veenendaal. 19.00 uur he ren 2 Gouwestaete 2 - Rot terdam 2 uit Rotterdam. 19.45 uur dames 2 Gouwestaete 2 - Rotterdam I uit Rotterdam. Play-off 20.30 uur dames I: Gouwestaete I - WVZ/Nereus I uit Zaandam. Programma wa terpolo woensdag 14 april: Eventuele derde play-off wed strijd. 19.45 uur dames I: WVZ/Nereus I - Gouwestaete I in Zaandam. Programma waterpolo zater dag 17 april: 18.30 uur heren 2 ZWV/Nereus 3 - Gouwestae te 2 in Zaandam. 18.45 uur da mes 2 De Zijl/LGB I - Gou westaete 2 in Leiden. 19.30 uur heren I: De Zijl/LGB I - Gou westaete I in Leiden. Ie gelouterde ólange afstandó- mannen in een tijd van 17.52.51 een fraaie 4e plaats te verover en. Denise de Riet zette de stijgen de lijn ook voort door in 9.33.32 op de 800m vrije slag meisjes 83\84 een limiet voor de komende Nederlandse kam pioenschappen te behalen, wat gezien de scherpe limiettijden een goede prestatie mag wor den genoemd. Nanda Gerling probeerde het op 2 afstanden. Op de 800m vrije slag meisjes 85/86 zette zij een tijd van 09.55.35 op de klokken wat goed was voor een 2e tijd die dag. Op de 400m wisselslag bleef de klok op 5.33.54 steken wat nu goed was voor een 3e tijd. Viktor Terlaky durfde ook de twee zwaarste afstanden aan. Bij de jongens 81/82 raffelde hij de 1500m vrije slag af in 17.59.51 en deed hij de 400m wisselslag in 5.12.62. Tenslotte dook Joost Krom menhoek het water in voor de 400m wisselslag bij de jongens 83/84. In 4.52.23 snelde hij door het water heen, wat hem evenals de meeste anderen een mooi persoonlijk record ople verde. WADDINXVEEN - Het voor jaar is in volle gang, tijd voor Muziek Vereniging Concordia uit Waddinxveen om de bloe metjes buiten te zetten door het houden van 2 concerten. De eerste zal plaatsvinden op vrijdagavond 9 april. Op deze avond zal het opleidingsorkest hun medewerking verlenen aan een concert in samenwerking met Kreater. Het opleidingsorkest zal dan enkele muziekwerken ten ge hore brengen w.o. Shalom Ale- chem, Soldiers song, Rock the house en Disney’s magic king dom. Deze avond wordt gehouden in het Anne Frank Centrum Dan is het voor de gehele ver eniging weer tijd om een jaar lijks concert te geven in de vorm van een voorjaarscon- cert, wat dit jaar gehouden zal worden in het Anne Frank Centrum. Ook dit jaar is er gekozen voor een klassiek en populair pro gramma. De harmonie onder leiding van de nieuwe dirigent Jeroen Wentel zal het gedeelte voor de pauze openen met een con- certmars genaamd Arsenal een statige mars gecomponeerd ter gelegenheid van het 50 jarig ju bileum van de harmonie van het Belgische spoorwegarse- naal. Waarna het muziekwerk Utopia zal worden ingezet. Ge- vants zijn verspreid over twaalf landen. De deelnemers bou wen scholen, kerken en klinie ken of een combinatie hiervan. Dit jaar verleent World Ser vants met zo’n 700 deelnemers daadwerkelijke hulp in arme landen. Het dorpje San Julian ligt ‘in de provincie Santa Cruz, waar voornamelijk Quechua India nen wonen. Het aantal inwo ners is 320, verspreidt over 65 families. Het inkomen van de mensen is bijzonder laag. De meeste huizen zijn gemaakt van leem of van ruw gezaagde plan ken. Voorzieningen als elektriciteit, waterleiding, telefoon, goede wegen en sanitaire voorzienin gen ontbreken. De school heeft één onderwijzer die lesgeeft aan 78 kinderen. De jongste kinderen krijgen ’s morgens en de oudsten ’s middags les. De bestaande school, die van leem WADDINXVEEN - In de grote zaal van het Anne Frankcen- trum (Jan van Bijnenpad) geven het B-orkest van Concordia, docenten en leerlingen van ckv Kreater en het koor Krea Mu- sica vrijdagavond 9 april, over morgen dus, om half acht een voor iedereen gratis toeganke lijk promenadeconcert. Concordia staat onder