n I I Bestuurlijke fusie PCO Waddinxveen en Boskoop Koninklijke schouderklopjes in beeld I 11 Jacques Booij op slotavond Rabobank F} 'Cf Zangavond in Moerkapelle Voorlichting zwangeren Schminkdag in Kreater ’Eerste hulp aan kinderen’ Él LI ■L Verkoping op kerkplein Klaverjassen Skateplekken in Zevenhuizen en Moerkapelle ZEVENHUIZEN/MOERKA- PELLE - Nog voor de zomerva kantie wil de gemeente Zeven- huizen-Moerkapelle in beiden woonkernen beslist een skate- plaats voor de jeugd hebben in- De Boskoopse belastingdeskundige mr. Jacques Booij sprak in het Anne Frank-centrum gericht. DINSDAG 11 MEI 1999 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 17 1 T 'f I Wi~ gu ;g| r W’ i Sportdag van AZC bij WSE-voetbal WADDINXVEEN - Vrijdag 21 mei van 10.00-16.00 uur houdt het asielzoekerscentrum Wad dinxveen (Zuidelijke Rondweg) op het voetbalcomplex van WSE (Willem de Rijkelaan) een grote sportdag voor bewoners, medewerkers en vrijwilligers. De deelnemers gaan volleybal len, voetballen, korfballen, hardlopen, touwtje springen, fietsen, hockeyen en touwtrek ken. Er wordt niet alleen ge sport, maar ook gespeeld want er zijn twee parcoursen uitge zet die men spelenderwijs en enthousiast kan voltooien. Ie dereen is welkom om te ko men kijken. M 1 I lp?',-- w f u 2? I A'.i A iS FA' 1 k i Met de fusie wordt beoogd in beide gemeenten - nu er in de toekomst sprake is van dalende leerlingenaantallen - een goede protestants-christelijke onder wijsstructuur in stand te hou den en de bestaande vereni gingsstructuur en -cultuur te waarborgen op dezelfde grond- l <’S De heer G.D. Pas van de Bosboom Toussaintsingel 5 te Waddinxveen is benoemd tot lid in de Orde van Oran je-Nassau. Hij zette zich in voor De Driestar in Gouda, de christelijke studentenvereniging Civitas Studios- orum in Fundamento Reformato, de Openbare Biblio theek Waddinxveen, de zondagsschool en kerkenraad van de gereformeerde Gemeente in Gouda, Stichting Initiatiefgroep Taalmethode, Landelijke Werkgroep Lectuurvoorziening, Werkgroep Schriftelijke Bijbelcur sus, Debutantschap Evangelisatie der Gereformeerde Gemeenten in Nederland en België, Landelijke Werk groep Kinderevangelisatie en is auteur van diverse pu blicaties. WADDINXVEEN/BOSKOOP - De besturen van de Ver eniging voor Protestants Christelijk Onderwijs (PCO) in Waddinxveen en in Boskoop hebben in een gezamenlijke vergadering het voornemen uitgesproken om per I janu ari 2000 te komen tot een bestuurlijke fusie. In een latere fase zal worden gewerkt aan een volledige fusie. De heer C.J. Hagesteijn van de Van Mecklenburg Sch- werinlaan in Waddinxveen is benoemd tot lid in de Or de van Oranje-Nassau. Hij had te maken met de kna penvereniging, de groepering Jongerencontact-Onder- ling Contact, de Christelijk Gereformeerde Kerk te Boskoop, de Industriebond CNV in Waddinxveen, Stichting voor Protestants Christelijk Voortgezet On derwijs voor Waddinxveen, Interkerkelijke Contact Commissie, Be Fair-voetbal, Stichting Samenwerkende Woningbouwcorporaties, de Buitenlandse Zending van de Generale Synode van de Christelijk Gereformeerde Kerken in Nederland, Stichting Woord en Daad, Groe ne Hart Ziekenhuis Gouda en de Commissie van Wa terschappen, Milieu en Economie voor de Kamer van Koophandel. De heer A.L.M. Boer van de Sparrengaarde 45 in Wad dinxveen is benoemd tot lid in de Orde van Oranje-Nas sau. Hij was actief in het basisonderwijs als groepson- derwijzer en adjunct-directeur en liet sporen na bij de rooms-katholieke woningbouwvereniging St. Joseph, de woningbouwvereniging Stichting Samenwerkende Wo ningbouwcorporaties, de plaatselijke woonruimte-ad- viescommissie, Stichting Bevordering Eigen Woningbe- zit Groenswaard en de Katholieke Bond voor Ouderen. MOERKAPELLE - In het kerk gebouw van de Gereformeerde Gemeente in Moerkapelle wordt zaterdagavond 15 mei om half acht een vrij toeganke lijke koor- en samenzangavond gehouden voor de Stichting Ontmoeting. Deze stichting biedt hulp aan thuislozen, drugsgebruikers, prostituées, ex-gedetineerden en zwervers in Rotterdam (dienstencen trum) en Epe (woon-werkcen- trum). Hiervoor wordt op