VVN controleert Notaris verricht trekking loterij zaterdag 29 mei gratis caravans Contouren Bedrijvencentrum Schieten aan de Dreef Reconstructie van KW-plein en andere plaats weekmarkt Burgemeester start praktisch verkeersexamen Vier thema-avonden over borstvoeding Klassemeubelen voor lage prijzen Nieuwe lantaarns in Groens- waard I ^Wandelcafé’ over Vecht en Amstel Kleurwedstrijd van ’Ichthus’ Koorconcert in Moerkapelle Bingo in AF-centrum Kinderhulp: Vijf mille Wandeltocht senioren Jeugddienst bij De Rank ‘Rotta‘ bij Passage CDA in Gouda Bingo in ’De Boog’ W0ENSDAG19 MEI 1999 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 21 Geen WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Gespecialiseerd in eiken (blank, donker en honing), modern, grenen en kersen. ontvangen? Bel 0182 - 63 03 32 Dorpsstraat 119, Zevenhuizen Telefoon 0180-631111 Fax: 0180-633024. Tot 18.00 uur geopend. Vrijdag koopavond tot 21.00 uur. f 1 1 3 Medewerkers van Campo BV staan volgende week zaterdag morgen klaar om desgewenst WADDINXVEEN - Volgende week zaterdag 29 mei houdt de afdeling Waddinxveen van de vereniging Veilig Verkeer Nederland (VVN) een gratis caravancontrole in samenwerking met Campo Caravans BV aan de Piasweg in Waddinxveen en de verkeerspolitie van het district Midden-Holland. te daarvan geregeld gebruik. Wat ditmaal voor het eerst niet mocht was alcohol drin ken. Als gevolg van een nieuw ge meentelijk verbod mag er tij dens de kermis op de Dreef geen druppel alcohol meer ge dronken worden. Zichtbaar al thans. Men mag ook geen alco hol in flessen of blikjes bij zich hebben. Wat zich al in ieders maag bevindt blijft echter on zichtbaar. Eerst worden de Koningin Wil- helminasingel en de Willem de Zwijgerlaan (oostelijke kant) aangepakt. Het westelijk ge deelte van de Willem de Zwij gerlaan (bij Albert Heijn) en de Juliana van Stolberglaan wor den niet afgesloten in deze pe riode. De winkels blijven gedurende de wegwerkzaamheden bereik baar voor de klanten. De be voorrading van winkels kan ge woon doorgaan middels omlei- dingsroutes. De weekmarkt wordt tijdelijk (gedeeltelijk) verplaatst naar de Mauritslaan. Dat betekent dat er op de vrij dagen van 21 mei, 28 mei, 4 en I I juni niet geparkeerd kan worden op de nieuw aangeleg de parkeerplaatsen in de Mau ritslaan in verband met de markt. 5000 nf toonzalen! MOERKAPELLE - Woensdag avond 26 mei om acht uur wordt in de Hervormde Kerk aan de Dorpstraat in Moerka pelle een concert gegeven door het christelijk gemengd koor ’Sursum Corda’ onder leiding van Gerard Lange en het jonge renkoor ’Cantate Domino’ on der leiding van Peter Verweij. Ds. A.Schaap verzorgt de medi tatie. De toegang tot het koor concert is gratis en er is een collecte voor het visserijpro- ject van de Stichting Woord en Daad. WADDINXVEEN - De af deling seniorenwerk van de Stichting Waddinxveens Welzijnswerk (SWW) houdt dinsdag 25 mei de vijfde wandeltocht van dit seizoen. Bij goed weer kunnen de wandelaars om half elf star ten bij het Anne Frank-cen- trum (Jan van Bijnenpad) voor een tocht van ruim 10 km. Kosten voor deelname bedragen 4,- (inclusief drie kopjes koffie of thee). De tocht gaat deze keer richting ”t Weegje’ waar een rustpauze wordt inge last. Bij terugkomst in Wad dinxveen is er nog gelegen heid even met elkaar na te praten. WADDINXVEEN - Op de avond van Eerste Pinkster dag (zondag 23 mei) is er om half zeven bij de confes- sioneel-hervormde ge meenschap ‘De Rank' een jeugddienst in het Coene- coop College. In deze dienst gaat ds. A.J. Krol uit Gorinchem voor. Het thema van de dienst is ‘Als je durft'. Aan de jeugd dienst wordt verder mede werking verleend door het YMCA Gospel Choir uit Scheveningen. Na de dienst is er gelegenheid om met elkaar iets te drinken. Van de ingrijpende