leiding van Kreater-docent Casper Dik. Krea Musica en het Krea- orkest spelen met dirigente Ri- neke Marwitz. Voorts zijn er optredens van Henk Wiersma, dwarsfluit en Cees Tijssen, piano. Cees Tijssen speelt te vens samen met Tomas Guir- ten, cello en Henk Wiersma laat zich nogmaals horen met Kris Pels, gitaar. Aan het concert neemt voorts de strijkersgroep van Bastienne Prins en Iris Duchateau deel. Ditmaal staat de leerlingen- groep onder leiding van Iris Duchateau. WADDINXVEEN - Zaterdag 10 april zal de gymzaal aan de Staringlaan in Waddinxveen voor de laatste keer omgeto verd zijn tot een waar theater, deze derde en tevens laatste voorstelling zal eveneens een succes worden net als de twee eerder gegeven voorstellingen. Wat u kunt verwachten is een wervelende voorstelling, met als thema De Stad. De deelne mende groepen zijn al maanden hard aan het werk om u een goed voorbeeld te geven wat ze allemaal in hun mars hebben, en dat is niet alleen dansen. De middagvoorstelling begint om 17.00 uur en de avondvoorstel ling om 19.00 uur. De voorverkoop van de kaar ten is reeds begonnen. Een kaartje kunt u reserveren via tel.nr. 0182-611702. Het is ze ker de moeite waard om dit schaar-23. Het werd een span nende wedstrijd waarbij veel partijen in drie games werden beslist. Het werd 5-5 door 2x winst van Herman Bronwasser en Theo van Hattum, Ab Ro mein won een keer. Kwiek-1 speelde in de eerste klas van Holland-West thuis te gen het Schoonhovense Smash- 2. Hoewel het team theore tisch nog in de race is voor het kampioenschap, behoort dit praktisch gesproken niet meer tot de mogelijkheden. Kwiek speelde zeker niet slecht maar de 6-4 winst is te krap voor kampioensaspiraties. Kees Vos bleef ongeslagen, Wim van Wa- geningen won twee maal. Inval ler Martin Loef scoorde lx. Bij de jeugd heeft ttv Kwiek ook een kampioenskandidaat. In de 2e klasse van Holland- West gaat team-2 aan de lei ding. Afgelopen zaterdag werd met 6-4 verloren van lantaarn drager llac-l, maar Kwiek blijft een kleine voorsprong houden op het Katwijkse Rijnsoever-3. Niels Marchand en Peter Klomp wonnen beiden twee WADDINXVEEN - Vorig weekeinde werden in Leiden de districtkampioenschappen gehouden. In deze fysiek zeer zware wedstrijd werden door de zwemmers en zwemsters van de Gouwestaete opmerke lijke prestaties geleverd. De opzet van deze wedstrijd was voor vele deelnemers re den om met enige nervositeit aan de start te verschijnen. Op het programma stonden namelijk de twee zwaarste af standen die er officieel ge zwommen worden, de 400, 800 enISOOm vrije slag en de 400m wisselslag. Voor de deel nemers een kans om te testen hoe ze er conditioneel voor staan. Bij de meeste bleek dat de con ditie wel goed is, gezien de prestaties. Vooral het optreden van Inge v.d. Schrier baarde op zien. Met 2 maal een Ie plaats was zij de onbetwiste ’koningin’ van de dag. Met 09.10.85 op de 800m vrije slag en 5.07.5 op de 400m wisselslag kon zij weer twee gouden plakken mee naar huis nemen. Ook Patrick van Keulen deed van zich spreken door op de 1500m vrije slag in het zeer sterke deelnemersveld met ve- WADDINXVEEN - De uitsla gen in het laatste weekend van maart waren gunstig voor Gou westaete. Dames I van Gou westaete won met 13-9 van Van Luin/Brandenburg en met 8-6 van ZWV/Nereus. Dit be tekent dat de play-offs ge speeld worden tussen Assu- ron/Donk en Damixa/Ravijn enerzijds en ZWV/Nereus en Gouwestaete anderzijds. Al met al een hoopgevende ont wikkeling voor dames I. Als al les een beetje meezit, behoort een finaleplaats tot de mogelijk heden. Dat zou wéér een mijl paal zijn in de geschiedenis van Gouwestaete. Dames 2 won met 7-4 van hekkensluiter DJK/ZAR. Tegen Rotterdam I zal uit een ander vaatje getapt