Strenge controle sportvissers in regio Hollands Midden Halverwege deze pagina zijn de meeste ME-patiënten al doodop. Bankstel beschadigd afgeleverd Volledige vergoeding van alle kosten. *1^23 IJjll Help zoeken naar de oorzaak. Giro 3731 1 1 t.a.v. M;ONDS te Amsterdam ■a PAGINA 14 GK/WvW - DINSDAG 11 MEI 1999 Ook mooi zonder beeld. BANG &OLUFSEN Rotterdam, Oostzeedijk/ disch apparaat achter u staat. Vul de bon dus in om in de Alleenstaand Gezin/samenwonend Per maand Per maand f 16,78 f 19,43 Basispakket f20,32 f22,97 f21,20 f23,85 f 24,73 f27,38 r m/v P1131 FDKA, DE RIJKDOM VAN KWALITEIT! In deze tijd wordt van burgers verwacht dat ze voor zichzelf opkomen. In allerlei situaties. De individualisering van de maatschappij heeft ertoe bij gedragen dat men steeds meer voor zichzelf moet opkomen. En mensen houden minder rekening met elkaar, waardoor er eerder conflicten ontstaan waar iedereen de dupe van kan worden. We accepteren niet zomaar alles en vinden dat er met respect met ons moet worden omgegaan. En terecht. Alleen gebeurt dat niet altijd. Nog steeds komt het voor dat een bankstel wordt afge leverd met een beschadiging of in de verkeerde kleur. En dan duurt het eindeloos voor u eindelijk de goede bank in huis hebt. Iedereen geeft een ander de schuld en intussen zit u op uw doorgezakte bank te wachten. De lol van de aankoop is er dan wel vanaf. Of u heeft eindelijk uw droomkeuken gevonden en die blijkt na installatie gebre- ken te vertonen. Iedereen die het heeft meegemaakt weet hoelang het duurt voordat dat is opgelost. Als het al wordt opgelost. Wie geconfronteerd wordt met een geschil, stapt niet zo snel naar een advocaat. Met advocaten die voor zo’n f 300 Al dit soort problemen zijn op te lossen. Daarvoor hoeft u vaak helemaal niet naar de rechtbank. Uitleg over waar u staat en wat uw recht is, kan al voor veel rust zorgen. Soms is een brief van een jurist vol doende om de zaak in de kiem te smoren. Maar in een enkel geval is de gang naar de recht bank onvermijdelijk. Een stap die u wel durft te nemen als u van tevoren weet dat u goede per uur werken, lopen de kosten immers snel op. We gen die kosten wel op tegen uw eventuele winst? U denkt wel tien keer na voor u zich daaraan waagt. Steeds min der mensen hebben recht op rechtsbijstand van overheids wege. En zelfs als u er wel recht op heeft, geldt altijd een eigen bijdrage die behoorlijk kan tegenvallen. En bij verlies draait u ook nog op voor de proceskosten. Want al bent u nog zo overtuigd van uw ge lijk, u weet nooit of u het ook kunt aantonen. Dit soort ang sten zorgt ervoor dat de meeste mensen geen actie on dernemen en blijven zitten met een machteloos gevoel en in het ergste geval met een financiële strop. juridische hulp heeft en dat u niet met de kosten blijft zit ten. Met een Rechtsabonne- ment verzekert u zichzelf van juridisch advies en juridische bijstand. Om te verzekeren dat u de beste juridische hulp en advies krijgt, heeft Reaal de uitvoering van uw Rechts- abonnement in handen gege ven van SRK Rechtsbijstand. Bij deze onafhankelijke stich ting zijn meer dan 180 juridi sche specialisten aangesloten. Als u een juridisch probleem heeft, meldt u dat bij SRK Rechtsbijstand. Zij zetten de meest geschikte specialist op uw zaak zonder dat het u iets kost. Op basis van een tele foontje kunnen ze u advise ren wat u het beste kunt doen. Soms is het al voldoende de tegenpartij te laten zien dat u