Multifunctionele buitenhaard 1 Versace-keramiek maakt van elke woning een paleis Van huis met tuin naar de vierde verdieping ED REUSKEN HUIZEN WONEN IN MIDDEN-HOLLAND /SILCO Spelen met licht dankzij rolluik- en zonweringspecialistVan den Berg Klassieke en moderne klokken A ■WlunCTy J Uw specialist op het gebied van woninginrichting I St. victorstraat 54 W’veen Specialisatie Glasoroll V Garantie L 0182) 61 68 78 lp://www.siico.nl Tel. 0172-212271 Spanplafonds Kastenwanden Wandpanelen Systeemplafond Interieur betimmeringen Tevens mooie collectie roestvrijstalen klokken Zijde 28, 2771 EN Boskoop Telefoon: (0172) 21 07 47 Fax: (0172) 2116 69 Zie onze advertentie elders in deze krant. De nieuwe ’Sunbu Moonwal- ker’ van de firma Wessel Bud- dingh’ uit Den Haag maakt het allemaal mogelijk. Hij wordt ge leverd met een roestvrijstalen barbecuerooster en een orgi- nele Finse spekstenen grillplaat. Rooster en speksteen maken het dus mogelijk om in de openlucht altijd een favoriete maaltijd te bereiden. Na het eten is het houtskoolvuur snel Vlvuti verrat elk flekje vam uw iwterfeur c L o DE VERKOOP AANKOOP VERZEKERINGEN HYPOTHEKEN TAXATIES Glas, beuken, aluminium Glas, kersen, aluminium Waddinxveen jg WOENSDAG 21 APRIL 1999 WVW/GOUWE KOERIER PAGINA 17 Stijl SHCO .3UX> John en Joke Philippo tonen de allernieuwste collectie zonwering. JANMAAT KLOKKEN (Foto: Lex Fioole.) Galerij 2 2771 XJ Boskoop De beroemde designer Gianni Versace geniet vooral bekend heid als mode-ontwerper. De vorig jaar in Amerika vermoor de Italiaanse kunstenaar teken de echter ook voor veel interi eurontwerpen en ontwikkelde tal van woonaccessoires. Daar van vormen met name de ont werpen voor wand- en vloerte- even op. Je moet kennis hebben van het materiaal waaraan het wordt be vestigd. Je zou zeggen een stenen muur is een stenen muur maar dat is niet zo. Elke steensoort vereist zijn ei gen bevestiging. Zo’n bevestiging moet elke storm kunnen doorstaan. Daar om is het van het grootste belang dat wij de mensen goed informeren. Een zonnescherm bevestigen aan een flat gebouw op 10 hoog is iets anders dan aan een beneden huis. In een dergelij ke situatie is het vaak beter om de flatbewoner te adviseren een zonwe ring aan de binnenzijde van het huis te nemen,’ raadt John aan. Ook de jeugd was goed vertegenwoor digd. Meneer Kijk in de Vegte keek graag naar hen. „Ze voetbalden altijd op het Van den Berg is een gespecialiseerd bedrijf. Dat houdt in dat men niet de goedkoopste is en ook niet wil zijn. Wel levert men optimale kwaliteit. John laat een paar doorgezaagde pro fielen zien van zonneschermen. In de hoeken zijn duidelijke verstevig!ngsbal- ken aangebracht die bij de goedkope re soorten, die hij dus niet verkoopt, ontbreken. ’Ik erger me mateloos aan klanten die appels met peren willen vergelijken. Onze branche is meer dan een stukje zonwerend doek. Wie om korting komt, omdat hij dat ook bij Jaap Beunhaas op de hoek krijgt, re kent verkeerd. Wij werken altijd met scherpe netto-prijzen en geven niet eerst korting om die er later weer bij op te tellen. Wat veel mensen niet weten is dat de handel in zonweringen een vrij beroep is. Iemand kan dus zomaar een handeltje beginnen. Veel bedrijfjes gaan na een paar jaar weer weg en als er problemen zijn komen de mensen bij ons. Op dat moment kunnen we weinig meer voor de men- nabij gelegen veld. Dat er wel eens een bal in de tuin terecht kwam, maakte mij niet uit. Dan belden ze aan, toch een beetje bangig, en vroegen ze of ik mis schien de bal wilde terug gooien. Na tuurlijk deed ik dat. Ik vond het niet erg. Minder leuk waren de mensen met hon den. Het is een keer gebeurd dat een vrouw de hond liet poepen voor mijn deur. Toen zei ik dat de hond een em mer water over zicht heen kon krijgen. En zij zelf ook! Dat werkte. Ja, leven was er genoeg’, aldus een lachende Kijk in de Vegte. Dat mist hij nu wel in het gebouw. Po gingen om contact te leggen met de bu ren op de vierde etage liepen op niets uit. Zijn buurman heeft hij wel eens de lift in geholpen maar verder ziet hij zijn buren niet. „Ik heb veel vertier buiten mijn woning. Ik ga graag naar De Hoek steen met een vriend. Hij heeft een auto en ik kan met hem meerijden.’ Als Kijk in de Vegte de huizen met elkaar vergelijkt, kiest hij nu wel voor de nieu we behuizing maar kijkt hij graag terug naar de mooie negen jaar die hij had in de afgebroken woning. De tuin met alle bloemen en het vogelhokje, het bankje, de sociale contacten. Het is ingeruild voor een mooi uitzicht, een grote wo ning, een balkon waar het altijd goed toeven is en, belangrijk, hulp in de huis houding en een alarmknop voor mocht het nodig zijn... Op de plaats waar de se niorenwoningen stonden, komen nu nieuwbouwwoningen. Di t/m vr Vrijdagavond Zaterdag Meer dan 700 klokken en barometers Eerst uitgebreid barbecuen of steengrillen en daarna nog lang nagenieten bij de sfeervolle warmte van een open vuur is uiterst comfortabel en bijzon der gezellig. Hij moest drie maanden geleden zijn huisje met tuin inruilen voor een grotere woning op de vierde verdieping. In het begin was het wennen maar nu is het meer zo erg. De voordelen wegen zwaarder dan de nadelen. Klaas Kijk in de Vegte is tevreden in het complex aan de Bernhardlaan dat is verbonden met Zorgcentrum Souburg. „Vroeger had ik een huisje en dan zette ik de voor- en achterdeur open. Ieder een kon in en uit lopen. Dat was gezellig. Ik had een tuin met veel bloemen die ik zelf pootte. Vroeg bloeiers, laat bloeiers, het was een fleurige tuin waar ik graag in zat. Ik had petunia’s, narcissen en dah lia’s’, vertelt Kijk in de Vegte. De 82-jarige meneer Kijk in de Vegte heeft het gezellig gehad in de woningen die moesten wijken voor nieuwbouw. In het begin van zijn nu drie maanden du rende verblijf in de nieuwe woonruimte moest hij erg wennen aan de nieuwe omgeving. „Alles in huis is nu veel gro ter. Maar ik ben alleen en heb het eigen lijk niet nodig. De oude woning was knus. Eigenlijk alleen een kamer met een kleine keuken. Wel was er een trap naar de ’rommelzolder’. Daar sliep mijn zoon. Het plafond was laag, ’s zomers was het er warm en ’s winters koud. Hij is er niet slechter van geworden. Dat de wo ning nu groter is, begrijp ik wel. Dat is voor mensen met een karretje (rollator, red.), het is allemaal aangepast’, weet Klaas. De woning in het nieuwe complex ziet We hebben daar sinds kort een schit terende oplossing voor die overigens niet alleen voor hoogbouw geschikt is. Het heet Glasoroll en wordt aan de binnenzijde van het raam bevestigd. Het is een geplisseerd daglichtfilter waardoor je gewoon naar buiten kunt kijken en toch niet verblind wordt door de zon. Ook isoleert het goed. Het kan aan elk raam worden beves tigd, een speciaal systeem is er ook voor dakramen. Bovendien worden ze door ons op maat gemaakt. Een beetje romantiek komt weer te rug door het gebruik van markiezen. Ook deze maken we helemaal zelf. Ze komen als latjes en doek aan de meter binnen en gaan als passende markies de deur uit’, meldt John. ’Weet je trouwens dat een markies de meest windvaste zonwering is. Ga maar eens aan de kust kijken. Veel hotels hebben daar markiezen vanwege de flinke wind die daar altijd waait. Uiteraard geldt ook hier weer dat ze goed be vestigd moeten zijn. Als service aan de klanten, die dat wil len, halen we in het najaar de markie zen er af en plaatsen ze in het voor jaar weer terug. Ze worden hier op geslagen zodat ze in de winter niet buiten blijven hangen. Het voordeel van onze markiezen is ook dat het ge raamte nog een keer opnieuw kan worden voorzien van nieuwe stof.’ sen doen dan alsnog een kwaliteits- produkt leveren. Een ander nadeel van deze bedrijven is ook dat ze kans zien om gespeciali seerde bedrijf kapot te maken van we- ge het stunten met prijzen. Ze zeggen hetzelfde te leveren als wij, maar doen dat niet. Te veel mensen kijken bij de aanschaf van zonwering nog naar het bedrag en vergeten een goede verge lijking van kwaliteit. Vaak zit deze kwaliteit verborgen aan de binnenkant van de gebruikte materialen maar ui teraard ook in de merken die worden aangeboden. Een ander voorbeeld is de motoren en electrische besturing. Wij voeren daarin een goedgekeurd merk als Somfy’. Zuidkade 183 2741 JS Waddinxveen •Tel. (0182) 64 04 56 Vo«r «en complete woonuiridwng Kom eefts tenjs voor een vrijeend odwes. WONING PROJEKTSTOFFERING BOSKOOP - Sinds John en Joke Phi lippo in I989 het bedrijf van Joke’s va der hebben over genomen hebben ze zich steeds verder gespecialiseerd