reconstructie van het Koningin Wil- helminaplein wordt steeds meer zichtbaar. (Foto: Evert Hardendood). WADDINXVEEN - De ge meente Waddinxveen is van plan om de openbare ver lichting te vernieuwen aan het Schuberthof, het Sweel- inckhof, de Mozartlaan, de Wagnerlaan, het Vivaldihof en het winkelplein Groens- voorde in de wijk Groens- waard I. De nieuwe straatverlichting zal voldoen aan het landelij ke politiekeurmerk 'Veilig Wonen’, dat enkele jaren leden in de wijk Zuidplas- Extra werd geintroduceerd. Met de uitvoering van de werkzaamheden is al gestart vanwege een kabelstoring aan het Schuberthof. Ver wacht wordt dat de werk zaamheden nog vóór de zo mervakantie zijn afgerond. het postkantoor begint het nieuwe Bedrijven- aan de Kerkweg-Oost al aardig vorm te krij- (Foto: Evert Hardendood). De tien prijzen zijn als volgt ge vallen: Ie prijs: Olympus com- WADDINXVEEN - Op Hemel vaartsdag (donderdag 13 mei) heeft de Waddinxveense nota ris mr. P.L. van der Meulen tra ditiegetrouw de trekking ver richt van de door de Stichting Rijvereniging Reigersburgh ge houden loterij. De trekking gebeurde tijdens het jaarlijkse pony- en paarden- concours op het terrein van manege Reigersburgh aan de Piasweg. De vergunning voor deze ver loting werd door het college van Burgemeester en Wethou ders verleend op 28 januari 1999 onder nummer 99-492. ment in Waddinxveen plaats vinden moest de route op het laatste moment woerden ge wijzigd. De leerlingen moeten een aan tal drukke kruispunten over steken. Bij de kruispunten staan WN-vrijwilligers die er op toe zien dat de juiste verkeershan- WADDINXVEEN - De afdeling Waddinxveen van de christe- lijk-maatschappelijke vrouwen beweging ‘Passage' houdt van avond om kwart voor acht (woensdag 19 mei) in De Hoeksteen (Esdoornlaan) haar maandelijkse vergadering. R. v.d. Vorm uit Moerkapelle komt vertellen over de activi teiten van natuur- en vogel wacht ‘Rotta‘. WADDINXVEEN - De afdeling Waddinxveen van de Stichting Waddinxveens Welzijnswerk (SWW) houdt dinsdagavond 25 mei om kwart voor acht in het Anne Frank-centrum (Jan van Bijnenpad) voor 55-plussers de laatste bingoavond van het sei zoen. De kosten zijn f 4,- voor één plankje en f 5,- voor twee plankjes voor 7 ronden, inclu sief een kopje koffie. Er zijn mooie prijzen te winnen. kleine reparaties direct uit te voeren. Het controleren van de vakan- tiehuisjes-op-wielen is voor de verkeersveiligheid en voor de veiligheid van de gebruikers een belangrijke zaak. Bij politiecontroles op vakan- tieroutes blijkt dat er nog vaak sprake is van technische gebre ken. Overigens blijken die man kementen vaak snel en eenvou dig te herstellen. De voertuigonderdelen die bij zondere aandacht verdienen pact camera Muij-zoom 140: lot 3077; 2e prijs: ijzeren hob belpaardje: lot 3522; 3e prijs: paardje op wielen: lot 3552; 4e prijs: ijzeren lampje: lot 3942; 5e prijs: zijden shawl met mouwophouders: lot 2792; 6e prijs: shoppen lot 2420; 7e prijs: ijzeren kaarsenstandaard: lot I 132; 8e prijs: kinderstoel- tje, tevens voetenbankje: lot 3843; 9e prijs: plateau met kaarsen: lot 2019; 10e prijs: kapstokje met lange schoenle- pel: lot 0679. WADDINXVEEN - Afgelopen maand heeft de baptistenge meente ’Ichthus’ in Waddinx veen een kleurwedstrijd gehou den voor de kinderen tot en met 12 jaar. De ingeleverde kleurplaten werden in drie leeftijdscatego rieën ingedeeld. In deze catego rieën werden winnaar: 3 -4 jaan Tim Tempelaar; 8-10 jaar: joke Hokke en 10-12 jaar: Jaf- eth Bekx. donderdagavond 27 Eurodiscussie WADDINXVEEN .