juridische bijstand heeft en dat u zich niet met een kluitje in het riet laat sturen. Want niemand vecht z’n conflicten graag voor de rechter uit. Vaak kan een brief aan de te genpartij al wonderen doen. Maar als het nodig is, kunt u rekenen op een advocaat die uw belangen zo goed moge lijk behartigt. En alle kosten, tussen het eerste advies en de uitspraak van de rechter, water verbeteren. Wanneer u de Sportvisakte en een vergun ning koopt, hebt u daar dus zelfhaat bij. U krijgt er betere vismogelijkheden voor terug. Ook daar zien deviscontro- leurs op toe. Vissen met kunst- aas, dode aasvis en een stukje vis blijft toegestaan. Wie de regels van de Visserij- wet niet kan onthouden, hoeft alleen maar even te kijken in de brochure Wat iedere sport visser behoort te weten'. Deze folder zit bij de Sportvisakte. Met het invullen van onder- u een uitgebreid informatiepak ket. Het abonnement geldt niet voor al reeds bestaande Ook dit jaar loopt u als sportvisser weer een grote kans om gecontroleerd te worden op het in bezit hebben van de voor het vissen vereiste documenten (Sportvisakte en vergunning). Ook in de regio Hollands Midden gaan controleurs van de Algemene Inspectiedienst (AID) van het ministerie van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij op pad. Basispakket eigen huis Basispakket Motorrijtuigen Compleet pakket Stuur de bon in een ongefrankeerde envelop naar. Reaal Verzekering,Antwoordnummer 4025,3500 VB UTRECHT Of bel gratis 0800 0654. Faxen kan ook: 030 2914930. Bezoek ook onze site: http://www.reaal.nl Naam en voorletters: Straat: Postcode/Plaats: Geboortedatum: Telefoonnummer overdag: Telefoonnummer ‘s avonds:. Datum: Sportvisakte altijd verplicht Niet alleen tijdens kantoor uren, maar ook in dè vroege ochtend, ’s avonds en in de weekeinden controleren poli tie en AID-controleurs langs de waterkant. Wanneer u de juis te visdocumenten dan niet kunt tonen, of op andere wijze de regels van de Visserijwet overtreedt, wordt u direct bekeurd. Sportvisakte en vergunning Wie vist in een water dat geen openbaar vaarwater is, heeft, naast een Sportvisakte, ook Waar wordt op gelet Bij de controle van sportvissers kijken politie en controleurs vooral naar uw visdocumen ten. Maar ook de juiste nale ving van de andere spelregels Direct forse boetes Voor het overtreden van de Visserijwet kunt u worden bekeurd. De boetes die staan op overtredingen zijn niet mis. Zo krijgt u voor het vissen zon der Sportvisakte minimaal een boete van ƒ60,-. en voor het vissen zonder vergunning ook een boete van ƒ60,- Wie zonder Het Rechtsabonnement ver dient zichzelf makkelijk te rug. Want de kosten van een advocaat lopen zo snel op, dat u met één zaak de kos ten van jaren premie al terug verdient. Maar belangrijker is misschien nog wel het gevoel dat u altijd kunt rekenen op hulp. Wat u ook op uw weg tegenkomt. Hoek Admiraliteitsstraat 8 Of de buren nemen plotseling de kettingzaag ter hand en knotten een boom die in üw tuin staat, maar over hun schutting hangt. Ze verplaat sen het tuinpad zó dat het pre cies op de grens van uw tuin uitkomt .Vervelende kwesties waar u flink gefrustreerd over kunt raken als u het ge voel heeft dat u er niks aan kunt doen. U blijft zitten met ergernissen die in het slecht ste geval behoorlijk kunnen escaleren. Zeker als u voor de zoveel ste keer het gevoel heeft dat u machteloos staat. En wat te denken van arbeidscon flicten? Als uw baas