7^1 Naar Berlijn metVictorkerk Dagtocht voor MB. V. O.zwe m m e rs Uit de Praktijk van de Sociaal Raadsvrouw L ifc, Uitslagen sjoelen Luchtballonnenfestival belooft weer veel spektakel Open dag RTW-FM tijdens Koninginnedag Sprinter- collectie vindt veel aftrek Schilderijen en beelden in de bibliotheek Koppelklaverjassen in De Unie Introductiecursussen in bibliotheek Klaverjas-instuif bij Sportweekcomité Voorlichtingsmiddag Slechthorendheid n fc 1 Gesloten op Koninginnedag Verkeersonge val met letsel Diefstal uit auto Het Moment: vertel, fotografeer of teken het moment uit je leven De nieuwe Flex Wet I -dB PAGINA 17 WOENSDAG 28 APRIL 1999 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Gevonden Vermist I ZIE ADVERTENTIE ELDERS IN DEZE KRANT FotoKlein met 16 vakzaken altijd bij u in de buurt! e Cp. I Jö deze 4 DEGROOTSTE Door Drs. Corrie de Bakker van WSE. De organisatie van het dit jaar 26 ander gevormde luchtbal lonnen op Koninginnedag op- geen ervaring te hebben. Voor een opleiding kan worden ge zorgd. Heeft u hiervoor belang stelling dan kunt u zich deze dag aanmelden bij een van onze medewerkers. RTW-FM zend 24 uur per dag, zeven dagen per week uit. Zij bieden u een gevarieerd luister aanbod, met programma’s voor alle doel groepen binnen de gemeente Waddinxveen. WADDINXVEEN - De uitsla gen van het sjoelen: klasse A: I T. Valenkamp I4I8, 2. Frans Bouwmeester 1409, 3. Andre van Gemeren 1408. Klasse B: I. Teus Visser I353, 2. Frans Botger 1310, 3. G. Re- nesse I294. Klasse C: IJan van Beek 1230, vanaf I9.30 uur worden inge schreven. De inschrijfkosten zijn f 5,- per persoon en voor 65-plussers f 2,50 per persoon. De aantrekkelijke prijzen, ver bonden aan het klaverjassen, bestaan uit o.a. vlees, kaas, planten en dergelijke. In de pauze wordt een verloting ge houden, waarbij eveneens nut tige prijzen zijn te winnen. 9 WADDINXVEEN - Op don derdag 22 april om 8.45 uur, vond op de Tweede Bloks- weg te Waddinxveen een ongeval plaats. De fietsstu ren van twee in gezelschap van elkaar fietsende meisjes van 13 en 14 jaar, beiden af komstig uit Waddinxveen raakten in elkaar gehaakt, waardoor beiden kwamen te vallen. Hierdoor ontstond letsel. Een van de meisjes liep een zere voet op en de ander klaagde over pijn in de nek. De meisjes werden voor onderzoek naar het ziekenhuis vervoerd. WADDINXVEEN - Op donderdag 22 april om 16.00 uur werd bij de poli tie te Waddinxveen aangif te gedaan van diefstal uit een vrachtauto. De auto stond op de Kerkweg Oost. Tussen I4.45 en 15.10 uur werd het raam van het linkervoorportier ingeslagen en een mobiele telefoon kon vervolgens worden weggenomen. De politie onderzoekt de zaak. Op donderdag 22 april om 22.30 uur, werd bij de poli tie te Waddinxveen aangif te gedaan van diefstal uit een auto. De auto, in dit geval een bedrijfs bestel auto, stond geparkeerd bij het voetbalveld aan de Wil lem de Rijkelaan. Het slot van de rechterschuifdeur bleek geforceerd te zijn, de auto bleek doorzocht en ontvreemd werd een boor machine in een koffer. WADDINXVEEN - Ver mist Op 14-04: Kat, Poes ongesterilisteerd. 