Holland in vorm: topdesign van eigen bodem met oplossing tegen kalkaanslag Het complete bouwboek: over bouwen en verbouwen Ondernemer uit Veenendaal komt I PROBABLY THE BEST KITCHENS IN EUROPE Huurderslijn: vraagbaak voor huurders DE WITG©ED SPECIALIST ANTWOORDCOUPON COMPACT, DUURZAAM, VEILIG PERFECT RESULTAAT -BESPARING DOOR WATERONTHARDER|- KOELKASTEN •FORNUIZEN STOFZUIGERS •COMPUTERS TELEFONIE •ONDERDELEN I BLUESTONE KITCHENS Vrijheid 33 - 35 B 2320 Hoogstraten België tel. (0032) (0)3 314 82 01 fax (0032) (0)3 314 86 57 «f •WASMACHINES •DROGERS AFWASMACHINES INBOUWAPPARATEN Adres: BLUESTONE KITCHENS Hoogstraat 110 2851 BJ Haastrecht Nederland tel. (0182)50 33 31 fax. (0182) 50 27 62 DEALER VAN Pelgrim! T De module kan zo om de waterleiding worden aangebracht, zonder zagen of boren. de Bluestone keukens. I De lamp ‘Roto’ van Hugo Timmermans voor Dutch Individuals is een van de top-ont- werpen van eigen bodem. Ook deze lamp is nog tot 2 mei te zien bij De Bijenkorf. twee maanden op proef. Daarbij ge ven we een niet goed, geld terug ga rantie. Op het product zelf zit trou wens een levenslange technische ga rantie". De Jong schat dat de mensen met een waterontharder een kleine vijfhonderd gulden per jaar kunnen besparen. "Kalkaanslag en ketel steen veroorzaken heel wat schade. Niet alleen de watemota. maar ook ontwerpen van Neder-landse topdesigners in een klap lande lijk verkrijgbaar. Ook de merken binnen de vas te collecties van de Bijenkorf hebben meegewerkt aan het thema. Denk daarbij aan de Bijenkorf Collection op de modeafdeling of aan de Nederlandse merken die een vaste plek hebben in het warenhuis zoals bijvoor beeld Mexx. In restau-rant La Ruche worden gerechten uit de Hollandse keuken op eigentijd se wijze geserveerd. Kerkweg oost 185 2741 HD Waddinxveen Telefoon (0182) 64 00 72 Fax: 64 00 73 open: ma./za. 9/18 uur. woensdagmiddag gesloten zaterdag tot 16 uur elke klus aan en weet wat te doen als het om bouwen of verbouwen gaat. Dit unieke boek van DoehetZelf Wonen is vanaf vandaag te koop bij alle erkende boekhandels voor f 29,95. geen product te vinden was, dat zijn werking behield”, zegt de Jong. "Dat het echt een goed product is mag blijken uit het feit dat de Alpine wa terontharder volgens de strenge ISO 9002 norm geproduceerd en gele verd wordt. Om de mensen duidelijk te maken wat het product kan bete kenen, leveren we de waterontharder "Het is geen wondermiddel”, bena drukt de Jong, "maar echt een oerde gelijk product. De module die zo op de waterleiding wordt aangebracht, zonder dat het nodig is te zagen, zorgt ervoor dat het kalk niet meer hecht. De leidingen en apparatuur zijn in korte tijd weer helemaal schoon, maar je merkt het effect al veel gauwer. Na het wassen voelen haar en huid minder hard aan en het leidingwater ruikt beter. Ik heb ook een Alpine Water Descaler bij ken nissen geïnstalleerd en zij zeggen dat de koffie nu veel pittiger smaakt, terwijl ze ook geen vlaai meer op de thee krijgen". Het principe van de -werking van de module was al zo’n honderd jaar bekend. "Ze konden er toen nog niet zo veel mee omdat er meeste ontwerpen zijn door de Bijenkorf in productie geno men en ondergebracht in het speciale ’Holland in vorm’-as- sortiment. Zo zijn exclusieve 201 Kamer te huur, all-in 550,- p.mnd. Tel. 0172-651338 (na 18.00 uur). Te huur kamer in Centrum Bodegraven, 06-53148916. TIPS, voor snel succes. Slobbe breken door in het bui tenland. De Bijenkorf brengt dit Hol-lands talent in het ka der van de landenactie. Aan ’Holland in vorm’ werken diverse Nederlandse vormge vers mee. Zij lieten zich inspi reren door typisch Hollandse thema’s als water en landschap. De ontwerpen worden op mu- Kamers aangeboden Voor meisjes kamers 225 en 500 p.m. incl. Hoorn 158 Alphen. Grote kamer met terras 725. Nieuwveen. 