Opening schoolroute project in r fa: Dames I nog steeds in de race voor landskampioenschap UB, J Waddinxveen p I r l hi I I i Waddinxveen wordt Ruiterstad op Hemelvaartsdag Redelijk succesvol weekend w Waddinxveen Zes Antilopers lopen marathon Meubelzaken beperkt aantal zondagen open ROWAH C-jeugd wint f SlaapkamerCentrum tl'r Kijken, praten en kopen Kaartavond Gouwe Rijders Mare ter Braake sprint naar record r 2 Slaapcomfort voor iedereen! WOENSDAG 21 APRIL 1999 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 29 Tweede teams Volgende wedstrijd Ui r f auping w Dames I thuis tegen Assuron/Donk i Heren I uit tegen De Zijl/LGB I r Ir - gang van het schoolterrein. f d -5» ,1—I kinderen veiliger kunnen over steken. Toch is er bij de school en de wijkbewoners nog de wens dat er een zebrapad komt in de Apollolaan. zijn, de Mergelland mara thon, met veel hoogte ver schillen, en misschien wel de meest geestdodende, die van Bolsward. Hierbij worden de deelnemers ruim 30 km de afsluitdijk op gebracht waar de start is en vandaar lopen ze de dijk af tot Bolsward, waar de finish ligt. Ook heb ben zes leden het afgelopen jaar deelgenomen aan de marathon van Berlijn. overtal-situaties, die alllen werden ge mist. In de tweede verlenging lukte het aanvoerdster Mirjam Overdam wel en kwam Gouwestaete op een vierdiende 8- 7 voorsprong. Deze werd, ondanks dat Donk nog twee overtal-situaties kreeg, niet meer weggegeven! Doordat dames I van Gouwestaete zon dag wist te winnen van Assuron/Donk, hebben beide ploegen een wedstrijd ge wonnen. Dit betekent dat aanstaande woensdag 21 april om 20.30 uur in zwembad 'De Tobbe’ een derde wed strijd wordt gespeeld. Hierin wordt uit eindelijk bepaald wie Nederlands Kam pioen Waterpolo Dames seizoen 1998/1998 wordt. De overige bondteams zijn uitgespeeld. op 10-6. Met deze nederlaag is degrada tie een feit en spelen de heren volgend seizoen in de tiveede klasse. Bij Antilope wordt twee maal per week getraind, voornamelijk op de baan, en om voor de marathon de nodige kilometers in de be nen te krijgen wordt er door diverse samengestelde groepen op de weg gelopen, In de weekends wordt vaak gezamenlijk deelgenomen aan trim- en wedstrijdlopen in de omgeving. En ontvangt gratis: handverstelling automat automat E (electrischi WADDINXVEEN/BOSKOOP - Afgelopen weekend speelde da mes I van Gouwestaete voor het eerst in haar bestaan finalewed strijden om het landskampioen schap. Hoe deze wedstrijden zijn afgelopen hebben we allemaal kunnen zien. Gouwestaete verl oor zayerdag in zwembad 'De Tobbe’ te Gouda met 10-6 van Assuron/Donk. Zondag was het feest in Waddinxveen toen Gou westaete in de verlenging met 8-7 won. Het in degradatienood ver kerende heren I verloor zater dag in zwembad ’De Zijl’ te Lei den met 10-6 van vice-kampioen De Zijl/LGB. Door dit resultaat speelt heren I volgend jaar in de 2e klasse KNZB. Dames 2 was in hetzelfde zwembad tegen dames I van De Zijl/LGB ook minder gelukkig. Zij verloren met 5-3 en behaalden hiermee een achtste plaats in de competitie. Heren 2 speelde in zwembad ’De Slag’ te Zaandam tegen ZWV/Nereus en maakte de off-day voor Gouwe staete compleet door met 16-3 te verliezen. ze vereniging, dus iedereen is van harte welkom. Na het kaarten zal er een prijs uitreiking plaats vinden. Onze kaart avonden worden gehouden in hotel, café, restaurant De Unie, Kerkweg Oost 226, Waddinxveen. v - a WADDINXVEEN - Zes le den van SC Antilope hebben afgelopen zondag deelgeno men aan de welbekende Rotterdam marathon. Ze hebben allemaal deze zware klus kunnen volbrengen, en ook allemaal binnen de 4 uur. De snelste finishte na 3 uur en 33 