8 maan den oud. Kleur: lapje met rood/bruine rug, kop en pootjes. Bef en buik zijn wit. Roepnaam: Pippie. (Omge ving Voorofscheweg in Bos koop). Vermist Op 14-04: Parkiet, kleur blauw. Uit de kooi ontsnapt. (Omgeving Mach- telderf Waddinxveen). Een dier gevonden of een dier kwijt, bel Stichting Amivedi, tel. 0182-630481 WADDINXVEEN - In de bibli otheek aan de Van Mecklen burg Schwerinlaan liggen bij de balie voor leden inschrijvingfor- mulieren voor drie introductie cursussen: Introductie Internet, Introductie geautomatiseerde publiekscatalogus en Introduc tie naslag-pc. Belangstellenden kunnen zich inschrijven voor één van de toernooi worden loten ver kocht, waarmee men waarde bonnen en andere aantrekkelij ke c.q. nuttige prijzen kan win nen. Belangstellenden kunnen zich vóór I juni a.s. opgeven bij de voorzitter van het Sportweek- comité, de heer Arie Boer, Ste- kelbaarssloot I6, 2724 AS Zoe- termeer, telefoon (079) 331 52 05 (avond) of (079) 330 43 63 (overdag). Eventueel kan men zich opgeven bij ’De Unie’, Kerkweg-Oost 206, 2741 HA Waddinxveen, telefoon (0182) 6I 69 65. WADDINXVEEN - In verband met de plaatse lijke activiteiten in Wad dinxveen op Koninginne dag (onder meer de bal lonvaart, kindermarkten, school- en wijkactivitei- ten) heeft de onderne mersvereniging van Waddinxveen al haar le den geadviseerd de win kels de gehele dag te sluiten. Dat houdt in dat de meeste zaken op Ko ninginnedag gesloten zul len zijn. een kopje koffie met appelge bak kan men genieten van de mooie vergezichten die de Be tuwe biedt. Na terugkomst in Geldermalsen gaan de mensen richting Enspijk voor een koffie tafel. Daarna vertrekt men rich ting Leerdam voor een bezoek aan de glasfabriek, waar het glasblazen wordt gedemon streerd. Na de rondleiding in de glasfabriek, bezoek aan het glas museum en in Leerdam zelf een uurtje te hebben rondgekeken vertrekt men richting Harme- len. Hier staat voor de mensen in een plaatselijk restaurant een 3 gangen menu te wachten. Na heerlijk te hebben genoten van het diner, de terugreis naar Waddinxveen waar ze om 20.00 uur weer worden ver wacht en men terug kan kijken op een geslaagde dag. niet past. Een heel aparte sfeer hangt er. En gezellig ook. Een looporkest uit Gouda zorgt voor een swingende begelei ding van het geheel*. De dertig luchtballonvaarders komen vanuit het hele land, drie van hen zelfs uit België. Het programma verloopt op 30 april als volgt; om 16.00 uur verzamelen alle ballonvaarders en de I38 gelukkigen die mee gaan als passagiers zich in de kantine van WSE waar ze een warme maaltijd zullen gebrui ken. Om 18.00 uur is er een briefing. Visser: ‘Er wordt dan gepraat over de windrichting en de windsterkte, iedere vaarder krijgt een gedetailleer de landkaart. Daarop staat on der meer waar hoogspannings masten zijn, over welke plaat sen niet te laag gevaren mag worden enzovoort. De eerste en de laatste ballon hebben een transponder aan boord. Ze staan daardoor in contact met vliegveld Zestienhoven. Hoewel vliegtuigen uiteraard een stuk hoger vliegen dan luchtballonnen, wil Zestienho ven wel graag weten waar ze zich bevinden*. Rond I8.I5 uur worden de ballonnen opgeblazen en om 19.00 uur zullen de eerste bal lonnen opstijgen. Alles is geregeld, alle plaatsen zijn vergeven; nu is het alleen nog bidden voor mooi weer. ‘En daarop hebben we goede hoop*, aldus Van Ringelenstein. Als het weer onverhoopt niet mocht meewerken, wordt het spektakel verplaatst naar za- WADDINXVEEN - In mei staat de tentoonstelling in de biblio theek aan de Van Mecklenburg Schwerinlaan in het teken van schilderijen van de Waddinxve- ner Harry Galjé en de in Al- phen wonende Ans van Lu enen. Voor Harry Galjé is het de al lereerste keer