Be Fair sluit het seizoen af zonder prijs 'A 2e jeugdteam ttv Kwiek kampioen i P’ n~~i /C' i 4 1J Ml I Flyers benjamins jongens I kampioen !2 Jeugdmarathon Inschrijving voor WRB afgelast voetbal sportweek Kampioen sjoelen bijna bekend Philipse blijft aan kop bij de schakers Resultaten tenniscompetitie Be Fair 31 El kampioen o Kt l WRB afgelast J 7 Sportweek klaverjas in stuif Korbis speelt gelijk tegen concurrent Inschrijving sportweek hengelen 7 Goud voor Melvin Kok bij Nederlandse Grand Prix trampolinespringen A-klasse Meisjes Onder 14 West IV vierde bij Nederlands Kampioenschap in Hoogeveen Postduivenvereniging De Sperwer n. FT f li Cd X I i t A Inschrijven T f Gelijkspel r -I V- i ggg i i a r. X 3 VI OK V j WOENSDAG 5 MEI 1999 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 27 ■an «HaaBoannnananBBnnnaaaanniBannananananninnnainiananaaBnnanannnnMi^^ I I 4’-l •i x WADDINXVEEN - Jongens Benjamins I be haalde een zwaar bevochten kampioenschap. In de lopende competitie bleek duidelijk dat drie teams zouden strijden om het kampioen schap. nog een kans. Maar zover lieten de Benjamins onder leiding van coach Johan van Velzen het niet komen. Er werd zenuwachtig, maar goed aan de wedstrijd begonnen en alhoewel de voorsprong nooit geruststellend groot werd, bleef Flyers de wedstrijd controleren. Ook bleek dat de Waddinxveense combinatie de betere ploeg was. De eindstand was 42-30 in het voordeel van Flyers-jongens. Topscoorder werd Reinier Langelaar met 22 punten. Het kampioenschap werd uitbundig gevierd en de uitgereikte kampioensmedailles werden ge koesterd alsof het Olympisch goud betrof. De benjamins wonnen 9 van de tien wedstrijden en scoorden bijna vierhonderd punten. organiseren. De deelnemende teams zijn inmiddels ingelicht. van der Made:6, 20, 34, M. Ver beek: 7, 9, I8, M. Tollenaar: 8, I2, 24, C.A. Bode: I6, 32, 68, D. Breedijk: I7, 39, 46, P. Noorlander: 2I, 22, 29, Comb, van Vliet: 33, 48, I00, W. Bree dijk: 35, 61,78, D. Heeren: 36, 42, 45, J. Jansen: 38, 44, 63, J. Toor: 40, 43, 50, W. Hofman: 60, E. van Beek: 67, 85, I2I, M. Hofman: 83, 120, I27, Davy Toen Leiderdorp als eerste afviel bleven Jum pers en Flyers over. De competitieleider heeft voor de indeling een goede neus gehad, want uitgerekend de laatste wedstrijd betrof Jum pers - Flyers. Met meer dan tien auto’s vol supporters reisde Flyers af naar Den Haag. Flyers begon met twee winstpunten meer aan de wedstrijd en in het ergste geval (bij verlies) hadden de jongens via een beslissingswedstrijd WADDINXVEEN - Tijdens het drietal dagen competitie dat Be Fair speelde, is het weer de spelers welgezind geweest. Het inschrijfgeld bedraagt 10,- per persoon, te voldoen bij de inschrijving. Voor korpsen is geen ex tra inschrijfgeld verschul digd. Aanmelden kan t/m zondag 9 mei a.s. bij M. Reichard, Wingerd 7 in Waddinxveen onder op gave van uw naam en - bij inschrijving als korps - te vens de naam van dat korps en de daarvan deel uitmakende vissers. Infor matie is te verkrijgen via telefoon (0182) 6I 7I I9. Degene met het hoogste vangstgewicht wordt Hen- gelkampioen van Wad dinxveen en ontvangt voor een jaar de wissel trofee. Voor de hoogst eindigende korpsen is er ook eremetaal. Deze en overige prijzen (verhou ding 1:4) worden direct na de wedstrijd uitgereikt aan de waterkant. T de gewonnen wedstrijd tegen het Haagse Be Fair kwam uitstekend uit de startblokken, want al bij de eerste de beste aanval werd Ron van Tol binnen het straf schopgebied onderuit