Alcoholverbod Deze Week Rabobanken Waddinxveen en Gouda willen Boeren Kazen ns Mandemakers J Keukens 6.99 gaan fuseren tijdens kermis CASiA wonen Sellers Mandemakers Ke Hemelvaartsdag OPENÏ—a ’’Alles kan tegenwoordig. Maar appels met peren vergelijken?” Of denken ze ^352 Tweede huwelijksreis voorWaddinxveens bruidspaar Zaterdag 15 mei Geraniummarkt ALLES VOOR UW OPEL... Van Elswijk b.v. Anjerfonds collecteert Rabobank Brand Houtex aangestoken Gouwebloem kan terugkijken op mooie dag Gemeente lijke bijdrage voor Kosovo In de ban van fimoklei WSE wast Ber nardus de oren Het vlaggeschip van WSE boekte een klinkende 4-1 overwinning op Bernardus. De oranje-witten komen de Waddinxveners in de na- competitie weer tegen. Een wedstrijdverslag staat op pagina 31 Opschoondag in Zuid Orgeldocent leert genieten Het leven van organist Jaap Niewenhuijse staat in het te ken van muziek. Al vanaf zijn elfde speelt hij orgel. Vol gens hem is talent niet ge noeg om het instrument te leren bespelen. De organist van de Nederlands Her vormde Kerk in Moordrecht eist passie en de bereidheid om tijd in het instrument te stoppen. Zie verder op pagina 9. ZATERDAG GEOPEND van 8.00 tot 12.00 uur van maart t/m oktober SCHERP GEPRIJSD: o.a. hout, platen, isolatie, keukens, parket, compleet tuinhoutprogramma gee Deze week nergens goedkoper! DE GROOTSTE 3, KEUS IN LEOLLJX CARWASH Bij de kruiskerk op de passage. Groot assortiment perkplanten en 500 gram kuipplanten Geen Plusmarkt. Opgeteld de beste! 'El 3.995,- WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Autcn snelservice ZELFSERVICE AUTOWASMACHINE STOFZUIGEN 10 WASPROGRAMMA’S geopend van maandag 8.00 uur t/m zaterdag 17.00 uur 24 uur per dag (automaten werken op guldens en vijfgulden-munten) Rabobank Waddinxveen Huis Hypotheekadvies Kerkweg Oost 161-tel. (0182) 62 53 90 ontvangen? Bel 0182 - 63 03 32 Alle soorten: Jong Belegen Kaas, Belegen Kaas, Oude Kaas, Brandnetelkaas KAATSHEUVEL WOERDEN Nee, kom dan voor een deskundig advies eens praten met een hypotheekadviseur van de Rabobank. Eerlijk waar. Weekblad voOf oplage 14.500 exemplaren Dinsdag 11 mei 1999 Aanbieding geldig op vrijdag 14 en zaterdag 15 mei ...1 ÉZuidkade 62, Waddinxveen, 0182-614066 roerde GEOPEND MAANDAG T/M ZATERDAG. DONDERDAG EN VRIJDAG KOOPAVOND. WWW.MANDEMAKERS.ML ken flessen, blikjes en derge lijke met alcoholhoudende drank bij zich hebben. Het verbod geldt voor het gebied tussen de Sniepweg, Piasweg, Herbarenerf, Dreef en Sportpad en op of aan de genoemde wegen en straten voor zover deze grenzen aan dit gebied. Overtreding van de gemeentelijke verordening zal door de politie bestraft worden met een proces-ver- baal. De boete bedraagt mini maal tachtig gulden. Plusmarkt Diwa, Winkelcentrum Zuidplas nen.” het was voor de derde achtereenvolgende keer dat de CNIPP een bruidsreis or ganiseerde. Vorig jaar reisden de bruidsparen af naar het idyllische plaatsje Dinant in de Belgische Ardennen en in 1997 maakten de bruidsparen de binnenstad van Brussel on veilig. Dit jaar was het de eer ste keer dat de weergoden goed gezind waren. Andere jaren hebben we fikse regen buien op ons dak gekregen en was het best wel guur. Het Coenecoop 397, Waddinxveen, Tel. (0182) 61 47 14 (nieuw!) Hoge Rijndijk 315 Zoeterwoude tel. 071 - 589.93.46 Men hoopt op een nog gro tere opkomst dan vorig jaar, zodat ook de andere twee wijken, Victorwijk en Jupiterlaan/Junolaan, mee genomen