dat hij -na veel vuldige en langdurige aandrang van vrienden en kennissen- met zijn werk naar buiten treedt. Schilderen doet hij al 35 jaar; als hobby èn voor zijn werk als ontwerper en décorschilder. Landschapschilderijen zijn de Daarna kan men nog nagenie ten in het recreatiebad en ge bruik maken van de whirlpool, Turkse stoombaden, solarium en het uitzwembad waar het lekker toeven is in de buiten lucht. Door de gezelligheid die in deze groep heerst, wordt er voor deze mensen door het personeel van het Gouwebad ‘de Sniep* al een aantal jaren een dagtocht georganiseerd. Vanwege het succes vorig jaar (dagtocht naar de Zaanstreek) hebben we opnieuw gekozen voor een boottocht, dit keer in de Betuwe op woensdag 28 april om 8.30 uur. De dag begint met het vertrek bij het Gouwebad ‘de Sniep* richting Geldermalsen, waar ze worden opgewacht door de ka pitein voor een rondvaart over de Linge. Onder het genot van WADDINXVEEN - In het ka der van de 54e Sportweek or ganiseert het Sportweekcomité Waddinxveen, in samenwer king met Hotel Café Restau rant ’De Unie’ op zaterdag I2 juni a.s. een groots ’Koppelkla- verjastoernooi’ met fraaie prij zen. Het evenement begint om I I.00 uur en eindigt omstreeks 17.00 uur. Er worden vijf partij en gespeeld. Het inschrijfgeld bedraagt f 40,- per koppel. Hierin is begrepen de deelname en per persoon I kop koffie, I consumptie, I kop soep en 2 broodjes. Tijdens het WADDINXVEEN - RTW-FM, de lokale radio-omroep voor Waddinxveen, houdt op Ko ninginnedag Open Huis, van 14.00 tot 20.00 uur in haar stu dio aan de Staringlaan. die belangstelling heeft om een kijkje achter de schermen te nemen bij RTW- FM is van harte welkom. De vrijwilligers van RTW-FM wil len u graag alles vertellen over het reilen en zeilen van de om roep onder het genot van een hapje en een drankje. Tevens verzorgen zij deze dag vanaf 14.00 uur een speciale uitzen ding die helemaal in het teken staat van Koninginnedag, waar in zij u live meenemen langs de feestelijke activiteiten in Wad dinxveen. Tevens zijn zij nog opzoek naar een aantal collegaós (redactie leden, technici en presentato ren) die ons team willen komen versterken. Hiervoor hoeft u ment uit zijn of haar leven te beschrijven, te tekenen of te fotograferen. De beste mo menten worden per categorie en per leeftijdsgroep beloond met 500 gulden. Bovendien zijn zij te zien op een tentoonstel ling in Sonsbeek (Arnhem) in het weekend rond 2I juni. Bijdragen mogen niet langer zijn dan één pagina A4. Als het om tekst gaat: maximaal 350 woorden. Bij een foto of teke ning dient een korte beschrij ving te worden gegeven. Inzen den voor 20 mei aanstaande naar Het Moment, per adres comité Jaar van de Ouderen, postbus I999, 6801 BZ Arn hem. Of per e-mail naar het- moment@seniorweb.nl. Naam, adres, telefoonnummer en leef tijd moeten worden vermeld. De leeftijdcategorieën zijn: tot I2 jaar, I2-I8 jaar, I8-55 jaar, 55 jaar en ouder. WADDINXVEEN - De open bare bibliotheken van Neder land, het comité Internationaal Jaar van de Ouderen, Senior web en het Algemeen Dagblad houden de komende maanden een manifestatie onder de titel ’Het Moment’. Er zijn momen ten die iedereen kent. Verre momenten zoals de dag dat Nederland werd bevrijd en de moord op Kennedy. Momen ten dichterbij: de Golfoorlog en de Bijlmerramp. Dan zijn er momenten die iedereen anders beleeft en dan gaat het om hu welijken, geboorten, overwin