moeten worden om een goed resultaat neer te zetten. Rot terdam staat derde en dames 2 zesde. Uit werd met 7-3 verlo ren. Heren I strijdt voor de laatste kans. Alleen winst tegen VZC uit Veenendaal telt en dan mo gen Alliance en UZSC géén punten pakken. Anders is het over en uit voor heren I. He ren 2 gaat voor de vijde plek! WADDINXVEEN - In de bi bliotheek aan de Van Meck lenburg Schwerinlaan zijn de ze maand leuke, boeiende, mooie en vaak humoristische pasteltekeningen van dieren te zien, gemaakt door de Goud se Nel van Wijngaarden. De tentoonstellingscommissie, gevormd door biebmede- werksters Joke Hogeweg en Fenny Molenaar, heeft wer- derom een zeer goede keus gedaan. Jong en oud blijven staan en lopen al kijkend en commentaar gevend langs de tekeningen, negentien in to taal en twee foto’s van grote- met dieren zag je die niet zo re werken. ‘Dat hondje zou ik willen hebben*, zegt een klein meisje. ‘En die poes ook.' Nel van Wijngaarden maakt haar dierenportretten vanaf 1991. ‘Daarvoor stak ik al mijn vrije tijd in korfballen, maar mijn knieën lieten het af weten', vertelt zij in de Wad- dinxveense bibliotheek. ‘Eerst heb ik me toegelegd op foto graferen, ik had een eigen do ka. Maar ik wilde toch liever meer zelf iets bedenken. Een kennis adviseerde me een hond of een kat te portrette ren. Dat lukte en op een ge geven moment had ik vijf, zes is gemaakt, verkeert in zeer slechte staat. De gemeenschap van San Julian heeft World Ser vants daarom gevraagd twee nieuwe, stenen lokalen te bou wen. Dit zal gebeuren in de pe riode 16 juli tot 6 augustus 1999. De kosten van het project wor den door de deelnemers zelf betaald. Door middel van ver schillende acties probeert Step han een bedrag van ruim f3000,- bij elkaar te brengen. Van dit bedrag betalen zij de reis- en verblijfkosten. Ook de benodigde bouwmaterialen worden hiervan gekocht. Door projecten van World Servants krijgen duizenden levens in lan den over de hele wereld weer toekomst. Overigens heeft Stephan ook een homepage gemaakt over Bolivia. Deze site, ’Eindbestem ming Bolivia’, is te vinden op ht- tp.7/home. wish.net/~svdroest. WADDINXVEEN - Paaszaterdag werd de uitwedstrijd tegen S.J.Z. niet wat er van werd verwacht. W.S.E. had voldoende aan een gelijk spel om de eerste periodetitel in de wacht te slepen. W.S.E. was duidelijk te nerveus, wat hen later in de wedstrijd zou opbreken. Al na ruim een half uur spelen mocht vd Voort het veld verlaten na een overtreding op de doorgebroken Van Nierop. Tot aan de rust wisten de oranje zwarten nog stand te houden. Gouda) en iemand uit het be drijfsleven. Ook de directeur van het Coenecoop College, de heer Arnoud-Jan Pennink neemt deel. Het debat is voor iedereen toegankelijk. Ouders van leerlingen, ook die van groep 8 van de basisscho len in Waddinxveen en omge ving, docenten, gemeente raadsleden en contactpersonen uit het bedrijfsleven hebben een speciale uitnodiging gekre gen. De bijeenkomst op 20 april be gint om acht uur in het gebouw van het Coenecoop college in Waddinxveen. WADDINXVEEN - Na de ne gende speelronde in de Goudse tafeltenniscompetitie blijft het voor tenminste vier Kwiek- teams spannend. Kwiek-3 staat in 2-promotie op de derde plaats maar heeft een wedstrijd minder gespeeld. Dennis Pronk, Martin Loef, John van Spengen en Leon Bouwman hebben zeker nog kans op de titel. Kwiek-4, koploper in klasse 2-degradatie kwam te gen opponent Reeuwijk-I niet verder dan een 5-5 gelijkspel. Ying Jun Wang won 3x, invaller Jurgen Reichard bracht twee partijen op zón naam, Hans van der Drift won niet. Het verschil blijft dus vier punten en wordt het een spannende laatste ron de. Kwiek-11 verdedigde met succes zijn koppositie in 4-pro- motie tegen