Bijzondere foto voor Kosovo ’Het Oude Dorp’ blij met plan voor laagbouw Joep Schuttelaar is kringlid bij Kamer HIK r Zet moeder in de bloemen k 1 - VHÉ Wereldwinkeldag van Wereldwinkel Voorjaarsmarkt van mannenkoor Fietsen naar het werk op Coenecoop a diverse schitterende kleuren, bloeien gemakkelijk de hele zomer. ■l ML R--V vkJfc Praise-avond Winkeldieven aangehouden Geen W’veners in het bestuur van Schieland Waddinxveners zonder werk Kindermarkt brengt 12.000 gulden op G?oen7ij< Geen donatie voor Rijnsburg V Geen WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN ontvangen? Bel 0182 - 63 03 32 Nu 3 voor 5’5 Aanbieding deze week geldig of zolang de voorraad strekt. GroenRijk De Bosrand Prinsen Schouw 1, 2394 CX ALPHEN A/D RIJN Telefoon (0172) 47 52 99, Fax (0172) 49 52 51 donderdag vrijdagavond koopavond A a I TnV X Y V t VA- V BheCxJL v v ’Wt A S X Yë WOENSDAG 5 MEI 1999 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 17 (Foto: Werelkdwinkel Waddinxveen). Deze foto van de ’wokkels’ in combinatie met een bijzondere heteluchtballon is op nale Actie Vluchtelingen Kosovo. 4nwi Met zo’n 50 leden kon de ver eniging rekenen op veel steun van sympathisanten tijdens de gehouden handtekeningenactie. De media hebben steeds ruime aandacht geschonken aan de gehouden acties. Dit alles had tot gevolg dat de locale politiek gevoelig werd voor de bezwa ren van de bewoners. Aangemoedigd door de nieuwe burgemeester Fedde Jonkman Hiermee komt voor bewoners en gemeentebestuur een einde aan een lange periode van on zekerheid over de inrichting van deze aanvankelijk omstre den bouwlocatie. De bewo- de werknemers neemt af en het is beter voor het mileu. Bedrijven die deelnemen aan de regionale fietscompetitie vragen op een vrijblijvende ma nier aandacht voor het positie ve effect van het fietsen. Tijdens de bedrijven-fietscom- petitie houden de fietsende werknemers dagelijks bij hoe veel kilometer zij van en naar en tijdens het werk fietsen. De deelnemers maken kans op enkele toepasselijke prijzen. Het bedrijf met de ludiekste aanpak kan rekenen op de ori- ginaliteitsprijs. daar ga ik voor pleiten, ’t Is nu een ramp om ’s ochtends en ’s avonds de brug over te ko men*. Een jongere muziekgroep heeft zichzelf aangeboden om de dag op te luisteren met een optre den. Door hun nieuwsgierig heid naar andere culturen spe len zij op allerlei bijzondere in strumenten. van de Wereldwinkel gelegen heid tijdens de brunch heerlijke producten te proeven. Kinde ren kunnen zich laten schmin ken en meedoen aan straatte- kenen. WADDINXVEEN/BOSKOOP - In samenwerking met de Prai seband uit Boskoop wordt een avond gehouden op zaterdag 15 mei in De Loods. De aan vangstijd is 20.00 uur, zaal open om 19.30 uur. Er zal een korte overdenking zijn over het the ma: bestemming. Op het pro gramma staan rustige aanbid- dingsnummers en vrolijke mee zingers. •rst Nalbach a Deze foto is voor zes gulden per stuk bij Evert Hardendood (tel. 0182-619637) en bij de redactie van het Weekblad voor Wad dinxveen te bestellen op het formaat 18x24 centimeter. Van dit bedrag wordt door de Waddinx- veense fotograaf twee gulden overgemaakt aan de Nationale Actie Vluchtelingen Koso vo. Evert Hardendood drukt voorlopig maxi maal 100 exemplaren van zijn bijzondere zwart-wit foto af. Hij kan er ook eventueel prentbriefkaarten van maken. Ondanks de enorme concur rentie gaat het Schuttelaar goed. ‘Specialisatie, dat is on ze kracht. Gegoten suiker werk zoals schuimpjes en getrokken suikerwerk, bij voorbeeld dinner mints, dat zijn toch wel onze speciali teiten*. Vers van de pers is de nieu we huisstijl van Schuttelaar BV. Nieuwe verpakkingen en een eigentijds beeldmerk zorgen voor een heldere, frisse uitstraling. En wat in die verpakkingen zit, is van de beste kwaliteit. Sinds half maart is Schutte laar HACCP gecertificeerd (voedselveiligheidskeur- merk voor hygiëne en vei ligheid). GOUDA/WADDINXVEEN - Uit Waddinxveen