Royal Arrow Teak heeft koninklijke allure Oosters design in Hollandse tuinen WONEN IN MIDDEN-HOLLAND I ED REUSKEN ZSILCO ft Weloverwogen een garagedeur kiezen u KM Tuinbeurzen n Klassieke en moderne klokken ‘Ik voel mij verbonden met de vrijbuitersmentaliteit in deze wijk‘ ik Uw specialist op het gebied van woninginrichting St. victorstraat 54 W’veen (0182) 61 68 78 Tevens mooie collectie roestvrijstalen klokken Glas, beuken, aluminium Glas, kersen, aluminium Tel. (0182)61 22 33 VwMitt vermft elk plekje vm vm fkrterfwr LICHT interieur Waddinxveen Mooie sortering koloniale meubelen sierpotten en verlichting E Spanplafonds .2, Kastenwanden Wandpanelen Systeemplafond 22 Interieur betimmeringen iva/ite HAKW* Het garagedeurenboekje Stijl De Piet Heinstraat in de ’(Vlooien)kuil’ van Waddinxveen (Foto: Mieke Westerman). til t boekje kan iedereen op snelle wijze ontdekken wat er mo- gelijk is in ’garagedeurenland’. Het boekje is een handige hulp bij het kiezen van de juis te deur. Onderwerpen als veiligheid en comfort, montage en elek trische deuraandrijving wor den duidelijk uiteengezet. Met de checklist in het boekje zet u alle punten, die voor u en de leverancier van belang zijn, vlot op een rij. Het garage deurenboekje wordt uitgege ven door Novoferm, een van de grootste fabrikanten van garagedeuren in Europa. Het garagedeurenboekje is telefo nisch aan te vragen bij Novo- De vormgeving spannend en in het oog springend. Het lij nenspel is strak en organisch. Het roodbruine hout is warm, duurzaam en gemak kelijk in onderhoud. Treeline heeft een brede collectie eet- stoelen, comfortabele zit- en ligstoelen en bijpassende eet- en bijzettafels. Door de dege lijke bewerking van het hard hout is de collectie geschikt om buiten weer en wind te doorstaan. Door de vormgeving en het zitcomfort is zij ook uiterst geschikt om binnen te halen. De eethoeken zijn niet alleen eyecatchers op een grasmat maar ook op een hoogpolig tapijt. Een vleugje retro met de lichtheid van de jaren 90. Treeline is opgebouwd uit te genstellingen. Het ontwerp komt uit Indonesië, waar ook de productie plaatsvindt. Het handelsmerk is de zorgvuldig heid waarmee deze meubels worden gebouwd. Elk onder deel, tot het kleinste schroef je, wordt gecontroleerd en moet voldoen aan de hoogste kwaliteitseisen. Er is ook aan dacht voor de functionaliteit. Zittend op de eetkamerstoe- len is het heerlijk natafelen. De zitelementen bieden een brede comfortabele zitting met ondersteunende armleu ning. Met de ligstoelen ten slotte is het fundament voor een duurzaam lui (tuin)leven snel gelegd. langrijk de contacten in de buurt te on derhouden. „De heggen in de tuin zijn niet hoog. Dit heb ik bewust gedaan. Ik kan met iedereen die langs komt een praatje maken. Dat kan in deze gezellige wijk', zegt hij. De heer P. Verlooij woont al jaren in de Piet Heinstraat. „De mensen gaan hier ongedwongen met elkaar om. We lopen nog steeds bij elkaar via de achterdeur verlichting. Parasols, kussens en textiel in passende design maken dat de meu bels nog beter uit komen en uitnodi gen voor een paar extra vrij uurtjes in de tuin of in de serre. Het proefzitten in de woonwinkel in Waddinxveen is voor veel klanten het slot van een paar uurtjes snuffelen in de catalogus en fi losoferen over hoe het een en ander zal staan in de tuin. in de collectie. ’Daar hangt een be paald prijskaartje aan', zegt Frenk. ’Toch hebben we ook voor de kleine re beurs een leuke collectie. Teak