Vernieuwde tuin van drie anderen Sjaak Willemstein Hooge Burch fuseert met ^Syngonium pixie Cliëntenraad in oprichting BON VOOR OPGAVE KINDERMARKT I999 Nog paar dagen voor aanmelding o Raadhuis dicht 'A-1 D66 op internet Music.all zoekt mensen ’Madame De Sade’ bij ’Toi-Toi’ GroenRijk De Bosrand k Prinsen Schouw 1, ALPHEN A/D RIJN P Tel. (0172) 47 52 99, Fax (0172) 49 52 51 G7OEN7|J< WOENSDAG 21 APRIL 1999 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 9 Nieuwe collectie I voor HET RIJKE TUINLEVEN VAN Inclusief leuk creme-kleurig potje van 10’5voo6’5 De Ford Mondeo 1.8 Turbo diesel voor de prijs van een 1.8 benzinemotor. DUNNINGEN q (Foto: Evert Hardendood). Ik doe graag mee aan de kindermarkt: De vernieuwde presentatietuin van Sjaak Willemstein is voor- Naar de mening van hovenier Sjaak Willemstein zal een tuin zich als een kunstvorm moeten ontwikkelen. In zijn ontwerpen werkt het samengaan van tuin omgeving en beeldende kunst tot een subliem en rustgevend resultaat. ‘In ons gehaaste leven en werk is een goed aangelegde en ont worpen tuin uitermate belang rijk. Daarom moet er over het ontwerp en de aanleg van een en overlegd worden, want tuin ontwerpen is een kunst dat zich niet laat haasten', besluit Sjaak Willemstein. wen in zijn leven. De toeschouwer ziet zijn vrouw, madame De Sade, zijn schoonmoeder, madame De Montreuil, zijn schoonzus An ne en gravin De Saint-Fond, barones De Simiane en be diende Charlotte. Door hun verhaal volgt het Waddinxveense publiek het leven van de markies vanaf PCW-wethou- der Joop Neele sloeg de officië le eerste paal voor de nieuwe zijn veroordeling wegens schending van de eerbaarheid tot vrijlating ten tijde van de Franse revolutie. Zijn vrouw belicht dit verhaal vanuit vrouwelijke toewijding, zijn schoonmoeder vanuit or de en moraal en zijn schoon zus met bitterheid en jalouzie. De gravin, de barones en de bediende beschouwen zijn le vensverhaal vanuit respectie velijk vleselijk verlangens, reli gieuze bezetenheid en het 'ja- knikkende’ volk. Zoals gedurende het twee eeuwen geleden spelende to neelstuk zal blijken, zijn eer dergenoemde zes vrouwen opgesloten als vogels en ge vangen in de schijnwereld waarin ze leven. jaar besproken en de lessen die daaruit voor de toekomst zijn te trekken. Er zijn positieve resultaten. Ar moedebestrijding is op de poli tieke agenda gekomen, heeft breed draagvlak in Waddinx- veen en het platform is als ge sprekspartner door de ge meente geaccepteerd. Negatief was de werkwijze van het platform door met te veel aanbevelingen tegelijk te ko men, die bovendien niet alle maal voldoende deskundig wa ren onderbouwd. Dit inschrijfformulier uiterlijk vrijdag 23 april inleveren op een van de volgende adressen: - Apotheek D.C. van Doorn, Prins Bernhardlaan 65, Wad- dinxveen. - Dokter J.J. Alberts, Jacob Catslaan I, Waddinxveen. - Familie J.J.L. Knijff, Brugweg 34, Waddinxveen. INSCHRIJFFORMULIER voor deelname aan de kindermarkt op Koninginnedag 1999 (vrijdag 30 april van 10.00-12.30 uur) die door de Lions Club Waddinxveen-Boskoop wordt geor ganiseerd op het parkeerterrein Beukenhof. O Ik kom alleen O Ik kom samen met: (Ook voor- en achternaam van de andere kinderen invullen). (Het rondje goed zwart maken). WADDINXVEEN - De Wad dinxveense toneelvereniging ’Toi-Toi’ verzorgt traditiege trouw vrijdagavond 23 april, zaterdagavond 24 april en zondagavond 25 april drie voorstellingen van ’Madame De Sade’ in het eigen ’zolder- theater’ in de basisschool ’De Kameleon’ (voormalige wijk- school