dee avond in Moerkapelle een col lecte gehouden. Aan de muzi kale avond werken mee het mannenkoor ’Groot Rotter dam’ onder leiding van Matthijs van Noort, het jeugdkoor ’Asa- rela’ onder leiding van Rien van der Werff en de organist Janco Beider. Verder staan er bijdra gen van ds. J.B. Zippro uit Moerkapelle en A.E. Schouten van de op christelijke grondslag geschoeide Stichting Ontmoe ting op het programma. W '3 GOUDA/WADDINXVEEN - Woensdagavond 19 mei wor den er twee gratis toegankelij ke voorlichtingsavonden ge houden voor zwangeren en hun partners in het Goudse Groene Hart Ziekenhuis (Bleu- landlocatie). De bijeenkomst voor de eerste groep begint om half acht en voor de twee de groep om half tien. Tijdens beide bijeenkomsten wordt door middel van een uit voerige videofilm getoond hoe de gang van zaken is rond een bevalling op de afdeling verlos kunde van het Groene Hart Ziekenhuis. Aansluitend zal een verpleegkundige wat vertellen over het verblijf op de afdeling verloskunde. Ook zullen mede werkers van ’De Vierstroom’ en het Kraamcentrum ingaan op de periode na de bevalling. Naast deze presentaties is een groot aantal kramen ingericht met informatie over borstvoe ding, flesvoeding, diverse baby- verzorgingsproducten, luier- service en kraamzorg. Ook zijn een verloskundige en verpleeg kundigen van de afdeling aan wezig. Tijdens dit gedeelte van de avond is er volop gelegen heid tot het stellen van vragen. Tevens zal Saïda Haddaoui Soussan, assistent patiënten voorlichting, aanwezig zijn om vragen van migranten te beant woorden. Aanmelden voor deze gratis voorlichtingsavond kan telefo nisch tusen 9.00-12.00 uur bij de afdeling verloskunde van het Groene Hart Ziekenhuis, tel. 0182-566445. Op dit zelfde nummer is meer informatie over deze voorlichtingsavon den te verkrijgen. te maken heeft, bestaat uit Aan de samenvoeging van beide PCO-besturen werkt mee dat hun basisscholen in beide plaat sen op korte afstand van elkaar gelegen zijn en dat er sprake is van een gelijke bestuurscultuur. Verder spelen mee het totaal beschikbare financiële budget, de personele omstandigheden, de mogelijkheid om bestuurs last te kunnen spreiden over meerdere bestuursleden en de verdere adviezen in het kader van de in beide Gouwe-ge- meenten beoogde bestuurlijke krachtenbundeling van het in geschakelde UNIA-onderwijs- bureau. Beide schoolbesturen hebben zich inmiddels ook beraden over het regionale fusieproces 'De Vier Windstreken’. Het valt volgens de Waddinxveense en Boskoopse onderwijsmen sen te bezien of de voorgeno men fusiedatum binnen dit pro ces haalbaar is. Op dit moment stichting is nog een aantal essentiële za ken niet voldoende duidelijk of WADDINXVEEN - Saskia Ken nedy houdt in samenwerking met de Stichting Waddinxveens Welzijnswerk (SWW) zaterdag 29 mei van 10.00-16.00 uur in het centrum voor kunstzinnige vorming ’Kreater’ (Kerkstraat) een ’super-schminckdag’. De kosten voor deelname be dragen f 130,-, inclusief materi aal, een lunch en een mee te nemen model. Voor opgave kunnen beginners en mensen die hun bestaande kennis op dit gebied willen uitbreiden het te lefoonnummer 0172-213991 intoetsen. Saskia Kennedy heeft veel schminckervaring en hield in de afgelopen jaren al diverse van dergelijke cursussen voor de SWW. Tijdens haar workshop leren de deelnemers het op bouwen en aanbrengen van die ren- of kledingpatronen op li chaamsdelen en kleding met behulp van kwasten en rollers. WADDINXVEEN - Op het kerkplein van de Christelijk Af gescheiden Gemeente aan de Dorpstraat in Waddinxveen houdt de vrouwenvereniging ’Helpende Handen’ zaterdag 15 mei van 10.00-15.00 uur de jaarlijkse verkoping. De op brengst hiervan is bestemd voor de Stichting Hulp aan Christenen in Roemenië (HCR). De verkoping omvat handwerken van de vrouwen vereniging, originele Roemenië- producten, brood en banket, bloemen en planten, zuivel, fruit, jeugdactiviteiten en hapjes en drankjes. Een gezin van de Christelijk Afgescheiden Ge meente is sinds vier jaar werk zaam voor de Stichting Hulp aan Christenen in Roemenië. Zij zorgen voor het coördine ren van projecten, dagopvang