kunnen worden. Omdat beide commissies van de gemeente een posi tief reageerden op het voorstel kan vooruitlopend op het raadsbesluit uitvoe ring aan het verzoek wor den gegeven. Met het besluit reageert Zevenhuizen-Moerkapelle positief op een oproep van de gemeente Geertruiden- berg. Deze gemeente had een motie van gelijke strek king aangenomen en be sloot vervolgens alle ge meenten in Nederland op te roepen eenzelfde besluit te nemen. De Gouwebloem had afgelo pen week de jaarlijkse dag tocht voor senioren, ernstig zieken en gehandicapten. Het weer zat mee en het uitzicht was de moeite waard. Een verslag op pagina 17. Kantoor kanaalstraat 10, 2741 HH Waddinxveen, Postbus 372,2740 AJ, Telefoon 0182-63 03 32, Telefax 0182- 63 26 33. WADDINXVEEN- Een twee de huwelijksreis, welk bruid spaar droomt hier niet van. Heerlijk verzorgd op reis naar een romantische bestemming, waar bovendien nog de fraai ste foto’s worden gemaakt voor een blijvende herinne ring. Dit overkwam Jeroen en Pascale van Griensven uit Waddinxveen, die afgelopen week terugkeerden van een tweede huwelijksreis op het mooie eiland Texel. Op een zonovergoten eiland genoot het bruidspaar samen met dertien andere bruidspa ren afkomstig uit heel Neder land van een heerlijk weekend aan zee, strand en duinen. Ook werd de oude visserha- ven in Oudeschild en het pi- toreskje dorpje Oosterend met aparte geveltjes aange daan voor een fotoreportage. De plaatselijke bevolking schrok op van de komst van zoveel bruidsparen op de vroege zondagmorgen en het dorp liep massaal uit om alles eens van nabij te bekijken. De fotografen hadden de handen vol om hun bruidsparen in het gareel te houden. Het heerlij ke zeewater nodigde hen tel kenmale uit voor een forse duik. Echter, gedurende het gehele weekend werden fo to's gemaakt, dus de pakken en jurken moesten nog enigs zins toonbaar blijven. Toch konden Jeroen en Pas cale het niet nalaten om sa men met een ander kersvers bruidspaar met veel kabaal het ruime sop te kiezen. Urenlang droogföhnen van jurk en pak was het gevolg. Toch leverde dit de meest spontane plaatjes op. „Het was zo zalig, we hebben echt genoten, alle dagen lang’, ver telt Pascale. „En die jurk, ach, die droogt wel weer. Niet ie dereen krijgt de kans om haar trouwjurk nog eens een paar dagen extra te dragen.” Jaar lijks organiseert de CNIPP (Club of National and Inter national Professional Photo graphers) waartoe een selec tieve groep beroepsfotogra fen behoort, een driedaagse bruidsreis voor haar leden. ZEVENHUIZEN - De ge meente Zevenhuizen- Moerkapelle stelt I gulden per inwoner van de ge meente beschikbaar voor de vluchtelingen uit Koso vo. In totaal gaat het om een afgerond bedrag van 10.000 gulden. Alphense Ans van Luenen exposeert tot I juni in de bibliotheek aan de Van Mecklenburg Schwerinlaan met haar uitgebreide, zelf gemaakte fimoklei-beeldjes. Een artikel over haar en haar passie staat op pagina 13. WADDINXVEEN - In ver band met het grote succes van vorig jaar, hebben de Bewonerscommissie Zuid en Speeltuinvereniging Zonnig Zuid het plan opge vat om ook dit jaar weer een opschoondag te organi seren. De geplande datum is 5 juni. Afslag A4 Zoeterwoude i Rijndijk mooie weer van afgelopen weekend draagt toch bij aan een veel beter eindresultaat en natuurlijk de opperbeste stemming van de bruidspa ren”, aldus Marianka. De be stemming voor volgend jaar is al bekend, Parijs. Wie zich dan