WSE E-4 wint knap van ESTO E-4 Flyers heren 2 blijft winnen DI meisjes hockeykampioen Philipse wint de beker bij de schakers ROWAH D-jeugd rolt DWS op Inschrijving Sportweek voetbal Hoogheemraadschap van Schieland Dames I Gouwestaete redt het niet De Sperwer Visatlas te koop via HSW geopend Veel persoonlijke records Gouwestaete bij diverse wedstrijden rv PAGINA 35 VOORKOM SCHADE Geen Dames I uit tegen Assuron/Donk Opsomming van resultaten WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN ontvangen? Bel 0182 - 63 03 32 'Aanleg beschoeiing/steiger: SS^asssr' 2. Volgende wedstrijden De eerste partij won Mario Maasboulevard 123 Postbus 4059 3006 AB Rotterdam t Ook in de vierde periode kreeg Gouwestaete nog een flink aan tal kansen, doch die werden ge mist. Donk scoorde wel. Via Patricia Negens werd het 8-2 en was de wedstrijd gespeeld. Kortgeleden zijn op een aantal plekken In het gebied van het hoog heemraadschap van Schieland nieuw geplaatste beschoeiingen en steigers aangetroffen, waarbij verduurzaamd hout Is gebruikt. Verduurzaamd hout is bewerkt met chemische middelen Als deze chemische middelen met het water in aanraking komen, kunnen schadelijke stoffen in het water oplossen. Om deze reden is het gebruik van verduurzaamd hout in het water niet toegestaan zonder vergunning van Schieland. Ook hout, dat als milieu-vriendelijk wordt aangeprezen, is niet altijd geschikt voor gebruik in water. Wanneer Schieland constateert dat verduurzaamde palen of steigers in het oppervlaktewater zijn geplaatst, is de kans groot dat dit materiaal vervangen of verwijderd moet worden. Aangezien dit hoge kosten met zich mee brengt. doet u er verstandig aan b(j twijfel over de mogelijke schadelijkheid van het materiaal contact op te nemen met Schieland. tel. 010 - 4537 333 (afdeling waterkwaliteit). de terugreis naar Waddinxveen aan vaard, waar Wietske Mulder van het be stuur hen stond op te Wachten met bloemen. A.s. vrijdag, Koninginnedag, wordt het befaamde ’ratjetoernooi’ ge speeld op het veld van H.C.W. Hierbij worden teams samengesteld uit alle leeftijdscategorieën, ’s Ochtends wor den wedstrijden gespeeld, na de geza menlijke lunch worden halve en hele fi nales gespeeld. Het belooft weer een gezellige dag te worden. Ook Denise Bouwmeester was dit keer weer in vorm en be haalde een goede limiet op de 200m vlinderslag met een tijd van 2.37.41. Ook naamgenoot Denise de Riet liet zien dat haar conditie in orde is door een limiet te zwemmen op het lange nummer, de 800m vrije slag. Zij zwom de afstand in een tijd van 9.51.88. Topscoorder: Michelle Kars met 31 punten. Jongens junioren I deed het niet slecht tegen het hoger geklasseerde Alexandria. Er werd in een hoog tempo gespeeld en het spel golfde op en neer. Toch waren de tegenstanders iets beter in het afmaken en zij hadden dan ook recht op de overwinning. Uitslag 70-81. Tops coorder: Hans Peters met 22 punten. Dames 3 trad aan tegen de ongeslagen kam pioen MSV, met afstand het beste team in de competitie. Voeg hierbij nog dat Flyers niet compleet aantrad en het verlies is verklaar baar. Uitslag 27-97Topscoorder: Adrienne Raaphorst met 9 punten. Dames 2 had niets meer te winnen of te ver liezen in de laatste wedstrijd. De tegenstander Leiden kon nog een beslissingswedstrijd af dwingen en dat was zichtbaar in de wedstrijd. De Leidse dames waren een stuk fanatieker en gezien de stand in de competitie was de uitslag 31 -60 niet zo’n verrassing. Topscoorder: Da nielle Bakker met 9 punten. De laatste thuisoverwinning van deze competi tie komt op het conto van Jongens mini’s 2. Zij sloten een mooie competitie af met winst op Springers. Uitslag 37-19. Topscoorder: Storm Anker met IS punten. WADDINXVEEN/BOSKOOP - Het vorige weekeinde stond voor de zwemafdeling van de Gouwestaete in het teken van persoonlijke records en limie ten voor de Nederlandse Zo- merkampioenschappen. de 6 29 51; C.A. Bode 7 26 34; H. Metselaar 8 9 31J. Toor 10 12 97; D. Breedijk 11 20 45; J. Jansen Zn. 13 16 49; D. Hee- ren 14 22 23; T.H. Twigt Zn. 17 55 69; P. Noorlander Zn. 21 81 91; Davy Hofman 24 25; H. Vink 27 54 60; W. Breedijk 28 78 108; Mw. E.J. de Wit 30 67; C.G. Hofman 35 62 I 11; E. van Beek 38 43 44; Comb, van Vliet 39 50 66; M. Verbeek 59 86; A. de Wit 64 106; D.M. De genhardt 85. sterkste. Herman Smitskamp en Bert van der Knaap speel den een stevige partij met we derzijdse kansen, maar Herman was het best bij de les. Ronald Dannis is al een lange tijd kandi daat voor het eerste achttal en handhaafde zich met een goede overwinning op Wim van der Hoek. Hennie de Roodt greep een kans door de altijd gevaar lijke Nico Dannis een beurt te geven. De laatste man van het eerste, Anton van Nieukerke, duelleerde met de kopman van het tweede, Leo van der Ha ven. In zo’n situatie kan er van alles gebeuren. Anton won en kan zich misschien nog handha ven. Arie Kardol zette zijn par tij tegen Biniam David niet zo gek op, maar schoot te kort in de kritieke fase. Albert Prins verslikte zich in de Franse ver dediging van Jaap Smit: in zeer korte tijd had Jaap een stuk ge wonnen. Maar de partij won hij pas na het teruggeven van het stuk. WADDINXVEEN - Gisteren is het hoc key team meisjes DIin een zinderende wedstrijd, kampioen geworden. Het team moest gisteren de wedstrijd tegen Westland winnen om kampioen te wor den van hun poule. Het team van Hoc key Club Waddinxveen, getraind door Hanneke Bierman en gecoached door Bernard Glaser, speelden een moeilijke wedstrijd. Het team van Westland be gon de wedstrijd zeer defensief. Voor de meisjes van Waddinxveen was het WOENSDAG 28 APRIL 1999 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WADDINXVEEN - Afgelopen woensdag speelden de da mes van Gouwestaete de derde wedstrijd om het Neder lands Kampioenschap Waterpolo tegen Assuron/Donk. In het bomvolle zwembad ’De Tobbe’ te Gouda kon Gou westaete de stunt van afgelopen zondag niet herhalen. Een gedecideerd opererend Donk won uiteindelijk met 8- 4. WADDINXVEEN - De Wad- dinxveense postduivenvereni ging De Sperwer nam deel aan een concours vanuit Menen. Weersgesteldheid: matige zui den wind (bewolkt). Afstand I76 km. In concours 492 dui ven. Gelost om I2.20 uur. Aan komst eerste duif I4.34 uur. Laatste duif I5.I3 uur. Snelheid eerste duif I299 m.p.m. Uitslagen: Joh.L.Bol I 3 5; W. Hofman 2 82 96; M. Tollenaar Zn. 4 33 83; R.A. van der Ma- zeer moeilijk door te breken naar de cirkel. Michal Glaser slaagde erin om na twintig minuten de stand op 0-I te zet ten en net voor de rust het 2e doelpunt te scoren. In de 2e helft maakten de da mes het spannender voor alle meegeko men toeschouwers, toen Westland I-2 maakte. Na minuten van spanning maak te Ilse Fritchy I-3 en I0 minuten voor het eindsignaal kwam door een score van Sanne Aarnink de eindstand op I-4 te staan. Opgelucht en opgetogen werd WADDINXVEEN - Na de ne derlaag van vorige week was de D-jeugd extra gemotiveerd en wilde er weer eens