ft Ir J Flyers heren I grijpt laatste strohalm Bezoek Rotary club Herford-Widukind aan Waddinxveen Waddinxvener gewond in Moordrecht Prestatiezwemmen Reddingsbrigade Waddinxveens danspaar naar Frankrijk Wordt het schaakkampioenschap spannend? Voorleesdag met kleuters in Zorgcentrum Souburgh Beroving met geweld Inbraak bij bedrijf Insluiping NbvP/Vrouwen van Nu alweer bezig met nieuw seizoen Gouwebloem kan terugkijken op mooie dagtocht DINSDAG 11 MEI 1999 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 23 Geen Overige uitslagen WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN ontvangen? Bel 0182 - 63 03 32 Goed verzorgde maaltijd w r (Foto: Sjoak Noteboom). De Rotaryclub met buitenlandse gasten. (Foto: Sjaak Noteboom). resse toont. Kleine kinderen zijn heerlijk spontaan en passen zich snel aan.‘ De Nationale Voorleesdag en het Nationale Voorleesontbijt staat dit jaar in het kader van het Jaar van de Ouderen. De Nationale Voorleesdag wordt voor de zesde keer gehouden en scoort elk jaar hoger. Ook in Waddinxveen haken peuter speelzalen en tal van basisscho len op deze dag in. WADDINXVEEN - Bij een verkeersongeval op de Schie- landse Hoge Zeedijk te Moordrecht raakte een 19- jarige Waddinxvener ge wond toen hij met zijn auto tegen een lantaarnpaal reed en daarna tegen een woning. De Waddinxvener reed over de Schielandse Hoge Zeedijk en haalde een voor hem rij dende auto in bestuurd door een 61 -jarige inwoner van Moordrecht. De jonge auto mobilist reed met te hoge snelheid, kwam in de berm terecht en verloor de macht over het stuur. Met rugletsel is hij vervoerd naar het Groene Hart ziekenhuis te Gouda. De verkeersdienst van de politie stelt een nader on derzoek in. Het rijbewijs van het slachtoffer is ingevor derd. WADDINXVEEN - Op vrijdag 7 mei is een inbraak gepleegd in een bedrijf aan de Coenencoop te Waddinxveen. Met een bak steen werd een ruit van het be drijf vernield. De daders heb ben geprobeerd een computer mee te nemen, maar dit is niet gelukt. Of er andere goederen zijn gestolen is niet bekend. tussenpauze van een week, komen tal van onderwerpen (rust, intuïtie, positief den ken, alfa/beta niveau, invloed van de geest op het lichaam) aan de orde. Ook worden oefeningen gedaan. De kos ten zijn 85 gulden per per soon. Opgeven kan bij de se cretaris, Lia van Pruissen, te lefoon 612571. De crea-kring heeft door het vertrek van enkele deel neemsters weer enige ruim te voor nieuwe leden. De kring komt vanaf 20 oktober elke derde woensdagoch tend van de maand in Kre- ater bijeen van negen uur tot half twaalf. Op het program ma voor het komend seizoen staan kartonnage, bloempot decoreren, kerstballen, pa pieren bloemen, tweemaal glas-in-look quilt, lampekapje en stempels. De kosten voor alle bijeenkomsten zijn hon derd gulden. Wie één keer wil meedoen betaalt vijftien gulden. Inlichtingen en opga ven bij Jannie Wallert, tele foon 619592. Veel mensen vinden het on gezellig alleen naar een to neelstuk of een theatervoor stelling te gaan. De theater club van NBvP/Vrouwen van Nu biedt leden de kans sa men de schouwburg te be zoeken. Zodra de nieuwe gids van de Goudse schouw burg uit is, wordt in gezame- lijk overleg bekeken welke voorstellingen aantrekkelijk zijn. Gepoogd wordt zoveel mogelijk combinaties te ma ken, zodat iedereen onder delen uit het programma kan kiezen. Het is derhalve niet verplicht aan alles mee te doen. pen. Het is namelijk nogal een organisatie1, vertelt Koetsier. Een half jaar voor de datum van het evenement wordt de plaats van bestemming geko zen. Vier weken voor de reis krijgen alle mensen een uitno diging van de Gouwebloem met het verzoek deze zo snel mogelijk terug te sturen waar na het indelen van de bussen kan beginnen. Daarna krijgen de mensen bericht hoe laat en waar ze op de dag worden op gehaald. Het komt wel eens voor dat