gehaald maar de bal kwam bij de hele maal vrij staande Wim van der Starre, die vanaf vijf meter de doelman niet wist te passeren. Vijf minuten later was het ech ter wel raak aan de andere kant, toen een vrije schop door de muur van richting werd ver anderd waardoor doelman Ar jan van Erk kansloos werd ge passeerd. Na ongeveer twintig minutén leek het wel of de voorwaartsen van Be Fair niet wilden scoren want zowel Ihm- ad Saouny als Wim van der Starre kregen uitgelezen moge lijkheden om de stand op gelij ke hoogte te brengen. Na der tig minuten was het echter wel weer raak aan de andere kant, toen een solo van de linkerspits doeltreffend werd afgerond. Be Fair kwam binnen vijf minuten wel terug in de wedstrijd, want nu floot de scheidsrechter wel voor een strafschop, toerï Rene Minnee binnen de beruchte lij nen werd neergehaald. Met dit buitenkansje wist Wim van der Starre wel raad en hij halveerde de achterstand. Met deze stand werd ook de rust gehaald. Toen de standen van de andere wedstrijden bekend werden was op dat moment de thuis club kampioen. Direct na de hervatting maakte de linksbui- WADDINXVEEN - Ook hengelen is één van de ac tiviteiten tijdens de Wad dinxveense Sportweek 1999. De organisatie van dit onderdeel is, net als voorgaande jaren, in han den van de Hengelsport- vereniging Waddinxveen en het Sportweekcomité. Aan deze wedstrijd kan men zowel individueel als in groepsverband (met een korps) meedoen. Een korps bestaat uit vijf deel nemers, bijvoorbeeld van dezelfde vereniging, van hetzelfde bedrijf, uit de zelfde straat of van één fa milie. De wedstrijd wordt gehouden op woensdag 12 mei a.s. van 19.00 - 21.30 uur. Er wordt gevist in het Gouwekanaal aan de Broekweg tussen Waddinxveen en Gouda. O WADDINXVEEN - Be Fair heeft in haar laatste wedstrijd een beslissende rol gespeeld in de strijd om het kam pioenschap van de derde klasse D van district west IV van de KNVB. Zelf had de ploeg uit Waddinxveen nog een theoretische kans op de derde periode titel, maar dan moest er duidelijk worden gewonnen van de kampioen- skandidaat uit Maasland. Bij een overwinning van de thuisclub-zou MVV’27 nagenoeg zeker zijn van het kam pioenschap. WADDINXVEEN - In het ka der van de 54e Sportweek or- werd nu stilletjes gehoopt op een hogere klassering. Op Ko ninginnedag werden drie wed strijden gespeeld van 2x20 mi nuten. Gestart werd met een nederlaag, daarna volgde een gelijkspel en een overwinning. Voor de eerste dag geen slecht resultaat. Op I mei moesten nog twee poule-wedstrijden worden gespeeld die beide werden gewonnen. Dit bete kende de tweede plaats in de poule, zodat vervolgens gestre den moest worden om de der de en vierde plaats. De derde plek en het erepodi um leek binnen handbereik, maar Zuid II bleek net iets ster ker (1-0). West II won en Mid den pakte de tweede plaats. Wellicht dat er voor Lesley Landweer (de nummer 10 van West IV) volgend jaar wel een podiumplaats in zit. ten van de gastheren de marge nog groter toen hij nagenoeg ongehinderd door de Wad dinxveense defensie kon lopen en deze solo afrondde met een doelpunt. Op de tribune nam het talrijke publiek al een voorschot op het kampioensfeest wat hun niet meer leek te kunnen ontgaan. Dit was echter buiten de waard, in dit geval een strijd baar Be Fair gerekend. Na een half uur spelen in de tweede helft bracht William Hooge- veen de spanning terug door een fraai doelpunt te laten aan tekenen. Ongeveer vijf minuten later werd het stil op de tribu nes toen