Elke ochtend... Plant van de maand mei: Geranium Cantabrigiense Karmina Onrustspook waart rond in Gouwebos Nachtrit De Gouwe Rijders WADDINXVEEN^ Open Waddinxveense Nintendo Kampioenschappen w 1 Rijn en Gouwe Media in Pelhrimov in Waddinxveen geïnteresseerd Kaartavond bij De Gouwe Rijders Tijdelijke verhuizing De Vierstroom I I I I I I I I I I Plantenmarkt Z&PC Gouwestaete Sportweek koppel- klaverjassen I I I I I I I I I I I I Voorlichtingsavonden gebieds- commissieBoskoop/Reeuwijk en omstreken Volgende week staat de rubriek weer op deze plaats. GEMEENTERUBRIEK Klaverjassen in het Zuidhonk I I fCKeri vuur zeven uur iri uc urn. vuui ueze Spetterend feest Geen Wie nu kiest voor een kennismakings- abonnement, ontvangt Rijn en Gouwe vier weken vóór zeven uur in de bus. Voor deze vri WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN ontvangen? Bel 0182 - 63 03 32 I c™ Normaal vindt u op deze plaats de gemeenterubriek van de gemeente Waddinxveen. Deze week zijn er geen officiële bekendmakingen en mede delingen. ijblijvende kennismaking betaalt u 14,75. v- PAGINA 3 WOENSDAG 5 MEI 1999 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN op Rijn en Gouwe. Naam: Adres: Plaats: Voor inlichtingen en inschrij ving kan je tot zaterdag 8 mei terecht bij: Cees Yolanda Meiderwijk tel. 0182-612237. drijfsdiensten, Verkleij bloemen en planten, Filmclub, Videoland en Heemskerk) zijn de organi satoren ervan overtuigd dat ze in staat zijn er ook deze keer weer een leuk spektakel van te maken. Zonder schrijfgerei gaat het moeilijk. D. Een goed werken de zaklantaarn. elders mensen leren kennen met dezelfde in teresses - en hoewel er nog wel een taalbar rière kan zijn- betekent het aanknopen van vriendschappelijke betrekkingen ook het ont dekken van nieuwe terreinen. Dat brengt ook het bezoek van buitenlanders aan ons al met zich mee. Meer nog is dat het geval bij het spelen van clubs in Oostenrijk, Duitsland of België op regionaal dan wel op landelijk ni veau, waarbij Pelhrimov een welkome afwisse ling is op een jaarlijks voetbaltoernooi. Ook is het een opstekertje voor de spelers onderling en trekt het meer belangstelling. De grote kracht van een dergelijke samenwerking is dat beide partijen er voordeel bij hebben. En het geld ook voor andere takken van sport, tafel tennis niet uitgezonderd. Daarom is het duide lijk dat we de samenwerking tussen Spartak Pelhrimov en Kwiek van Waddinxveen van harte toejuichen1. lijk dat gevonden zou zijn in het bos. Dit is echter niet het geval. Op 20 april van dit jaar is bij de politie inderdaad een melding binnengekomen, dat er een lijk zou liggen in het bos. De politie heeft vervolgens een uitgebreid onderzoek ingesteld. Daarbij is een helikopter ingezet en zijn ook speurhonden naar het bos gehaald om te zoeken. WADDINXVEEN - Ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de Waddinxveense Tafel tennisvereniging Kwiek kwamen tafeltenissers uit de Waddinxveense zustergemeente Pelhri mov naar de vereniging. Niet alleen het Weekblad voor Waddinxveen besteedde aan dacht aan dit gebeuren, ook een weekblad in Pelhrimov plaatste een artikel. Hieronder volgt een vrije vertaling uit het Tjechisch: 'Samenwerking is een verreiking. Ongeveer tien jaar geleden zijn onze grenzen naar de westerse wereld open gegaan. Daar aan zitten goede en slechte kanten, maar on der de positieve behoort stellig de samenwer king tussen steden en sportverenigingen. Vroeger was reizen door Europa en ons land vertegenwoordigen alleen mogelijk voor top sporters. Thans zijn er veel meer mogelijkheden op sportief zowel als ander gebied. Zo kan men Reeuwijk en werk van Gebieds- commissie. De avonden worden gehouden in het proefstation voor de boomkwekerij, Rijneveld 153 te Boskoop. De avonden begin nen om 20.00 uur. Vanaf 19.30 uur staan koffie en thee voor u klaar. Meer informatie