Ook in Waddinx Erbi veen regent het lintjes ueze Week 3.99 a RIJNEKE BOULEVARD: 27 MEGA WINKELS I VOL VOORDEEL Sellers van der linde IvlJiNLAiND 1 \1 BLAD? KNIKARMSCHERMEN zonneschermen - roTkQken markiezen - sereens Wij bieden u een uitgebreide collectie. Koninginnedag in speeltuinvereniging ’De Overkant’ V ALLES VOOR UW OPEL... U wilt uw woning laten taxeren? Ga naar dé woonspecialist! Blanke Kipfilet 10.00 Hollandse Aardbeien Van Elswijk b.v. Koninginnedag 5600,- op Lucht ballonnen festival Weekblad voor Waddinxveen verschijnt dag eerder Zaterdag 8 mei Geraniummarkt bij het Madeliefje C.M. Kroes beëdigd als dijkgraaf H.G. v.d. Akker geridderd i INTERIEURVERZORGING Waddinxveense Burgemeester feliciteert postzegel levert 100-jarige J. Metselaar 5600,- op WADDINX VEEN - In zorg centrum Sou burgh (Prins Bernhardlaan) heeft op Ko ninginnedag mevrouw Jan netje Metse laar-Verwaal haar 100ste verjaardag ge vierd. Ze kreeg felicitaties i kilogram 500 gram CARWASH KOPEN/VERKOPEN? Plusmarkt. Opgeteld de beste! Winkelcentrum Zuidplas. Groot assortiment perkplanten en kuipplanten. V1. Voor woonhuizen in Boskoop en Waddinxveen de makelaar. 7 DEÜRKAST ass. ■TAuiow snelsenrice het snelle en persoonlijke adres voor: Deze week nergens goedkoper! Voorkom lange levertijd. Bestel nu! Vlakbij in Zoeterwoude Rijndijk 1 (afslag A4, richting Alphen a/d Rijn) /Anto\ snelsenrice Coenecoop 397. Waddinmen. Tel. (0182)61 47 14 (nieuw!) VAN EEN MASSIEF GRENEN VLOER TOT EEN_SCHÜF voor al uw hout- M ~TF^ MAKELAARSKANTOOR S Weekblad voor W: 53e jaargang nr. 2644 Door Dave Heemskerk KW r Aanbieding geldig van donderdag 6 t/m zaterdag 8 mei 1 Ook gevestigd in: ►Leidschendam ►Leiderdorp ►Voorschoten Dori Noordeinde 76a Waddinxveen Tel. 0182-612596 APK-KEURINGEN RIJNLAND MAKELAARS. DE R E G I O K E N N E R S 1 Voor de vijfde keer in suc cessie werd op Koninginne dag het Waddinxveense luchtballonnenfestival ge houden. De ballonnen ste gen op vanaf de WSE-voet- balvelden. De Stichting Nationale Feestdagen Waddinxveen, organisator van het festijn, spreekt ook dit jaar van een geslaagde vaart. Een verslag van één van de vaarten is te vinden op de zesde redac tiepagina. In verband met Hemel vaartsdag op 13 mei wordt de productie van het Weekblad komende week een dag vervroegd. Dit be tekent dat ook de inlever- termijnen voor advertenties en redactie een dag eerder zijn. Advertenties en bijdra gen voor de redactie kun nen tot uiterlijk maandag 10.00 uur worden ingele verd. Plusmarkt Diwa, Winkelcentrum Zuidplas van leven - woont sinds 30 no vember 1983 in Souburgh. Dat ONDERHOUD ALLE MERKEN DESKUNDIG ADVIES een andere keer kwam de bol uit Thailand waar hij al eeu wen in een stoffig hoekje in een museum in Bangkok was opgeslagen. Uiteraard had niemand anders dan ik, de geheimzinnige werking ervan ontdekt en kon alleen ik de bol de toekomst laten voorspellen. Al mijn klanten werden rijk, trouwden met was nadat haar man was over leden. ma. t/m vr. open van 09.00-17.00 uur Elke 2e zaterdag van de maand geopend ’Wanneer ga ik trouwen en hoeveel kinderen krijg ik?’ Natuurlijk gaf ik op deze vra gen een sprookjesachtig ’ze leefden nog lang en gelukkig', antwoord. Aan de volwassen klanten vertelde ik ook iets over de bol. Ik had de bol van mijn overgrootvader gekre gen die hij op de markt in Hongarije had gekocht. Maar WADDINXVEEN - Wad- dinxvener ing. C.M. Kroes is vorige week maandag door de Zuid-Hollandse commissaris der koningin ir. J.M. Leemhuis-Stout beëdigd tot dijkgraaf van het fusiewaterschap Wilck en Wiericke. De benoeming van het Wad dinxveense oud-WD-ge- meenteraadslid ging offi cieel per I april in. Chr. Huijgensweg 2 Industrieterrein Molen Wetering Alphen aan den Rijn Tel: 0172 -46 01 30 makelaardij b.v. Julianastraat 6 Waddinxveen tel. (0182) 61 23 09 De nieuwste trends in keuken- en wastafelbladen vindt u bij Erbi. Kom zaterdag 8 mei a.s. kijken in showroom de Connection en vraag hier deskundig BladAdvies. WADDINXVEEN - Op deze dag ben ik als vrijwilliger sa men met andere vrijwilligers actief geweest om de bezoe kers een leuk programma aan te bieden in speeltuinvereni ging ’De Overkant’ aan de Kromme Esse. Veel vrijwilligers hadden op deze dag een rol. Ik begon de dag met het helpen op bouwen van het spelmateri aal, de kramen voor het touwtje- en enveloppen trek ken en het aanbrengen van de versieringen. Er was een deftige dame, meisjes uit de jaren vijftig, de Onderkoning van Trans Gouwlandia en twee clowns die met een mislukte circusact halsstarrig hun kunsten probeerden te vertonen. De prachtig uitgedoste Mid deleeuwse omroeper was, voordat het feest van start ging, 's morgens de straten doorgegaan om het pro gramma aan te kondigen. Met zijn volumineuze stem werd iedereen in de wijk op de hoogte gesteld over wat er allemaal te beleven viel in en rondom het wijkgebouw. Mijn rol op deze dag was die van waarzegster. Gelukkig had de onderhoudsploeg van de speeltuinvereniging mijn domein in de speelgoedkast in het wijkgebouw al hele maal ingericht. Het zag er zeer mysterieus uit. De bol waarmee ik de toekomst van m’n klanten ging voorspellen was een omgedraaide vissen kom met daarin een lampje aangebracht. Ik had me totaal niet voorbereid op deze rol en moest maar afwachten of het allemaal aan zou slaan bij de kinderen en volwassenen. Met m’n kleding zat het wel goed. Het gehaakte tafelkleed dat ik droeg gaf een profes sionele uitstraling. Half twee. M’n eerste klant, een meisje, kwam binnen. WADDINXVEEN - Koning innedag is zowel in Wad dinxveen als in Zevenhuizen en Moerkapelle niet onge merkt voorbij gegaan. Omdat ook het Weekblad voor Waddinxveen bij de negentigste verjaardag van Juliana én het feit dat het de vijftigste Koninginnedag was wil stilstaan, is de vierde re dactiepagina deze week een fotocollage. Woensdag 5 mei 1999 fAirtnX snelsenrice Coenecoop 397, Waddinxveen. Tel. (0182) 61 47 1 4 OPENINGSTIJDEN: maandag Vm vrijdag: 8.00-18.00 uur (donderdag fot 21.00 uur) zaterdag 8.30-17.00 uur (wericplaats tot 12.00 uur) IIBIIIBI De nog lichamelijk goed gezon de mevrouw Metselaar-Ver- waal nam actief deel aan allerlei activiteiten in Souburgh, bracht bezoeken aan haar buren en ontbrak niet bij het gezamenlijk koffiedrinken en de kerkelijke weekafsluitingen. In de midda gen bezoekt ze nog steeds de dagverzorging. -• Booij mocht een onderschei ding in ontvangst nemen omdat zij als bestuurslid en vrijwilliger actief is en was voor het we- relddiakonaat, de Wereldwin kel en Amnesty International. Mevrouw Glasbeek had het niet verwacht dat ze was voor gedragen voor een lintje. „Ik wist van niets. Eigenlijk wilde ik gaan zwemmen. Alle spullen stonden al klaar, maar ik moest met de kinderen naar het ge meentehuis. Toen kreeg ik wel een vermoeden’, vertelt een gelukkige mevrouw Glasbeek- de Booij. „Alleen het geheim zinnige is wat overdreven’, voegt haar man toe. ZEVENHUIZEN - Ter gele genheid van de algemene de- coratieverlening 1999 is door Hare Majesteit de Koningin de heer H.G. van den Akker j te Zevenhuizen benoemd tot I lid in de Orde van Oranje- i Nassau. De heer Van den i Akker was van 1961 tot au gustus 1998 werkzaam