Wim van der Starre zijn tweede en Be Fair’s derde treffer liet aantekenen, 3-3. Vervolgens deed de scheids rechter in de ogen van de toe schouwers het niet goed door twee treffers van de gastheren niet te willen toekennen. Om dat ook Rene Minnee en Wim van der Starre nog een aantal uitstekende kansen kreeg om de overwinning te behalen had deze spannende wedstrijd nog een overwinnaar kunnen ople veren. Beide teams wisten ech ter niet meer te scoren zodat een puntendeling het gevolg was. Dit was de laatste wed strijd van het seizoen en Be Fair heeft voor het eerst sinds Arie van der Laan als trainer werd aangesteld geen prijs weten te behalen. afzeggers, maar de invallers Bryan van Leeuwen en Rick Swijnenburg lieten zien dat ook zij hun mannetje kunnen staan. F2 won zoals het een echte kampioen betaamt, gewoon opnieuw. Tegen Aarlanderveen werd het een hele ruime over winning (0-12). F4 was niet te gen de Jodan Boys opgewassen. Deze jongens waren letterlijk en figuurlijk een maatje te groot voor de allerkleinste kan jers (9-0). E2 kon geen potten breken in Bodegraven en kwam zonder punten thuis (9-2). E3 liet weer eens zien dat ze goed kunnen voetballen. Thuis werd Flore- ant, mede dankzij drie doelpun ten van Joep ten Zijthoff, ruim schoots verslagen (5-1). Dl had ook te kampen met veel af schrijvingen en kon tegen Nieuwkoop geen vuist maken. De ruststand gaf weliswaar nog hoop I -1maar daarna scha kelde Nieuwkoop een tandje bij en werd het ruime neder laag voor de geel-zwartën (5- I). D2 speelde in Woerden en versloeg Sportlustó46 daar op een overtuigende wijze (2-5). Alle junioren-teams gingen ten onder. De MJ I speelden tegen CW Zwervers werd een slap pe eerste helft (2-0) en daarna een iets fellere tweede helft. Dat was echter niet voldoende (3-1). BI werd thuis door UNIO verslagen (3-9) en de Al ging bij Linschoten onderuit (2- 4). WADDINXVEEN - Afgelopen zaterdag was er weer een kam pioenschap te vieren bij de jeugdafdeling van de v.v. Wad dinxveen. Deze keer was het El-team aan de beurt om de bloemen en medailles in ont vangst te nemen. Zowel afgelo pen als de komende zaterdag hebben veel kinderen zich afge meld vanwege de vakantie; zo ook de El. Het hele seizoen heeft dit team gestreden met de volgende spelers: Gilles Bresser, Brent Compeer, Alexander Diepen veen, Geoffrey Klijn, Robert de Quillettes, Roy Vermeulen, Sven Viergever en Sjaak Wen telen Maar niet iedereen was deze zaterdag aanwezig, zodat twee kanjers van E3 werden in gezet: Erik Hamstra en Kevin Kaptein. Ondanks de vele ze nuwen, zowel binnen als langs het veld, werd er toch een overwinning geboekt. Welis waar een magere 1-0, maar Nieuwerkerk werd toch ver slagen. Daarna was het dus tijd voor de prijzen die werden uit gedeeld door de voorzitter Wim de Lange. Voor de overige teams waren de resultaten over het alge meen teleurstellend. De vele afschrijvingen waren hier onge twijfeld debet aan, maar wel licht lag het ook aan de Koning- innedag-festiviteiten. Fl speel de in Boskoop en was niet opgewassen tegen kampioen Floreant. Ook hier waren veel WADDINXVEEN - Zaterdag 24 april behaalde Melvin, die bij Pro Patria in Zoetermeer traint, ook dit jaar weer een plaats op het erepodium in de finale van de Nederlandse Grand Prix Trampolinespringen te Hoogezand in de A-klasse t/m 14 jaar. In deze Grand Prix, die uit drie wedstrijden bestaat, bleek Mel vin voor zijn concurrenten onverslaanbaar. In de voorafgaande twee wedstrijden in Zoetermeer en Ermelo werd