minuten. Ondanks de bijna ideale weersomstan- digehden blijft het een enor me prestatie om deze klus te volbrengen. Maar volgens de deelnemers wordt het in Rotterdam wel makkelijker gemaakt door de steun van de grote massa toeschou wers c.q. supporters. Binnen Antilope is een klei ne fanatieke groep lopers die regelmatig de ruim 42 km af leggen. Bekende en minder' bekende marathons in Ne derland worden bezocht. Enkele bijzondere hierbij In schril contrast met de dames werd er in zwembad 'De Zijl’ in Leiden ook een belangrijke wedstrijd gespeeld. De heren van Z&PC Gouwestaete speelden een 'al- les-of-niets’-wedstrijd tegen De Zijl/LGB. Bij winst zouden de heren nog kans hou den op handhaving in de eerste klasse, bij verlies zou degradatie een feit zijn. De heren begonnen goed aan de wed strijd. Mare Mommers en jaco de Jong (2x) zorgden voor een nipte voorsprong in de eerste periode van 2-3. Tot halver wege de wedstrijd waren beide ploegen aan elkaar gewaagd. In de derde periode werd duidelijk waarom De Zijl/LGB op een tweede plaats staat en nog via pro- motie/degradatie-wedstrijden kan pro moveren naar de hoofdklasse. In deze derde periode was het alleen Rodi Visser die tot scoren kon komen. Met een 6-4 achterstand gingen de heren de laatste periode in. Jaco de Jong kreeg zijn derde persoonlijke fout en mocht zich gaan aankleden. De wedstrijd was gespeeld. In deze laatste periode waren het de ver trekkende Niek de Leeuw en Marcel Rib- bens die de eindstand mochten bepalen Het leek er aanvankelijk aardig uit te zien voor dames 2 van Gouwestaete tegen De Zijl/LGB I. Hanneke Kappen scoorde 0-1, Astrid Cornelissen 0-2 en Erika Vlas- man I -3. De eerste periode werd afge sloten met 2-3. Hierna zakte het team van coach Eef Overdam ver terug. De Zijl/LGB rook haar kans en scoorde in de tweede periode 3-3. In de derde periode werd niet gescoord. In de vierde periode bracht De Zijl/LGB de eindstand op 5-3. Heren 2 kon afgelopen zaterdag niet im poneren. Zonder de geblesseerde keeper Edgar ter Braake en met Paul van Leeu wen als vervanger gingen de heren met 16-3 onderuit tegen ZWV/Nereus 3. Voor de heren scoorden Fred van Leeu wen, Leon Groen en Axel Russcher. l'i 7 gewend zijn vele prijzen te ver dienen; bekers, sierlinten, maar ook paardenvoet, zadeldekken en statiedekens. De gehele dag worden er zo wel dressuur-, als springwed- strijden gehouden in een schit terende entourage waar het voor deelnemer(ster)s, bege leiders en supporters goed toe ven is. Toeschouwers zijn (gratis) wel kom, er is ruim gelegenheid tot het parkeren van auto’s alsme de het stallen van fietsen. De parkeerhulpen zien er de gehe le dag op toe dat alles glad en ordentelijk verloopt. ze de strijd aanbinden tegen TOG uit Berkel en Rodenrijs. Er moest hard worden ge werkt, maar ROWAH ging de rust in met I doelpunt voor sprong (2-3). Na de rust ging de conditie het team parten spelen en verloor het nipt met 7-5. Hierbij moet het schitte rende keeperswerk van Domi nick van der Tas worden ver meld. Hij hield een paar gevaar lijke ballen uit zijn ROWAH doel. (OVW) en de Stich ting Meubelstad Wad dinxveen hebben na de eerste drie maanden aangegeven dat er al leen interesse voor zondagopenstelling bestaat bij de volumi neuze detailhandel, in casu de meubelbran che. Het college heeft daar om besloten gebruik te maken van de maxi male vrijstellingsmoge- lijkheid van de Winkel tijdenwet voor deze branche met een aan tal beperkingen binnen de Waddinxveense si tuatie. Dat betekent dat in het tweede, derde en vierde kwartaal van dit jaar de laatste zondag van de maand koop zondag is. Hiervoor gold de eerste zondag van