over de drie projecten en de voorlich tingsavonden is te lezen in de nieuwsbrief die begin mei huis- aan-huis in het gebied wordt verspreid. De nieuwsbrief is dan ook te verkrijgen op de ge meentehuizen van Alphen aan den Rijn, Bodegraven, Bos koop, Waddinxveen en Reeuw ijk en bij Dienst Landelijk Ge bied (070-3371265). Tel.: (voor controle op de bezorging) Stuur deze bon in een open envelop zonder postzegel naar: Rijn en Gouwe, Afdeling Abonnementen, Antwoordnummer 10008, 2400 VB Alphen aan den Rijn. WADDINXVEEN - In het kader van de 54e Sportweek organiseert het Sportweek- comité Waddinxveen, in sa menwerking met Hotel Café Restaurant ’De Unie’ op za terdag 12 juni a.s. een groots ’Koppelklaverjastoernooi’ met fraaie prijzen. Het eve nement begint om I 1.00 uur en eindigt omstreeks 17.00 uur. Er worden vijf partijen gespeeld. Het inschrijfgeld bedraagt f 40,- per koppel. Hierin is begrepen de deel name en per persoon I kop koffie, I consumptie, I kop soep en 2 broodjes. Tijdens het toernooi worden loten verkocht, waarmee men waardebonnen en andere aantrekkelijke c.q. nuttige prijzen kan winnen. Belangstellenden kunnen zich vóór I juni a.s. opgeven bij de voorzitter van het Spor- tweekcomité, de heer Arie Boer, Stekelbaarssloot 16, 2724 AS Zoetermeer, tele foon (079) 331 52 05 (avond) of (079) 330 43 63 (overdag). Eventueel kan men zich opgeven bij ’De Unie’, Kerkweg-Oost 206, 2741 HA Waddinxveen, tele foon (0182) 61 69 65. Hoger dan 25 cm wordt ’Kar- mina’ niet. Een plaatsje vooraan in de border is daarom geknipt voor hem. Daar komen in juni en juli de bloemen het best tot uiting. Langs een rand of in de rotstuin doet hij het ook goed. Vanwege de bescheiden afme- schap is dan ook: Mario Kart 64. Dit spelletje is bij de mees te gamers het favoriete spelle tje door zijn veelzijdige spelmo- gelijkheden. Alle facetten van het spel zullen bij de deelne mers worden getest om een winnaar te krijgen. Met behulp van de sponsors (Nintendo Nederland, Van der Wal Speelgoed, Bastiaan Op tiek, HET reizen, Beuker Be- bloeit, past er goed bij. Ook de diepblauwe Salie (Salvia neme- rosa ’Mainacht’) harmonieert goéd met ’Karmina’. Deze Salie bloeit van mei tot en met au gustus. De Ruit (Thalictrum aquilegifolium) kan als contrast gelden voor ’Karmina’. Deze plant wordt 125 cm hoog en heeft van juni tot september mooie lila bloemen met roze meeldraden. De paarsblauwe Campanula latifolia is weer wat kleiner. Deze bloeit van juni tot augustus. Een heel aparte plant is ook Stachys grandiflora ’Su- perba’. Hij wordt ook wel ezelsoor genoemd, vanwege de vorm van de bladeren. De pur- perroze bloemen vormen van juli tot september een span nende combinatie met ’Karmi na’. De Wijkwerk De Zuidplas or ganiseert de wedstrijden nor maal gesproken in januari, maar de organisatie wil er in de eer ste week van 2000 een spette rend feest van maken. Het leukste zou zijn als dat dan de tiende keer is dat deze klassie ker wordt georganiseerd. Het kampioenschap zal in een dag worden afgerond. Het be looft dus weer een lange en spannende dag te worden. Er zal in tegenstelling tot vorige wedstrijden maar I game wor den gespeeld. Het thema van dit kampioen- Nadere inlichtingen over de voorlichtingsavonden en over de herinrichtingen Reeuwijk, Boskoop en Gebiedscommissie kunt is te verkrijgen bij het se cretariaat van de commissie, de Dienst Landelijk Gebied, Zuid- Holland: Bezoekadres: Burge meester Feithplein 2, Voor burg. Postadres: Postbus 3010, 2270 JB Voorburg. Telefoon: 070-3371265. Omdat het in eigen beheer uit brengen van een cd een kostba re aangelegenheid is heeft Am nesty ƒ5000,- beschikbaar ge steld voor de opname en het Voorzieningsfonds voor Kun stenaars een ander bedrag. ‘Hierdoor heeft de cd tot stand kunnen komen'. Corneel begon al op zijn zeven de met pianolessen. ‘Mijn moe der was