0297- 263418. Te huur Alphen a/d Rijn, kamer voor meisje. Tel. 0172-435299. Tk. gevr. 2 glas in lood deuren, 83 x 201.5 V. dijkstr. 10 Alp hen. T.k. waterbed 183x214 grenen ombouw ƒ950,- tel. 0172- 415775. T.k. damesfiets ƒ85,-. Versnel- lingsfiets ƒ135,-. Kind, fiets ƒ45,-. 0172-475682. Het water in Nederland is behoorlijk kalkrijk, hard zoals dat in de volks mond wordt genoemd. Het vaakst merken we dat aan het koffiezetap paraat dat om de haverklap ontkalkt moet worden. De overvloed aan kalk in het leidingwater is verder te mer ken aan de douchekop, het bad, de kranen, de verwarmingselementen van de wasmachine en de vaatwas ser en bijvoorbeeld de wandtegels in de douche. Als het aan Wim de Jong uit Veenendaal ligt, zijn die proble men straks voorbij. De Jong heeft in deze regio sinds enige tijd het agent schap van de Alpine Water Desca ler. Dat is een module die, op de wa terleiding aangebracht, zorgt dat het kalk geen schadelijke invloed meer heeft. HUIS stijl 3 Als het gaat om design, staat de Nederlandse vormgeving inter-nationaal meer en meer in de schijnwerpers. Onder andere op grote meubelbeurzen in Londen, Parijs en Mil aan. Daarnaast hebben Nederlandse ontwerpers diverse prijzen gewonnen. Ook in Nederland zelf groeit de be langstelling voor Nederlandse vormgeving en komt steeds nieuw talent op. Reden voor de Bijenkorf om dit jaar uitgebreid aandacht te besteden aan Hollandse vormgeving in de ruimste zin van het woord. Van 14 april tot en met 2 mei staan alle Bijenkorffilialen in het teken van ’Holland in vorm’. De Bijenkorf biedt eigenzinnige Hollandse designers een platform voor hun werk in de vorm van exclusieve ontwerpen, verschillende exposities, paviljoens, tentoonstellingen en demonstraties. r i I I I J 1 Ja, ik wil graag meer informatie over 4 I 1 I i Naam: I I I i Woonplaats: I I I Telefoon: kiezen van een uitgekiende keuken. Dit bouwboek geeft ook een overzicht van bouw termen en veel nuttige adres sen. Wie zich verdiept in Het Com plete Bouwboek kan voortaan de energienota neemt toe. De le vensduur van huishoudelijke appa raten wordt verkort; er ontstaan hoge kosten voor reparatie en vervanging. De schade van hard water loopt nog hoger op als je de milieuschade door het gebruik van wasverzachters en agressieve kalkoplossers erbij optelt”. Voor meer informatie kan men bellen met DJ Consultancy. (Tel.: (0318) 54 20 79). Te huur: Woerden, Jan Steen straat 3. Zelfstandige kantoor ruimte met opslagruimte, totaal ca. 110 m2 verhuurbaar vloer oppervlakte. Huurprijs 1.500,- per maand. Voor uitgebreide info en documentatie: Gevaert Bedrijfshuisvesting, Stations weg 10, Woerden. 