het Goudse ISV- Ottocar-3. De thuiswedstrijd werd met 9-1 gewonnen, Leon Gutz en Tjeerd Koop bleven, ook in het dubbel, ongeslagen, Dick Lekx won 2x. Kwiek-16 verdedigde in 5-de- gradatie de koppositie thuis te gen het Goudse Vrienden- De tweede helft bleek W.S.E. niet bestand tegen de druk. Twee fouten vlak na elkaar in de verdediging betekende I- en 2-0. Tweede paasdag wachtte de uitwedstrijd tegen Groeneweg. W.S.E. speelde rustig, waar door het spel beter verliep. Na bijna een half uur spelen werd de eerste plaagstoot uitge deeld. Op een vol schot op doel van Heuvelman, op aange ven van Sterk, bracht doelman Scheurwater redding. Het ant woord van Groeneweg bleef niet lang uit. Doelman Boek horst beoordeelde een kopbal verkeerd. Deze verdween ra kelings naast het W.S.E. doel. Voor rust strandde ook Sterk op doelman Scheurwater na een sterke voorafgaande actie van Beelen. In de allerlaatste minuut van de eerste helft werd Leverock tegen de gras mat gelopen. De vrije trap werd genomen door Beelen. Hij knalde droog de bal in de touwen. De tweede helft zat er weinig actie meer in het spel van beide teams. W.S.E. kwam nog goed weg na een gevaarlijk schot. Goed ingrijpen van vd Voort voorkwam de gelijkmaker. Mul der liet goede acties zien, maar deze acties vonden geen ver volg. Na een goed geplaatste kopbal van Heuvelman en een knappe redding van Boekhorst in de slotfase volgde het eind signaal. W.S.E. vertrok 3 pun ten rijker naar Waddinxveen. MOERKAPELLE - Op zaterdag 17 april wordt in Dorpshuis Op Moer, Raadhuisstraat 40 in Moerkapelle het jaarlijkse Ra pid Toernooi georganiseerd. Er wordt geschaakt in vier groe pen: senioren A (rating 1600), senioren B (rating 1600), jeugd D en jeugd E. De oudere jeugd speelt bij de senioren. Inschrijf geld: jeugd D en E ƒ5,-, senio ren 10,-. Prijzen voor de jeugd zijn er bekers en bij de senio ren geldprijzen voor groep A en prijzen in natura voor groep B, plus een extra prijs voor de beste jeugdspeler tot en met 16 jaar. Zaal open om 09.30 uur. Aanvangstijd is 10.00 uur en de prijsuitreiking zal omst reeks 16.00 uur zijn. Er worden 7 ronden Zwitsers gespeeld en het speeltempo is 20 minuten p.p.p.p. De D en E jeugd spelen 9 ronden met 15 minuten p.p.p.p. Er kunnen maximaal 80 senioren en 40 jeugdspelers meedoen. Vol is vol. Aanmel den voor 15 april bij Ben van Geffen, Jhr. van de Wel straat 64, 2751 AL Moerkapelle, tel. 079-5932238. W.S.E. D-l ontving eerste paasdag het team van Baldock Town. Een engels schoolteam van jongens onder de 11 jaar. Dit engelse team maakte deze week een trip door Nederland. Zij speelden tegen ADO Den Haag en tegen Nieuwkoop. Eerste paasdag waren zij te gast bij W.S.E. Scheidsrechter Kling leidde de wedstrijd. Het eerste kwartier lieten de jongens van Justin Sterk en Wiebe de Boer zich wat overdonderen. De Baldock Town boys speelden goed voetbal. Goed samenspel en snelle balcirculatie betekende 3 treffers binnen het kwartier. Hierna kreeg W.S.E. meer grip op de wedstrijd. Zij gingen be ter voetballen, zodat de wed strijd een leuk aanzien kreeg. Hakan Devicioglu was nauwe lijks te passeren in de achter hoede van W.S.E. Na de rust wisten de Engelse jongens de score uit te breiden naar 0-6. Hierna mocht Kevin Zwinkels de eer redden d.m.v. een penal ty. Feilloos schoot hij de bal binnen. In de slotfase kreeg ook Baldock Town een strafschop. Doelman Jordy Groen was kansloos, zodat de eindstand I - 7 werd. WADDINXVEEN - Zaterdag 10 april houdt Stephan van der Roest een autowasactie op het terrein bij het hervormd wijk- gebouw De Hoeksteen (Es- doornlaan). De opbrengst van de actie is bestemd voor schoolkinderen uit Bolivia. Van negen tot vier uur staat Stephan van der Roest met een aantal