als ac- I countant en eigenaar van een accountants- en administra tiekantoor in Zevenhuizen. i Daarnaast ontplooit betrok- kene een aantal maatschap pelijke activiteiten: 1962- 1966 lid van de zendings- en evangelisatiecommissie (pen- ningmeester van 1962-167 en secretaris/penningmeester WADDINXVEEN - Een post zegel met het puntstempel van Waddinxveen heeft afgelopen week ƒ5600,- opgeleverd op een postzegelveiling van Riet dijk in Den Haag. Het ging om een zegeltje van vijf cent van Wilhelmina. A. Benschop, me dewerker van Rietdijk: ‘Het puntstempel werd in 1869 in gevoerd. Het was een manier op postzegels te vernietingen, felicitaties van net zoals tegenwoordig de da- burgemeester tum-stempel. Omdat het pun tensysteem maar tot ongeveer 1890 in gebruik is geweest, zijn de zegels zeldzaam1. ‘Omdat ons dorp een kleine Mevrouw J. Metselaar-Verwaal vierde op Koninginnedag haar 100ste verjaar dag. Burgemeester Fedde Jonkman kwam haar feliciteren. (Foto:Jon Oskam). de liefste en mooiste part ners, kregen schatten van kinderen en maakten schitte rende carrières. Een droom leven! Na de tweede ronde van waarzeggen kwam Adrie Twigt naar me toe: ’De bur gemeester moet weer naar een ander evenement maar wil nog een optreden zien van de clowns. Waar zijn de jongens?’ ’Ik denk bij mij thuis,’ zei ik. De clowns wa ren op tijd en konden hun act nog een keer doen. Ze von den het jammer dat het deze keer niet zo goed ging omdat ze het ballengooien niet kon den doen. Bij de voorberei ding van hun voorstelling was vergeten de tennisballen bij de andere spullen neer te leg gen. Er kan ook weleens iets fout gaan op zo’n dag! Het optreden van Frans van der Heijden als onderkoning van Trans-Gouwlandia met zijn toespraak over zijn bin ding met het koningshuis vond ik een succes. De be noemingen en onderscheidin gen die mensen, wonend in deze wijk, voor hun verdien sten voor deze buurt kregen, vielen in de smaak. Koninginnedag in deze wijk werd druk bezocht. De kin deren amuseerden zich met het spelmateriaal. Vooral het springkussen had een grote aantrekkingskracht. De orga nisatie verliep op een paar kleine dingen na, uitstekend. Een verdienste van de deftige dame Winny van Went, die de coördinatie op deze dag in handen had. van de Raad van Toezicht van de Rabobank Zevenhui- zen-Moerkapelle; 1990-1994 ouderling; 1991 -heden be stuurslid van de Vereniging Molenvrienden. Burgemeester L.M. Schoots heeft op donderdag 29 april bij de Rabobank te Zevenhui- I zen, de onderscheiding aan de heer Van den Akker uit gereikt. Kantoor kanaalstraat 10, 2741 HH Waddinxveen, Postbus 372,2740 AJ, Telefoon 0182- 63 (H 32. Telefax 0182-63 26 33. WADDINXVEEN - Burgemeester Jonkman was merk baar in zijn nopjes. Zijn gemeente is sinds donderdag 29 april liefst zes gedecoreerden in de Orde van Oranje-Nas- sau rijker. Onder valse voorwendselen werden de uitver korenen naar het raadhuis ’gelokt’ zodat de decoratie als een verrassing kwam. straat 38, Waddinxveen, tel. (0182) 61 23 73 Zijde 3, Boskoop, tel. (0172) 21 25 44 Mevrouw Trijntje Slootweg- Wapenaar is huisvrouw maar ontplooide daarnaast geduren de geruime tijd een aantal maatschappelijke activiteiten. Met name is mevrouw Sloot weg actief voor jongeren en ge handicapten in kerkelijk ver band. Burgemeester Jonkman noemde haar een ’wegwijzer’, „Mevrouw Slootweg is een richtingaanwijzer van normen en waarden. Dat overbrengen op kinderen en verstandelijk gehandicapten is moeilijk, je moet je verdiepen en verplaat sen in de kinderen’. De heer Boer kreeg zijn lintje voor zijn langdurige verdien sten