pianolerares, dus van- r Ik heb de afgelopen drie maanden geen proefabonnement gehad 1 Postcode: daar'. Toen hij twaalf was, stu deerde hij ook kerkorgel. Twee jaar daarna gaf hij zelf pianoles. ‘Mijn moeder gaf al leen bij ons thuis les, maar er kwam steeds meer vraag naar les aan huis, dat ben ik toen gaan doen. Op de fiets naar Gouda en zo om les te geven, een hele leuke tijd. Midden jaren tachtig kocht Corneel zijn eerste synthesizer GEMEENTE X WADDINXVEEN - Vijftig jaar Universele Verklaring van de Rechten van de Mens. Voor ie dereen was dat vorig jaar iets om bij stil te staan, voor Amne sty was het reden voor een heel jaar speciale activiteiten. Voor Waddinxvener Corneel Heij en Gerda Hensens uit Rockanje was het aanleiding voor het opnemen van een cd onder de titel ’One’. Vorig jaar is het muziekduo begonnen, nu is de cd bijna afgerond. Zeven nummers, allemaal geschreven, gecomponeerd en gezongen door Corneel en Gerda. ‘Het idee om een cd te maken kwam van ons samen*, vertelt Corneel. ‘We leerden elkaar kennen op een verjaardag. Ik componeerde al jaren synthesi- zermuziek, Gerda zong al heel lang. We zijn samen gaan op treden. Aangezien we allebei lid zijn van Amnesty, hebben we ook hiervoor enkele optredens verzorgd. Omdat veel mensen naar aanleiding van de optre dens vroegen of onze muziek ook verkrijgbaar was, ontstond het idee om een cd op te ne men. Omdat het dat jaar vijftig jaar geleden was dat de Univer sele Verklaring van de Rechten van de Mens was ondertekend, leek het ons passend om het overgrote deel van de op brengst van de cd te doneren aan Amnesty*. Ondanks grote zoekinspannin- gen is niets gevonden wat te maken zou kunnen hebben met een lijk of een misdrijf. De poli tie gaat er daarom vanuit dat de melding op een misverstand berust. WADDINXVEEN/BOSKOOP - Aanstaande vrijdag en zater dag, 7 en 8 mei, kunt u weer ótraditioneeló uw planten ko pen op de plantenmarkt van Z&PC Gouwestaete. Net als vorig jaar staan nu ook weer een aantal Boskoopse en Wad dinxveense deskundigen voor uw klaar met goede adviezen en planten op het parkeerter rein van winkelcentrum Groensvoorde. En dat voor moederdag argonium. De geranium op de vensterbank is wel familie, maar daarmee is ook alles ge zegd. In Nederland komen ver schillende soorten Geranium in de natuur voor. Sommige ko men hier van oorsprong niet vandaan. Die zijn in het verle den naar deze contreien ge haald om onze tuinen op te sie ren. Van daaruit zijn ze verwil derd. Geranium cantabrigiense ’Karmina’ en andere ooievaars- bekken zijn als tuinplant te dankbaar om ze over het hoofd te zien. Om die reden is ’Kar mina’ niet alleen Plant van de Maand mei geworden, maar is ook tot Vaste Plant van het Jaar ’99 uitgeroepen. tingen toont een aantal Karmi- na’s bij elkaar het beste. Zet ze maximaal 35 cm uit elkaar. Dat komt ongeveer neer op 9 plan ten per m2. ’Karmina’ houdt van een zonnige standplaats, maar neemt ook genoegen met wat schaduw. De plant stelt geen bijzondere eisen aan de grond in uw tuin. Zorg er ech ter wel voor dat u deze voor het planten goed los maakt. ’Karmina’ behoudt de hele win ter het blad en is net als de an dere vertegenwoordigers van de cantabrigiense groep goed winterhard. Het blad heeft de aantrekkelijke eigenschap dat het geurt. Richting herfst ver kleurt het bovendien prachtig. ’Karmina’ is als bodembedek ker leuk te combineren met an dere vaste planten, siergrassen of varens. Passen we ’Karmina’ toe met vaste planten, dan moeten we het vooral zoeken in soorten die ook niet zo hoog worden. Akelei (Aquilegia vulg aris), die van mei tot augustus Bij de siergrassen vormt Pen- nisetum alopecoroides met 80 cm een mooi contrast met ’Karmina’. De plant wordt ook wel lampepoetsergras ge noemd. Wie dit grasje eenmaal gezien heeft, weet wel waarom. Sierhaver (Helictotrichon sem- pervirens), is