St. Jozef) aan de Ka- naalweg. Alle voorstellingen, waarin extra aandacht is be steed aan het decor en de kleding van de toneelspelers en -speelsters, beginnen om acht uur. De toegangsprijs be draagt f 12,50 per persoon. De opvoering van ’Madame De Sade’ van Yukio Mishima volgt op de eerder door ’Toi- Toi’ gebrachte toneelstukken ’Vuur in de sneeuw’ van Sam Shepard en ’Jalouzieën’ van Haye van der Heiden. Het huidige toneelstuk, gere gisseerd door Janjaap van Eist, speelt zich af tussen 1772 en I784 en beschrijft het leven van markies De Sade vanuit het perspectief van zes vrou- ten en beplanting. Volgende week zaterdagmor gen I mei van tien tot twaalf uur is lichtadviseur Jos van den Burg van Burlight Design aan- Lichte standplaats, geen direkt zonlicht. Potaarde vochtig houden. WADDINXVEEN - Music.AII - musical-groep in Midden-Hol- land - is op zoek naar enthou siaste mensen voor het nieuwe programma van maart 2000. We houden open repetities voor een ieder die het leuk vindt om te zingen en eventu eel te dansen. We zingen musi cal- én popsongs op een ont spannen maar serieuze manier onder begeleiding van onze nieuwe dirigent. Bent u geïnte resseerd, dan bent u welkom op de volgende woensdagavon den: 28 april, I9 en 26 mei van 20.00 tot 22.15 uur in zalen centrum ‘De Brug', Dunantlaan I in Reeuwijk. Voor vragen kunt u bellen met Anjo van Ag- ten (0182-539099) of Marry Blonk (0182-517902). U vindt ons achter het BP station Kerk en Zanen. Ook negatief was het ontbre ken van voldoende informatie door de gemeente en dat het ‘interactieve besturen' nog niet ‘tussen de oren' zit. Het nieuwe voorstel van een cliëntenraad gaat uit van een bijdrage door het platform aan de plannen die de gemeente jaarlijks moet opstellen voor het minimabeleid. Het houdt rekening met de re sultaten van de evaluatie, voor ziet in jaarlijks overleg met de politieke partijen, gaat uit van nauwere samenwerking met de ambtenaren van Sociale Zaken en concentreert zich meer op het opsporen van de ‘stille ar moede'. Het voorstel voor de oprich ting van een cliëntenraad ligt nu voor commentaar bij de deel nemende organisaties en zal half mei officieel aan het ge meentebestuur worden aange boden. WADDINXVEEN - Op Koninginnedag (vrijdag 30 april) begint buiten bij Van Berkesteijn Wooncultuur aan de Kanaaldijk de voorjaarsshow van hoveniersbedrijf J. Wil lemstein die tot en met vrijdag 9 mei wordt gehouden onder het motto ’Stijlvol Tuinieren’. Prijzen incl. B.T.WVBPM, excl. kosten rijklaar maken en verwijderingsbijdrage. Wijzigingen voorbehouden. WADDINXVEEN - PCW-wethouder Joop Neele heeft vorige week woensdag middag in het te renoveren Warnaar- plantsoen de eerste officiële paal gesla gen voor de lang verwachte bouw van een kinderboederij annex educatief cen trum. Aan de bouwactiviteiten is ruim twee jaar van voorbereiding voorafge gaan. Voor het beheer van de kinder boerderij is een nieuwe stichting onder leiding van oud-PvdA-gemeenteraadslid Charles Wijnen in het leven geroepen en is er geld ingezameld. Het nieuwe complex ondergaat straks ook een uitbreiding wat het aantal soor ten dieren betreft. Gedacht wordt aan meer dwerggeiten en schapen, naast het klein- en pluimvee. De kinderboerderij moet er deze zomer staan. Het oude dierenonderkomen bij de Jan Dorrekens- kinderboerderij kade-Oost zal dan worden afgebroken. In in het Warnaar- het nieuwe schooljaar zijn alle schoolkin- plantsoen. deren welkom op de nieuwe locatie. (Foto: Sjaak Noteboom). wachting is de fusie per I janu ari 