dreigt met ontslag, hoe onterecht ook, kan u dat veel stress opleveren. En uiteindelijk kan het u zelfs uw baan kos ten. Hoe verweert u zich te gen een werkgever? Sportvisakte en zonder vergun ning vist, riskeert dus een boete van minimaal ƒ120,-. U kunt dus tijdens het vissen maar beter in het bezit zijn van een Sportvisakte, en waar nodig ook een vergunning, en u houden aan de overige visse rij regels. uw auto. Voor zaken die te maken hebben met uw huis, r auto of motor, kunt u zich bij- verzekeren voor enkele gul- dens per maand. Wie meteen alles goed wil regelen, kiest voor het complete pakket. Volgens de Visserijwet moet iedere sportvisser van 15 jaar of ouder een Sportvisakte kun nen tonen. Of dat voldoende is, hangt ervan af waar u vist en hoe u vist. Belangrijk is of het water waarin u vist openbaar vaarwater is. De meeste rivie ren, kanalen en grote meren' waar regelmatig beroepsvaart plaatsvindt, zijn openbaar vaarwater. Wanneer u in open baar vaarwater vist met één Strengere controle op zwartvissen Vorig jaar zijn de sportvissers voor het eerst op grote schaal gecontroleerd. De controle van sportvissers op visdocumenten en de naleving van andere regels uit de Visserijwet zijn een taak van de politie. AID- controleurs werken echter sinds vorig jaar samen met de politie, omdat het aantal zwartvissers de laatste jaren zo was gegroeid, dat de minister van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij strenger controle ren nodig achtte. De gezamen lijke controle-acties van vorig jaar leidden tot een afname van het aantal zwartvissers. een vergunning nodig. Ook in wateren waar alleen recreatie- vaart plaatsvindt. En ook wan neer u vist met slechts één hengel en u gebruikt daarbij de gewone aassoorten, is een vergunning verplicht. Dat geldt eveneens wanneer u vist met twee hengels of bij het vis sen op roofvis met kunstaas of dode aasvis. Een visvergunning wordt uit gegeven door degene die het visrecht heeft op het water waar u wil vissen. Meestal is dat een hengelsportvereni- ging. Elke hengelsportwinke- lier kan u precies vertellen welke vergunning nodig is en hoe u daaraan kunt komen. voor het vissen vergeten zij niet. Dat geldt bijvoorbeeld voor de minimummaten van de vissen en het tijdvak waarin u op bepaalde soorten vist. Regels hiervoor staan in de Visserijwet. Sinds vorig jaar is het vissen met levende aasvis verboden. Geld van vispapieren goed besteed Wanneer u denkt dat de Sport visakte een soort belasting is, hebt u het mis. Het geld van de akte wordt namelijk alleen besteed aan verbetering van de Nederlandse sportvisserij. Met de opbrengst van vergunnin gen kunnen hengelsportver- enigingen viswater huren. Zo kunnen zij ook de visstand en de vismogelijkheden in hun t A ik wil graag zo spoedig mogelijk gratis en vrijblijvend informatie ontvangen over het nieuwe Rechtsabonnement van Reaal Z hengel en als aas een stukje brood, aardappel, maïs een worm of maden gebruikt, hebt u aan de Sportvisakte ge noeg. Deze akte is te koop op elk postkantoor en bij veel hen- gelsportzaken, hengelsportver- enigingen en VW-kantoren. van telefoonkosten tot en met- proceskosten, worden volle- staande bon, ontvangt dig vergoed. Met een Rechtsabonnement weet u zeker dat u er niet al leen voor staat als u in juridi- problemen en er geldt een sche touwtrekkerij belandt. U wachttijd van drie maanden, staat bij voorbaat sterker, om- Als u vóór 15 juni 1999 een dat