de maand als koopzondag. kant van de school is een speel tuin waar de kinderen natuur lijk zo snel mogelijk willen spe- Zondag was Gouwebad 'De Sn- iep’ afgeladen. De gezellige tonen van de ’Partyband’ en de vele be zoekers in het Gouwebad zorg den weer voor een uitermate ge zellige sfeer. Natuurlijk is het ge routineerde Assuron/Donk favoriet voor de titel, maar de 'meiden' van Gouwestaete vinden wel dat zij die moeten verdienen. Ondanks de geflatteerde 10-6 winst van Donk afgelopen zater dag, bleven zij geloven in tenmin ste één keer winst; en dat ge schiedde in een laaiend spannen de wedstrijd. Beide teams speelden net als zaterdag een sportieve wedstrijd. Welliswaar kwam Assuron/Donk via Marjan Op den Velde op een 0-1 voor sprong, doch Gillian van den Berg boogde Gouwestaete een minuut later naar l-l. De eerste periode werd door Daniëlle de Bruijn uit een overtal-situatie met een 1-2 voorsprong afgesloten. In de tweede periode bracht Petra Meerdink met een strak schot Gouwestaete weer op gelijke hoogte; 2-2. Wederom bracht Daniëlle de Bruijn, wederom uit een overtal Donk weer op voorsprong. Begin derde periode werd een fraai doelpunt van Gillian van den Berg om onbegrijpe lijke redenen afgekeurd, maar even later scoorde Ellen van der Weijden uit een man-meer wel 3-3. Gillian van den Berg haalde haar gram door met een knal 4-3 te scoren en kwam Gouwestaete voor het eerst op voorsprong. Toch kon Patri cia Megens even later de stand op 4-4 brengén en Marjan Op den Velde scoor de uit een overtal zelfs 4-5. De goed op dreef zijnde Petra Meerdink bracht uit een overtal Gouwestaete weer op gelijke hoogte (5-5). doch in de laatste seconde wist Patricia Megens Donk uit een twee- meter toch nog op een 5-6 voorsprong te brengen. En dit was eenzelfde tussen stand als in de eerste wedstrijd. Waar Donk toen wegliep, bracht nu Sandra Berckenkamp in de vierde periode Gou westaete uit een overtal weer langszij (6- 6). Petra Meerdink bracht heel de Gou- westaete-aanhang in vervoering toen zij een minuut voor tijd uit een overtal 7-6 scoorde. Rianne Schram gooide echter 25 seconden voor tijd nog roet in het eten en scoorde 7-7. Hierdoor moest er worden verlengd. In de eerste verlenging kreeg Gouwestaete één en Donk twee WADDINXVEEN - Autoclub De Gou we Rijders uit Waddinxveen houdt op donderdag 22 april hun traditionele kaartavond. Aanvang 20.00 uur. Tijdens deze avond worden vier ronden ge speeld. Men hoeft geen lid te zijn van on- WADDINXVEEN - Geïnteresseerden bekijken én bepraten de kunstwerken op de kunstmarkt in de Remonstrantse Kerk aan de Zuidkade. De Waddinxveense afdeling van Amnesty international organiseerde de markt ter gelegenheid van haar 25-jarige bestaan. Foto: Sjoak Noteboom. schoolslag in een 50m bad al op zijn naam staan met 31.37. Nu zwom hij op spectaculaire wijze in een zijn nieuwe leeftijds groep van 30/34 jaar het negen jaar oude record van 32.84 van de Gouwenaar Rob Boele - eveneens zwemmend bij Gou westaete- met 30.27 uit de boeken. Boskoopse master Nic Geers, die zelf zes onderdelen winnend had afgesloten en daarmede zijn eerste plaats in het landelijk circuitklassement verstevigde, was getuige van de prestatie van Mare en zag dat de tijdwaarnemer ongelovig op zijn klok keek. Nic stelde hem gerust door te zeggen dat zijn clubgenoot zoiets wel meer deed. WADDINXVEEN - Op Hemel vaartsdag, donderdag 13 mei, is Waddinxveen voor één dag Ruiterstad. Meer dan 250 paar den en pony’s treden dan bin nen de gemeentegrenzen van Waddinxveen. Van 's morgens 7 uur tot 's avonds 7 uur zijn zij met hun ruiters en amazones te gast op de terreinen van Manege Rei- gersburgh