2000 afgerond. Door de fusie ontstaat een be langrijke zorgorganisatie die, vanuit een algemeen christelij ke visie, vooral actief is in de provincie Zuid-Holland. Groot- en kleinschalige voor zieningen, verspreid in de pro vincie, bieden aan ongeveer 2.500 cliënten uiteenlopende zorg-, woon- en werkmogelijk- heden. De nieuwe organisatie kent di verse specialisaties. Zij biedt ondersteuning, verzorging, be geleiding en behandeling aan zowel jongeren en volwasse nen als oudere mensen met een verstandelijke handicap. Daarnaast is er een specialisatie ten behoeve van verstandelijk gehandicapten met ernstige ge dragsproblemen. Cliënten uit zowel Zuid-Holland als Zee land kunnen een beroep doen op deze expertise. De fusie zal geen negatieve ge volgen hebben voor de werk gelegenheid. In de fusieorgani- satie vormen P. Glaser en W. Mulder de Raad van Bestuur. Dit bestuur is voorlopig geves tigd bij de Hooge Burch in Zwammerdam. legenheid groeiden, de langdu rige armoede toenam. De studie constateert dat bij een gunstige economische ont wikkeling, de armoede niet au tomatisch verdwijnt en de ver schillen in inkomsten in Neder land juist toenemen. Landelijk blijkt er 3% van de Nederlanders 'duurzaam' arm te zijn en moet ruim 5% her haaldelijk een beroep doen op de bijstand. Vertaald naar Wad dinxveen, zouden dat ruim 2.100 personen zijn. Omdat er maar 400 tot 450 cliënten in Waddinxveen zijn, die met hun huishoudens onge veer 800 tot I.000 inwoners vertegenwoordigen, zijn er dus een groot aantal armen, die geen gebruik maken van hun rechten op bijstand. Het is de 'stille' armoede. Men sen die uit onbekendheid met de regels, de ingewikkeldheid ervan, schaamte en trots zich niet tot de gemeente wenden. Bert de Koning benadrukte dat in het opsporen van die stille armoede een hoofdtaak van het platform ligt. Door de bre de achterban van de aangeslo ten organisaties is bij hen een veel grotere kennis van de be volking dan bij de gemeente. Juist vanwege het verschijnsel van blijvende armoede wil het Platform Armoedebestrijding Waddinxveen tot een goede en blijvende samenwerking met de gemeente komen. Op de laat ste vergadering werden de re sultaten van de eerste twee WADDINXVEEN - Kinderen van 7 tot I5 jaar die zich in de afgelopen weken nog niet heb ben opgegeven voor de Kinde.r- markt op Koninginnedag 1999 (vrijdag 30 april) van de Lions Club Waddinxveen-Boskoop hebben daarvoor nog tot ko mende vrijdag 23 april de tijd. De jongelui kunnen traditiege trouw op het parkeerterrein Beukenhof een ochtend lang hun eigen spulletjes verkopen. De deelname aan de jaarlijkse Kindermarkt is gratis, maar de organisatoren stellen het wel op prijs als de meisjes en jon gens een deel van hun op brengst beschikbaar stellen aan het goede doel van de SOS- Kinderdorpen. De traditionele Kindermarkt op vrijdagmorgen 30 april van WADDINXVEEN - Het Wad dinxveense gemeentehuis is vanmiddag (woensdag 2I april) tuin langdurig nagedacht de hele middag gesloten in ver band met een externe thema dag voor het voltallige perso neel. De vier instellingen denken door te fuseren het zorg-, woon- en werkaanbod te ver breden en beter te spreiden over de diverse regio’s in de provincie Zuid-Holland. Specialistische zorg voor ver standelijk gehandicapten met ernstige gedragsproblemenn wordt door het samengaan versterkt. In de afgelopen jaren bleek dat veranderingen in de zorg voor mensen met een verstandelijke handicap een breder zorgaan bod vergen. Reden genoeg voor Cunera, Hooge Burch, Schievaart