als van ouds tegenaan. Dat konden ze dan ook laten zien. De tegenstan ders waren echt niet opgewas sen tegen deze groep jongens. Na de ruststand van I l-l werd met I8-I gewonnen. Vermel- dingswaardig is het goede spel van nieuweling Joeri Kivits die twee mooie doelpunten maak te. De overige treffers waren van Stef Hoogendijk, Sander Moling, Jaco van der Veen, Ni- vard van Niekerk, Jelmer Sch mit, Mitchell Knaapen en Mar- tijn Goedhart. Het duel tussen de jongens-B en Saturnus was zeer spannend met soms een zeer hevige strijd. De eindstand werd be- lukkig tegen Sportlust E-4. Me de daardoor verloor het team met 0-5. W.S.E. E-l verspeelde de kans op het kampioenschap bij Lekkerkerk E-l. Na een 2-0 achterstand kwam W.S.E. knap terug naar een 2-4 voorsprong. In de s'otfase werd deze toch uit handen gegeven en werd het 4-4. Bij de F-jes liep het gesmeerd. W.S.E. F-l heeft nog I wed strijd te gaan op weg naar het kampioenschap. Olympia F-2 werd met 8-I verslagen. Amon Yacob, Magdi Elabeidi en Ro bert Marijs scoorden alledrie met het hoofd. W.S.E. F-2 klop te Linschoten F-3 met 6-2. Uit blinkers Jessie Martens en Mi chel Schimmel. W.S.E. F-3 snoepte bijna een puntje af van het nog steeds ongeslagen Lek kerkerk F-3. Het werd 2-3. Sander Kock was de man van de wedstrijd. In de onderlinge competitie maakte Hans van Woudenberg met een stukoffer, gevolgd door een mataanval, voorlopig een eind aan de opmars van Theo Goor. Leon Willemen was tegen Peter de Louw een gewaarschuwd man en bleek de Ook Denise de Riet was scherp en zwom op de vrije slag een pr in 1.03.29. Ditzelfde kan voor Viktor Terlaky gezegd worden. Op de vrije slag zette hij een pr neer van 0.57.51. Mike Facey maakte op de vlinderslag be hoorlijke indruk door een fan tastisch pr te zwemmen in een tijd van 1.02.73. Ook Michael Jongenengel kwam met een pr van 113.87 op de vlinder goed voor de dag. Tenslotte waren het Saskia Captein en Greetje van Eijk die het ópró festijn afsloten door op de wissel een persoonlijke tijd van 117.49 en op de vrije slag een tijd van 1.26.96 neer te zetten. Alsof dat nog niet alles was, moesten er enkele de volgende dag weer naar Amersfoort om daar te proberen een limiet voor de Nederlandse Zomer- kampioenschappen te behalen. Vooral Joost Krommenhoek slaagde daarin door maar liefst 2 limieten te behalen. Op zo wel de I OOm vrije slag als op de 200m wisselslag zwom hij zich naar de kampioenschappen toe met tijden van resp. 0.57.86 en 2.30.14. De aanhang van Gouwestaete reisde vol goede moed af naar Gouda. Het zwembad De Tobbe’ was deze keer sfeervol ler dan ooit. Iedereen maakte zich op voor een echte finale. Achteraf bezien was die voor Gouwestaete al de zondag er voor gespeeld. Gouwestaete leek niet geconcentreerd aan de wedstrijd te beginnen. Assu ron/Donk daarentegen trok fel van leer en al in de eerste pe riode keek de ploeg uit Wad dinxveen tegen een onover brugbare 3-0 achterstand aan door doelpunten van Alice Lindhout, Rianne Schram en Marjan Op den Velde. Even leek Gouwestaete zich weer in de wedstrijd te knokken toen Ellen van der Weijden 3-I intik te, doch Daniëlle de Bruijn en Marjan Op den Velde bepaal den de stand halverwege op 5- 1. Begin derde periode was het weer raak; nu scoorde Patricia Megens 6-I. Even later kreeg Gouwestaete een viermeter. Het schot van Mirjam Overdam werd in eerste instantie gehou den, doch in de rebound was het wel raak; 6-2. Patricia Me gens sloot de periode af met 