aan de Piasweg in Waddinxveen. En dat allemaal om deel te ne men aan het traditionele 34e Concours Hippique, het 'he- melvaartconcours’. Daarbij zijn, zoals de deelnemer(ster)s Voor de school is de opening een onderdeel van een ver- keersweek. Een week waarin de school in samenwerking met de School Begeleidings Dienst aandacht besteedt aan de prak tische verkeersopvoeding. Voor de kinderen is er onder andere een verkeerswandeling uitgezet, er is een verkeers- proef, een fietscontrole en de jongste kinderen leren buiten oversteken. De meisjes B-junioren speelden in Schiedam tegen Ventura. Het was een erg rommelige wed strijd met een (veel) beter RO WAH. Bij rust stond het 1-5. Na de hervatting was elk verzet gebroken en walste ROWAH over zijn tegenstander heen. Met een 4-17 overwinning en 2 winstpunten op zak gingen de meiden terug naar Waddinx veen. De doelpunten waren van Kim Hoffmans, Kim van Stel, Moniek Hoefnagel, Saskia van Heteren en Nicole Sloof. WADDINXVEEN - Tijdens wedstrijden in hetkader van het Zuyderzee Mastercircuit heeft Mare ter Braake van de Wad dinxveense zwemclub Gouwe staete in Kampen het nationale record op de 50 m schoolslag in een 50m bad veroverd. De Boskoopse waterpolospe- ler komt incidenteel op mas- terzwemwedstrijden uit en dan uitsluitend op de vrijeslag en schoolslag sprintnummers. Hij is een krachtmens die het niet van soepel zwemmen moet hebben en is pas in zijn element wanneer hij zich in een razend tempo volledig kan uitleven. In zijn vorige leeftijdsgroep van 25/29 jaar had hij het Neder lands record op de 50m WADDINXVEEN - Deze za terdag was redelijk succesvol voor de jeugdteams van de v.v. Waddinxveen. Het werd deze keer zes keer winst en twee keer een puntendeling. De Al gaf het bezoekende Olympia geen schijn van kans. Het werd een regelmatige en verdiende overwinning (5-0) dankzij doelpunten van Bjorn Tollenaar, Tjarda Boekholt, Pe ter van der Hoek en de ge broeders Önder en Osgur Ates. BI toonde tot aan het eerste doelpunt van Zevenho ven dat het tot redelijk voetbal in staat is, als er maar voor ge vochten wordt. Maar na het eerste doelpunt van Zevenho ven was het snel over. Het werd dan ook een ruime ne derlaag (9-1). Cl pakte in een goede thuiswedstrijd tegen Haastrecht eindelijk weer eens een puntje. De afgelopen we ken waren er vaker mogelijkhe den, maar werd dat nagelaten. Deze keer had er zelfs meer in gezeten, maar van de vele kan sen werd er jammer genoeg maar één benut (l-l). De MJI pakten in een goede partij in Gouda drie punten mee van Jo- dan Boys. Zonder echt in de problemen te raken werd een voudig gewonnen (1-3). De DI slaagde er weer niet in drie punten te pakken. On danks een 2-1 voordsprong bij de rust kon het bezoekende Sportlust toch nog de volle winst pakken (2-5). Slecht voetbal en veel gemopper wa ren hier de hoofdoorzaken. D2 ontving UNIO en was nog niet vergeten dat zij in Oudewater met 3-2 hadden verloren. De mouwen werden opgestroopt en er werd een prima partij op de mat gelegd, maar meer dan len. Daarbij vergeten ze nog wel eens goed uit te kijken. Daarnaast is er de Apollolaan met een druk kruispunt. Het 'Stippen, Stappen, Stop- pen’-project zorgt ervoor dat WADDINXVEEN - De laatste zondag in de maand blijft in Waddinxveen koop zondag voor de volu mineuze detailhandel in meubelen, met uit zondering van de 'zo mermaanden' mei, juni en juli. Dat heeft het college van Burge meester en Wethou ders in een persbe richt laten weten. In januari van dit jaar besloten B. en W. de laatste zondag van de maand in te stellen als koopzondag. Voor de ze openstelling gold een proefperiode van drie maanden. Na