deelnemers vlak voor de reis moeten afhaken. „Dat is echt heel erg jammer. Voor ons omdat we de mensen zo lang mogelijk mee willen laten gaan, maar natuurlijk meer nog voor de mensen zelf die het hele jaar uitkijken naar de reisdag. Men sen hangen dan echt met de tranen in de ogen aan de tele foon1, vertelt Koetsier. Het geeft aan dat de reis erg popu lair is bij de doelgroep. Geluk kig zijn er ook andere manie ren om dat te merken. „Er was totaal geen wanklank, de men sen zeiden allemaal bedankt en vonden het ook dit jaar weer heel leuk1, besluit secretaris Koetsier. Dames 2 leed een nederlaag te gen het hoger geklasseerde BV Alphia. Uitslag 44-72. Topsco rer: Danielle Bakker met 18 punten. Heren 3 bood vooral de eerste helft goed tegenstand tegen Punch. Hierin ging de strijd gelijk op. De tweede helft ging het leeftijdsverschil erg meespelen en de studenten uit Delft gingen met de winst naar Unie met een brood/kaas en dessertbuffet, feestelijk omlijst door rode tulpen. Een enorme diversiteit aan ka zen waren vertegenwoordigd, waarbij de boerenkazen en de Goudse kazen een ereplaats in namen. Ook twee jaarkinderen uit Chi li en Mexico, die in het kader van internationale jeugduitwis seling een jaar in Duitsland doorbrengen genoten van deze huis. Uitslag 42-54. Topscorer: Harry van Engen met 13 pun ten. Jongens kadetten I deed een flinke stap richting kam pioenschap door te winnen van een van de andere kandidaten, Argus. Flyers was over het ge heel genomen de betere ploeg en de overwinning kwam dan ook niet echt in gevaar. Uitslag 79-59. Topscorer: Johan Wal- hout met 22 punten. Jongens kadetten 2 speelde een spannende strijd tegen Sprin gers. Flyers had de gehele wed strijd een voorsprong, maar kon deze niet over de tien pun ten krijgen. Toen Springers in de tweede helft alles of niets ging spelen, kwamen de Gou wenaren nog aardig dichtbij (62-60). Toen Flyers weer bij de les was, kwam toch tot uit drukking dat de Waddinxveen- se jongens de betere waren. Uitslag 72-62. Topscorer: Wim Los met 17 punten. Jongens mini’s I had vooral de eerste twee periodes moeite met het spel van Argus. De hierin opgelopen achterstand werd dan ook niet meer goed gemaakt in de goed gespeelde twee laatste periodes. Uitslag 38-46. Topscorer: Mark Baje- ma met 10 punten. WADDINXVEEN - Op don derdag 6 mei is een spaarpot met een onbekend geldbedrag gestolen uit een woning aan de Bilderdijklaan te Waddinxveen. De insluiper kwam de woning binnen terwijl de bewoners op de eerste verdieping waren. Enkele kasten en laden werden doorzocht. ZEVENHUIZEN - Op 2 mei rond 4.00 uur is een 30-jarige man uit Moerkapelle van zijn bromscooter bestolen. Op de Zuidplasweg werd de man door een aantal personen ge slagen en geduwd, waarna zijn scooter van hem werd gesto len. De politie is ter plaatse ge komen en heeft twee verdach ten aangehouden. Dit zijn een 17-jarige jongen uit Dordrecht en een 20-jarige jongen uit Rot terdam. De twee zijn in verze kering gesteld. De politie is nog bezig met het onderzoek. hoogtepunt van de reis. De or ganisatie vertelde veel over wat er te zien was aan de wal, er werd gekeken naar de broe dende vogels en de boten die voorbij voeren. Rond Appel- tern wordt er veel gedaan aan watersport. De reis had dit jaar een feeste lijk tintje. Jan Vermeulen ’deed’ de reis voor de 25e keer en kreeg uit handen van de voor zitter van de Gouwebloem, meneer Burger, een presentje. Datzelfde kreeg de begeleiden de arts mevrouw Korevaar die overigens niet hoefde in te grij pen. De voorzitter vroeg zich dan ook gekscherend af of ze het kleinigheidje ook wel had verdiend. Volgens Koetsier is dit jaar al les volgens plan gegaan. Er ge beurden geen vervelende din gen en van het schema hoefde niet te worden afgeweken. „Ie dere keer weer is er vantevo- ren de spanning of de bussen wel op tijd vertrekken, of