7- WADDINXVEEN - Het laatste thuisprogram ma voor Flyers leverde winst op voor Heren 2, Meisjes kadetten I (en het kampioenschap) en Jongens mini’s 2. Verloren werd er door Dames 2, Dames 3, Jongens junioren I en Meisjes adspiranten. Heren 2 blijft in de race om een promotie- plaats. De winst op het sterke Argus toonde aan dat Flyers daar ook recht op heeft. Flyers deed goede zaken in de eerste helft en nam hierin een kleine voorsprong. (3I-23). De tweede helft drong Argus fanatiek aan en werd er gestreden voor elke bal. Flyers bleef echter bij de les en haalde af en toe de snel heid uit het spel, waardoor het voor Argus moeilijker werd om iets van de achterstand in te lopen. Uitslag 62-54. Topscoorder: Rudo Van Loo met 16 punten. Meisjes kadetten I kon bij winst kampioen worden en daar lieten ze geen twijfel over be staan. Het team liep Zoebas volledig onder de voet en na de eerste helft stond al vast dat de bloemen konden worden uitgereikt (36-16). De tweede helft maakten de Waddinxveense meisjes er een show van en via 48-22 werd het kampioenschap binnengehaald met een mooie ruime overwinning. Uitslag 84-38. Tenslotte scoorden Evelyn de Tyssonsk en Gillian van den Berg nog 8-4 en gaven daarmee de verhouding een reëler beeld. Niettemin een verdiende overwinning, de zevende lands titel, voor Assuron/Donk. De stand aan de kop is nu: I. Philipse, 2. Jansen, 3. Van Wou denberg, 4. Willemen, 5. R.Dannis, 6. W.Hennink, 7. Goor, 8. De Louw, 9. N.Dan nis, I0. De Roodt. Moerland door Arie Versluis mat te zetten. Arie dacht dat zijn conditie misschien niet zo goed was: zulke wanprestaties komen er de laatste maanden te vaak uit zijn handen. John Va- essen heeft nog te weinig erva ring om tegen Gerard Toren beek wat klaar te maken. Maar Marc Hillers haalde tegen Ton Bronk een half punt uit een wil de partij. En Ton Bos won van Johan van der Ree na een heel levendige en langdurige partij. Remises tussen Dirk van Offe ren en Adriaan van der Starre; tussen Jan Muit en Henk Stam. Overwinningen voor Ton Kui per, Jasper van Oort, Hans van Offeren, Jaap van Sandijk (doordat Herman Verwaal in een moeilijke stelling door de klok ging) en voor H.E. van Of feren. WADDINXVEEN - De Hen- gelsportvereniging Waddinx veen is via Faunaland-Hoodie aan de Brederolaan I0 ver kooppunt van de nieuwe vis- kaart van Zuid-Holland. Daar op zijn alle voor georganiseer de sportvissers toegankelijke wateren in de provincie aange geven. De kaart is voor 4,95 verkrijgbaar. paald op 17-20 in het voordeel van Saturnus. De jarige coach kon daar niets aan doen. Hij sprak de jongens na afloop van de wedstrijd dan ook weer nieuwe moed in om ze klaar te stomen voor de volgende wed strijd. Zoals een bekende coach het verwoordt: elke wedstrijd is weer anders, en dan moet je er ook voor gaan. De meisjes-C traden, evenals vorige week, thuis aan tegen De Hollandiaan (Vlaardingen). Het ROWAH-team speelde een goede gedegen wedstrijd. Na een 2-I ruststand werd er gewonnen met 5-2. De RO- WAH-treffers waren van Iris van Stel en Marjo de Schipper. De meisjes-B stonden tegen over Ventura uit Schiedam. Buiten de al lange tijd afwezige WADDINXVEEN - Op don derdag 22 april werd de finale van de bekerwedstrijd ge speeld. Eduard Philipse en Bar hold Jansen leverden op een soort ereplaats in het wed- strijdlokaal een scherpe strijd, maar kwamen tot een remise. Volgens voorschrift werd er onmiddellijk een beslissingspar- tij gespeeld in versneld tempo: I0 minuten