eva luatie van deze maan den zou bekeken wor den of er belangstel ling voor was om deze openstelling te conti nueren. De Onnemers Vereni ging Wadinxveen De Auping Auronde verstelt u op 3 manieren: handmatig, automatisch en electrisch. Tijdelijk geven wij u méér verstelhaarheid cadeau bij aankoop van een 2-persoons Auronde ledikant. Auping matrassen en Auping spiralen). Want u koopt: vlak hand verstelling automat WADDINXVEEN - De strijd tegen het gevreesde C-team van de Hollandiaan begon on der een echt lente zonnetje. Het werd een prachtige strijd tegen de Vlaardingse meisjes. Na een zeer overtuigende eer ste helft werd de ruststand I -5 voor ROWAH. Vol goede moed gingen ze op voor de 2e helft. De dreiging van de be wolking vond zijn neerslag op het spel van ROWAH en bijna ging de overwinning aan ons voorbij. Maar de meiden hiel den stand en de eindstand werd in het voordeel van RO WAH beslist (5-8). Een goede prestatie na een korte stop tus sen het binnen- en buitensei zoen. De goals waren van Wendy van Velzen, Angela de Heer, Suzan Stoffers, Marjo de Schipper Jessica de Knikker en Iris van Stel. Met enige twijfel begon het ROWAH D-team aan de wed strijd. Met het gemis van een aantal basisspelers, geen wissel speler en een nat veld moesten Industrieterrein Zuid 1 - Mercurtusweg 15 - Waddinxveen. Tel: 0182-6100C SlaapkamerCentrum Waddinxveen is 6 dagen in de week geopend en heeft donderdag koopavond. U kunt er ruim en vrij parkeren.. DELFT LEIDERDORP DIEMEN CRUQUIUS WADDINXVEEN gelijkspel zat er niet in (l-l). Ook El lijkt op weg naar het kampioenschap. Medetitelkan- didaat Haastrecht werd van daag opgezocht en deze andere geel-zwarten maakten geen kans. Met de rust was er reeds een ruime voorsprong (0-6) en daarna werd het iets moeilij ken Maar verder dan twee doelpunten kwam Haastrecht niet (2-8). E2 begon heel goed, alleen het afwerken wilde niet zo erg luk ken. Er zaten vele mooie aan vallen bij, maar dat laatste stuk je, lukte slechts twee keer en tegenstander Zevenhoven luk te dat vier keer (4-2). E3 ging strijdend ten onder tegen Gou- derak. Ondanks het goede keeperwerk van Stefan van Kooten stond het met de rust al 0-2 en werd deze voor sprong na de rust snel verdub beld. Daarna ging E3 pas voet ballen en werden er goede kan sen gecreëerd. Dat was natuurlijk te laat (0-4). Fl slaagde er niet in de vele ge creëerde kansen te benutten en moest genoegen nemen met een puntendeling met bezoeker Rohda '76 (3-3). F2 pakte zoals gewoonlijk de volle winst en kan volgende week kampioen worden. Deze keer werd in Oudewater bij UNIO een I-3 overwinning behaald. Jammer genoeg moest F3 zijn meerdere erkennen in NSV ’46 en staan daardoor weer met beide be nen op de grond. Na een lange reis naar Noorden, werd het daar 5-2. F4 pakte thuis de der de overwinning op rij. Dankzij hard werken, goed voetbal en twee mooie doelpunten van Brady van Nelfen stuurden zij Alexandria zonder punten te rug naar huis (2-I). <_- K a WADDINXVEEN - Onder het toeziend oog van vele ou ders en alle leerlingen van basisschool De Kameleon openden mevrouw Both van Veilig Verkeer Nederland en wijkagent Rubeling vrijdag I6 april het schoolroutepro- ject door de laatste voetstapjes aan te brengen bij de in- xv* xw z* L I I M Na de opening liepen alle kin deren in een feestelijke op tocht met verkeershoeden en balonnen de veilige schoolrou te. Dit ’Stippen, Stappen, Stop- pen’-project is een initiatief van een ouder en wordt door een sponsor gefinancierd. De opzet is om het oversteken veiliger te maken. Aan de over- lx*» z4 r» x- k» x» x> I r> z»zst-» rrxAftl

Weekblad voor Waddinxveen | 1999 | | pagina 29