er geen plotselinge afbellens zijn en of de dag wel leuk zal verlo- van Biniam aan flarden. Leo van der Haven was te sterk voor Jasper van Oort en Teije Wiersma demonstreerde te gen Jaap Smit de kracht van paarden tegen lopers in een gesloten stelling. Arie Kardol, inmiddels naar de midden groep afgezakt, werd door Henk Stam mat gezet. Dirk van Offeren was heel te vreden met een gelijk spel te gen zijn teamgenoot Jaap van der Heiden. Henk Erkelens raakt blijkbaar op tempera tuur: winnen tegen Jan Muit is niet iedereen gegeven. Hans van Offeren kwam niet verder dan een gelijk spel tegen Kees Klaassen. Peter van Offeren maakte aan de opmars van Jaap van Sandijk voorlopig een einde. Adriaan van der Starre leverde het zo veelste ‘bewijs‘(?), dat Henk van Erk in de onderlinge niets klaar maakt. Evert Hildebrand won in zeer korte tijd van John Vaessen. Aan de onderkant kwamen H.E. van Offeren en Kees Alblas tot een gelijk spel. Herman Verwaal was ditmaal nog een maat te groot voor Ton Bronk. Met nog vier ron den te spelen Is de stand aan de eigenlijke top: I. Philipse, 2. Jansen, 3. Van Woudenberg. WADDINXVEEN - Het be stuur van de NBvP/Vrouwen van Nu houdt zich in het meinummer al druk bezig met het komende seizoen. Voorzitter Lies Franken zegt in haar voorwoord dat tal van leden actief en betrok ken zijn. De afdeling Wad dinxveen doet het in vergelij king met andere bondsfdelin- gen goed. Toch hoopt zij op nog meer interesse van le den voor een bestuursfunc tie, deelname aan cursussen en landelijke jaarvergaderin gen. Donderdag 27 mei is er een algemene vergadering in Utrecht. Staatssecretaris voor emancipatiezaken An- nelies Verstand zal een inlei ding houden. Elf Beninese vrouwen geven hun visie op ’Vrouwen in lokale bestu ren1. Dinsdag 18 mei geeft Conny Timmermans op de laatste maandelijkse bijeenkomst van dit seizoen een les volks dansen. Dit keer in het Anne Frankcentrum, 20.00 uur. Wie mee wil doen moet schoenen met een stroeve zool aantrekken. Kijken mag ook. Het eigen koor treedt eveneens op. Het nieuwe seizoen begint op dinsdag 16 septemer om 20.00 uur in de Marchand- zaal van Zorgcentrum Sou- burgh met een dia-presenta- tie over Grand Marnier en diverse proeverijen. NBvP/Vrouwen van Nu heeft Fien Redert-Verhoeckx ge vraagd een cursus ’Hoe ont dek ik, dat er meer in mijzelf zit dan ik denk’, te geven. Op vier achtereenvolgende och tenden of avonden, met een lekkers voor iedereen1, zegt het hoofd van de Dagverzor- ging Marijke Sopakuwa. „De le rares die altijd met de kinderen meekomt, Ida Vreugenhil, zal voorlezen. Ik hoop dat we en kele bezoekers van de Dagver- zorging eveneens kunnen over halen iets voor te lezen. Kinde ren, zeker de kleintjes, geven geweldig veel blijdschap bij hun visites. Het is alsof iedereen bij ons opleeft en veel meer inte- sen voortdurend in en uit de bus stappen want de doelgroep van de Gouwebloem zijn de gehandicapte, ernstig zieke en oudere Waddinxveners. Daar om maakt de Gouwebloem ie der jaar een tocht met een fan tastisch uitzicht. Deze keer ke ken de mensen, rijdende over de dijken, uit over de Oude Maas, over de stadsmuren van Buren, molens, en over de mooie groene polders. typisch Hollandse sfeer. Een van de Duitse gasten bood ter viering van zijn geburtstag champagne aan, waarna gezon gen werd en cadeaux werden overhandigd, waaronder na tuurlijk een paar klompen. Grif werden deze van handtekenin gen voorzien, waarna laat in de middag de R.C. Herford-Widu kind met wapperende zakdoe ken weer richting Duitsland vertrok. WADDINXVEEN - „Kijk alle maal eens naar boven! De zon komt door!1, klonk het bij Ap- peltern in de bus. De deelne mers aan de jaarlijkse dagreis van de Gouwebloem hebben geluk gehad. Het weer kon wel beter maar de regen beperkte zich gelukkig tot de periodes dat de mensen droog in de bus zaten. Annie Koetsier