per persoon per partij. Die leek zich in het voor deel van Barthold te ontwikke len: hij had wat stukken gecon centreerd tegen de zwarte ko- ning en er waren matdreigingen. Maar Eduard haalde listig uit de stelling nog gevaarlijker tegendreigingen, zodat de wisselbeker aan hem uitgereikt kon worden. Een opsomming van de resulta ten. Emmy Breetveld haalde 2 prós op de lOOm vrij en 200m wissel in resp. 1.30.44 en 3.31.35. Danielle Bakker deed ditzelfde in resp. I.23.75 en 3.22.22. Estrella van Zoest ver scherpte ook haar tijden op de ze nummers met respectieve lijk 1.20.37 en 3.20.51. Caren Postmus deed het nog beter, want zij haalde naast deze prós er ook nog één op de lOOm rugslag. Haar tijden waren I.45.57 op de rug, 1.24.73 op de vrij en 3.39.16 op de wissel. Bij de jongens was het per soonlijk records-festijn al niet minder. Zo zwom Jort van de Louw twee persoonlijke re cords op de lOOm school- en Na een l-l ruststand scoorde Anouar Hamim, die ook het eerste doelpunt had gescoord, nog eens tweemaal op rij. ESTO wist nog eenmaal tegen te scoren. Zo kwam W.S.E. E-4 trots met de 3 punten naar huis. W.S.E. E-3 wist een 3-0 ach terstand bij Nieuwerkerk in de tweede helft om te buigen in 3- 3. In de extra tijd vond Nieu werkerk echter nog tweemaal het net, zodat de winst van de wedstrijd met 5-3 naar de thuisclub ging. W.S.E. E-2 speelde wat onge- Waar Assuron/Donk afgelopen zondag 25 april uur in Zeist nog een bekerfinale speelde tegen Damixa/Ravijn en in Moskou de finale speelt voor het Europees Kampioenschap, heeft de rest van de waterpolosters zich op gemaakt voor een welverdien de vakantie. Tenminste, niet voor de Oranjeselectie, waar van o.a. de Gouwestaetespeel- sters Gillian van den Berg, Mir jam Overdam en Ellen van der Weijden deel uit maken. Afge lopen maandag reisde het team af naar Griekenland voor een trainingsstage en het toernooi om de Thetiscup. Eind mei ver plaatst de ploeg zich, inclusief de drie geselecteerden van As suron/Donk te weten Daniëlle de Bruijn, Patricia Megens en Marjan Op den Velde, naar Winnipeg in Canada. Hier wordt het toernooi om de Fi- na-cup gespeeld, waarbij de hoogst eindigende Europese ploeg zich kwalificeerd voor de Olympische Spelen in Sydney 2000. Aan dit toernooi nemen Australië, Canada, Grieken land, Hongarije, Italië, Neder land, Rusland en de Verenigde Staten deel. De meisjespupillen verloren bij Bergambacht met 5-I. De meisjes junioren sloegen een geweldige slag bij UNIO. Zij wonnen met 0-6. W.S.E. D-l speelde ongemotiveerd bij ESTO. Het werd 2-0. W.S.E. D- 2 speelde sterk en domineerde de hele wedstrijd tegen Ca- bauw D-2. Door goed combi neren werd het 3-0. W.S.E. C-1 verloor met 7-0 van C.V.C. C- I, dat hiermee kampioen werd. W.S.E. C-2 kwam na een 3-I achterstand bij Soccer Boys C- 4 in de tweede helft terug naar 3-3. Zij wisten deze stand niet vast te houden tot het eind. Soccer Boys had de langste adem en trok de wedstrijd met 5-3 naar zich toe. W.S.E. B-l creëerde én ver prutste veel kansen maar wist toch twee maal te scoren tegen B.V.C.B. B-l. De treffers van Kevin Steenwinkel en Patrick Dorresteijn (C-l) waren ech ter niet genoeg voor 3 punten. B.V.C.B. passeerde twee keer doelman Jordy Waarts. Zo werden de punten gedeeld. WADDINXVEEN - In het ka der van de 54e Sportweek or ganiseert het Sportweekcomité Waddinxveen met ingang van maandag I0 mei 1999 weer Sportweekvoetbal. Bedrijfs-, straat- en pleinteams kunnen zich weer inschrijven bij