in rolluiken en zonwering. Het lijkt zo eenvoudig om even naar de Doe-het- zelf winkel te stappen en een scherm pje op te hangen maar wie een goed produkt wil en een vakkundige beves tiging doet er goed aan naar een spe cialist te stappen. Zonweringbedrijf Van den Berg in de Julianastraat in Boskoop is zo’n bedrijf. John kwam ooit als monteur bij Van den Berg Sr. in dienst. Hij kreeg niet alleen liefde voor het vak maar vatte ook de liefde voor de dochter van de baas op. Voor Joke was het nooit de bedoeling de zaak van vader over te nemen maar John zag het wel zitten. Na 23 jaar heeft hij er nog altijd plezier in om zelf de montage van de schermen uit te voeren. Sinds een jaar is hij meer in de zaak te vinden om Joke met de technische kant te assisteren. Voor het buitenwerk heeft hij twee mon teurs in dienst. Monteur bij een zonweringbedrijf worden leer je in de praktijk. ’Wan neer een jongen twee rechter handen heeft, technisch inzicht, om kan gaan met gereedschap en interesse heeft in de branche dan leert hij pas in de praktijk het vak. De Stichting Vakop leiding Zonwering geeft weliswaar een cursus maar die is erg theoretisch,’ vertelt John. ’Een van mijn monteurs heeft vijf jaar met mij meegelopen en nu pas laat ik hem alleen gaan. Dat heeft alles te maken met het vakwerk en de kwaliteit die wij leveren. Een zonnescherm hang je niet zomaar -- HUW» (0182)41 «I I» U VT£T ONS TWEE STRATEN ACHT» h£ T GEHfENT&WS gels een bijzondere categorie. Met de ruime sortering wand en vloertegels van Versace maakt u van elk huis een heus paleisje. Versace-keramiek is er in een uitgebreide collectie kleuren en vormen. Naast ge wone tegels zijn er borders en sierranden in tal van stijlen. Van rustig klassiek tot uitbundig, in Openingstijden: 10.00-17.30 uur 19.00-21.00 uur 10.00-17.00 uur Als het koud wordt, kan het balkon wor den afgesloten met een schuifpui. Kijk in de Vegte: „Dat is een voordeel hoewel de pui altijd open staat als het niet re gent. Ik kan altijd op mijn balkon zitten. Het ligt ook gunstig met de zon in het oosten. Het wordt nooit te warm. Maar mijn tuin mis ik wel voor het contact met de mensen en buren. Ik had er een bankje waar ik graag op zat. Mensen kwamen wel eens koffie drinken en even een babbeltje maken als ze je op de bank zagen zitten.’ aardetinten en fellere kleuren. De ietwat decadente luxe van' Versace is er voor het gehele huis. Versace-tegels lenen zich uiteraard prima voor de badka mer. Maar ook in woonkamer, keu ken of hal komen de schitte rende ontwerpen goed tot hun recht. te veranderen in een knus, knapperend haardvuur dat een behaaglijke warmte verspreid. Zelfs zoveel dat wanneer het frisser wordt, het rond de haard nog steeds heel goed toeven is. Deze bolvormige, solide haard is van Nederlands fabrikaat, vervaardigd van verzinkt staal plaat en afgewerkt met een hit te- en weerbestendige lak. De hoge afvoerpijp met regenkap staat borg voor een perfecte trek en voorkomt overlast voor de buren. De drie afzonderlijk in hoogte verstelbare poten, maken het Bovendien levert Van den Berg alleen zonwering met het keurmerk PLV- kwaliteitsproduct. Fabrikanten, aange sloten bij deze organisatie staan ga rant voor een product dat voldoet aan hoge kwaliteitsnormen. Ook de leverancier van kwaliteitsproducten maakt al een selectie wie hun produc ten mag verkopen. Van den Berg is onder andere dealer van Sunmaster- producten en dat wordt je niet zo maar. Het uitzoeken van rolluiken en zonwering kan een tijdrovende bezig heid zijn. Juist omdat er zoveel over te vertellen is. Voor Joke en John maakt dat niet uit. Zij adviseren hun klanten, onder het genot van een kop je koffie, graag over de vele mogelijk heden die er zijn. Voor de kinderen is in de winkel een speeltafel aanwezig. mogelijk de haard op een onge lijke ondergrond toch stabiel te plaatsen. Bel voor informatie en verkoopadressen: 070- 325I7I3. Wie wil wonen in een huis dat op een Italiaans kasteeltje lijkt, kan niet om de tegels van Versace heen. er mooi uit. Het is er ruim, heeft een mooi uitzicht en is fleurig geschilderd. Vanaf de vierde verdieping is het vanaf het balkon mooi uitkijken over de sloot, de weg en de aangrenzende woonwijk. o - i

Weekblad voor Waddinxveen | 1999 | | pagina 17