en Ursula om te streven naar nau were samenwerking. Vandaar dat op I januari van dit jaar de stap is gezet in de vorm van een gezamenlijk bestuur. Naar ver- WADDINXVEEN - Het chris telijk centrum voor mensen met een verstandelijke handi cap ’Hooge Burch’ in Zwam merdam, dat ook in Waddinx veen vestigingen heeft, gaat vol ledig samen met de soortgelijke instellingen ’Cunera’ (Den Haag en Leiden), ’Schievaart’ (Schiedam) en ’Ursula’ (Nieuw- veen). - 4 de uitkeringsgerechtigden, die door de gemeente waren bena derd met het verzoek zich op te geven voor een vertegen woordigend orgaan, voldoende belangstelling bestaat. De vergadering geeft de voor keur aan een cliëntenraad als onderdeel van het platform, om de advisering over voorbe reiding en uitvoering van het minimabeleid goed op elkaar af te stemmen. Het hoofd van de afdeling So ciale Zaken en Arbeid van de gemeente, Bert de Koning, gaf aan dat zeer veel van de 400 tot 450 cliënten in de bijstand, door persoonlijke omstandig heden, zoals leeftijd, handicap en één oudergezinnen met klei ne kinderen, weinig kansen hebben op de arbeidsmarkt. Zij blijven daardoor langdurig in de bijstand en raken finan cieel en ook sociaal steeds meer achter in onze gemeen schap. De zogenaamde uit stroom naar de arbeidsmarkt wordt ook belemmerd door het stelsel van uitkeringen, dat het onaantrekkelijk maakt tij delijk of in deeltijd te gaan wer ken. Hij bevestigde daarmee, voor Waddinxveen, de uitkomsten van een recent landelijk onder zoek, waarover recent in het tijdschrift Economische en Sta tistische Berichten werd gepu bliceerd. De-conclusie is dat juist in de eerste helft van de jaren negen tig, toen economie en werkge- tien uur tot half een biedt niet alleen de jeugd de mogelijkheid van alle en nog wat te verko pen. De leden van de Lions Club zelf treden ook als verkopers op van onder meer heesters en planten, zuidvruchten en noten, gebruikte kleding, curiosa en zelfgemaakte oranje strikjes. Voorts zijn er prijzen te winnen met ïowel een rad van avon tuur als met eeen grabbelton en zorgen de Lions ervoor dat er ook een kop koffie en hapjes beschikbaar zijn. Voor de kin deren wordt een kleurwed- strijd gehouden en is er gele genheid gezichten te laten schminken. De gehele opbrengst van de Kindermarkt I999 is bestemd voor wees- en zwerfkinderen die door de Stichting SOS-Kin- derdorpen worden opgevan gen. Zoals bekend heeft de Lions Club Waddinxveeen- Boskoop tien van deze kinde ren geadopteerd en treedt ziti verder op als donor voor enke le dorpen in de Derde Wereld. Dat de opbrengst goed besteed wordt blijkt uit het feit dat het Centraal Bureau Fondsenwer ving, na controle en doorlich ting, een keurmerkcertificaat heeft afgegegen aan de Stichting Nederlandse Vrienden der SOS-Kinderdorpen. Op de Waddinxveense Kinder markt is informatie over de doelstellingen en de werkwijze van deze inmiddels 50-jarige organisatie beschikbaar. Een beeld uit een repetitie van het toneelstuk ’Madame De Sade’ zoals dat door de Waddinxveense toneelvereniging ’Toi-Toi’ in drie opvoeringen op de planken zal worden gebracht. Het zakelijk verkeer wordt extra interessant als u nu overstapt op diesel. Want u rijdt nu de Ford Mondeo 1.8 Turbo diesel voor hetzelfde geld als de 1.8 benzinemotor. Daardoor loont diesel rijden al vanaf 13.344 km per jaar. Bovendien heeft u nu de Wagon voor de prijs van een 475-deurs. Dat betekent bijzonder aantrekkelijke lease prijzen. Kortom: goede zaken bij de Ford Dealer. Ford Mondeo Wagon 1.8 Turbo diesel vanaf