Zuid-Holland investeert in relatie met Europa OLWX Wl Telefooncirkels geven vooral een veilig gevoel in Leiden Je zou ze wat 25 april van 12-17 uur koopzonda Pater Moeskroen gratis te horen op Pot Poot Pop ’99 Grote Club reikt prijzen Surpriseloterij uit Joke Dijkhuizen wint publieks prijs r Wandeltocht voor senioren Zak snoep gestolen De gezelligste stad van Nederland! Winkelen, musea, terrasjes, cultuur (en 3.000 parkeerplaatsen) Vijfenvijftig jaar samen Opgeven voor seniorenreis kan nu E..±. PAGINA 13 WOENSDAG 21 APRIL 1999 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Investering 5 n Europese subsidies ■■LI. Gevonden Vermist n, ij- I - I- LEZERS SCHRIJVEN w (Hans Démoed) ie- el. E//re laatste zondag van de maand koopzondag in Leiden I Het is een internationaal pro ject, waar ook door soortgelij ke gebieden in België, Duits land, Frankrijk en Engeland monden in projecten die de identiteit van de groene ruimte De leidsters van de Waddinxveense Telefooncirkel bijeen voor het Anne Frankcentrum aan het Jan van Bijnenpad. gio Rijn en Gouwe dus 7.600 gulden heeft bin nengehaald. NAAM EN ADRES BIJ DE REDACTIE BEKEND Rijnmond en Den Haag/Delft hiervoor in aanmerking. WADDINXVEEN - De eerste inschrijving voor de jaarlijkse seniorenreis is op dinsdag 20 april van 9.00 uur tot 11.00 uur in het Anne Frank centrum. Op donderdag 22 april kunnen senioren zich inschrijven van 9.00 tot I 1.00 uur in huize Souburgh. Op woens dag 28 april kan inschrijven weer in het Anne Frank centrum van 9.00 tot 11.00 uur. Dit jaar gaat de reis naar Loosdrecht alwaar koffie wordt gedronken. Via Soestdijk- Eemnes -waar de lunch wordt gebruikt- naar Amsterdam (Schiphol). Op die plek is het tijd voor thee. Vervolgens wordt een rondtour gemaakt over de luchthaven Schiphol. Het diner wordt gebruikt in Avifauna in Alphen aan de Rijn. Rond 20.45 uur zijn de senioren weer terug in Waddinxveen. Omdat Schiphol wordt be zocht, moeten alle deelne mers op de reis een geldig legitimatiebewijs bij zich hebben. Dit kan een pas poort zijn, een geldig rijbe wijs, een identiteitsbewijs of een 65-plus pas of -kaart met een foto en een hand tekening. WADDINXVEEN - De afdeling seniorenwerk van de Stichting Waddinxveens Welzijnswerk, In de provincie Zuid-Holland is de restauratie en herinrichting van het historische Marinedok in de Vestinghaven van Helle- voetsluis. Het project in het van de provincie vergt een totale investering van Wonend aan de Bloemendaalse- weg in Waddinxveen zie ik dage lijks groepen jongeren vanuit Waddinxveen naar Gouda fiet sen, en 's middags weer, naar huis. Vaak blijven deze scholieren (te) lang naast elkaar fietsen, dat is al gemeen bekend. Nu begrijp ik dat een beetje, en ik ben zeker niet het ongeduldigste type, maar er moet mij nu toch iets van het hart. Mijn probleem is dat ik mijn klei ne kinderen vanaf de Bloemen- daalseweg naar Reeuwijk-dorp naar school breng. Daardoor rij ik dus zowel ’s morgens (8.15 uur) als ’s middags (I5.00 uur) precies tegen de stroom in. En juist dat maakt het zo gevaarlijk. Doordat die jongeren zo lang naast elkaar blijven rijden wor den automobilisten min of meer gedwongen om deze groepen gevaarlijk in te gaan halen. Daar bij komt ook vaak nog de nodige irritatie van de automobilist. En bij zo’n inhaalmanouvre ben je beter af als je met de stroom mee rijdt, als dat je tegen de stroom in rijdt zoals mijn kinde ren en ik. Vaak schieten de au to’s nog takeling voor onze neus naar de goede weghelft. Of we worden gedwongen vlak langs de sloot te fietsen. Ik vind het soms doodeng om mijn kinderen van 6 en 7 jaar voor me uit te laten fietsen, want ja, wij proberen wel netjes langs de kant te fiet sen. zen (2.000 gulden) geval len V.C. Livoc uit kin schoten kon de prijsuit reiking niet bijwonen. In I998 was de op brengst van de