Melvin eveneens eerste. In de finale te Hoogezand sprong Melvin voor het eerst de oefening die hij ook op de wereldkampioenschap pen ‘World Age Group Games* te Zuid Afrika in september van dit jaar zal springen. Door dit behaalde resultaat heeft Mel vin zich als eerste geplaatst bij de beste 10 springers die aan de Nederlandse kampioenschappen A klasse t/m 14 jaar mogen deelnemen. Deze zullen 29 mei in Opmeer plaatsvinden. Wij wensen Melvin, teamgenoten en trainers van Pro Patria veel succes. WADDINXVEEN - Het is het tweede team van ttv Kwiek gelukt in Alphen a/d Rijn te win nen van ATTC-I en daarmee het kampioen schap te behalen. Het team van Peter Klomp, Niels Marchand, Peter Vermeulen en Kevin van der Voort wist de spanning er iets te goed in te houden. Het team had minimaal een gelijkspel (5-5) no dig, maar na twee partijen in drie games te hebben gespeeld, keken de jongens tegen een 2-0 achterstand aan. Dankzij Peter Vermeulen werd het 2-1, maar daarna ging het dubbelspel verloren, 3-1. Toen leek het cf Kwiek de broodnodige vleugels kreeg, want er ging geen partij meer verloren tot de stand 3-6 was be reikt. Kampioen dus. Dat Niels de laatste wed- Door dit gelijkspel hebben zo wel Korbis als DVSÓ69 twee punten achterstand op lijstaan voerder Olympia uit Spijkenis- concours vanuit se. Aanstaande zaterdag moet Weersgesteldheid: Korbis de uitwedstrijd tegen Olympia winnen om op gelijke hoogte te komen met de kop loper en op die manier beslis singswedstrijden te forceren. De heenwedstrijd in Waddinx veen werd met 16-12 door Korbis gewonnen. strijd verloor en de stand op 4-6 kwam mocht de pret niet meer drukken. Het eerste team heeft de laatste wedstrijd te gen Docos-2 met 7-3 gewonnen. Elco Hoogen- doorn won 3x, Robby Timmerman 2x en Zhao Mah Yang I x. Ook het dubbel was voor Kwiek. Hierdoor eindigde het team op de vierde plaats en is het zeker van een plaats in de Ie klasse in het najaar. Kwiek-4 won met 10-0 van Rijnsoever-10 Wim Harskamp, Christiaan van Dam en Wal ter Akkermans bleven ongeslagen. Kwiek 5 speelde gelijk. In Gouda werd het 5-5 tegen Vriendenschaar-12. Barbara Valk en Tamara Boerma wonnen 2x. Invaller Henk Monster won lx. WADDINXVEEN - In Hooge veen werd op 30 april en I mei voor de 18e maal het Dr. Fadh- ronc Toernooi verspeeld. In dit toernooi wordt ieder jaar door de 12 selecties van het Jeugd- plan Nederland in drie catego rieën gestreden om het Neder lands Kampioenschap. Het betreft hier districtsselec- ties van meisjes en jongens on der de 14 en jongens onder 13. Evenals vorig jaar was de v.v. Waddinxveen hier weer verte genwoordigd door MJI-speel ster Lesley Landweer. De Goudse regio werd in het Meisjes onder 14 team van West IV verder vertegenwoor digd door Willemieke van Kou- wenhoven (Jodan Boys), Myrt- he Erkelens (Bodegraven), Me rel Snoek (Nieuwerkerk) en Patricia Heijkoop (ONA). Na de achtste plaats vorig jaar, Na drie speeldagen staan de meeste teams er goed voor, al leen team 8 en 9 en het eerste veteranenteam zullen hard moeten knokken om in de zelf de klasse te blijven. Het eerste damesteam heeft een wedstrijd Flyers jongens benjamins I kampioen na Jumpers Waddinxveen met ingang van maandag 10 mei 1999 weer Sportweekvoetbal. Bedrijfs-, straat- en pleinteams kunnen zich weer inschrijven bij Joop van der Lans, Charlotte de Bourbonstraat 14, Waddinx veen, tel (0182) 61 66 73. De heren spelen in elftallen en da mes in zeventallen. Het Spor- - 4 initiatief in een onregelmatig