ook het overwe gen waard. Deze wordt onge veer 80 cm en heeft blauw groen blad. Bij de even hoge zandhaver (Leymus arenarius), neigt die kleur naar blauwgrijs. Bij de varens komen vooral soorten in aanmerking met een opgaande groeiwijze. Die con trasteren het beste met de bo- dembedekkende ’Karmins’. Voorbeelden zijn de 60 cm ho ge ijzervaren (Cyrtomium falca- tum) en de 50 cm hoge nierva ren (Polystichum stiferum ’Pro- liferum Plumosum Densum’). Beide soorten zijn bovendien net als ’Karmina’ wintergroen. U ziet het, aan mogelijkheden om ’Karmina’ met andere plan ten te combineren, is geen ge brek. Maar u kunt er natuurlijk ook drie of vijf in een forse bak of kuip zetten. U plaatst hem dan letterlijk op een voetstuk. Een leuk idee voor het terras of het balkon. En omdat de mei maand tot nationale balkon- en terrasmaand is uitgeroepen, is het misschien een goede tip om die maand bij het tuincentrum nog meer leuke ideeën op te doen. WADDINXVEEN -Autoclub ‘De Gouwe Rijders* uit Wad dinxveen organiseert op 6 mei a.s. hun traditionele kaart avond. Aanvang 20.00 uur. Tij dens deze avond worden 4 ronden gespeeld. Men hoeft geen lid te zijn van onze vereniging, dus iedereen is van harte welkom. Na het kaarten zal er een prijsuitrei king plaats vinden. Onze kaart avonden worden gehouden in: Hotel Cafe Restaurant De Unie*, Kerkweg-Oost 226, Waddinxveen. als fotograaf in een Waddinx veense zaak. Heel leuk werk, want fotografie is altijd mijn grote hobby geweest. Het tweetal heeft het rustig aan gedaan met het produceren van de cd. ‘Als ik iets doe wil ik het goed doen', zegt Corneel. ‘Als je het goed wilt doen, moet er geen tijdsdruk achter zitten. We werken allebei en we wonen niet in dezelfde plaats, dus echt frequent repe teren was er niet bij. Vandaar dat het een tijdje heeft ge duurd. Maar ik ben zeer tevre den met het resultaat en dat ben ik niet gauw. Het is echt goed geworden al zeg ik het zelf. De cd is een mix van popmu ziek en klassieke muziek. Naast Corneel Heij, die de muziek schreef en een groot deel van de teksten, werkte er nog een aantal Waddinxveners mee aan de cd. In één van de nummers ’one song’ wordt in verschillen de talen een deel van de Uni versele Verklaring van de Rech ten van de Mens voorgelezen. Waddinxvener Beatrice Hon- koop was verantwoordelijk voor het Spaanse deel, Frank Ruppert voor het Duitse en Ahmed Mohammed Yusuf sprak het Somalische gedeelte in. In het Weekblad voor Wad dinxveen zal nog worden ver meld waar en wanneer de cd kan worden besteld. Als de cd ’One’ is uitgebracht, gaat Corneel verder met een instrumentale solo-cd. Daarop zullen werken staan die hij in de loop van de jaren zelf heeft geschreven. WADDINXVEEN - Autoclub De Gouwe Rijders uit Wad dinxveen organiseert op 12 mei haar traditionele 42e nachtrit. Evenals voorgaande jaren hoopt het bestuur dat het weer een gezellige tocht zal worden. Na de rit zal tekst en uitleg worden gegeven wat men wel en niet goed heeft gedaan. U kunt aan deze puzzelrit deelne men per auto of motor. De in schrijving voor deze rit is op avond bij: Startplaats: Restau rant Paddle’s, Zuidkade 4A, 2741 JA Waddinxveen. Parke ren en starten op raadhuisplein (tegenover het gemeentehuis). Inschrijven: 12 mei ’s avonds vanaf 19.30 uur. Starten: Vanaf 20.00 uur. Ook NIET LEDEN zijn van har te welkom. Enkele tips van de uitzetters. A. Houdt rekening met andere weggebrukers. B. Denk aan ei gendommen van een ander. C. WADDINXVEEN - Geranium cantabrigiense ’Karmina’ ver dient het predikaat Plant van de Maand mei ten volle. Het is een heel leuke bodembedekker met opvallend donkerroze bloemen, die zich met al van andere vaste planten laat com bineren. Net als vrijwel alle vertegenwoordigers van de Geranium familie is ’Karmina’ een lang leven beschoren. U zult hem dan ook ervaren als een trouwe bondgenoot in de tuin. De