Grote Clubactie een kleine vijf tien miljoen gulden: het resultaat van ruim drie miljoen verkochte loten. Landelijk ’scoren’ voor namelijk voetbalvereni gingen veel loten voor de Grote Club. Het niet-geclaimde prij zengeld van I997, bijna drie ton, vormde de pot voor de Surpriseloterij van afgelopen jaar. Dat bedrag is verdeeld over I87 gelukkige prijs winnaars, waarbij de re- loop van de defensie-industrie en het verlies aan werkgelegen heid door inkrimping van het leger. Het is een feit dat na de val van de Berlijnse muur het defensieapparaat van de ver schillende EU landen is inge krompen. Dit werd in Neder- De opzet van de Surpri seloterij gaat in het ko mende jaar veranderen. Voorheen werd het prij zengeld bepaald door het aantal verkochte loten. Hierdoor wisten sommi ge verenigingen soms be dragen tot 10.000 gulden te winnen, terwijl andere clubs met 400 gulden ge noegen moesten nemen. In de toekomst ontvan gen alle winnende deel nemers hetzelfde bedrag I.000), met als aan trekkelijk gevolg dat er meer kanshebbers zijn. een vergadering in (Foto: Sjaok Noteboom). WADDINXVEEN - De Tele fooncirkel in Waddinxveen bestaat dit voorjaar ononder broken twintig jaar en zou dit jubileum graag willen aangrij pen om de kring te verruimen. Zolang mogelijk thuis functio neren is de wens van tal van ouderen en mensen met een handicap. Die wens wordt door de overheid onder steund met diverse voorzie ningen. Toch leeft er bij al leenwonenden heel vaak de vraag: Valt het iemand op als er iets met me gebeurt? Dat is een vraag die te vaak wordt verdrongen, weten de oprichtster van de Waddinx veense Telefoonkring Annie Rayensbergen en degene die die taak als hoofdleidster van haar heeft overgenomen, Mar- greeth Delissen. „Het aantal deelnemers is zelfs teruggelo pen en waar dat aan ligt, daar kunnen wij alléén maar naar gissen’, zegt Delissen. „Het is immers een feit dat buren, ze ker als man en vrouw werken, amper tijd hebben op hun om geving te letten. Dat geldt evenzeer voor eigen kinderen met drukke banen.’ Nu de vakanties weer voor de deur staan wordt het in meni ge buurt of flat stil en leeg. Re den te meer de garantie te hebben dat er elke ochtend tussen half negen en negen uur wordt opgebeld. Dat kost, be halve het eigen telefoontje naar de volgende deelnemer of de vrijwillige helpster aan het eind van de kring, niets. Bij sommige bellers ’klikt’ het en die bellen overdag ook nog wel eens een keertje met el kaar of drinken af en toe een kopje thee, maar dat hoeft na tuurlijk niet. Annie Ravensbergen kwam in 1978 met haar gezin in Wad dinxveen wonen vanuit Leiden alweer de vierde wandeltocht van dit seizoen. Bij goed weer kunnen de wandelaars om 10.30 uur starten bij het Anne Frank-centrum (Jan van Bijnen pad) voor een tocht van ruim I0 kilometer. Kosten voor deelname bedragen 4,- (inclu sief 3 kopjes koffie/thee). Voor af kunt ’n kopje koffie/thee drinken in de foyer van het An ne Frank-centrum. De tocht gaat deze keer richting de Rot- temeren. De groep gaat met auto’s richting waar verdeeld over drie cirkels. De negen vrijwillige cirkelleidsters worden niet betaald. Zij doen allen driemaal per week dienst. Zij bellen als eerste en krijgen als de kring rond is het laatste telefoongesprek bin nen. Hapert er iets, dan belt een deelnemer het volgende nummer en geeft zijn ervaring door aan de leidster. Op het politiebureau hangen in een kast de sleutels van alle deelnemers. De hoofdleidster haalt zo nodig een sleutel op en gaat kijken. Wordt na en kele malen bellen de deur niet open gedaan, dan belt zij de politie en gaat men samen bin nen kijken. Een calamiteit heeft zich overigens in al die jaren nooit voorgedaan. Wel werd een hele enkele keer vergeten door te geven dat ie mand niet thuis was. „Wij zouden de drempel die mensen om wat voor reden