in de lokale volkshuisves ting en de activiteiten in het ou derenwerk. Meneer Gerrit Pas is sinds 1970 verdienstelijk geweest op het gebied van kerk, biblio theek en (godsdienstonder wijs. Het Kapittel zag bij toe kenning een doorlopende lijn van activiteiten ten bate van de samenleving. Zijn zoon had de heer Pas in 1992 al aangebracht voor een lintje maar kreeg, na dat hij het naar eigen zeggen al was vergeten, dit jaar uitslui ting. Mevrouw Pas had ooit ge zegd dat als haar man een de coratie zou krijgen „zij ook een klein lintje zou moeten ontvan gen1. Dat zat er niet in maar volgens de zoon van meneer Pas zou de familie het wel goed maken. De burgemeester noemde mensen als de gedeco reerden onmisbaar voor de sa menleving. Hij feliciteerde de organisaties en samenleving dat ze mensen als de gedecoreer den van dit jaar in hun midden hebben die het verenigingsle ven en vrijwilligerswerk draai ende houden. Fedde Jonkman en werd tijdens de aubade in de woonwijk Zuid plas hartelijk plaats is, is het puntstempel uit toegezongen. Mevrouw Metselaar-Verwaal trouwde jong en kreeg 2 zoons en 3 dochters. De familie is in- met 18 kleinkinderen, vele achterklein kinderen en kortgeleden met één achter-achter-kleinkind. De honderdjarige - een tot voor kort zelfstandige en be trokken bewoonster met een ZELFSERVICE AUTOWASMACHINE STOFZUIGEN 10 WASPROGRAMMA'S geopend van maandag 8.00 uur t/m zaterdag 17.00 uur 24 uur per dag (automaten werken op guldens en vijfgulden-munten) Waddinxug oplage 14.500 exemplaren Waddinxveen uitzonderlijk zeldzaam1, aldus een Waddinx veense filatelist. ‘En levert dus veel geld op. Ik heb zo’n zelfde middels uitgebreid zegel in bezit gehad met num mer 259, wat staat voor Wad dinxveen. Ik kocht ’m in 1952 voor 70,-, in 1970 heb ik hem verkocht voor ƒ1200,-, toen- dertijd ook een heel bedrag. Op de Haagse veiling is in totaal opgewekte en eenvoudige stijl voor bijna twee miljoen gulden verhandeld. officieel Opel service-dealer Tel. (0172) 58 96 97 Dorpsstraat 257 Hazerswoude-Dorp j Mal Waddinxveen: Kanaalstraat 12, tel: (0182) 612 028 van 1968-1971); 1963-1966 diaken; 1967-1974 bestuurs lid van de Vereniging School met de Bijbel te Zevenhui zen; 1968-1971 diaken; 1970- 1987 raadslid (CDA) van de voormalige gemeente Zeven- huizen; 1971-1999 secretaris De uitreiking van de lintjes vond plaats in de raadzaal, voor deze gelegenheid met de expo sitie ’Rondom Beatrix’ de per fecte omgeving in het stadhuis. Volgens de burgemeester ging de koninklijke waardering in een ’koninklijke omgeving’ naar de mensen. Daarmee refereer de hij naar de koningin die in vele leeftijden, van baby tot he den, vanaf de schilderijen op de gedecoreerden neerkeek. In de woorden tot de genodig den en de gedecoreerden haal de burgemeester Jonkman aan dat zij onmisbaar waren voor de gemeenschap en het „schouderklopje van de konin gin1 meer dan verdienden. De zes zijn een voorbeeld omdat „we allemaal deel van elkaar uitmaken1, aldus de burgerva der. De zes nieuwe leden in de Or de van Oranje-Nassau zijn allen zeer actief in het kerkelijk en maatschappelijk leven in Wad dinxveen. De heer Gerrit Koe le spant zich al sinds 1962 in als vrijwilliger bij voetbalvereniging Be Fair nadat hij al jaren actief was voor voetbalvereniging W&AV. Meneer Cornelis Hagesteijn maakte zich geruime tijd ver dienstelijk voor de maatschap pij op vele terreinen. Hoewel de activiteiten zijn beëindigd meent het Kapittel dat er spra ke was van continuïteit en di versiteit. Mevrouw Johanna Glasbeek-de

Weekblad voor Waddinxveen | 1999 | | pagina 1