houten tuinmeubelen zijn veel milieu bewuster dan kunststof en gaan langer mee. Royal Arrow doet daar nog een schepje bovenop door met een serie meubelen te komen die gemaakt zijn van hout dat voorzien is van het FSC label. FSC staat voor Forest Stewards hip Council en deze stelt tien voor waarden en criteria voor een verant woord bosbeheer. Royal Arrow werkt daar graag aan mee’. Di t/m vr Vrijdagavond Zaterdag Openingstijden: ma. t/m vr. van 8.00 - 18.00 uur zat. van 10.00 - 15.00 uur Met een knipoog naar de Ja panse annex Oosterse sferen wordt de tuin anno 1999 aan gelegd. Tegelijkertijd is er een stroming waarneembaar die terugblikt naar de rijke tijden uit deze eeuw. Retro Chique is de benaming waaraan invul ling wordt gegeven door mid del van rijk glanzende stoffen, warm, rood teakhout en ron de vormen. Daarnaast strak design dat van binnen naar buiten treedt. Trend in deze stijl wordt gezet door een span nend lijnenspel. Elementen van deze actuele stijlen zijn verenigd in Treeline, een dy namische meubellijn in de- signsfeer. De belijning is nieuw, elegant en exclusief. „Ik heb er nooit moeite mee gehad dat de wijk zo geïsoleerd ligt. We waren op elkaar aangewezen en zorgden zelf voor vermaak. Zo ben ik ook een van de op richters van de speeltuin geweest. Dat heb ik gedaan omdat ik vijf jongens heb’, zegt Twigt lachend. ’Ze wilden ook een voetbalveldje. Dit hebben wij met z’n al len in deze buurt voor elkaar gekregen. De speeltuin is nog steeds heel belangrijk in deze wijk omdat veel bewoners daar naartoe trekken.’ „Mijn jongens hebben ook allemaal leren zwemmen in de Gouwe. Ze kregen een bandje om met daaraan een koord; zo deden ze het zelf onder begeleiding van buurtbewoners.’ „Vroeger zaten we met elkaar voor het huis op de stoep’, zegt Twigt. Het ge beurt nog steeds dat bewoners van de Tromstraat voor de woning op de stoep zitten bij lekker weer. Over het alge meen wonen de jongeren van deze wijk in deze straat. Ronald de Pater: „Bij mooi weer organiseren we soms spon taan een feest. De één komt met een kratje bier aan; de ander met wat te eten. Zo kan het gebeuren dat we on verwachts gaan barbecueën.’ Janny Schouten woont nu vier jaar in de wijk. „Ik heb ook elders in Waddinxveen gewoond maar dit vind ik de fijnste woonomgeving. Het is ook een veilige buurt. Ik kan bij wijze van spreken bood schappen gaan doen zonder m’n deur op slot te draaien.’ Haar vriend Peter Koster vindt het be- ’Dankzij onze werkwijze hoeft de klant niet zelf het soms lastige transport van de meubels te regelen. Tegen een klei ne vergoeding worden ze thuis be zorgd, direct vanuit ons magazijn in Brabant. Uiteraard geven we op het houtwerk een levenslange garantie, op de pen/gat verbinding wordt vijftien jaar garantie gegeven’, vermeldt Frenk van der Berg. Royal Arrow heeft een eigen team van ontwerpers maar ook ontwerpen van Jan des Bouvrie vindt u naar binnen en roepen; ‘Volk!’. Ja, dit is een echte volksbuurt die vroeger bekend stond als een rood bolwerk. Sommige Waddinxveners durfden daarom niet eens bij ons in de wijk te komen!’ Waarom deze wijk de ’Vlooienkuil wordt genoemd? Daarover vertelt Cees Verlooij die bij zijn ouders op bezoek is, en zijn jeugd in deze wijk heeft doorge bracht. Openingstijden: 10.00-17.30 uur 19.00-21.00 uur 10.00-17.00 uur 27/05 - 30/05: Trend Traditie voor Huis Tuin, een sfeervolle huis- en tuin beurs. Organisator: Inven tief Evenementen Organisa tie, telefoon 071-5226684. Locatie: Slot Zeist. 