f43.495,-. WOERDEN Wagenmakersweg 1, Tel. (0348) 49 60 60 BODEGRAVEN Oud Bodegraafse weg 2, TeL (0172)6183 90 WADDINXVEEN - De D66-af- deling Waddinxveen (met de subafdeling Zevenhuizen-Moer- kapelle) heeft een eigen inter- net-site geopend op de adres sen http://www.d66.nl/links/af- delingen.html en http://web.inter.nl.net/users/d6 6.wzm. Op de website is het laatste af- delingsnieuws van D66 in Wad dinxveen te lezen, alsmede het verkiezingsprogramma 1998- 2002 van de democraten voor de gemeenteraad. Verder kan men kennis maken met de Waddinxveense leden van de D66-fractie in de ge meenteraad en met de duo- fractieleden, die D66 in de raadscommissies vertegen woordigen. Binnenkort volgt nieuws uit de fractie- en gemeenteraadsver gaderingen op internet. Ook het afdelingsblad zal integraal op internet gepubliceerd wor den. Verder is ook informatie over de subafdeling Zevenhuizen- Moerkapelle op de website te vinden, met onder meer het verkiezingsprogramma 1998- 2002 ’Aan de rand van stad en land’. Vanuit de Waddinxveense website van D66 zijn verbindin gen te leggen met de landelijke site van D66 en die van de Jon ge Democraten. Ook het lan delijke verkiezingsprogramma van D66 is op de website te vinden. De bouwstart van de nieuwe kinderboerderij' annex educatief centrum ging ge paard met enige rookontwikke ling. Foto: Sjaak Noteboom). De groene show, die voor het zien van beregeningssystemen, vierde achtereenvolgende jaar verlichting, vijvers, bestrating, in deze tijd van het jaar wordt natuurlijke materialen, objec- gehouden, staat ditmaal hele maal in het teken van beelden de kunst in combinatie met tuinvormgeving. In samenwerking met de-Wad- dinxveense kunstenares Marti- wezig met zijn nieuwe collectie Pruijmboom-van Beek roestvrijstalen lichtornamen- ten. Op de middag van die dag zal Leeftijd: Adres: na Pruijmboom-van Beek (Wagnerlaan) is de permanente en mooi aangelegde presenta tietuin van het hoveniersbedrijf de firma Ecolan een demon- J. Willemstein gerestyld. stratie geven over de plaatsing De kunstobjecten zijn afkom- en verwerking van rubber vij- stig van Romee Kanis (bronzen versystemen. De presentatiet- sculpturen), Marianne Klaassen uin is elke dag vanaf 10.00 uur (keramieke schalen en objec- geopend, ten) en Meta Dame (bronzen katachtigen). WADDINXVEEN - Het Plat form Armoedebestrijding Waddinxveen heeft tijdens een bijeenkomst met PvdA-wet- houder drs. Aad van Holsteijn aangedrongen op de oprichting van een Waddinxveense ’cliën tenraad’. Gemeenten zijn namelijk wet telijk verplicht over de uitvoe ring van het minimabeleid over leg te plegen met vertegen woordigers van de uitkeringsgerechtigden. In veel plaatsen is daarom een ’cliëntenraad’ actief. Ook in het Gouwedorp worden pogingen ondernomen een dergelijke or ganisatie gesprekspartner van de gemeente te laten worden. Het Platform Armoedebetrij- ding Waddinxveen vertegen woordigt een breed veld van locale maatschappelijke en le vensbeschouwelijke organisa ties, die op het gebied van het minimabeleid samenwerken. Onder leiding leiding van prof.dr. Jan den Draak wordt de gemeente van advies ge diend. De adviezen, voorbereid door werkgroepen van het platform, worden, na instemming van de achterban, aan het college van Burgemeester en Wethouders gezonden. Het advies over de cliënten raad werd opgesteld door een werkgroep onder leiding van Boy Goïnga, voorzitter van ’Sa menspraak’, het Overleg Plat form Kerken. Hem is gebleken dat er onder

Weekblad voor Waddinxveen | 1999 | | pagina 9