dan ook hebben om mee te doen in de Telefooncirkel graag willen wegnemen', zegt Annie Ravensbergen. „Je kunt de telefoon tenslotte als je wilt vanuit je bed opnemen en van daaruit het volgende num mer draaien, als je om half ne gen niet op bent. Een deelne mer wordt geen lid met een opzegperiode. Je kunt elke dag stoppen. Het gekke is dat mensen die nogal wat bezwa ren hadden en eigenlijk maar een korte periode wilden meedoen, reuze enthousiast zijn geworden. Dus als iemand met het oog op de vakantie een paar weken wil meedraai en, dan is dat wat ons betreft prima.. We zien dan wel of hij of zij wil doorgaan.’ Wie meer informatie wil heb ben of zich als deelnemer wil opgeven kan contact opnemen met Margreeth Delissen, tele foon 0182-613937. REGIO - In onze samenleving wordt het steeds belangrij- ker om goede contacten te hebben, netwerken op te bou wen. In de laatste tien jaar is ook het beroep van lobbyist ontstaan. De lobbyist houdt zich in zijn professie bezig met onderhouden van contacten met bedrijven, overhe den en organisaties vanuit een bepaald doel of belang. sector extra gelden ontvangen vanuit de Europese Unie. In de- organiseert op dinsdag 27 april stadkantoor ontvangt regelma- cember 1998 is uit het Europe- tig delegaties uit de randstad- provincies, bijvoorbeeld voor joen gulden toegekend ontmoetingen met leden het Europees Parlement. ALPHEN - In het kader van de Surpriseloterij ’98 heeft een afgevaardigde van de Nationale Stich ting Grote Clubactie op donderdag 15 april enke le prijzen uitgereikt. Vijf winnende verenigingen uit de regio Rijn en Gou we waren samen goed voor 7.600 aan prijzen geld. De feestelijkheden vonden plaats in het hoofdgebouw van Rijn en Gouwe te Alphen aan den Rijn. WADDINXVEEN - Gevon den: 29-03: Kater niet gecas treerd. Kleur rood met wit aan de pootjes. (Gevonden in de Azalialaan Boskoop). Gevonden: 01-04: Poes, kleur zwart wit. Wit aan de snuit, pootjes en bef. Vol wassen kat. (Gevonden Dorpstraat Waddinxveen). Gevonden: 04-04: Kater, ongecastreerd. Kleur zwart met een paar witte haartjes op de borst. Volwassen kat. (Gevonden op de Wadde Waddinxveen. Een dier gevonden of een dier kwijt, bel Stichting Ami- vedi, tel. 0182-630481. deel is ook de uitwisseling tus sen de verschillende Europese regio’s die deelnemen aan het project. Binnenkort zal met een drietal proefprojecten worden ge start. Het eerste project richt zich op het vergroten van het besef van het belang van het de afgelopen jaren is door landschap bij de burgers. Een ander proefproject richt zich op het vergroten van de ver scheidenheid in de plattelands- economie in het Groene Hart. Het totale project heeft een looptijd van 18 maanden en zal in april van dit jaar van start gaan. Het aanstekelijke enthousiasme waarmee de bandleden op het podium staan heeft een hele ge neratie feestbands geïnspi reerd. Pater Moeskroen is dan Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden ge weigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel ge plaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. en werkte daar voor het Rode Kruis. Ze hoorde daar over de eerste Telefooncirkel. „Ik vond dat een leuk initiatief, maar had zelf geen tijd. In Waddinxveen, met de kinde ren niet meer als handenbin ders, zag ik het wel zitten. Ik heb informatie gevraagd bij het Rode Kruis en zelfs spreekbeurten gehouden.’ De Telefooncirkel ontstond in het op het platteland zeer dunbevolkte Noorwegen, waar vooral in de barre win ters alleenwonenden amper anderen zagen. „Ook in ons land trekken oudere mensen nauwelijks meer in bij hun kin deren. Als die ook nog eens een flink stuk uit de buurt wo nen is het goed te weten, dat er toch op je wordt gelet’, vindt Annie Ravensbergen, die na het overlijden van haar man zelf deelneemt in een cirkel. Rond 1980 kende Nederland rond de zeshonderd Tele fooncirkels. Dat aantal liep te rug, vooral door het ontstaan van Alarmcentrales. Die vra gen echter een financiële bij drage, willen een lijst met ’bel- adressen’ hebben en handelen alleen op oproep. „Bij ons be taal je dagelijks dat ene tele foontje en je bent ervan ver zekerd dat je elke ochtend wordt gebeld’, geeft Margr eeth Delisse aan. „De Tele fooncirkel gaat altijd door, ook op zon- en feestdagen. Ga je als deelnemer een dagje weg, heb je een afspraak of ben je met vakantie, dan geef je dat even door aan de leid ster van je cirkel.’ In Waddinxveen werd twintig jaar geleden begonnen met negen leidsters en 23 deelne mers. Dat aantal is, door ver huizing naar bijvoorbeeld Zorgcentrum Souburgh en overlijden, gedaald tot zestien, In de vergaderzaal van het kantoor zat de sfeer er al snel goed in. Koffie en gebak versterkten de feestvreugde onder de fortuinlijke loterijdeelne- mers. En niet onterecht, want de prijzen lagen tussen de zeshonderd en twee duizend gulden. Namens de Grote Clubactie over handigde Charles van Quérlens (afdeling mar keting Grote Clubactie) de symbolische cheques aan de aanwezige prijs winnaars. Ook het pas send boeketjes bloemen ontbrak niet. B.J. van der Sluis, van het winnende V.V. Waddinx veen, wist een nuttige bestemming voor het door zijn vereniging ge wonnen bedrag (2.000 gulden). „Er staan nogal ook vaak terug te vinden als re ferentie in de bio’s van nieuwe groepen. De kunst om een wil lekeurige zaal in korte tijd om te toveren in één bruisende feestmassa verstaan de heren paters al meer dan twaalf jaar. Naast de bekende feestconcer- ten worden sinds vier jaar ook elke winter de Nederlandse theaters opgezocht. Dit komt voort uit de ambitie van de bandleden die hun eigen gren zen willen verleggen. Het theater biedt mogelijkheden tot het inpassen van meer ver stilde momenten. Maar op Ko ninginnedag speelt Pater Moeskroen als vanouds in een originele feesttent. WADDINXVEEN - Bij een be drijf aan de Abraham Kroesweg in Waddinxveen is tussen 12 april 23.00 en 13 april 10.00 uur ingebroken. De dieven had den kennelijk meer zin in snoep dan in waardevolle spullen want het enige dat wordt ver mist is een zak snoep. Wel zijn alle kasten in het pand door zocht. van De Europese Unie kent met name regelingen op het gebied van landbouw en plattelandsont wikkeling, milieu, economie en innovatie, cultuur en infrastruc tuur. Naast de persoonlijke contacten met de medewer kers van het Randstadkantoor in Brussel kan een ieder sinds kort ook de eigen internetsite van het Randstadkantoor raad plegen. BOSKOOP - De vermaarde nederpopformatie Pater Moeskroen is op 30 april te zien en te horen tijdens het tra ditionele Pot Poot Pop festi val dat café De Landbouw orga niseert in een feesttent aan de Koninginneweg in Boskoop. Ook de regionaal bekende band The Freeks treedt hier op. Bezoekers hebben gratis toegang en dit is vrij uniek waar men normaal gesproken een fikse entreeprijs betaalt voor Pater Moeskroen. Het festival begint om 13.00 uur. De band Pater Moeskroen is eind I985 ontstaan als een typi sche 'studentenband’: weinig repeteren maar meteen al veel optreden betekende een flits ende start en het begin van een opmerkelijke carrière. Alle tek sten en muziek werden vanaf het begin door de bandleden zelf geschreven en het uiteen lopende muzikale verleden van de verschillende paters (folk, pop, jazz, latin) zorgde voor een uitgebreide instrumentatie. Dat is in de loop der jaren al leen maar meer geworden. Na verloop van tijd is het eigen ’Moeskroen-geluid’ (folky, pretpop, geïnspireerd op Ierse volksmuziek, met veelal humo ristische teksten) steeds meer herkenbaar geworden. Met na me als live-band heeft Pater Moeskroen z’n sporen ver diend. Maar ook als ik ze met de auto naar school