staan bij het Arbeidsbureau in Gouda 208 mannen en 251 vrouwen als werkzoekend geregistreerd. In de Goudse regio blijft overi gens de werkloosheid dalen. In totaal staan er bij het Arbeids bureau 4.924 niet-werkende werkzoekenden ingeschreven. Dat zijn 2.468 mannen en 2.456 vrouwen. Het aantal werkende werkzoe kenden bedraagt 1.144 (482 mannen en 662 vrouwen). ren zagen kans één van de die ven aan te houden en over te dragen aan de politie. De ander maakte zich uit de voeten, maar kon korte tijd later ook worden aangehouden. De ge stolen goederen zijn terugge vonden. Beiden dieven zijn voor verhoor naar het politie bureau gebracht. Op 28 april is ingebroken in een woonhuis aan de Wilhelminalaan in Bos koop. Een deur is opengebroken en men heeft een geluidsinstallatie meegenomen. Zaterdagavond werd een inbraak gepleegd in een woning aan de Burg. Co- lijnstraat. Uit de woning zijn geld en papieren weggenomen. Een auto op de Babsloot is opengebroken in de nacht van 2 mei. Met een baksteen is een ruit ingeslagen, een mobiele te lefoon is verdwenen. WADDINXVEEN - Volgende week zaterdag 15 mei van 9.00 tot 16.00 uur houdt het Chris telijk Waddinxveens Mannen koor ’De Gouwestem’ een voorjaarsmarkt bij de hervorm de Bethelkerk aan de Bilder- dijklaan. Op deze markt kunnen de be zoekers terecht voor kamer-, tuin- en perkplanten en andere leuke artikelen voor jong en oud. Ook cd’s van het mannen koor kunnen er worden ge kocht, evenals oliebollen. De opvrengst van de voorjaars markt is bestemd voor de acti- SE Koninginnedag 1999 gemaakt door Evert Hardendood. De foto is voor zes gulden per stuk te bestellen, waarvan twee gulden woprden overgemaakt aan de Natio- (Foto: Evert Hardendood). schitterende trok de Kindermarkt dit jaar een enorm aantal bezoekers waardoor het de gehele mor gen op het parkeerterrein Beu kenhof een gezellige drukte was. Rond de marktkramen hield de Lions Club tal van acti viteiten waar alle bezoekers wat van hun gading vonden. De uiteindelijke opbrengst wordt complexen met geheel bestemd voor SOS Kin derdorpen. Met de opgehaalde 12 mille is de Lions Club niet al leen in staat de door haar ge adopteerde kinderen weer een jaar te kunnen steunen, maar kan tevens een eenmalige do natie worden gegeven aan één van de projecten die de organi satie SOS Kinderdorpen dit gericht, jaar in het kader van het 50-ja- rig bestaan wil realiseren. WADDINXVEEN/BOSKOOP - Twee mannen zijn op 27 april aangehouden na diefstal in een winkel aan de Koninginneweg. Twee getuigen van het gebeu- besloot de bewonersvereniging positief met alle betrokken par- Tijdens de Internationale Wereldwinkeldag treedt er ko mende zaterdag een bijzondere muziekgroep bij de We reldwinkel Waddinxveen op. Bij suikerwerkenfabriek Schuttelaar BV aan de Kanaaldijk in Waddinxveen wordt snoep vervaardigd in alle soorten, maten en kleuren. (Foto: Archief Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - ‘Schroom niet mij lastig te vallen met vragen of goede ideeën*, zegt algemeen directeur J.W.J.M. Schuttelaar van de gelijknami ge suikerwerkenfabriek aan de Kanaaldijk in Waddinx- veen-Zuid tegen zijn onder nemende collega’s uit het Gouwedorp en omgeving. Algemeen directeur Joep Schuttelaar is in januari van dit jaar toegetreden tot de kring Midden-Holland van de Kamer van Koophandel Rot terdam. ‘Na een periode van reorgani satie binnen het bedrijf is nu de tijd rijp om de blikken te verruimen*, zegt hij in een ge sprek met de Kamerkrant van de Kamer van Koophandel. ‘Ik vind dat je als ondernemer de verantwoordelijkheid hebt om je ook eens in te zetten voor het algemeen belang; je kunt niet altijd nee zeggen. De komende tijd ga ik mij dan ook daadwerkelijk inzitten voor de belangen van onder nemend Waddinxveen*. Joep Schuttelaar is de derde van de generatie Schuttelaar in suikerwerken. Het familie bedrijf vervaardigt van ouds her snoep in alle soorten, ma ten en kleuren. In 1996 