cantabrigiense groep is slechts een klein deel van de Geranium familie. Ze worden ook ooievaarsbekken ge noemd. Dat is te danken aan de lange, spitse vorm van de vruchtjes, net snavels. Andere mooie ooievaarsbekken zijn ’Cambridge’, ook een verdien stelijke plant, maar lichter roze van kleur en ’Biokovo’, met witte bloemen. We bedoelen met Geranium niet de bekende kamer- en bal- konplant. Die heet officieel Pel- WADDINXVEEN - De land- herinrichtingscommissies van Reeuwijk en Boskoop en de Gebiedscommissie Boskoop/Reeuwijk e.o. willen graag de bewoners, gebruikers en overige belangstellenden in formeren over hun werkzaam heden in het gebied tussen de A12, Gouwe en NIL Daarom organiseert zij een zestal voor lichtingsavonden en hun raak vlakken. Per avond zal het accent wat verschillen. De voorlichtings avonden vinden plaats op: Dinsdag 18 mei 1999: aandacht voor planuitvoering Boskoop, werk van Gebiedscommissie. Dinsdag 25 mei 1999: aandacht voor werk Gebiedscommissie. Donderdag 27 mei 1999: aan dacht voor planuitvoering Bos koop, werk van Gebiedscom missie. Maandag 31 mei 1999: aandacht voor planvoorberei- ding Reeuwijk en werk van Ge biedscommissie. Dinsdag I juni 1999: aandacht voor planvoor- bereiding Reeuwijk en werk van Gebiedscommissie. Woensdag 2 juni 1999: aan dacht voor planvoorbereiding WADDINXVEEN - Onlangs zijn er enige vragen bij de poli tie gesteld over verhalen die ’de ronde doen’ over het Gou webos. Er is onrust ontstaan over een waardoor hij zich ging interese ren voor klanksynthese en electronische muziek. De Waddinxvener specialiseerde zich op het Conservatorium, waar hij les nam, op dit gebied. Hij componeerde veel eigen muziek. Het geleerde bracht hij in praktijk tijdens zijn baan bij een orkest. ‘Jammer genoeg was dat een baan voor bepaal de tijd, twee jaar. Nu werk ik WADDINXVEEN - Iedereen die graag een paar potjes wil klaverjassen kan vanaf 7 mei te recht in Het Zuidhonk in de wijk Zuidplas. Elke eerste vrij dagavond van de maand staan de deuren open voor kaarters uit Waddinxveen en omstre ken. Het spel wordt gespeeld volgens Rotterdams reglement. Aan het einde van de kaart avond worden er nog leuke prijsjes uitgedeeld aan de kaar ters met de meeste punten. De avonden beginnen om 20.00 uur. De kosten bedragen fl.2,50 inleg per persoon per avond. De eerste speelavond wordt gehouden op 7 mei a.s. Op 4 ju ni is ook nog een speelavond gepland. WADDINXVEEN - De Stich ting Wijkwerk De Zuidplas houdt op zaterdag 22 mei voor de negende keer de Open Waddinxveense Nintendo Kampioenschappen. Door deelnemers uit het hele land zal dan weer worden gestreden om de eerste plaats met de bij behorende wisselbeker. Er is plaats voor 100 deelne mers die worden verdeeld naar leeftijd in twee groepen van 50. Dit om het leeftijdsverschil zo klein mogelijk te houden. Er zijn aan dit kampioenschap geen leeftijdsgrenzen verbon den. WADDINXVEEN - Met ingang van 18 maart is de locatie van De Vierstroom te Waddinx veen tijdelijk gevestigd in het Trefpunt aan de Stationsstraat 18. Het gebouw aan de Sta tionsstraat 12 is wegens een verbouwing tot ongeveer I juli 1999 gesloten. De medewer kers van De Vierstroom blijven telefonisch bereikbaar via De Vierstroom-Zorglijn (0182- 594500). Het magazijn voor het afhalen en brengen van hulpmiddelen zal niet meer terug keren in het gebouw aan de Stationsstraat. Cliënten kunnen hiervoor nu terecht bij de magazijnen van De Vierstroom in Gouda (Boe- lekade I) en Boskoop (Mendel- weg 22d). Cliënten die niet in staat zijn naar één van deze plaatsen te gaan, kunnen een beroep doen op de gratis be zorgdienst van De Vierstroom. Meer informatie hierover en over de (ruimere) openingstij den van de magazijnen is op te vragen bij De Vierstroom- Zorglijn (0182-594500). Corneel Heij. (Zelfportret).

Weekblad voor Waddinxveen | 1999 | | pagina 3