- Dinsdag morgen I en woensdagmorgen 2 juni houdt de afdeling Wad dinxveen van de vereniging Vei lig Verkeer Nederland (WN) het praktisch verkeersexamen voor de scholieren van groep 8 van het basisonderwijs. Aan het jaarlijkse praktisch ver keersexamen, dat volgt op het delingen worden verricht. wandeling langs het gebied GOUDA/WADDINXVEEN - Het CDA-Gouda en de Hol landse Werkgeversvereniging (HWV) houden dinsdag I juni van vier tot zeven uur in de Deze afsluiting duurt tot maan dag 14 juni. De verkeerslichten zijn in deze periode van vier weken buiten werking gesteld. De verkeersdeelnemers zullen zelf weer op de voorrangsre- gels moeten letten. Voordat het hele kruispunt voor renovatiewerkzaamheden wordt afgesloten, vinden voor bereidende werkzaamheden plaats aan de wegen die naar het kruispunt toeleiden. zijn de remmen, de banden, de reflectoren, de wiellagers, de koppeling, de assen en het chassis. Overbelading speelt ook vaak een rol, maar dat is uiteraard geen technisch ge brek. De VVN-caravancontrole in Waddinxveen strekt zich niet alleen uit over aspecten van verkeersveiligheid, maar ook ande.re zaken die met de veilig heid van het interieur van de caravans te maken hebben. Hierbij gaat het om de gasin stallatie. Tenslotte wordt geke ken of de voertuigdocumenten in orde zijn. Men krijgt ook ad vies over het gewicht van de auto met het gewicht van de caravan en welk rijbewijs hier voor vereist is. WADDINXVEEN - Moeders, zwangeren pn andere geïnte resseerden uit Waddinxveen en omgeving kunnen vanaf don derdag 20 mei maandelijks te recht op de informatiebijeen komsten van de borstvoedings- organisatie La Leche League Nederland (LLL). De bijeen komsten worden in Waddinx veen gehouden door LLL-leid- ster Riet Boef en zijn bestemd voor iedereen die meer wil we ten over borstvoeding. Baby’s kunnen worden meegenomen. Alle facetten van het geven van borstvoeding komen aan de or de. Men krijgt ruimschoots de gelegenheid vragen te stellen of ervaringen te vertellen. De informatiebijeenkomsten worden gehouden in series van vier. De eerste, donderdag 20 mei, gaat over de voordelen van borstvoeding. Tijdens de tweede, dinsdag 29 juni, wordt gesproken over de bevalling, het kraambed en het beginnen met borstvoeding ge ven. De derde, donderdag 19 augustus, behelst het voorko men en oplossen van proble men. De vierde, donderdag 9 september, gaat over goede voeding voor de moeder, het overgaan op vast voedsel voor de baby en het voeden van een oudere baby. Daarna begint de serie weer opnieuw met tel- De controle bij het Waddinx veense bedrijf is op telefoni sche afspraak (tel. 0182- 642550). De geïnteresseerden kunnen vragen naar Jan Kruit. Caravanbezitters worden met deze bijzondere actie in de ge legenheid gesteld aan de voor avond van het vakantieseizoen hun mobiele woning aan een in- spectiebeurt te onderwerpen. WADDINXVEEN - Er kon op de Waddinxveense kermis vo rige week op het evenemen tenterrein aan de Dreef ook weer geschoten worden. Maar dan alleen in de gebruikelijke ’schiettent’. Het publiek maak- Tussen de Rabobank Waddinxveen en centrum van de Rabobank Waddinxveen gen. eerder afgenomen theoretisch verkeersexamen, doen in totaal 350 meisjes en jongens mee. Waddinxveens burgemeester Fedde Jonkman zal dinsdag morgen I juni om half negen het startschot geven, waarna de eerste leerling zal vertrek ken. De rooms-katholieke basis school De Regenboog (Jacob Catslaan) zal als eerste school beginnen. Voorafgaande aan het examen worden de fietsen van de scholieren gekeurd door de politie. De meisjes en jongens starten bij het politiebureau aan de Li- maweg. De uitgepijlde route beperkt zich tot een gedeelte van de bebouwde kom van het Gouwedorp. In verband met de vele weg werkzaamheden die op dit mo- WADDINXVEEN - De jaarlijk se collecte voor het Nationaal Fonds Kinderhulp heeft in Waddinxveen 5.745,- opge bracht. Het geld is door 54 col lectanten bij elkaar gebracht. De opbrengst is bestemd voor kinderen in de jeugdhulpverle ning. Kinderhulp financiert hiermee