is het bedrijf gemo derniseerd en zijn ook twee nevenvestigingen verhuisd naar de Kanaaldijk. Vanuit 7.000 vierkante meter be drijfsruimte wordt jaarlijks met 80 medewerkers zo’n 25 miljoen gulden aan zoetwaren omgezet. GOUDA/WADDINXVEEN - Ook werknemers van bedrij ven op het bedrijvenpark Coe necoop en op andere werk plekken in Waddinxveen zou den in het woon-werkverkeer vaker de fiets in plaats van de auto moeten nemen. ‘Dat is sterk, fietsen naar je werk* is dan ook het motto van de bedrijven-fietscompetitie voor Midden-Holland van het Adviespunt Vervoermanage- ment in samenwerking met de Milieudienst Midden-Holland. Alle bedrijven in de Goudse re gio worden uitgedaagd tot 31 oktober van dit jaar met zoveel mogelijk werknemers de auto voor de fiets te verruilen. Deel name aan de competitie is gra tis. De populariteit van de fiets neemt hand over hand toe, als vrije tijdsbesteding en in het woon-werkverkeer. Bedrijven spelen hierop in door voorzie ningen te treffen, zoals over dekte en afsluitbare fietsstallin- gen. Deze investeringen blijven niet zonder resultaat: er is meer parkeerruimte beschik baar voor klanten en bezoe kers, het ziekteverzuim onder ROTTERDAM/WADDINX- VEEN - In het algemeen be stuur van het hoogheemraad schap van Schieland zijn geen Waddinxveners gekozen. In het Rotterdamse waterschap krijgen wel zitting de Zevenhui zen drs. Arienne Paasse (inge zetenen), A. Biemond (bedrij ven) en Theo Heemskerk (glas) en de Moerkapellenaar Daan Bac (ongebouwd) met als eer ste plaatsvervanger A. van der Spek uit Zevenhuizen. Van de 39 bestuursleden zijn er 19 opnieuw gekozen. Dat bete kent 20 nieuwe bestuurders van wie 8 in de categorie inge zetenen, 7 in de categorie ge bouwde eigendommen, 4 in de categorie ongebouwd en I in de categorie bedrijven. Het aantal gekozen vrouwen is 10, welk aantal beduidend hoger is dan voorheen (6). Door de uitgebreide voorlich tingscampagne waren zowel waterschappen als burgers be nieuwd naar de opkomstper centages. In heel Zuid-Holland stemde ongeveer 25% van alle kiesgerecghtigden. Ook voor Schieland ligt het opkomstper centage rond dat getal. Voor het eerst konden inwo ners van Zuid.-Holland zowel telefonisch als schriftelijk hun stem uitbrengen. Van alle stem mers koos slechts 10% voor de telefoon. Dat (lage) resultaat was niet verwacht. Per kiesgerechtigde in het ge bied van het hoogheemraad schap van Schieland kostten de verkiezingen ongeveer f 3,55. Hiervan is 90 cent besteed aan voorlichting en de verplichte aublicaties in kranten. WADDINXVEEN - De Stich ting Wereldwinkel Waddinx veen (Koningin Wilhelmina- plein) staat zaterdag 8 mei in het teken van de Internationale Wereldwinkeldag. Tussen half twaalf en half drie zullen er op de jaarlijkse Inter nationale Werelddag allerlei activiteiten worden gehouden die volgens de medewerkers voor een bruisende dag zullen zorgen. Er is die dag voor bezoekers - K. M sloot een nieuw plan voor 20 twee-onder-een-kapwoningen te ontwikkelen. In dit plan zijn alle belangrijke uitgangspunten van de bewo nersvereniging ’Het Oude Dorp’ overgenomen. Dit plan is daarom warm onthaald door zowel de vereniging als de be treffende raadscommissie. De bewonersvereniging is ver heugd dat op deze interactieve wijze een goed besluit is geno men dat een breed draagvlak heeft onder de omwonenden, zonder dat er een oneindig tra ject van bezwaar- en beroeps schriften genomen hoeft te worden. De bewonersvereniging rekent er op dat zij ook bij de verdere uitvoering en de inrichting van de buitenruimte volledig be trokken wordt en hoopt dat deze manier van interactief werken een voorbeeld mag zijn voor andere ontwikkelingen in de gemeente Waddinxveen. Het begeerde certificaat wordt afgegeven aan een onderneming die van tevo ren nagaat welke risico’s en gevaren binnen het bedrijf kunnen plaatsvinden en de nodige maatregelen neemt om risico’s tot een aan vaardbaar niveau te beper ken. Voor