Stauntongambiet. Zelfs een slordigheid, waarmee Jaap een stuk won, hielp daar niet tegen. Binianj David leek in de aanval tegen Leo van der Haven te gaan winnen, maar Leo kromde zijn rug en wist met een gevaar lijke penning een extra paard te compenseren: remise door herhaling van zetten. Laurens Ellers zette zijn partij tegen Arie Kardol gedegen op en hield dat tot in het late eindspel vol. Jasper van Oort wikkelde zijn spel tegen Kees Klaassen bekwaam naar winst af. En hier mee zijn we aan de midden groep toegekomen. Wiersma was te taai voor Dirk van Offeren. Jan Muit won, enigszins verrassend, van Jaap van der Heiden. Henk Stam won van Arjan Hennink door geduldig uit te spelen, anders niet zijn sterke kant. Hans van Offeren won van Frido Ritter en Erik Hennink wikkelde te gen Mario Moerland af met de routine van een veteraan. Jaap van Sandijk werkte zich ten koste van De Bock een beetje omhoog. Evert Hildebrand heeft nog niet veel ervaring, maar compenseerde dat tegen Adriaan van der Starre met een maximum aan inzet en won verdiend. John Vaessen verloor heel rap tegen H.E.van Offeren. Herman Verwaal won van Kees Alblas, die al een aantal weken niet op dreef is. En tussen Ton Bronk en Peter van Offeren ontstond een van de weinige remises. WADDINXVEEN - In het ka der van de 54e Sportweek or ganiseert het Sportweekcomité Waddinxveen op woensdag 26 mei a.s. om 20.00 uur de jaar lijkse ’Klaverjas-instuif in Buurthuis ’De Boog’ aan de Constantijn Huygenslaan 2 te Waddinxveen dat bereikbaar is onder telefoonnummer (0182) 6I 68 60. Op de avond zelf kan vanaf I9.30 uur worden ingeschre ven. De inschrijfkosten zijn f 5,- per persoon en voor 65-plus- sers f 2,50 per persoon. De aantrekkelijke prijzen verbon den aan het klaverjassen, be staan uit o.a. vlees, kaas, plan ten. In de pauze wordt een ver loting gehouden, waarbij eveneens nuttige prijzen zijn te winnen. tweekvoetbal vindt dit jaar plaats op het terrein van de Waddinxveense Voetbalvereni ging ’Waddinxveen’. Het hele gebeuren speelt zich gedurende drie weken in de avonduren af en wordt afgeslo ten op vrijdag 28 mei. De exac te speeldata en tijden worden na de inschrijving door de heer Van der Lans, namens het Spor tweekcomité, bekend gem- maakt. r verloren wat ongebruikelijk voor ze is. Het tweede team doet het in de nieuwe samen stelling voor het eerst in de tweede klasse erg goed. Met z’n allen hebben we nog vier wedstrijddagen te gaan en nog genoeg punten te verdelen. Be- fair I 3-9, Be-fair 2 3-9, Be- fair 3: 3-9, Be-fair 4: 3-3, Be-fair 5 3-9, Be-fair 6: 3-8, Be-fair 7: 3-I0, Be-fair 8: 3-4, Be-fair 9 3-I, Veteranen Be-fair I: 3-3, Be-fair 2: 3-9, Be-fair 3: 3-I3. WADDINXVEEN - Met het eind van de sjoelcompetitie 1998/1999 in zicht zijn de plaat sen van de rangschikking gro tendeels bekend. De Boskoper André van Gemeren gaat hoge ogen gooien naar het kam pioenschap, wat nu nog in han den is van de Waddinxvener Jan Kersbergen en de derde plaats wordt ingenomen door Wim Slingerland jr. uit Moord recht. Het algemeen klassement ziet er als volgt uit: Klasse A: I. André van Gemeren 139.990, 2. Jan Kersbergen 139.200, 3. Wim Slingerland jr. I38.2I0, 4.Dick Dros 137.600, 5. Cees Kuipers 136.640, 6. Dirk Jan van Drunen 135.940, 7. Henk van Beek 135.380, 8. Frans ’1 WADDINXVEEN - De jeugd marathon die de WRB op 7 mei zou houden, gaat niet door. Wegens technische pro- ganiseert het Sportweekcomité blemen kon het Gouwebad de Sniep niet worden afgehuurd. Bovendien waren er nog maar