van de Gouwebloem noemt de reis dan ook een groot succes. Dit jaar ging de Gouwebloem met de deelnemers naar de Be tuwe. De animo was net zo groot als vorig jaar. Met twee touringcars en een rolstoelbus, een aangepaste touringcar, maakten 105 deelnemers de trip naar het midden van Ne derland. „Het was een ver schrikkelijk leuke dag, gelukkig kwamen we in de droge perio des op de plaatsen van bestem ming aan. Ik denk dat iedereen het naar zijn zin heeft gehad want er was een boel te zien1, vertelt Koetsier. De bussen maakten een tocht die ging via een restaurant in De Meern waar het gebak klaar stond en de koffie al stond te dampen, naar Appeltern in de Betuwe. Tijdens de reis is het niet de bedoeling dat de men- vertegenwoordigen bij de In ternationale Danskampioen- schappen die op 23 en 24 okto ber in Rouen worden gehou den. Het is voor hen de eerste internationale wedstrijd en zij beschouwen dit dan ook als een grote uitdaging in hun nog korte danscarrière. Het paar zal natuurlijk niet al leen afreizen naar Frankrijk. Zij worden tijdens deze wedstrijd gecoacht en gesteund door hun trainer Jan Postulant. Daarnaast hebben al de nodige supporters toegezegd mee te zullen gaan om het succesvolle danspaar in Frankrijk aan te moedigen. verloren de dames van Dunc- kers. Flyers speelde alleen de eerste en laatste vijf minuten een goede wedstrijd. De start van de eerste helft was goed en Flyers nam een 9-2 voor sprong. Hierna werd onsamen hangend gespeeld en de rust stand werd 23-29. In de tweede helft werd de achterstand nog groter, maar bij een stand van 29-40 kwam weer het heilige vuur in het spel van de Wad- dinxveense dames en men kwam met nog zestien secon den te spelen terug tot 46-46. Jammer voor Flyers, dat de scheidsrechter toen een voor het team nadelige beslissing nam en de vrije worpen door Dunckers werden benut. Uit slag 46-49. Topscorer: Anita van Unen met 13 punten. WADDINXVEEN - De Wad- dinxveense Reddingsbrigade organiseert op vrijdag 14 mei in Gouwebad de Sniep prestatie zwemmen. Er worden dan ver schillende aantallen meters ge zwommen en wordt hier voor beloond. Op deze avond is het de be doeling dat er een aantal me ters wordt gezwommen. De af standen die gezwommen kun nen worden zijn 500, 1000 en 1500 meter, dit zijn 20, 40 of Het Waddinxveense danspaar Peter Brouwer en Chantal Knaapen. (Foto: M. van der Stelt). WADDINXVEEN - Het in Waddinxveen wonende dan spaar Peter Brouwer en Chan tal Knaapen zijn gevraagd Ne derland te vertegenwoordigen op een grotee, internationale danswedstrijd in Rouen, Frank rijk. Het paar, dat danst bij Danssportstudio Porceletti in Gouda, wordt door kenners als zeer talentvol aangemerkt. Zij hebben het gepresteerd in zeer korte tijd te promoveren naar de wedstrijdklasse en verdere promotie is zeker niet uitgeslo ten. Tijdens de Nationale Kam pioenschappen in Assen is hen daarom gevraagd Nederland te WADDINXVEEN - Flyers He ren I deed wat het moest doen om degradatie te ontlopen, na melijk winnen. Dames I verl oor in slotfase van Dunckers. Winst was er voor Jongens ka detten I en 2. Verlies werd ge noteerd voor Dames 2, Heren 3 en Jongens mini’s I Heren I greep een van de laat ste kansen om degradatie te ontlopen door winst op de middenmoter New Stars. He ren I begon geconcentreerd aan de wedstrijd en nam vanaf het begin het initiatief. Met ge varieerd basketball werd New Stars sterk onder druk gezet en een 28-16 voorsprong met de rust was dik verdiend. Ook de tweede helft bleef Flyers het beste van het spel houden en met nog twee minuten te spe len leek de buit binnen (64-51 Maar de Waddinxveners on derschatten de veerkracht van de tegenstander. Deze speelde alles of niets en kwam nog ge vaarlijk dichtbij. Einduitslag: 68- 64. Topscorer: Wolter Zwij- nenburg met 30 punten. Dames I had geen beste week achter de rug. Het verlies