0348- 417200 LidNVM. Nederland telt zo’n drie mil joen huurders. Daarvan is bijna een half miljoen lid van de Ne derlandse Woonbond, de be- langen-organisatie van en voor huurders. Steeds meer leden vinden de weg naar de Huur- ders-lijn. Daar kunnen zij te recht voor infor-matie en ad vies op het gebied van huren. De meest gestelde vragen heb ben betrekking op servicekos ten, woningverbetering, onder houd en herstel in de oude staat. De servicekosten worden door de verhuurder in rekening ge bracht. Om erachter te komen of het bedrag juist is, kan aan de verhuurder inzage worden gevraagd in de rekeningen van het schoon-maak-bedrijf waar op het service-kostenoverzicht is geba-seerd. De verhuurder is wettelijk verplicht die inzage te verlenen. Het bedrag moet wel redelijk zijn. Als er niet is schoonge-maakt, mogen de schoonmaakkosten niet in re kening worden ge-bracht. Als gevolg van woningverbete ring kan de huurprijs tussen tijds worden verhoogd. Deze tussentijdse huurverhoging staat los van de jaarlijk-se huur verhoging. Het bedrag van de tussentijdse huurverhoging moet in verhouding staan tot de door de verhuur-der ge maakte kosten. Tevens mag de huurprijs na de woningver-be- tering niet hoger zijn dan de maximaal redelijke huurprijs. De zogenaamde kleine en dage lijkse reparaties zijn voor reke ning van de huurder. Dit zijn reparaties die nodig zijn voor het herstel van beschadigingen of slijtage als gevolg van dage lijks gebruik. Voorbeelden hier van zijn: binnenschilder-werk, behangen en het repareren van lekkende kranen. Bij verhuizing mogen de zelf aangebrachte voorzieningen worden weggebroken en mee genomen onder de voorwaar de dat de woning zonder scha de wordt achtergelaten. Bij voorbeeld een ooit vervangen (standaard)keuken dient bij verhuizing te worden terugge plaatst. De Huurderslijn van de Neder landse Woonbond is telefo nisch bereikbaar op maandag tot en met donderdag van 10:00 tot 13:00 uur en op dins dagavond van 18:00 tot 20:00 uur via telefoon-nummer 020- 5517755. Bedrijfsruimte te huur aangeboden 206 Te huur: 43 m2 en 85 m2 op- slag/bedrijfsruimte aan de westkant van Woerden. Inl. tel. 0348-430135. TIPS, voor snel succes. Met name ontwerpers van col lectieven zoals Ravage, Droog Design en Dutch Individuals kunnen rekenen op grote inter- seale wijze tentoongesteld. De nationale belangstelling. Maar ook modeontwerpers zoals Victor Rolf en Alexander van Het succes van Rietveld, Mond riaan en Gispen kan een voor beeld zijn voor een nieuwe ge neratie ontwerpers. De zoge naamde ’Dutch Style’ is actueler dan ooit. Wat is handige verlichting in de keuken? Welke kranen mon teer je in de badkamer? En hoe maak je van verloren hoeken op zolder praktische opberg ruimtes? Wie een huis laat bou wen, voor een grote verbou wing staat of regelmatig in huis klust, worstelt doorgaans met veel vragen. Daarom is er nu Het Com-ple- te Bouwboek van het bekende woontijdschrift DoehetZelf Wonen. We willen een huis om ’lekker te wonen’. Iedereen kiest voor nieuwe kleuren, past het interi eur aan of heeft bijvoorbeeld plannen voor het aanbouwen van een serre. We stellen steeds meer eisen aan ons huis. De prijzen van woningen zijn echter huizenhoog. Vandaar dat veel mensen zelf gaan klus sen. Elk jaar wordt er weer meer geld geïnvesteerd in het verfraaien en verbeteren van de woning. Met z’n allen geven we jaarlijks meer dan zeven mil-jard gulden uit aan doe-het- zelven. Het Complete Bouwboek is het eerste, volledige en prakti sche bouwboek. Het gaat in op wat er allemaal komt kijken bij bouwen en verbouwen. Deze handleiding beantwoordt al uw vra-gen: van idee, bouwplan en financiering, van uitbesteden tot aan het zelf doen, en van het dak tot aan de kelder. In Het Complete Bouwboek staan 20 basistips: wat wel en wat niet te doen als het om bouwen gaat. Daarna negen hoofdstukken over ondermeer: plannen ma ken, bouwen aan de buitenkant, isoleren, het interieur of het Z - I - r

Weekblad voor Waddinxveen | 1999 | | pagina 21