bruidspaar van het jaar 1999 mag nomen, zal pas na de eeuwwisseling bekend worden. De inmiddels ge trouwde stellen en bruidspa ren die nog dit jaar in het hu welijk zullen treden en hun reportage door Marianka Peters van City Photo laten maken, zijn allemaal kans hebbers voor een unieke tweede huwelijksreis. De gemeente Waddinx veen heeft nog geen besluit genomen. Het verzoek wordt op 25 mei behandeld in de commissie Algemeen Bestuurlijke Zaken. Rechtvaart 8, tel. 0416-279269. bank Waddinxveen. Dat is vol gens hem ook te merken aan de vragen die de cliënten van de Rabobank stellen. Het werk terrein wordt daardoor inter- nationaler en de dienstverle ning breidt zich verder uit. Finse Golf 2, tel. 0348-480460. WADDINXVEEN - De brand die woensdagavond I4 april een gedeelte van een hout- loods van Houtex in de as heeft gelegd, is aangestoken. Dit heeft een woordvoerdster van de politie dinsdag bevestigd. Met die conclusie is het tech nisch onderzoek naar de brand afgesloten. De politie is nog bezig met een onderzoek naar de dader(s) en wenst niet in te gaan op verde re vragen. Direct na de brand hing er al een luchtje van brandstichting. Zo zei onder- commandant van de vrijwillige brandweer Mulder dat „het be drijf niet met vuur werkt en er wel eens jeugd op het terrein komt’. Ook de eigenaar van het terrein hield nadrukkelijk reke ning met brandstichting. -MStes- 53e jaargang nr. 2645 Door BERT J. WOUDENBERG WADDINXVEEN/GOUDA - De Rabobanken van Wad dinxveen en Gouda zijn een onderzoek begonnen om tot een volledige fusie te kunnen komen. De besluitvorming daarover moet komend najaar al gestalte krijgen. Het fu sieproces is dezer dagen van start gegaan met het teke nen van een intentieverklaring door beide bankbesturen en is een direct vervolg op het vorig jaar begonnen voor onderzoek naar meer samenwerking. Doel van deze reis is om naast een ge zellig samen zijn, nauwer met collega’s onder elkaar samen te wer ken, ervarin gen en ideeen uit te wisselen, zonder in ei kaars vaarwa ter te zitten. Om de colle gialiteit te waarborgen wordt door de CNIPP een strenge selec tie toegepast, waarbij, naast de kwaliteitsei sen, nimmer twee fotogra fen uit dezelf de regio kun nen deelne men. Marianka Peters van Ci ty Photo is een van de 14 le den van de CNIPP en door middel van een pu- bliekswedstrijd werden Jeroen en Pascale ge kozen tot bruidspaar van het jaar. „Ik probeer de competitie zo eerlijk mogelijk te laten verlo pen. De drie genomineerde bruidsparen moeten via een voor keursstem gekozen worden. Degenen die het meest aantal stemmen vergaard, mag dan mee”, vertelt Marianka. Je roen werkt bij Rijkswaters taat en is met een handteke ningenlijst alle afdelingen lang- gegaan om zijn stemmen bij elkaar te krijgen. „Bij het tel len van de stemmen ben ik bij de 600 maar gestopt. Dit was al ruim 300 meer dan de an dere bruidsparen. Het was overtuigend dat Jeroen en Pascale de prijs zouden win- WADDINXVEEN - Tijdens kermissen op het evenemen tenterrein aan de Dreef mag er geen alcohol meer worden gedronken. Dat hebben Bur gemeester en Wethouders van Waddinxveen besloten. Het gemeentelijk besluit is dinsdag I I mei voor onbe paalde tijd ingegaan. Het is voortaan tijdens ker missen op het evenementen terrein niet alleen verboden om alcohol te drinken, maar men mag ook geen aangebro- Een bezoekje aan een van de vele kuddes Texelse schapen maakte onderdeel uit van de bruidsreis. Foto: Marianka Peters officieel Opel service-dealer Tel. (0172) 58 96 97 Dorpsstraat 257 Hazerswoude-Dorp J “erkend gesteund zijn de restauraties van kerken en molens, diverse festivals op het gebied van mu ziek, film, toneel, kleding en in strumenten voor muziekver enigingen, onderzoek in ver band met natuurbehoud, biografieën over bekende Ne derlanders en studiebeurzen voor beeldende kunstenaars. De collectanten die in Wad dinxveen langs de deuren gaan, komen van Scouting Sint Vic tor, muziekvereniging Concor dia en de drumband Cormula’s. Meer geld ophalen betekent voor de verenigingen ook meer geld. Ze mogen namelijk een derde van de opbrengst gebrui ken voor de eigen vereniging. Vorig jaar november werd tij dens de jaarlijkse algemene le denvergadering van de Rabo bank Waddinxveen voor het eerst melding gemaakt van het vooronderzoek naar samen- werkinng met de Rabobank Gouda. In dit verrassende on derzoek stond de vraag cen traal op welke wijze nu en in de toekomst de dienstverlening aan de cliënten van de Rabo bank verder kan worden ver beterd. ‘De wereld om ons heen verandert snel. De ont wikkelingen op het gebied van financiële dienstverlening, auto matisering en informatiever- sterkking volgen elkaar in hoog tempo op‘, aldus voorzitter G. van Ringelenstein van de Rabo- 2-zitsin100% g alcantara leder vanaf K. HOUTHANDEL ALBLAS sv De mooiste collectie Onberispelijke service De grootste keuze 5 Jaar garantie (incl. apparatuur van Atag, Etna en Pelgrim) Nu reser veren, levering tot 12 maanden later zonder meerprijs Levering door heel Nederland Geen aanbetaling 400 keukens in 2 showrooms ‘Daarmee groeit ook de vraag naar specialistische kennis. Bo vendien is verbreding van het draagvlak noodzakelijk1, stelt bankvoorzitter Gerrit van Rin gelenstein. Naar zijn mening toont het volgens hem grondig uitgevoerde vooronderzoek naar meer samenwerking aan dat schaalvergroting de manier is om in de toekomst een goe de dienstverlening te kunnen garanderen. Vandaar dat dezer dagenn het startsein is gegeven voor een aanvullend onderzoek om tot een volledige fusie te geraken. Hiertoe is door de le den van het bestuur en de raad van toezicht van de Raboban ken in Waddinxveen en in Gouda een intentieverklaring ondertekend. Er is inmiddels een fusiecommissie gevormd die bestaat uit de vertegen woordigers van beide locale banken en Rabobank Neder land. In de loop van dit jaar doet deze commissie een voor stel dat zal worden voorgelegd aan de algemene vergaderingen van beide Rabobanken. Het streven is er op gericht om komend najaar al tot formele besluitvorming te komen. Voorafgaand hieraan zal een specifieke informatiebijeen komst worden belegd om de leden nader te informeren over de ontwikkelingen in het fusie proces. WADDINXVEEN - Volgende week wordt in Waddinxveen door drie verenigingen weer gecollecteerd voor het Anjer fonds Zuid-Holland en het Prins Bernhardfonds. Beide fonsen zetten zich in voor het behoud van de cultuur in Ne derland in de ruimste zin van het woord. Het Prins Bernhardfonds steunt projecten met een lan delijk karakter, waarbij de na druk ligt op amateurkunst. Er zijn 15 Anjerfondsen, een in el ke provincie en een in Amster dam, Den Haag en Rotterdam. Voorbeelden van projecten die door de Anjerfondsen en het Prins Bernhardfonds worden Waddinxvee Weekblad voor Waddinxveen, Zevenhuizen en Moerkapelle

Weekblad voor Waddinxveen | 1999 | | pagina 1