breng, wat vaak ge beurd, heb ik last van deze fiets ende groepen scholieren. En dan met name 's middags om 15.00 uur, als ik tegen de stroom in naar huis rijd. Spugen op de autoruit, met de hand op het dak slaan en de zijspiegel plat fietsen: het lijkt wel een sport. Maar natuurlijk kijken ze eerste wie er in de auto zit. Bij een gro te vent durven ze als veel min der. Soms denk ik: er zou een ver borgen camera moeten staan. Meiden, en vooral jongens, ik zou het volgende willen zeggen: Mopper en klaag niet tegen pa en ma als je eens een ’verkeerde’ automobilist tegenkomt. Eentje die uitstapt om je eens goed op je gedrag aan te spreken. Ook dat gebeurt regelmatig voor ons huis. En ik kan die automobilist geen ongelijk geven. Ben er zelfs blij mee. Tot slot dit: De ervaring heeft mij geleerd dat het fietsen over de Bloemendaalseweg niet zo zeer alleen gevaarlijk is door de auto’s op zich, maar door de manouvres waar toe ze gedwon gen worden door die scholieren. Ook ik wil met mijn kinderen op deze mooie weg fietsen. Houd hier a.u.b. rekening mee vóórdat er ongelukken gebeuren! te ft wat verbouwingen op het programma, en dit prijzengeld vormt een welkome bijdrage voor onze renovatieplannen”, aldus Van der Sluis. J.M. Hiemstra-Bos, afge vaardigde voor B.C. Ze venhuizen, kon ’zijn' prijs (eveneens 2.000 gulden) ook wel gebruiken. De badmintonners uit Ze venhuizen hebben nog geen eigen clubhuis, en deze budgetverruiming werd daarom met open armen ontvangen. Muziekvereniging ’Cor- mula S’ uit Waddinxveen werd vertegenwoordigd door eigenaar B.F. Lan- gendam. Hij gaf Van Quérlens te kennen zijn prijs (I.000 gulden) let terlijk spaarzaam te zul len investeren door het geld bij een bank onder te brengen. „En anders schaf ik nieu we uniformen aan voor de meisjes van de vereni ging. Die kledij is duur genoeg”, zegt Langen- dam. Tenslotte nam A. Droog namens Sportclub Reeuwijk de laatste che que (600 gulden) in ont vangst. „Waarschijnlijk voor de aanschaf van nieuwe materialen”, deelde zij een beetje ze nuwachtig lachend mee. Het eveneens in de prij- Het komt steeds vaker voor dat bij nieuwe ontwikkelingen een bord staat met de tekst: ’Dit project wordt gerealiseerd met subsidie van de Europese Unie’. De Europese Unie kent land mede gemarkeerd door de voor de lidstaten vele doelsub- opheffing van de dienstplicht. In sidies voor ontwikkelingspro- Zuid-Holland komen de regio’s WADDINXVEEN - Het echt paar Zandstra-Gaarkeuken uit Waddinxveen vierde vorige week hun 55-jarig huwelijks feest. Het echtpaar, oorspron kelijk afkomstig uit Den Haag, woont ongeveer dertig jaar in Waddinxveen. Ze hebben drie kindren; twee getrouwde dochters in het Gouwedorp en een zoon in Portugal. Er zijn ook drie kleinkinderen, van wie één eveneens in Portugal. De heer Zandstra is voor zijn pen sionering als boekdrukker werkzaam geweest. Loco-bur- gemeester J. Neele heeft het echtpaar namens het gemeen tebestuur gefeliciteerd in hun woonhuis aan de Anna de Waalhoeve. WADDINXVEEN - De Waddinxveense kunstenares Joke Dijkhuizen heeft een publieksprijs gewon nen. Eind maart werd in de Agnietenkapel in Gouda de regionale expositie Het Talens Palet I999 gehouden. Naar aanleiding van het gedicht ’Verdwa- len’van Ivo de Wijs werden er I0I werk stukken tentoonge steld. Uit deze wer ken werden door een jury drie genomi neerden gekozen voor de landelijke wedstrijd in septem ber in de Jaarbeurs in Utrecht. Bezoekers konden hun stem uit brengen voor de pu blieksprijs. Bijna 1700 mensen maakten van de gelegenheid ge bruik en hebben hun voorkeur laten blij ken. De aquarel van de Waddinxveense Joke Dijkhuizen kwam als beste uit de bus. Namens de Grote Clubactie overhandigde Charles van Quérlens (afdeling marketing Grote Clubactie) en Peter van der Heide (chef-redacteur nieuwsbladen Rijn en