wat betreft zijn func tie als kringlid is Joep Schut telaar kort en bondig. ‘Ik zit in de kring om de wensen van de Waddinxveense on dernemers te vertolken en mee te helpen zoeken naar oplossingen voor bepaalde vraagstukken*. ‘Zo ben ik bijvoorbeeld van mening dat er aan weerszij den van de Coenecoopbrug een rotonde moet komen; U vindt ons achter het BP station Kerk en Zanen. HET RIJKE TUINLEVEN WADDINXVEEN - Het is de Waddinxveen se fotograaf Evert Hardendood opgevallen dat er in het Gouwedorp geen bijzondere actie wordt ondernomen voor de vluchtelin gen uit het Joegoslavische Kosovo. Om die reden heeft hij bij de ’wokkels’ aan de Dreef (de opvallende twee getordeerde zuilen van de kunstenaar Herman Makkink) een bijzondere zwart-wit foto gemaakt van één van de speciale heteluchtballonnen die op Koninginnedag 1999 was opgestegen op het WSE-voetbalcomplex. door BERT J. WOUDENBERG WADDINXVEEN - De bewonersvereniging ’Het Oude Dorp’ heeft met genoegen kennis 'genomen van het de finitieve besluit van de Waddinxveense gemeenteraad - op voorstel van het college van Burgemeester en Wet houders - om unaniem in te stemmen met laagbouw ach- lijkse Kindermarkt op 30 april ter de Dorpstraat. is een groot succes geworden. Vanaf het moment dat de in schrijving was geopend werd duidelijk dat zich dit jaar meer kinderen opgaven dan de laat ste jaren gebruikelijk was. Uit eindelijk waren er meer dan 200 meisjes en jongens die op nersvereniging is tevreden over deze ochtend hun spulletjes te de resultaten die gedane acties koop aanboden. Mede door het hebben afgeworpen. Oranjezonnetje Aan het als hamerstuk afgedane raadsvoorstel van B. en W. gaat een lange geschiedenis vooraf. Vele plannen werden, zonder er al te veel ruchtbaarheid aan te geven, ontwikkeld en weer ter zijde gelegd. Totdat in I995 bekend werd dat er vergevor derde plannen lagen voor de bouw van drie appartementen- een bouw hoogte tot 19 meter hoog. Veel bewoners aan de Veenka de, de Kleikade en de Dorp straat vonden dit een onaan vaardbare aantasting van deze unieke locatie. Om als volwaar dige gesprekspartner op te kunnen treden is de bewoners- verehiging ’het Oude Dorp’ op- WADDINXVEEN - De 20e Kindermarkt van de Lions Club Waddinxveen-Boskoop heeft op de ochtend van Koninginne dag I999 ruim 12.000 gulden bruto opgebracht. Het vijfde lustrum van de jaar- viteiten van ’De Gouwestem’. Het koor, dat nog steeds nieu we leden kan gebruiken, repe teert elke maandagavond van acht tot tien uur in de Bethel kerk. Donderdagavond 29 april werkte het Christelijk Wad dinxveens Mannenkoor mee aan een tv-opname van ’Neder land Zingt’ in de Bovenkerk in Kampen. Afgelopen zondag werd dit programma door de EO uitgezonden. De volgende uitzending is op zondag 9 mei (Nederland 2 van 10.00-10.35 uur). tijen mee te denken en ontwik kelde een eigen plan. Hiermee werden in woord en beeld handvatten aangereikt voor de inrichting van deze bouwlocatie achter de Dorp straat, zoals de omwonenden dit voor oog hadden. De plan ’Polderzicht’ omvatte 36 huur- en koopwoningen be stemd voor diverse doelgroe pen. Het sloot goed aan bij de woningbehoefte en paste har monieus in de omgeving. Des kundigen en politici kenschet sten het als haalbaar. De gehele gang van zaken maakte duidelijk dat de geplan de hoogbouw niet langer haal baar was en de gemeente be- WADDINXVEEN - De ge meente Waddinxveen zal geen financiële bijdrage toekennen voor de stichting van een mo nument van Noris de Vijfde in Rijnsburg. Hoewel Floris de Vijfde veel heeft betekend voor de vroe gere regio ’Holland’, is voor Waddinxveen de vader van Floris de Vijfde veel belangrij ke r. Floris de Vierde verkocht na melijk in I233 een stuk grond waarop Waddinxveen is ont staan. In I983 werd voor het eerst hieraan aandacht ge schonken met de viering van het 750-jarig bestaan van het Gouwedorp. 4 X 3P tot I .tó. - -v >V; F SL ',V

Weekblad voor Waddinxveen | 1999 | | pagina 17