Joop van der Lans (Charlotte de Bourbonstraat I4, Waddinx veen, tel (0I82) 6I 66 73) met heren elftallen en dames zeven tallen. Het Sportweekvoetbal wordt ditmaal gehouden op het terrein van de Waddinxveense Voetbalvereniging ’Waddinx veen’. Het hele gebeuren vindt plaats in de avonduren gedurende drie weken en wordt op vrijdag 28 mei afgesloten. De exacte speeldata en tijden worden na de inschrijving door de heer Van der Lans, namens het Spor tweekcomité, bekend gem- maakt. WADDINXVEEN - Ondanks veelvuldig verlies dit seizoen blijft W.S.E. E-4 dapper volhou den. Wanneer dat wordt be loond met een overwinning is dat uiteraard super motive rend. Tegen ESTO kwam de beloning. keepster Elise Demeijer ont brak nu ook de veel scorende Kim Hoffmans. Toch pakten de andere meisjes de strijd prima op. Na een 9-6 ruststand won ROWAH met I9-I3. De goals waren van Moniek Hoefnagel, Kim van Stel, Nicole Sloof, Renske Krol en Saskia van Heteren. Opvallend was het goede debuut op doel van Annemarie Coevert. De A-junioren moesten op zondag aantreden tegen TOG in Berkel. Het werd een erg rommelige wedstrijd onder een mooi voorjaarszonnetje. De dames van TOG hielden de koppies koel en walsten over ROWAH heen. Volgens trainster/coach Sonja van Ham was het ’een wedstrijd om van te leren’. De meisjes Kadetten van de Waddinxveen Flyers werden kampioen door hun tegen stander Zoebas met 84-38 te verslaan. Op de foto op de achterste rij van links naar rechts: coach Bernard Glaser, Helen Flohr en Claudia van der Zwet. Op de middelste rij: Ilse Fritschy, Madelon Vavier, Laurien Waayer, Digna Hanse, Sanne Verheul, Chérise Kok, Noah Boswinkel. Op de voorste rij: Sanne Aarnink, Laura Diepeveen, Merel van Zoelen en Michal Glaser. Op de foto ontbreekt Hanneke Bierman (trainer). Het begon zaterdag al voor de junioren in Nieuwerkerk a/d IJssel. Daar werden de voor rondes voor de nationale SPEEDO-finales gehouden. Hier waren het allemaal per soonlijke records (pr) wat de klok sloeg, wat voor de trai- nersstaf onder leiding van Tru dy Vermeulen een bevestiging is dat met de juiste trainings- technieken er veel kan worden bereikt. 50m vlinderslag. Zijn tijden waren respectieve lijk I.53.3I en 0.56.65. Ook Thijs Mimpen zwom zijn prós op deze afstanden in resp. I.54.15 en 0.53.46. Ferry Boon zwom alleen een persoonlijk record op de 50m vlinderslag in de tijd van 0.38.41, maar wist echter wel beide afstanden winnend af te sluiten. Koen Verweij was goed voor een pr op de 50m vlinder met een tijd van 0.52.45. Tenslotte was het Johan Verdel die helaas geen persoonlijke records had, maar met scherpe tijden toch goede zaken deed. Thiemo Geleynse deed ook goede zaken met prós op de lOOm vrij en lOOm school. Zijn tijden waren respectievelijk l.l.45.40 en I.58.78. Susan de Heer volgde zijn voorbeeld in de categorie en zwom de per soonlijke records in resp. 1.40.45 en 1.51.07. Op hetzelfde moment werd door de óouderenó in Dor drecht gestreden om de óNau- tilusbokaaló. Op dit prestigieu ze gala waar de gehele neder- landse sprinttop aanwezig was, werden door de Gouwestaete wederom weer goede tijden en veel prós bij elkaar gesprint op de lOOm nummers (alleen deze afstanden werden verzwom- men). Vooral Denise Bouwmeester was op dreef met maar liefst drie persoonlijke records. Op zowel de rug, vrij als op de vrij zwom zij haar persoonlijk beste tijden in resp. 1.12.04, 1.09.03 en 1.03.61. ,-?L' ^4

Weekblad voor Waddinxveen | 1999 | | pagina 35