anderen voor iedereen klaar om zijn of haar auto te wassen. Voor f7,50 steunt men de bouw van twee stenen kla slokalen voor schoolkinderen in Bolivia en is de auto boven dien schoon. De Waddinxvener die vorig jaar in India actief was, zal dit jaar naar het dorpje San Julian in Bolivia gaan. Hij gaat mee met de organisatie ’World Servants’, welke orga nisatie in Wolvega arme men sen in ontwikkelingslanden helpt. De projecten van World Ser- WOENSDAG 7 APRIL 1999 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WADDINXVEEN/BOSKOOP - Master Nic Geers van de Waddinxveense zwemclub ’Gouwestaete’ heeft deelgeno men aan een internationaal masterzwemtoernooi in het Franse Deauville. Deze plaats ligt aan de Normandische kust en in het 50 meter bassin wordt als zwemwater gezui verd en verwarmd zeewater gebruikt. De hogere opwaartse druk van het zoute water heeft een gunstige invloed op de tij den bij deze wedstrijden. Om dat er bovendien weinig 50 me ter baden bestaan vormde dit toernooi voor Geers een mooie gelegenheid om records voor 50 meter banen aan te vallen. Hij kwam uit op acht on derdelen, zes maal werd hij eerste, twee maal tweede en hij verbeterde vijf nationale re cords in zijn leeftijdsklasse van 60-64 jaar. De Boskoper zwom: 50 vlinder in 34.12 (eer ste en NR), I00 vlinder in I.28.47 (eerste en NR), 50 vrij in 30.30 (eerste), 100 vrij in 1.08.42 (tweede), 50 rug in 38.72 (tweede en NR), I00 rug in I.23.70 (eerste en NR), 200 rug in 3.01.86 (eerste) en 200 wissel in 2.55.43 (eerste en NR). WADDINXVEEN - Wat is kwaliteit van onderwijs en wat verstaat het Coenecoop Colle ge in Waddinxveen en Bos koop daaronder? Dat zijn de centrale vragen tijdens een de bat op dinsdagavond 20 april onder leiding van Henk Schaaf, hoofdredacteur van het week blad van het ministerie van on derwijs. Er wordt gediscussieerd in een panel, gevormd door Atti Slati- us en Marja Haver-Droeze, ou ders van leerlingen, Robert Sik- kes (onderwijsjournalist), Peter van Wanrooij van het Crabeth College (school voor mbo in Nel van Wijngaarden toont deze maand haar pasteltekeningen van dieren in de bi bliotheek van Waddinxveen. (Foto: Sjaak Noteboom). volgd door een kort klassiek werk, Sinfonia per un Addio. Hierna volgt een muziekwerk bestaande uit oud Hollandse liederen t.w. Rhapsody from the low countries. Het gedeelte voor de pauze wordt afgesloten met een fees telijke mars nl. de Ceremonial March. Direkt na de pauze zal het op leidingsorkest tevens ook on der leiding van Jeroen Wentel een aantal muziekwerken ten gehore brengen van onder meer Shalom Alechem, Sol diers song, Rock the house en Disney’s magic kingdom. Hierna zal de harmonie het programma vervolgen met het swingende Big band Boogie, waarna Robin Hood ten tonele zal verschijnen in het muziek werk Robin Hood Soundtrack Highlights een meadly uit de ge lijknamige film. Hierna kunt u luisteren naar The House of the Rising Sun, World without love en Don’t let me be misunderstood uit het muziekwerk Liverpool Sound Collection, gevolgd door een meadly van bekende songs van Frank Sinatra in Sina tra in Concert. Als sluitstuk van de avond kunt u luisteren naar Schotse melo dieën uit het muziekwerk Rhapsody from Scotland. Het concert begint om 20.00 uur. WADDINXVEEN - Autoclub De Gouwe Rijders uit Wad dinxveen organiseert op don derdag 8 april hun traditionele kaartavond. Aanvang 20.00 uur. Tijdens deze avond worden vier ronden gespeeld. Men hoeft geen lid te zijn van onze vereniging, dus iedereen is van harte welkom. Na het kaarten zal er een prijsuitreiking plaats vinden. Onze kaartavonden worden gehouden in hotel, café, restaurant De Unie, Kerk- weg Oost 226, Waddinxveen.

Weekblad voor Waddinxveen | 1999 | | pagina 25