29/05 - 30/05: Sonsbeekflora (alles over planten). Organisator: Ludique Events, telefoon: 0318-672900. Locatie: Park Sonsbeek, Arnhem. 04/06 - 06/06: Farm Country Fair (beurs voor iedereen die van het buitenleven houdt.) Organisator: IJzerlo’s Land- schap, tel. 0543-466294. Locatie: aan de weg tussen Dinxperlo en Aalten. 18/06 - 20/06: Internationa le Kwekerijdagen Binger- den. (Een keur aan hoog waardige tuinnoviteiten.) Organisator/locatie: Land goed Bingerden - Angerlo, tel. 0313-472202. 26/06 - 27/06: Open Tuindagen Kasteel-Museum Sypesteyn. (Tuinbeurs voor het hele gezin.) Organisator/locatie: Kasteel-Museum Sypesteyn (Loosdrecht), tel. 035- 5823208. „De verklaring van de bijnaam ’Vlooien- kuil’ berust op twee totaal verschillende verhalen. Het ene verhaal is dat tijdens de eerste Wereldoorlog Nederlandse soldaten ingekwartierd waren bij een niet zo’n propere vrouw in de toenmali ge Emmmastraat (nu de Trompstraat). Zij werden ’s nachts wakker; geheel overdekt met vlooien. Een soldaat moet toen hebben uitgeschreeuwd: ’In wat voor een vlooienkuil zijn we nu weer te rechtgekomen?’.’ „Het andere verhaal is’, vervolgt Cees Verlooij, „dat de buurt eens last heeft gehad van een enorme veenvlooienplaag. Zo erg, dat de veen vlooien tot op kniehoogte tegen de men sen opkropen.’ Deze laatste versie vindt de zich in de geschiedenis van Waddinx veen verdiepende Cees Verlooij aanne melijker door de lage ligging van de wijk en de daarmee samenhangende vochtige omgeving. Maar uiteindelijk weet niemand de ware toedracht van het mysterie rondom de vlooien die hier vroeger zouden hebben gehuisd. Royal Arrow Teak is van maandag tot za terdag geopend van 11 tot 19 uur en op donderdag tot 21 uur. Op zaterdag van 10 tot 17 uur. Voor het aanvragen van de catalogus of meer informatie kunt u bel len met Royal Arrow Teak, tel. 0182 - 613770. Mercuriusweg 20 Waddinxveen Voor een complete wooninrichting. Kom eens langs voor een vrijblijvend advies. WONING PROJEKTSTOFFERING Bovendien is er voor de werknemers en hun gezin een flink sociaal plan uit gedacht. Royal Arrow teak is hiervoor een zogeheten Sociaal Engagement aangegaan. Dat houdt in dat er geen kinderarbeid plaatsvindt, men krijgt pensioen, gratis medische verzorging voor het gezin, gratis melkpoeder voor jonge moeders en elke week ontvangen de gezinnen gratis rijst, sui ker en thee. Uiteraard wordt er naast het kappen van bomen ook gezorgd voor nieuwe aanplant. Op dit moment is dat zelfs 5 meer dan noodzakelijk is.’ Wie er over denkt om een fraaie teakhouten tuinmeubelen aan te schaf fen kan al vast thuis op z’n gemak kie zen uit de dikke catalogus die gratis door Royal Arrow Teak wordt toege zonden. In de catalogus niet alleen de bekende tuinsets bestaande uit stoe len, tafel en banken maar ook fraaie plantenbakken en zuilen met de tuin- De samenhorigheid en het ongedwongen met elkaar omgaan komen steeds in de verhalen terug die wijkbewoners vertel len. Ook in het verhaal van de 86-jarige heer T.H. Twigt die al 73 jaar in de Piet Heinstraat woont. Hij is daarmee één van de langstwonenden in de Zeehelden buurt. „Het is hier door elkaar genomen een rustige buurt. De laatste tijd vind ik het een deftige wijk geworden. De straat is opgeknapt; de huizen in de Tromp straat zien er schitterend uit. Ik hoop dat de Piet Heinstraat er ook zo mooi gaat uitzien na de renovatie.’ „Dit is niet het enige dat belangrijk is’, zegt Twigt. „Iedereen houdt rekening met elkaar. Dat zie ik ook als mijn dui ven op zaterdag terugvliegen. Zonder dat ik daar ooit naar heb gevraagd, zijn de buren stiller als ik ze weer thuis ver wacht.’ WADDINXVEEN - De aan de Hene- gouwerweg 37 gelegen woonwinkel Royal Arrow Teak mag zich zeker een bedrijf met koninklijke allure noemen. Wie binnentreedt komt direct in een combinatie van koloniale stijl en Engel se grandeur. Het is een echte woon winkel waar je zo even binnenloopt en kunt rondsnuffelen, genieten van alle decoratieve stukken zoals serviezen, schilderijen en textiel. Alles in stijl en even apart. Frenk van der Berg is fili aalhouder, maar in hem zie je meer een gastheer. Uitnodigend is de grote balie waar onder het genot van een kopje koffie of thee de juiste beslissing kan worden genomen over de aanko pen. Royal Arrow Teak heeft dertig winkels in tien landen waarvan drie in Nederland. Eén in Veghel, één in Oos- terhout en één in Waddinxveen. Be halve tuinmeubelen verkopen ze ook schitterende binnen meubels van teak hout. Veel van deze kamermeubels dragen nog de zoete geur van het ko loniaal verleden van Nederland. Meu bels die eens werden gebruikt door vlijtige ambtenaren in het voormalige Nederlands Indië, komen nu per schip naar Nederland waar ze een nieuwe bestemming vinden. Men kan ook een specifieke zoekopdracht plaatsen, waarna Royal Arrow Teak dan in Indo nesië voor u op zoek gaat. De afdeling tuinmeubelen beslaat een groot deel van het vloeroppervlak. Was een aantal jaren geleden het bijna een doodzonde om zoveel fraaie bo men op te offeren aan een paar tuin meubelen, bij Royal Arrow Teak heeft men daarvoor de juiste oplossing ge vonden. Ook zij willen zuinig omsprin gen met de wereldreserves aan teak hout. Het teakhout wat zij gebruiken komt van speciale wouden op Java. Frenk van de Berg is er trots op en vertelt: ’Er wordt met grote reserve gekapt in de bossen die beheert wor den door de Javaanse Staatsbosbouw. Meer dan 700 klokken en barometers Zuidkade 183 2741 JS Waddinxveen Tel. (0182) 64 04 56 Galerij 2 2771 XJ Boskoop Tel. 0172-212271 Door de begrijpelijke gedach te ’een garagedeur is een ga ragedeur’ zijn vaak garagedeu ren geplaatst in situaties waarin het achteraf wellicht beter was geweest om voor een ander type deur te kie zen. Soms kan de meest een voudige deur de beste keuze zijn. Wanneer men aan de ga- rageruimte bepaalde eisen stelt, zijn er talloze verrassen de alternatieven te vinden. Bij een verantwoorde keuze voor een garagedeur kun je eisen stellen aan: warmte- en/of geluidsisolatie, uitstra ling, veiligheid et cetera. Ook de mate van beveiliging van de garage speelt een rol. Met het gratis Garagedeuren- ferm: 0800-6686337. WADDINXVEEN - Aan de Oostzijde van de Gouwe ligt de ’De Zeehelden buurt’. Deze wijk is ingesloten tussen de Bloemendaalse polder en de Henegou- werweg. Het is vanouds een buurt die door zijn geïsoleerde ligging ten opzichte van de rest van het dorp niet bij elke Waddinxvener bekend is. De laatste tijd is hierin verandering gekomen door de open houding van de wijkbewoners en door de ontplooiing van allerlei activitei ten op verschillende terreinen. De Zee heldenbuurt heeft door zijn diepe ligging de bijnaam ’De Kuil’ gekregen maar wordt ook wel de ’vlooienkuil’ genoemd. In deze ’De straat op’ enkele verklarin gen hiervoor. Rijnlandstraat 4 Waddinxveen (0182)6161 19 1 U VINDT ONS TWEE STRATEN ACHTER HET GEMEENTEHUIS

Weekblad voor Waddinxveen | 1999 | | pagina 23