ningen en verliezen. Naast de realiteit zijn er ook gedroomde momenten, waarop mensen zich voorstellen dat ze op een dag schatrijk zullen zijn, de ko ningin ontmoeten of filmster worden. De organisatoren van ’Het Moment’ nodigen ieder een uit het belangrijkste mo- Op Koninginnedag zal de lucht boven Waddinxveen voor het vijfde achtereenvolgende jaar gevuld zijn met dertig luchtballonnen. WADDINXVEEN - Een smurf, het beertje van Robijn, een shampoo-fles en een clown, stijgen vanaf de voetbalvelden Met een beetje hulp van de weergoden zullen deze en nog den en hulpmiddelen. Op don derdag 6 mei houdt de NWS- afdeling Midden Holland een voorlichtingsmiddag in het Cul tureel Centrum, Spoorstraat 15 te Bodegraven. Aanvang 14.00 uur (zaal open I3.3O uur). De toegang is vrij, ringleiding is aan wezig. Spreekster is Mw. J. van Herk, Landelijk Hoofdbestuurs lid van de NWS. Er zijn ook stands van de NWS (folders en boeken) en de Gpudse Audi- ciens Schuurmans en Beter Ho ren (hulpmiddelen). Voor inlichtingen over deze middag: tel: 0172-614815 of 0182-519343. cursussen per keer. Wie inte resse heeft voor meer onder delen kan dat aangeven. De cursussen worden gegeven op de maandag-, dinsdag-, woensdag-, donderdag- en vrij dagochtend. Dit zijn de dagde len waarop de bibliotheek ge sloten is. Eventueel kan wor den uitgeweken naar een avond, na 20.30 uur. voor de vijfde keer te houden luchtbalonnenfestival is we derom in handen van vijf heren van de Stichting Nationale Feestdagen Waddinxveen: Theus Verweij, Ruud Visser, Gerrit van Ringelenstein, Bert van Noort en Gert-Jan Wijs man. Van Ringelenstein en Visser vertellen over het ontstaan van het festival. Visser: ‘In I995 hielden wij ons, met een groep anderen, bezig met de viering van ’50 jaar bevrijding’ in Waddinxveen. Een onder deel van de activiteiten die dag was de ballonvaarten. Het was een dermate groot succes dat het gemeentebestuur ons des tijds vroeg het initiatief voort te zetten op Koninginnedag. Aangezien wij ons toen met het onderdeel ’luchtballonnen’ hebben beziggehouden, zijn wij ermee doorgegaan*. En het is elk jaar een groter succes. Duizenden Waddinx- veners staan op koninginnedag langs de lijnen van de WSE-vel- den om de gevaartes opgebla zen te zien worden en de lucht in te zien gaan. ‘Een echt spek takel*, vindt Van Ringelenstein. ‘Ik heb alleen nog maar posi tieve reacties gehoord. Zeker van de mensen die mee heb ben gevaren*. ‘Die reacties zijn echt onbetaalbaar', valt Visser in. ‘Maar ook het publiek is en thousiast. Het is een geweldig gezicht om op elk veld tien luchtballonnen opgeblazen te zien. Ze wiegen zachtjes op de wind en drukken tegen elkaar aan omdat het eigenlijk net terdag 15 mei. overeenkomst blijkt dat er toch nog werk is, zal de werk gever een aansluitend contract willen sluiten met de werkne mer. Tot I januari I999 gold dat als hij binnen 31 dagen een nieuwe tijdelijke arbeidsover eenkomst met de werknemer sloot, deze nieuwe overeen komst niet automatisch eindig de. De werkgever kon de over eenkomst alleen met toestem ming van het arbeidsbureau en met een opzegtermijn beëindi gen. De Wet flexibiliteit en zeker heid brengt hierin verandering. De werkgever kan voortaan meer tijdelijke arbeidsovereen komsten na elkaar afsluiten met dezelfde werknemer die alle automatisch op de afgesproken datum eindigen. Hij kan dit ech ter niet onbeperkt doen. Zo ook in