Gouwe) de symbolische cheques en bloemen aan de aanwezige prijswinnaars. (Foto: Walter Plantje) Vanuit de Nederlandse over heid en het bedrijfsleven is er ook actieve lobby ontstaan in de richting van Unie. De EU krijgt in toene mende mate zeggenschap en heeft ook veel geldmiddelen te verdelen in de lidstaten, waar- gulden, van de Europese Structuur fondsen een bekend voorbeeld zijn. Met name de provincie Flevoland heeft bij de ontwik keling van haar grondgebied wordt deelgenomen. Met de veel Europese gelden ontvan- subsidie wordt beoogd om gen. De provincie Zuid-Holland heeft sinds enige jaren met de provincies Noord-Holland, Fle voland en Utrecht een Rand- me toezien op het principe dat waarden. Zo zal de regio stadkantoor gevestigd in het de gezamenlijke activiteiten uit- Europese bolwerk Brussel. In de praktijk blijkt dat de aanwe zigheid van de randstadprovin- versterken. Een cruciaal onder des in Brussel resultaat heeft. In het eerste kwartaalnummer van het Zuid-Hollands Magazi ne ’Bedrijvig Beleid’ wordt aan gegeven dat met name de Euro pese Commissie en het Euro pees Parlement steeds vaker een beroep doet op het Rand stadkantoor. De belangrijkste taak van het Randstadkantoor is de informatievoorziening in de richting van overheden, be- r drijven en maatschappelijke or- ganisties uit de deelnemende j» provincies. Deze informatie voorziening wordt enerzijds verzorgd door het gericht ver spreiden van berichten over nieuwe ontwikkelingen, zoals subsidiemogelijkheden, beleids- Toerisme ontwikkelingen. Anderzijds kan men voor vra- De provincie Zuid-Holland gen en bemiddeling ook terecht heeft ook in de toeristische bij de medewerkers van het Randstadkantoor. Het Rand- jecten. Onlangs is ook de Pro vincie Zuid-Holland samen met het Groene Hart platform in de Europese geslaagd een Europese subsidie zuidelijk deel binnen te halen voor het eigen Groene Hart project. Het gaat ruim 4,8 miljoen gulden, waar om een subsidie van 1,3 miljoen van 575.000 gulden wordt be taald van het Konvergeld. Het project brengt vier arbeids plaatsen met zich mee en zal naar alle waarschijnlijk jaarlijks 28.000 bezoekers trekken. In I999 zullen in de regio Den subsidie wordt beoogd om Haag/Delft nog enkele innova- sterke groene ruimten de hou- tieve projecten worden inge- den in verstedelijkte gebieden, diend. De Europese Unie zal bij de be- De Europese Unie stelt daarbij steding van de gelden met na- wel een aantal harde randvoor- me toezien op het principe dat waarden. Zo zal de regio voor het einde van 1999 de eventu ele bouwwerkzaamheden moe ten aanbesteden. Voorts is het noodzakelijk dat het totale pro ject voor het einde van het jaar 2001 in zijn geheel wordt afge rond. Met deze Europese impulsen probeert Zuid-Holland haar positie verder te verbeteren. De rand stad provincie moest vanuit een diep dal komen. In een inhaalslag veel vooruitgang ge boekt en is de economische ba rometer in gunstige zin bijge draaid. se Konver programma 1,2 mil- aan twee toeristische projecten in Zuid-Holland. De Europese Unie wil niet alleen de toeristi sche voorzieningen in Zuid- Holland versterken, maar streeft tegelijkertijd naar meer werkgelegenheid in deze sector en een stijging van de toeristi sche bestedingen in Zuid-Hol land. In I996 heeft de Europese Unie het Konver programma inge- auto’s richting Zevenhuizen steld voor die regio’s die zwaar waar vervolgens de wandel- getroffen zijn door de terug- tocht begint. Onderweg wordt er een pauze ingelast bij Petit- Restaurant ’t Zeeltje. Bij terug komst in Waddinxveen is er nog gelegenheid even met el kaar na te praten onder het ge not van een kopje koffie/thee. Voor meer informatie over de wandeltochten kunt u contact opnemen met de S.W.W., tele foon (0182) - 615555 of 631932.

Weekblad voor Waddinxveen | 1999 | | pagina 13