van gehandicapte kinderen, evangelisatie door middel van kinderbijbelclubs, het versprei den van evangelische lectuur en kleding en voedsel voor arme gezinnen. In september hopen ze een tehuis voor wees- en straatkinderen te openen. Aan deze skatevoorzieningen is al jaren behoefte. Dit blijkt uit handtekeningenacties, per soonlijke gesprekken en uit een recent door de Stichting Jeugd- en Jongerenwerk Midden-Hol- land gehouden behoefte-on- derzoek. Concept-plannen zijn inmiddels doorgesproken met de doel groepen en onderwerp ge weest van een inspraakavond. De plannen zullen nog wel zo danig worden aagepast dat voor een groot deel aan de be- zaren van omwonenden tege moet wordt gekomen. Vooruitlopend op de definitie ve goedkeuring door de ge meenteraad zal al in juni met de aanleg van de skatevoorzienin gen in Zevenhuizen en in Moer- wor- WADDINXVEEN - In het ge bouw van de wijk- en speeltuin vereniging ’De Paddestoel’ (Lijsterbesstraat) wordt vrij dagavond 14 mei om acht uur een klaverjasavond voor vol wassenen gehouden. De toe gangsprijs bedraagt voor leden f. 2,50 en voor niet-leden f 3,50. WADDINXVEEN - In Wad dinxveen gaat De Vierstroom (kruiswerk en maatschappelijke dienstverlening) de cursus ’Eer ste hulp aan kinderen’ geven. De nieuwe cursus, die is be doeld voor iedereen die op het slag en identiteit, werk of thuis met jonge kinde ren drie bijeenkomsten die bij vol doende belangstelling worden gehouden op maandagavond 7, 14 en 21 juni van half acht tot tien uur. De prijs bedraagt voor leden van De Vierstroom f 130,- en voor niet-leden f 230,- Verschillende ziektekosten verzekeraars, waaronder Trias, vergoeden (een deel van) het cursusgeld. Voor aanmelden: tel. 0182-594500 (De Vier- stroom-Zorglijn). Ongeveer 40.000 keer per jaar raken kinderen betrokken bij een ongeval in en om het huis. Dat kan bijvoorbeeld gaan om een vergiftiging, een allergische reactie, verstikking, een breuk of een andere verwonding. Hoe men paniek kan voorkomen en wat er gedaan moet worden wordt geleerd in de cursus 'Eerste hulp aan kinderen’. ’Eerste hulp aan kinderen’ wordt gegeven in samenwer king met Rescue, een voor opleiding en advisering in spoedeisende (para)medische geregeld, hulpverlening. Al jaren bestaat er echter een la rz Bi iW band met de meeste deelne mende schoolbesturen binnen dit proces door het 'Weer Sa men Naar School’-verband. Bo vendien is al geruime tijd door de PCO-besturen van Boskoop en Waddinxveen deelgenomen aan de gesprekken binnen ’De Vier Windstreken’. Daarom zijn de protestants- christelijke schoolbesturen in beide gemeenten tot de con clusie gekomen om naast het voorgenomen eigen fusiebe- sluit, te blijven deelnemen aan het proces van ’De Vier Windstreken’. Op termijn kan dan een weloverwogen besluit worden genomen. Sinds het begin van de jaren ne gentig is er in 'onderwijsland’ sprake van bestuurlijke schaal vergroting. Met het samengaan van schoolbesturen wordt de bestuurskracht vergroot en neemt de deskundigheid toe. Bovendien is een grotere be stuurlijke schaal in het belang van de financiële risicosprei- ding. Ook binnen de PCO-besturen van Waddinxveen en Boskoop kwamen, mede door de sturing die de overheid aan dit proces gaf door aanzienlijke subsidië ringen, besprekingen over sa menwerking op gang. Beide schoolbesturen namen, samen met een aantal andere besturen in en rondom Gouda, deel aan het samenwerkingver band ’Weer Samen Naar behandelde Jacques Booij, woordvoerder van de Neder landse Federatie van Belasting adviseurs, fiscaal auteur en on afhankelijk accountant, niet al leen het huidige, maar ook het toekomstig belastingstelsel. Op een begrijpelijke manier werden de meer dan zeventig aanwezigen wegwijs gemaakt in de fiscale en soms politieke wirwar van rechten en plichten. Met het vorige week door de ministerraad goedgekeurde 'Belastingplan voor de 21ste eeuw’ beoogt staatssecretaris dr. Willem Vermeend van Fi nanciën de mazen in de fiscale regelgeving te dichten. Als bei- Mevrouw J.C. Glasbeek-de Booij van de Prinses Irene- straat 46 in Waddinxveen is benoemd tot lid in de Orde van Oranje-Nassau. Ze