het geval van werkne mer Y. Er is sprake van een ke ten van drie opeenvolgende tij delijke arbeidsovereenkom sten, die steeds binnen een periode van niet meer dan 3 maanden na elkaar zijn afgeslo ten. De vierde arbeidsovereen komst is dan automatisch een vast dienstverband. Werkgever X. heeft een ontslagvergunning nodig om het vaste dienstver band met werknemer Y. te kunnen beëindigen. Een ontslagvergunning is ook nodig als de opeenvolgende tij delijke arbeidsovereenkomsten samen langer duren dan 36 maanden. Het maakt niet uit of de overeenkomsten direct na elkaar volgen of met tussenpo zen van maximaal 3 maanden. Zodra de totale arbeidsduur 36 maanden overschrijdt (dus de arbeidsovereenkomsten èn de tussenliggende perioden), ver andert de tijdelijke arbeids overeenkomst automatisch in een vast dienstverband. Met een eenvoudig voorbeeld is hier getracht de lezer enigs zins te informeren over de nieuwe Flex-wet. Meer infor- wordt gebruikt voor de in standhouding van de kerk aan de Zuidkade. De tweede prijs, een weekend in Latttrop is ge vallen op lotnummer I896, een ballonvaart op 30 april mag de gene met lotnummer I I77 meemaken. Science fiction, spannende boe ken en series van bekende schrijvers zijn af en toe niet aan te slepen. Omdat enige tijd wachten soms irritaties op roept, is er sinds maart de Sprinterservice. Tot de nieuwe Sprinters, een kleine twintig, behoorden eind maart Ver van Familie van Ma rion Bloem, De kwetsuur van Anna Enquist, Ik was getrouwd met een communist door Philip Roth, Mevrouw mijn moeder van Yvonne Keuls, Beer is te rug van Helga Ruebsamen en De moeder van Nicolien door J.J. Voskuil. Sprinters zijn uitsluitend be schikbaar voor leden van de bi bliotheek. De rijksdaalder ex tra dekt de kosten die de bieb voor deze extra service moet maken. specialiteit van Galjé. Hij schil dert met olieverf. Door de ja ren heen heeft hij heel wat op drachten gekregen, ook voor speciale objecten als struis vogeleieren en melkbussen. Ans van Luenen is in 1992 be gonnen met het werken met fi- moklei en haar hobby groeide snel uit tot een ’verslaving’. Zij geeft cursussen voor kinderen en volwassenen. In I996 verscheen haar eerste boek ’Trollenfantasie metfimo- klei’ en dit voorjaar zag haar tweede boekje ’Bloemen- vriendjes van fimoklei*. WADDINXVEEN - In het Gouwebad ‘de Sniep' wordt al 8 jaar MBVOzwemmen gegeven. Deze activiteit is speci aal voor mensen die 55 jaar of ouder zijn en vindt 2x per week plaats. De activiteit is er op gericht om de lenig heid, coördinatie en conditie van deze mensen te behou den en te verbeteren. Om hier aan deel te nemen hoeft men de zwemkunst niet vaardig te zijn, maar men moet wel het water in durven en hier in durven te bewegen. De oefeningen worden in 1.20 meter ondiep en in diep water gegeven. Dat de mensen niet alleen voor het bewegen komen maar ook voor de gezelligheid, blijkt uit het feit dat men na de lessen gezellig met z’n allen een kopje kof fie of thee gaat drinken. 