bijvoorbeeld een schommel bij een kindertehuis, een fietsje, het lidmaatschap van een sportclub of een week je kamperen. Met deze extra’s brengt het Nationaal Fonds Kinderhulp wat kleur in het leven van kin deren die het thuis niet gemak kelijk hebben. eerste paal was geslagen is voortvarend gewerkt aan het opvallend vormgegeven nieuwe pand naar een ontwerp van ar chitectenbureau Visser en Wijtman. Het nieuwe Bedrijvencentrum de Floriade 1982 bij de Gaas- perplas in Amsterdam. De toe gangsprijs van het ’wandelcafé’ is voor leden 2,50. Niet-le- den betalen 4,-. Zondag 30 mei is er een wan deling van Alphen aan den Rijn naar Waddinxveen van 12 kilo meter. De deelnemers nemen de trein van 9.55 uur Waddinxveen naar Alphen aan den Rijn en wandelen daarna terug via Klein Giethoorn in Hazerswoude en Boskoop. Voor de wandeling kan men zich opgeven via telefoonnum mer 0182-616078. WADDINXVEEN - Voor de reconstructie van het Koningin Wilhelminaplein zijn sinds maandag 17 mei de Koningin Wilhelminasingel en de Willem de Zwijgerlaan tussen de krui sing en de Mauritslaan voor het doorgaande autoverkeer afge sloten. kens weer nieuwe invalshoe ken. De bijeenkomsten van de borstvoedingsbegeleidings- groep worden gehouden van 20.00 tot 22.00 uur bij Nel Veenman, Prinses Beatrixlaan 98 in Waddinxveen. Voor tele fonische informatie kan men bellen tel. 0182-395225. Borstvoedingsorganisatie LLL is de Nederlandse afdeling van La Leche League International. Deze is in 1956 ontstaan in de Verenigde Staten van Amerika en is in 1976 overgewaaid naar Nederland. Inmiddels zijn er in ruim 60 landen regionale en lo kale groepen zoals in Waddin- veen. De borstvoedingsbegelei- dingsgroepen staan onder des kundige begeleiding van moeders die daartoe een uitge breide training hebben gehad en hun kennis op peil houden door het regelmatig bijwonen van studiebijeenkomsten over borstvoeding en aanverwante zaken. Het spreekt bijna voor zich dat deze leidsters zelf een ruime ervaring hebben in het geven van borstvoeding. Tij dens de bijeenkomsten bieden zij hulp en veel informatie, maar moedigen de aanwezigen ook vooral aan hun eigen op lossingen, ervaringen en tips en aanzien van borstvoeding en moederschap te berde te bren gen. WADDINXVEEN - De con touren zijn al goed zichtbaar van het nieuwe Bedrijvencen trum van de Rabobank Wad dinxveen aan de Kerkweg- Oost. Nadat in oktober vorig jaar de WADDINXVEEN - De afdeling Waddinxveen van het NIVON sluit het seizoen van het ‘wan delcafé’ mei om acht uur in buurtcen trum ‘De Boog' (C. Huygens- laan) af met een dialezing van een tussen Vecht en Amstel door Wim Kuyper uit Loenen aan de Vecht. Na de pauze wordt er een kleurrijke terugblik gegeven op Goudse Agnietenkapel de fo rumbijeenkomst ’Midden-Hol land onderneemt midden in Eu ropa’. Aan deze discussie in het kader van de komende verkiezingen voor het Europees Parlement nemen deel CDA-Europarle- mentariuër Karla Peijs, Henk Kramer van Transport en Lo- vanaf gistiek Nederland (TLN), Kees Vrijdag van de Kamer van Koophandel Rotterdam en Eu- rovoorlichter Peter Fasol van het ministerie van Financiën. Discussieleider is de Goudse CDJA-voorzitter Alexander Zwagerman. omvat drie lagen (begane grond en twee verdiepingen) en heeft een oppervlakte van in totaal 500 vierkante meter. Er zullen ongeveer 18 van de huidige 65 bandmedewerkers kunnen werken. In de ’schiettent’ op de Waddinxveense kermis kon weer geschoten worden. Drank was er ditmaal op het evenemententerrein aan de Dreef niet bij. (Foto: Even Hardendood). Cottage dealer. V00RBR00D WADDINXVEEN - Vrijdag avond 21 mei om acht uur is er weer bingo in buurtcentrum 'De Boog’ (C. Huygenslaan). Er zijn weer mooie prijzen te win nen. Iedereen is van harte wel kom.

Weekblad voor Waddinxveen | 1999 | | pagina 21