zes inschrijvingen binnen. Het aantal van zes teams was ook te weinig om een jeugdmarathon te organiseren. De WRB betreurt het dat de marathon moest worden afge last en zal daarom proberen om volgend seizoen, in ieder geval voor het einde van I999, alsnog een jeugdmarathon te Waddinxveen WADDINXVEEN - Korbis is er afgelopen zaterdag niet in geslaagd om één van de con currenten in de derde klasse van de districtscompetitie van zich af te schudden. Door met I3-I3 gelijk te spelen tegen concurrent DVS669 uit Hend- rik-ldo-Ambacht behoudt Kor bis evenwel nog een kleine kans op het kampioenschap. De wedstrijd kende een wisse lend scoreverloop: in de begin fase keek Korbis tegen een ach terstand van drie doelpunten aan, die voor de rust nog werd omgebogen in een 5-7 voor sprong. Na de pauze kwam het Ook de resultaten zijn over het nogal fysiek spelende DVSÓ69 algemeen gunstig, weer op gelijke hoogte en zelfs weer op voorsprong. Tegen het einde van de wedstrijd leek DVS669 Korbis met een I3-I2 voorsprong uit te schakelen voor de titelstrijd. Op de val reep scoorde invaller Gerben Wijnstra de belangrijke gelijk maker: I3-I3. B- WADDINXVEEN - Op don derdag 29 mei waren er geen partijen tussen de vier hoogst geplaatste spelers van de rang lijst. Eduard Philipse zat uitste kend in zijn partij: zijn directe tegenstander, Wim Hennink, meermalen kampioen van de club, is beslist geen beginneling, maar werd vanuit de opening regelmatig weggespeeld. Bart hold Jansen pakte, naar ge woonte, Theo Goor agressief aan door hem op een konings- gambiet te tracteren. In het verleden had Theo nog wel eens ontzag voor de gevestigde orde, maar nu nam hij het gam biet aan en speelde op 19de- eeuwse wijze tegen met op mars van zijn g-pion. In het felle handgemeen won Barthold overtuigend. Nico Dannis offerde tegen Hans van Wou denberg in de stellige overtui ging, dat hij bij rustig spel geen enkele kans had. Nu was de partij tenminste het aanzien waard, maar Hans won. Hier mee zijn de kanshebbers voor de titel besproken. Voor de club zelf is het ook van belang, dat de beste spelers in het eerste achttal komen: dan heeft het betere kansen om zich in de eerste klasse te hand haven. Peter de Louw hand haafde zijn positie door Ronald Dannis een beurt te geven. En Hennie de Roodt stelde zich nu duidelijk kandidaat door van de altijd gevaarlijke Herman Smits- kamp te winnen. Anton van Ni- eukerke kreeg door onkunde van Jaap Smit een overmaat aan WADDINXVEEN - De Wad dinxveen postduivenvereniging De Sperwer nam deel aan een concours vanuit Peronne. kalme ver.wind (half bew.) Afstand 266 km. In concours 514 dui ven. Gelost om 9.30 uur. Aankomst eerste duif 12.58 uur. Laatste duif 13.1 I uur. Snelheid eerste duif 1276 m.p.m. John L. Bol: Hofman: 108, Mw. E.J. de Wit: 1,2,3, H. Metselaar: 5,41, R.A. 118. Bouwmeester 135.160, 9. Cor Faay 134.920, 10. Tine Valen- kamp 134.678, I IT. van Leeu wen 132.390, 12. Pascal van Gils 131.160, 13. Trudi van Dam 131.140 en 14. Peter van Leeuwen 130.200 punten. Klas se B: I. G. Renesse 131.070, 2. Teus Visser 130.620, 3. H. Brusius 129.630,4. Ed den Drij ver 129.017, en 5. M. Renesse 128.560 punten. Klasse C; I. Jan Olie 121.280, 2. C. van Wijk 121.180, 3. J. Ridder 120.160, 4. Jan van Beek 119.250 en 5. David Sinnema I 18.540 punten. Klasse D: LA. WArmelink 110.490, 2. Cor Kersbergen 109.950, 3. Corry ’t Hart 109.230, 4. C. Taktor 108.790 en 5. Ronald Meyer 106.770 punten r’

Weekblad voor Waddinxveen | 1999 | | pagina 27