is huisvrouw, maar is en was ook actief voor de Wereldwinkel Waddinxveen, de Gerefor meerde Kerken, de Commissie Zending, Werelddiako- naat en Ontwikkelingssamenwerking, de Werkgroep Contact Immanuëlkerkgemeente-Laurentiusgemeente Olvenstedt (voormalig Oost-Duitsland), stedenband Waddinxveen-Pelhrimov, Amnesty International, Vrouwenraad Waddinxveen en Vredesplatform Wad dinxveen. Mevrouw T.P. Slootweg van de Piasweg 27b in Wad dinxveen is benoemd tot lid in de Orde van Oranje-Nas sau. Ze is huisvrouw, maar maakte zich ook verdienste lijk voor de Bond van Hervormde Zondagsscholen, de zondagsschool van de Nederlandse Hervormde Kerk, catechetisch onderwijs aan verstandelijk gehandicap ten, Commissie Ontwerp belonings- en verwerkingsma- teriaal, rubriek Schets voor Jongeren in het blad voor leidinggevenden van Onze Hervormde Zondagsschool, de Commissie Verstandelijk Gehandicapten Kerkdien sten en de jaarlijkse vakantieweek verstandelijk gehan dicapten. De heer G. Koele van de Sniepweg 25 in Waddinxveen is benoemd tot lid in de Orde van Oranje-Nassau. Hij was actief voor de voetbalvereniging VV&AV en voor Be Fair-voetbal. Hij verrichtte diverse herstelwerk zaamheden en onderhoud aan de sportaccommodaties en de velden van de christelijke voetbalvereniging in nhet Warnaarplantsoen. Daarnaast hield hij zich samen met zijn echtgenote bezig met het schoonhouden van het spelershome, de kantine en de kleedlokalen van Be Fair-voetbal. op de vierde en laatste informatie-avond in het kader van het thema ’Maand van de toe komst’ van de Rabobank Waddinxveen. (Foto: Rabobank Waddinxveen). WADDINXVEEN - De pas als jurist afgestudeerde Boskoopse belastingkundige mr. Jacques Booij heeft in het Anne Frank- centrum (Jan van Bijnenpad) de vierde en laatste informatie avond in het kader van het the ma 'Maand van de toekomst’ van de Rabobank Waddinxveen (Kerkweg-Oost) afgesloten. Na eerder in de maand april onderwerpen als beleggen, ver zekeren en financieringen te hebben behandeld, stond op de slotavond het onderwerp fisca- liteiten centraal. Na een korte uitleg over de achtergronden van de vermo gens- en inkomstenbelasting School’ voor wat betreft de or ganisatie van de zorgstructuur binnen de deelnemende scho len. Daarom was het min of meer een vanzelfsprekende zaak om aan de besprekingen over schaalvergroting in de regio te gaan deelnemen, die door een aantal besturen uit Gouda en omgeving in gang waren gezet onder de naam 'De Vier Windstreken’. PCO-Waddinxveen deed dit nadat er op plaatselijk niveau uiteindelijk geen mogelijkheden bleken te zijn om samen te werken met het locale rooms katholiek onderwijs (Stichting St. Victor is lid geworden van een Gouds samenwerkingsver band en de Federatie voor Pro testants Christelijk en Katho liek Onderwijs is opgeheven). PCO-Boskoop nam de stap omdat besprekingen over een groot fusieproces in Alphen aan den Rijn niet langer konden worden voortgezet. Beide schoolbesturen namen dus beide deel aan de bespre kingen in ’De Vier Windstre ken’. Behalve besturen van scholen in Gouda zijn hierin ook schoolbesturen uit Haast recht, Waarder, Driebruggen, Moordrecht, Zevenhuizen, Reeuwijk en Oudewater verte genwoordigd. Door de grootte van dit fusiep roces en de copmplixiteit ervan is op dit moment nog niet alles voldoende te overzien. Daar om valt het volgens PCO-Wad- dinxveen en PCO-Boskoop nog niet te zeggen of de binnen 'De Vier Windstreken’ voorge nomen fusiedatum per I januari 2000 een haalbare datum is. de Kamers der Staten-Gene- raal daarmee instemmen zal het plan op I januari 2001 wer kelijkheid worden. Jacques Booij voorspelde voor de komende periode een mati ge tot krachtige wind met de nodige deining. Voldoende om naar zijn mening 'te kunnen surfen op belastinggolven’. Ronald Otto, segmentmanager van de Rabobank Waddinx veen, kijkt tevreden terug op de belangstelling voor de vier 'Maand van de toekomst’-avon- den, waarin honderden mensen werden bijgepraat over uiteen lopende financiële zaken die ie- kapelle begonnen kunnen ders toekomst kunnen bepalen, den. L

Weekblad voor Waddinxveen | 1999 | | pagina 17