2. J. Ridder I2II, 3. C. van Wijk 1205. Klasse D: I. Corry ’t Hart I244, 2. A.L. Warmelink I I26, 3. Ronald Meijer 11 16. Het gemiddelde van avond was I I8.68. Het gemid delde van de vereniging is I 16.071Het totaal van de ver eniging is 685647.000. WADDINXVEEN - De Sprin terservice van nieuwe boeken door de bibliotheek aan de Van Mecklenburg Schwerinlaan slaat goed aan bij leden die er een rijksdaalder extra voor over hebben om een net ver schenen boek zo snel mogelijk te lenen. matie treft u aan in de brochu re ’Flexibiliteit en zekerheid’ die bij het instituut Sociaal Raadslieden Waddinxveen gra tis verkrijgbaar is. Tot slot worden mensen met een inkomen op het minimum 'Iedereen niveau, dat wil zeggen alleen staanden met een inkomen niet hoger dan ƒ1.400,00, alleen staande ouders: 1.800,00 en gehuwden/samenwonenden: 2.000,00 per maand, gewezen op de mogelijkheid om kwijt schelding te vragen voor de on- roerende-zaakbelasting (OZB), afvalstoffenheffing en de veront reinigingsheffing van het Hoog heemraadschap van Rijnland. Het Instituut Sociaal Raadslie den is in verband met vakantie van 3 tot en met 7 mei geslo ten. WADDINXVEEN - In het ka der van de 54e Sportweek or ganiseert het Sportweekcomité Waddinxveen op woensdag 26 mei a.s. om 20.00 uur de jaar lijkse ’Klaverjas-instuif in Buurthuis ’De Boog’ aan de Constantijn Huygenslaan 2 te Waddinxveen dat bereikbaar is onder telefoonnummer (0182) 61 68 60. Op de avond zelf kan WADDINXVEEN/BODEGRA- VEN - De Nederlandse Vereni ging voor Slechthorenden be hartigt belangen van auditief ge handicapten in Nederland: slechthorenden, doofgeworde- nen, Tinnitus-, Méniëre-, en cochleare-implant-patiënten. De Afdeling Midden Holland is één van de circa 50 regionale af delingen van de NWS. Eén van haar voornaamste activiteiten is het geven van voorlichting over slechthorendheid: de acceptatie van en het leren omgaan met slechthorendheid, mogelijke ‘oorzaken*, vormen van slecht horendheid, behandelmetho- -f A F J J I ^1| FOTO, VIDEO? I L* J ui n KI audio, tv. I I 11 A.M SPECIALIST I A1JIJD GOEDKOPER «iMhnSOÜ w mus, i \^OOT !N SfRvitf\ Met de Waddinxveense gemeentelijke sociaal raads vrouw kan telefonisch een afspraak gemaakt worden via telefoonnummer 0182- 624767. (Van maandag tot en met donderdag). J kléin’ wicht te vinden tussen flexibili teit in de bedrijfsvoering voor werkgevers en zekerheid op werk en inkomen voor werk nemers. Dit geldt in het bijzon der voor flexv^rkers, zoals op roepkrachten, hulpkrachten, nul-urenkrachten, stand-by krachten, min-max krachten, telewerkers, thuiswerkers en uitzendwerknemers. Een tijdelijke arbeidsovereen komst wordt afgesloten voor een bepaalde duur die de werk gever en werknemer samen af spreken. Op het afgesproken tijdstip eindigt de tijdelijke ar beidsovereenkomst automa tisch. De werkgever hoeft geen opzegtermijn in acht te nemen of toestemming aan het ar beidsbureau te vragen. Als na afloop van de tijdelijke arbeids- WADDINXVEEN - Meneer Braams uit Oudewater was af gelopen vrijdagavond de geluk kige winnaar van een vierdaag se busreis naar Berlijn. Hij heeft de prijs gewonnen door een lot te kopen van de Sint Victorlo- terij. De opbrengst daarvan WADDINXVEEN - Werkne mer Y. vroeg het Instituut Soci aal Raadslieden of zijn arbeids contract gewoon afliep of moest zijn werkgever onder de nieuwe wet een ontslagvergun ning voor hem aanvragen? Tus sen werkgever X. en werkne mer Y. werden de volgende tij delijke arbeidsovereenkomsten gesloten: Van 2 februari tot en met 24 april, van I juni tot en met 28 augustus 1998, van 5 oktober 1998 tot en met 4 de cember 1998 en van 4 januari 1999 tot en met 2 april 1999. Op I januari 1999 is de Wet flexibiliteit en zekerheid in werking getreden. Deze wet heeft tot doel een goed even- V a

Weekblad voor Waddinxveen | 1999 | | pagina 17