van afgelopen weekend in Schie dam werd gevolgd door op nieuw verlies in de midweekse wedstrijd uit tegen Baros. Nu 60 baantjes. Er kan gestart worden tussen 18.30 uur en 21.00 uur en er moet uiterlijk voor 21.30 uur gefinisht wor den. De banen die gezwommen worden, worden door vrijwilli gers van de WRB geteld. Is er gefinisht dan kan er een medial- le gehaald worden. Deze zwemprestatieavond is niet al leen voor leden, maar ook voor niet-leden. De kosten zijn voor leden ƒ2,50 en voor niet- leden ƒ3,-. WADDINXVEEN - Rotaryclub Waddinxveen bevorderde via International Service haar vriendschappelijke contacten door de ontvangst van de con tactclub Herford-Widukind op 24 en 25 april. De afdeling International Servi ce van Rotary Waddinxveen droeg zorg voor de organisatie van het weekend,dat begon met een bijeenkomst op het gemeentehuis,waar een wel komstwoord werd uitgespro ken door burgemeester Fedde Jonkman. Aandacht werd gegeven aan de historie van Waddinxveen en het bestuur van de gemeente en de plaats,die momenteel wordt ingenomen door Wad dinxveen in het Groene Hart. De Koninklijke omgeving, waarbinnen dit alles plaatsvond, werd bijzonder benadrukt, waarna het gezelschap de gele genheid kreeg de schilderijen expositie: Rondom Beatrix te bezichtigen. In hotel restaurant Belvédère te Schoonhoven was ’s avonds een feestelijke bijeenkomst, waar de gouverneur, gedele geerde van het bestuur van Ro tary International, de voorzit ters van beide Rotaryclubs en vele anderen het woord voer- WADDINXVEEN - In de 32ste ronde van de onderlinge com petitie van WSV was de uittre dende kampioen Leon Wille men ingedeeld tegen Eduard Philipse, de aanvoerder van de ranglijst. Leon had wit en bouwde een Stonewall (stenen muur) op, wat verdedigend heel stevig is, maar weinig aan- valskracht heeft. Eduard achtte het niet zijn taak om daar als zwartspeler veel initiatief tegen in te brengen en zo kwam er na een avond secuur spelen van beide kanten een remise. Daarmee schiet Leon niets op: zijn achterstand blijft ruim 200 punten. Barthold Jansen, die soepel van Hennie de Roodt won, kwam nu een kleine vijftig punten dichter bij de top. Dat geldt ook voor Hans van Wouden berg, die tegen Ton van Nieu- kerke wel zijn best moest doen, maar de punten dan ook vastberaden naar zich toetrok. Theo Goor had voor Peter de Louw geen enkel respect en won in de ondernemende stijl, die we van hem gewend zijn. Ronald Dannis pakte Biniam David ook ondernemend aan, maar had tot laat in de partij geen vertrouwen in een goede afloop. Toch ging de stelling WADDINXVEEN - De kleu ters van de Willem Alexander- school, regelmatig te gast in Zorgcentrum Souburgh, ko men ook voor de Nationale Voorleesdag op woensdag 19 mei tussen tien en elf uur naar de afdeling Dagverzorging. „Van de organisatie van de Voorleesdag hebben we pos ters gekregen en we gaan zelf de hal en de afdeling leuk ver sieren. En natuurlijk is er iets den. Een schilderij, waarop een geborduurd Widukind te paard prijkte, behoorde tot de vele bewonderde cadeaux. Tijdens het buffet, waarbij life music op de achtergrond aanwezig was, zorgde zowel Duits als Neder lands amusement voor een feestelijke omlijsting. Zondagmorgen werd het mu seum Het Catharina Gasthuis bezocht, waarna het bezoek werd afgesloten in hotel de Een deelnemer aan de dagtocht van de Gouwebloem laat duidelijk merken er zin in te hebben. In Appeltern kregen de men sen een lekkere, goed verzorg de maaltijd aangeboden in een restaurant. Bijna was het té ge zellig. Het eten dreigde wat uit te lopen zodat er moest wor den gehaast om de boot te ha len. „Een ander gezelschap stond er op om op de afge sproken tijd te vertrekken,1 vertelt Koetsier, „maar het geeft wel aan hoe gezellig het was aan tafel.' De boottocht vormde het - ■<ƒ?•••••- •~T

Weekblad voor Waddinxveen | 1999 | | pagina 23