u weet dat er een heel juri- Rechtsabonnement neemt, betalen wij de eerste drie maanden premie voor u. Met een Rechtsabonnement staat u er niet.alleen voor als u in juridische touwtrekkerij belandt. De stap naar de rechter is voor veel mensen een te grote stap. Ook al voelen ze zich aangetast in hun recht. Bij conflicten met leveranciers, de buren of een werkgever. Maar wanneer ga je dat recht halen en tegen welke prijs? Want waar win je informatie in over je positie? Wie gaat de advocaat betalen? En de proceskosten als de zaak niet te winnen blijkt? Dit soort onzekerheden zorgt er vaak voor dat mensen het er maar bij laten zitten. Maar met een Rechtsabonnement is dat niet meer nodig. Wie dan in een conflictsituatie belandt, kan z’n recht halen zonder zorgen over de financiële gevolgen. 0003^ ffiww 299010 bet*u Het Rechtsabonnement van Reaal kunt u invullen zoals u zelf wilt. Het basispakket is toekomst altijd in uw recht uiterst compleet, maar mis- te staan, schien wilt u zich ook verze keren van rechtsbijstand met betrekking tot uw eigen huis. Wat doet u als de nieuw ge bouwde dakkapel blijkt te lek ken bij een stevige bui of als de centrale verwarming ver keerd is geïnstalleerd? En dat geldt ook voor problemen in het verkeer. Wat doet u als u problemen krijgt met de dealer over de aankoop van Betaalt u de premie per jaar, dan profiteert u dus van een korting van bijna 6% 3 jaar garantie OOIT KIEST U VOOR MOOIST I :0::i A Burger staat sterk met Rechtsabonnement. De BeoVision MX 7000 met veel exclusieve techniek van Bang Olufsen. Dat ziet u en dat hoort u zodra u 'm aanzet. Maar daarvóór al hebt u geconstateerd dat er maar één TV is die u mooi vindt als hij uit staat. Tel. OIO 40 35 300 Fax OIO 40 47 500 e-mail faka.bv@wxs.nl Tk. gevr. en aangeb. ansichten en boeken van Gouda e.o. Tel. 0182-513095. Tk. 20 dig. koffteservies, i.g.st. Klokmotief, 30 Tel. 0348- 417191. Tk. 4 pers, bungalowtent, Andre Jamet, 225. Tel. 0172- 432015. Tk. bruidsjurk, mt. 42, ivoor, eenv. model, Lz.g.st. 999 1x gedr. 0172-417654. Allesdragers v. auto z. goot, ƒ60 Gangloper 4 m. lang ƒ75 Tel. 0172-414517 Gevr. ansichtkrt. van de Gele buurt Zwanendrift, foto's knip- sels 071-3412928 Tk. 3 Hartman 5 standen stoe len m. kussens 60 Evenaar 28 Alphen 0172-426857 Alu zonnescherm, 150 cm. ƒ75 Radiators, dubb. conv. 130 x 60 50 pst. 0172-518106. Tk. kinderf. v. 10 j. 150 Schil- derijk, oud holl. 25. Evenaar 28 Alphen 0172-426857 Ansichten en boeken van Gouda e.o. tk. gevr. en aangeb. Tel. 0182-513095. Tk. fotoboek World Press Photo, '63 15. Tel. 0348- 417191. Tk. ouderw. gehaakte 1 pers, sprei, mooi en gaaf 40 Muz. stand, 35 0172-414517 Tk. zilveren munten, 1917 - 1937 v.a 25. Tel. 0172- 589224.. Tk. tekentafel, AO formaat, verstelbaar 175. Tel. 0348- 691320 Tk. 2-ling buggy, naast elkaar, 200 BI. houten box 100 Tel. 0182-374679 Ansichten en boeken v. Gouda e.o. tk. gevr. en aangeb. Tel. 0182-513095. Tk. D. fiets 85. H. fiets ƒ85 Versn. fiets f 135. Tel. 0172- 475682. Tk. H. fiets, 3V. ƒ135. D. fiets. 3V 135. Kinderf. 45. Tel. 0172-475682. Tk. bruidsjurk, ivoor, mt. 42, eenv. model, i.z.g.st. incl. acc. ƒ999 0172-417654. Ansichten en boeken van Gouda e.o. tk. gevr. en aangeb. Tel. 0182-513095. Zeer hoge prijs voor uw oude blikken speelgoed def. geen bezw. 0297-281492. GROTE VERGUNNING 1W Mxx het. vissen Ma» wee wsierèn in d» bijbeixiw W»*”- »j||

Weekblad voor Waddinxveen | 1999 | | pagina 14